GEMENGDNIEUWS LAATSTE BERICHTEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN, iMLME STAND, MARKTBERICHTEN» Stadion te Parijs, waar de partijen der VAN DEN KANT DER NATIONALISTEN. Langzaam maar zeker? Nog een communiqué. In het Alcazar. INTERNATIONAAL EEN WERELDCONFERENTIE VAN STAATSHOOFDEN? RUSLAND. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Elf inzittenden gedood. VER. STATEN. Het aantal werklcozen daalt. Het ONREGELMATIGHEDEN OP EEN NOTARISKANTOOR. DOOR RANGEERENDEN TREIN GEDOOD. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Hengelo: 1 doode. Erratum. VLISSINGEN. Drankverlof ontnomen. Oplichting. O. G. HELDRING f EEN BRITSCH-EGYPTISCH VERDRAG. STAATSLOTERIJ. k£- linkerzijde een sympathiebetoóging met de Spaansche republikeinen hadden ge organiseerd. Het stadion was versierd en werd met zoeklicnten hel verlicht. Spandoeken vermeldden opschriften zooals: „voor Jiet republikeinsche Spanje" en „voor de veiligheid van Frankrijk". De president der radicale partij, Kayser, noemde een overwinning van het fascisme in Spanje een gevaar. „Wij moeten ons waakzaam betoo- nen", aldus spreker, „en ons ervan ver zekeren, dat de neutraliteitsclausules door de fascistische staten worden ge ëerbiedigd. [Door deze alléén? Red.] Wanneer deze in hun verplichtingen zouden tekortschieten -zou de regeer ring haar vrijheid van handelen terug krijgen". Zyronski, de vertegenwoordiger der socialistische /partijverklaarde: ,,wij moeten actief genoeg zijn, opdat de ge- heele druk van de arbeidersmassa s op onze regeering tot resultaat hebbe, dat de geheele ravitailleering voor de Spaansche opstandelingen wordt t e - gengegaanen ook dat de vol ledige v r ij he id van zaken doen met de rechtmatige en wettige re geering van Spanje wordt veroorloofd, opdat deze zich in Frankrijk van wa penen en munitie kunne voorzien". Namens de communistische partij sprak Thores, die verklaarde, dat niet slechts sprake is van sympathie en soli dariteit, maar van de belangen en de toekomst van Frankrijk. Thorez besloot met te zeggen, dat Frankrijk vastberaden en eensgezind moet zijn tégenover de zoekers naar oorlogsavonturen. Spaansch journalist gear resteerd. De Spaansche journalist De Moline- do die er van verdacht werd den Spaanschen opstandelingen gunstig ge zind te zijn, werd te St. Nazaire vastge houden aan boord van het s.s. „Cristo bal Colon" door de scheepscommissie. Gistermiddag is de man er op een gege ven oogenblik in geslaagd aan de waak zaamheid van zijn bewakers te ontsnap pen en te vluchten. Hij werd achterna gezeten door leden der equipage, waar op hij een revolver trok en eenige scho- ten in de lucht loste. De politie heeft hem toen gearresteerd en proces ver baal opgemaakt wegens het dragen van verboden wapenen. Queipo de Llano heeft voor het radio- station-Sevilla verklaard, dat de opera ties langzaam doch zeker voortgang von den. Hij zeide verder: „Wij hebben een plan, dat wij absoluut volgen moeten-. Onze troepen rukten in de beide Astu- rie's op en maakten vele gevangenen en namen munitie in beslag. Het succes van onze troepen te Palma Majorca laat geen twijfel. De „Marxistische" regee ring zal het niet lang meer kunnen hou den." De zuiveringsactie in het mijnen- gebied van Rio Tinto, dat, zooals men weet, geheel in de macht der communis ten en anarchisten was, maakt goede vor deringen. Op enkele uitzonderingen na bevinden zich thans alle mijnwerkers dorpen in het bezit der nationalisten. Van het Guadarrama-front meldde de generaal, dat generaal Mola dé water leidingen naar Madrid beheerscht Hij wilde echter met het oog op de burger bevolking van de Spaansche hoofdstad den watertoevoer niet afsnijden, want aan barbaarschheden wil het nationale leger zich niet schuldig maken. Overi gens zijn gisteren aan het Guadarrama- front twee commandanten van de Guar- dia Civil met hun troepen naar de natio nalisten overgeloopen. Voorts deelde De Llano mede, dat bij na 600 officieren van de marinebasis- Cartagena, die tegen de linkschen in op stand waren gekomen, met steenen om den hals in zee geworpen waren. [Zou dat niet een gruwelverhaaltje we zen? Of een paar nullen te veel? Red.] De generaal bevestigde daarop het bombardement van Cadiz door vliegtui gen der regeering te Madrid, waarbij drie kinderen waren gedood. Ook Granada ^as gisteren opnieuw door vliegtuigen der regeering gebombardeerd. De daar aangerieUe schade was echter gering. n Asturië hebben de nationalisten de plaats Cangas Jfneo bezet en de rr i epen op de vlucht gejaagd. Volgens een radiobericht, dat door de nationalisten op ultra korte golf is opge vangen, zou te Madrid gebrek heerschen aan brood en eerste levensbehoeften. Verder zou de financieele toestand van de regeering critiek zijn. Radio-Tetoean meldt een nederlaag van de regeeringstroepen in Asturië. Verscheidene wijken van Malaga zouden brand staan. Het spoorwegverkeer tusschen Sevilla en Hendaye is hersteld. Te Pamplona hebben de burgemees ters van de verschillende plaatsen in Navarra besloten de crucifixen en het godsdienstonderricht in de scholen te herstellen. De lessen zijn in alle scholen en colleges hervat De radiopost van Jerez de la Frontera deelde mede, dat binnen enkele uren bekend zal worden hoeveel goud voor de nationale beweging is gegeven. De kruiser „Canaria" bombardeerde Pasa- jes. Opnieuw is een aanval op Malaga beproefd. De leiding van de nationalisten te Burgos heeft het volgende officieele communiqué gepubliceerd: „Aan het Somosierra-front hebben on ze troepen geopereerd in samenwerking met de luchtmacht te Cerre Noel Hevero, dat de vallei van Ozoya domineert. We hebben belangrijke stellingen bezet, waardoor wij de positie van onze troe pen op den rechtervleugel aanzienlijk verbeterden, zoodat zij de basis zullen vormen voor de komende operaties. De vijand bood eenigen tegenstand, doch moest het veld ruimen met achterlating van acht dooden en materieel. De lucht macht is verder actief geworden en heeft verkenningen uitgevoerd en bommen ge- wordij aan het Somosierafront, in Asturië en Arragon. Een troep, gecommandeerd door twee commandanten, drie andere officieren en drie onder-officieren, heeft de regee ringstroepen verlaten en voegde zich bij de Fudarra-kolonne te Alto de Leon. Verder wordt medegedeeld, dat een opstandeling uit San Sebastian heeft kun nen ontsnappen. Hij deelde mede, dat een typhus-epidemie in de stad is uitge broken. Het radiostation van Burgos wordt versterkt. De golflengte blijft 240 m, doch de energie wordt opgevoerd tot het tienvoudige van de huidige sterkte, zoodat de zender even sterk wordt als Madrid. In zijn uitzending van 13 h 15 legde de zender van Sevilla den nadruk op het „prachtige gedrag" van de cadetten en infanterie-officieren te Toledo, die sinds een maand, geholpen door enkele bur gers, in het Alcazar weerstand bieden aan de regeeringsmilitie. De uit Cordo ba optrekkende Zuidelijke colonnes ver haasten hun opmarsch om deze „held haftige verdedigers van het Spaansche vaderland" te bevrijden. Opnieuw heeft een vliegtuig boven het Alcazar te Toledo gecirkeld en aldaar levensmiddelen voor de opstandelingen omlaag gewofpen en hen tevens aange spoord vol te houden. De colonnes van Yague en Castejon rukken snel op naar Toledo. Regeeringsvliegtuig in Portugal geland. Uit Portalegere wordt g'emeld, dat Maandagavond een Spaansch regee ringsvliegtuig, komende van het vlieg veld Getafe bij Madrid en bemand met twee officieren nabij Valle de Bexiga is geland. De officieren verklaarden, dat zij naar de opstandelingen hadden wil len vliegen, maar uit den koers waren geraakt en door gebrek aan brandstof op Portugeesch gebied hadden moeten landen. Het vliegtuig is door de Portu- geesche autoriteiten in beslag genomen. Het volk zal zijn regime kiezen. Generaal Cabanelias, het hoofd der Nationale regeering, heeft een bezoek gebracht aan Sevilla en aldaar in een interview verklaard, dat de dictatuur gevolgd zal worden door een vrijelijk gekozen regime. Ten aanzien van de autonomie van Catalonie zeide Cabanel- las: „Ik ben niet voor provinciale autono mie, daar Catalonië zulk een slecht ge bruik van zijn autonomie heeft gemaakt, doch ik ben wel voor decentralisatie van het bestuur over bepaalde provin cies, waarbij echter het oppergezag in handen der centrale regeering moet blij ven. HET BUITENLAND EN SPANJE. In Zwitserland zware straffen. De Zwitsersche regeering heeft be sloten zware straffen toe te passen op hen, die zich niettegenstaande het ver bod toch mengen in de Spaansche kwestie. Zij, die zich gereed maken naar Spanje te vertrekken of een van beide partijen in Spanje steunt door geldinza melingen kan gestraft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden en 10.000 franc boete, terwijl de eventueel ingezamelde gelden ver beurd worden. De niet-inmenging. Men meent in Londen te weten, dat het bestuur van de Trade Unions met meeirdNrheid van stemmen besloten heeft de niet-inmengingspolitiek te steu nen ten aanzien van Spanje. De hou ding van Portugal en andere landen, die nog niet in de noninterventie hebben toe gestemd geeft echter aanleiding tot twij fel en wekt moeilijkheden. De regeering van den Ierschen Vrij staat heeft den uitvoer van wapenen naar Spanje verboden. Officieel wordt in Londen vernomen, dat de Europeesche en Zuid-Amerikaan- sche ambassades, welke op het oogen blik te Hendaye gevestigd zijn, pogingen doen het lijden van den burgeroorlog in Spanje te verzachten. Het schijnt, dat de ambassadeurs een plan hebben op gesteld, dat door de betrokken regeerin- gen zal worden bestudeerd. De voor naamste rol hierin speelt de ambassa deur van Argentinië, Mansilla. Hier is geen sprake van bemiddeling tusschen de partijen, doch alleen tot hulp aan dekrijgsgevange- n e n en anderen door den oorlog ge troffenen. V erzoeningspogingen. De regeeringen van Honduras en Ni caragua hebben de regeering van Uru guay doen weten, dat zij instemmen met de voorstellen een vriendschappelijke bemiddeling tot stand te brengen tus schen de strijdende partijen in Spanje. De „New York Times" meldt, dat Roosevelt voornemens zou zijn om, in dien hij in November wordt herkozen, ,'n wereld-vredesconferentie bijeen te roe pen, waarvoor q, a. koning Edward, Sta lin, Hitler, Mussolini en Lebrun zouden worden uitgenoodigd. Ook zouden ver tegenwoordigers van Japan, China en eenige andere landen worden uitgenoo digd. Dit nieuwe denkbeeld heeft Roose velt, naar men gelooft, informeel tegen over eenige intieme vrienden geopperd, waarbij hij er eenter op zou hebben ge wezen, dat een dergelijke conferentie niet tot definitieve resultaten zou kun nen komen, In Noord-Siberië, in het gebied van de Jenissei, is een Sovjet-Russisch vlieg tuig met elf personen aan boord door tot nu toe onopgehelderde oorzaak neer gestort en verpletterd. De inzittenden kwamen om het leven. Rusland. NOG MEER TERECHTSTELLINGEN TE VERWACHTEN? Met betrekking tot de terechtstelling van Zinowjef c.s., welke gisteren te Moskou heeft plaats gevonden, melden de „News Chronicle" en de „Daily Mail", dat dit nog slechts een voorspel is geweest. De „Daily Mail" schrijft, dat op de eerstvolgende doodenlijst een vroegere Sovjet-ambassadeur te Londen en een oud-minister-president voorkomen.. Men schijnt deze lijsten dus al vóór het „rechtsgedinggereed te hebben. Amerikaansche bureau voor de statistiek deelt mede, dat gedurende het afgeloo- pen jaar bijna een millioen werkloozen in het werkproces konden worden in geschakeld, terwijl tevens het bedrag aan uitbetaalde loonen met 42 millioen dollar steeg. c 111 I IiBII llllli—IIIH HUI HUI'NI IH—li Ifll lil Te Breda en Princenhage gingen hardnekkige geruchten omtrent ernstige onregelmatigheden op het kantoor van een notaris te Princenhage. Bij informa tie ter bevoegder plaatse werd ons meegedeeld, dat deze geruchten reeds eenige weken in ingewijde kringen be kend waren en dat naar aanleiding daarvan een officieel onderzoek werd ingesteld. Bij dit onderzoek zou, naar ons wordt medegedeeld, zijn komen vast te staan, dat inderdaad onregelma tigheden zijn gepleegd. Uit het onder zoek is echter, in verband met het ver blijf in het buitenland van een van de klerken van het kantoor, niet gebleken wie voor de onregelmatigheden verant woordelijk is. De financieele gevolgen van deze onregelmatigheden zouden voor zoover deze de directe verplichtin gen betreffen, in den loop van Maandag zijn geregeld. Nader verneemt de N.R.C. dat Dins dagochtend een (arrestatiebevel .'tegen den notarisklerk is uitgevaardigd. Ge bleken is dat deze klerk, die voorgege ven heeft met vacantie buitenslands te gaan, verschillende hypotheekacten val- schelijk heeft opgemaakt en de aldus ontvangen gelden te eigen bate heeft aangewend. De zaak kwam uit toen tij dens afwezigheid van den notaris iemand uit Breda zich bij den eersten candidaat vervoegde en zijn verwonde ring te kennen gaf, dat hem de rente van een bepaalde hypotheek niet was overgemaakt. Toen den candidaat bleek dat deze hypotheek niet in de boeken voorkwam, vroeg hij de acte ter inza ge. Daarbij bleek dat deze geheel en al valsch was en dat ook de handteeke- ningen van den notaris en de getuigen valsch waren. Hij waarschuwde onmid dellijk den notaris, die zijn reis onder brak en naar Princenhage terugkeerde. Inmiddels waren nog andere gevallen van fraude ontdekt. Notaris E. heeft onmiddellijk Jmaatregelen genomen en heeft de valsche acten, voor zoover de ze op dit oogenblik bekend zijn, ingeno men en de gedupeerden volkomen scha deloos gesteld. Hoe groot het totale be drag van de fraude is, is op het oogen blik nog niet bekend. De gelden, die tot op dit oogenblik zijn terugbetaald, be- loopen een bedrag van ongeveeer 10.000. In den afgeloopen nacht is op het sta tionsemplacement te Eindhoven de 49- jarige spoorwegarbeider C. K. bij het oversteken van de rails door een ran geerenden goederentrein gegrepen. De man werd op slag gedood. Het slachtof fer laat een vrouw en vier kinderen ach ter. De motorrijder B. C. S., kwam giste ren te Hengelo te vallen. Hij werd een aantal meters door zijn motor meege sleurd en ernstig gewond. In den afge loopen nacht is de man overleden. In een deel onzer oplaag staat in de Kroniek van den dag een storende zet fout in den bekenden uitroep, welke, naar men zal weten, luidt: Mea culpa, mea maxima culpa (Door mijn schuld, mijn zeer groote schuld). Nu de café's minder bezoek krijgen, trachten eigenaars of eigenaressen mid delen te vinden om het bezoek te ani- meeren. Nadat reeds een eigenares ver oordeeld is wegens overtreding van de zedelijkheidswetten, zijn thans weer on geoorloofde dingen bij twee andere in richtingen ontdekt. In alle drie gevallen zijn vergunnin gen of verlof ingetrokken. Het is gebleken, dat de oplichter, die te Qegstgeest is aangehouden, dezelfde persoon is, die ook hier en te Middel burg zijn praktijken uitoefende door gratis logeeren en pogingen om 25 machtig te worden van personen, die hij een mooie betrekking voorspiegelde. Te Vlissingen is gisteren op ruim 50- jarigen leeftijd overleden de heer O, G. Heldring, directeur van de Vlismar, (N.V. Vlissingsche Mineraalolie en As phalt Raffinaderij) en Duitpch Consul voor geheel Zeeland. De overledene kwam in 1933 aan de Vlismar en onder zijn leiding is het be drijf zeer uitgebreid en o.a. het oliebun kerstation opgericht. In 1934 werd de overledene Duitsch Consul. Het stoffelijk overschot zal Zaterdag op de Algemeene Begraafplaats te 's- Gr,avenhage in het familiegraf worden bijgezet. In de historische Locarno-zaal van het Foreign office te Londen, is hedenmor gen het Britsch-Egyptisch verdrag on derteekend. Voor Engeland teekenden Eden, Halifax, Simon, Ramsay, Mac Donald en de hooge commissaris Lamp- son, terwijl Nahas Pasja zijn handteeke- ning plaatste aan het hoofd van die der 13 Egyptische gedelegeerden. Ofschoon de tekst van het verdrag nog niet gepu bliceerd is, zijn de bijzonderheden ervan in het algemeen reeds bekend. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen. (Onder voorbeheud). 25000 9975 5000 6443 400 2107 100 3885 Namens Ged. Staten van Zeeland is heden aanbesteed: Het herstellen van drie wegvakken op den weg van TholenScherpenisse. In schrijvers waren: Jos. Kindt en P. F Warrens, Ossenis- se, 22,670, P. Dees, Neuzen, en Jos. de Maegt, Hontenisse, 22.580; J. Ver- hage, Breda, en P. Ligthart, Hooge-Zwa- luwe, 22,300, P. Broeken, Breda, 21.500; N.V. Mabuad, Willemstad, 21.278; Iz Lagasse en Zoon, Koude- kerke, 20.900; J. Verheijke, Ellewouts- dijk, 20.793; K. Lucasse, Walzoorden, 20.600; L. Wandel, Nieuwerkerk, en A. W. Wandel, Oosterbeek, 20.200; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, 20 108; N.V. Noord-Nederlandsche Wegenbouw, Har- lingen, 19.900; C. Verwater Co., Te- teringen, 19.440; A. Warrens, Ossenis- se, 19.200; J. D. Jansen, Colijnsplaat, 18.980; L. Timmer, Dordrecht, 18.970; J. Kunst, St. Maartsendijk, 18.400; M. Andriessen, Scherpenisse, en A. v. d. Werf, St. Maartensdijk, 18,400, J. den Ouden, Zierikzee, en W. v. d. Berg, Bruinisse, 18.375; A. West dorp, Stavenisse, 18.300 en J. van Vos sen, St. Annaland, 18.090. De directeur-hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat heeft heden te Mid delburg aanbesteed het verrichten van grondwerk en het maken van betonrij- wielpaden op den Rijksweg op Walche ren. Inschrijvers: L. G. J. v. d. Ven, Kou- dekerke, 42.424; J. H. v. d. Ven, Vlis singen, 41.711; J. M. Dekker, Rotter dam, 40.442; R. van Vossen, St. Anna land, 40.700; M. W. Knuist, Goes, en J. Knuist, 's HeerArendskerke, 39.260; M. Hoogesteger, Wemeldinge, 38.860; Iz. Lagasse Zn, Koudekerke, 38.700; P. Dekker, Veere, 38.538; P. F. Voet en P. F. de Waal, Hontenisse, 38.180; J. Verheijke, Ellewoutsdijk, 37.874; J. J. Jansen, Middelburg, 37.600; J. Verhage, Breda, en P. Ligthart, Hooge Zwaluwe, f\ 37.340; N.V. Betumeweg, Utrecht, 35.890; W. Rozenberg, Breda, 35.600; W. Wandel, Oosterbeek, 35.400; J, den Oude, Zierikzee, en W. v. d. Berg, Bruinisse, 35.400; N.V. Mabuad, Willemstad, 35.260; P. Broe- ke, Breda, 35.176; L. Timmer, Dor drecht, f. 34.200; P. van Oort, Raams- donk, 33.790; N.V. Noord-Nederland sche wegenbouw, Harlingen, 33.496; A. A. de Wilde, Middelburg, 33.392; C. v. d. Klippe, Vlissingen, 33.280; Gebroeders J. en Hi. GeldofSe- rooskerke 33,100, C. W:skerke, Nieuwdorp, 32.679; B. W. Huberts, Nijmegen, 32.550; N.V. Koning's aan nemersmaatschappij, Oss, 32.635; J, Haringman, Colijnsplaat, 32.400; L. Zoetemeijer, Brielle, 32.100. Het uitvoeren van werken in gewa pend beton op Walcheren heeft de genie gegund aan den heer A. A. de Wilde te Middelburg, die bij de te Bergen op Zoom gehouden aanbesteding met een som van 35.948 de op één na minste inschrijver was. Middelburg. Bevallen: H. C. Korstanje geb. Beek man z. Goes. Bevallen: G. Geljon, geb. Drijdijk d., Ji. Walrave, geb. van 't Westende z., P. M. C. Liplijn, geb. Boot d., C. J. Steen hard geb. de Waard d. Overleden: J. Hage 69 j. weduwe van A. J. van der Graaf. (D.Z.) Middelburg, 26 Augs. Fruitvei ling. Pruimen: Washington 2025 o, Dubb. Boerenwitten 27 c., Okkelanen 5 8 c„ Reine Victoria 1018 c., Belle de Louvain 1216 c„ Wiite Wijnspruim 9 c,Reine Claude 2535 c., Eierprui- men 15 c., Blauwe Eierpruim 15 c., Ap pels: Yellow Transparante II 98 c., Godlin Keswick I 6 c., II 4 c„ Codlin Mank s 16 c„ JaG Lebel I 7 c„ Zigeu nerin I 24 c., Perzik Roode Zomerappel I 23 c., Tarweappel I 3 c„ Peren: Zomer Bergamotte I 1112 c., II 7 c., Beurré de Mérode I 11 g., II 8 c., Juttepeer I 18 g., II 9 c., Clapp's I 22 c., II 916 c., Dr. Jules Guyot 912 c„ Seigneur d'Es- peren I 711 c„ N.H. Suikerij I 8 c., Triumph de Vienne I 20 g., II 17 c., Duch. Williams I 7 c., Scharlaken I 9 7 c., Druiven: Blauwe Druiven 23 c„ Frankenthaler 2933 c„ Witte Druiven 1721 c., Muscaat 25 g., Tomaten 11 6 c., alles per kg, Meloenen: Netmeloe- nen 1722 c., Ananasmeloenen 22 c., Suikermeloenen 1322 c., Oranje Ana nas meloenen 26 c., Kennermerland 22 c., Perziken 35 c., Vijgen 23 c„ alles per stuk. Aardbeien 22 c., Bramen 23 c„ Moerbeien 22 c., alles per doos. Middelburg, 25 Augs. Op de aardappelveiling waren 7050 kg aange voerd. De noteering was als volgt: Groo te 5055 c., Bonken 5767 a Drielin gen 3950 c., Methlothiams: Drielingen 50 c., Groote 72 o., Bintjes: Bonken 52 54 c., Groote 5158 c„ alles per kg. Goes, 25 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling mm. f uur. Zure Kroetappels 2,60, idem idem Dubb, Princessetoonen 35,80, idem id. Reine Victoriapruimen A 14,2015,70, idem, idem, idem B 11,4011,70, idem idem id. C 9, per 100 kg. Kleine Veiling, Peren: Clapps Favori te extra 1922, idem A 1721, idem B 1519, idem C 1115, Juttepeer extra 3142, idem A 2436, idem B 1330, idem C 9, Dr. Jules Guyot extra 16, id. A 1416, idem B 1214, idem C 10 12, Beurré de Merode extra 13, idem A 12—13, idem B 11^'12, idem C 8—10, Seigneur d'Esperen A 24, idem B 18, id. C 1014, Marg. Marillat extra 22, idem A 17, idem B 14, idem C 912, Beurré Hardy 1719, idem d'Amanlis 1316, idem Wilhelmina 810, idem Superfin 12, idem d'Aremberg 9, Triumphe de Vienne 1826, Williams Duch. 816, Marg. Marillat 1116, Vijgepeer 1112, Diamantpeer 612, Duifjespeer 911, Docter Cornelis 1011, Goudballen 6 8, Bergamotten 9, Roode Perzikpeer 6, Calabasse Carafon 11, Wittebroodspeer 67, Spekpeer 6, Calleboutspeer 68, Scharlakenpeer 68, Uitschotperen 1 12, per 100 kg ^Appels: Zigeunerinnen extra 2934, idem A 2833, idem B 2530, idem C 1620, Mank's Codlin extra 2125, id. A 1923, idem B 1618, idem C 10 15, Transp. de Croncels extra 24, idem A 2022, idem B 1322, idem C 10 22, The Queen extra 15, idem A 16. id. B 14, idem C 10, Codlin Keswick extra 10—ril, idem A 1011, idem B 910, id C 46, Warnersking epetra 12, id. A 11, idem B 11, idem C 58, Perzik Roode Zomerappel 19, Notarisappel 18, Bismarck 10, Zomer Court Pendu 8, Cox Pomona 15, Oranje Reinetten 57, Gul- derling 7, Ganzebout 8, Lord Suffield 11, Clasieappel 6, Blomzoet 713, Zoete Holaart 812, Zoete Ribbeling 711, Afval en uitschotappels 110, per 100 Pruimen: Dubb. Boerenwitte 28, Witte Wijnpruim 1122, Reine Claude's 20 49, idem Victoria 1020, Belle de Lou vain 1422, Blauwe Abrikoospruim 14 28, Gele idem 1622, Roode Eierpr. 1021, Washingtons 16, Ditrich Ulhhorn 615, Catalonipruimen 1419, Burbank pruim 1318, Kirkespruim 1932, Ton- neboers 511, Uitschotpruimen 212, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 1930, Hymalaja Berry 15, Moerbeien 1728, Frambozen 39, Tomaten 6, per 100 kg, Meloenen 819, Perziken 37, Vijgen 12, Kipeieren 2,603,20, per 100 st. O o s t b u r g, 26 Augs, Op de graan markt was veel aanvoer van gerst. De noteering was: Gerst 5,756, haver 6,256,50, erwten 89, maan zaad 1920.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3