De burgeroorlog «KM» NIEUWS. KERK EN SCHOOL BIOSCOPEN. WALCHEREN. IUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. MHTEJNJUW. SPANJE. Italië aanvaardt het Fransche voorstel. HONGARIJE. RUSLAND. PALESTINA. MIDDELBURfi. GOES. leven in een echte vroolijke en gepaste kermisstemming. Veel bijval oogstte Kees Pruis met zijn liedje waarin hij onze Nederlandsche Zwemkampioenen, meer in het bijzonder Rie Mastenbroek bezong. Inderdaad een revue om naar te gaan kiiken! Regie, costuums en decors zijn keurig verzorgd, terwijl tenslotte een afzonderlijk woord past voor de goed verzorgde muziek onder leiding van ka pelmeester Pim de la Fuente. DIEFSTALLEN. Deze week heeft de politie werk met het onderzoek naar gepleegde dief stallen. Ten eerste is een man betrapt, die pruimen uit den boomgaard van den landbouwer de K. had weggenomen. Donderdag, toen de landbouwer H., die alleen woont naar de «tad w,as, heeft een ongenoode gast door het opschui ven van het raam een bezoek aan zijn woning gebracht. Er wordt echter niets vermist. 0. EN W. SOUBURG. Hedenavond zeven uur houdt de Roode Kruisafdee- ling Souburg-Ritthem Vlissingen alhier een oefening. Verondersteld wordt een ernstig auto- busong'eval op het Oranjeplein, waar de getroffenen zullen verbonden worden. Het vervoer der gewonden zal over 't Kanaal plaats hebben met vlotten. Bij aankomst aan de overzijde zullen de pa- tienten met een noodwig op den oever worden gezet om vervolgens met een daartoe ingerichte vrachtauto verder te worden vervoerd. De zeer ernstig gewonden worden afzonderlijk vervoerd. Bij de hulp aan de gewonden die met de noodwig wor den opgehaald, raakt iemand te water, die door een der in'de buurt zijnde Roo de Kruis-honden op het droge wordt DE SCHORSING VAN DEN BURGEMEESTER VERLENGD. BORSSELE, Bij K.B, van 15 Augustus is de schorsing van den heer H, C. Rut gers als burgemeester dezer gemeente verlengd tot 1 October a.s. IERSEKE. In de Vrijdag gehouden alg. verg. aandeelhouders der Ned, Mij. van Kunstmatige oesterteelt werd de balans winst en verliesrekening onver anderd goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur tot liqui datie der Vennootschap en verkoop van het bedrijf van de nieuwe op te richten Vennootschap werd met algemeene stemmen aangenomen. Aanwezig of ver tegenwoordigd waren 1321 aandeelen van de 2300, De aftredende commissaris de heer D. L. H. van Raalte werd her kozen. De nieuwe Mpij. heet de N.V, Ned. Mij. voor Oesterteelt de Meule- meester en Co. TERNEUZEN. De Fransche torpedo jagers „Chacal" en „Léopard", die ook een bezoek brachten aan Amsterdam zijn gister van Antwerpen alhier aan gekomen. Ze zijn onmiddellijk opgeva ren naar Gent alwaar zij eenige dagen zullen vertoeven. Aan boord van de Chacal bevonden zich eenig'e hooge Belgische legeroffi cieren. Aan de haven en bij de sluis stonden vele nieuwsgierigen, die het opschutten der schepen van nabij in oogenschouw namen, lagüw n'i-m*-girrnTwt••pr-"--—-r t~ Ds. J. J. Homburg, Morgen viert ds. J. J. Homburg, pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Goes, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Ds. Homburg werd 26 Aug. 1869 te Middelburg geboren. In 1896 werd hij candidaat in Overijssel, om 25 Aug. van dat jaar het predikambt te aanvaarden te Biervliet, waar ds. G. W. A. de Veer van Middelburg hem bevestigde. In 1902 vertrok de jubilaris naar Groede, om zich 1 Nov. 1906 aan zijn tegenwoordi ge gemeente te verbinden, waar zijn collega, ds. P. J. Steinz, hem bevestig de. De jubilaris heeft zich in zijn woon plaats en in Zeeland op allerlei gebied bewegen. Hij is o.m. voorzitter van de Prov. Commissie van het Ned. Jonge lingsverbond; idem van de Zuid-Beve- landsche Padvinders; idem van het Drankweercomité in zijn woonplaats; idem van de afd. Goes van het Ned. Bij belgenootschap; idem van de Zondags school, waarvan hij ook leider is; idem van de afd. van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. Ook is hij eere-voorzitter van de Chr. Jongemannenvereeniging te Goes, secundus-lid van het classicaal bestuur van Goes, praetor van den ring Goes. Ook was hij voorzitter van de Prov. Commissie Zeeland van het Ned. Bijbel genootschap en lid van het hoofdbe stuur van de vereeniging voor Kerkher- stel en president van het classicaal be stuur van IJzendijke. Voorheen redi geerde hij de Zeeuwsch-Vlaamsche Kerkbode en thans is hij nog eindredac teur van de- Nieuwe Zondagsbode, het Herv. Weekblad voor de Zuidelijke pro vinciën. Aangezien de datum van 23 Aug. door de vacanties niet erg gunstig valt, is de viering van dit jubileum bepaald in de eerste week van September. Dinsdag 1 September recipieert ds. Homburg voor zijn classiscollega's, Donderdag 3 Sept. voor zijn gemeente, terwijl hij Zondag avond 6 Sept. een gedachtenisrede uit spreken zal. Tot hoofd van de O. L. School no, 1 te St. Philipsland is benoemd de heer L. J v. d. Ende. hoofd der school te K a t s. Het voornaamste nieuws van vandaag is,dat Italië nu eindelijk zijn goedkeuring heeft gehecht aan het Fransche voorstel van niet-inmenging. Echter stelt de Ita- liaansche regeering nog een paar reser ves: le, dat in geen enkel land geldelij ke inschrijvingen ten bate van een dei strijdende partijen zullen mogen worden gehouden; 2e dat alle mogendheden, die oorlogstuig vervaardigen tot het accoord toetreden. Men moet nu afwachten, of deze reserves de zaak niet nog langer op de lange baan schuiven. Vermoedelijk niet. Vrijwel alle landen, die oorlogstuig vervaardigen, hebben reeds toegezegd tot een overeenkomst van non-interven tie te willen toetreden. En de kwestie van den geldelijken steun gaat goeddeels Frankrijk en 'Sovjet-Rusland, waar reeds verscheiden inzamelingen ten bate van de Spaansche regeering werden gehou den, aan. Frankrijk en Sovjet-Rusland willen echter niets liever dan een ac coord en zullen zich waarschijnlijk wel bij de voorwaarde neerleggen: Weinig nieuws van de fronten. Van de fronten is weinig nieuws. De regeering maakte gisteravond bekend, dat haar troepen opnieuw vorderingen in het Guadarrama-gebergte hadden ge maakt. De opstandelingen spreken dat echter tegen. Verder berichtte Madrid, dat Cordova in handen der regeeringstroepen zou zijn gevallen. Ook dit wordt echter van de andere zijde, ontkend. Fransche vliegtuigen in Ma drid aangekomen? Op het Madrileensche vliegveld Bara- jas zouden Donderdag, naar uit Lissabon wordt gemeld, een aantal Fransche vlieg tuigen zijn geland, n.l. een driemotorig Breguet-Wibauld verkeerstoestel, dat onmiddellijk met de Spaansche kleuren werd beschilderd en 25 gevechtstoestel len, die een Fransche bemanning aan boord hadden en bewapend zouden zijn met 6 machinegeweren. Garnizoen van Malaga in op stand tegen de regeering? Een radiobericht uit La Coruna ver klaart, dat het garnizoen van Malaga in opstand zou zijn gekomen tegen de aan hangers der regeering en dat in de stra ten hevige gevechten zouden worden ge leverd. Engelsch blad bepleit steun aan Spaansche democratie. Het groote liberale tijdschrift „The Economist" publiceert in een hoofdarti kel een dringend beroep ten gunste van Britschen steun aan de Spaansche de mocratie. Het tijdschrift dat van mee ning schijnt te zijn, dat vroeg of laat stel ling zal moeten worden genomen, ver klaart dat de belangen van Engeland het noodig maken, dat de regeering te Madrid gesteund wordt. Deze meening wordt vooral door twee argumenten ge steund: de noodzakelijkheid een demo cratie te beschermen en de strategische noodzakelijkheid, om de ambities van Italië en Duitschland in de Middelland- sche Zee te beteugelen. Het tijdschrift besluit: „Wij zien er geen enkele hy pocrisie in onze belangen te verdedigen, wanneer zij samenvallen met onzen plicht en met het gezonde verstand." Vluchtelingen. De toevloed van Spaansche vluchtelin gen blijft in de Fransche grensstreken aanhouden. Onder hen bevinden zich tal van geestelijken, werkgevers en industri- eelen, die niet allen conservatieven of reactionnairen zijn. Een koopman ver klaarde, dat al zijn bedrijven in beslag genomen zijn, en dat te zijnen huize een huiszoeking is gehouden. Hij voegde hier aan toe, dat 123 personen te Tarragona gedood zijn door onder geenerlei con trole staande anonieme comité's. Te Le- rida zijn ruim 200 executies ten uitvoer g'ebracht. De leden van de Catalaansche regeering hebben getracht deze slach tingen te verhinderen, waarbij zij soms hun leven in de waagschaal stelden, maar de linksche republikeinsche par tijen en zelfs de socialisten zijn onder den voet geloopen door deze anonieme comité's en door duistere elementen. Genoemde uitgeweken koopman sprak nog den wensch uit, dat de orde in Ca- talonië zou worden hersteld en dat alle krachten zich aaneen zouden sluiten om tegen het fascisme te strijden. DUITSCHERS VEROORZAKEN INCIDENTEN. Tijden® de jaarvergadering der Duit- sche „Kultur-Verein" te Boedapest, wel ke werd geleid door den vroegeren Hon- gaarschen minister v,m buitenlandsche zaken, Gratz, hebben z'.ch ongeregeld heden voorgedaan, welke tot vechtpar tijen hebben geleid. Een groep nationaal- socialisten, die de incidenten veroor zaakten, werd uit de zaal gewerkt. HET PROCES ZINOWJEF-KAMENEF. Op den derden dag van het proces te gen Zinowjef, Kamenef en hun mede beklaagden, verklaarde Golzman, dat Trotzky door bemiddelng van hem zijn aanhangers in de Sovjet-Unie instructies had doen toekomen, Stalin te vermoor den. Vervolgens werd de bekl. Nathan Lurje gehoord. Lurje was vroeger secre taris van een Berlijnsch district. Hij schilderde, hoe hij getracht heeft eerst Worosjilof, den minister van oorlog, te dooden door een pistoolschot en vervol gens door een bom Dit is hem evenwel evenmin gelukt als z'in aanslagen op Kaganowitsj en Stalin. VERSTERKING VAN DE RUSSISCHE VLOOT. De Preussische Zeitung te Konings berg deelt mede, d.ait op de scheepswer ven van de Sovjet-Unie in koortsachtige haast wordt gearbeid. Verder heeft de roode vloot in de Oostzee dit jaar om vangrijke manoeuvres gehouden, ten einde de bemanning voor vele nieuwe schepen gereed te maken. Aan het hoofd van de roode vloot in de Oostzee staat een vakman uit den tijd van het Tsaren rijk, admiraal Haller, die tijdens den oorlog eerste officier aan boord van het slagschip „Slawa" was. De voornaamste werven van de roode marine bevinden zich te Leningrad en Kroonstad, doch thans worden kleinere schepen ook in andere havens gebouwd, zelfs is een werf gebouwd aan het One ga meer, v,anwaar de schepen door het Stalinkanaal naar de Oostzee worden gezonden. Vooral onderzeeërs en torpe dojagers worden gebouwd. In de Oost zee moet thans een 40-tal onderzeeërs van de roode vloot aanwezig zijn. Deze schepen hebben een tonnenm,aat van 900 ton en zijn uitgerust met 8 torpedo-lan- ceerbuizen en 2 stukken geschut. Verder worden een aantal mijnen meegevoerd. De actieradius van deze schepen is 7000 zeemijlen. NIEUWE SLACHTOFFERS. Tijdens onderzoekingstochten door de Britsche troepen gehouden na een strijd, die Donderdag tusschen gewa pende Arabieren en militairen nabij Hedera werd gevoerd en waarin 32 Arabieren als slachtoffer vielen, zijn gister* vier Arabieren gedood. Een Joodsch bedrijfsleider en een Joodsch politeagent werden eveneens doodge schoten bij Farsaba. IB—W—B—W—8—M—3BWP— CITY.. HEISZES BLUT. Hongarije, het land van de poesta, den wilden csardas, maar bovenal van het paard, dat in deze film de spil is waarom alles draait. Marika, ba rones, is in de eerste plaats een meisje van de poesta, dat, hierin groot ge bracht, zich niet in Budapest op haar plaats vindt. Doch wat doet men, wan neer zijn huis en goed wordt verkocht en tante slechts gehoorzaamheid eischt? Met de verkooping van haar landgoed begint eerst goed de pech voor Marika. Satan, haar paard, komt mede onder den hamer, doch zij kan er niet van scheiden, zadelt het en neemt de vlucht, hetgeen natuurlijk niet goed wordt ge vonden. Luitenant Tibor, van wien zij hulp verwacht, raadt haar verstandig te zijn en het paard af te staan, waardoor hij ver in haar achting daalt. In Budapest komt zij tenslotte, dank zij de hulp van Josza (Paul Kemp) weer in het bezit van Satan, die voor een ge lukkig einde zorgt, door den konings- prijs te winnen, gereden door Tibor. De ze wedren is bijzonder goed gefilmd, trouwens er is van het mooie Hongaar- sche landschap gretig gebruik gemaakt om verrassend goede beelden te bren- gen. Van ongemeene bekoring is de on weerstaanbare zigeunermuziek. Men ga zien hoe zulk een primas zijn kapel aanvoert. Marika Rökk en Hans Stüwe vervul len op aantrekkelijke wijze de beide hoofdrollen, terwijl Paul Kemp als steeds de lachers op zijn hand heeft. DE KROEG. Voor de pauze draait „De kroeg" (l'Assommoir), een verfilming van het gelijknamige meesterwerk van Emile Zola. Op sobere wijze, doch daardoor des te aangrijpender, is hierin naar voren gebracht, het leed dat de alcohol kan brengen. Spelend in een Parijsche ach terbuurt, geeft de film de geschiedenis van het leven van een vrouw, Gervaise, die door twee mannen te gronde wordt gericht. Nadat haar eerste man, Lantier, haar met twee kinderen achterlaat, trouwt zij den oppassenden Coupeau, die, met zijn verongelukten vader voor oogen, geen alcohol gebruikt. Alle leed schijnt nu geleden, doch ook Coupeau kan de verleiding niet weer staan en wanneer Lantier weer terug komt, vindt hij in dezen een drinke broer. Het gaat nu snel bergafwaarts. De zaak verloopt geheel, men huist ten slotte op een dakkamertje. Coupeau, een menschelijk wrak, komt in een krankzinnigengesticht terecht. Hij heeft zich een dilirium gedronken. Gervaise, ten einde raad, gaat de straat op, waar- zij Gouget ontmoet, die haar steeds heeft lief gehad. Deze neemt haar mee naar huis, waarna de film abrupt ein digt, den toeschouwer het einde laten de gissen. Reeds eerder gaf de film een brok van het Parijsche achterbuurtleven te zien. Wij denken hierbij aan „La Ma- ternelle". Ook in deze film kan men de echte volkstypen zien, welke bijzon der goed getroffen zijn. Op aangrijpen de wijze vertolkt Line Noro de zwaar bezochte vrouw. Daniel Mendaille is een uitstekende Coupeau, Vooral den alcoholist treft hij buitengewoon goed. ELECTRO Nachten in Chinatown. In zoo'n groote wereldstad als Lon den gebeurt er heel wat des nachts. De film onthult zoo een en ander van de praktijken der onderwereld en dan liefst in die wereld waar de zonen van het Chineezenrijk een tweede tehuis hebben gevonden. .Daar is een zekere Harry Young half blank, half geel die de ongekroonde koning der boeven speelt en een tragische liefde opvat voor een meisje dat thuis hoort bij een con- curreerende partij, waarvan het opper hoofd, tusschen twee haakjes, al gauw de zalige jachtvelden moet opzoeken, door de vriendelijke bemiddeling van genoemde Harry. De altijd waakzame politie heeft in- tusschen een kwaad oogje op onzen vriend. Ze schaft zich zelfs een machi ne-geweer aan, hoewel dat eigenlijk met haar principes in strijd is. Maar behal ve de wrijving tusschen deze lieden met alle onvriendelijkheden die er uit voort vloeien, is er het meisje voornoemd waar moeilijkheden door ontstaan. Want er is een aardige, jonge, honden koopman Eric (zoo heet hij) die plotse ling Toni's (zoo heet zij) levenspad, de welke nogal somber is, kruist. En zoo doende ontstaat er eenige spanning tus schen Harry en Eric welke de eerste tract te neutraliseeren door den koop man uit den weg te ruimen. Dat mis lukt. In de eerste plaats door het toe doen van Tu Tuan, zijn Chineesche ex- geliefde, die haar liefde in haat doet verkeeren en vervolgens door dat Harry zich gaat herinneren dat een halfbloed zooals hij, toch alles maar half doet, weshalve hij vrijwillig uit het leven treedt, daartoe wel «enigszins aange spoord door de onsympathieke houding van de politie, die hem heel erg in het nauw drijft. Het duistere en sinistere wereldje met z'n Oostersche geheimzinnigheid, is in deze film wel goed weergegeven. Hel geheele geval is erg unheimisch: Maar spannend is het wel. Triomf der liefde. Het begint met een binnenzeilende visschersvloot, ergens aan de azure kus ten van het schoon Italië. Antonio zingt daarbij het hoogste lied en het gansche visschersplaatsje loopt te hoop aan het strand om hun Antonio in te halen. Dienzelfden avond wordt daar een oper,a gegeven waarbij de tenor van het gezelschap op rotte eieren onthaald wordt. Ook Antonio heeft een ei ge gooid en voor dat feit pakt de gendarme hem. Ter rechtvaardiging van zijn daad, zingt hij voor en in het cachot des te nor's ,aria zooals deze gezongen moet worden. Dat Jan Kiepura zingen kan weten we nu. En spoedig weet Bonetti de compo nist en Maria de prima donna het ook door een toeval echter. 't Spreekt v.anzelf dat Antonio nu van de visschersvloot naar de planken ver huist, hoewel hij zich daar niet erg thuis voelt. Niettemin studeert hij ijverig de nieuwe „Romeo en Julia" in opnieuw ge componeerd door Bonetti, De beroemde balcon-scène wordt van tooneelspel re aliteit voor Antonio en Maria. Nu zou alles goed zijn, ware het niet dat Bo netti het voornemen had Maria's hand te vragen, iets wat Afcitonio net een half uur eerder gedaan heeft. 't Loopt mis. Met de liefde en met de première van de opera.. Doch heiden worden gered en in een jubelenden zang vindt de hereeniging plaats van de jon ge harten. Jan Kiepura spreekt nog geen onbe rispelijk Engelsch. Zingen dat hij even wel kan, phenomenaal; en hij durft er voor uit te komen ook en bereid zoo doende zijn gehoor een aangenaam uur tje. GRAND THEATER. Schots en Scheef- Stan Laurel en Oliver Hardy zijn ongetwijfeld de twee beste film-komie ken die een onafscheidelijk paar vor men. De één zonder de ander is niet goed denkbaar en zou zeker ook geen succes zijn. Zij vormen twee tegenstel lingen, die elkaar volkomen aanvullen. De één groot en dik, de ander klein en mager, de één bewegelijk, zijn werke lijke gevoelens masqueerend, manhaftig en voortvarend; de ander sloom, zich toonend zooals hij is angstig en geheel afgaande op zijn makker. En, eigenaar dig, beiden beelden zulk een gaaf type uit, dat het moeilijk te zeggen is, welke het meest in den geest valt. Mogelijk komt dat, omdat beiden tenslotte de al gemeen menschelijke gevoelens demon- streeren, de één overdreven duidelijk, de ander overdreven gemasqueerd. Opmerkelijk is ook, dat beiden, in de vele jaren dat ze een film-paar vormen, hun kunst ook geheel aangepast heb ben aan de hoogere eischen die de bi oscoopbezoeker is gaan stellen. Van n paar gooi- en smijt-komieken zijn ze uitgegroeid tot een paar geestige ac teurs, die nog slechts zelden overdre ven hulpmiddelen gebruiken om de lach lust te wekken. Iu „Schots en Scheef" treden Laurel' en Hardy op, als de tegenhangers van een rijk familielid van Laurel, wier lief desdrama heel goed gespeeld, zich door de avonturen van onze komieken heen- weeft. Zooals immer worden de vrien den steeds door het ongeluk achter volgd. Ze komen over zee om een groo te erfenis in ontvangst te nemen ets krijgen slechts 'n doedelzak en 'n snuif doos; Hardy's eenige broek verbrand, zoodat hij drie weken het bed moet houden in een hotel, dat hij niet bsta- ien kan; ze denken te teekenen voor een nieuw pak, dat men een maand op proef mag dragen en teekenen voer het Indische leger, en intusschen over komen hen nog tallooze kleinere mal- leurs, die ze op hun bekende manier on dergaan, en die den toeschouwer steeds amuseeren en herhaaldelijk een gullen lach wekken. „Schots en Scheef" is een film die tot de allerbesten van Laurel' en Hardy gerekend moet worden. Mixed- Een teekenfilm en twee kleine films, waarvan één met Charley Chase, zijn allen ook van komisch karakter, en brengen elk een eigenaardig idee. Bij de vliegmachine, welker zitplaatsen allen, na beweging van een hefboom, naar be neden storten en veilige parachutes wor den, vragen we ons af, of dit filmtruc of werkelijkheid is. Het journaal laat o a. een belangwekkende uitvinding op het gebied van schaatsen zien. Een soort ge'perfectioneerde rolschaats, die geheel den indruk maakt van een gewone schaats en waarmede ook hetzelfde te bereiken is. Voorts treed nog het danspaar Lotte en Joel Kaschnar op, en vergast op eenige grazieuze en karakteristieke dan sen. Onze stadgenoot de heer Jo de Rijk zorgt daarbij voor de buzikale il lustratie. EEN SLUWE OPLICHER IN DE VAL GELOOPEN. Een dezer dagen kwam in Oegstgeest in een pension een persoon, een zekere M. van C. die later bleek genaamd te zijn M. de W. zonder vaste woon- of verblijfplaats die door middel van ad vertenties, vertegenwoordigers(sters) voor een groote firma te Gent (België) handelende in chemische technische specialiteiten vroegen waarmede een goed salaris en provisie zou zijn te verdienen. Het pension liep dra met sol licitanten over, terwijl de post handen met brieven aan het bewuste adres had te bezorgen. De sollicitanten werden een voor een binnen gelaten en moesten allen een bedrag van 25 storten als tegemoetkoming voor een spoorweg abonnement. Dit bedrag had zooals te begrijpen valt, niemand bij zich en ito afspraak was, dat zij den volgenden dag dit bedrag zouden brengen. Intusschen had de politie hiervan lucht gekregen. Zij arresteerde „M. van C." voor nader onderzoek. Na zijn goeden naam te heb ben opgegeven, bekende hij, dat hij zelf bovengenoemde firma was, zonder vaste woon- of verblijfplaats door de wereld trok en de sollicitanten de 25 liet betalen om daarna zonder achter lating van adres te vertrekken. Ook den pensionhouder zou hij vergeten te beta len Toen hij in arrest was kwamen in derdaad verschillende sollicitanten aan het adres met de 25 om deze te stor ten. Zij waren de politie dankbaar dat deze hen was voor geweest. M. d. W. is naar het huis van bewaring in Den Haag overgebracht. IN EEN ZWEMINRICHTING VERDRONKEN. Gistermiddag is de 12-jarige G. A. Polder, wonende te Nieuwer-Amstel in het ondiepe bassin van de zweminrich ting „De Poel" verdronken. Niemand heeft iets van het verdwijnen van den jongen gemerkt. De knaap moet reeds eenigen tijd op den bodem van het bas sin hebben gelegen, toen enkele badende jongens hem ontdekten. Onmiddellijk hebben zij den badmeester gewaar schuwd, die naar den drenkeling dook en een dokter liet komen. Pogingen om de levensgeesten van den jongen op te wekken bleven zonder resultaat. HET NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL BIJ HILVERSUM. Van het ongeval met een militair vliegtuig nabij Hilversum is nog geen reconstructie mogelijk gebleken. Men beschikt slechts over verklarin gen van enkele ooggetuigen. Een kleine commissie is ingesteld, om de oorzaak van het ongeluk op te sporen. Twee mi litaire toestellen bevonden zich in de lucjh-t en voetden daar een imitatie-

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2