De burgeroorlog KERK EN SCHOOL BUITENLAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN W.D. SPANJE. BELGIE DUITSCHLAND. ENGELAND. SPANJE. OOSTENRIJK. ITALIË, RUSLAND, VERRE OOSTEN. ABESSINIë. JAPAN. SB korps kan men onder de goede leiding van den hr. Den Toonder steeds vooruit gang bemerken; dat het gepresteerde zeer in den smaak viel bleek wel uit het hartelijk applaus. Daarna gaf „Cloe- ting's Gemengd Koor" een concert. Het programma werd zooals we dit van het koor gewend zijn, op vlotte duidelijke en op gevoelvolle wijze uitgevoerd. Nadat twee nummers gezongen waren beklom de beschermheer burgemeester Zandee de tent, om den heer Tammin- ga, die deze maand het feit herdacht 25 jaar geleden tot directeur te zijn be noemd, een woord van hulde en dank te brengen, voor al hetgeen, hij voor de Vereeniging heeft gedaan en nog doet. Reeds langen tijd, aldus spr. haaalt het koor op het Zeeuwsche concours steeds de mooiste prijzen weg. De gemeente kan zoowel op de muziekvereeniging als op de zangver. trotsch zijn. Spr. ver zocht beiden zoowel finantieel als mo reel te steunen. Vervolgens sprak de voorzitter der Ver. de heer Dekker, een kort woord en overhandigde, namens de leden, een muziekatlas in beeld van Höweler, te vens werd door mej. Bertha Oele een bloemenhulde gebracht. Hierna sprak de heer Kloosterman oud hoofd der school te Kloetinge en eere-voorzitter van het koor. In de eerste plaats werd de heer Tamminga gelukgewenscht en geprezen om zijn bijzondere gaven be treffende de -zangkunst op het gebied van a cappellazang; en in de tweede plaats niet minder het koor met zulk een eerste klas leider. Ten slotte sprak de hr. Kole namens „Excelsior" en uitte de hoop, dat de samenwerking tusschen muziek en zangvereen. steeds goed zou blijven. Daarna werd het programma verder afgewerkt. Nog zeer fraaie zangnum mers volgden waarvan in het bijzonder dient genoemd te worden het „Hodië Christus natus est" van Sweetinck. Het weer werkte mee, een groot aan tal menschen van heinde en ver was voor dit concert aanwezig. Zoowel tij dens de muziek als de zang was het bij zonder stil dezen avond. Een woord van dank past aan de plaatselijke politie voor het toezicht. KRABBENDIJKE. Hedenavond zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin de muziekvereeni ging „Concordia" een concert geven op de muziektent. V yJFli ^TSDJJTC 'c-dagavond hield de gymnastiekvereniging ,.Udi" met medewerking van de muziekver eeniging „Advendo" een propaganda- uitvoering bij kunstlicht op de prachtig gelegen hofstede van den heer A. Koert, De verschillende nummers waar bij vele onder begeleiding van ,,Ad-: vendo" kwamen bijzonder goed tot hun recht. Ook de massa-zang van de school kinderen der beide openbare scholen klonk helder op in den fraaien zomer avond. Er was bijzonder veel publiek aanwezig en zoowel „Advendo" als „Udi" kunnen op een goed geslaagden avond terug zien. COLIJNSPLAAT. Zatei#agavond gaf het harmoniegezelschap „Apollo" uit Wissekerke een concert op de tent in de Voorstraat. Er was buitengewoon veel belangstelling. Niet alleen uit Co- lijnsplaat, maar ook uit de andere ge meenten van het eiland waren talrijke liefhebbers van mooie muziek opgeko men. DE FEESTEN TE AXEL. AXEL. De feesten te dezer plaatse zijn Vrijdag ingezet met de opening van de winkelweek, w'aartoe d.e bjurge meester, de heer F. Blok een toespraak hield door de microfoon van de plaat selijke radio-distributie. We gelooven echter niet, dat er velen zijn, die er iets van gehoord hebben, want het was dien avond in elke straat zóó druk met de te. maken versieringen, dat de menschen nergens anders aandacht voor hadden of zich tijd gunden. Spontaan was men nl. enkele dagen tevoren begonnen in schuren, garages en werkplaatsen aan allerlei. Wagenvrachten sparren en hei de groen werden aangevoerd uit het naburige België en in genoemde plaat sen zat oud en jong bijeen, op banken en planken om guirlandes te maken bloemen te fabriceeren, ja zelfs bracht men de naaimachines mede om vlaggen te naaien, terwijl de mannelijke krach ten palen op maat maakten, in den grond plantten en bloemenbakjes tim merden. En toen alles gereed was, wer den Vrijdagavond de producten van vroolijke huisvlijt, gewrocht in avond en nachtelijke uren (de wet scheen hier geen vat op te hebben!), buiten ge bracht en geformeerd tot lanen van groen en schitterende kleuren. Het verwonderlijk hoe allen zich één, als burgers van Axel voelen, zonder dat verschil in rang of stand, in godsdienst of politiek is waar te nemen. Het be looft vooral a.s. Woensdag in Axel eén echt nationaal Oranjefeest te worden. Na de toespraken maakten Vrijdag de beide muziekgezelschappen een mu zikale wandeling door de stad, gevolg door de duiquiten-kozakken te paard en bereden politie, plus een jubelend menigte van wat er zich niet te oud of te deftig voor voelt. Zaterdag gaven de Russische ruiters tweemaal hunne vertooningen te zien. Door de brandende hitte waren 's- middags slechts 1000 personen op het boomlooze terrein, maar 's avonds was er het driedubbele getal toeschouwers en was men algemeen verrukt over het geen er vertoond werd. Men kan nu eenmaal in het gevaar van mensch en dier ondanks de moderne ideeën nog met succes attractie exploiteeren. Na de afloop werden-tot middernacht nog de straten gevuld door stroomen van menschen, die versiering, verlich ting en etalages bewonderen, alsof we in een mondaine stad leven. Ook de vele vreemdelingen uit de om geving gaven te kennen gaarne ook Woensdag weer terug te komen de auto leent zich daarvoor uitstekend om de historische stoet te zien, waar voor men nu vol verwachting is, nu de versiering van zooveel geestdrift en samenwerking getuigt. Tot heden hield zich het weer prachtig en men hoopt op gunstige berichten, van A.N.P. 's avonds. TER NEUZEN. De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen heeft besloten aan het Z.- Vlaamsch borgstellingsfonds een jaar- lijksche bijdrage te verleenen van 500. Brand in de patates. TERNEUZEN. Zaterdagavond brak plotseling brand uit in een patates fri tes wagen, staande aan de Nieuwstraat. Toen de eigenaar, de heer Haak bezig was met lucht te pompen in een ver gasser sloeg de vlam in het vet met het gevolg dat het vuur zich hieraan me dedeelde. De eigenaar en diens zoon konden zich door een overhaaste vlucht redden. De vlammen, die hoog opsloegen, vormden een gevaar voor de in de buurt staande huizen. Omwonenden slaagden erin het vuur met behulp van emmers w,ater te dooven. Voor den eigenaar, die naar verluidt niet tegen brandschade verze kerd is, is het een groote schadepost, daar het interieur van den wagen door het vuur veel geleden heeft. RAAD VAN CADZAND. CADZAND. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den heer P. M. van Iwaarden, wrd. burge meester, voltallig. Als ingekomen stukken werden me degedeeld: een schrijven van den Com missaris der Koningin, houdende mede- uC-'mg, dat bij K. B. van 15 Augustus 1936 met ingang van 1 Sept a.s. tot burgemeester dezer gemeente is be noemd, de heer C. Ie Nobel. Een verzoek v,an dé stichting „Zeeuwsch-Vlaamsch Borgsfellingslcnds" gevestigd té Terneuzen om een bijdrage te verleenen in het kapitaal der stich ting; dit schrijven wordt aangehouden tot eett volgende vergadering. Aan den heer I. Er.asmus wordt op zijn verzoek onder dankbetuiging eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand. De rekening over 1935 wordt voorloo- pig vastgesteld in omvang op f 35603 en in uitgaaf op f 29133. Van de geld- eening in 1923 aangegaan voor den aanleg v,an de tram wordt f 1000 bui tengewoon afgelost, BUSONGELUK. Verscheidenen kwetsuren opgeloopen. SCHOONDIJKE. Zaterdagavond reed een bus van de Stoomtram-Maatschap pij Breskens-Maldeghem met een ge zelschap van Oostburg richting Schoondijke. Plotseling kwam een mistbank opzetten, zoodat het uitzicht belemmerd werd en de bus tegen een bodm reed. Dit geschiedde met zooveel kracht, dat verschillende reizigers kwetsuren opliepen. Een passagier, v P. genaamd, brak op een paar plaatsen een been. Dr Laming van Schoondijke was spoedig ter plaatse. Het mag een wonder heeten, dat niet meer personen werden gewond. De bus werd bijna ver nield. Onze correspondent te Oostburg voegt hier nog aan toe, dat de passa giers 'n vergadering hadden bijgewoonc van den R. K. landarbeidersbond. De bus is in volle vaart op een iepenboom gereden, die door de enorme kracht den rechterwand van de bus met deur en a' tot over de helft afscheurde. De patiënt met een beenfractuur is naar het St Anthoniusgesticht te Oostburg overge bracht. i De voordracht voor onderwijzer aap de openb. lagere school te O o s t burg luidt als volgt: 1. H. H. de Lozanne; 2 L, C. Broer; 3 C. P. Pher nambucq. In de Donderdagavond onder voor zitterschap van den burgemeester ge houden raadsvergadering te Assen, were tot leeraar in de oude talen, in de vaca ture ontstaan wegens eervol ontslag aan dr. W. van de Hagt, benoemd de heer W. J. E. P. Kallenbach, doctorandus in de klassieke letteren, tijdelijk wonende te G o e s. Zoo langzamerhand weet men, wat de berichten uit Spanje waard zijn. Dag-in dag-uit overwint men aan beide kanten, dag-in dag-uit maakt men goede vorde ringen aan beide kanten dag-in dag-uit vermoorden „marxisten" pries ters en bisschoppen, die meestal later levend in Italië opduiken, of gooien ze honderden mannen over boord.... en omgekeerd vermoorden de rebellen vrouwen en kinderen En wat is er van dit alles waar? Het is moeilijk uit te maken! Uit den overvloed van ontvangen te legrammen maken wij op, dat er behou dens lokale schermutselingen, weinig ge beurd is, en dat de strategische toestand vrijwel onveranderd is. Irun is nog niet gevallen en het Alcazar bij Toledo is nog in het bezit der opstandelingen dat is wel de hoofdzaak. Om het Alcazar. De correspondent van Havas heeft Za terdag een bezoek gebracht aan de pro vincie Toledo, waar alles volstrekt rus tig was. In de eerste middaguren bracht hij een bezoek aan Toledo, waar hij zich rekenschap kon geven van de uitwerking van het kanonvuur der legale troepen, dat de voornaamste gevel van het Al cazar, waar nog steeds rebellen ver schanst zitten, vernield heeft. Laat in den avond ontmoette hij den gouverneur der provincie Jose Vega, die hem ver klaarde, dat de rebellen gebrek hadden aan levensmiddelen, waar zij niet vol doende leeftocht hebben kunnen krijgen van hun vliegtuigen, aangezien veel neergeworpen pakken voedingsmid delen buiten het Alcazar zijn neer gekomen. De gouverneur voegde hier aan toe, dat zich 1300 personen in het Alcazar bevinden, onder wie 300 vrou wen en kinderen, die in de kelders ver blijven. Het is mogelijk, dat een aantal hunner verstikt is onder de puinen, die voortdurend neervallen tengevolge van de bombardementen. Voorts verklaarde de gouverneur, dat het mogelijk zou zijn in enkele uren het Alcazar te veroveren, dat met 300 kg ontplofbare stoffen is ondermijnd, maar men tracht overgave te verkrijgen om te vermijden slachtof fers te maken, te meer, daar verscheide ne personen met geweld in het Alcazar worden vastgehouden. De Miguel Cervantes. De regeeringskruiser „Miguel Cervan tes" heeft door het bombardement van de nationalistische luchtmacht en door een nationalistische onderzeeboot in de straat van Gibraltar zware schade be tomen. Te Burgos heeft een uit Madrid ko mend geestelijke verteld, dat de bisschop van Segovia, door Catalaansche anar chisten „zou" zijn vermoord. De nationalisten voor Toledo. Radio-Coruna heeft medegedeeld, dat een colonne onder kolonel Yague thans voor de poorten van Toledo staat. Een trieste uittocht uit Irun. Een der bijzondere verslaggevers van Havas deelt mede, sedert half elf Zon dagavond af getuige te zijn geweest van den droeven uittocht der vrouwen en kin deren uit Irun, Er waren door de vlieg tuigen der opstandelingen boven de'stad pamfletten uitgeworpen, waarin dé mi litaire autoriteiten er voor werden ge waarschuwd, dat Irun op 30 Augustus door het gezamenlijk bombardement van de artillerie, vliegtuigen en oorlogsbo dems der opstandelingen in de asch zou worden gelegd. De burgemeester van Irun ontving nog de waarschuwing, dat de bedreiging niet ijdel zou zijn en dat hij maatregelen moest nemen. In den loop van den avonc werd de bevolking dan ook uitgenoodigc de stad te verlaten en naar Frankrijk uit te wijken. Hartverscheurende tooneelen deden zich voor: ouden van dagen werden op stoelen weggedragen, vrouwen hebben haar kindertjes in doeken gewikkeld en stijf tegen zich aangedrukt. Alle mannen die de wapens kunnen dragen, zullen in Spanje achterblijven. Duizend vrouwen en kinderen hebben Irun verlaten. De vluchtelingen worden overgebracht naar St. Jean de Luz en Bayonne. Er worden nog 2000 vluchtelingen verwacht. De pre fect van het departement Basses Pyre nees leidt den ordedienst. Op 100 km van Madrid? Na een bijzondetr snellen opmarsch in de richting van de hoofdstad, zijn de co-, lonnes van kolonel Casteljon Zaterdag morgen om 9 uur het historische dorp Oropesa bij Talavera de la Reina op 100 km van Madrid binnengerukt. Ge neraal De Llano, die dit bericht mede deelde aan den specialen vertegenwoor diger van Havas verklaarde: „over en kele dagen zullen wij te Madrid zijn ondanks de leugens der „Marxisten". De Belgische deserteur. Naar te Brussel wordt bevestigd een Belgisch militair vliegtuig, bestuurc door den Belgischen oud-sergeant vlie ger Autrique, te Barcelona aangeko men. Hij is clandestien uit Brussel ver trokken en moest te Le Bourget een tusschenlanding maken om proviand en brandstof in te nemen. Hij kon zijn reis vervolgen met een speciale vergunningvan het Franse he ministerie van luchtvaart. Alvorens te vertrekken heeft de pi loot de „Spaansche nationaliteit" ver kregen, welke de Spaansche regeering hem in 58 uur verleende! Van regeeringszijde. De minister van oorlog deelde giste ren mede: in Estremadura heeft de strijd een zeer groote hevigheid bereikt. De opstandelingen hebben op dit front hun beste troepen samengetrokken en ze voorzien van een belangrijk en mo dern oorlogsmateriaal. Dalrijke vlieg tuigen ondersteunen hun strijd, maar tot dusverre hebben al hun pogingen schipbreuk geleden. Moskou en Spanje. Na zijn geloofsbrieven te hebben overhandigd, heeft de nieuwe Russische ambassadeur; Rosenberg te Madrid, de volgende toespraak gehouden: Het feit, dat ik bij uwe excellentie geaccrediteerd ben, die den wil van het Spaansche volk in de eer en waardig heid van zijn democratische instellingen te leven belichaamt, toont uwe regee ring, dat Rusland wenscht, dat harte lijke banden aangeknoopt worden tus schen beide landen, teneinde op deze wijze bij te dragen tot de versterking van den vrede, welke zoo noodig is, tusschen die verschillende landen en ter consolidatie van de vreedzame samen werking tusschen beide volken". Hij beëindigde zijn toespraak met uiteen te zetten, dat zijn wensch er naar uitgaat, dat de wil naar vrede en over eenstemming tusschen alle naties ge ïnspireerd moge worden door den zelfden vorm van regee ring. In zijn antwoord gaf Azana uiting aan zijn voldoening, dat hij den eersten am bassadeur van Rusland kon ontvangen en daarmede de officieele betrekkingen kon openen tusschen de beide volken. Hij wees er daarbij op, d,at 't criterium van de Spaansche republiek is, niet aan andere volkeren haar eigen sociale en politieke opvattingen op te leggen. Ten slotte bevestigde Azana, dat de Spaansche republiek het met Rusland eens is ten aanzien van de leerstelling zelve, die er naar streeft den vrede en de vruchtbare samenwerking tusschen de volken mogelijk te maken. HERDENKING VAN KONINGIN ASTRID TE BRUSSEL. Te Brussel en irt de provincie hebben talrijke herdenkingsplechtigheden voor wijlen koningin Astrid plaats gehad. In de koninklijke grafkelder van de kerk te Laeken werd in tegenwoordigheid van den Koning en zijn kinderen offi cieel eerbetoon gebracht door de leden der regeering, het diplomatieke corps en de burgerlijke en militaire autoritei ten. Op de plek van het ongeluk zelf (te Küssnacht in Zwiserland) is onlangs een kapel gebouwd en aldaar is des morgens een herdenkingsdienst gehouden in aan wezigheid van een aanzienlijke menigte onder wie zich bevonden de consuls van België en Zwitserland, en een groot aantal Belgen, o.a. een groote delegatie van de Belgische „Croix de feu". S.A, BIJ DE RIJKSWEER Men meldt uit Innsbrück, d,at rijks kanselier Hitier waarschijnlijk op het natioinaal-socialistisch-congres te Neu renberg zal ,afkondigen, dat S.A.-afdee- lingen als „Landwehr" bij de rijksvjger zullen worden ingelijfd. Hitier zou op verzoek van Blomberg en den grooten generalen staf tot dezen maatregel gekomen zijn. Slechts de S.S. zou ten dienste van Hitier en de Partijleiding blijven. Queen Mary verovert „blauwe lint". De „Queen Mary" is gisteravond om 8 uur 12 (Britsche Zomertijd) Bishoprock gepasseerd. Het mailschip van de Cunard White star Line heeft hiermede nu inderdaad beslag gelegd op het blauwe lint" aan gezien van het Ambrose-vuurschip een gemiddelde uursnelheid werd gemaakt van 30.63 mijl, Amerika protesteert. De Ajmeri kaansche minister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, heeft bij de Spaan sche regeering en bij generaal Franco stappen gedaan naar .aanleiding van de beschieting vaji den Amerikaanschen torpedojager „Kane". N.aar vernomen wordt zijn 6 bommen, die door een vlieg tuig waren uitgeworpen, terecht ^ko men in de nabijheid van de „Kane", die daarop het vuur op het vliegtuig open de, zonder dit evenwel te treffen. Het vliegtuig, dat geen registratietee- kens droeg, ging tot driemaal Ue tot den aanval over, hoewel de „Kane" de vlag der Vereenigde Staten voerde. De „Kane" had opdracht gekreg'-.1, de Amerikanen uit Spanje te eve eeren. Zoo zijn onze manieren. Zaterdag-1 nacht betrapte een agent een commu nist er op aan een telefoondraad een I lint met het opschrift: „Leve de com munistische partij van Oostenrijk" te willen ophangen. De agent trachtte den man te arresteeren, doch deze stak hem met een mes neer. Toegeschoten poli tiemannen slaagden er in den dader in I arrest te stellen. De agent is levensge- j vaarlijk gewond. BINNEN ENKELE UREN ACHT MILLIOEN MAN GEMOBILISEERD. Mussolini heeft gisteravond te Avel- iino een groote redevoering uitgespro ken ten overstaan van de soldaten, die aan de groote manoeuvres deelnamen en in tegenwoordigheid van hooge auto riteiten, zoomede in bijzijn van de leden der buitenlandsche militaire missiesf Mussolini verheerlijkte Ide strijd-' macht van Italië en verklaarde, dat de ze zoowel diende als behoeder van den vrede van Italië als van den we reldvrede. Hij zeide met name: „ik noodig den Italianen uit mijn af doende verklaring absoluut volgens den letter te nemen: het is niet ondanks- den oorlog in Afrika, maar als g e v o 1 g van den oorlog in Afrika, dat alle mili taire krachten van Italië doeltreffender zijn dan voor dezen oorlog. Wij kunnen steeds binnen enkele uren en op een enkel bevel 8 millioen man mobilisee- ren'.' Mussolini voegde hieraan toe; wij hopen voor zoo lang mogelijk op vrede met allen en wij zijn bereid onze dage- lijksche en volledige bijdrage en mede werking te verleenen voor het werk van den vrede der volken. TROTZKY'S VERBLIJF IN NOORWEGEN. De Sovjet-regeering heeft de Noor- sche regeering ervan in kennis gesteld, dat zij het aanhoudende verblijf van Trotzky in Noorwegen schadelijk achtte voor de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de Sovjet-Unie en Noorwegen, Van haar kant heeft de Noorsche re geering bij1 monde van den minister van justitie verklaard, dat indien Trotzky een visum kan verkrijgen voor een an der land, waardoor hij in staat wordt gesteld Noorwegen te verlaten, haar dit zeer aangenaam zou zijn. Het „Dagbladet" deelt mede, dat tij- denè de zitting van den ministerraad waarin werd gesproken over het lot van Trotzky, minister president Ny- gaardsvold heeft gezegd: „Wel, als hij1 onze voorwaarden niet wil onderteeke nen, dan zullen we voor hem een „Noorsch Siberië" moeten zoeken". Trotzky onderteekende de voorwaar den, welke de Noorsche regeering hem stelde voor zijn langer verblijf in Noor wegen niet en thans is hij inderdaad 'n gevangene in zijn eigen huis. Bij Hoene- fess, waar hij streng wordt bewaakt door een sterke politiemacht. Bezoekers wor den niet toegelaten en op telefonis ïhe oproepen wordt niets geantwoord, ter wijl zijn post onder censuur .staat. Trotzky zou hier zeer onder lijden. De autoriteiten hebben nog geen be slissing genomen inzake de toekomsti ge verblijfplaats van Trotzky in Noor wegen. Men verwacht, dat vandaag een beslissing zal worden genomen en dat Trotzky als ongewenschte vreemdeling zal worden geacht, die toch in Noorwe gen moet blijven. Het blad verneemt verder, dat de re- geering strengere maatregelen zal ne men om Trotzky te beletten zich te mengen in politieke intriges en ander zijds om een aanslag op zijn leven te voorkomen. Een van de plannen is hem een huis aan te wijzen midden in een militair kamp. De secretarissen van Trotzky, Wolff en Van Heinert, weiger den goedschiks het land te verlaten, waarop zij door de politie werden gear- resteerd. Zij zouden Zaterdagavond per trein naar de grens worden gezonden, met bestemming naar het vasteland van Eu~ r°Het bestuur van de Britsche onafhan kelijke arbeiderspartij heeft een verzoek ontvangen van Trotzky, stappen te wil- umvaJLig*>" j 7 i c i len ondernemen, opdat hij verlof k, i zich ergens in het Britsche rijk te mo gen vestigen. Zuid Korea door een typhoon geteis terd.,Men vreest dat Zuid-Korea in ernstige mate is geteisterd door een tai- Bijzonderheden zijn nog niet bekend, aangezien de verbindingen zijn verbro- ken, doch volgens een telefonisch be richt uit Foesan zijn 8 personen omge komen en 60 gewond. 250 huizen zijn vernield, 1500 staan onder water en 70 schepen zijn vergaan of vernield. De materieele schade wordt geschat op 20 millioen yen. Negus vraagt protectoraat. De Daily Herald meldt, dat de keizer van Abessinië bereid is, naar zijn land terug te keeren. -ui De keizer, aldus het blad zou zich al leen naar de nieuwe hoofdstad begeven en den Volkenbond persoonlijk vragen, West-Abessynië, dat een bevolking' van 2 millioen zielen heeft, onder mandaat te plaatsen, hetzij van Groot-Bnttannie, Zweden of Zwitserland. ONTZETTENDE GEVOLGEN VAN WERVELSTORM. Ruim 1.000 dooden. Als gevolg van een taifoen, die Zon dag Zuid-Korea heeft geteisterd, ,zijn 1.104 personen gedood en 1.028 perso nen gewond. Voorts worden nog 426 personen vermist. De wervelstorm heeft bovendien* aanzienlijke materieele scha de aangericht.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2