Mooi gebruind BIOSCOPEN. SPORT. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ZUID-BEVELAND. MIDDELBURG. AGENDA Elec. Drukker» G. W. den Boer, M'Vurj B. en W. den Raad geen ander advies te kunnen noch te mogen geven dan tot handhaving van den aanslag bovenge noemd. Gronden Patijnweg. B. en W. deelen den Raad mede, dat de ingevolge raadsbesluit van 20 April 1931 (geheim) aangekochte gronden, be- hoorende bij de voormalige villa „Ma Retraite", voor zoover deze zijn gelegen aan den Patijnweg', geheel zijn verkocht op de meest Oostelijke punt na. Dit over gebleven gedeelte is niet als bouwterrein te exploiteeren, alvorens mede 't eigen dom der gemeente zal zijn geworden een gedeelte van het daaraan grenzend, per ceel, dat toebehoort aan den heer A. M. Peeman Kakebeeke. Met dezen eigenaar is in onderhandeling getreden en deze heeft zich bereid verklaard aan de ge meente Goes af te staan een aansluitend stuk grond ter grootte van ongeveer 450 m2, waarmede de gemeente bovenbedoel de haar in eigendom toebehoorende punt over 30 meter diepte vierkant kan ma ken, tegen den prijs van 4 per m2, on der bepaling, dat de juiste grootte bij kadastrale opmeting voor rekening der gemeente zal worden bepaald. De bedongen prijs en de genoemde voorwaarde komen B. en W. alleszins billijk voor en aangezien door den aan koop van dien grond de mogelijkheid wordt geopend tot verkoop van 800 a 900 m2 bouwgrond tegen den prijs van 8 per m2, stellen zij den Raad, na in gewonnen gunstig advies van de Com missie voor het Grondbedrijf, voor, te besluiten tot aankoop van bedoeld stuk grond. Heffing schoolgelden. In verband met de wet van 22 Febr. 1936 tot verlaging van de openbare uit gaven voor het onderwijs, dient de schoolgeldverordening gewijzigd te wor den. Tot nu toe werd deze heffing ge regeld naar evenredigheid van het be lastbaar inkomen. Volgens de thans aan gebrachte wijzigingen zullen in het ver volg echter geen inlichtingen, betreffen de het inkomen, meer uit de Rijkskohie ren verschaft worden en zal het school geldtarief gebaseerd moeten worden op de gemengde hoofdsom van de gemeen tefonds- en vermogensbelasting. B. en W. merken op, dat deze grond slag een betere basis voor het van ge meenteweg vast te stellen schoolgeldta rief oplevert dan de tot dusver verstrek te gegevens naar het zuiver inkomen, omdat in die gemengde hoofdsom de volgende elementen reeds zijn verwerkt: a. het zuiver inkomen; b. het aantal minderjarige eigen of aangehuwde kin deren, voor zoover deze niet zelf in de gemeentefondsbelasting zijn aangesla gen; c. het in gezinsverband samenwo nen met andere in de gemeentefondsbe lasting vallende personen; d. de plaat selijke levensstandaard, zooals deze tot uiting komt in de classificatie voor de gemeentefondsbelasting; e. het zuiver vermogen. Het bestaande stelsel van schoolgeld heffing leidt er toe, dat vermogende per sonen, die in eenig jaar buiten de inkom stenbelasting vallen, hun kinderen kos teloos ter schole kunnen zenden, terwijl anderen, die in heel wat bekrompener omstandigheden leven, wèl schoolgeld hebben te betalen. De huidige eenzijdige maatstaf voor de schoolgeldheffing naar de draagkracht heeft dan ook meerma len tot niet geheel ongerechtwaardigde ontstemming geleid. In verband hiermede is het zuiver ver mogen één der elementen geworden, waarnaar het schoolgeld berekend mag worden met dien verstande, dat ter be rekening van-de gemengde hoofdsom, de hoofdsom der vermogensbelasting ver- vervangen is door de hoofdsom der ver mogensbelasting, voor zoover zij f 5 per kind te boven gaat. De nieuwe wetsartikelen treden met ingang van 1 September a.s. in werking, terwijl over het schoolgeldjaar 1936/37 de nieuwe gegevens inzake de belasting verstrekt worden. B. en W. geven misdien den Raad in overweging de nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld ende invorde ring dier gelden voor het gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs vast te stellen wegens bovengenoemden maat- RAAD VAN HEINKENSZAND. HEINKENSZAND. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heer J. Ste- ketee. Besloten werd tot opheffing v.an de commissie van toezicht op het L. O. Verder om tegen de door de N.V. Spoor weg Mij. Zuid-Beveland ingestelde vor dering verweer te voeren en subidiair een vordering in te stellen tot ontbin ding der overeenkomst tot subsidiebela- ting. Met enkele afwijkingen in 'n door de gemeente Goes voorgestelde gemeen schappelijke regeling inzake toelating van kinderen uit de gemeente Heinkens- zand op de o.u.L o. school te Goes, ging de Raad accoord. De afwijkingen komen hierop neer dat in de te betalen bijdra ge tot uitdrukking zal komen het groo- tere belang dat de gemeente Goes heeft bij het bestaan dier school ter plaatse. Ontheffing zal worden verzocht aan H. M. de Koningin van de verplichting tot vaststelling van een qapitulanten verordening. In deze gemeente zijn geen gemeentebetrekkingen waarvoor een capitulant in aanmerking zou kun nen komen. Door het r.k. schoolbestuur is ingevolge art. 205 ter der l.o.-wet een afkoopsom gevraagd. Deze afkoopsom zal bedragen f 11800, zijnde 80 pet. der geschatte waarde van haar school. B. en W. stellen voor het verzoek in te wil- willigen en daartoe een leening ,aan te gaan groot f 11800 rentende ten hoog ste 4Vi pet., af te lossen in 25 jaren. Na bespreking werd hiertoe besloten. B. en W. boden de gemeente-rekening 1935 aan: gewone dienst 1 63235 ontvaiigst, f 59992 uitgaaf; gced slot v,an f 3243. Besloten werd tot vaststelling van 'n nieuwe schooEgeld-verordeningj Deze verordening zal zijn gebaseerd op de hoofdsommen van rijiksinkomstenbelas- ting en vermogensbelasting. Op een verzoek v?n het r.k. school bestuur om beschikbaarstelling van gel den voor vernieuwingen aan het school gebouw, werd afwijzend beschikt omdat de vernieuwingen gewoon onderhoud zijn. B, en W. stellen voor in principe le besluiten tot den 'douw van een berg plaats voor de brandspuit en den lijkwa gen met 'n bergplaats en 'n laboratorium voor den keuringsdienst van vee en vleesch. De bes+aande bergplaats zou zeer groote kosten L-ehoeven voor ver nieuwing terwijl na vernieuwing nog geen geschikte ruirnle voor deze diens ten zou zijn verkregen. Daarom zouden B. en W. plannen willen later, ontwer pen voor den bouw achter het gemeen tehuis v,an een bergplaats voor boven vermelde diensten. De Raad besloot eenparig daartoe in principe. Ged. Sta ten hebben goedkeuring verleend aan 'n besluit van het waterschap ,'s-Heer Arendskerke" tot heffing v,an een ge- schot. op de gebouwde eigendommen. De Raad besloot dit besluit aan H. Al. de Koningin ter vernietiging voor te dra gen. worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flac. 90 ct. Tube 60 et. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) ELECTRO. Mannen zonder naam. Amerika zonder gangsters is haast on- denkbaajr. Deze gew'etenlooze indivi duen duiken op de meest onverwachte oogenblikken in den eenen staat op, om even snel spoorloos te verdwijnen, en na zekeren tijd in een anderen staat weer te voorschijn te komen. Gelijk 'n groep sprinkhanen dat in minimum van tijd een groot gebied kaal vreet, zoo plunderen de gangsters brandkas ten tot op den bodem leeg en maken zich van de laatste cent der geld transporten meester. Deze door en door immoreele lieden zijn gewiekste en ge slepen kerels. De mannen der wet moe ten nog kwieker en listiger zijn, anders hebben zij geen schijn van kans om de bandieten in boeien te slaan. Trouwens, dit in boeien slaan schijnt al niet erg safe meer in zulke gevallen; de handig ste en snelste schutter is hier heer en meester. Van dit alles hebben verschillende films ons al het een en ander verteld. De eene al sensationeeler dan de ande re. Toch blijven ze gewild: sensatie en spanning zal men er bijna altijd in aan treffen en deze factoren mist men niet graag in een rolprent. „Mannen zonder naam" is zoo'n politiefilm die tot deze categorie behoort. En lang geen slech te ook. Een rechercheur krijgt de op dracht een bende op te sporen. Weinig gegevens heeft hij te zijner beschikking. Maar een rechercheur schijnt een apar te zintuig te bezitten om allerlei mid delen uit te denken om aan gegevens le komen, die de bende kunnen ontmaske ren. Hij heeft ideeën waar een gewoon mensch niet eens aan zou denken; hoe eenvoudig ze ook lijken, 't Is maar een weet. Die plannen zijn anders niet slecht bedacht, want na vele spannende mo menten worden de gangsters toch maar onschadelijk gemaakt. Het verhaal hoe dit lukt blijve in de pen. Bij een politie film als deze is het precies eender ge steld als bij een detectivefilm: als men weet hoe de vork, in den steel zit kan men er nooit ten volle van genieten. En dat zou ook bij deze film jammer zijn. Anny en Max. Wie Anny en Max zijn zult ge wel weten. Anny is de vrouwelijke komiek, de filmster Anny Ondra; Max is de oud wereldkampioen zwaargewichtbokser, de Duitscher Max Schmeling. Nu zijn deze Anny en Max in 't gewone leven man en vrouw. Anny is populair en Max niet minder. Wat is er dus tegen om dit echtpaar, Jsamen ide 'Jioofdrollen ver vullende, eens op 't witte doek te bren gen. Men heeft een aardig filmpje ge maakt waarin Anny haar capriolen kan botvieren en de lachlust opwekken, terwijl voor M,ax een boksmatch als hoogtepunt van de film is gekozen. Hij kan dus toonen welke kracht er in zijn vuisten schuilt. Beiden krijgen hun deel, om zich uit te leven in het genre waar in zij uitblinken. RINGRIJDERIJ TE BIGGEKERKE. Onder groote belangstelling had Za terdagmiddag op het stationsemplace ment te Biggekerke de jaarl-ijksche ringrijderij te paard plaats, waaraan door 14 personen werd deelgenomen. De prijzen bestaande uit geld en kunstvoorwerpen, waarvoor verschil lende ingezetenen bijdragen hadden be schikbaar gesteld, werden behaald door: 1. J. Stroo; 2. P. Bimmel; 3. J. Franse; 4. D. Joziasse; 5. A. Provoost; 6. A. Wijkhuijs; 7. J. de Witte; 8. L. Krijger; 9. J. Jakobsen; 10. B. Koets, 11. J. Vlieger; 12. W. de Voogd; 13. P. Jobse, 14 C. Jobse, De potlepel werd gewonnen door W. de Voogd. RINGRIJDERIJ TE DOMBURG. Zaterdag werd te Dombubrg de jaar- lijksche ringrijderij gehouden. Van de gelegenheid om met paard en lans ac tief aan den kamp mee te doen was door de logeergasten een goed gebruik gemaakt. Een der badgasten had om in ouden stijl te blijven een boerenpak aan getrokken en 't moet gezegd worden het „slaescheuteltje" stond hem best. Voor de eerste maal had zich tot groote voldoening van iederen belang stellende ook een dame laten inschrij ven, mej. A, Lantsheer te Oostkapelle. Men mag dus concludeeren, dat de Domburgsche spelen een goeden naam hebben en verwachten, dat dit voor beeld ze voeren zal naar nog grootere vermaardheid, Aan het begin van den gastenwed- strijd ontving mej. Lantsheer een tuil bloemen en sprak de voorzitter der commissie, de heer W. Brand, haar har telijk toe,. Ook bij de prijsuitdeeling des avonds in het Badpaviljoen spraken de burgemeester en de heer Elout hun groote ingenomenheid uit met de deel name van deze paardrijdster aan de spelen. Voor de vreemde toeschouwers is het ringsteken altijd weer genot, eensdeels om de schilderachtigheid, an derdeels om de grootsche momenten (voor oningewijden wel eens angstige!) als de hartelijke huldiging van een win naar plaats heeft, welke hem in letter lijken zin boven het aardsche verheft. Den heelen dag was het zeer druk op en om de kampplaats. Nog lang na het rijden vonden tal van jongelieden hier hun wandeling of hun zitje. De stalletjes met „koud" of „warm" zag men gedurig belegerd en winkels en café s kregen druk bezoek. De uitslag der ringrijderij is: In 47 beurten staken G. de Pagter 34 ringen; L. de Voogd 33 r.; P. Geldof 32 r.; W. Brand 29; W. Provoost 28; W. Geldof 28; Jac. Passenier 28; J. v. d. Hage 27; L. Dourleijn 24; G. Passenier 22; A. Roelse 22; A .Trielier 21; Jac Geldof 20; A. Maas 19; P. de Pagter 19; A. Provoost 19; J. Brand 17; L. Roelse 16 ringen. Hoogste serie: W. Provoost 12 r. Pot lepel P. Geldof 6 r. Beker Heringa: G. de Pagter, na kamp met J. Brand, 8 van de 8 ringen. Van Voorthuijsen-beker: L. de Voogd, na kamp met P. Geldof, 7 van de 8 r. De winner is hierdoor definitief bezit ter van den beker geworden, omdat hij dien driemaal achtereen gewonnen heeft. Badgasten: le prijs J. Staab; 2e pr. H. Metzger. Jonge Vingrijdejrs: le J. Maas; 2e J. .Provoost. Extra prijs, geschonken door den heer L. Maas, gewonnen door P. v. .d. Welle, na kamp met A. Wisse. RINGRIJDERIJ TE GRIJPS- KERKE. Bij de Zaterdag gehouden jaarlijksche ringrijderij, was de uitslag als volgt: L. Jacobse 30 ringen; J. Fr,anke Mz. 26; J. Franke Jz. 25; A. Groenenberg 23; J. I. Cevaal 21; J. J. Cevaal 18; K. Dekker 16; Jan Franke 15; G. Groene- berg 13; K. Groeneberg 12; A. Renierse 12; C. Bierens 10; 'J'. Bierenis 8( A. Franke 5; Jos. Cevaal 3. De potlepel werd gewonnen door J. I. Cevaal. Op het terrein heerschte des 's mid dags een gezellige drukte. RINGRIJDERIJ TE RITTHEM. Zaterdagmiddag werd te Ritthem de traditioneele ringrijderij gehouden, waar aan 20 personen deelnamen. Begunstigd door prachtig weer, onder veel belang stelling van het publiek werd in de Lin deboomenlaan der Dorpsstraat den ge- heelen dag met veel animo gereden. Eerst ging het om de gekregen en aan gekochte prijzen. De uitslag hiervan was: le prijs Jan de Pagter Jz. met 23 r.; 2. W. J. Cevaal Pz. 22 r.; 3. P. de Pagter Jz. 21 r.; 4. L. Pouwer 19 r.; 5. C. Baas 19 r.; 6. J. J. Schout 16 r.; 7. Joh. de Visser 16 r.; 8. And. Breel 15 r,; 9. W. Cevaal Jz. 14 r.; 10. A. de Wijze 13 r.; 11. W. de Visser 13 r.; 12. A. Barentsen 12 r.; 13. H. Janse 10 r.; 14. I, Ovaa 9 r.; 15. J. Sinke 8 r.; 16. I. Janse 5 r.; 17. A. Koole 5 r.; 18. J. Kwekkeboom 5 r. 19. J. Jacobse 5 r.; 20. Chr, Schout 2 r.; Bij gelijk aantal ringen werd om den voorrang geloot. De meeste volgringen, n.l. 7, werden gestoken door L. Pouwer. Vervolgens werd gereden om den wis selbeker, geschonken door den burge meester. De beker viel ten deel aan W. J. Cevaal Pz. met 6 van de 8 ringen. Hij wist ook den potlepel te bemachtigen. Vóór de prijzen werden uitgereikt, sprak de burgemeester de ringrijders toe. Hij wees op het reusachtige sportfeest, de Olympiade te Berlijn, waar ons land tot dusver een goed figuur heeft ge maakt. Ook is het ringrijden een tak van sport, dat door vele Ritthemmers met succes beoefend wordt. Hij wenschte de prijswinners geluk met het behaalde suc ces, in 't bijzonder den heer W. Cevaal Pz., den winnaar van den wisselbeker. Moge deze nog meer door hem gewon nen worden. De heer Cevaal dankte den burgemeester voor de gesproken woor den en hoopte het volgend jaar weer op den beker beslag te leggen. De voorzitter der commissie, de heer Joh. de Visser, reikte vervolgens de prij zen met een toepasselijk woord uit. Des avonds gaf het fanfarecorps een concert op het dorp, gevolgd door een omgang om het dorp. De muziek werd zeer gewaardeerd. Het was een gezellig, echt Ritthemsch dorpsfeest. RINGRIJDERIJ TE SOUBURG, Zaterdag had te Souburg een ringrij- redij te paard plaats. Er was veel pu bliek aanwezig. De uitslag was als volgt: le prijs W. Bosschaart met 47 ringen; 2. J. Castel Wz., 36 r.; 3. P. Jongepier, 36 r.; 4. C. D. Kodde 32 r.; 5. W. Koole Wz. 29 r.; 6. Jac. Louwerse 27 r.; 7. J. Brasser 26 r.; 8. J. Cevaal 19 r.; 9. C. Joziasse 19 r.; 10. H. J. Pouwer Pz. 17 r.11. P. Jasperse 11 r.. Meeste volgringen P. Jongepier, 9. Wisselbeker verleden jaar gewonnen door W. Bosschaart, thans door J. Castel Wz. met 5 van de 6 ringen. W. Bos schaart won den z.g. Pinksterbeker en P. Jongepier na kamp met Brasser en Pouwer, den Pluimveebeker. Verder werden medailles gewonnen door J. Brasser, Jac. Louwerse en J. Castel Wz, en ging W. Bosschaart met den traditi- oneelen potlepel schuiven. Drie luxe prijzen vielen ten deel aan C. D. Kodde, J. Castel Wz. en W. Koole Wz. ZWEMMEN. Kampioenswedstrijden te Terneuzen, In de bad- en zweminrichting aan de Westsluis te Terneuzen vonden Zater dagmiddag de kampioenswedstrijden van den kring Zeeland plaats. De uitslagen luiden als volgt: 100 m rugslag dames: 1 C. van der Graaff, 's Sas, Goes 2 min. 14/2S sec.; 2 N, de Wilde, 't Vrije, Sluis 2 min, 15 4/5 sec. 100 m rugslag heeren: 1 W. Vermoet, de Bruinvisch, Sas v,an Gent 1 min. 43 sec.; 2 P. Verhage, de Schelde, Terneu zen 2 min. 3/5 sec. 100 m schoolslag dames: 1 Gré van Melle, Scheldestroom, Breskens 1 min. 371/5 sec.; 2 D. v. d. Steen, de Bruin visch, Sas van Gent 1 min. 45 sec.; 3 C. Carels, Scheldestroom, Breskens 1 min. 49 sec. 100 m schoolslag heeren: 1 A. Reni- que, de Bruinvisch, Sas van Gent 1 min. 293/6 sec.; 2 G, Coreen, 't S,as, Goes 1 min. 314/s sec.; 3 M. van Meenen, Scheldestroom, Breskens 1 min. 364/5 sec. 100 m vrije slag dames: 1 T. de Jong, de Zeehond, Vlissingen 1 min. 273/5 sec.; 2 L, van Vooren, Scheldestroom, Bres kens 1 min. 33*5 sec.; M. Schrijver, 't Sas, Goes 1 min. 38 sec. 100 m vrije slag heeren: 1 P. Neete- son, de Bruinvisch, Sas van Gent 1 min. 10 sec.; 2 P. van Steveninck, De Zee hond, Vlissingen 1 min. 10*/5 sec.; 3, A. Mookhoek, Scheldestroom, Breskens 1 min. 23 sec. 3 x 50 m wisselslag estafette dames: le 't Sas, Goes 2 min. 122JS sec.; 2e Scheldestroom, Breskens 2 min. 20Vs sec.; 3e De Schelde, Terneuzen 2 min. 223/r, sec. 3 x 50 m wisselslag heeren: 1 De Bruinvisch, Sas van Gent 1 min. 54 sec.; 2 De Zeehond, Vlissingen 1 min. 59l/s sec.; 3 Scheldestroom, Breskens 2 min. 52/5 sac. 5 x 50 m vrije slag dames: 1 De Zee hond, Vlissingen 3 min. 453/5 sec.; 2 De Schelde, Terneuzen 4 min. 10 sec.; 5 x 50 m vrije slag estafette heeren: 1 De Zeehond, Vlissingen 2 min. 492/r, sec,; 2 De Bruinvisch, Sas v,an Gent 2 min. SU/s sec. VOETBAL, In de Zaterdagmiddag te Amsterdam gehouden vergadering van afdeeling I van den K.N.V.B., werd na langdurig debat besloten, een voorstel van EDO, om de radio-uitzendingen van de door het Nederlandsche elftal te spelen wed strijden geheel of gedeeltelijk, tijdens de competitie-wedstrijden, te doen ver vallen, op de ,a.s. bondsvergadering te Scheveningen naar voren te brengen en te doen behandelen. Het bleek dat geen der vereenigingen van afdeelingen I zich met het rapport van de commissie inz,ake uitbreiding van het aantal eerste en tweede klassers per afdeeling en verdeeling van het land in vier inplaats van vijf afdeelingen, k.an vereenigen. Ook afd. III heeft het rapport betref fende een nieuwe competitie-indeeling met bijna algemeene stemmen verwor pen. De conclusie over het .daarin aanbe volen beker-systeem werd aangehouden tot de bondsvergadering. Het voorstel van EDO om de wed strijden, in het buitenland te spelen door het Nederlandsche elftal niet meer uit te zenden werd ondersteund. WIELRENNEN, De groote prijs van Eindhoven, De Zaterdagmiddag gehouden 105 km wielerwedstrijd om den grooten prijs van Eindhoven werd gewonnen door 1 Pellenaers (Ned.) in 2 uur 31 min.; 2 Deurlo (België); 3 Mertens (B.)4 Dic- tus (B.); 5 Gommers (Ned.); 6 Van den Bosch (B.); 7 Groen (B.); 8 Slaats (Ned.); 9 Heeren (Ned.) POSTDUIVEN- Zaterdag hield de Postduivenvereni ging „De Telegraaf" te Middelburg een prijsvlucht van Libramont (België) uit, afstand 216 km. De duiven werden om 10.45 h met N. O. wind in vrijheid gesteld. Aankomst eerste oude duif 14,36,30 h snelheid 931,84 m per min laatste oude prijsduif 15.10.55 h snel- hehid 811.27 m p. min; aankomst eerste jonge duif 14.50.40, snelheid 875.74 m p. min.; laatste jonge prijsduif 15.31.03, snelheid 761.12 m p. min. De prijzen werden met oude duiven verdiend als volgt: J. H. de Kok 1, 3en 5; E. Graafhuis 2; J. Sturm, Veere 4 en C. Blok 6e prijs. Met jonge duiven als volgt: D. Klaas- sen 1, 10 en 11; S. Kodde te Veere 2 6, 9, 13 en 14; J. H. de Kok 3 en 4; C Blok 5; R. Dirven 7; K. Schroevers te Arnemuiden 8 en J. Lamain 12e prijs. Namen waar achter geen plaatsnaam is vermeld allen wonende te Middelburg. Zondag hield de postduivenvereni ging „Zeelandia" te Middelburg, een wedvlucht met jonge duiven van Arras (Fr.), afstand 148 km. De duiven werden te 7 uur in vrijheid gesteld met N. O. wind. De eerste duif bereikte haar hok te 9 uur 46 min.; de prijzen werden als volgt behaald: le prijs G. de Blaey; 2e J. de Bree; 3e, 4e, 12e, 16e 27e en 28e W. Witte, 5e J. J. Snoep, 6e, 13e en 25e P. F. Streefkerk; 7e, 15e, 17e, 21e en 23e W. Adriaansen; 8e F. Moens; 9e en lie C. de Nooijer; 10e C. Meliefste; 14e, 19e, 20e en 26e P. Pan- tus; 18e J. de Meulmeester; 22e en 29e J. P. Davidse; 24e J. Bakker. Oostkapelle. Van 18 Augs, Ondertrouwd: P. de Voogd jm 23 j. en W. v. d Vorst jd. 23 j. V rouwenpolder. Van 28 Augs, Ondertrouwd: M. van Oosten 18 j, jm. met Adra. C. Jobse 17 j. jd Zoutelande. Over de maand Juli. Bevallen: L. Koppejan, geb. Sturm, d. Getrouwd C. Goedhart 25 j. jm en M. Dingemanse 25 j. jd. 's Heer Abtskerke Over de maand Juli, Bevallen: P. Minnaard de Graag d. Getrouwd: W, S, 22 j., jm te 's Heer Arendskerke en A. Abrahamse 27 j. jd. (de Z.) Goes, 8 Augs. Veiling'svereeniging „Zuid-Beveland" .Exportveiling van n.m. uur, Dubb. Princesseboonen 4,606,20, per 100 kg. Kleine Veiling. Pruimen: Czarpruim extra 4044, idem A 3441, idem B 33 36, idem C 1833, Washingtonpruim extra 3340, idem A 3236, idem B 26 35, idem C 2031, Dubb. Boerewitte extra 3236, idem A 3234, idem B 20—25, idem C 1218, Blauwe Wijn pruim 1129, Witte idem 2536, Belle de Louvain 2039, Abrikoospruim 20 28, Tollenaar Seedling 14, Engelsche Krozen 1015, Zaailingpruim 15, Wijn kroos 1316, Prince pruim 8—16, Ok- kelanen 1014, Marbelanen 613, Ci- troenpruim 1012, Afval en Uitschot- pruim 218, per 100 kg. Peren: Précose de Trévoux extra 20 24, idem A" 1822, idem B 1517, id. C 1015, Clapp's Favorite extra 23, id. A 2122, idem B 1820, idem C 12 16, Bruine Heerenpeer A 1415, idem B 13—14. idem C 10—13. Oomskinder- peer 22, Poire Madame 12, Petite Mar- gueritte 11, Wijnbergamotten 810, NiH. Suikerpeer 68, Afval en Uit schotperen 110, per 100 kg. Appels: Codlin Keswich extra 13, id. A 12—13, idem B 11, idem C 5—8, E^r- ly Victoria extra 1315, idem A 13 14, idem B 12—13, idem C 10—12, Per zik Roode Zomerappel A 1722, idem A 16—18, idem B 1013, Lord Grosve- nor 9, Yellow Transparante 19, Nelsons Glorie 10, Duch. d'Oldenburg 8—17, Zoete St. Janappel 15, Afval en Kroet- appels 112, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 43 46, Hymalaja Berries 1819, Bramen 7— 14, Moerbeien 1828, Tomaten 2—7, per 100 kg, Meloenen 9 ^4, Perziken .26, per 100 stuks. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 10 Aug. Zangk. L. d. H. uit R'dam Waalsche Kerk 19,30 h. Dl 11 Aug IrÜKS. MA 10 Aug Dl 11 Aug

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6