ZEELAND. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. DE MOEILIJKHEDEN IN DE OESTERCULTUUR. DE MAN, DIE DEN SPAANSCHEN OPSTAND FINANCIERT. Uit de Middelburgsche Courant Van vóór vijftig jaar. KAPELLE. ABONNEMENTEN ea ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. VAN LIERE, Postweg B 23. w militaire marschen ten gehoore ge bracht. Kapitein Walthher Boer, heeft in een toespraak uiting gegeven aan zijn dank baarheid voor deze treffende en groot- sche huldiging. Met het spelen van het „Wilhelmus' werd de huldiging besloten. BELANGRIJKE VERKOOP VAN HARING AAN RUSLAND. De reedersvereeniging voor de Ne- derlandsche haringvisscberij bericht ons dat zij, optredend voor het Neds^- landsche haringvisscherijbedrijf in zijn geheel, aan Rusland heeft verkocht 10,000 ton zomerharing en 30,000 ton September-October-November vangst. Het is de eerste maal, dat een dergelij ke geconcentreerde transactie in de Ne- derlandsche haringexport naar Rusland tot stand kwam. Dit op zichzelf belang rijke feit is te gewichtiger, omdat een zoodanig groot kwantum haring in één transactie te voren van Nederland uit naar Rusland nimmer werd verkocht. DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Van grind- naar teerwegen. Hooge distels en de locaal spoorweg. In een beknopt verslag gaven we gis teren reeds een overzicht van de Vrij dagmiddag in de Prins van Oranje ge houden vergadering van ingelanden van de „Breede Watering bewesten Ierse- ke". Hieronder volgen thans -nog eenige bijzonderheden. Aanwezig waren 26 personen, uitbren gende 80 stemmen. De voorzitter, dijkgraaf C. D. V e r e e- k e, deelde nog mede, dat de voordracht voor gezworenen terug is ontvangen om dat eenige der voorgedragenen de leef tijdsgrens hebben overschreden. In de vorige vergadering werd opgemerkt, dat Kruiningen niets zou behoeven te beta len voor de wegen, die naar het Rijk in beheer en onderhoud overgaan. Dit is juist voor wat betreft het jaar 1925, thans moeten alle gemeenten of polders echter gelijkelijk betalen. Het bestuur heeft voorts besloten, voortaan het onderhoud van delfwerken en wegen kwartiersge- wijze aan te besteden en uit te doen voeren door bekwame menschen ter plaatse. Steenslag en grind zijn aange voerd van goede kwaliteit. Het teeren ondervindt bezwaren door den velen regen. De archiefkamers zijn tot 15 de zer verhuurd, daarna zal met het ver bouwen begonnen worden. Van den huurder van het huis op de kade kwam bericht in, dat deze weer in wil huren voor hetzelfde bedrag. De vergadering had in deze geen bezwaren. Bij de behandeling van het verslag 1935-'36 merkte de heer W. Kake- b e e k e op, dat in het verslag niet de oppervlakte van den polder vermeldt wordt en schatbare gronden en vronen niet afzonderlijk te vinden zijn, zoodat men, voor het maken van berekeningen zich altijd eerst in het Polderhuis moet wenden. De V o o r z. zegde toe, dat in het vervolg met deze opmerking rekening zal worden gehouden. De twee aanbevelingen in de vaca tures W.. van Liere en K. M. Straub, luidden volledig resp, ,als volgt: 1 W. van Liere; 2 J. Vermeule; 3 G. Philip- se. 1 K. M. Straub; 2 J. Q. C. Lenshoek; 3 L. G. van Dijke. Bij de rondvraag merkte de heer W, Kakebeeke op, dat hij met vreugde constateerde, dat er een mooi goed slot is, en dit is de reden voor hem, om in overweging te geven, thans sommige wegen in iéen beteren toestand te brengen, die met grintslag, zoo,als tot heden gebeurde, niet in orde te houden zijn. Teeren zou hier aanbeveling ver dienen. Indertijd werd wel het besluit genomen, niet verder te gaan met tee ren, maar waarschijnlijk heeft men niet le belangrijke voordeelen. Geheel Eu ropa had de grootste belangstelling voor dit conflict en Griekenland betreurd Tiet dat het aan dit avontuur niet kon deel nemen. Overigens was de oorlog er het onderwerp van dep dag en Basil Zaha roff, die teruggekëerd en in eere her steld was, moest ,aan vele van zijn ver overingen beloven, dat hij haar zou ver dedigen, als de Turken ooit het land zouden binnendringen. Intusschen bleef hij arm. Weliswaar deed hij kleine zaken, maar hij verdien de niet veel. Zijn object, had hij: nog niet gevonden en dat, terwijl hij zijn vrien dinnen beloofd had een held ie zullen zijn. De oplossing Van dit probleem ligt voor de hand: hij moest het heroïeke met het verstandige verbinden, hij moest wapenkoopman worden. In dien tijd deden de groote fabrikan ten uitstekende zaken. Krupp, Schnei der en Vickers verkochten; ook de kleintjes brachten hét er niet kwaad af. Thorsten Wilhelm Nordenfelt was de- geen, die zich met Zaharoff het eerst zou associeeren. Als eenvoudig ingeni eur was hij begonnen, had sinds zijn twintigste jaar in Engeland gewerkt en was door zün capaciteiten goed vooruit gekomen. Voor hem was, evenals voor zijn collega's het Balkanconflict een meevaller geweest. Hij hield den strijd voorzien, dat het verkeer zoo verande ren zou. Thans gaat alles bijna per vrachtauto en spr. noemt wegen, die met grintslag niet goed te houden zijn, ter wijl het zijn overtuiging is, dat dit met teer wel zou kunnen. Uit het verslag blijkt voorts, dat het onderhoud van een teerweg op 20 ct. per strekkende meter komt, hetgeen niet duur is te noemen. Spr. wilde op de volgende post voor dit doel een flinke som uit te trekken en zoo geleidelijk van steenslag naar teer wegen overgaan. De tijd van den steen- slagweg is voorbij. De voorz, gaf toe, dat de steenslag wegen niet goed tegen het autoverkeer kunnen, maar waar het steenslag er met de stoomwals in gewalst is, houden dé wegen zich goed. Maakt men echter een weg voor het groote verkeer met teer in orde, dan hangt dit er nogal in. Niet temin, het bestuur zal deze zaak in het oog houden en met voorstellen komen zoover als het meent te kunnen gaan Men moet ook wel den nieuwen rijks weg rekening' houden, die in het verkeer weer verandering zal brengen. De heer P. van 't Westeinde vreesde, dat vele ingelanden bang voor teeren zullen zijn. Hij zelf heeft er ech ter goede ondervindingen mee. Ook wat de kosten van het onderhoud betreft. De heer Kakebeeke gaf ook nog verslag van zijn ondervindingen en raad de aan, niet met zand maar met split te werken. Men moet in de eerste plaats voor een vasten ondergrond zorgen. De hr. J. F. B u ij s r o g g e wees op de wenschelijkheid om de macadam vóór de bietencampagne op de wegen te bren gen. Dan wordt ze er in gewalst. Men zou bij de inschrijving kunnen bepalen, dat dit met October moet gebeuren. Verder klaagde spr. over het slechte on derhoud van sommige gedeelten van den lokaalspoorweg, die hoog onder de dis tels staan. De aangrenzende gronden heb ben er groote schade van Spr. verzoekt in deze een klacht aan de Ned. Spoor wegen te richten. De voorz. meent dat de gemeente besturen met een klacht meer succes zullen hebben, doch verklaart zich be reid over de kwestie aan de Ned. Spoor wegen te schrijven. Herhalingsoefeningen. Gedurende 17^dagen worden door de lichting 1932 van het regiment kustar- tillerie alhier in de duinen onder Kaap duin herhalingsoefeningen gehouden, waarbij ook aanwezig is een detache ment der genietroepen te Utrecht. De sterkte dezer troepen bedraagt ruinj 200 man, met 10 officieren, een dokter en 25 onderofficieren, Ter afwisseling van de zwa,re oefenin gen der manschappen, was Donderdag avond een feestavond georganiseerd, waartoe medewerking werd verleend door een mondorgelclub, bestaande uit jongens van de jongste lichting. Aan het slot van den avond bracht de commandant van het garnizoen te Vlissingen, de kapitein mr. Van der Slik- ke, .allen dank die hadden medegewerkt aan dezen gezelligen avond. Zich wendend tot de dienstplichtigen, zeide spr., dat de oefeningen thans ten einde loopen. Hij bracht hulde aan de manschappen, onderofficieren en offi cieren voor het door hen allen gepres teerde. De zware dienst is door allen op uitnemende wijze verricht. Geen wan klank is gehoord en de beste harmonie heerschte onder den troep. De kapitein Koolhaas sprak er zijn blijdschap over uit dit gezellige feest hebben mogen meemaken en sprak de hoop uit dat kapitein Van der Slikke nog vele jaren garnizoenscommandant te Vlissingen mag blijven. (V.C.) DOMBURG. Vrijdagavond gaf het kinderkoor „De jonge Stem" onder lei ding van den heer M. A. Romijn een uit voering op het Badpaviljoen. De talrijke badgasten bleken de gezongen stukjes zeer te waardeeren. Door hun actuali teit vielen vooral een paar verkeers liedjes zeer in den smaak; ook voor een tweetal fluitnummers werd warm ge klapt. In de pauze bood de heer P. J. Elout den kinderen een verfrissching aan, terwijl in de zaal werd gecollec teerd voor de kas van het koor. zoo goed mogelijk aan den gang en zag een uitbreiding van zijn zaken tegemoet. Een vertegenwoordiger van het huis Nordenfelt bezocht Athene om daar 'n persoon te vinden, die Nordenfelt be langen in den Orient zou kunnen be hartigen. Een der eersten, wien deze ver tegenwoordiger een bezoek bracht, was Skouloudis. Dezen toonde hij het volgen-: de telegram: „Vraag aan Skouloudis den naam van een jongeman, die hij ons kan aanbevelen voor onze z,aken in het Oosten." De politicus vroeg den afgezant te dineeren en deelde hem bij die gelegenheid mee, dat hij iemand voor hem wist, dien hij zeer geschikt achtte. Men moest dien persoon maar eens vragen stellen, en als de eerste indruk gunstig zou zijn, zou Skouloudis alle inlichtingen verstrekken, die men verlangde. Hoewel den Zweed alles werd meegedeeld over de moeilijkheden, die Basil te Londen had gehad, aarzelde men niet Zaharoff in dienst te nemen. Op 14 October 1877 werd hij uitgenoo- digd op het bureau van den Noorschen vertegenwoordiger te komen. Daar viel hij zeer in den smaak. Zijn gedrag was onberispelijk en hij begon met een sala ris van vijf pond sterling in de week, Basil Zah,aroff was handelaar in oor logstuig geworden. (Wordt vervolgd). Aan het verslag van de N.V. Neder- landsche Mij. voor Kunstmatige Oester teelt voorheen onder de firma C. L. de Meulemeester en Co. te lerseke over het boekjaar 1935-'36 ontleenen wij thans nog het volgende; Ofschoon wij sedert ongeveer 20 jaren onze oesters niet meer zelf aan de markt hadden gebracht, vanwege het aangesloten geweest zijn bij de het vo rig jaar geliquideerde Centrale Oester bureau, zijn wij toch op bevredigende wijze er in geslaagd nieuwe relaties aan te knoopen en voor ons product een bekoorlijken prijs te bedingen. Dat des ondanks de exploitatie met een nadee- lig saldo moest worden gesloten ten be drage van 2729, is toe te schrijven aan het groote aantal aangetaste schel pen, waardoor een groot percentage consumptie-oesters als uitschot moest worden achtergehouden en waarmede het voor den verkoop geschikte kwan tum danig werd verminderd. De kwa liteit van de oesters zelf, het eetbare gedeelte, gaf geen reden tot klagen. Totaal zijn uit Zeeland ruim 7 millioen consumptie-oesters of ongeveer 4 Yi millioen minder dan in 1934-'35 en ruim 9 millioen minder dan in het seizoen 1933- 34 uitgevoerd. Engeland, tot voor kort de belangrijkste afnemer, voorziet zich thans van Fransche oesters. Het in de tegenwoordige omstandigheden vanwege den staat te vorderen pacht- bedrag' kan slechts van geringe betee- kenis zijn. Over de afgeloopen campag ne zal de pacht berekend worden door middel van een gering percentage van de opbrengst der verkochte oesters. Het juiste percentage was bij het opmaken van het verslag nog niet bekend. Ten einde ons te ontlasten van minderwaar dige en overtollige gronden hebben wij zeven perceelen teruggeven. Het oor spronkelijk pachtbedrag is zoodoende met 20.000 verminderd. Nu de natuur gronden als zoodanig hun allergrootste waarde hebben verloren en dus vrijwel kunnen worden uitgeschakeld, zijn wij voortgegaan met het te water brengen van partijen gekalkte dakpannen, die nende als collecteurs voor het winnen van het broed. De aanslag van 1934 op deze soort, collecteurs'Was niet onbe vredigend en leverde qen behoorlijke hoeveelheid oestertjes op. Ter verbete ring van den oesterstand werd dit voor jaar vanwege den staat vier millioen Fransche oesters og verschillende per- eeelen gebracht. Dézen zomer kan van deze soort oesters een nieuwe genera tie worden verwacht. Van het Centraal Oesterbureau ontvingen wij ons deel der opbrengst van den verkoop der roe rende goederen. Het sterven der oesters op natuurgronden, welk proces gedu rende de laatste zes jaren een onrust barend verloop heeft gehad, heeft dien tengevolge den voorraad oesters op de desbetreffende banken tot geringe hoe veelheden gereduceerd, en hiermede de beschikbare hoeveelheid consumptie oesters. Het gevolg hiervan is, dat de rekening oestercultuurgronden veel te hoog in de boeken voorkomt, zoodat het bedrag van de exploitatie de waarde aanmerkelijk overschrijdt. Mede in ver band met het verliessaldo ad 83.652 en ten einde de mogelijkheid te verkrij gen athans in de toekomst eenig' divi dend te kunnen uitkeeren, is een reor ganisatie der vennootschap noodzake lijk. In de eerstvolgende vergadering zullen commissarissen een daartoe strekkend voorstel indienen, waarvan eert nadere uiteenzetting hieronder thans volgt: Reorganisatie-voorstel van commissarissen. De vennootschap treedt in liquidatie en brengt het geheele bedrijf met alle bezittingen en schulden, rechten en verplichtingen in een nieuwe op te rich ten n.v. in. Deze inbreng wordt betaald met aandeelen in de nieuwe vennoot schap tot een bedrag van 23.000, ver tegenwoordigende 2300 aandeelen, elk groot 10. Het kapitaal der nieuwe vennootschhap wordt op 50.000 ge steld, zoodat ongej laatst blijven 1700 aandeelen. De liquidatie der bestaande vennoot schap is noodig, omdat het practisch on mogelijk is bij eenigen anderen vorm van reorganisatie de medewerking te verkrijgen der bezitters van de 4600 in omloop zijnde bewijzen van winstaan deel. Hoewel het volkomen uitgesloten moet worden geacht, dat op deze winst- aandeelen in de toekomst eenige uit- keering zou kunnen geschieden, zou toch bij iedere reorganisatie zonder li quidatie formeel de medewerking van de houders van alle bewijzen van winst aandeel noodig zijn, hetgeen te eenen- male onmogelijk is. De oprichting van de nieuwe vennootschap, direct door de oude vennootschap, ontmoet bezwaren van zuiver formeelen aard. Het bestuur heeft echter een combinatie bereid ge vonden, zonder eenige vergoeding de nieuwe vennootschap op te richten en daarin hét tegenwoordige bedrijf in te brengen, nadat dit eerst aan haar zal zijn verkocht en zulks met alle bezittin gen en schulden, rechten en verplichtin gen, relaties en de voor- en nadeelen der exploitatie van het begin af van het loopende boekjaar. Naar onée meening, aldus commis sarissen, bestaat er redelijke grond te verwachten, dat van een algemeene verbetering in de omstandigheden van het oesterbedrijf in zijn geheel en mede in verband met de genoemde maatrege len ten opzichte-van deze reorganisatie onze N.V. in de toekomst haar jjevens- vatbaarheid kan behouden. Het belang rijkste in de toelichting, welke op dit reorganisatievoorstel wordt gegeven is wel, dat van de overgebleven winst in de eerste plaats aan de aandeelhouders een bedrag zal komen, noodig ter uit- keering van vijf pet. over het nominale bedrag hunner aandeelen of zooveel minder als de winst toelaat en het over blijvende wordt als volgt aangewend: 20 pet. voor de directie, 20 pet. aan de commissarissen, 60 pet. ter beschikking van de aandeelhouders tot vorming van een reservefonds of voor uitkeeringen. BARCELONA, Augustus. Een ver armd land, een volk, dat beroofd is, een kunstmatige geldcirculatie.... en een opstand of een revolutie, wier bewa pening rijkere landen zou kunnen doen watertanden. Het geld, hiervoor noo dig, moet ergens vandaan gekomen zijn. Hier geen acten of geteekende han delsovereenkomsten. Maar men heeft hier wel bondgenooten, die hun mond voorbijpraten, vrienden, die ontevreden geworden zijn benevens tal van feiten, die voor zichzelven spreken. Juan M,arch, de man die, naar men zegt den Spaanschen opstand financiert, heeft een verleden: leveranties van oorlogsuitrusting, gemeente-leeningen, transacties, die aan smokkelarij gren zen, politieke invloed, ontsnapping uit de Madrileensche gevangenis!, ziedaar eenige avonturen, die een rijk man zich veroorloven kan in deze eeuw v,an be schaving.... Juan March is de legen darische figuur van zijn land. Een ge wezen Spaansch minister heeft eens van hem gezegd: „Een middeleeuwsche per soonlijkheid, die de middelen van de 20e eeuw bezit." Ook heeft men Juan M,arch dikwijls de Spaansche Zaharoff genoemd. Juan March werd geboren als kind van 'n Mallorcaanschen boer. Met an dere woorden, hij is geboortig uit een deel v,an Spanje, w'ahr men de smokke larij als een romantisch en nobel be staan beschouwd. Tal van gegoede Mallorcaansche families stammen af v,an zeeroovers, Het was dan ook in dit mi lieu, dat Juan March zijn eerste groote kans geboden kreeg. Daar Spanje in den wereldoorlog neutraal gebleven was, onderhield dit land de handelsverbindingen met alle landen. Maandenlang hebben de gene rale staven der geallieerde landen zich afgevraagd, hoe de Duitsche onderzee ërs zich zoolang in de Middellandsche Zee konden handhaven, zonder in con tact te zijn met het moederland. Alle zeeëngten waren goed bewapend en bo vendien nog versterkt door verschil lende uitgestrekte mijnvelden. De oplossing v,an dit raadsel, bevond zich op Mallorca. De vele verborgen in hammen van dit eiland waren bij uit stek geschikt voor clandestiene appro viandeering. Daar was het d,an ook, dat de Duitsche oorlogsschepen zich van nieuwe levensmiddelen, wapens en mu nitie voorzagen. Juan March heeft vijanden. Welnu deze aarzelden niet te vertellen, dat hij zijn oom, een M,allorcaansch herbergier, op zijn landgoed geïnstalleerd had, en dat deze aldaar de Duitsche schepen van proviand etc, voorzag. Anderzijds deed March ook z&ken met Frankrijk. Vooral hout, afkomstig uit de Spaansche bosschen, ging in groote hoeveelheden over de Pyrenee ën. Dit was de grondslag voor de le gendarische fortuin van Juan March. Spoedig stichtte Juan March een bank te Palm,a op Mallorca. De soliditeit en de liquiditeit van deze bank was gauw in geheel Spanje, doch ook in Centraal Europa bekend. Na den oorlog specia liseerde deze bank zich in deelneming v,an tal van gewaagde ondernemingen. Doch ook den Mallorcaansche visschers werden groote credieten gegeven, ten einde dezen de mogelijkheid te geven zich stoonitreilers te kunnen aanschaf fen. In Spanje verluidde, dat Juan March uitsluitend de dictatuur van Primo de Rivera gefinancierd heeft. Zoolang dit regiem zich in Spanje gehandhaaft heeft, gaf de bank Juan March groote leenin gen uit, terwijl aan t,al van Spaansche provinciesteden groote credieten ver leend werden. March was de financi- eele adviseur van de regeering ofschoon hij dezen post niet officieel bekleedde. Hij was een der eersten, die door de linksche regeering gevangen werd geno men, nadat de dictatuur gesneuveld was. Hij werd te Madrid in de gevangenis opgesloten, zonder dat men een feite lijke acte van beschuldiging tegen hem kon opstellen. Daar men een groot schandaal vreesde, werd de z,aak in de doofpot gestopt. Intusschen slaagde i 32e week 1886. De heer J. J. v,an Laar is benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Middel burg. Het getal vreemdelingen die dezen zomer Domburg bezochten of er nog verblijf houden beloopt thans reeds om streeks 400. Op de verkooping van een hofstede met 6.62.65 hectaren wei- en bouwland te Biervliet op Dinsdag jl. bedroeg het hoogste bod f 6500. Volgens de VI. Courant worden er po gingen in het werk gesteld om een di- ligencedienst op te richten van het bad hotel n,aar het lokaalstation te Vlissin gen. Met het bouwen der stallen zou in dit seizoen nog een aanvang worden gemaakt. Naar men ons meldt is door den Dir. Gen. der S. S. bepaald, dat vanaf 15 Aug. e.k. elke week een guldentrein van Rtd. Dordrecht en tusschengelegen plaat sen naar Vlissingen zal loopen. Onge twijfeld zullen velen /daardoor opge wekt worden een bezoek aan die stad en het groote hotel op de duinen te brengen. Aanstaanden Zondag zal de heer C. Snel, beroepen predikant bij de N.H, gemeente te St. Laurens na in de voor middag godsdienstoefening door den heer G. W. A. de Veer bevestigd te zijn, des namiddags zijn intrede doen. De 55e verjaardag van den tiendaag- schen veldtocht werd gisteren door 'den Prov. Noord Brabantschen Bond van het Metalen Kruis te 's-Hertogenbosch plechtig gevierd. Ook uit Vlissingen, Goes en Kruiningen waren afgevaardig den tegenwoordig. Er is eene kleine wijziging gebracht in de feestelijke ontvangst van het Corps Chasseurs Eclaireurs van Gent op aan staanden Zondag. Het muziekkorps der d.d. schutterij te Vlissingen zal bovengenoemd korps ontmoeten op den Koningsweg tusschen de Ruijter- en Lampsensstraat. Daarbij zullen alsdan tegenwoordig zijn de ma joor-commandant en verdere officieren der schutterij. Na inspectie zal men zich gezamenlijk in optocht door de stad naar het Grand Hotel begeven, alwaar de eerewijn zal worden aangeboden. Dat in Zuid Beveland de appels en vooral de peren zeer schaarsch zijn, blijkt wel hieruit, dat verschillende boomgaarden, die andere jaren veel geld opbrachten, nu niet eens onder den hamer kunnen gebracht worden om verpacht te worden, omdat er zoo goed als niets geen vrucht in hangt. Er is alzoo veel kans dat de boomgaarden, waarin nog een beetje vrucht is, door hooge prijzen goede rente zullen ge ven. March erin uit de gevangenis te ont snappen. Hiervan nam de regeering pas kennis, toen de buitenlandsche bladen die dit nieuwtje bevatten, te Madrid verschenen. Het bleek achteraf, dat March in zijn eigen auto, met den di recteur van de gevangenis, te Parijs aangekomen was. Hoe raar het ook moge klinken, de Spaansche regeering was blij dat ze van dezen man af was. Doch het zou niet lang duren, of March kwam weer in zijn land terug. Te Parijs liet hij zich als afgevaardigde in de Cortes kiezen en gebruik makende van zijn parlemen taire onschendbaarheid, hernam hij al spoedig zijn activiteit. Gil Robles, de leider der Katholieke Volksactie (welke anti-Marxistische be weging de laatste jaren veel van zich deed spreken en welke ook achter den huidigen opstand zit) kende Ju,an March sinds zijn politiek debuut. Beiden behoo- ren tot dezelfde richting. Hun leider tactiek is eveneens analoog: Zoo min mogelijk van zich laten spreken. Zoo is Gil Robles er in geslaagd van Juan March den financier van de contra-revo lutie te maken. Dit althans vertelt men op he) oogen- blik in Spaansche regeeringskringen. Verschillende telegrammen bevatten mededeelingen, dat men kisten met goud en zilver aangehouden heeft, welke March aan de opstandelingen ver zonden heeft. De regeering besloot daarop de bezittingen van Juan March te confisqueeren. March zelf bevindt zich in het buitenland, waar hij zich in veiligheid gesteld heeft. Één maal is het hem gelukt uit de gevange nis te ontsnappen; hij weet echter zelf veel te goed, dat er in het leven dingen zijn, die slechts éénmaal gelukken. nog m richte j hun tiij van k« Hitler-j achtinj zien, lacheli; bezig ge reliï en)." Hoe^B op de B dom, 1 zooals I Red.) manneil geen n zorginj contact zijn jo l zoek c sche 1 maakt, fl geerinr tober I ber as treffen tuur, c Pruisis voedinB derstre religie: I pflicht gekoml een kil verlof I godsdil toont, I telijkirl bepaliil ging v jaar sl De school I vorder I ten véB afscha: derwij I van d^Ê geoefe Recil voor al ver I blik o I. ken vi I godsdi Testail dat go| vjerm» ■Aan I ming meer I ten tel dat zig bijzon logisc een v na be schap van c geëisc Var naal-s verlai verkl, sche besch tieve chrisi meer:

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6