NATIONALE VERZEKERING MET WINST KRONIEK van den DAB. DE GOUDEN RAT ZEELAND. bhe Lever laas. Aan- Weele K irsche le- [orst, var- }kte lever, r, Slagerij, lelburg. Iiiaama GEN, De ize werk- jar voor 't )uden van le Meijer, >rg- IELBURG, ff a 11 iq m c u fOON, on- jr., eigen |t verb, m, ;igen ink,, luw. te k, 'eyl, Soub. LIKAAN TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE T.) VAN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1936. No. 219.T.) VAN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936. No. 220. tblad Onverkwikkelijk perspectief. PAUL TRENT. DE KUSTVERDEDIGING. LEVENSVERZEKERING-BANK ROOKVERBOD PROVINCIALE BOOTEN WESTERSCHELDE. MIDDELBURG. DE TENT OP DE MARKT. BESTRIJDING VAN HET „MODERNE BIJGELOOF". Dierenbescherming. (Wordt vervolgd). jn les. I*sbbk3« pen 2. am 2.50 jravenstr. I' ai in ui win lai—c .-en Bo#r Het gevoel van onbehagen, dat de Eurcpeesche menschheid het laatste jaar heeft bekropen, is zooals we gisteren op deze plaats uiteenzetten onder in vloed van de gebeurtenissen te Neuren berg, nog weer een beetje toegenomen. Al het pompeuze militaire vertoon, dat hier viel waar te nemen en de schette rende redevoeringen van Hitier hebben de gedachten aan nieuwe oorlogsver schrikkingen gestimuleerd. De bewoners van de landen in 't Oosten en Z.-Oosten van ons werelddeel zullen het meest van eventueele nachtmerries in verband hier mede te lijden hebben. De politiéke si tuatie is momenteel van dien aard, dal voor dezen hoek het meeste gevaar te duchten staat. Immers de vijandschap tusschen Duitschland en Rusland werd op het Congres te Neurenberg officieel van de daken geschreeuwd. Al hoeft men voor de naaste toekomst niet een gewa pend conflict te vreezen, als 't er ooit van komt, zullen er zonder eenigen twij fel tal van andere landen in meegesleept worden. De Sovjet-Unie en het Derde Rijk grenzen nergens aan elkaar. De Bal- tische Staten (Lithauen, Letland en Est land), Polen, Tsjecho-Slovakije en Roe menië scheiden hen. Theoretisch zou niet meer dan een dezer landen bij de zaak betrokken behoeven te worden: Polen. Voor de praktijk is een dergelijke locali- seering echter ondenkbaar. In elk geval zoolang het verdrag van militairen bij stand, dat Tsjecho-Slovakije en Rusland hebben gesloten, in stand blijft. Vermoe delijk zou verder Hongarije met eenige graagte van de partij willen zijn. Hon garije eischt immers herziening van de bij het verdrag van Trianon vastgestelde grenzen. De mogelijkheid dier revisie kon het wellicht achterhalen door aan de zijde van Duitschland te gaan vechten. Maar zou Zuid-Slavië dan lijdelijk „mo gen" blijven toezien? Behalve Tsjecho- Slovakije en Roemenië kreeg ook Zuid- Slavië een stuk Hongaarsch gebied toe gewezen. Zoo kan men door gaan. Bulga rije, dat in soortgelijke omstandigheden verkeert als Hongarije, zou zich naar al le waarschijnlijkheid in den strijd wer pen, en daarop Griekenland en Turkije. Wie lust heeft kan er zich tenslotte nog in verdiepen, of Mussolini met overge slagen armen het tafereel van een al- gemeenen oorlog op den hem zoo dier baren Balkan zou gadeslaan, en wal de positie van Oostenrijk zou worden Er is bij deze onverkwikkelijke be schouwing uitgegaan \«an de veronderstel- ling, dat 't in 't Westen vrede blijft; dat Frankrijk zich dus van hulpverleening aan Rusland etc. onthoudt. Op 't oogen- blik lijkt de kans daarop niet bijster waarschijnlijk, doch het is de vraag, of de Fransche republiek nog langen tijd de zegeningen van het huidige socialis- tisch-radicale bewind, dat alle heil van 't bondgenootschap met de Sovjet-Unie verwacht, zal ten deel vallen. De regee- ring-BIum spant zich geducht in, om de financieele en economische moeilijkheden welke Frankrijk zooveel zorg baren, de baas te worden. Ze krijgt 't daarbij ech ter telkens weer te stellen met de voort schrijdende radicaliseering van een deel van 't Volksfront. De communisten, die het volksfront aan een meerderheid in het parlement moeten helpen, kunnen 't niet laten van de macht, welke ze daar aan ontleenen, misbruik te maken. De bezetting van fabrieken en werkplaat sen, waarvan de laatste dagen weer her haaldelijk melding werd gemaakt, is er een symptoom van. Door hun toedoen verliezen de gematigde socialistische lei ders steeds meer terrein: de arbeiders zwenken voortdurend naar links af. Tegenover dit verschijnsel openbaart naar het Engelsch van 23). a Het is n heel aardig type", ant woordde de prinses luchtig, „Was zij niet bevriend met den ver dwenen groothertog?" vroeg sir Charles ttJd., dat geloof ik wel." - „Het doet mij genoegen haar te zul len ontmoeten „Sir Charles, heeft u geen nieuws over mijn broer?" viel Jane heftig in. „Tot mijn groote spijt, nog niet. Maar binnenkort De commissaris brak af, daar een da me hen naderde en aan hem voorgesteld werd als miss Peggy Fayrfield, de actri ce. Desbrobk zat naast Jane, met prin ses Nadine aan zijn andere zijde. Het was een ronde tafel en Grafton zat naast Jane. ,,Ik hoor, dat u naar het vasteland had heeft", vroeg de prinses aan Des- brook. Sir Charles, die naast haar zat, boog zich voorover en spr,ak Ralph aan. „Ik hoor, dat un aar het vasteland geweest bent", merkte hij op. „Ik ben een paar dagen op reis ge weest", klonk het ontwijkende ant woord. „U weet het natuurlijk al van Fraser? Hij w,as een vriend van a, nietwaar?". zich begrijpelijkerwijze een geleidelijk toenemende verbittering bij de groote massa der kleine en gezeten burgerij. Volgens betrouwbare berichten wint het fascisme thans snel veld in Frankrijk, terwijl uit den aard der zaak eveneens de papieren der rechtsche en gematigde partijen rijzen. De positie van de regee- ring-Blum wordt zoodoende ondermijnd. Zij zal, indien ze geen halt toeroept (met den stok achter de deur) aan het communistisch drijven, haar radicale aan hangers zien wegloopen. Bijster homo geen is de radicale groep in de Kamer nooit geweest. Wellicht zijn er reeds af valligen, als de Kamer straks weer bij eenkomt. De radicalen beseffen met den dag duidelijker, dat ze met de commu nisten in raar vaarwater terécht zijn ge komen. Loopt het met het kabinet-Blum af, dan bestaat er veel kans voor 'n rechtsch bewind (via nieuwe verkiezingen) en dat zou allicht minder hartelijk met Moskou overweg kunnen dan het huidige. Velen in Frankrijk beginnen, tengevolge van de communistische praktijk, welke ze thans aan den lijve ondervinden, een hekel te krijgen aan 't bondgenootschap met de Sovjet-Unie. Het is voor Frankrijk te hopen, dat de eventueele vervanging van de socialis- tisch-radicale regeering door eejn an dere, inderdaad langs den geleidelijken door ons geschetsten weg zal kunnen plaats vinden. Iets anders is natuurlijk ook denkbaar: een „Spaansche" ontwik keling van de situatie. De gevolgen daar van zouden voor geheel Europa ver schrikkelijk kunnen worden. qwaaawwaai Op de begrooting van waterstaat is voor de kustverdediging in Zeeland 8000.meer uitgetrokken dan het vo rig jaar. Provinciole schietwedstrijden. Op de militaire schietbanen te V 1 i s- s i n g e n is begin September een Provincale Schietwedstrijd van de vrijwillige Burgerwachten gehouden. Bij de korpsbaan melden wij het aan tal punten en het aantal seconden. Eerste afdeeling, klasse Veteranen: 1. medaille van den Commissaris der Koningin in Zeeland, Burgerwacht, Waarde 249 p. en 132 sec.; 2. Burger- wacnc, Viissingen 244 p. en 132^ sec.; Klasse A: 1. B.W. Nisse, med. inspec teur der B. W. 250 p. en 13614 sec.; 2. B. W. Goes 241 p. en 141 sec. Klasse B: B.W. Vrouwenpolder med. burgemeester van Vlissingen 254 p. en 170 sec.; 2. B.W. Nisse 248 p. en 171 sec.; 3. B.W. Souburg 246 p. en 17114 sec. Klasse C: 1. B.W. Vrouwenpolder, med. D. L. H. van Raalte 235 p. en 218 sec.; 2. B.W. Waarde 224 p, en 208 sec.; Kringen C XI 1. kring Zuid-Beveland 249 p. en 13614 sec. Tweede afdeeling Klasse B 1. BW 's- Gravenpolder 1. 242 p. en 170 sec.; 2. BW 's Heer Hendrikskinderen 240 p. en 178 sec.; Klasse C: 1. B.W. Meliskerke 236 p. en 216 sec.; 2. B.W. Aagtekerke 219 p. en 188 sec.; Hoogste korpsschutters, eerste afdee ling, Veteranen Jac. Koole, Waarde 55 p. en 26 sec.; A: G. Bos, Nisse 54 en 23; B: Jac. Matthijsse, Nisse 57 en 35; C: C. S. de Bruyn, Vrouwenpolder 55 en 24; C XI N. Fierloos, Goes 54 en 24. Tweede afdeeling Klasse B: L. Vlieger, Meliskerke' 57 en 32; Klasse C: Jb. de Visser, Meliskerke 56 en 48. Personeele baan, categorie Veteranen A: 1. Jac. Koole, Waarde 55 p. en 26 sec.; 2. G. Bos, Nisse 54 en 23; 3. M. vervolgde de commissaris, „Ja, wij hebben op dezelfde boot ge varen, Heeft u eenig idee wat er met hem gebeurd kan zijn?" „Wij hebben gehoord, dat hij waar devolle obligaties bij zich had, ten tijde van zijn verdwijning Het lijkt een ge val van berooving" „Ik weet, dat hij obligaties bij zich had, want hij vertelde het mij. Ik waar schuwde hem, dat het dwaasheid was, ze bij zich te dragen, maar hij n,am geen notitie van wat ik zei", viel de Prinses in, „Wat voor een soort man is hij?" vroeg sir Charles. De vraag was tot Desbrook gericht, maar het was J,ane, "die haar beant woordde. „Bill is een beste jongen. Alleen den laatsten tijd, nadat hij het fortuin van oom -geerfd heeft, is hij een beetje roe keloos geweest. Ik begon mij bezorgd over hem te maken, juist voordat hij verdween." „Ik geloof zeker, dat mr. Fraser over een paar dagen vroolijk en we" te voor schijn zal komen. Ik kreeg den indruk dat hij een jonge man is, die best op zichzelf kan passen. Wij hebben ons ook ongerust gemaakt over Captain Des brook, maar zooals je ziet, is hij weer veilig in ons midden teruggekeerd. Waarschijnlijk heeft uw broer een even gegronde reden voor zijn afwezigheid als captain Desbrook dit had" zei prin ses Nadine glimlachend. „Maar Eill heeft zoo'n g'roote som ROTTERDAM TEGEN LAGE PREMIE VRAAGT INLICHTINGEN! (Ingez. Med.) van de Plasse, Kruiningen 54 en 2614; 4. M. Bos, Nisse 54 en 29; 5. P. Brasser, Kleverskerke 54 én 2914; 6. J. C. F. van Kamer, Middelburg 53 en 2514 c.; 7. J. W. de Jager, Ierseke 53 en 26; 8. N. Fierloos, Goes 53 en 27; (laatste schot 8); 9. Jac. Duvekot, Vrouwenpolder 53 en 27 (7); 10 C. J. Bos, Nisse 53 en 2714; 11. J. J. Fraanje, Kruiningen 53 en 2914 c; 12. D. de Witte, Wemeldnige 52 en 22; 13 C. van Belzen Vlissingen 52 en 27. Personeele baan categorie ,B,C. 1. L. Vlieger, Meliskerke 57 en 32; 2. J. Mat- thuijse, Nisse 57 en 35; 3. W. Matthijs se, Meliskerke 56 en 37; 4. J. de Vis ser, Meliskerke 56 en 48; 5. G. Louwer- se, Souburg 55 en 26 L. 6. J. van Oosten Mzn., Driewegen 55 en 3214; 7. A. Wou ters, Souburg 55 en 34; 8. S. de Bruijn, Vrouwenpolder 55 en 48; 9. J. J. Sturm, Vrouwenpolder 54 en 31, 10. A. Wos— té, Ritthem 54 en 34. 11, L. K, J. de Pré, Arnemuiden 54 en 37; 12 Jac. Weststrate, 's Heer Hendrikskinderen 54 en 3814 C; 13. 1. Jac. de Schipper, Janszn. 's Heer Hendrikskinderen 54 en 3914; 14. B. Flipse, Meliskerke 54 en 45; 15 J. de Looff, Kortgene 53 en 34; 16. J. Polderman, Vrouwenpolder 53 en 35; 17 J. Moeliker, 's Gravenpolder 53 en 36 c; 18. C. van Liere, aldaar 53 en 39; 19. J. Bakker, Vrouwenpolder 53 en 42; 20. J. Koole, Waarde 53 en 4314; 21. J. Nieuwenhuyse, Nisse; 22. D, Polder man, Ritthem 52 en 36 sec. Vaste baan 200 m, maximun 90 p.: 1. J. Hannewijk, Wemeldinge 82 p.; 2. M. Bos, Nisse 81 p.; 3. S. Blok, Kortgene; 4. C. C. de Zeeuw, Wemeldinge, beide 19 punten; 5 J. Koole, Waarde 78 p.; 6. J, de Looff, Kortgene 77 p.; 7. J. de Witte, Wemeldinge 76 p. 8. C. J. Bos, Nisse 9, L. Schoe, Vrouwenpolder 10. Jac. Duvekot, Vrouwenpolder alle drie 75; 11. J. Kesteloo, Kortgene 74 p.; J. M. Drijgers, 's Heer Abtskerke 73 p.; 13 G. Duindam, Kruingen 72 p.; 14. L. Schoe, Aagtekerke 71 p.; 15. L. G. Gèl- derman, Kortgene; 16. P. Melis, Seroos- kerke; 17. P. Bosman, Nisse alle 70 p. en 18. A. Kosten, Wemeldinge 69 p. Geluksbaan: 1. J. Duvekot, Vrouwen polder 480; 2, C. Veerhoek, Wemeldinge 471; 3. P. de Korte, Meliskerke 470; 4. A. van der Hart, Waarde; 5. A. Janse, Nisse, beide 465; 6. Jac. Rouw, 's Heer Hendrikskinderen 464; 7. W, Matthijsse, Meliskerke 460; 8 heeft hetzelfde aantal doch is onbekend 460 p.; M. Kleinepier, Biggekerke 454 p.; 10 A. Kosten, We meldinge 453; 11. J. J. Fraanje, Krui ningen 446 p.; 12. J. Koole, Waarde 445; 13e J. J. Koppejan, Rittehm 444 p. Vrije baan 100 m. maximum 90 p. 1. A. van Koeveringen, Waarde; 2. C. van Belzen, Vlissingen, beide 90 p.; 3. J. Drijgers, s Heer Abtskerke en 4. J. Kesteloo, Kortgene, beide 89 p.; 5. P. Schoe, Vrouwenpolder; 6. P. Brasser, Kleverskerke; 7. J. Koole, Waarde; 8. P. Melis, Serooskerke; 9. G. Duindam te Kruiningen en L. Schoe, Vrouwenpolder allen 88 p. Baan 200 m. 1. P. Kloosterman, Nisse 88 p.; 2. J. de Looff, Kortgene; 3. P. geld bij zich. Daarom vrees ik, dat er msdaad in het spel is." Grafton boog zich naar Jane over. „U moet vanavond niet meer aan uw broer denken. Ik zou graag zien, dat u zich amuseerde. Ik verzeker u, dat u binnen een paar uur uw broer zult te rugzien", deelde hij haar rustig mee. „Meent u dat werkelijk?" riep ze verheugd. „Ik meen gewoonlijk wat ik zeg." „Dan geloof ik, dat u uw belofte zult houden en ik zal zooveel mogelijk v,an alles genieten." De prinses had naar Grafton's woor den geluisterd en wierp hem snel een vragenden blik toe, dien hij echter niet opmerkte. Het diner duurde niet lang en toen de koffie geserveerd werd, be gonnen eenigen van hen te dansen. Desbrook voerde onmiddellijk Jane weg en zij zuchtte van tevredenheid, toen hij zijn arm om haar heen sloeg en zij be gonnen te fox-trotten. „Oh, lieveling, ik heb me zoo onge lukkig gevoeld. Ik dacht, dat ik je voor altijd verloren had. Inspecteur Graves zal wel verbaasd zijn als hij hoort, dat je terug bent. Hij is zoo vriendelijk voor mij geweest, dat ik heusch vind, dat ik hem even moet opbellen om hem te la ten weten dat je terug bent", zei Jane en hield op met dansen, toen zij bij de deur kwamen, „Vind je, dat het noodig is? Zijn chef is hier bij ons, het is toch wel voldoen de, dat hij het weet, denk ik." „Maar hij en ik zijn vandaag naar 't Melis, Serooskerke, allen 86 p.; 4. D. G. Gelderman, Kortgene 85; 5. S. Blok, Kortgene 84 p.; (l J. Nonnekes, Vlissin gen 83 p.; 7. P. Brasser, Kleverskerke; 8. J. Koole, Waarde beide 81 p.; 9. J. Kesteloo, Kortgene en Jac. Duvekot, ieder 80 p. K.S.O. baan Maximum 180 p. 1. J. Bakker, Vrouwenpolder 175 p.; 2. C, J. Bos, Nisse 174 p.; 3. J. Kloosterman, 's- Heer Hendrikskinderen 174 p.; 4. P. Schoe, Vrouwenpolder; Joh. Schipper, 's Heer Hendrikskinderen beide 173 p.; 6. L. Schoe, Aagtekerke 171 p.; 7. N. Minderhoud, Aagtekerke 170, 8. Jac. Rouw, 's Heer Hendrikskinderen 170 p.; 9. L, Schoe, Vrouwenpolder 168 p.; 10 C. Jongepier, Aagtekerke 167 p.; D'agmedailles werden als volgt be haald: Baan 100 m. 5 September C. van Belzen, Vlissingen 89 p.; 12 September A. van Koeveringe, Waarde 90 p. Baan 200 m 5 September J. Nonnekes, Vlis singen 79 p.; 12 Sept. J. de Looff, Kort gene 86 p.; K.S.O. baan 5 September J. Kloosterman te 's Heer Hendrikskin deren 174 p., 12 Sept. J, Bakker, Vrou wenpolder 175 p. Eerebaan 200 m. 1. J. M. Drijgers te 's Heer Abtskerke; 2. J. de Looff, Kort gene beide 43 p. In antwoord op een verzoek om te bevorderen, dat in het belang van de verkeersveiligheid aan het rookverbod op de booten van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester Schelde zoo streng mogelijk de hand worde ge houden, ontving de K.N.A.C, van Ged, Staten van Zeeland bericht, dat maat regelen ter zake zijn getroffen. Aan de toelichtende staten, behoo- rende bij de rijksbegrooting 1937 ontlee nen wij, dat 't parket bij de arrondis- sements-rechtbank alhier is verminderd met 1 substituut-officier van justitie. De buurtcommissie Markt heeft zich met een verzoek tot B. en W. gewend om de muziektent op de Markt te laten staan, opdat bij het huwelijksfeest van de Prinses opnieuw gebruikt zal kunnen worden. In het City-theater alhier heeft gister avond Shankara (de heer S. Guttmann) zijn eerste lezing gehouden over aller hande occulte aangelegenheden als: spiritisme, telepathie, helderziendheid, astrologie, waarzeggerij, welke hij sa menvat onder den naam „modern bij geloof''. Shankara is van meening, dat al deze dingen op trucs en dus op zwen del en bedrog berusten. Voor de pauze vertoont hij een aan tal lichtbeelden, waaronder vergrootin- g'en van authentieke fotografieën, door bekende spiritisten opgenomen, die wil- j,acht van mr. Grafton geweest en „Oh, dat wist ik niet. Hoe kwam Gra ves erbij, jou daar naartoe mee te ne men? Het was voor jou niet van gevaar ontbloot. Jane ik wou dat je rustig thuis bleef wachten, wat er ook gebeuren mag. Ik moet Londen weer al gauw verlaten. De mogelijkheid bestaat, dat ik.gerui- men tijd wegblijf en niet in staat zal zijn je te schrijven. En ik zal geen rust hebben, aLs ik moet denken, dat jij je in allerlei avonturen stort. Laten we in de lounge gaan zitten. Ik moet met je praten en dit is misschien onze laat ste kans" zei hij op gespannen toon. „Onzin. Wij hebben nog den heelen avond voor ons en ik ben niet van plan met iemand anders te dansen", zei ze beslist. „Je bent niet heelemaal vrij om te doen of laten wat je wilt, liefste. Graf ton is je gastheer en de meeste men- schen doen wat hij wil." „Ralph, ik wou, dat je ophield mei voor hem te werken. Ik ben er zeker van, dat hij door en door slecht is. Ik vertrouw hem niet. Dien hem vanavond nog je ontslag in", zei ze heftig. „Zoo eenvoudig gaat dat niet." „Het is de eerste gunst, die ik aan je vraag. Ik vraag je in allen ernst, van avond nog je connecties met hem te verbreken." „Dat is absoluut onmogelijk." „Ik begrijp niet hoe je jezelf zoo kunt vernederen, jnet voor zoo'n man te willen werken. Tenslotte is geld toch niet .alles. Als je het voor mij doet, laat len duidelijk maken, wat voor foefjes er worden toegepast, om de z.g. geestver schijningen langs fotografischen weg te openbaren. Verschillende beroemde me dia passeeren de revue, b.v. op het mo ment, dat ze in trance verkeeren en er z.g. teleplasme uit hun mond komt, het welk dan de materialisaties der geesten tot stand zou brengen. Shankara wijst er op, dat dit teleplasma klaarblijkelijk een stuk kaasachtige stof is, dat op handige wijze aan het gezicht van het medium werd opgehangen. (De séances worden in het donker gehouden en de opnamen geschieden met „Blitzlicht", dat een fractie van een seconde duurt en veel te hel is, om iets waar te kunnen nemen).. Van diverse dezer corypheëen (o.a. me dia, welke met beroemde professoren als Lombroso en Flammarion hebben samengewerkt) vertelde spr., hoe men ze heeft ontmaskerd, en hoe gewiekst ze er in slaag'den de goedgeloovigen tientallen jaren om den tuin te leiden. Na de pauze waren het in het bijzon der de telepathie en de helderziend heid, welke het moesten ontgelden. Shankara komt te dezen aanzien wel heel goed beslagen ten ijs. Hij voert verschillende experimenten uit, die vol gens de telepathen en helderzienden „bovennatuurlijke" capaciteiten zouden vereischen en verklaart dan, hoe de zaak zich in werkelijkheid toedraagt. B.v. het zoeken van een verborgen voor werp. Shankara speelt dat op precies dezelfde wijze klaar als de bekende „gedachtenlezers". Maar hij bewijst, dat het geval op heel iets ander berust en voor iedereen, die een beetje handig is, te leeren valt. De (helderzienden" werken volgens hem louter met, soms zeer verfijnde, trucs. Ook hiervan werd een staaltje ten beste gegeven. Tenslotte de suggestie en hypnose. Deze dingen bestaan, zijn wetenschap pelijk bewezen. Maar., met occulte krachten hebben ze alweer niets te ma ken. Shankara slaagde er na eenige moeite in, een experiment van massa suggestie tot stand te brengen. De aan wezigen moesten de handen vouwen en terwijl Shankara tot tien telde hun oogen op hem concentreeren. Er bleken inderdaad enkele personen te zijn die daarna hun handen zonder zijn hulp niet los konden krijgen. Deze en een andere soortgelijke proef berust volgens hem op een soort van natuurwet, welke met occulte verschijn selen niets van doen heeft. Evenmin als hypnose, waarvan het uitgangspunt eener verklaring gezocht moet worden, in de eigenaardige eigengereidheid van het onderbewustzijn, zooals dat zich b.vi, in den droom openbaart. Het spreekt vanzelf, dat vooral de verschillende experimenten de vrij tal rijke aanwezigen kostelijk boeiden en amuseerden. Het schijnt in de bedoeling» te liggen vanavond nog eenige andere interessante proeven te laten zien. De afd. Zeeland van de Ned. Ver. tot" bescherming van dieren gaf gisteren in het Schuttershof een filmmiddag voor leerlingen van de lagere scholen. Er werden eenige films vertoond die er een goeden indruk van gaven, op welk terrein de vereeniging werkzaam is en wat zij zich ten doel stelt. De films lieten zien hoe men zonder veel moei te en kosten de dieren op minder pijn lijke en menschelijker wijze hun werk kan laten verrichten. Duidelijk werd bij voorbeeld naar voren gebracht welke toestanden er nog mogelijk zijn nu de hond als trekdier in ons land nog steeds wordt toegestaan. Een volgende film gaf weer een beeld van wat de jeugd in dienst der dierenbescherming kan doen» ik je dan zeggen, dat ik niets om weel de geef. Zoo lang ik jou maar heb, ben. ik volmaakt gelukkig." „Het is lief van je, om dat te zeggen, lieveling." „Maar ik ben bang om je te verlie zen en ik geloof, dat je in gevaar ver keert. Inspecteur Ur.aves denkt...." „Het kan me niets schelen wat hij denkt en hij is een groote ideoot om tegen jou over mij te praten. Ik wou, dat hij zich met zijn eigen zaken be moeide", riep Desbrook ongeduldig uit. „Dat heeft hij juist gedaan. Ralph, je moet me belooven. Zij hield op met spreken, toen zij bemerkte, dat Grafton hen ongemerkt reeds dicht genaderd w,as. „U moet ons niet zoo lang in den steek laten, miss Fraser. Ik ben er ze ker, van, dat Desbrook niet zoo egoïs tisch zal zijn den geheelen avond be slag op u te leggen. Bovendien wilde de prinses hem graag spreken i over zaken", voegde Gr,afton er veelbefee- kenend aan toe. „Miss Fraser, mag ik de eer hehben dezen dans met u te doen?" zei hij op zoetsappigen toon. Jane aarzelde, maar kon geen ex cuus vinden om te weigeren. Desbrook stond hen met gefronste wenkbrauwen n,a te kijken, terwijl zij wegdansen, totdat hij een zacht spottend lachje achter zich hoorde en toen hij zich met een ruk omkeerde, zag hij dat de prinses achter hem stond.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5