VLIEGTUIGEN VOOR SPANJE. KÜNST ENWETEHSGHAP EEN ARCHITECTENDIPLOMA? ZEELAND. MIDDELBURG. Uit de Goesche Courant van een halve eeuw geleden. ZUID-BEVELAND. de minister van waterstaat jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude de tentoonstel ling met een rede voor geopend ver klaard. Vragen van het Tweede Kamer lid Schalker. Het Tweede Kamerlid Schalker heeft aan den minister van koloniën, voorzit ter van den raad van ministers, de vol gende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister, gezien het besluit' der regeering om, voorzoover haar be voegdheid strekt, te verhinderen, dat burgerlijke vliegtuigen naar Spanje wor den geleverd, bij nadere overweging niet' van oordeel, dat het niet juist was, op 8 Augustus jl. aan de K.L.M, toestemming" te verleenen tot het verkoopen van twee Fokker-toestellen aan de Crilly Airways ltd. niettegenstaande de minister tevo ren door steller dezer vragen persoonlijk was gewaarschuwd, dat die vliegtuigen bestemd waran om via Engeland aan de tegen de wettige regeering van Spanje rebelleerende fascisten te worden gele verd? 2. Heeft de regeering maatregelen ge troffen ten einde te verzekeien, dat in den vervolge in geen enkelen vorm van Nedeiland uit hulp wordt verleend aan de Spaansche fascistische opstandelingen en dat agenten van deze laatsten onmid dellijk uit het land zullen worden ge wezen? BUITSCH BEZOEK AAN ONS LAND. Belangstelling voor landaan winningen en bebosschingen. Deze week maakt een Duitsch gezel schap, waarbij enkele regeeringsperso- nen, een rondreis door ons land ter be- sludeering van onze landaanwinningen en bebos'Schingswerlcen. Bij dit gezel schap bevinden zich Oberpresident en gouwleider Lohse te Kiel en Regierungs- president Wallroth te Sleeswijk, eenige ingenieurs en inspecteurs. Het gezel schap heeft Maandagavond op zijn reis Groningen aangedaan en heeft dien nacht in de Doelen gelogeerd, waar hun Maandagavond doof den commissa/ris der Koningin in de prov. Groningen, dr. J. P, Fockema Andreae, een diner werd aangeboden, waarbij mede aanzaten de burgemeester van Groningen mr. P. W. J. H. Cort v. d. Linden en de hoofdin genieur van den provincialen waterstaat jr. J. Kooper. Gisteren zouden de landaanwinnings- werken te Ulrum worden bezichtigd. nt.i v.-cct, werdt daar thans ook gedeeltelijk de Sleeswijk-HöisLc.'-webe methode van landaanwinning toegepast, waarvan een aantal Nederlandsche ont- ginners eenige jaren geleden de resul taten bij een bezoek over de grens heb ben bezichtigd, om deze methode hier in practijk te brengen. Heden zal het gezelschap de Zuiderzeewerken bezich tigen, den afsluitdijk en den Wieringer- meerpolder. Vervolgens gaat de reis naar Den Haag en v.andaar naar de be- bosschingswerken in Zeeland. Men denkt Vrijdag weer naar Duitsch- land terug te keeren. iTini'it iiuijiuiin Jh«ii Maurice Góth, Kunsthandel Fey, Burg, Middelburg. Kunst, dus ook schilderkunst, kan nimmer anders dan subjectief ge waardeerd worden. Maar die subjecti viteit begint ergens, en mag niet éér der beginnen. Eerst moet aan den ob jectieven eisch van behoorlijk vakman schap voldaan zijn. Ontbreekt dat, dan ontbeert de maker kortweg het recht zijn producten der buitenwereld te too- nen, laat staan ze ten verkoop aan te bieden. Maurice Góth, Hongaar van geboorte en opvoeding, zwierf met het uitbreken van den wereldoorlog in België, vlucht te naar hier. Woonde en werkte sinds dien stillekes in Domburg, later in Vee- re. Exposeerde een enkele maal, hier, en elders: in Arti, Amsterdam, in Esher Surrey, Den Haag, op deze laatste ex positie is een zijner werken aangekocht door het gemeente-museum aldaar. Aan de voorwaarde van 't vakman schap voldoet Góth, dat blijkt bij den eersten oogopslag. Dus komt men bij hem aan deze subjectieve waardeering toe. Dan is er veel in Góth's werk, dat ons aantrekkelijk voorkomt. Zou men één werk hier uitzonderen, men zou meenen in hem slechts de verteedering voor de zachte en stille kleuren te vin den, ten hoogste w,at met een vroolijke noot voor een fleurige bloem aangezet. Zijn boeketten ietwat eenvormig in den opzet zijn frisch van kleur en harmonieus van stemming. Maar dan steekt daar plotseling bo ven uit wat, naar onzen smaak, verre weg het beste werk dezer expositie is: de bewogen donkere luchten boven de haven van Veere. Dit moet er in sterke gemoedsvervoe ring op het doek gezet zijn en het is geworden tot een gave en sterke com positie die een machtigen, dreigenden indruk op den beschouwer maakt. Er zijn ook nog een aantal teekenin- gen van een Bretonsche reize: haven van Douarnenez, paarden, een vis- schersvrouw: eenvoudig, ongekunsteld maar raak en vol uitdrukking. Het doek: Bretonsch meisje i voor in de étalage treft door de zuivere sfeer en de men zou haast zeggen: warme koelte w— van de stille kleuren. Het N.I.V.A. stelt er een in. Het Ned. Instituut van Architecten schrijft ons: Op de in de maand Mei van dit jaar gehouden algemeene ledenvergadering van het Nederlandsche Instituut van Ar chitecten is het besluit genomen, defini tief over te gaan tot het instellen van een architecten-examen. Een exemplaar van het programma voor dit examen, hetwelk voor het eerst in 1937 zal worden afgenomen, is dezer dagen verschenen. Met het instellen van een architecten examen wordt beoogd te trachten, de architecten er toe te brengen, het aes- thetisch en wetenschappelijk peil hun ner kundigheden te verhoogen, waarbij dan het met gunstig gevolg afleggen van het eigenlijke architecten-examen kan worden aangerekend als de officieele er kenning van hun bekwaamheden, aange zien dit examen zal moeten plaats heb ben onder auspiciën van een Curatorium, waarin bij voorkeur een regeeringsgede- legeerde zal zitting hebben. Het exameninstituut bestaat uit een curatorium en een examencommissie. Het eerste bestaat uit 5 leden, waarin twee leden van het hoofdbestuur van het N.I.V.A. ambtshalve zitting hebben. De overige leden worden voor de eerste maal door het hoofdbestuur aangezocht in het curatorium zitting te willen ne men. Aan de regeering zal het verzoek worden gericht, zich in dit curatorium te doen vertegenwoordigen door een der curatoren als zoodanig aan te wij zen. De examencommissie bestaat uit een blijvend gedeelte, n.l. voorzitter en se cretaris, en een wisselend gedeelte, n.l. de examineerende leden. In overleg met 't curatorium benoemt het hoofdbestuur van het N.I.V.A. den voorzitter en secretaris, zoomede het wisselend gedeelte van de examencom missie, terwijl de penningmeester van 't N.I.V.A. ambtshalve penningmeester is van het exameninstituut. De wijze van aftreden van de leden van het curatori um wordt geregeld bij afzonderlijk re glement. Uit het examenreglement blijkt, dat 't architectendiploma wordt verkregen als de candidaat met goed gevolg de exa mens heeft gedaan en bovendien aan practijkeischen kan voldoen. Het examen zelf is gesplitst in twee gedeelten, een candidaats- en een archi tectenexamen. Om tot het candidaats- examen te worden toegelaten moet men kennis hebben van hetgeen op een M.T. S. veer bouwkunde wordt onderwezen. Wie bewijzen kan, bovendien van de op het candidaatsexamen gevraagde onder werpen reeds behoorlijke studie te heb ben gemaakt, is van dit candidaatsexa men vrijgesteld. Tot zoover het bericht van het N.l. V.A. Naar aanleiding daarvan schrijft onze bouwkundige medewerker ons: Bescherming van Overheidswege van den architectentitel en van het architec- tenberoep is reeds sedert vele jaren een vast programmapunt van de Maatschap pij tot Bevordering der Bouwkunst Bond van Nederlandsche Architecten (B.N.A.) en de dringende noodzake lijkheid dezer bescherming is door haar bij de regeering reeds sedert lang, onder overlegging van een concept-wet, be pleit. Aanvankelijk heeft blijkbaar het N.I. V.A. ingezien dat, wil men particuliere liefhebberijen van vereenigingen ont gaan, deze weg de juiste was en zij heeft het voorbeeld van den B.N.A. in dezen nagevolgd. Echter, instêe van op dien weg voort' te gaan en bijvoorbeeld er naar te stre ven, alle architectenorganisaties om dit standpunt te vereenigen, gaat het Niva thans zelf een architectendiploma instel len. Welke waarborgen geeft het diploma van een instituut, dat praktisch gespro ken, zelf de examencommissie samen stelt, en dat er, zooals vanzelf spreekt, op gesteld zal wezen, dat in de eerste plaats haar eigen leden haar architecten diploma zullen verwerven? Zelfs de oude B.N.A., waarvan het lid maatschap in den loop der jaren ook voor de buitenwereld een verzekering van vakbekwaamheid heeft verkregen, is nimmer verder gegaan dan het stellen van strenge eischen inzake vakken nis en prakt ij kuitoefening aan toetredende leden; nimmer heeft de B.N.A. een architecten-examen ingesteld zooals hier thans gebeurt, doch immer heeft de B.N.A. vastgehouden aan het principe, dat een onderzoek naar de vak bekwaamheid, hetwelk recht op den beschermden titel van „architect" zou geven, door de overheid dient te ge schieden, omdat elke andere titelverlee- ning het karakter moet hebben van een „particuliere liefhebberij", zooal niet, wat nog erger zou zijn, van vereenigingsre- clame, die morgen aan den dag ook door een ander clubje kan worden onderno men. (Zijn niet de Roomsch-Katholieke architecten reeds bezig de stichting van een soort R.K. Hooger-Bouwkunst-onder- richt te Tilburg vcor te bereiden?) Zulks moet, afgezien van een te ver wachten en op den duur haast ongelimi teerde vermenigvuldiging van particu liere architectendiploma's uiteindelijk onvermijdelijk leiden tot het stellen van te lage normen, als straks de overheid de titelbescherming eens weer ter hand gaat nemen.... en dan zijn we verder van huis dan ooit! Zooals elders reeds is gezegd: slechts de beunhaas kan uiteindelijk van een dergelijke methode profiteeren. Buiten een betooging van de noodzaak tot instelling van bedoeld diploma, welk betoog hét Niva vergeten heeft, blijven belangrijke vragen over als deze: Op welke gronden kent een instituut of vereeniging zich het recht toe een dergelijk diploma te verleenen? Jure suo? Tot dusver deden dat alleen universi teiten en hoogescholen Doch het civiel effect van haar titels werd' hun door de overheid verleend, waarmede dan uiter aard samenhangen voorwaarden inzake wetenschappelijk gehalte, aantal facul teiten en dus te doceeren vakken enz. enz. Het opleidingsvraagstuk speelt derhal ve ook een groote rol. Blijkbaar heeft het Niva toch iets ge voeld (alweer!) van dien noodzakelijken, buiten-particulier-gedoe-staanden, over heidssteun. Hoe tracht zij dien te ver krijgen? Door uit te spreken dat bij voorkeur 1 lid van het Cura torium door de regeering ware aan te wijzen! (In het Curatorium, dus niet in de Examencommissie? Men zou hier bijna aan een verschrijving gelooven.) Wil men betoogen gelijk de B.N.A. al jaren lang met klem van redenen be toogd hééft dat er een beschermde architectentitel moet komen, wij staan van ganscher harte dengene terzijde, die dit betoogt wie hij of zij of het ook zij. Maar wij gelooven vooralsnog niet, dat de stap van het Niva in dezen een welberaden stap zal blijken geweest te zijn, althans niet een schrede verder op den goeden weg is. Buitenlandsche werkkrachten, In ons nummer van 18 Augs. namen wij onder binnenland een bericht op over de noodzakelijkheid, dat voor bui tenlandsche dienstboden, voor wie nog geen vergunning is afgegeven om hier te arbeiden, dit nog voor 1 October dient te worden aangevraagd. Thans verzoekt men ons er op attent te maken, dat dit niet alleen geldt voor dienstboden, maar voor alle buiten landsche arbeidskrachten, die in Neder land werkzaam zijn. De Vlaamsche jeugd. In het orgaan van den V. T. B, komt een aardig stukje voor van Henriette Dietvorst uit Wilrijk, die een bezoek aan onze provincie bracht en daar op getogen over schrijft: „wie in enaele dagen eens volop wil genieten v,an het Nederlandsche land schap, m,ake een uitstapje naar Zeeland. Niet alleen de lage vlakten met hun verre horizonten van statig-aaneengerij- de populieren zijn indrukwekkend en zeer decoratief, maar vooral de Zeeuw- sche dorpjes, met hun nette, smaakvolle huisjes, zijn merkwaardig! Voor ons, trekkers per fiets, is Nederland wel het uitverkoren land om heerlijke tochten te doen. Zeeland is voor de Vlamingen zeer nabij. In enkele uren dringen we door tot in het hartje van deze pro vincie. We overnachten in de jeugdherberg van Ierseke. Daar treft de vlakheid van het land meer, dan waar ook in 't Noor den. De jeugdherberg is ondergebracht in een hoeve, echt landelijk, te miauusn van uitgestrekte weiden, niet ver van de Oosterschelde. Ondanks de primitieve inrichting, heeft deze jeugdherberg' een bijzondere aantrekkelijkheid door haar ligging en de hartelijkheid der herberg- ouders. lederen avond fietsen de trek kers naar de Oosterschelde, op onge veer 10 minuten afstand, om een bac te nemen. Er is een fijne zwemgelegen- heid ingericht! De Oosterschelde is daar zeer breed, men ontwaart geen over kant. Het is de heerlijkste zwemgele- genheid, die men droomen kan! In dezen stijl vertelt de jeugdige Vlaamsche verder over een bezoek aan Middelburg, Veere, Domburg mis schien niet geheel terecht de „populaire" badplaats van Nederland genoemd! Westkapelle en Vlissingen, waar ze in de welingerichte jeugdherberg weer overnachten. Dan.... „verlaten we het eiland Walcheren en varen de Schelde over naar Breskens. Deze overtocht is bij helder weder zeer mooi (maar voor ons wat te duur!) Over Brugge en Gent (waar twee prettige jeugdherbergen zijn) keeren we terug, overweldigd door al de schoonheid EEN BOTSING. Gisterenavond reed een autobus van de stoomtram Walcheren van Seroos- kerke in de richting van Middelburg en daar achter reed een personenauto, doch slechts op een korten afstand. Van de andere zijde kwam ook een personen auto. De bestuurder van dezen wagen kon den anderen auto niet zien omdat deze te dicht op de bus reed en daarbij volgens het onderzoek te veel links van den weg. Er ontstond een botsing, waarbij de van Middelburg ko mende auto vooral ernstig beschadigd werd omdat hij door den schok nog tegen een boom reed. Gelukkig bleven de inzittenden van beide auto's ongedeerd. Het onderzoek spoedig door een deskundige ingesteld, deed uitkomen, dat de voetrem van de ernstig beschadigden auto goed was, de handrem minder. De voetrem van den anderen wagen werkte behoorlijk on drie wielen. De politie heeft van een en ander procesverbaal opgemaakt. EEN 45-JARIGE, Het 9de lustrum van Medio. Morgen viert een der meest populaire vereenigingen in onze stad haar 45sten verjaardag, dus haar 9de lustrum. Wij1 doelen op de Turn vereeniging Me- dioburgum, die op 27 Augustus 1891 is opgericht door enkele turners, die reeds op het terrein van den heer Mak aan het werken waren. Na de oprichting der vereeniging nam de heer J. H. van der Bel de leiding op zich en oefende men in diens lokaal in de Suikerpoort. Het mag bekend zijn, dat als Medio jubileert, dit aller symphatie heeft, om dat deze vereeniging in later jaren on der de nu reeds 30-jarige leiding van den, heer Chr. J. Mazure, zooveel heeft bij gedragen om Middelburg bekend te ma ken, door het optreden in verschillende plaatsen in Nederland en ook in België met de Rythmische oefeningen en de volks- en andere dansen. Zeer groot is het succes, dat hij met deze oefeningen en dansen heeft be haald, zoowel hier als elders. Het is dan ook geen wonder, dat de herdenking van het 45-jarig bestaan voor een belangrijk deel in het teeken van de rythmische oefeningen, plastiek, en gebaren spel zal bestaan. De eigenlijke viering is bepaald op Vrijdag. Des middags heeft een recep tie plaats en des avonds een tuinfeest in St. Joris met medewerking van het Middelburgsch Muziekkorps, dat eenige eigen nummers ten gehoore brengt en ook de dansen en oefeningen begeleid. Zaterdagavond heeft weder een tuin feest plaats, zulks tegen betaling, in te genstelling van Vrijdag als alleen dona teurs en genoodigden toegang hebben. Op 12 September heeft een turnbe- tooging plaats, uitgaande van de Z. E, B. R. Aden Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring van het K. N. G. V. Hieraan zullen met Medio deelnemen V.Z.O.S. Yerseke; L.O. Vlissingen; Achilles Mid delburg; Sparta Krabbendijke; O.K.K. Kortgene; Ü.D.I. Bergen op Zoom; Olym- pia Kapelle; V.T.V. Vlissingen; Wilhel- mina Middelburg en Volharding Goes totaal met ongeveer 1000 dames, hee ren en adspiranten. Een tocht door de stad, met onderbreking voor een offi cieele ontvangst ten stadhuize, zal ein digen op het sportterrein, waar de be tooging plaats heeft. Des avonds geeft Medio volksdansen op de Markt, terwijl het Middelburgsch Muziekkorps een concert geeft. Een waardige viering van dezen 45en verjaardag staat dus te wachten. Wij spreken zeker namens alle Mede bewonderaars als wij de jubilaresse nog vele jaren van opgewekt vereenigings- en turnleven toewenschen. Huurverlagingen woningen Bagijnhof. Verleden jaar besloot de Raad tot wijziging van het garantiebesluit ten be hoeve van de geldleeriüng, aangegaan door het Bestuur van de Algemeene Woningbouwvereenig'ing met 't Bestuur van de Rijksverzekeringsbank, beoogen- de, een verschuiving in de aflossing en tot omzetting van de gewone leeningen door de gemeente aan genoemde ver eeniging verstrekt voor den woning bouw aan het Bagijnhof in annuïteits- leeningen, teneinde daardoor een huur- verlaging mogelijk te maken. Ged. Staten hadden tegen de huurver- laging op zichzelf geen bezwaar, doch achtten het gewenscht, dat de kosten daarvan telken jare in den vorm van dekking van het exploitatie-tekort ten laste van den gewonen dienst van de gemeentebegrootiing worden gebracht, en de verliezen mitsdien niet worden gecamoufleerd, en naar latere jaren wor den verschoven door vermindering van de jaarlijksche aflossing. Deze vermin dering achten Ged. Staten daarom ook ongewenscht, omdat de huizen in den loop der jaren uiteraard aan aantrekke lijkheid inboeten, terwijl het ook overi gens volkomen onzeker is welke huren in de toekomst zullen kunnen worden ontvangen. Bovendien zullen de kosten van het onderhoud der woningen als dan vermoedelijk hooger zijn. Goedkeu ring van het besluit door Ged. Staten is niet te verwachten en bovendien heeft het bestuur medegedeeld, dat de toestand ongunstiger is geworden door de vele mutaties, waardoor een belang rijk huurverlies zal ontstaan. Het be stuur drong aan op een verdere huurver- mindering en wel gemiddeld f 0,75 per week voor 74 woningen en van f 1 per week voor 2 woningen. Hiervan zou de vereeniging f 1133,14 en de gemeen te f 2200 voor haar rekening dienen te nemen. B. en W. stellen na ampele over weging voor aan het verzoek te voldoen, omdat zij alleen op die wijze een behoor lijke exploitatie van het complex Bagijn hof voor de toekomst verzekerd en zon der twijfel de belangen der gemeente dan het best gediend achten. Zij stellen voor een jaarlijksche bijdrage uit de gemeen tekas te verleenen tot een maximum van f 2200 en als renteloos voorschot. VEEL BELOVEND. Op verzoek van den commissaris van politie alhier is te Biggekerke aange houden de 26-jarige H. J. M., vroeger wonende alhier, nu zonder bekende woon- of verblijfplaats, die een rijwiel verduisterde en zonder betalen ,in en kele hotels overnachtte. Daar hij in O 19 Aug„ GOES. De heer J. J. Quist, photograaf, alhier, heeft op 's Rijks kosten eene pho- tographie vervaardigd van de bestaande muurschildering in de Herv. kerk te Ove- zand, voorstellende een ridder in wa-' penrusting. WEMELDINGE. Bij een voorloopig verhoor van den door de politie te Am sterdam aangehouden persoon, die zich noemt jhr. Eckhart van Heeckeren, en in verscheidene gemeenten zich op de meest brutale wijze aan oplichting heeft schuldig gemaakt, moet zijn gebleken, dat hij heet A. K., oud 24 jaar, geboren te Wemeldinge. Hij was vroeger colpor teur in bijbels te Bommel en later koop man in matten te Gorinchem. In ver scheidene gemeenten moeten zelfs veld-- wachters het slachtoffer van dezen be drieger geworden zijn. Zijne voorgewen de vroomheid speelde daarbij eene rol. GEMENGDE BERICHTEN. Uit Ter schelling wordt gemeld, dat het ontdek te wrak werkelijk dat der „Lutine is. De duiker heeft geruimen tijd vertoefd op den bodem van een gezogen kuil en uit eene groote harde massa een viertal ko gels bovengebracht, waaraan kruit en zand zijn vastgeroest. Indien het wrak nog schatten bevat, is het hoogst waar schijnlijk, dat men ze op deze wijze er uit haalt. Op de scheepstimmerwerven te Bol nes en Slikkerveer zijn Zaterdag 1.1, we der circa 100 werklieden uit gebrek aan werk, weggezonden. 21 Au&. GOES. In de 19 Aug. gehouden raads vergadering werden goedgekeurd eene concept-overeenkomst met de Algemee ne Nederlandsche Gasverlichting- en Verwarmingsmaatschappij tot beëindi ging der concessie voor de exploitatie der Gasfabriek met 1 Januari 1887 in- plaats van met 30 April 1892, benevens een ontwerp-verordening tot regeling van de exploitatie der gemeentelijke gas fabriek te Goes. In de gascommissie wer den benoemd de heeren Ochtman, Lam- brechtsen en Kakebeeke, die zich deze keuze laten welgevallen. ONDERWIJS. De heer J. H. van Lin- schoten, sedert een aantal jaren hoofd der school in de Bogardstraat te Mid delburg, opent met 1 September a.s. in de Noordstraat aldaar eene neutrale bij zondere school voor meer uitgebreid la ger onderwijs voor jongens. Het aantal leerlingen dat zich heeft aangemeld, be loopt reeds tusschen de 40 en 50. 24 Aug, GOES. Naar verluidt van een particu lier hier ontvangen telegram is Alexan der, de vorst van Bulgarije, gevangen genomen. Eene nieuwe regeering onder Zerkow is opgetreden. Rusland heeft dus zijn zin. Het schijnt dat de Gastein. alles reeds vooraf geregeld was. 's-GRAVENPOLDER. Nadat in dezei gemeente in bijna ieder gezin, waar kin deren zijn, de kinkhoest heeft geheerscht, breiden zich nu de mazelen sterk uit, en aangezien er nu ook in het gezin van het hoofd der openbare lagere school zijn die aan mazelen lijden, is de school, voorloopig gesloten. strijd met de waarheid aan de politie te Biggekerke verteld had bestolen te zijn, werd nog procesverbaal wegens 't doen v,an een valsche aangifte tegen hem opgemaakt. De man is ter beschikking van den Commissaris alhier gesteld. Merkwaardige vondst, HANSWEERT, Enkele ondernemende personen uit Hansweert hebben reeds eenige dagen gevischt naar de vorige week verloren schroef van de veerboot- Prins Hendrik. Inplaats van de schroef boven te halen hebben ze twee stukken van een grafzerk boven gehaald, een groote platte steen'waarop nog te lezen zijn de woorden „1603 gest. den 13 IV 1603 tot MIDDELBVR" en een steen welke blijkbaar rechtop moet staan ecu waaraan nog een mooie vorm zit. Deze bevat echter geen opschrift. Beide stee- nen zijn hier aan den wal gebracht. De visschers hebben den moed nog niet ver loren en zijn nog druk bezig. WEMELDINGE. Maandag vergaderde de Oranjevereeniging alhier in hote Korstanje. Inplaats van het aftreden be stuurslid A. Willemsen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Burger Fzn. In de vacatures ontstaan door het bedanken van de hee ren C. de Koeijer en A, M. Huijssen werd voorzien door de verkiezing van de heeren K. van Dalen en A. C. de r^a de verkiezing sprak de voorzitter enkele woorden van dank aan de schei dende bestuursleden, in het bizonder aan den heer C. de Koeijer die tal van jaren op werkelijk voorbeeldige wijze t secretariaat der vereeniging heeft waar genomen. Op voorstel van het bestuur werd besloten dit jaar geen feestelijk heden te organiseeren op den verjaardag van H.M. de Koningin. Wel zullen de schoolkinderen een tractatie ontvangen.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6