Neem 'n AKKERTJE ZEELAND» MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. Een commissie benoemd, welke de nooden van den kleinen middenstand zal onderzoeken. A. C0RNELIS, lUETgiLAND. DUITSCHLAND. jfejj Hoofdpijn* ZJtflWWRiin* Vrouwenpjjn (Ingez. Méd.) ging nog een apart woord van dank werd toegesproken. Met een driewerf hcera op de Prinses en het Vorstenhuis werd ook dit zeer geslaagde deel van den avond besloten. Vervolgens had een concrt plaats door Apollo" onder lei ding van den directeur J. van den Bus- sche, dat door een reusachtige volks massa werd bijgewoond. Ieder stuk had applaus in ontvangst te nemen. Na afloop van het concert werd een lichistoet gevormd, waarbij echter niet veel lampions aanwezig waren; schaam den de grootere menschen zich wellicht om zich met een lampion op straat te vertoonen? De feestvreugde was er niet minder om en velen zag men met mom bakkes en mutsen. Tot halftwaalf duurde de omgang. Sluis heeft de verloving op schitte rende wijze gevierd en het feestcomité komt een woord van dank toe voor de wijze, waarop het programma in zoon korten tijd in elkaar werd gestoken, IJZENDIJKE. De verloving van Prin ses Juliana en Prins Bernhard werd hier Zaterdag op feestelijke wijze gevierd. Reeds des morgens woei van nagenoeg alle huizen vroolijk de nationale drie kleur. Doch de eigenlijke feestvreugde kwam eerst des avonds tot uiting. Het marktplein was door de goede zorgen van het gemeentebestuur op de Zuide lijke helft met electrische lampjes ge ïllumineerd. De actieve vereeniging „Ge meentebelang" had voor een xpusachtig dansorgel en bijbehoorenden dansvloer gezorgd. Het orgel was op de muziek- kiosk opgesteld. Te 8 uur sprak burge meester Hendrikse het in grooten getale op het marktplein toegestroomde pu bliek toe van de kiosk af. Vervolgens speelde „Geduld Overwint" het Wilhel mus, dat door het publiek spontaan werd meegezongen. Hierop volgde een muzi kale wandeling door de gemeente. Ach ter de muziek had zich een lange stoet van lampioendragers aangesloten, wat 'n erg fantastischen aanblik opleverde. Om half negen ving het bal-champêtre* aan. Dit bleek erg in den smaak te vallen, want tot 12 uur bleef de dansvloer on afgebroken geheel bezet. Voor het ove rige was het den ganschen avond rond de markt een gezellige drukte. BERUSTEN SPIRITISME EN TELEPATHIE OP BEDROG? Het occulte heeft in de geschiedenis der menschheid een belangrijke maar si nistere rol gespeeld. Alles wat toover- kunst schijnt, wat naar magie zweemt, oefende sinds de oudste binnen onze historische waarneming vallende tijden een merkwaardige aantrekkingskracht op den homo sapiens uit. „Bovennatuur lijke" eigenschappen placht hij met een vaak onbegrijpelijke goedgeloovigheid in elk individu te veronderstellen, dat han dig genoeg was, om hem onder suggestie te brengen, of dat hem om de een of an dere reden verdacht voorkwam. Tot wel ke merkwaardige verschijnselen een der gelijke mentaliteit kan leiden, bewijzen o.a. ontelbare heidensche godsdiensten met hun necromantischen of anderen ma- gischen inslag. Zijn wij moderne menschen echter aan deze bijgeloovige tendenzen ontwassen' Kent onze aera geen verschijnselen, wel ke van nabij of uit de verte aan zwarte kunst" herinneren? Wij weten allemaal wel beter. Tot op den jongsten dag is het occulte in allerhande vormen zijn in vloed op de samenleving blijven uit oefenen. Een deel er van kan zonder meer als bijgeloof, oplichterij of zwen del gebrandmerkt worden. Een an der deel kondigt zich aan als bona fide, wil als zuivere, op hechte grondslagen gefundeerde religie aangemerkt worden, of tracht zich, bui ten religieuze oogmerken om, als „we tenschappelijke occultisme" een plaats onder de zon te veroveren. De bekend ste specimina der laatste categorie zijn het spiritisme, dat aan de mogelijkheid van een gemeenschap met de geesten der afgestorvenen gelooft en de 'telepa thie, welke op een bovennatuurlijk waar nemingsvermogen aanspraak maakt. Er is sinds jaren veel strijd over de ze dingen. Ze riepen ernstig misbruik en veel leed in het leven, doch dat kon niet beletten, dat ze tot op den jongsten dag duizenden en duizenden geloovig'en tot zich trokken en met steeds luider stemme wetenschappelijke erkenning zijn gaan eischen. Er is geknoeid, er is zwendel bedreven; men geeft het van spritistische zijde toe. Maar dat zijn op zich zelf staande gevallen, betoogt men. Het spiritisme als zoodanig mag dat misbruik niet euvel geduid worden. De bestrijders van het moderne oc cultisme brengen daartegen in, dat alle spiritisme zwendel is, dat de goe-ge- meente listiglijk door de media en hun helpers om den tuin geleid worden en dat alle experimenten op trucs berus ten. Er is geen contact met de „geesten wereld" mogelijk, zeggen ze. Op zijn best verbeelden de bona fide spiritisten het zich maar. Tot deze bestrijders behoort de heer Simon Guttman, Duitscher van geboor te, die Woensdag- en Donderdag-avond in het City-theater alhier (onder het pseudoniem Shankara) een lezing met lichtbeelden zal houden. De heer Gutt- mann heeft zich geroepen gevoeld het spiritisme en andere occulte Verschijn- selen van onzen tijd met alle macht, die in hem is, in den weg te treden. Hij stelt zich daarbij op een ideëelen grond- i siag; de ervaring, dat het occultisme den mensch verschrikkelijk veel leed heeft berokkend vormt, naar hij ons meedeel de, de eenige drijfveer tot zijn optreden. Bestrijden en bestrijden is twee. Men kan het spiritisme op verschillende ma nier te lijf gaan (bijaldien men dat wenscht); de deugdelijkste manier zal die der wetenschap izijn. Als weten schappelijk aangetoond of bewezen kan worden, dat de experimenteele beoefe ning er van in het algemeen op trucs berust, ligt de zaak op apegapen. De hr. Guttmann zegt dezen weg te bewande len. In een praktijk van meer dan 15 jaren heeft hij een hoeveelheid mate riaal verzameld, dat geen twijfel meer zou laten omtrent den „Schwindel". Mu tatis mutandis geldt ditzelfde voor de telepathie en aanverwante phenomena. In vrijwel alle landen van Europa en in Noord- en Zuid-Amerika hield hij zijn voordrachten. Allerhande documenten van geleerden van naam en autoritei ten wist hij zich te verschaffen als zoo vele getuigenissen, dat zijn methode be trouwbaar en strikt wetenschappelijk is. Menschen als prof. Leo Polak, een onzer knapste philosofen, houden hem voor 'n eerlijk kampvechter, die zonder eenige bijbedoeling, louter uit moreele motieven, den strijd tegèn het occulte en bij uitbreiding tegen alle bijgeloof, heeft aangebonden. Wij achten de zaak belangrijk genoeg, om er op deze plaats eenigszins uitvoe rig bij stil te staan. De strijd voor en te gen het spiritisme, voor en tegen de te lepathie etc., is een strijd, die alge- meene belangen van aanzienlijke betee- kenis raakt. Indien er bij al deze „oc culte verschijnselen" bedrog in het spel zou zijn, dienen zij in het openbaar ge brandmerkt te worden. De heer Gutt mann beweert pertinent dit te kunnen, volkomen bona fide en onaantastbaar. Wij zijn benieuwd naai; zijn voordracht. "HET 50.000STE ZEEBAD. Zaterdagmiddag was mej. A. J. M. Andriesse alhier een bad gaan nemen, zij was zeer verbaasd bij het terugko men uit het water haar cabine versierd te vinden. Zij was degene, die dit sei zoen het 50.000ste bad nam. Toen zij haar cabine weer verliet, was de burgemeester aanwezig om haar een blijvend aandenken namens het Badbe- drijf aan te bieden, nml. een zilveren kapstel. Namens het Paviljoen Wandel- hoof d en de N.V. Wandelhoofd werd hier aan een fraaie bridgebloc toege voegd. SINT LAURENS. Evenals verleden jaar heeft het bestuur van de kinder- speelplaatsvereeniging een kinderfeest georganiseerd, A.s. Zaterdagmiddag zul- len op het terrein in den Schotelweg verschillende spelen worden uitgevoerd als mastklimmen, hoogspringen, hard- loopen, eierloopen enz. Alle kinderen zullen worden getrakteerd, terwijl voor de winnaars aardige prijzen beschik baar zijn. RAAD VAN YERSEKE. YERSEKE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Gunning. De Voorz. herdacht het heuglijk feit, van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld. Alleen die beseffen het groote belang van het huis van Oranje voor Nederland zullen zich ver blijden met deze verloving (algemeene instemming). Medegedeeld werd o.a. dat B. en W. na gunstig advies der gascommissie be sloten hebben tolt aanleg van gas in den Molenpolder mits door de eige naars en bewoners der desbetreffende huizen voldoende garantie wordt gege ven voor aansluiting en gebruik. dat de gemeente-begrooting 1936 door Ged. Staten met enkele opmerkin gen is goedgekeurd, doch dat de gas- begrooting is aangehouden; De herbergiers vroegen vermindering der biljartbelasting die nu f 20 met 150 opcenten bedraagt. B. en W. stelden voor om haar op f 10 te brengen met 150 opcenten; dus verlaging met de helft. B. en W. deelden hierbij o.a. mede, voornemens te zijn om steuntrekkers (die uit de openbare kassen ondersteu ning genieten) te verbieden café's enz. te bezoeken. De heeren H i r d e s en Bom wilden dengenen onder de herbergiers, die Zondags sluiten, .algeheele vrijstel ling geven. De heeren Koonian en O s- sewaarde drongen er op aan de vermindering zoo spoedig mogelijk van toepassing te doen zijn; als men de zaak te lang zou uitstellen, zullen er geen bil jarten meer overblijven. De menschen moeten ze als luxe opru'men. De heer K o o m ,a m hoopte, da' de maatregel die B. en W. beoogen met het verbieden van café-bezoek niet te streng zal worden doorgedrevn. De heer Ossewaarde wilde de biljartbelasting verlagen tot f 2,50, dus met opcenten f 6,25. Dit voorstel werd met 5 voor en 6 tegen verworpen. Het voorstel B. en W. om de belasting op f 10 te brengen, werd daarop aange nomen met 6 voor en 5 tegen. Het voorstel Bom-H:rdes inz.ake Zon dagssluiting-vrijstelling, zullen B. en W. nader overwegen. De school Kakeldans krijgt maximaal f 280 voor aanschaffing nieuwe school banken. De heer H -i r d e s informeerde of de oude banken voor reken'ng v,an de gemeente kunnen worden verkocht, of blijven ze van de schoolvereeniging? Ja, antwoordde de Voorz. Bij de benoeming schoolarts merkt, de heer M o 1 op dat hij toch moeilijk kon meestemmen daar hij tegen een school arts is. Benoemd werd de heer Gerritsen met 7 st. blanco 3 en 1 voor den heer Pol derman. Aangeboden werd de rekening 1935 B. A. met een tekort van 782. De heeren Verboom, Mol en Cor nel i s se zullen de rekening contro leeren. Eveneens werd aangeboden de gemeenterekening 1935 in ontvang met 189.426, uitgaaf 179.840, batig slot 10.342. Deze reserve zal denkelijk door 1936 geheel worden verslonden. In de commissie tot het nazien der reke ning werden benoemd de heeren Koo- man, Mol en Cornelisse. De gemeentebegrooting 1932 werd nu aangeboden met een eindcijfer van 179670 en een post onvoorzien van 2095. De heer Bom wenschte te spreken over den nood bij den kleinen midden stand der oesterkweekers. Hij achtte dien nood zeer groot en wilde dien la ten bestudeeren door een commissie, bestaande uit raadsleden en 3 anderen. Na dit onderzoek zal eventueel moeten worden nagegaan, of gesteund kan wor den en zoo ja op welke wijze. Het voorstel had de symphatie van den v o o r z. De commissie zal nuttig werk kunnen verrichten. De heer Osse waarde vroeg, of de Raad bevoegd is zoo'n commissie samen te stellen. Ja, antwoordde de v o o r z. De heer Bom zette nog eens duidelijk doel en streven uiteen. De oestercultuur, dus ook de handel is door een natuurramp en bij komstige dingen bijna vernietigd. De kleine middenstanders onder de oester kweekers staan aan den rand van den ondergang en weten niet tegen morgen waar ze van moeten leven. Wat kunnen we nu doen om hen eenigszins tegemoet te komen? Zijn deze menschen nog te redden? Ja maar dan moet krachtig worden aangepakt. Al de gemaakte on kosten, dezen zomer gedaan aan pan nen-leggen enz. zijn weggegooid geld ge weest, daar de broedval niet alleen on bevredigend is geweest maar nu ook nog afsterft. Als 5 of 6 oestertjes per pan overblijven mag men content zijn. Nu wil de heer Bom een commissie in stellen om deze zaak nader te onder zoeken. Al de menschen die midden- stands-oesterkweeker zijn trekken niet uit publieke kassen. Ze vormen echter de kern van het maatschappelijk leven, vooral voor ons dorp. Wellicht is nu wat te bereiken bij den minister van land bouw en visscherij. Er zijn reeds Fran- sche oesters uitgezaaid, maar daar is dit jaar geen broed van gevallen. De voorz. zeide gaarne tot het gestelde doel mede te werken, maar hij geloofde vruchtbaarder werk te kunnen leveren buiten de commissie dan als haar voorz. Tot v o o r z. werd daarop benoemd de heer Ph. Bom tot secretaris de heer A. Willemsen Izn. tot vice-voorz. en vi- ce-secr. de heer J. C. Cornelisse, tot ge wone leden de heeren M. Scheele, I. Willemsen, B. Salm 'en M. Daane Thzn. De heeren Mol en Verboom vroe gen inlichtingen aangaande 't Midden- standsborgstellingsfonds. Is daaruit niet te putten voor arme middenstanders, De voorz,. gaf eenige inlichtingen. De heer M o 1 vroeg, of ieder gerech tigd is om de graven op het kerkhof te onderhouden, of mag de door de gemeen te aangestelde grafdelver dit alleen? Ook informeerde de heer Mol of het raadslid de heer Ossewaarde wel raadslid kan blijven. Is hij nog in onze gemeente woonachtg? De heer Bom klaagde over diverse dingen o.a, over het trapje aan de Kijkuit, daar is de toestand nog zeer primitief, hetgeen de heer Mol onderschreef. Met eenigen goeden wil en medewerking van den polder kan daar veel verbeterd worden. De heer V erboom informeerde, of de zaak van den haveningang uit den Buren- polder nog eenige vooruitgang heeft. Het duurt altoos lang, antwoordde, de voorz. voor vergunningen voor zulke werken afkomen. Naar vergunning voor dansmuziek in formeerde de heer K o o m a n. De voorz. zegde, dat de eischen voor lokaliteiten zoo streng zijn, dat slechts één gelegenheid te dezer plaatse aan de gestelde eischen voldraefcivDe v o o r z. kan en zal niet gelegenheid geven op publieke feestdagen of op Paschen, Pinksteren, Kerstdag, Nieuwjaar enz. Hij voelde zich verplicht dit duidelijk te zeggeA, De heer K o o m a n was van een geheel ander gevoelen en zegde dit duidelijk. Nu er nooit dansmuziek is, gaan de danslustige menschen naar een andere gemeente en geven da'ar hun centen uit, tot schade voor onze mid denstanders. De heer Mol antwoordde de voor zitter dat het gebruikelijker is dat de graven onderhouden worden door den grfadelver of door de eigenaars der gra ven. Wat 't blijven zitten van 't raadslid Ossewaarde aangaat, de nieuwe wet is op dit punt duidelijk. Als de ge meente Den Haag verklaart dat de heer Ossewaarde daar woonachtig is dan moet de heer O. bedanken. Deze zaak is in onderzoek, en zal dus nader wor den behandeld. De heer H i r d e s vroeg, of er nog keien zijn geleverd aan Waarde. De voorz. antwoordde, dat de geboden prijs 2,50 per 1000 te laag was; er zaf voor dien prijs niet worden geleverd. Ze zullen toch wel weg gaan. De heer H i r d e s adviseerde ze toch maar voor den geboden prijs te geven. RAAD VAN RILLAND-BATH, De aankoop van het Ambacht niet goedgekeurd. RILLAND-BATH. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester P. J. Dominicus, voltallig. Ingekomen was een mededeeling van den heer L. C. Lobbezoo, dat hij wegens vertrek uit de gemeente, genoodzaakt was om ontslag te vragen als lid van den Raad. De voorz. sprak eenige wcorden van dank, voor hetgeen de heer Lobbezoo in het belang der gemeente heeft gedaan. Er was verder een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat zij hun goedkeuring niet konden geven aan het besluit van den Raad, tot aan koop van het ambacht. De voorz. deelde mee dat de ver betering aan den Hoofdweg thans klaar is en 2100 a 2200 heeft gekost. Een verzoek van de erven L. van Baa ien, om de sloot bij den stoommolen, wel ke in bedenkelijke conditie verkeert, voor rekening der gemeente te dempen, en van rioleering te voorzien, werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Van de vereeniging „Schuttevaer" was een verzoek ingekomen, om de haven oevers te Bath, te verhoogen, omreden hierover veel klachten inkomen. Op voorstel van B. en W. werd hierop even eens afwijzend beschikt. Het gemiddeld bedrag der kosten per leerling der scholen werd voor 1934 vast gesteld op 8.93 per leerling. De veld wachtersverordening werd zoodanig gewijzigd, dat bij het ontstaan eener vacature, de capitulantenraad zal worden gehoord. Aan den heer A. A. Mol werd op zijn verzoek met ingang van 1 Maart a.s. eer vol ontslag verleend als hoofd der o 1. school, zulks in verband met den 60-ja- rigen leeftijd. De geloofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid, den heer J. v. d. Kloos ter, werden nagezien door de heeren Dansen en Van Iwaarden en in orde be vonden. Tot zijn toelating werd beslo ten. De heeren Dronkers en Van G o r s el werden benoemd om de reke ning en begrooting van het B. A. na te zien. De rekening van inkomsten en uitga ven der gemeente over 1935 werd aan geboden. Eveneens de begrooting over 1937. De voorz. deelde mee, dat de rekening over 1935 een voorloopig saldo oplevert van 8681, terwijl de begroo ting voor ,1937 zonder belastingverhoo- ging sluitend kon worden gemaakt. Voor het nazien der rekening werden be noemd de hepren Van Gorsel en Van Iwaarden. Van het bestuur der R.K. Schoolver eeniging was een verzoek ingekomen om ingevolge art. 205 der L. O. wet 1920, 80 pet. uit te betalen van het schattings bedrag van het schoolgebouw. Het ge bouw is geschat op 11.300, zoodat het bestuur recht heeft op een uitkeering van 9040. Dè heer Van Iwaarden vroeg, of de gemeente verplicht is dit bedrag te betalen. Hij achtte dit gevaarlijk indien de school moet worden opgeheven. De voorz. geloofde niet dat de school zal moeten worden opgeheven, en zeide, dat de Raad verplicht is het bedrag uit te betalen. In den loop der jaren zal het voor de gemeente voordeel opleveren. De heer v. d. S a n d e vroeg, of ook de grond in dit bedrag is begrepen. De voorz. geloofde van wel. Besloten werd het verzoek in te willigen en een geldleening aan te gaan groot 9040 te gen 4% pet. B, en W. stelden den Raad voor om den gepensioneerden gem. werkman A. de Wilde het schoonhouden der straten te Bath, het luiden der klok aldaar, en de havenwerkzaamheden op te dragen, tegen een vergoeding van 200 per jaar. Aldus besloten. Verder besloot de Raad om den heer N. Nieuwdorp die met 1 October a.s. zijn dienst met pensioen verlaat, het werk als gemeentp-opzichter nog te laten verrichten voor een vergoeding van 180 per jaar. BIERVLIET. Met ingang van heden, 10 September 1936, is als Agent van ons blad aange steld de Heer bij wien advertenties voor- en abonne menten op ens blad kunnen worden op gegeven. DE DIRECTIE. Op een verzoek van den gemeente werkman A. de Pree, om hulp bij het ophalen van het straatvuil, werd be- sloten te onderzoeken hoe dit op de voordeeligste manier zal kunnen ge schieden. Wat betreft de verpachting van den- grond aan het nieuwe bouwterrein werd besloten, den tegenwoordigen pachter desgewenscht de voorkeur te geven. Bij de hierop gehouden rondvraag vroeg de heer VanGorselof zulks bekend is of 7 of 8 plaatsjes door „Klein grondbezit" zullen worden gesticht. De voorz. antwoordde, dat door den minister eenige wijziging in de inrich ting der plaatsjes wordt geadviseerd. Er wordt niet over gesproken. De heer VanGorsei vroeg verder of het niet mogelijk is de greote dorsch- machines, v/elke den weg stuk rijden be lasting te laten betalen. De voorz. antwoordde, dat dit niet mogelijk is, doch hij zal trachten naar andere maat regelen om te zien om schade aan de straat te voorkomen. De heer Dronkers vroeg wan neer de haven te Bath, in orde zal wor den gemaakt. De voorz. zeide, dat de gaten zoo spoedig mogelijk zullen wor den opgevuld. Door den heer Van Iwaarden werd nog gevraagd, of er ook al is uit gezien naar werkobjecten voor de werk- loozen. De voorz. antwoordde, dat er wel eenig werk is met het uitdiepen der spuikom te Bath. RAPPORT VAN DEN SECRETARIS GENERAAL VAN DEN VOLKENBOND OVER DEN ECONOMISCHEN TOESTAND. Crisis bereikte haar hoogtepunt in 1932, De secretaris-generaal van den Vol kenbond, Avenol, heeft als aanhangsel v,an zijn algemeen rapport aan de ko mende Volkenbondsvergader'ng een no ta gepubliceerd over den economischen wereldtoestand. Uit dit document moet blijken, dat de crisis, die zich in den herfst van het jaar 1929 het eerst deed gevoelen, haar hoogtepunt bereikte in den zomer van 1932. Sedertdien heeft zich een beweging van voortdurend herstel geopenbaard, die, zij het ook op onregelmatige wijze, de neiging heeft zich te versnellen. Avenol erkent, dat de herleving niet overal gelijk, en wellicht van beperkten duur is en wijst erop, dat de regeling van bepaalde internationale vraagstuk ken onontbeerlijk geacht moet worden voor den terugkeer van werkelijken en evenwichtigen voorspoed, O.a. beveelt Avenol een stabilisatie van het papier geld aan. LEIDER VAN HET ARBEIDSFRONT SPREEKT OP HET CONGRES TE NEURENBERG. Het woord voerend in de gister ge houden voorlaatste vergadering van het partijcongres te Neurenberg, heeft de rijksorganisatieleider dr. Ley verslag uit gebracht over den arbeidsdienst. Hij deelde o.a. mede, dat het Duitsche ar beidsfront 95 pet. van alle scheppende Duitsche menschen omvat. De maande- lijksche contributies in het arbeidsfront zijn van 23,8 millioen mark in Augustus 1935 gestegen tot meer dan 30 millioen mark in de afgeloopen maand. Het totale vermogen van het Arbeidsfront bedraagt 300 millioen mark, waarvan 80 millioen markt in baar geld. Hierdoor was het mogelijk geweest, een plan op te stellen voor den bouw van zeebaden, ontspan ningsgebouwen, zeemanshuizen enz. tot een gezamenlijk bedrag van 173 millioen mark. Dr. Ley vergeleek tenslotte de levens voorwaarden van den Duitschen met die van den Russischen arbeider, waarbij hij scherpe aanvallen deed op het bolsje wisme. Daarna werd nog gesproken door rijks- arbeidsleider Hierl, die aan de hand van eenige cijfers een aanschouwelijk beeld gaf van de resultaten van den arbeids dienst in het begrootingsjaar 1935/36. Het resultaat van den „landcultuurarbeid" komt neer op een vergrooting van de Duitsche bodemoppervlakte met 7500 ha, d.i. met meer dan een vierde deel van het Saargebied. Met betrekking tot den arbeidsdienst voor vrouwen, zeide Hierl, dat, waar de mannelijke jeugd in den Arbeidsdienst door haar bewerking van den bodem, het Duitsche volk de levensmiddelenvoor ziening helpt verzekeren, de vrouwelijke jeugd tot taak heeft de kinderrijke en behoeftige moeder, met name de zwaar belaste boeren- en kolonistenvrouw, te helpen. Arbeidsdienst der vrouwelijke jeugd is moederdienst. De toetreding tot den arbeidsdienst geschiedt bij de vrou welijke jeugd voorloopig nog op grond

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7