RECHTSZAKEN. LANDBOUW. ■s§ I BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. BEVOLKING. is ~5 O is DE WIJZIGINGEN IN DE STEUNVEKLEENING AAN DE WERKLOOZEN. AUTO GESTOLEN. Rijkslandbouwproefvelden in Zeeland- 2 .5 II o.s s B IN EN OM DE KOOI. De eendenkooi als reservaat. De schoonheid van het kooiland. Middelburg. Vlissingen. Souburg, GOES. A. M. C. Leempoel, vertegenw., Zut- phen, Nieuwskad .1.1; Joh. Balieur, dienst bode, 's-Heerenhoekw Timansweg 47; P. J, J. Post, zonder beroep, Utrecht, Mauritsstraat 1; C. Cox, buffetjuffrouw, Breda, Veemarkt 10. (D.Z.) WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. AGEMDA. MIDDELBURG. ZA 29 Aug. Algem. Feestuitv. Mediobur- gum" in den verlichten tuin, St Joris 20,15 h. ZO 30 Aug MA 31 Aug. Ver. UTt 't Volk-Voor 't Volk. Koninginnedag: Koraalmuz. van den Langen Jan af (Midd. Muziekkorps) 7,308 uur; Caril lonbespeling door den hr. Ferwer- da (Vaderlandsche liederen) 12 13,00 h.; Concert Midd. Muziekk.; Markt 19,3020,30 h., Gondelv. verlichte en versierde kano's stadsvest tusschen Seis- en Langevielebrug (georg. door de Kano Ver. Triton) 20,3022,00 h., Fakkeloptocht (vertr. van 't Zand) 22,00—22,45 h.; Concert Midd. Muziekk. (Vaderl. liederen); Mrkt, 22,45—23,30 h. MA 31 Aug. Oranje Vereen. Samenk. in de Abdij, spr. mr, P, Dieleman en ds. C. F. Nolte; volksl. Muz. Ge- zelsch,. „Oef. na den Arbeid" zang drie Chr. Zangver. 19,0020,00 h. MA 31 Aug. Optocht Pijperskorps „Ju liana" 13,30 h. MA 31 Aug. Muz. Wandeling Chr. Muz<. Ver. „Oef. na den Arbeid". GOES. ZA 29 Aug. Bloemententoonstelling O.L.S.A. Schuttersh, 1621 h. ZO 30 Aug MA 31 Aug- Cone. „Euphonia", Gr. Markt 20,30 h MA 31 Aug. Feestelijkheden Oranje-Ver- eeniging. BIOSCOPEN. CITY, Midb. VR 28 Aug—DO 3 Sept-: „Krullekopje" en „De Verove raar der Pampas", 20,00 h„ ZO matinée 15,00 h. Wo 15,00 h. Kin der Matinée. ELECTRO, Midb. VR 28 Aug.-DO 3 Sep. „De uitgeworpene" en „De ama teur Jockey", 20,00 h„ ZO mati née 15,00 h. GRAND THEATER, Goes VR 28 Aug.— ZO 30 Aug. en Dinsd. 1 Sept.; De Pleegvaders en Uilenspiegel leeft nog. 20.00 h. ZO Matinée, 15.00 K. ALGEMEEN: ZA 29 Aug., ZO 30 en MA 31 Aug. Ca baret Pavilj. „Wilhelmina te Vliss- Gisteren had te Zwolle het reeds aan gekondigde onderhoud plaats van den minister van sociale zaken met de wet houders van de steden boven 100,000 inwoners. Daarbij kwamen ter sprake de voorstellen tot wijziging der steun regeling voor werkloozen met betrek king tot den huurbijslag en 't standaard- loon. De minister stelde op den voor grond, dat de wijzigingen een ge heel vormen en zij niet gedeeltelijk ge handhaafd en gedeeltelijk ingetrokken konden worden, alsmede dat de datum van invoering, 13 September, b 1 ij f t gehandhaafd. Met betrekking' tot den huurbijslag (voorloopige halveering) herhaalde de minister zijn bereidverklaring, reeds uit eengezet in de circulaire van 31 Juli, be treffende woninghuren, dat de regeering bereid is mede te werken tot verlaging, dan wel verdere verlaging, van de huren door het verleenen van bijdragen sub sidiair extra bijdragen ingevolge de Woningwet, een en ander op den tot- dusver geldenden voet, en dat, voorzoo ver zich in de gemeenten de wensche- lijkheid van huurverlaging, gepaard met Rijkssteun als hierboven bedoeld, mocht doen g'evoelen, de minister gaarne voor stellen tot huurverlaging tegemoet zag. De minister voegde hieraan toe, dat zoodanige voorstellen tot huurverlaging van woningwetwoningen met groote snelheid in behandeling zullen worden genomen. Voorts deelde de minister mede, dat naar het oordeel van de regeering é'ok de verhuurders van particuliere arbei derswoningen, voor zoover bewoond door steuntrekkenden, redelijke verla ging van deze huren zullen moeten toe passen, opdat niet alleen de steuntrek kenden de nadeelen van de wijziging van den huurbijslag zullen ondervinden. Hij voeg'de "Hieraan toe dat, zooals reeds in de circulaire is uiteengezet, hier een taak ligt voor de gemeentebe sturen om met de huiseigenaren overleg te plegen en dat de gemeentebesturen de naar hunne meening redelijk ver laagde huur in haar geheel aan de huis eigenaren zullen kunnen afdragen. Hieromtrent werd medegedeeld, dat indien en voor zooverre de Huiseigena ren niet bereid zouden zijn een redelijke huurverlaging te geven, de minister zou bevorderen dat een wetsontwerp zou worden ingediend, dat onredelijke uit zetting zal verhinderen. Voor de gestfeunde werkloozen, die als gevolg' van den maatregel zullen moeten verhuizen, zal, voorzoover noo- dig, een bijdrage in de verhuiskosten worden gegeven. De minister zegde voorts toe, met handhaving van het beginsel, het stan- daardloon van de g r o o t e r e g e- meenten voorshands op een hoo- ger bedrag vast te zullen stellen dan in de circulaire van 31 Juli is aangegeven. Ten slotte verklaarde de minister zich bereid tijdig voor het invoeren van de tweede etappe aan de hand van de dan aanwezig zijnde omstandigheden de ge volgen hiervan met de desbetreffende instanties nader onder de oogen te zien. (R.P.D.) Hooge straffen geëischt- De vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam behandelde gisteren een strafzaak tegen twee jongemannen, die een auto, toebehoorende aan een land bouwer te Uithoorn, door middel van braak uit diens schuur hadden gestolen. Zij zouden dit gedaan hebben in op dracht van een derde. De auto werd te Amersfoort verkocht en te Legmeer door de- politie in beslag genomen. Bei de verdachten legden een volledige be kentenis af. De officier van justitie requireerde tegen den oudsten verdachte 1 54 jaar gevangenisstraf, tegen den tweeden eischte hij 10 maanden. Vervolgens stond de 36-jarige koop man terecht, die volgens de beide an dere verdachten de opdracht had gege ven om de auto uit de schuur te halen, omdat de wagen „eigenlijk van hem was". Verdachte ontkende hardnek- kie. De officier requireerde tegen dezen koopman een gevangenisstraf van twee j'aar. LET OP DEN COLORADOKEVER! De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen schrijft ons: Voor de laatste maal in dit seizoen vestigt de Plantenziektenkundige Dienst de aandacht van allen, die be lang hebben bij de aardappelteelt, er op, dat het noodzakelijk is ook in het laatst van Augustus en gedurende de maand September op de aanwezigheid van den Coloradakever te letten en als de aan wezigheid van dit insect vastgesteld of vermoed word, daarvan onmiddellijk mededeeling te doen. Op dit oogenblik zou geen schade van beteekenis meer aan het aardappelloof veroorzaakt worden, maalr voor de teelt van het volgend jaar zou het uiterst gevaarlijk zijn, indien overlever de kevers in ons land onopgemerkt ble ven. Deze toch zouden in den loop van September in den grond kruipen en daar den winter overblijven en zij zou den het volgend voorjaar daaruit te voorschijn komen en dan hunnen enor me aantallen eieren op het nieuwe aardappelgewas leggen Het groote ge vaar van de aanwezigheid van een en kelen kever in het najaar is dus, dat men daarvan het volgende voorjaar een uitgebreide ^aantasting, zelfs op ver schillende perceelen, kan verwachten. Daar voorkomen beter is dan gene zen, moet voorkomen wordt, dat ke vers in ons land onopgemerkt blijven er daar overwinteren. Iedereen, die zijn aardappelgewas nu nog eens beziet en allen die aardappels rooien, moeten er dus op letten of zij daarop de 1 cm lange ovaalronde geelgekleurde kevers met 10 overlangsche zwarte strepen op de dekschilden of wel de roodgekleurde larven met opgezwollen achterlijf vin den. Als dit het geval is of als zij mee- nen, dat zij den kever of de larve ge vonden hebben, moeten zij onmiddellijk daarvan mededeeling doen ten gemeen tehuize of bij een der ambtenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst, op dat onmiddellijk een onderzoek kan worden ingesteld en zoo noodig maatre gelen kunnen worden genomen. Iedereen weet, dat het hier gaat om een zeer gevaarlijk insect en dat alles gedaan moet worden, om te voorkomen, dai het vasten voet in ons land krijgt. Daarom moet onmiddellijk ingegrepen worden, als het ergens aanwezig blijkt te zijn. Om dat te kunnen doen is aller medewerking noodig. Deze wordt daar om nogmaals ingeroepen door den Plan tenziektenkundigen Dienst, dus: Aardappeltelers, let op den Colora dokever! Nu binnenkort de zaaitijd voor de win tertarwe weder aanbreekt, bestaat er ongetwijfeld bij de landbouwers groote belangstelling voor den uitslag der Rijkslandbouwproefvelden. De uitkomsten van de belangrijkste rassen van een drietal in den vorigen herfst in Zeeland aangelegde interpro vinciale proefvelden zijn in ondei^tuan- de tabellen verwerkt. Tarweproefveld bij den heer J. A. Stols St. Philipsland. Oogstjaar 1936 CO *04 S o O TH cm £1 O V G II cd «4-» "04 G cd "o O Ras rceel o. 5-t CL cd o a -ö -a S o 5 -C -2 Z D- o O >•-= CO Juliana 1 42.4 42.2 100 120 2 42.- Imperial Ila 1 40.6 41.4 98 120 2 42.3 Vilmorin 27 1 47.8 47.- 111 115 2 46.2 Benoist 40 1 46.2 46.2 109 100 2 46,2 Joncquois 1 48.1 49.5 117 95 (Desprez 80) 2 50,9 Tarweproefveld A. M. Kloet, St. bij den heer Maartensdijk. -S o O CO «00 G G cd o cd S 2 O z 04 P«4 'ojo G 5 2 CD *"0 H a> u 0) -ö II u ctS O CD O a a *-3 c/) Juliana O 1 48.- 2 45.4 45.8 100 120 3 44.1 1 40.5 Imperial Ila 2 42.1 42.4 93 125 3 44.7 1 49.3 Vilmorin 27 2 50.7 48.8 107 110 3 46.3 1 48.3 Benoist 40 2 50.3 48.4 106 100 3 46.7 1 51.3 Joncquiois 2 50.- 50.- 109 95 (Desprez 80) 3 48.7 Tarweproefveld bij den heer C. J. J. van Arenthals te Kortgene. G cd cd cd - 2 6 rt a Z 05 Oh </5 •ao 2 o O S o S - O 1_« 2 •oi .5 1 0> -4-» «OU a cd "3 -ö o a 3 d 6 o a J2 d 13 "o O 0.5 M O u to 1 34.- 2 32.- 33.3 100 3 34.- 17 1 36.5 •ft 2 36.5 37.- 111 3 38.- 1 40.2 2 41.- 41.1 123 3 42.2 1 39.6 2 41.4 40.8 123 3 41.5 1 39.5 2 40.5 40.- 120 3 40.- Juliana Imperial Ila Vilmorin 27 Benoist 40 Joncquois (Desprez 80) De uitkomsten van dit proefveld zijn eenigszins afwijkend. De stand was in 't algemeen niet voldoende dicht, terwijl de opbrengst van Juliana als abnormaal laag moet beschouwd worden. Daardoor maken verschillende andere rassen bij- vergelijking met Juliana als standaard, eigenlijk een te goeden indruk wat de opbrengst aangaat. Een kooi, een eendenkooi is een men geling van natuur en cultuur. Maar de natuur overheerscht, niet het menschen- werk. Overal waar de menschen veran dering brengen, tracht de natuur, staag werkend het terrein te herwinnen. Waar een stuk bouwland verwaarloosd wordt, zijn gauw de klaprozen en de kamillen, de melden en de riethalmen de baas. Waar de heide aan cultuurland grenst, tracht zij het verloren terrein te herove ren. Waar de kooiker zijn vangpijpen aanlegt en onderhoudt en de paadjes tus- schen 't geboomte en 't struweel wat tracht schoon te houden, daar moet hij onophoudelijk strijden tegen de warre ling van de braamstruiken, tegen de slin gering van de hagewinden, tegen de vlierloten die het pad overhuiven, tegen de kamperfoelie die 'n plaatsje zoekt, te gen het riet dat opschiet telkens weer, tegen de brandnetels die zich fel en dap per weren, tegen de wilde balsaminen die het pad versperren willen en hun zaad laten springen in 't rond, tegen veel meer planten nog die allemaal zich rek ken en strekken naar het licht en onder het dichte en donkere geboomte juist de open plekken zoeken langs de paden waar een zonneglimp en een lichtstraal opgevangen kunnen worden. De kooi, een mengeling van natuur en cultuur. Immers de kolken, de vangpij pen en de smalle primitieve paadjes zijn door menschen aangelegd, het kooihuisje is door menschenhand gebouwd, het kooihondje is een huisdier en het staat allemaal in dienst van 't vangbedrijf, 't kooikerswerk. Maar dit alles, waarover ik vroeger wel eens schreef en waarover ik het nu niet hebben wil, is omringd door, omweven van, omlijst met de warreling van de woekering, de slinge ring en de bloeseming van een intens rijk natuurleven, dat in blad en bloem, in kleur en geur, in roep en zang zich menigvuldig openbaart. Het kooibosch is rustig, moet zeer rustig zijn en is al leen met speciale toestemming toegan kelijk, ja nu in den vangtijd wel geheel verboden. Zoo is dit land, dat terra in cognito, onbekend land is voor velen, voor de vogels en de bloemen zeer be- g'eerenswaardig land. Als ook de kooiker Ze met rust laat, en hij doet dat meestal, en soms zijn daarvoor door verschillende vereenigingen speciale maatregelen ge nomen en bijzondere voorzieningen ge troffen, dan kunnen zij zich hier ont plooien en ontwikkelen zonder moeite en tegenslag. Dan kunnen de roeken en in sommige kooien de reigers en in en kele de prachtige en zeldzame aalschol vers broeden, dan vinden winterkoning en wielewaal en vele kleine zangvogels er een veilig oord en aan den rand van 't kooibosch kan de roerdomp in 't riet land wonen en de wulp kan over de moeraslanden zijn roep laten hooren. Dan is in 't trekgat aan den kooirand het sterntje veilig en in 't veld rondom kun nen de uilen leven. Dan kan in en om de kooi, die ik kortgeleden in de nog altijd prachtige en voor een goed deel onge- repten Noord-Westhoek van Overijssel bezocht en die de grootste van Neder land is en zelfs van Europa heet, een rijke flora naast een talrijke fauna zich ontplooien. Het wegje erheen door 't prachtige moerasland rondom voert ons door een weelde van geuren en kleuren. Langs braamstruiken, waarvan de sappige vruchten tot plukken nooden en voor ons ditmaal de morgenkoffie moeten ver vangen. Langs 't kostelijk paars van overvloedige kattestaartenbloei. Langs 't geel van herfsthooi en 't wit van bere- klauw, langs 't roomgeel van moeras- spiralas en 't purper van wilgenroosjes. De wilde balsamien, het springkruid, dat ik al noemde, bloeit nog geel of laat zijn zaaddoosjes openspatten. De valeriaan toeft hoog op en laag in de veengaten bloeien waterlelies en plomp. Zwammen en mossen woekeren alom, de stinkzwam mengt zijn geur tusschen zoetere aromen en zijn witte hoed staat hier en daar op de grijswitten steel. Ik wil geen catalo gus geven en ik houd daarom maar op met het noemen van namen, ofschoon elke naam bij den kenner een wereld van schoonheid oproept en bij den niet- deskundige vermoedens wekt van veel en velerlei moois. Dat is in en vlakbij de kooi niet voor iedereen toegankelijk, of schoon de kooiker aan 't Giethoornsche Wiede zijn kooibosch tegen entrée en onder toezicht bezichtigen laat en daar door dus ieder in staat stelt iets van dit alles te zien. Maar ook waar de kooi zelf en de naaste omgeving niet betreden mogen worden en slechts voor enkele bevoor rechten toegankelijk zijn, daar is de een denkooi toch meestal een centrum van schoonheid die ook wijder in 't rond zich rijkelijk openvouwt. Wat de kooi aan wilde eenden buitmaakt, geeft zij meestal overvloedig terug als rustige verblijfplaats voor velerlei vogels, bloe men, zwammen en insecten, als waarde vol reservaat, als plek van stilte, schoon heid in een wereld vol rumoeren. A. L. B. a i... i Bevallen: M. Scheltema-Schol, d., Mi- Ji. Vriens-Kloosterman, d. Getrouwd: P. G, Verburg 21 y en A. J. Joosse 20 j., W. Moens 31 j. en Ji, de Visser 29 j., A. H. Kuipers 42 j. en A. Ch. van der Meij 28 j,, H. G. Ji de Meij 24 j. en B. Geense 24 j,I. A. Goedbloed 34 j. en E. Radespiel 24 j., C. N, van der Weijde 26 j. en C. M den Boer 22 j., W. A. Streefkerk 25 j. en A. G. H Mullié 25 jaar. Van 2427 Augs. Ondertrouwd: F. N. Mi van Reijsen, 28 j. en J. C. van Gemert, 21 j,, J, M. Huijbens, 44 j. en M. G Kemeling 39 j. Getrouwd: J. H. J. Plouvier, 28 j. en> Fi. M. ten Hacken, 31 j., C. Willeboordse 51 j. en K. M. Streefkerk, 46 j., J. Kolk, 24 j. en M, Schout, 25 j., A. Suurmond, 22 j. en J. Pelster, 17 j,, W. van der Heijden, 33 j. en P. A. Gideonse 25 j. Bevallen: J. van Hese, geb. van Bel- zen, d., J. J. Broerse, geb. Seijs, z., P. M. Ventevogel, geb. Suurmond d., A. J. Contant, geb. Minneboo, d., C. Gunst, geb. de Keijzer, d. Overleden: O. G, Heldring, 54 j., man van J. M. Faber. (V C.j Van 1922 Augs. Getrouwd: H. T, Kaale, 23 j. en M. C. E. Mijnsbergen, 20 j. Bevallen: J. A. Hangoor, geb Lants- heer, z. Overleden: J. E. J. Ross, 75 j,., wed. van C. van Weele, W. Boone, 59 j., man van Pi. Dingemanse. (Nbld.) Middelburg, 28 Augs. Groenten- veiling. Roem van Holland 7 c., Doppers 810 c., Spinazie 410 c., Postelein 5 7 c., Augurken 46 c., Wagenaarsboo- nen 4 c,., Suikerboonen 45 c., Stoksnij- boonen 910 c., Stamsnijboonen 38 c., Stokprincessenboonen 711 c., Sa- voye kool 3 c., Roode kool 3 c., alles p. kg, Pieterselie 56 a., Selderij 5 c., Zu ring 2 c„ Kervel 6 c., alles per chip, Peën 46 c., Rapen 1,5 c., Kroten 2,5 c., Prei 47 c., Uien 2,5 c,„ Selderie 2,5 c., Rabarber 2,5 c., Rammenas 1,52,5 c., alles per bos, Bloemkool 15 c., An dijvie 11,5 c., Kropsla 0,52,5 c., Komkommers 1 c., alles per stuk. Bloemen: Asters 23 c., Gladiool 3 4 c., beide per bos, Colea's 1 c., Artis jok 23 beide per pot. Middelburg, 28 Augs.. Fruitvei ling', Pruimen: Reine Victoria 615 c., Reine Claude 26 c., Washington 1116 c., Belle de Lodvain 12 c., Tonneboer 9 11 c., Blauwe Pruimen 714 c,,, Dubb. Witte Wijnspruimen 23 c., Jefferson 17 20 c., Abrikoospruimen 10 c., Kirkes- pruim 17 c., Dubb. Boerewitten 26 c.., Eierpruim 11 c., Druiven: Frankentha- lers 2730 c., Blauwe Druiven 1920 c., Muscaat 18 c., Tomaten 47 c,, alles per kg, Aardbeien 33 c., per pond, Moer beien 14 c., Hymalaja Berry 9 c., Bramen 5 c., alles per bos, Vijgen 12 c,., Per ziken 36 c., Meloenen: Ananas 815 c., Zesweeksche 811 c., Suiker 611 c., Kennemerland 14 c., alles per stuk Ingekomen: A. F. de Looze, apoth. ass., van Kapelle, Ganzepoortstraat 1; J. A. C, Verlinde, vakman telegrafie, en gezin van Schiedam, Wilhelminastraat 96; J. M. de Kunder, dienstbode, van Ovezand, Wilhelminastraat 8; K. F. M. Lies, onderwijzer, van Bergen op Zoom, Oostsingel 144; J. C. Looij en gezin, z. beroep, van Kloetinge, Oostsingel 16; L. den Arend, insp. verz. van Middel burg, Leliestraat 62; J. W. J. Geluk, part. verpleegster, van Ukkel, Rimme- landplein 7; A. J. Reijns, kantoorbedien de van St. Jansteen, Ruyterlaan 58; F. M. Plouvier, geb. Ten Hacken, zondef beroep, van Vlissingen, Ganzepoortstr. 21; K. J. Feijen, winkelbediende, van Zierikzee, Schengestraat 5. Vertrokken: C. Munnikhof, vertegenw., naar St. Laurens A 115f; J. M. Verburg, huis houdster, naar Ierseke, Damstraat 101; W. Krausz, banketbakker, naar Harder wijk, Volleweverstraat 6; C. Bakker, koopman, naar Roosendaal, Nispensche- weg 32; M. M. Provoost, huishoudster, naar idem; J. A. Remijnse, tuinman, naar Maartensdijk, E 83; J. de Witte en vrouw, koopman, naar Kapelle A 274; A. Abrahamse, dienstbode, naar Kapel le C 5; L. Murre, dienstbode, naar Baar land, Westdorp; L. A. van Weele, dienst bode, naar Driewegen, Nieuwstraat 17; H. A. Nijsse, dienstb., n. Ierseke, Achter weg 6; J. E. van Poelgeest, huishoudk., naar Enkhuizen; S. Blokpoel, zonder beroep, Den Haag, De Sillestraat 156; M. Huiszoon, dienstbode, Rotterdam, Zoomstraat 81 beneden; J. P. Hollestelle geb. de Regt, zonder beroep, Arnhem, Schoolstraat 7; K. H. Tamminga, ge leidster, Ooctvoorne; J. Beuns en vrouw, radiomonteur, Nisse 33; O, A. J. Töls- ner, chauffeur, Purkersdorf (Oostenrijk); De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde, zendt ons de volgende aan vragen: Binnenland. BERGEN OP ZOOM: voor machine fabriek; halfwas metaaldraaiers, bij voor keur ongehuwd, dad., f 0,350,40 per uur; voor ong. 3 mnd., reiskosten nader overeen te komen. UTRECHT: voor machinefabriek zeer bekwaam metaalfraiser, dad., loon n.o.t.k UTRECHT: zeer bekwaam kotteraar, dad., loon n.oi.t.k. 's HERTOGENBOSCH: bekw. auto monteur (speciaal chevrolet-monteur); dad., f 0,55 per uur, voor vast, reiskos ten n.o.t.k, woning tegen n.o.t.k, huur prijs beschikbaar. UTRECHTvoor verwarmingsmaat schappij zeer bekwaam electrisch las- scher, dad., loon ong. f 0,60 per uur, voor g'eruimen tijd, reiskosten worden bij aanneming vergoed. Buitenland. DUITSCHLAND: Geplaatst kunnen worden ongehuwde melkers, die 10 of meer koeien kunnen melken, loon f 25 f 50 per maand met vrije kost en huis vesting, FRANKRIJK: Geplaatst kan worden bij Franschen landbouwer in het Depar tement Aisne: prima ongehuwde melker in het bezit van melkersdiploma's; moet bovendien volkomen op de hoogte zijn van veeverzorging en, zoo mogelijk van de fokkerij. Loon f 400 francs per mnd. met kost en huisvesting; arbeidsovereen komst voor een jaar. Aanbiedingen vitsluitend aan de plaat selijke organen der Arbeidsbemiddeling. Sept. 2 Kloetinge, Woonhuis en inb. v. Dissel. 4 Jerseke, Inspan, Jonkers. 8 Koudekerke, Land, Loeff. 8 Serooskerke, Huis, land enz., Terpstra. 9 Oostkapelle, Huis, boomgaard enz., Terpstra 9 Souburg, Huizen, v.d. Harst en Oele. 11 Souburg, Winkelhuis, Blaupot ten Cate. 16 Hansweert, Huis, Kram, van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen aa andere bijeenkomsten. Elec. Drukkerij G, W. den Boer, M'burgi-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8