KERK EN SCHOOL. SPORT. AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. GOES. Door den bliksem gedood. WALCHEREN, ZUID-BEVELAND. PERSKRONIEK. Luchtgevaar en weerloosheid. AGENDA MIDDELBURG. WO 12-DO 20 Aug. Bloemententoonst., GOES. WO 12 Aug- DO 13 Aug. Cone. „Hosanna", Gr. Markt 20,30 h. @1 stand der békende firma Wed. P. de Jongh uit Goes, die een groote ruimte inneemt met haar boomen en planten Er zijn boomen, die vruchten dragen om zoo in te bijten. Het is tevens een goec voorbeeld voor het inrichten van boom gaarden. Wat dit rechts, links heeft men het eerste perk bloemen, n.l. van bilber gia's van den heer W. Brand te Dom burg. Men loopt nu voorbij den dansvloer en de voor bezoekers ingerichte zitjes naar het achterste deel van den tuin en het is hier wel een eldorado geworden voor ieder, die iets voelt van het mooie dat bloemen in tuinen enz. kunnen bren gen. Men passeert dan links eerst een keu rige rotspartij met een vijver met goud- visschen, een inzending van den heer Brand. Men weet nu niet meer wat het eerst te gaan bewonderen, de schitterende bloemen van de ook reeds in de zaal ge noemde firma Bonkenburg uit Vogelen zang, die hier een grooter en een kleiner perk heeft ingenomen, dan wel al het mooie er om heen. Gaat men rechts, dan heeft men eerst den uitgestrekten stanc van J. H. Kooy uit Boskoop, die in hees ters en planten een groote verscheiden heid naar Middelburg overbracht, dan heeft men weder een drietal stands van den heer Brand, en wel een van mignon dahlia's, een van vetplanten en een die een keurig en modern aangelegden tuin demonstreert. Rond, tusschen en achter al deze in zendingen zoowel voor als achter in den tuin, zijn er zeer vele planten enz., die ter opluistering zijn ingezonden en dan denken wij aan die van Zeeduin, Hoog duin, Overduin, Ter Hooge, Stoomvaart maatschappij Zeeland, v. d. Meer en Jo- ziasse. Is dit alles overdag een bezoek over waard, niet minder is dit des avonds het geval, wat ons bleek, toen de electrische verlichting, die ook rond de bloemper ken en in den tuin alom is aangebracht gisteren beproefd werd. Het was toen in den tuin een sprookje, dat men zoo eenigszins mogelijk moet gaan zien. Zal er overdag iederen middag mu ziek zijn van Justus Jesayes en zijn en semble, ook des avonds is voor afwisse ling gezorgd. Hedenavond brengt Medio haar Zeeuwsche volksdansen en Rhyth mischecomposities, Zaterdagavond komt Achilles dit doen. De andere avonden is er steeds concert, terwijl iederen avond een bal champêtre het slot vormt. Zoo gezegd, wij komen op de opening nader terug en zullen dan zeker tevens gelegenheid hebben zoo noodig onze be schrijving op onderdeelen aan te vullen. De tentoonstelling is iederen dag van des morgens 10 uur af tot des avonds 10 uur geopend, doch Zondag is zij gesloten. DE HINDENBURG GEPASSEERD. Geheel onverwacht klonken gisteren avond om 7 uur de zware geluiden van de motoren van een der luchtschepen boven Middelburg en jawel, zeer laag vloog het gevaarte over onze stad, waar bij het echter voor velen tengevolge van den zwaren damp slechts als een scha duw te onderscheiden was. Anderen wa ren gelukkiger en konden het schip goed waarnemen en vdbral was dit het geval met de reeds verlichte gondels. Het bracht enkele oogenblikken van opschudding en van schrik. Uren hebben honderden op 'n luchtschip gewacht en ziet, daar was het schip plotseling, nu feitelijk niemand er aan dacht. Het hevige onweder, dat gistermiddag tusschen drie en vier uur boven Goes woedde, heeft helaas een menschenle- ven geëischt. De 24-jarige C. Zandee, een zoon van den landbouwer Zandee van „Klein Frankrijk die in den Goeschen polder aan het ploegen was, werd door den bliksem getroffen en gedood. De deelneming met de zwaargetroffen en zoo bekende familie, is algemeen, „Kom je ook 's kijken?" Tot de kermisvermakelijkheden be hoort ook Meyer Hamels Revue „Kom je ook eens kijken", die volgende week in Schuttershof opgevoerd zal worden. O, EN W. SOUBURG. Het is de politie alhier gelukt de hand te leggen op zeke ren B., wonende alhier, die zich den laatsten tijd met het stroopen van wild bezig hield. SINT LAURENS. De gemeenteveld wachter heeft alhier aangehouden M. G. uit Serooskerke, die zich in den laatsten tijd meermalen heeft schuldig gemaakt aan het plegen van onzedelijke handelin gen met minderjarige kinderen in ver schillende gemeenten. DRIE KOEIEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. s-GRAVENPOLDER. Dinsdagmiddag wercen in een wei van de gebroeders Steketee drie koeien door den bliksem gedood. BORSSELE. De heer v. L. alhier trachtte, al rijdende, de dynamo van zijn lantaarn tegen het wiel van zijn fiets te plaatsen. Zijn hand raakte beklemd tus schen de spaken en de rijder smakte met het gelaat op den steenweg. De landbou wer B., die den gewonde zag liggen, bracht hem per auto naar zijn woning. De ontboden geneesheer, dr. Folmer van Driewegen, verbond den gekwetste, wiens gelaat deerlijk gewond was. Bo vendien was de hand erg gezwollen. ELLEWOUTSDIJK. 10 Augustus de verjaardag van wijlen onzen am bachtsheer J. C. van Hattum van Elle woutsdijk, den stichter van het bij zoo- velen goed bekende Van Hattum van El lewoutsdijk-Prumersfonds, is weder op feestelijke wijze herdacht, 's Middags hadden op de Beeldweide der familie Van Hattum onder de populaire wijsjes van een draaiorgel de kinderspelen plaats. Het hoofd der school, de heer Pauw en de onderwijzeres mej. Verhage, die de leiding van het kinderfeest op zich had willen nemen, hadden voor een vroolijk en afwisselend programma ge zorgd, hetwelk op vlotte en ordelijke wijze werd afgewerkt. Een schaarsche zomerdag bracht nog heel wat kijklusti- gen op het feestterrein. Het voor de El- lewoutsdijksche schooljeugd zoo beken de feest werd besloten met een actueele en humoristische filmvoorstelling door den heer Soomer uit Goes. IERSEKE. Een 25-tal motorvaartuigen uit onze haven is deze week wederom aan het zaadvisschen gegaan onder Wal- cheren's kust. De bank van mosselzaad is groot maar niet gemakkelijk te be- visschen daar men spoedig last heeft van de hooge zeeën, De prijs varieert van 40 tot 50 ets. Verassching A, F. L- Troll. Onder veel belangstelling is gister middag in het crematorium op We'ster- veld te Velsen de verassching geschied van het stoffelijk overschot van den hr. A. F. L. Troll, oud-zeeofficier, leeraar aan de Rijks H.B.S. te Middelburg, over leden te Bloemendaal. Aanwezig waren gep, schout bij nacht W. Lam, gep.. kapitein ter zee tit. A. M. van Roosendaal, gep. kapitein-luit. ter zee R. T. C. Spengler en oud-zeeofficier E. A. W. van Riemsdijk, de drie laatst genoemden jaargenooten van den over ledene, C. D, A. Zimmerman, oud-direc teur van de Rijks H.B.S. te Middelburg Gesproken heeft allereerst de heer W, de Graaf, leeraar aan de Rijks H.B.S. te Middelburg, die namens directeur, leeraren en leerlingen een laatsten groet heeft gebracht. Spr. zeide dat de over ledene in de 21 jaar van zijn leeraar- schap veel goed had gedaan. De colle ga's hadden in hem een vriend, op wien men bouwen kon; bovenal echter was hij de vriend en steun van de leerlingen. Als secretaris van het leerarencollege was hij zeer gezien en driemaal werd hij geroepen om den directeur te vervan gen. De heer Herman Snijders zeide dat 't bestuur van de Vrijmetselaarsloge te Middelburg hem verzocht had een woord te willen spreken en spr. had dit gaarne aangenomen. De overledene heeft ver schillende functies in de loge vervuld en zijn heengaan zal een groot gemis zijn. Spr. leg'de drie witte rozen op de saar. Ds. A. Landstra, voorganger van de vereeniging van Vrijz. Hervormden te Middelburg, heeft herdacht wat de over ledene voor 'de afdeeling, waarvan hij bestuurslid geweest is, heeft gedaan. Dr. J. P. Cannegieter te Oudshoorn, heeft als oud-predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg en als vriend het woord gevoerd. Nadat de kist was gedaald onder het spelen van een koraal uit de Mattheus Psssion van Bach, heeft een zoon voor de belangstelling bedankt. ATHLETIEK. Onze athleten in het vaderland terug- De Nederlandsche athleten Osendarp, Van Beveren, Boersma en hun trainer Korver zijn gisteravond per K. L. M. uit Berlijn weer in het vaderland terugge keerd, na op schitterende wijze de Ne derlandsche kleuren op de Olympiade te hebben verdedigd. Vele K. L. M.-au toriteiten, officials en sportvrienden wa ren naar Schiphol gekomen om de ath leten een hartelijk welkom in het vader land toe te roepen. Namens de directie van de K. L, M. bood de heer Guillonard na een korte toespraak, Osendarp een krans aan met nationale kleuren. Vervolgens sprak de heer Guillonard waarde/erende woo'r- den tot den trainer, den heer Korver. De chef van de afdeeling buitenland, de heer De Vries, sprak de athleten Van Beveren en Boersma en de trainer Kor ver toe en bood hen bloemen aan. Dr. H. van Leeuwen, secretaris-pen ningmeester van de K. N. A. U, heeft vervolgens eenige huldigende woorden gesproken. De trainer, de heer Korver, dankte mede namens „zijn" athleten. Na een kort oponthoud vertrok Osen darp naar Den Haag. De overigen be gaven zich naar het Centraal Station te Amsterdam om den Berlijnschen trein af te wachten, waarmee de rest van de Nederlandsche ploeg aankwam. De ont vangst hier was niet minder enthousi ast. Natuurlijke werden er heel wat toe spraken gehouden. In Den Haag is Osendarp nogmaals gehuldigd en het werd een zegetocht naar zijn woning te Rijswijk. Interpellatie der K.N.A.U. over de loondervingskwestie. Op het congres van de internationale' athletiek federatie (I.A.A.F.) heeft de voorzitter van de Kon.. Ned. athletiek Unie, de heer A. J. G. Strengholt, een interpelatie gehouden inzake de vergoeding voor loonderving, welke verboden is deelnemers aan de Olym pische Spelen te verstrekken. Aan de hand van de interpellatie werd een mo tie ingediend, waarin vastgesteld wordt, dat de huidige bepalingen van het Int. 01. comité oorzaak zijn, dat uitstekende amateurs van deelneming aan de Olym pische spelen zijn buitengesloten,. Op grond daarvan wordt aan de I.A.AF. verzocht de noodige stappen bij het I.O.G. te doen teneinde wijziging in de amateurs-bepalingen aan te brengen. Deze motie werd in dien zin door 't congres aanvaard, dat aan alle aange sloten bonden de geheele kwestie zal worden rondgezonden ter onderzoek. Aan de hand van dit onderzoek zal dan worden besloten de kwestie bij het I.O.G. ter sprake te brengen. Mocht het I.O.C. het eventueele voorstel van de I.A.A.F. aannemen, dan zal de zeker heid zijn verkregen, dat aan de spelen der twaalfde Olympiade ook deel mag worden genomen door amateurs, die binnen de reglementaire bepalingen, door het I.O.C. vast te stellen, vergoe ding ontvangen voor loonderving, naar vanzelf spreekt onder strenge controle en tot een bepaald maximum. SCHAKEN. Het internationale tournooi te Nottingham. De uitslagen in de tweede ronde van het int. schaaktournooi te Nottingham luidden: CapablancaAljechin afgebr.; Tylor wint van Tartakower; Lasker wint van Bogoljubow; Rechevsky remise rrct Winter; Thomas remise met Alexander; Botwinnik remise met Fine; Vidtrai verliest van Euwe. De afgebroken partij uit de eerste ronde tusschen Bogoljubow en Tylor werd door Bogoljubow gewonnen. MOTORSPORT. De Internationale Zesdaagsche. De K.N.M.V. heeft thans de officieele teams benoemd, die Nederland zullen vertegenwoordigen in den Internationalen Zesdaagschen Motorwedstrijd, die van 1722 September as. in Zuid-Duitsch- land verreden wordt. In het A-team voor de Zilveren Vaa zijn gekozen de rijders A. P. van Ha- mersveld (Ariel 500 cc,), J. Moejes (Velocette 350 cc.) en G, A. de Ridder (Rudge 500 cc.), terwijl in het B-team zullen rijden D. H. Eysink (Eysink 500 cc.), J. E Fijma (Ariel 500 cc.) en C. N. van der Voort (Velocette 350 cc.) Reserves zijn J. H. Sybrandy (Velo cette 350 cc en F, A. Vermaak (Royal Enfield 350 cc.), terwijl de jonge rijder J. Roest (Eysink 500 cc.) officieel mede genomen wordt in de opleiding voor teamrijder. Behalve bovenstaande teams zullen nog Nederlandsche merkenteams uitko men van de merken Ariel, Eysink en Velocette, terwijl niet minder dan vier provinciale K.NiM.V.-teams zullen me dedingen naar de clubteamprijs. In totaal zullen circa 20 Nederlanders aan dezen Internationalen Zesdaagschen Motorwedstrijd deelnemen, zoodat ons land wederom sterk vertegenwoordigd is. De Olympiasterrit. De Olympiasterrit naar Berlijn is ge wonnen door Estland, waar vandaan 14 motorrijders naar Berlijn gereden wa ren. Tweede waren de Luxemburgers met 10 man; derde Letland met 2 deel nemers. Holland met 42 deelnemers komt op de vijfde plaats, De K.N.M.V. was met het groot ste aantal uit Holland gekomen, maar kwam toch slechts op de vijfde plaa'<s. Voor de rangschikking der verschillen de landen komen echter drie factoren in aanmerking: a. het aantal deelnemers van een land; b, de afstand var :it de hoofdstad van ieder land naar Berlijn; c. het aantal motorrijders in ieder land. POSTDUIVEN. De Zeeuwsch-Vlaamsche Postduiven- bond hield Zondag een wedvlucht uit Clermont; met oude duiven waren de prijzen als volgt: 1 P. van Hee te Cad- zand; 2 en 4 B. P. de Ridder, .aldaar; 3 P. de Meij te Oostburg; 5 D. Luteijn, aldaar; snelheid was 921 tot 1021 m. Met jonge duiven werden de prijzen als volgt behaald: 1 W. van Acker te Cadzand; 2, 3 en 7 W. Brevet, aldaar; 4 en 6 I. v.an Grol aldaar; 5 A. la Gasse, aldaar; 8 P. de Maielie, aldaar; 9 A. Coens te Oostburg; Iz. Becu te Cad zand en B, r. de Ridder, voornoemd elk een overduif; snelheid 830 tot 969 m. De uitslag van de wedvlucht van de Postduiven vereeniging j,Stormvogels" te Y e r s e k e uit Neuville, afstand 110 km luidt: le prijs J. Hooy; 2 en 3 P. Vuyk; 4, 5, 18 P. Dronkers; 6 A. de Wee; 7, 12, 19 A. Boone; 8, 13, 16, 27 Jan Vette, 9 J. Goeman; 10, 14, 20 J. Philpse; 11 D. v. Boven; 15, 21, 23 J. Philipse; 17 J, van Stee; 22 M. Pek,aar; 24, 25, 29 Jac. Murre; 26, 32 D. v. Stee; 28 Iz. van Boven; 30, 33 W. v. Haver; 31 D. v. Oeveren. Drie zeer bekende vliegtuigbestuur ders van de K. L. M., de heeren E. van Dijk, W. van Veenendaal en A. Viruly hebben een manifest gepubliceerd en aan de Staten-Generaal gezonden, waar iri zij op technische gronden de bijzon dere gevaren toelichten, waaraan Ne derland bij een luchtoorlog zou zijn blootgesteld. De K. L. M. dienst Am sterdamTwente duurt veertig minu ten. Aan dat onweersprekelijk feit knoopen de drie piloten dan de vol gende beschouwingen vast: „Nederland is nog veertig minuten breed. Elk jaar wordt het smaller. En van IJsel, Hollandsch Diep of Noord zeekust liggen reeds voor het normale verkeersvliegtuig van vandaag onze groote steden minder soms veel min der dan twintig minuten verwijderd. Binnen twintig minuten kan men ech ter niet: 1 een luchtaanval waarnemen; 2 het vermoedelijk doel daarvan bepa len; 3 de takken van afweer bij dat doel .alarmeeren; 4 eventueel aldaar be schikbare afweervliegtuigen bemannen, startklaar maken en een vijand op oor logshoogte tegemoet brengen. Het lot dier steden is hiermede in geval van oorlog reeds bij open lucht in. alle nuch terheid bepaald hetzij bij dag, het zij bij nacht. Bij bewolkte lucht echter kan een blindvliegend aanvaller, zoo hij wil door radio in den rug geleid, tot de laatste minuten onzichtbaar blijven, en is zijn gewaarborgd succes zoo mogelijk nog vollediger, te meer, waar onze alle door water gemarkeerde steden bij dag en nacht gemakkelijk te vinden en de afweervliegtuigen niet of nauwelijks sneller dan moderne bommenwerpers zijn. Hij zal in oorlogstijd onze steden niet sparen. Het zwakke punt van een weer macht ligt in dezen tijd niet meer aan het front, maar in het moreel van de burgerbevolking daarachter. Wie dat moreel vernietigt, vernietigt de strijd kracht van het leger. Men kan het vati uit de lucht gemakkelijk vernietigen en zal dit dus ook al terwille van het eigen volk zoo snel mogelijk doen. Een zeer groot aantal kleine thermiet brandbommen en een aantal zwaardere scherfbommen om de bevolking' uit de resten hunner kelders en huizen op straat te jagen, vervolgens gas het spel is gewonnen. Gij en de uwen vormt met onze cultuur den bij voorbaat ver loren inzet van dit spel als ons land zich in den oorlog zou laten meeslepen. Het gaat hier niet om politieke in zichten, niet om aanvechtbare meenin gen: het is een kwestie van minuten en kilometers en die kan men niet tegen spreken. Iedere vakman weet, dat een luchtaanval op een doel in een minder dan 100 km diepe strook door de snel heid v,an den modernen bommenwerper zonder mankeeren slaagt. Iedere Neder lander leeft in zoo'n strook; zijn leven zijn cultuur, zijn bezit is volkomen over geleverd aan de bedoelingen van een luchtaanvaller; van dat alles blijft pre cies zooveel over als die .aanvaller wenscht. De practijk van ons werk leert dat Het is de nuchtere, volstrekt onbe vooroordeelde overtuiging van vakmen- schen, die van hun land houden en voor den naam daarvan willen opkomen, m,aar die oog voor de werkelijkheid hebben; die het noodzakelijk achten dat ieder die werkelijkheid onverblind ken- ne. Wij willen voor de eer van dit land staan als wie ook maar nuchterder en scherper dan wie ook kunnen wij m ons vak beoordeelen, in welken chaos de moderne oorlog een klein, sm,al land in zijn geheel zou herscheppen als dit er in zou toestemmen, dien te gaan voe ren." Het „Handelsblad" merkt naar aanlei ding van het bovenstaande op, dat naast de waarschuwing de oplossing ontbreekt. „Wij willen aannemen dat de hier uiteengezette technische factoren alle juist zijn. De meedoogenloosheid van den modernen luchtoorlog zal niemand ontkennen. Vandaar de talrijke pogin gen, die internationaal zijn ingeleid om den luchtoorlog aan banden te leggen, het bombardeeren van burgerbevolking en het gebruik van gifgas te verbieden, de zware luchtaanvals-wapenen af te schaffen, enz. Ware op al deze punten een betrouwbaar internationaal accoord te verwezenlijken, geen weldenkend mensch zou er zich tegen verzetten. Maar tot dusver zijn zulke overeenkom sten onmogelijk gebleken, of waar bepaalde beperkingen (van den gasoor- log bijv.) theoretisch zijn aanvaard onmachtig om bij de volken ook het vertrouwen te vestigen, dat in geval van nood de staten toch hun vrijheid van handelen niet zullen hernemen. Dat is de werkelijkheid van het oogen- blik. Het gevaar bestaat, voor en door allen. Hoe kan een ieder het zoo goed mogelijk afwenden? Hierop geven de heeren Van Dijk, Veenendaal en Viruly geen antwoord. Want hun conclusie, dat ons land zich niet in een oorlog moet laten meesle pen is geen antwoord, omdat dat waar lijk niet alleen van ons afhangt, maar van de partij-vorming in een internatio nal conflict om ons heen. Een Nederland, dat, om buiten den oorlog te blijven, zich onder geen omstandigheden zou verweren, zou onmiddellijk het jachtge bied worden voor de belligerenten om ons heen, in elk conflict waarbij bijv Duitschland en Engeland tegenover ei kaar zouden staan. De Engelschen heb ben niet voor niets verklaard, dat hun strategische grens aan den Rijn ligt. Om gekeerd zou Duitschland geen onver dedigde Nederlandsche basis voor even tueele vijandelijke luchtstrijdkrachten kunnen dulden. Ook indien Nederland weerloos bleef zouden de tegenstanders elkander dus het bezit van het Neder landsche basisterrein gewapenderhand, en mede met behulp van luchtaanval len, betwisten. En de bommen die de verliezende op de winnende partij op Nederlandsch gebied zou strooien, zou den onze burgerbevolking waarlijk niet minder hard en pijnlijk treffen wanneer wij wèl of niet actief meededen. Een garantie tegen dit gevaar is weer loosheid dus allerminst. Integendeel! En een andere oplossing doen de drie pi loten niet aan de hand. Er bestaat dan ook geen enkel middel om het gevaar met absolute zekerheid te ontgaan, zoolang er aanleidingen tot oorlog in West-Europa blijven voort duren. Het wegnemen van zulke aanlei dingen behoort tot de taak der interna tionale staatkunde, en het spreekt van zelf dat Nederland daarbij naar vermo gen alles in het werk moet stellen om een betere basis voor internationale sa menleving te bevorderen. Maar hier kan onze invloed nu eenmaal helaas slechts betrekkelijk gering zijn. Men kan het gevaar echter zooveel mogelijk tegengaan, en daarbij moet men in de eerste plaats aan preventieve mid delen denken. Want het gevaar dat ons land uit de lucht dreigt, dreigt precies zoo onze buurlanden in hun zeker niet onbelangrijke grensgebieden, mits wij eveneens over behoorlijke luchtwapens beschikken. Bovendien zouden wij naar alle waarschijnlijkheid in een luchtoor log in West-Europa niet alleen staan, en zeer spoedig hulp van sterkeren ver krijgen, die voor de groote buurlanden, hetzij in de eene, hetzij in an dere richting, zeer gevaarlijk zou kunnen worden. Wij hebben al eerder geschreven dat juist de vergrooting van de wederkeerigheid van het luchtgevaar, waarbij ook betrekke lijk kleine landen gevaarlijke tegenstan ders kunnen worden, een sterkere oor logsbelemmering zal kunnen blijken te zijn. De beste oplossing blijft natuurlijk een collectief veiligheids-stelsel, dat te gen eiken aanvaller een overmacht ga randeert, alsmede algemeene bewape ningsvermindering en afschaffing van aanvalsmateriaal en gasoorlog, aange nomen dat een betrouwbaar systeem van controle kan worden gevonden. Maar zoover zijn wij nu eenmaal nog niet. En in dien tusschentijd ware weer loosheid of lijdelijk afwachten het ze kerste middel om het luchtgevaar naar ons toe te trekken. In het betoog der drie piloten is deze kant van het vraag stuk echter volkomen veronachtzaamd. En toch is die kant voor de veiligheid van ons volk de voornaamste!" Door de directie der Ned. Spoor wegen werd te Utrecht in het openbaar voor rijksrekening aanbesteed, bfestek no. 1687 SS: hetfmaken van grond- en spoorwerken met bijkomende werken ten behoeve van de Spoorverhooging te Vlake. De raming bedroeg f 670,000. In gekomen waren 18 biljetten. Het eerste cijfer beteekent met geheel vrije levering van zand, de andere met het zand uit de zanderij te Wouw,. Laagste inschrijver J. M. Stryland te' Uithoorn 488000 resp.: f 618,000. Hoogste inschrijver v. Mattern en Blankevoort te Bloemendaal voor f 516,850, resp.: f 769,850,. O.m. schreef nog in: A. A. de Wilde te Middelburg f 522,900, resp. f 615,600, G, Linden berg te Wemeldinge i 680,000, resp. f 645,000. Middelburg, 11 Augs. Op veiling waren 12,600 kg' aardappelen aange voerd. De noteering was voor mithlot- biams: Bonken 8790 c„ Groote 4253 c., Drielingen 4260 c., Blauwe Eigen heimers: Bonken 4360 c., Groote 45 60 c., Drielingen 2741 c., Kriel 1516 c,, Zeeuwsche Blauwe 77 c., alles per 25 kj*, vrij van heffing, van geadverteerde of te adverteeren var» gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen a> andere bijeenkomsten. „Flora St. Joris 15,3022 h. WO 12 Aug. Cone. Middelb. Muziekki Markt 20,45—22,00 h, Belichting Stadhuis 21,0022,00 h. DO 13 Aug, Bloemententoonstelling „Flora", St. Joris 1022 h. Elec. Drukker» G. W. den Boer, M'kurfc

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6