Sir Basil Zaharoff KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. a TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHÉ MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936, No. 186. m ï\z Labeyrie Zverfcent het terrein. „Kanonnenkoopman En Gros" Verbetering in den toestand der scheepvaart. p NS |e vrije [elburg. Bureau ll imnmm week. leursk. vers. Lin- sments Goes. [kosten Ier dan liogelijk ÏHoofd- Ingel L ringcar Knoc- Vrou- Terug r, Mbg, derdag )0 p. p. tocht, 1. 14 )ND. king i tingen fronvr 278, Een der eerste maatregelen van de huidige socialistisch-radicale regeering in Frankrijk, thans een paar maanden aan het bewind, is geweest, de onafhan kelijke positie van de Bank van Fran krijk om hals te brengen. De conser vatieve gouverneur Tannery moest plaats maken voor den heer Labeyrie die men bereid wist, het lot van de Bank aan dat van de schatkist te kop pelen. De regeering kan thans zoo noo dig heel veel crediet van de centrale financieele instelling krijgen. Tot dusver heeft ze van die gelegenheid een matig gebruik gemaakt. Berijpelijkerwijze wil len Blum c.s. liever niet een te groot beroep op de bank doen. Dat zou een slechten indruk maken en Frankrijk's financieele positie ondermijnen. De vraag is maar of zij het op den -duur zon der deze hulp af kan. Velen vreezen, op goede gronden, van niet. Het kabinet- Blum geeft momenteel veel meer geld uit, dan het ontvangt. Dat gaat wel voor een oogenblikje, maar niet voor langen tijd. Genoeg ruggegraat, om dure eischen' van bepaalde volksgroepen van de hanc te wijzen, blijkt de regeering te ontbre ken. Hoe kan de tering dan ooit naar de nering gezet worden? De tijd zal leeren, wat er van komt. De heer Labeyrie, die een optimist schijnt te zijn, maakt zich voorshands niet al te ongerust over den gang van zaken. Hij is aan het reizen getogen; steekt visites af bij zijn collega's in an dere landen,. Dr. Schacht, die president der Duitsche Rijksbank, en rijksminister van economische zaken, genoot het eerst de eer van zoo'n „beleefdheidsbezoek", daarna mr. Trip, de president van de Nederlandsche Bank. Het spreekt van zelf, dat men achter deze bezoeken meer is gaan zoeken dan een hoffelijkheid, als hoedanig de zaak van officieele zijde wordt voorgesteld. In financieele krin gen vermoedt men, dat het gouverneur Labeyrie te doen is om een valuta-sta bilisatie. Voor Frankrijk zou het van veel voordeel zijn, als in het bijzonder het Engelsche pond weer een vaste goudbasis kreeg. Dan konden de Fran- schen vermoedelijk beter gaan concur- reeren op de wereldmarkt. De verwe zeniijking van dien wensch is alleen mo gelijk door middel van een internationa le conferentie, welke alle muntsoorten op een bepaald niveau zou fixeeren. Zoo'n bijeenkomst nu moet de heer Labeyrie willen voorbereiden. Bij de tot dusverre gehouden bespre kingen zal de Franschman wel weinig of geen tegenkanting van zijn standpunt hebben ontmoet. Zoowel dr. Schacht als mr,. Trip zijn voorstanders van valuta stabilisatie en vrij ruilverkeer. Wat dr. Schacht betreft, g'aat het hierbij welis waar meer om een principe dan om de toepassing hiervan. Terecht merkte een der Fransche bladen dezer dagen op, dat de president der Duitsche Rijksbank en minister van economische zaken, al tijd voor stabiele muntverhoudingen heeft gepleit, doch dat hij tegelijkertijd een dertigtal niet-stabiele soorten van marken heeft gecreëerd. Hij pleit voor opheffing der douane-belemmeringen, doch organiseert een strenge controle van den buitenlandschen handel. Hij verheft den ruilhandel 'tot systeem, en verlangt tegelijkertijd, dat de wereld de normale economische betrekkingen zal herstellen". Mocht het als gevolg van de reis van den heer Labeyrie inderdaad tot inter nationale besprekingen komen, dan zou de uiterst gecompliceerde toestand in Duitschland wel eens het ernstigste pro bleem kunnen gaan vormen, waarmede men zich zou hebben bezig te houden. Zoo v.er is het intusschen nog' lang niet. Het bezoek, op welks gevolgen het eigenlijk aankomt, heeft de gouverneur van de Bank van Frankrijk nog vóór zich, nl. dat aan den gouverneur van de 3). Weliswaar verscheen Zaharoff niet op op het diner, dat Skouloudis dien avond gaf, maar de gastheer verdedigde hem tegenover alle kwaadsprekers, en be lastte hem daarna met de afwikkeling van enkele zaken in Engeland, alles tot groot ongenoegen van de Atheensche society en in het bijzonder tot dat van Etienne Xenos, Zoo viel de tweede ronde in het voor deel van Zaharoff uit. De derde was daarentegen weer voor de tegenstan ders. Zij hadden in zooverre het pleit gewonnen, dat Basil naar Engeland was' vertrokkeni. Maar, bedacht Xenos, hij zou vandaag of morgen kunnen terug- keeren. Terwijl hij daarover aan het peinzen was, kwam de chefcipier van de Garbola-gevangenis binnen en deed hem het verhaal van een Canadees, die kans had gezien te ontsnappen en zich zelfs gewapend had met een karabijn. Een stout stukje. Maar hij was niet ver ge komen, voegde de verteller er aan toe; een bewaker had hem achterna gezeten en toen de ontsnapte wilde schieten, was de cipier hem voor geweest. Zoo Bank van Engeland. Montague Norman. Er zijn^niet de minste aanwijzigingen, dat de Engelsche regeering bereid zou zijn, haar tot dusverre gevolgde valuta- politiek op te geven, terwijl ook het protectionistische streven in Engelanc nog voortdurend veld wint. Hét initia tief van de Fransche regeering zal dan ook wel op de houding van Engeland af stuiten en men zal zich, voor een uitbrei ding van het handelsverkeer, moeten blijven beperken tot het sluiten van bi Iiterale verdragen in afwachting van 't oogenblik, waarop de wereld naar een gezond ruilverkeer zal teruggaan, Financieel economisch weekoverzicht. De Indische lijnen hebben gun stige vooruitzichten Wijzi ging in de afschrijvingspolitiek der Amsterdam Rubber. Succes der Arnhemsche leening Meer conversies te wachten. Naar men weet, heeft de scheepvaart vóór het intreden der sancties tegen Italië, vooral geprofiteerd van de uit breiding van het vervoer van goederen ter voorbereiding van den oorlog met Abessynië. De hierdoor ontstane vraag naar scheepsruimte is weliswaar niet in vollen omvang bestendigd gebleven, 'maar toch is de toestand op de vrach- tenmarkt aanmerkelijk beter dan om denzelfden tijd van het vorige jaar. Het door „The Economist" samengestelde indexcijfer der scheepsvrachten over de geheele wereld had in het vorige jaar October het sinds jaren niet meer be reikte niveau van 97.2 (op basis van 1898—1913 gelijk 100) aangewezen in Mei is het weer gedaald tot 88.8 waar mede het nog aanmerkelijk boven het peil van Mei 1933 ligt, dat 83.7 bedroeg In de laatste maanden is vooral de vraag naar scheepsruimte voor het ver voer van graan sterk toegenomen, wat tot een vrij belangrijke stijging der vrachtprijzen heeft geleid. Het alge meen indexcijfer voor zeevrachten naar en van Nederlandsche havens (waarbij de gemiddelde vrachtprijzen in de jaren 1924-26 op 100 zijn aangenomen), toont, op goudwaarde-basis, voor Juli een stij ging aan met 23 punten of 5.15 in vergelijking met de vorige maand en met 61 punten of 14.9 tegenover Juli 1935. Speciaal voor de Ned. Indische scheepvaartlijnen laten de vooruitzich ten zich beter hanzien dank ,zij den gunstigen gang van zaken in verschillen de cultures. Op de Amsterdamsche beurs heeft dan ook in het bijzonder vraag bestaan naar de aandeelen der Ned. Indische scheepvaartmijen. van welke vooral Ned. Scheepvaart Unie 'n flink avans konden boeken. Van 34 aan het eind van 1935 zijn deze aandee len thans tot bijna 50 gestegen. Nog veel grooter is de koersstijging, die aandeelen Kon. Paketvaart in den loop van dit jaar hebben kunnen boeken, n.l. van 39 tot 104 Aandeelen Holland- Amerika Lijn zijn eveneens verder in koers opgeloopen. Van een laagste no teering van 38 hebben zij zich reeds hersteld tot ca. 60 Of men hiermede de ontegenzeggelijk op scheepvaartge bied ingetreden verbetering niet in al te sterke mate verdisconteert, zal de toekomst moeten leeren. Behalve scheepvaartaandeelen heb ben in de afgeloopen week rubberwaar den in het centrum der belangstelling gestaan. De kooplust ging voornamelijk uit naar aandeelen Amsterdam-Rubber, die ook in koers zijn gestegen. Het be sluit van het bestuur dezer maatschap pij, om overeenkomstig het reeds in het bekocht de Canadees de vrijheid met den dood. Het was een Cretenzer, die wach ter. Xenos vroeg, of er een onderzoek zou worden ingesteld en het antwoord uidde, dat dat waarschijnlijk niet het geval zou zijn: een gevangene meer of minder, dat' was voor Athene en voor de wereld van geen belang,. Die dag verdiende de chefcipier meer dan met zijn salaris overeenstemde. Maar s avonds kon men in de ,,Mikra Ephe- meris lezen, het blad waaraan Xenos verbonden was: „Basil Zaharoff, wegens diefstal ingerekend, tracht uit de gevan genis van Garbola te vluchten. Hij wordt neergeschoten door een cipier, die hij met den dood bedreigt!" Een doode herrijst en wordt wapenkoopman. Skouloudis moet een onbeschrijfelijk gevoel gehad hebben, toen hij in de Mi- kra Ephemeris las, dat zijn vriend en protégé Zaharoff bij een mislukte po ging om uit een gevangenis te ontsnap pen het leven had ingeboet. Berustte dit bericht op waarheid of was het een bedenksel van zijn vijanden' De com mentaren, die het blad leverde, waren niet zeer vleiend. In dergelijke geval len geldt: „Over de dooden niets dan kwaads." laatste jaarverslag aangekondigde voor nemen, de boekwaarde der activa met een groot bedrag inééns te verminde ren, ten laste van de hiervoor bestaan de reserve, was klaarblijkelijk reeds van te voren in den koers verdiscon teerd, zoodat na de publicatie ervan geen verdere koersstijging maar een re actie intrad. De dividendkansen der Mij. zijn door de afschrijving ineens van 7 54 millioen en de vermindering van het jaarlijksche afschrijvingspercentage op aanplantingen van 5 tot 4 onge twijfeld aanmerkelijk verbeterd. Vooraan zullen de afschrijvingen 1 milloen per jaar kleiner kunnen zijn dan tot dusverre, welk bedrag wanneer de brutd.-winst tenmiste voldoende groot is aan aandeelhouders ten goe de zou kunnen komen. Ter beurze raamt men op grond van de tot dusver re gemaakte prijzen op de voorverkoo- pen van rubber uit dezen oogst, dat het dividend over het- loopende jaar 6 zal bedragen. Tabaksaandeelen waren in het alge meen weinig veranderd. Alleen Senem- bah's zijn een paar percent in koers te- ruggeloopen. De handel zoowel in de Sumatra- als de Java-soorten is sterk ingekrompen, zooals gewoonlijk wajn- neer de voorjaarsinschrijvingen achter den rug zijn. Iets meer ging om in sui- keraandeelen van welke H.V.A een koersstijgipg boekten. Dit fonds ont moet in den jongsten tijd vrijwel voort durend belangstelling, waarvoor de gunstige vooruitzichten voor de palm olie- en de sisalproductie van de Mij. voornamelijk als motief worden aange geven. Aandeelen Koninklijke Petro leum waren zoo nu en dan voor Parij- sche rekening gevraagd en konden dientengevolge eveneens in koers stij gen. De petroleumsituatie in de Ver- Staten schijnt zich iets minder gunstig te ontwikkelen. Wel staat het verbruik van benzine nog steeds op een record hoogte, maar eenige raffinaderijen pro- duceeren voortdurend groote hoeveel heden benzine, zoodat de voorraden niet zóó snel verminderen, als in dezen tijd van het jaar eigenlijk het geval moest zijn. In verband hiermede hebben de groote petroleumondernemingen de groothandelsprijzen voor benzine reeds wat moeten verlagen. Het is echter een goed teeken, dat de productie van ruwe petroleum in de laatste week wat ver minderd is. Met eenige belangstelling ziet men het resultaat tegemoet van het proces dat tegen een aantal petroleum- mijen, onder beschuldiging van ontdui king der antitrustwetgeving aanhangig is gemaakt. Van indusiriëelen waren aandeelen Philips slechts tijdelijk iets hooger al spoedig kreeg het aanbod opnieuw de overhand, en zakte de koers weer be neden de 160 in. Unilever konden zich goed in koers handhaven. Er was iets meer beweging in aandeelen Aku's, waarbij geruchten de ronde deden over een op handen zijnde reorganisatie. Zeer waarschijnlijk lijken deze echter niet. Nog in het onlangs verschenen jaarverslag deelde de directie mede, dat zij het tijdstip hiervoor nog niet geko men achtte. Intusschen is er in den toe stand der kunstzijdemarkt nauwelijks eenige verandering gekomen, behalve dan in de Ver. Staten, waar de doch termij. der Aku, de American Enka, me de profiteert van de betere conjunctuur. De export van de Aku is in de eerste helft van dit jaar met 8 teruggeloo- pen en blijkens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceer de exportcijfers is de gemiddelde prijs per kg uit ons land geëxporteerde ga rens _in Juni tot 1.68 54 gedaald, tegen een gemiddelde voor het geheele jaar 1935 van 1.81. Dat de situatie op de wereld-kunstzijdemarkt veel ongunsti ger is geworden, blijkt wel daaruit, dat de Japanschje kunstzijde-industrie, na de „boom" van de vorige jaren, de laat ste maanden herhaaldelijk tot beper- „Deze jonge avonturier, die door de Atheensche society in den tijd, daF hij die frequenteerde, met te weinig wan trouwen is bejegend, heeft ons altijd verdacht geleken met zijn verwaandheid en zijn twijfelachtige allures. Alvorens hij hier ingerekend werd, had hij al kennis gemaakt met de Londensche rechters in verband met een door hem te Const,antinopel ten nadeele van zijn oom gepleegde diefstal." Te Tatavla was ten huize van de fa milie Zaharoff alles in rouw. De Turk- sche kranten hadden het bericht over genomen en het nieuws had zich spoe dig overal verspreid. Aan betuigenissen van deelneming was geen gebrek en nog steeds hoopten zijn bloedverwanten, dat het heele verhaal verzonnen zou zijn. Basils zuster Sébastienne verzond aan een koopman te Athene, een relatie van den ouden heer Zaharoff, het volgende telegram: „Is het waar, dat broer ge dood is te Athene? Dachten, dat hij in Londen was. Zeg a.u.b. wat U weet.' Dank U. Sébastienne Zaharoff," In dien tusschentijd begaf zich een jon gere zuster van Zaharoff Sr. naar Athe ne, waar zij de jonge mevrouw Sophie Negropontis bezocht, een dame, die Basil ten huize van Skouloudis had leeren kennen en die aan hem een aan-, king der productie moest overgaan, Voor het derde kwartaal van dit jaar is de productie opnieuw met 5 beperkt zoodat in de zomermaanden slechts op 65 der productie-capaciteit wordt gewerkt. De maatregelen, die in ver schillende landen tegen de Japansche „dumping" zijn genomen, zijn aan de zen gang van zaken natuurlijk niet vreemd. Op de beleggingsmarkt was de stem ming eenigszins verdeeld. 4 Neder landsche staatsleeningen zijn wat in koers afgebrokkeld; de oudere staats leeningen, evenals de Indische soorten, waren prijshoudend, terwijl gemeente- leeningen in koers aantrokken. De uit gifte der Arnhemsche conversie-lee ning is een succes geworden; bij de toe wijzing moest een belangrijke verminde ring op de inschrijvingen worden toege past. Verwacht moet worden, dat er thans geleidelijk meer gemeenten toe zullen overgaan, hun in den loop van 1931 en 1932 aangegane leeningen met een looptijd van vijf jaar om te zetten in leeningen op langeren termijn. Het betreft hierbij meerendeels leeningen met een rentevoet van 5 in som mige gevallen 554 die in verband met de tegenwoordige situatie van de beleggingsmarkt wel in leeningen met wat lagere rente kunnen worden gecon verteerd. De gemeente Den Bosch con verteert haar op 1 December a.s. ver vallende 5 leening van 2 54 mil lioen in een 454 leening, waarbij de koers van inschrijving iets boven pari is gesteld, nl. op 100 54 Liever dan tot den aflossingsdatum te wachten, met de kans, dat inmiddels een wijziging op de kapitaalmarkt intreedt, waardoor con versie niet of tot ongunstiger voorwaar den mogelijk zou zijn, gaat deze ge meente reeds thans tot consolidatie van haar kort loopende verplichtingen over Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Ned. Scheepv. U. 4654505449% Rott. Lloyd 405441 St. Mij. „Nederland" 375440 A'dam Rubbe'r 140%—146%—142% Deli Bat. Rubber 755476%75 Deli Mij. 245—247—245% Senembah 2335422654 H.V. „Amsterdam" 27728454 27854 Kon. Petr. 27554—281—27954 Philips 163—16554—157%—15954 Unilever 11854120 Aku 2554—2654—25% 4 Nederland 9998% 4 Ned. Indië 97%—'97 54—'97% HET VERTREK VAN DEN NEDER- LANDSCHEN GEZANT UIT SPANJE. De minister van buitenlandsche zaken heeft geantwoord op vragen van den heer Van Vessem in verband met het vertrek uit Spanje van den Nederland- schen gezant aldaar: Op 26 Juli besloten de buitenlandsche zendingen, die zich, overeenkomstig de in Spanje bestaande gewoonten voor de zomermaanden te San Sebastiaan be vonden, toen zij door de plotseling in 't geheele Noorden des lands opgetreden gewapende korpsen van het Midden en Zuiden werden afgesloten, die stad te verlaten langs den eenigen nog open- staanden weg, den zeeweg. De toestand was zoodanig geworden, dat men volko men van de buitenwereld dreigde te worden afgesloten. H.Ms. gezant is toen met de leden van de Amerikaansche ambassade en den Noorschen gezant op een Amerikaansch opleidingsschip naar een Fransche haven bij de grens vertrok ken, van waar de heer Roosmale Nepveu den volgenden ochtend op Spaansch ge bied is teruggekeerd, waar hij, daarin gevolgd door een aantal andere mis sies, een tijdelijke kanselarij heeft inge richt te Irun (vlak bij de Fransche grens) gename herinnering had. Met h,aar be raadslaagde men over hetgeen men zou kunnen doen, om te vernemen, of het vreeselijke bericht waarheid bevatte. Deze keer werd er een telegram aan 't adres van Skouloudis verzonden: „Ge zusters Zaharoff wanhopig bij het be richt wreede dood van haar broer. Smeek U mij in te lichten. Sophie." Skouloudis had reeds besloten het er niet bij te laten. Hij wendde zich on middellijk tot den chef van de Atheen sche politie, den heer Staikos, die hem na eenig praten een document verstrek te, dat hem in staat stelde opgraving van het lijk te verlangen. Skouloudis begaf zich daarop naar den tandarts, die Z.aharoff eens in behandeling had gehad. Deze verklaarde de tanden van zijn cliënt zonder moeite te kunnen herkennen. De opgraving had plaats en zoowel de dentist als Skouloudis, stel den onmiddellijk vast, dat men niet met het stoffelijk overschot van Zaharoff te doen had. De kleur der haren stemde niet overeen met die van Basils dos en het gebit week geheel af van Zaharoff's tanden. Daarop w,as Skouloudis eerste werk een onderzoek in te stellen. De chef cipier werd aan een verhoor onderwor pen en bekende, dat hij zich door Xe- bij gebrek aan mogelijkheid verder in Spanje door te dringen. Geen diplomatiek of consulair verte genwoordiger van eenig land in Spanje kan op het oogenblik in het gunstigste geval meer dan in beperkt gedeelte des lands tot de bescherming zijner landge- nooten bijdragen. Voor den tijd, waarin H.Ms. gezant zich, ofschoon in Spanje aanwezig, niet in verbinding kan stellen met de regee ring, waarbij hij is geaccrediteerd, is in dezen abnormalen toestand voorzien door den vice-consul te Madrid te be lasten met de waarneming van den di- plomatieken post en hem als tijdelijk zaakgelastigde bij de Spaansche regee ring in te leiden, die deze aanwijzing uit drukkelijk heeft verklaard te aanvaar den. Daarnaast treden in hun ressorten de Nederlandsche consulaire ambtenaren in Spanje, met wie de regeering voorals nog in rechtstreeksche verbinding staat, voor de Nederlandsche belangen op. DE BACON-AFFAIRE. Het Tweede Kamerlid Van der Weij- den heeft aan den minister van land bouw en visscherij de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de baconfabrikan ten (een uitgezonderd door onderlinge afspraak een inschrijvingsprijs voor de baconbereiding hebben opgegeven, die 60 cents per 100 kg hooger is dan wat redelijk wordt geacht en waardoor dus 30 op den normalen slachtprijs is gelegd met het gevolg dat hierdoor 3000 per. week teveel moet worden betaald. 2. Is het juist, dat de regeeringsadvi- seur met dezen opzet bekend was? 3. indien dit juist is, is de minister dan niet van oordeel, dat door de herhaalde en telkens weer voorkomende zelfbe- voordeeling van de groep baconzouters in een tijd, dat de varkenshouders, voor wie de varkenscentrale is ingesteld, reeds vier jaren met groote verliezen werken, het vertrouwen in de doeltref fendheid van de crisismaatregelen in sterke mate ondermijnd wordt. 4. Is de minister, gezien den gang van zaken, niet van oordeel, dat het tijd wordt de geheele baconregeling op te heffen, met behoud echter van de teeltregeling de kwaliteitscontrole, de heffing en de toeslagregeling, al naar gelang deze noodig is om den in uit zicht gestelden richtprijs van 4 X meel- prijs plus 90 cents te bereiken? 5. Is de minister, indien vraag 4 be vestigd moet worden beantwoord, be reid ten spoedigste maatregelen in den in die vraag bedoelden geest te ne men? MASSALE HULDIGING VAN DE KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL. Enkele duizenden personen, jong en oud hebben, gisteravond gevolg gege ven aan den oproep van het huldigings comité der Haagsche burgerij om de Ko ninklijke Militaire Kapel te huldigen wegens het feit, dat het dezer dagen 60 jaar geleden was, dat de kapel het praedicaat koninklijke verkreeg. Zoo wel binnen als rondom het afgezette ge deelte van het Malieveld waar de hul diging plaats vond, hadden toeschou wers in grooten getale plaats genomen. De huldiging geschiedde door 14 mu ziek- en fanfarekorpsen. Om half acht marcheerden de leden der militaire kapel, met kapitein Walther Boer aan het hoofd, het Malieveld op, zij werden met een hartelijk applaus be groet. Terwijl de 14 muziekkorpsen geza menlijk, onder leiding van den heer Henri Zeldenrust, „Turf in je ransels" speelden, maakten velen van de gele genheid gebruik om voor de kapel te defileeren Leden van de „Princevlag", traden als ordecommissarissen op het geen tijdens het défilé niet eenvoudig was, omdat het publiek steeds meer op het afgezette gedeelte naar voren drong. Na het défilé werden nog twee nos had laten omkoopen. Deze had kun nen berekenen, dat zijn grap vroeg of laat aan het licht zou komen en een verstandige wraak kan men de lancee ring van het onware bericht daarom niet noemen. Hij was gedwongen Skou- doulis zijn excuses aan te bieden, dien te verzoeken geen verdere maatregelen te nemen, daar hij, Xenos, geen fortuin bezat en van zijn pen moest leven. Hij legde er den nadruk op, dat alles slechts als een grap bedoeld was, maar Skouloudis deelde hem niettemin mee, dat hij op verdere -visites van een der gelijk journalist niet gesteld w,as. Behalve voor Skouloudis was de zaak niet geheel en al afgeloopen. Op een dag ontmoette een landgenoot Zaharoff in het Stock Exchange en vertelde hem het drama, dat zich te Athene had af gespeeld, Zaharoff hoorde het aan en* besloot toen onmiddellijk naar Grie kenland terug te keeren. Naar zijn ge woonte wilde hij de koe bij de horens vatten. Op verzoek van keizer Alexander van Rusland had Karei I van Roemenië zich aan het hoofd van de troepen ge steld, die de Turken moesten tegenhou den en terugdringen. Maar Osman Pas ja hield stand en behaalde zelfs enke-*

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5