DE GOUDEN RAT KRONIEK van den BAG. BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936. No. 211. De Spaansche perikelen. BUITENLANDSCHE DIENSTBODEN. Ontslag verleend aan den burgemeester van Borsselen. MIDDELBURG. De wijziging der steunregeling. Met den Val van Irun is er nu einde lijk eenige teekening in den Spaanschen burgeroorlog gekomen. In tweeërlei op zicht: militair en politiek. Wat het eerste betreft, de kan sen op een overwinning der op standelingen staan momenteel het hoogst' Op zichzelf is hun verovering van het stadje aan de Fransche grens niet zoo verschrikkelijk belangrijk, maar zeer waarschnijlijk zal ze binnen eenige da gen worden gevolgd door de inneming van San Sebastiaan en de zuivering van de geheele omgeving van regeeringstroe- pen. De opstandelingen krijgen in het Noorden dan de handen vrij; kunnen meer colonnes tegen Madrid en Cata- lonië laten oprukken zonder vrees voor een aanval in den rug. Het spreekt van zelf, dat wij hiermede geen voorspelling doen. Het is heel goed mogelijk, dat de situatie zich vandaag of morgen weer ten gunste van de regeering wijzigt. Dit temeer, omdat de politieke gevol gen van den val van Irun zoo belangrijk zijn geweest, op 't eerste gezicht veel belangrijker dan de militaire. De regee- ring-Giral, die van het begin van den burgeroorlog af de macht te Madrid heette uit te oefenen, is afgetreden om plaats te maken voor een regeering-Ca- ballero. Het afgetreden ministerie be stond uit leden van de radicale burger lijke groepen. Het nieuwe kabinet telt 6 socialisten, 5 burgerlijke radicalen en 2 communisten. Deze samenstelling stemt in elk geval beter overeen met de poli tieke kleur van het deel der Spaansche bevolking, dat tegen de opstandelingen strijdt, dan de vorige. De laatste weken was het gouvernement van Giral niet veel meer dan een wassen neus, Aller hande arbeidersraden en roode comité's oefenden de feitelijke macht uit: te Ma drid, zoowel als elders, waar men de regeering zoogenaamd trouw is gebleven, Giral en zijn collega's hadden niets in te brengen. Men hoopt nu blijkbaar, dat Caballero er in zal slagen, iets, wat op een centraal bewind lijkt, te herstellen. Een kind kan begrijpen, dat zulks ook de militaire positie van de linkschen ten goede zou komen. Tot dusver is van een deugdelijke bevelvoering bij de regee- ringstroepen en de z.g. Volksfrontmilitie niet veel gebleken. De diverse acties stonden grootendeels op zichzelf. Moed ontbreekt den arbeiders, die de wapenen tegen de opstandelingen opnamen, niet. Integendeel: hun moed is meermalen zoo ontstuimig geweest, dat ze noode- loos hun leven verspilden. Minister-pre sident Caballero heeft de portefeuille van oorlog nu onder zijn hoede genomen. Hij moet met de strategische en militaire situatie goed op de hoogte zijn. De naas te toekomst zal moeten bewijzen, of hij het klaar zal spelen, het gebrek aan deugdelijke leiding te verhelpen, In de buitenlandsche pers is uit den aard der zaak heel wat te doen geraakt over het optreden van een in meerder heid roode Spaansche regeering. Al naar de politieke sympathieën, welke de ar tikelen-schrijvers koesteren, juichen ze het toe of verguizen ze het. Merkwaar dig fel gaan de Duitsche bladen tegen het roode ministerie te keer. De „Berli ner Lokal Anzeiger" spreekt zelfs van vertegenwoordigers der „Madrileensche misdadigerswereld". Voor de pogingen, om tot een bonafide regeling der non- interventie-overeenkomst te geraken, zijn dergelijke uitingen niet bepaald veel belovend. De onjuiste opvatting, dat het in Spanje om de antithese fascisme-com- munisme gaat, wint er veld door. Men weet, dat het in de bedoeling ligt, om een internationale commissie in het naar het Engelsch van ÏAift ÖSBÏl. 14). „Ik wou, dat ik met u mee kon gaan, mijnheer. Ik heb al zoo dikwijls gepro beerd er in te komen. Ik heb nog nooit zoo n zorgvuldig bewaakte club gezien Als ik Desbrook niet kan vinden, vrees ik, dat ik Grafton onder handen zal moe ten nemen niet dat de kans groot is, dat ik wat uit hem krijg". Terwijl Graves deze woorden sprak, werd er op de deur geklopt en trad een agent binnen, die den inspecteur een briefje overhandigde, wat deze haastig doorlas. ,,Er is zoo juist een bericht binnen gekomen, dat Fraser verdwenen is", vertelde hij zijn chef. r.Die jonge millionnair?" „Ja, Hardy heeft rapport uitgebracht, dat hij gisteravond met zijn zuster in „De Gouden Rat" geweest is." „Altijd die Gouden Rat", merkte de chef op, „Het lijkt mij hef beste, t dat je zoo gauw mogelijk naar zijn z 9r toe gaat", "ü-" „Maar wat moeten we met den groot hertog?" „Geloof je niet, dat als je één myste rie opheldert, je tegelijkertijd van ver: schillende andere de oplossing zult vin den? Ik ben er van overtuigd, dat één leven te roepen, die er op moet toezien, dat geen krijgstuig enz. aan de strijden de partijen wordt geleverd. Zonder toe zicht zou het niet-inmengingsaccoord natuurlijk van weinig waarde zijn. Duitschland heeft nu eindelijk een ver tegenwoordiger voor deze commissie aangewezen: vorst von Bismarck. De zaak is daarmee echter nog lang niet in kruiken en kannen. Italië laat weer op zich wachten. En het ziet er naar uit, dat de commissie er de handen aan vol zal hebben, een deugdelijke „werkwij ze" te ontwerpen. Daarover kan, als 't moet, wekenlang gedelibereerd worden. Wie belet, dat ondertusschen het een en ander naar Spanje wordt verscheept? De animo van Duitschland en Italië, mitsgaders van het half-fascistische Por tugal, om de opstandelingen verder te helpen, nu ze een flink succes hebben geboekt, zal er grooter op geworden zijn. Temeer nu de mogelijkheid bestaat, dat het nieuwe bewind te Madrid zich krachtiger zal laten gelden dan het vo rige, wat voor generaal Franco c.s. ge vaarlijk kan worden. De regeeringswisseling te Madrid ver slechtert zoodoende het internationale aspect van den Spaanschen burgeroor log. In Den Haag worden thans de aanvragen om vergunning naar stig onderzocht. 1 October de fatale datum, (Van onzen «-r e d a c t e u r.) Op het bureau van den rijksdienst voor werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling in Den Haag is men thans druk bezig de talrijke aanvragen te beoordeelen, die zijn binnengekomen ter verkrijging van een vergunning tot het in dienst hebben van buitenlandsch huispersoneel. Op 1 October van dit jaar treedt het besluit in werking, waarbij ook deze bedrijfstak gebracht wordt on der de bepalingen van de wet van 16 Mei 1934 tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen en wie vóór dien datum de daartoe vereischte vergunning als werkgever in zijn bezit wilde hebben, had zijn aanvrage vóór 1 September j.l. moeten indienen. Duizenden aanvragen zijn al bij den dienst ingekomen, vertelde ons de direc teur, ir. R. A. Verwey, in een onderhoud, dat we met hem over deze materie moch ten hebben. Maar, voegde de heer Ver wey er aan toe, we hebben sterk den indruk, dat nog lang niet alle buiten landsche dienstboden bij ons zijn opge geven. Dat blijkt ook wel uit het feit, dat er dagelijks nog een 400-tal aanvra gen om vergunning binnenkomen. Deze werkgevers zijn eigenlijk te laat, want er is herhaaldelijk in de bladen op gewe zen, dat men zich met zijn aanvrage, waarvoor men de formulieren bij de plaatselijke arbeidsbeurs kan verkrijgen, vóór 1 September bij den dienst moest aanmelden. Toch zal men trachten ook deze laatkomers nog op tijd te helpen, maar zij kunnen er niet vast op rekenen, dat zij op 1 October in het bezit der ver eischte vergunning zullen zijn. Hoe overstelpend de drukte bij dezen dienst tengevolge van den nieuwen maat regel is, blijkt wel uit de omstandigheid, dat op Dinsdagochtend 1 September vier personen van kwart over acht tot elf uur aanhoudend bezig zijn geweest uit sluitend met het machinaal openen van de ingekomen stukken. Deze moeten alle worden bekeken; op sommige aanvragen kan dadelijk een beslissing worden ge nomen, maar velen gaan eerst nog om advies naar de plaatselijke arbeidsbeur- en dezelfde persoon aansprakelijk is voor al deze verdwijningen". „Maar de anderen waren Russen en moesten waarschijnlijk om politieke re denen verdwijnen". „Er is geld noodig om de politiek te steunen en Fraser heeft g'eld genoeg. Ga maar dadelijk naar zijn zuster toe", beval de chef en Graves vertrok. De Frasers bewoonden een huis in Grosvenor Square, dat Bill's oom hem had nagelaten en Graves begaf zich on verwijld daarheen. Miss Fraser was thuis en was onmiddellijk bereid hem te ontvangen. Zij zag zeer bleek, toen zij de kamer binnen trad, doch zij be groette hem rustig en beheerscht. „Ik zou graag precies weten, wal er gisteravond gebeurd is. U doet beter mij niets te verbergen, als u wilt, dat ik u help. Ik heb gehoord dat uw broer „De Gouden Rat" met u bezocht heeft", be gon de inspecteur. „Ja. Ik ontmoette hem daar, Hij kwam er na mij aan, daar hij eerst prinses Na- dine Sulkoff is gaan halen. Het spijt mij, dat ik moet zeggen, dat hij veel te veei gedronken had en iniet nuchter meer was, toen hij in de club kwam", ver klaarde Jane. „Is hij zeer bevriend met de prinses?" „Ik geloof, dat hij zich verbeeldt ver liefd op haar te zijn. Zij heeft ontzettend veel notitie van hem genomen en ik vrees, dat zij hem aangemoedigd heeft om veel te drinken". „U kunt de prinses niet erg waardee- ren?" zen. Voor al dat werk is tijd noodig, spe ciaal omdat de dienst ter gelegenheid van deze tijdelijke hausse in de werk zaamheid niet plotseling kan worden uitgebreid. Op de meeste aanvragen, wanneer zij tenminste betreffen huispersoneel, d.at al eenigen tijd in ons land als zoodanig werkzaam is, zal wel gunstig worden beschikt. De werkgever heeft dan f 2 voor de verkregen vergunning te beta len en hij kan voor den duur ervan zijn buitenlandsche dienstbode houden. Moet de vergunning worden verlengd, d,an is f 1 verschuldigd. Voor verandering van dienstbetrekking dient weer een nieuwe vergunning te worden aangevraagd, die weer op zichzelf zal worden beoordeeld. Dat is echter alles van later zorg. Voor- loopig heeft men bij den rijksdienst voor werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling alleen met nieuwe .aanvragen betreffende buitenlandsch huispersoneel te doen en men heeft er de handen vol mee. Het in zijn dienst hebben van buiten landsch huispersoneel zonder de ver eischte vergunning is na 1 October straf baar. De politie heeft tot taak deze ge vallen van wetsontduiking te .achterha len en zij zal zeker niet nalaten in voor komende gevallen in te grijpen. Er be staat heelemaal geen zekerheid, dat veel door de vingers zal worden ge zien. Daarom is het z,aak voor hen, die dan een vergunning zullen noodig heb ben en er nog geen hebben aangevraagd, dit alsnog dadelijk te doen. Naar schat ting zijn er een 30,000 buitenlandsche arbeidskrachten in dezen bedrijfstak werkzaam en zooveel aanvragen zijn er nog niet in Den Haag binnengekomen. Op 1 October zal dan vrijwel het ge heele bedrijfsleven onder de toepass'ng van de wet op de buitenlandsche ar beidskrachten zijn gebracht. Alleen 't personeel van de groote scheepvaart en van de internationale binnenvaart vall er d,an nog buiten, Uitbreid'ng van het vergunningsstelsel ook tot dezen be drijfstak stuit echter voorshands op in ternationale moeilijkheden, waarvan wij, wat de b'nnenvaart betreft, in de eer ste plaats de Rijnvaartacte noemen, die ook ,al bij de ordening in de beurtvaart tot zooveel haken en oogen aanleiding heeft gegeven. Voorshands schijnt deze uitzondering te blijven gehandhaafd, zoo dat men dezen bedrijfstak buiten be schouwing kan laten. Met dit voor oogen, kan men dus de nieuwe regeling betref fende het huispersoneel als het sluit stuk van de wet op de buitenlandsche arbeidskrachten beschouwen. Een feit, waarover we ons niet d enen te ver heugen, doch waarvan de noodzakelijk heid als een betreurenswaardig gevolg van de tegenwoordige tijdsomstandighe den moet worden gezien. IN ZES DAGEN VAN EUROPA NAAR WEST-INDIë, Men schrijft ons: Dank zij de nieuwe luchtverbinding van de K.L.M. met Venezuela de lijn CurasaoAruba werd in Juli naar Ma- racaïco doorgetrokken is een bij zonder gunstige gelegenheid geschapen voor de postverbinding van ons West- Indië met de nieuwe en de oude we reld. Op Curasao werden reeds post stukken ontvangen, welke in zes tot acht dagen van Europa waren gekomen en wel langs den volgenden weg: met de „Hindenburg" n,aar New-York, alwaar de post wordt overgeladen in het vlieg tuig der Eastern Air Lines, die tot Miami (Florida) vliegen en daar de post overreiken aan de Pan American Airways, die v'a Kingston en Barr.an- quilla een geregelden dienst onderhou den op Trinidad. Op deze lijn nu krijgt de K.L.M. te Maracaibo aansluit'ng. De luchtpost van Europa k,an zoodoende in 6 tot 8 dagen te Willemstad in ont- „Ik kan haar niet uitstaan, Ik geloof, dat zij een slechte, gewetenlooze vrouw is. Ik geloof niet, dat zij werkelijk ieLs om Bill geeft en hem alleen maar wil uitbuiten". „Dat is zeer waarschijnlijk, merkte Graves droogjes op. „Wat gebeur le er op de club?" „Captain Desbrook werd plotseling weggeroepen en kwam niet terug, tot mijn groote verbazing. Hij heeft mij zelfs niet goeden nacht gezegd". „Is de captain een vriend van u?" „Hij is mijn verloofde", antwoordde zij eenvoudig, „Mag ik zoo vrij zijn u geluk te wen- schen? De captain staat hoog' aange schreven". „Dank u. Nadat hij weggegaan was werd Bill roekeloos en begon steeds meer te drinken. Hij werd erg.luidruch tig en werd naar het kantoor gebracht, waar hij in slaap viel. Ik wou bij hem blijven, maar de prinses drong er op aan, dat ik naar huis zou gaan. Ze zei, dat het beter was, als Bill een poosje bleef slapen, Ik reed met har naar huis in een taxi en zette haar in Curzonstreet af. Bill kwam 's morgens niet opdagen en ik begon ongerust te worden. Ik bel de de prinses op, maar zij wist niets van hem af, had hem niet gezien, nadat wij van de club waren weggereden. Ik bel de de club op en hoorde, dat hij met zijn auto was weggereden. Ik ging' naar de garage en vond zijn auto daar. Maar toen Billy nog niet kwam opdagen, waar schuwde ik de politie, Dat is alles", ein- vangst worden genomen. Er werd even eens reeds van Curasao gebruik ge maakt van de nieuwe luchtverbinding, om de West Indische post naar Europa te verzenden. PROVINCIALE „PLAN-MEETING". Voor Zeeland is Zondag de „plan meeting" te Vlissingen gehouden, uit gaande van de Gewestelijke „plan-com missie" uit S.D.A.P. en N.V.V. De muzikale wandelingen en het con cert in het Bellamypark, die Zaterdag avond door de harmonie „De Volhar ding" uit Dordrecht zouden gegeven worden, waren, in verband met de op dien dag vallende begrafenis van wijlen den heer J. de Meij, afgelast. Zondagmorgen arriveerden met ver schillende reisgelegenheden uit alle dee- len der Provincie de zeer talrijke mee- tinggangers. Van drie punten der stad trokken om 12 uur meetinggangers naar het voetbal terrein aan den Koudekerkschen Weg. Van de Paardenmarkt af was „Ons Ge noegen" het begeleidend muziekgezel schap; van de „Oude Vriendschap" „Vol harding" en van den Singel af „Excelsi or" uit Middelburg. Te ongeveer half één opende de heer L. Onderdijk uit Middelburg, voorzitter der plancommissie, de bijeenkomst. Op het groote podium hadden intus- schen de verschillende zangvereenigin- gen zich opgesteld, die, begeleid door „Excelsior", onder ieiding van den heer J. van Soelen, de strijdliederenfantasie van H. Altink, op uitstekende wijze ten gehoore brachten. Als spreker trad daarop naar voren de heer S. de Miranda, wethouder van Amsterdam. Spr. veroordeelde de aan passingspolitiek der regeering. Hierdoor vermindert de koopkracht, met als ge volg grootere werkloosheid. De regee ring zegt dat het levenspeil omlaag moet, waardoor meer kan worden geconcu- reerd. De loonen moesten omlaag, doch ook de uitkeering aan de werkloozen. De regeering stuurt aan op loonsverla ging, doch voor de werkloozen heeft dat geen practisch resultaat, daar de uitkee ring evenredig wordt verlaagd. Spr. schetste den toestand in Spanje. Paupe risme naast overdadige weelde. Als ge volg daarvan stroomt er thans bloed. Het plan van den arbeid kan en moet door gevoerd worden. Deze regeering zal dit niet doen. Dat moeten de arbeiders doen. Spr. herinnerde aan het verhaal van het oude Zeeuwsche vrouwtje, dat bij een overstrooming het water trachtte weg te dweilen. Spr. vergeleek dit met de poli tiek der regeering, de vloed van de werk loosheid stijgt tegen haar werken in van uur tot uur. De Nederlandsche ar beider zal op deze wijze niet uit de mi sère komen. Men zal 4 jaar noodig heb ben om het plan uit te voeren. Men zal daarbij de noodige hervormingen invoe ren, mits de arbeidersklasse er achter staat. Een oogenblik geleek het of ook de Kath. partij zou medewerken, doch thans voert men de Spaansche wanda den tegen de S.D.A.P, aan, ofschoon men heel goed weet, dat deze wars van elke dictatuur is. De S.D.A.P. en het N.V.V. moeten samen een macht vormen en zul len het dan ook best klaar spelen. En dit zonder samenwerking met de com munisten, wat spr. zeker niet zou willen. Men zal den strijd voeren langs demo- cratischen weg, zooals tot nu toe altijd is geschied. Nu het volgend jaar verkie zing is, heeft het volk zelf zijn lot in handen. Men zal het Scandinavische voorbeeld volgen als men er de macht voor geeft. Ook in Nederland is nog veel te win nen, als men de oogen goed open houdt, digde zij zuchtend. „Maakt uw broer er een gewoonte van zoo nu en dan voor een paar dagen te verdwijnen, zonder het u te zeggen?" „Hij heeft het nog nooit eerder ge daan. Ik geloof, dat ik beter doe met u te vertellen, dat hij voor een groot be drag aan obligaties bij zich had". „Hoe groot was dat bedrag'?" „Zij waren ieder duizend pond waard en het waren er een heele boel. Nadat Bill zoo rijk geworden is, heeft hij erg zorgeloos met zijn geld omgesprongen Hij schijnt er heelemaal geen waarde meer aan te hechten", „Dat maakt hem tot een gemakkelijke prooi. Heeft u geprobeerd u in verbin ding te stellen met uw verloofde?" „Ja, maar toen ik hem opbelde, ver telde een bediende mij, dat hij was weg gegaan, Daar maak ik mij ook bezorgd over, want hij heeft mij geen goeden nacht gewenscht en mij ook geen bood schap gestuurd". „Dat is niet een handelwijze, die men van een minnaar zou verwachten", merkte Graves glimlachend op, „Er moet iets met captain Desbrook gebeurd zijn, anders had hij mij wel op een of andere wijze bericht gestuurd. Mn Grafton nam hem gisteravond mee, voor een zakelijk gesprek, en daarna heb ik hem niet meer gezien en niets meer van hem gehoord", „Was Grafton bij u, toen u bij uw broer weg ging?" „Neen hij was al eerder weggegaan. Alleen de prinses was bij mij. Ik maak ,Voor de vrijheid, voor het plan van den arbeid", aldus eindigde spr. Nadat de heer L. P. van Oorschot een inleidend woord gesproken had, waarin hij den inhoud toelichtte, werd opge voerd het Plan-spel „De mensheid roept", waaraan een groot aantal per sonen medewerkten. Muziek en zang werden verzorgd door „Excelsior" en de zangvereenigingen uit Middelburg en Goes, alles onder leiding van den heer Van Soelen. Door zang en gesproken woord, afge wisseld door dansen der A.J.C.-ers, werd de wenschelijkheid naar voren ge bracht het Plan van den Arbeid te aan vaarden, hetwelk uitkomst moet bren gen uit den chaotischen toestand, waar in zich het Nederlandsche bedrijfsleven thans bevindt. De goede uitvoering werd met een hartelijk applaus beloond. Met behulp van de luidsprekersinstal latie werd daarna met het formeeren van een optocht begonnen. De stoet, welke liet zien hoe groot het aantal betoogers was, kreeg door een groot aantal vlag gen en vaandels een vroolijk aanzien, en trok door een aantal straten onder groo te belangstelling. Op de Zeilmarkt werd de stoet met een slotwoord ontbonden en de demonstratie beëindigd. Bij Kon. besluit is aan den heer H, C. Rutgers, op zijn verzoek, ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Borsselen. Zooals men weet, is de heer Rutgers op 21 Juli geschorst wegens onregelma tigheden in de administratie der ge meente en van den polder Borsselen, Bezwaren van B, en W, Bij een schrijven aan den minister van sociale zaken, deelen B. en W. mede, dat verschillende in de steunregeling voorgestelde wijzigingen, o.m. ten aan zien der jeugdige werkloozen en die ter zake van het steuntarief voor de 9de klasse, door hen met instemming wor den begroet. Enkele zeer ernstige bezwaren zijn gerezen tegen de voorgenomen wijzigin gen van den huurbijslag en tegen de vaststelling van een zgn. standaardloon. Voor de gemeente Middelburg beperkt de huurbijslag zich tot een bedrag van 1,50, waarbij een weekhuur van 3 als grondslag dient. Bij een weekhuur van 5.25 wordt de maximumbijdrage bereikt. Het is moeilijk, zoo niet onmo gelijk voor arbeiders, welke tusschen de huurgrenzen Van 3 5.25 per week bijslag ontvangen, een nog goed- koopere woning te betrekken. Thans worden verstrekt van 25 tot 75 cent in 97 gevallen; van 0.75 tot 1.25 in 52 gevallen en van 1.25 tot 1.50 in 14 gevallen, Naar het oordeel van B. en W. zal bij vermindering of eventu- eele afschaffing van den huurbijslag van betrokkenen de mogelijkheid tot het be trekken eener goedkoopere woning moeten aanwezig zijn, wil de desbetref fende wijziging een behoorlijk resultaat hebben. B. en W. zouden het op prijs stellen wanneer de minister alsnog te dezer zake met hun bedenkingen zoude willen rekening houden. Bezwaarlijker nog dan de maatregelen ten opzichte van den huurbijslag, achten B. en W. de vastgestelde bedragen bij invoering van het standaardloon. Middelburg namelijk dat voor de arbeiders met een weekloon van 24 en hooger in de 3de klasse en beneden 24 in de 4e klasse is ingedeeld, zal, hij doorvoering van het standaardloon, de uitkeering op loonen van 18 en mij werkelijk erg ongerust. Kan ik u niet op de een of andere manier helpen? Zegt u maar, wat ik doen moet. Ik ben geen dwaas en ik ben niet bang". „U kunt met mij meegaan en mij bij de bankiers van uw broer introducee- ren. Ik wil graag weten, wat dat voor obligaties waren, die hij bij zich had. Daarna zou u bij de prinses op bezoek kunnen gaan. Als u uw oogen en ooren open zet, komt u misschien nog wel iets te weten", zei de inspecteur opgewekt. De nummers en de waarde der obli gaties werden hun meegedeeld en daar na ging Jane op bezoek bij de prinses. Graves reed naar „De Gouden Rat", waar hij om ongeveer twee uur aankwam, maar waar men hem meedeelde, dat mr. Grafton niet in het gebouw was. Hij be gaf zich naar het flatgebouw, doch ont ving daar hetzelfde antwoord. Toen ging hij terug naar „De Gouden Rat" en had een onderhoud met Antonio, die ont kende op de club aanwezig te zijn ge weest, toen Fraser weggegaan was den vorigen nacht. Toen hij weer buiten kwam, zag hij een auto naderen en hij herkende de vrouw, die er in zat prinses Sulkoff. Dus keerde hij op zijn schreden terug en volgde haar het portaal van het flat gebouw binnen. Zij stapte in de lift en Graves voegde zich bij haar, toen hij haar tegen den portier hoorde zeggen: „Mr. Grafton, alstublieft." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5