8EMENGD NIEUWS, LANDBOUW. SPORT. RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERIGHÏEN. ITALIË. RUSLAND DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. De export-moeilijkheden van den Nederlandschen tuinbouw. PERSKRONIEK. RIIRGERLMICE STAND, AGENDA. den der bemanning gedood en 9 gewond werden. De schepen zijn daarop terug gekeerd. De staat van voorzorg is door de re geering afgekondigd en alle troepen zijn naar hun kazernes verwezen. De politie te Lissabon bewaakt alle openbare ge bouwen. De muitende bemanning is in arrest gesteld op hun eigen schepen. Volgens de laatste berichten, die de Portugeesche ambassade te Londen heeft ontvangen, is de muiterij, die gistermor gen op twee oorlogsschepen heeft plaats gehad, „volkomen onderdrukt". De am bassade deelt voorts mede, dat te Lis sabon en in het geheele land kalmte heerscht, en dat de ongeregeldheden, die op de vloot hebben plaats gehad, een op zichzelf staand geval vormen. ITALIë BEREID TOT HERVATTING VAN DE VOLKENBONDS WERKZAAMHEDEN. Gistermiddag heeft de secretaris-gene raal van den Volkenbond, Avenol, die te Rome vertoeft, een onderhoud gehatf met den Italiaanschen minister van bui- tenlandsche zaken, graaf Ciano. Naar verluidt zal hij tot Donderdag te Rome blijven, over zijn eerste onderhoud mef graaf Ciano heeft hij zich optimistisch uitgelaten. Naar verder verluidt zou Italië bereid zijn weer aan de Volken bondswerkzaamheden deel te nemen, zoodra de moeilijkheden, welke nog uit de Abessijnsche kwestie voortvloeien uit den weg geruimd zijn. WORDT MOLOTOF GEZANT? De „Matin" meldt, dat volgens te Moskou in omloop zijnde geruchten de voorzitter van den Raad van Volkscom missarissen, Molotof, die op bevel van Stalin een tijdlang zijn functie niet zou hebben uitgeoefend, binnenkort be noemd zal worden tot gezant in een kleinen staat en zijn tegenwoordige functie zal neerleggen. Het zou aan de tusschenkomst van Worosjilof moeten worden toegeschre ven dat Stalin Molotof niet tegelijk met de andere verdachten heeft laten arre steeren. DE GERAFFINEERDE OPLICHTING VAN DEN GODSDIENSTLEERAAR. Hoe zijn oudleerling hem 30.000 afhandig maakte. Dezer dagen is, zooals wij meldden, door de Amsterdamsche recherche een 19-jarige jongen, een „koopman in stof fen", gearresteerd, die er van werd ver dacht een godsdienstleeraar voor meer dan 30.000 te hebben opgelicht. Aanvankelijk had de jongen verteld, dat hij namens een commissie was opge treden, die werkte voor het eerherstel van den godsdienstleeraar, die twee jaar geleden door het bestuur was ontslagen. Hij had verschillende brieven en op drachten aan den leeraar getoond, die door de comitéleden zouden zijn geschre ven. De jongen heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het comité bestond slechts in zijn fantasie Reeds van zijn zesde jaar volgde de jongen de Joodsche godsdienstschool, waaraan de benadeelde leeraar was. Toen hij ongeveer twaalf jaar was, liet een der klasseleeraren hem reeds met toestemming en medeweten van den di recteur als een soort kweekeling les ge ven. Dit nam een dusdanigen omvang aan, dat het bestuur het schoolhoofd zulks verbood en tenslotte den jongen den toegang tot de school ontzegde. Het hoofd duldde deze inmenging ech ter niet en bleef halsstarrig op zijn stand punt staan, zoodat hij eerst ziekteverlof en tijdens dit verlof ongevraagd ontslag kreeg. Intusschen had de jongen een soort vereeniging tot bevordering der godsdienstschool opgericht, waarvan het ontslagen schoolhoofd eere-voorzitter werd en waarvan deze laatste de kosten droeg. Er hadden iederen dag „conferenties" plaats tusschen den ontslagene en zijn pupil, waarin de eerste steeds zijn be klag deed over het hem aangedane on recht en hij zeide er alles voor over te hebben om in eere hersteld te worden. Daar hij reeds vroeger goedgeefs tegen den jongen was geweest, „rook" deze geld en zag hij zijn kans schoon. Hij maakte zijn vriend en oud-leeraar wijs, dat er „geheime krachten" voor hem aan het werk zouden gaan, doch deze actie zou geld kosten. Het begon met 450, noodig voor een „geheim proces" tegen het bestuur, dat het ontslag had gegeven. Telkens kwamen er goede berichten bij den leer aar binnen, welke aanleiding waren tot nieuwe stortingen. Op deze wijze Was het slachtoffer medio 1935 reeds een be drag van 20.000 kwijt geraakt. Toen hij daarop tegenover zijn pupil van achterdocht blijk begon te geven, zeide deze de zaak óok niet meer te ver- trouwen, daar hij den tusschenpersoon, die de gelden voor het comité in ont vangst nam, niet meer kon vinden. Zoo wel mondeling als schriftelijk drong de pupil er bij zijn slachtoffer op aan de zaak bij. de politie in onderzoek te ge- .ven. Immers ook de leerling had Van de 42,000, die hij op een half lot in db staatslöterij beweerde te hebben gewon nen, 38.000 aan het comité kwijt ge raakt. De leeraar was het er niet mee eens, hij wilde de politie er in geen ge val in kennen. Het kwaad zou zichzelf wel wreken. Dit was niet aan doove- mansooren verteld. De jongen voelde zich thans volkomen veilig en toen hij weer geld noodig had, kwam hij met een nieuw comité voor den dag, waarmee hij alweer volgens zijn zeggen per soonlijk contact had en dat de zaak ern stig ter hand zou nemen. Wederom begon de bron te vloeien, totdat de 30.000 vol waren. Intusschen was de leeraar volkomen geruïneerd, nadat hij op „herhaald bevel" van het co mité zelfs zijn levensverzekeringspolis had beleend. En hoe zoude hij ook niet, waar deze beleening volgens het comité, alias den 19-jarigen oplichter, geschieden moest „op bevel van den burgemeester van Amsterdam", met wien de verdachte voorgaf te hebben gesproken, hetgeen hij uit verschillende „bewijsstukken" aanne melijk maakte. Zelfs begon het comité bedragen van meerdere honderden guldens aan den bedrogene terug te betalen, eenmaal zelfs om het volkomen verarmde slacht offer in staat te stellen huishuur te be talen. Onder den drang van deze finan- cieele omstandigheden, wendde de leer aar zich tenslotte tot eenige z.g.n. „co mité-leden", waarna bleek, dat deze personen van een comité volkomen on kundig waren, hetgeen tot de arrestatie van den jongen leidde. Hij blijkt het geld vrijwel geheel te hebben verbrast, voor zoover hij het niet in eenige kleine on dernemingen heeft gestoken, waardoor nog enkele duizenden zijn gered. Tegenover zijn a.s. schoonouders speelde hij den zuinigen koopman, doch in Antwerpen had hij met een andere vrouw mooi weer gespeeld van het geld van den goedgeloovigen leeraar. ARBEIDER DOODGEVALLEN. Maandagmiddag is in de metallurgische fabriek te Arnhem de. 35-jarige M. K., die 8 meter boven den grond werk ver richtte aan electrische geleidingen, uit gegleden en gevallen. Hij werd ernstig gewond opgenomen en bleek bij aan komst in het ziekenhuis te zijn overle den. Haastrecht: 1 doode. Dinsdagmorgen is op den Bilwijkschen- weg tusschen Stolwijk en Haastrecht een bestelauto, bestuurd door den koopman D. Watier uit Rotterdam, in een bree- de sloot terecht gekomen. De bestuur der kon zich niet bijtijds bevrijden en is verdronken. Een tweede inzittende kon worden gered. Op initiatief van het centraal bureau van de tuinbouw-veilingen in Nederland is Dinsdagmiddag in de Handelsbeurs te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering gehouden, waarvoor alle aangesloten veilingsvereenigingen wa ren opgeroepen en vertegenwoordigers van den christeijlken en den Kath. boe ren- en tuindersbond, den Nederland schen tuindersbond en het Kon, Neder- landsch Landbouwcomité waren uitge- noodigd, teninde de aandacht van de re geering en van het Nederlandsche volk te vestigen op de export-moeilijkheden, waaraan de Nederlandsche tuinbouw ten onder gaat en om deze moeilijkhe den onder het oog te zien. De voorzitter, de heer F. V. Valstar, zeide in zijn openingsrede, dat ondanks den millioenensteun uit het Landbouw crisisfonds de toestand van den tuin bouw hoogst ernstig is geworden en de tuinbouw niet kan blijven bestaan wan neer in 't buitenland alle deuren en ven sters voor zijn producten zijn gesloten. Niet om te protesteeren en te manifes teeren was men bijeen gekomen, doch om te overleggen wat voor den tuin- bouw-export kan worden gedaan. Voor den steun kan men dankbaar zijn, hij heeft den tuinbouw tijdelijk voor totale ineenstorting behoed, maar genezing brengen kan hij niet. Onze export wordt voornamelijk getroffen door de toene mende betalingsmoeilijkheden in den handel met Duitschland. De behoefte over onze oostgrens aan het Hollandsche tuinbouwproduct is nog even belangrijk als vroeger en is zelfs voor sommige ar tikelen nog toegenomen. Het geringe bedrag dat echter voor den tuinbouw op de clearing met Duitschland beschik baar is, is een der hoofdzaken van den meer dan critieken toestand, waarin on ze tuinbouw verkeert. Gelegenheid om in andere landen compensatie te vinden is er niet. Uitvoerig schetste spr/ de in- voer-belemmeringen in andere landen en de toenemende tarieven in Duitschland. De vraag is thans wat er gedaan kan worden. Het was niet noodig, zelfs onder het huidige systeem der clearing, om den tuinbouwexport en daarmede den tuinbouw te laten doodbloeden. Heel het Nederlandsche volk verkeert in nood en de tuinbouw alleen kan daarop geen uit zondering vormen. Maar hij kan slechts zijn deel dragen en niet meer, dan dat. Ieder dient zijn deel te dragen. Spr. con cludeerde dat de clearing op tal van pun ten verkeerd gewerkt heeft, In het aan het einde van dit jaar afloopende clea- ring-verdrag zou echter met het oog op de instandhouding van den tuinbouw export een ruimere plaats voor dezen export noodzakelijk zijn. De werkloos heid in den tuinbouw heeft ongekende afmetingen aangenomen. De midden stand ondervindt den terugslag van den nood, waarin de tuinbouw verkeert. De handel in tuinbouw-producten dreigt ge heel te ontwrichten. Ons oog is en blijft naast God nu op de regeering gevestigd, zeide spr. Wij kunnen niet meer verder. Wij hebben onzen plicht gedaan en zul len onzen plicht blijven vervullen, in de hoop en het vertrouwen dat de regee ring onze stem zal hooren en den tuin bouwexport de plaats zal geven, die hem toekomt, zoodat de tuinbouw zijn be staansmogelijkheid weer zal kunnen te rugvinden. DUITSCHER DAN DUITSCH. Wij lezen in de „Vrijheid" (lib.) In „Volk en Vaderland" van 4 Sep tember heeft de leider der N.S.B. een uitvoerig stuk op de voorpagina laten plaatsen, dat van verdachtmakingen te gen de Nederlandsche Regeeriug en van v&lsche voorstellingen wemelt. Het stuk moge eindigen met eenige critiek op de Duitsche regeering, die weliswaar als „bewonderenswaardig" wordt bestem peld, maar niet óók een Nederlandsch nationaal-socialist met uitzetting had moeten bedreigen. Het moge dus de ver derfelijke suggestie behelzen, dat men te Berlijn een onderscheid moet maken tusschen tweeërlei Nederlanders, de vrienden van Ir. Mussert en de anderen, bijna doorloopend richt het stuk zich tegen de Nederlandsche Regeering. Als ooit wat de hemel verhoede Duitschland zich tegen Nederland mocht keeren en daarvoor onjuiste, maar mis leidende argumenten mocht bijeengaren, kan het in het artikel van Ir. Mussert te kust en te keur gaan. Als hierin diens vaderlandsliefde tot uiting komt, weten wij niet wat onder vaderlandsliefde moet worden verstaan. Volkomen in strijd met de feiten be weert Mussert, dat Nederland sinds den vrede van Versailles steeds tegenover Duitschland, steeds aan de zijde van Frankrijk gestaan heeft. Niets is minder waar. Behoeven wij te herinneren aan het asylrecht, aan de gastvrijheid, hier te lande aan den Duitschen Keizer ver leend, toen zelfs in Engeland nog alom „hang the Kaiser" werd geroepen, toen minister Van Karnebeek door protesten van geallieerde mogendheden bestookt werd, maar zoo min van uitlevering als van uitzetting wilde weten? Moeten wij herinneren aan de verwerping van het Nederlandsch-Belgisch verdrag, waar van Frankrijk een warm voorstander was? Wij weten wel, dat ir. Mussert in potsierlijke zelfverheffing beweert en laat rondbazuinen, dat die verwerping aan hem te danken is, maar niets is dwazer. Hij heeft een beetje meegehol pen, maar de beslissende strijd is in het parlement gevoerd en daar stonden in het bijzonder de liberalen als een aan eengesloten phalanx tegenover minister Van Karnebeek, Moeten wij nog reppen van het hardnekkig verzet onzer regee ring tegen alle pogingen, Nederland in een Fransch-Belgische militaire alliantie te betrekken? Van de krachtige actie van Nederland om ook Duitschland een volwaardige positie in het internati onaal bestel te verzekeren? Van de cre- dieten, welke Nederland indertijd aan Duitschland heeft verleend, in het bij zonder het vermaarde crediet van twee honderd millioen, hooger dan eénig an der land ten deel viel? Zoo kunnen wij doorgaan. Van dit alles rept Mussert met geen woord. Gegeven de polemi- seerwijze van dezen candidaat-redder van Nederland, kan aangenomen wor den, dat hij ook in de eerstvolgende nummers van „Volk en Vaderland' daarvan met geen woord zal reppen. Als morgen aan den dag Duitschland ons den oorlog zou verklaren, wat ge lukkig niet gevreesd behoeft te worden, zou het op zijn minst voor negentig pro cent de schuld van Mussert zijn, die no ta bene nog voor den braven vaderlan der poseert. Zijn stelselmatige ophitsing tegen onze regeering, is tegelijk een stelselmatige ophitsing van Duitschland tegen Nederland. Hij ontziet zich niet, o.a. te beweren, dat de (gelukkig mis lukte) boycotactie der Nederlandsche Marxisten tegen Duitschland onder den welwillenden glimlach der Nederland sche Regeering plaats had. Ieder weet, dat onze regeering van die boycot niets wilde weten en daarvan binnen en bui ten de volksvertegenwoordiging heeft doen blijken. Als eenige Duitschers over de grens gezet worden, die aan verboden politie ke actie deelnemen, schreeuwt Mussert moord en brand. Als echter in Duitsch land, gelijk meer dan eens geschied is, Nederlanders maandenlang worden ge vangen gehouden, pmdat zij binnen of buiten Duitschland meeningen hebben verkondigd, welke de .tegenwpordige Duitsche Regeering onwelgevallig zijn, zwijgt hij als een mof. Als de heer Mus sert in het door hem zoozeer bewon derde Duitschland een even. scherpe cri tiek .op de Duitsche -regeering, oefende als hij in het vrije Nederland op de Ne derlandsche doet, zou óp zijn minst een cencentratiekamp, vermoedelijk echter een nog veel erger lot hem wachten. Ge lukkig staat zoo iets in Nederland, het land, waarop hij steeds opnieuw met een verbijsterende anti-n,ationale menta liteit afgeeft, niet te vreezen. Niet te vreezen althans, zoolang Mussert niet de baas is en in het laatste geval zal niet hij de criticus zijn, die dit lot onder gaat. Zal er dan echter nog van een on afhankelijk Nederland gesproken kun nen worden? Is deze man niet Duitscher dan Duitsch? VOETBAL» Wedstrijduitslagen Z-V.B. Zaterdag: afd, 1. KrabbendijkeKa- pelle 34; WemeldingeRilland Bath gestaakt (Stand 60). ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD VAN NIDA SENFF OP DE 100 M RUGSLAG. Op den tweeden dag van de interna tionale zwemwedstrijden te Kopenhagen is onze Olympische kampioene Nida Senff er in geslaagd het wereldrecord 100 m rugslag met een-tiende sec te ver beteren en te brengen op 1 min 15,7 sec. Het oude record stond eveneens op Ne derlandschen naam, n.l. op dien van Rie Mastenbj-oek met 1 min 15,8 sec. JopieWaalberg bezette de tweede plaats op de 100 m schoolslag en de der de plaats op de 200 m schoolslag. WIELRENNEN. Gisteren is de groote prijs van Bras- schaet verreden de resultaten waren: onafhankelijk en (afstand 101.5 km.) 1. Cattel (Nederland) tijd 2 uur 42 min. 41 sec. 2. Donnaye. 3. De Weerdt. Internationale derby (101 km. achter tandems): 1. Di Paco 2 uur 25 min. 2 sec. 2. Pellenaars; 3. Rossi; 4. Slaats'; 5. Pijnenburg; 6. Egli. ATHLETIEK. Wereldrecord gehomologeerd, De internationale dames athletiekbond heeft het op 8 Augustus tijdens de Olympische spelen te Berlijn door de Duitsche ploeg op de 4 X 100 meter estafette met 46,4 sec. gevestigde nieu we wereldrecord, gehomologeerd. De ploeg bestond uit de dames Albus, Krauss, Dollinger en Doerfeld. DE BIJZ. VRIJW. LANDSTORM OPGELICHT. Twee jaar geëischt. Dinsdagochtend siond voor de Maastrichtsche arrondissementsrecht bank terecht de oud-secretaris van het gewestelijk comité van den bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. De verdachte J. A. I. H. G. te Maastricht ontving als secretaris van het gewest Limburg, van het nationaal comité in Den Haag alle ge'den, welke bestemd waren voor de gewestelijke afdeeling en voor de pen ningmeesters of leiders van de afdeelin- gen in verschillende gemeenten. In tal rijke gevallen heeft verdachte deze gelden voor zichzelf gehouden en de ■kwitanties, waaruit zou moeten blijken, dat hij de gelden werkelijk had doorge geven, vervalschte hij, door ze zelf te teekenen. Het totaal aantal vervalschin- gen bedraagt ongeveer tweeduizend. Het totale bedrag, dat verdachte op die wij ze zich heeft toegeeigend benadert de veertigduizend gulden. Verdachte be kende de vervalschingen en verduiste ringen in een tijdsduur van ongeveer veertien jaren te hebben gepleegd, Het O.M. eischte een gevangenisstraf van twee jaren. DE BURGEMEESTER VAN HAARLEM VOOR HET HOF. De burgemeester van Haarlem, de hr. C M. heeft zich gisteren voor het hof te Amsterdam te verantwoorden gehad, terzake dat hij door roekeloos rijden met zijn auto het bekende ongeluk op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Haarlem op goeden Vrijdag, 19 April 1935 waarbij een motorrijder, die met een motorfiets een stilstaande autp pas seerde, werd gedood zou hebben ver oorzaakt. De burgemeester heeft zooals men weet steeds zijn onschuld betoogd, hij zou volkomen rechts hebben gereden en de motorrijder zou bij het passeeren van een stilstaande auto op de linkerhelft van het wegdek zijn gaan rijden. De procureur generaal persisteerde bij zijn eisch tot bevestiging van het von nis der rechtbank (2500 gulden boete en een jaar intrekking van het rijbewijs). Arrest 22 Sept. DE MOORD TE LEIDEN. JDe rechtbank te Den Haag heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 28-jarigen gewezen meester knecht M. C. B. te Leiden, tegen wien door den officier van justitie twaalf jaar gevangenisstraf is geeischt, wegens moord, gepleegd in den avond van 14 April jl in de hal van een bioscoop theater aan den Stationsweg te Leiden op de 22-jarige fabrieksarbeidster J. S. uit Zoeterwoude. De rechtbank veroor deelde B. wegens doodslag tot vijf jaar gevangenisstraf GESCHENK KRUISER Hr. Ms. „De RUYTER". Geeft uiting van Uw belang stelling voor de marine. Het algemeen Nederl. comité „Onze Marine" heeft, in de gerechtvaardigde verwachting dat de belangstelling voor de marine zich ook daadwerkelijk uiten zou, het initiatief genomen tot plaatsing van een geschenk aan boord van de kruiser „De Ruyter" die binnenkort in dienst gesteld en aan onze weermacht ter zee toegevoegd zal worden. Het co mité mag verwachten dat allen die de noodzakelijkheid van een goede marine erkennen en allen die op eenigerlei wij ze daartoe in staat zijn, uiting zullen willen geven aan hun belangstelling voor de marine, door het initiatief van het comité „Onze Marine" te ondersteunen. Zeer zeker tengevolge van het feit dat de oproep tot medewerking reeds in de zomermaanden moest plaats hebben, zullen ongetwijfeld velen van deze op roep onvoldoende kennis hebben kunnen nemen. De oproep moge daarom in het kort nog eens worden herhaald; en de mede werking van alle marinevrienden uit al le kringen van ons volk nogmaals wor den gevraagd om van hun daadwerke lijke belangstelling voor de marine ge tuigenis te geven door het zenden van een bijdrage voor het nationaal g'eschenk kruiser „De Ruyter" aan het alg. Ned. comité „Onze Marine" giro nummer 42883, postbus 6, Den Helder. Deze belangstelling mag niet beperkt blijven tot enkele honderden die tot nog toe een bijdrage hebben afgestaan om dat dit een onjuiste indruk zou geven. Dat men in alle kringen van ons volk daadwerkelijke belangstelling heeft voor zijn marine moet tot uiting komen in de aanbieding van dit nationaal geschenk, dat namens het Nederlandsche volk aan boord zal worden geplaatst Voor het algem. Nederl. Comité „Onze Marine". A. W. P. Angenent, voorzitter. J. H. P. Verhoeven, secretaris. 's Heer Abtskerke. Bevallen: C. G. van 't Westeinde, geb Rijk z., M. E. Boidin, geb, Van Doese laar d., J. Minnaard, geb, Lokerse z., K. Gleedst, geb. Goedegebure d. (D, Z.) 's Heer Arendskerke. Bevallen: J. Dekker, geb. de Kok z., J. de Kok, geb. Jansens d., C. W,. de Hamer, geb. Nieuwenhuijze z;., G. A. Modderkreeke, geb. Tolhoek d., J. Fraanje, g'eb. Van Westen d C. K. Boonman, geb. Boonman z. Getrouwd: P. den Boer 28 j. jm. en F. C. v. Boven 21 j .jd., B. de Jager 23 j. jm. en A Priester 22 j. jd., M. Bou- tens 22 j, jm. en H. M, Kaaisteker 24 j. jd.; Q, v. d. Weele 21 j. jm. en P, Goe- degebuure 21 j. jd. Overleden: N. W. Breiens 90 j, wed. M. G. van Nieuwenhuijzen, J. v, Schaik 76 j, echtgen. H, Schipper, M. Raas 6 j. jd., A. Heijboer 92 j. wed J. Kieboom. (D.Z.) Aardenburg. Over de maand Augs. Bevallen: E. M. M. Baecke, geb Bon te z,., M. M. I. van Neste, geb. Van- hulle d. Getrouwd: J. P. Evers 26 j. jm. en M. L. Maas 26 j, jd., A. P. C. Reynhoudl 23 j, jm. en M. C. v, d. Ameele 22 j, jd. Overleden: S. C Dekker 18 j. jd. (A.A.) Oostburg. Over de maand Augs. Bevallen: P, A. Wage, geb. Wage d, K. Bil, g'eb. Krijnsen d., M. van Damme, geb. Gielleit z.; Joz. M. Barendse, geb. de Vlieger d. Getrouwd: D. C, v. Gorsel 60 j geh, met M. L, Modde; Ch. J, Claerhoudt 19 j. jm., I. v, Haneghem 77 j. wedn. S. M, le Clercq. (A.A.) Middelburg, 8 Sept. Op de vei ling waren 8500 kg aardappelen aange voerd. De noteering was: Blauwe Eigen heimers, Groote 5256 c., Bonken 40- 46 c., Drielingen TA35 c,, Poters 37 c, Zeeuwsche Blauwe Groote 6476 c., Drielingen 31 c,, Late Blauwe groote 51 c., Drielingen 32 c.Kriel 2223 c., al les per 25 kg. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen tm andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. WO 9 Sep DO 10 Sep GOES. WO 9 Sep. Tentoonstelling Ned. Fabri kaat Schuttershof. DO 10 Sep Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8