De burgeroorlog BUITENLAND. De Olympische Spelen. BIOSCOPEN. KERK EN SCHOOL. AFLOOP VERK00PINGEN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. SPANJE. Prachtige prestatie van Brasser in den tienkamp. MIDDELBURG. DOMBURG Mosselen knippen te Tholen of lerseke? Men schrijft ons uit lerseke: Naar - aanleiding van hetgeen Maan dag 1.1. in uwe courant aangaande het knippen van mosselen te Tholen stond, zij opgemerkt, dat die relevatie over de geschiedenis van dat mosselen knippen geheel jiïist is. Doordat de weg Anna Jacoba Polder zoo treurig slecht was, kon Bruinisse niet knigpen. Verleden jaar heeft Dirk Duivendijk te Bruinisse een groote loods op de haven klaar la ten maken en inrichten voor het knippen van mosselen en toen alles klaar was, mocht er geen mosseltje meer geknipt worden, het was naar elders verplaatst, Nu heeft het C.V.K. geen invloed uit geoefend op den gang van zaken in 1932, maar wel op die van 1935. In November 1935 heeft de firma uit Parijs, die mosselen (geknipte) betrok van de firma De Hooge uit Antwerpen, herhaalde malen aangedrongen dat die mosselen klaar werden gemaakt te ler seke, daar het te lerseke beter gebeur de dan te Tholen. Maar het C.V.K. (of deszelfs directeur) wilde dat niet. Het is beslist geweigerd. Het moest in Tholen gebeuren. Wat is nu bevoordeeling? Nu kunt u wel beweren, ja maar die combinatie Parijs heeft niets met het C.V.K. te ma ken. Maar dat gaat niet op. Als dezelfde personen aan twee zaken verbonden zijn, is het moeilijk te scheiden. Daarom houden dé Iersekenaars vol dat Tholen bevoorrecht wordt door het C.V.K, IERSEKEi Vrijdagavond had de hr. Slotboom;' Werkzaam bij den heer E, J. van der Peijl alhier een ongeluk dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Om streeks zeven uur was hij bezig eenige reparatie te verrichten in een paal van de radiocentrale, tot welk doel hij in dezen paal was geklommen. Plotseling knapte de paal af, en kwam terecht op het dak van een daarbij staande wo ning. Slotboom liet zich vallen, doch kwam zoo ongelukkig met zijn lenden op een rand van een muurtje in aan raking, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Beide doktoren waren spoedig ter plaatse, waarna de getroffene per auto naar zijn woning werd vervoerd. IERSEKE. Naar aanleiding van de de ze week gemelde arrestatie van zekeren V., kan nog gemeld worden, dat het in beslag genomen poeder geen cocaïne, maar borax was. Dus geen quaestie van smokkelen, maar van oplichting. Mede in deze zaak werd nog gearresteerd en verhoord zekere K. van Krabbendijke. Burgemeester Gunning leidt mede deze zaak. Het onderzoek is nog in vollen gang en kan verrassende resultaten op leveren. r IERSEKE. We zagen van een oester- kweeker verschillende schelpen met aanslag van de beruchte slipper limpeds of watermuiltjes. Op een schelp zaten 149 en; op de andere 109 stuks, terwijl van onderbroed geen spoor viel te ont dekken. Op de uitgelegde oesterpannen valt de oesterbroed sporadisch, 2030 op een pan is niet slecht, terwijl een jaar gelden pannen met 400 a 500 nog voor kwamen. Als de sterfte van het jonge broed zoo groot is als in 1935, blijven er dit jaar niet meer dan 3 of 4 over. Dit seizoen zijn ongeveer 2 miljoen pannen uitgelegd, WEMELDINGE. Het Fransche tank schip Sam-Sam liep bij het binnenvaren in de Oostsluis alhier, eerst op den sluismuur en daarna op de zware bin nendeur, waaraan ernstige schade werd teweeggebracht. Nadat voldoende cautie was gesteld (men spreekt van 3000) kon het schip vertrekken. Het sleepschip „Edison" geladen met kolen van „Rhurort" naar Antwerpen, passeerde alhier met lekkage. Genoemd schip had nabij Dintel op een berm ge zeten. Een bergingsvaartuig assisteerde het schip naar zijn bestemming. FELLE UITSLAANDE BRAND- TERNEUZEN, Donderdagmiddag ont stond een felle brand in het materialen pakhuis van den heer C( Wieland, staande aan den Smidswal alhier. De heer W. en zijn compagnon de hr. De Smidt met den pakhuisbediende hadden juist het pakhuis verlaten, toen een kleine jongen kwam aanloopen met de mededeeling, dat het pakhuis in brand stond. In het magazijn waren behalve ledige vaten en kisten ook nog opgeborgen een Buickpersonenauto en een oude Adler auto. De Buick-auto kan nog juist op tijc uit het pakhuis gereden worden, doch overigens kon niets meer worden gered Direct stond het perceel in vollen vlam en verspreidden de rookwolken zich laag over de stad, zoodat de toe loop van het publiek zeer groot was. Het duurde vrij lang voor de brand weer water kon geven, doch reeds van het begin van den brand af was te zien dat er van het brandend pand niets te redden zou zijn- Gelukkig was er zoo goed als geen wind, waardoor de belendende percee len gespaard konden blijven, al hebben deze veel waterschade bekomen. Hoe de brand is ontstaan, is onbe kend, daar er niet gerookt is. Het per ceel noch het zich daarin bevindende was verzekerd. (T.C.) Volgens pen Franschen jour nalist staat "de overwinning der opstandelingen volkomen vast. Een speciale verslaggever van het Fransche blad „Le Jour" die alle fron ten in Spanje, zoowel aan de zijde der Nationalisten als aan die der regeering heeft bezocht, en thans naar Frankrijk is teruggekeerd, geeft in zijn blad de indrukken weer, die hij heeft verza meld. Hij komt tot de slotsom, dat de troe pen van generaal Franco en generaal Hola op den dag en op het uur, die zij zelf bepalen, Madrid zullen binnenruk ten. De overwinning der nationalisten staat volkomen vast en niets ter wereld zal hun kunnen beletten, hun doel te be reiken. De regeering blijft echter op timistisch. Het ministerie van binnenlandsche zaken te Madrid heeft gisteravond me degedeeld, dat de berichten zeer gun stig voor de strijdkrachten der repu- oliek blijven. Het langzame tempo der operaties is toe te schrijven aan het feit, dat de regeering op het laatste oogenblik de machtige middelen, waar over zij de beschikking heeft, wenscht toe te passen. De regeering treedt tac tisch op en iedere verdere dag ver stikt meer en meer de strijdkrachten der opstandelingen, die van elkander ge scheiden zijn. Het normale leven te Ma drid is hervat en de voedselvoorziening aldaar verzekerd. De regeeringstroepen rukken langzaam op naar het Noorden en naar Aragon, In de provincies Ca- ceres en Badajoz vhebben gevechten plaats gehad, na afloop waarvan de op standelingen op de vlucht zijn geslagen en aanzienlijk materiaal hebben achter gelaten. Bommen op Gibraltar.. Tijdens het gevecht dat Donderdag in de straat van Gibraltar werd gele verd tusschen de opstandelingen en de regeeringsvloot bij het troepentransport van Afrika naar Spanje zijn twee gra naten en twee bommen op Britsch ge bied rond Gibraltar ontploft. Twee na bij de renbaan en twee in de haven bij de Aisladoakade. Een groot kaliber vliegtuigbom ontplofte op een 50-tal meter van een Engelsche dame, die po lo speelde. Het is een wonder, dat geen enkel huis werd getroffen. De commandant van Gibraltar heeft geprotesteerd bij beide strijdende par tijen, aangezien de granaten afkomstig waren van de regeeringsvloot en de bommen van de luchtmacht van Fran- zijn de havenstad Cadiz in Andalusië te veroveren. De opstandelingen spre ken dit echter tegen. Britsch protest. Officieel wordt medegedeeld, dat de Bi itsche autoriteiten te Gibraltar bij Generaal Franco en bij de Spaansche regeering hébben geprotesteerd in ver band met de bommen, die nabij Gibral tar zijq neergevallen. Kerkelijke goederen te Barce lona geconfisceerd, De regeering van Catalonië heeft de inbeslagneming bevolen van alle ker kelijke goederen en bezittingen der ker kelijke congregaties, alsmede van de be zittingen van personen, die aan den mi litairen opstand hebben deelgenomen. De in beslag genomen goederen zullen bestemd worden voor sociale diensten. Generaal Franco te Se villa. Generaal Franco is, komende uit Ma rokko, vergezeld van zijn generalen staf gisteren in Sevilla aangekomen. Uit de ze stad wordt gemeld, dat een colonne onder commando van Castejon, welke naar Madrid optrekt, Alemendrjalejo heeft ingenomen. Een colonne der soci alistische troepen te Badajoz is door Franco welgezinde elementen tegenge houden. Het Fransche ontwerp-accoord inzake de non-interventie. Het Fransche ontwerp-accoord inza ke niet-inmenging in Spanje is gister te Londen, Rome en Berlijn ontvangen. Men meent te weten, dat de voornaam ste punten, die het omvat, zijn, een ver bod van het vervoer naar Spanje, di rect of indirect, van wapens en ander oorlogsmateriaal, waaronder begrepen burgerlijke en militaire vliegtuigen, en wederzijdsche inlichting der ondertee kenaars omtrent de door hen genomen maatregelen. Het Briische standpunt ten aanzien van het ontwerp is reeds ter kennis van de Fransche ambassade gebracht. Wat Londen betreft, vormt het voorgestelde embargo op burger vliegtuigen de voornaamste moeilijk heid, daar Engeland krachtens de thans geldende wetten geen embargo op de burgerluchtvaart kan afkondigen, en er zekere bezwaren worden geopperd, te gen het nemen van bijzondere maatre gelen op dit punt. Fransche vrijwilligers te Bar celona. Volgens een uit Barcelona ontvangen bericht, is aldaar een groep Fransche vrijwilligers aangekomen, welke tegen de nationalisten wil strijden. Het zouden ongeveer 200 aanhangers van het Fransche volksfront zijn. goestencompagnie betreft, de „Wind handels" en tulpenhistorie, de financie ring a la John Law waren g e e a be- daehte geschiedenisjes, om van affaires van den laatsten tijd maar tezwijgen i Prachtige fotografie en natuur- en zeetafereelen, die iemands hart sneller. kunnen doen kloppen. De Santa-Cruz gedeelten dezer film zijn allemaal op Teneriffe opgenomen. j „De Vogelhandelaar". Naar wij vernamen is deze film, die Gisternamiddag werd de tienkamp voortgezet,/ Begonnen werd met het ko- gelstooten, waarin onze landgenoot Bras ser opnieuw bewees, dat hij in uitste kende conditie is. Onze tienkamper be reikte een afstand van 13,49 meter. Zijn gisteravond niet gedraaid werd, door 'n beste prestatie op dit onderdeel van malheurtje te laat aangekomen. Het is den tienkamp was tot nu toe de 12.99 een operette-historie in den bekendenmeter. Hierdoor steeg Brasser van de vlotten stijl, met Tyrolers, keurvorsten,! tiende naar de zevende plaats, hofdames, opper- en onderjagermeesters j Als eenige over 1,90 m. en wat dies meer zij. Maria Andergast Het volgende onderdeel van den tien kamp was het hoogspringen. Toen de •ir co. Algeciras gebombardeerd. De kruisers Jaime Primero". „Liber- tad' en „Cervantes", die alle de regee ring trouw zijn gebleven, hebben gister Algeciras gebombardeerd. De „Jaime" naderde zoo dicht mogelijk de stad, ter wijl de twee andere schepen in volle zee bleven schieten op de vliegtuigen van de opstandelingen. .De Britten te Algeciras vluchtten zoo snel mogelijk in auto's naar Gibraltar. Zij verklaar den, dat vele gebouwen vernield wa ren en dat vele slachtoffers onder de bevolking waren gevallen. Nader wordt gemeld: Het bombardement van Algeciras heeft klaarblijkelijk zijn oorzaak gevon den in de aanwezigheid te Algeciras en La Linea van eergisteren uit Marokko gedebarkeerde troepen. Tijdens het bombardement moet een granaat op een benzineopslagplaats terecht zijn geko men, want er brak daar brand uit en de vlammen breidden zich zeer spoedig uit over een lengte van 300 meter langs de kade. Vooral de havenwerken en de kazernes zijn zwaar getroffen. Gister avond hing een zware rookpluim boven de stad. Het Engelsche en het Argentijnsche consulaat moeten vernield zijn. In totaal moeten 40 menschen gedood zijn. Spionnage-centrum der opstan delingen ontdekt. Men heeft te Madrid een tweetal ge heime radiozenders ontdekt, die aan de opstandelingen inlichtingen ver schaften over de bewegingen der regee- ringsgetrouwe troepen. Deze inlichtin gen werden verstrekt door een goed ge organiseerde spionnageorganisatie ver schillende personen zijn gearresteerd. Oorlogsbelasting in opstandige provincies' De opstandelingen-regeering te Bur gos heeft in de provincies in het Noor den 'n voorloopige oorlogsbelasting in gesteld, waarvan de opbrengst bestemd is tot steun aan de familieleden der ge- mobiliseerden. De belasting zal in hoofdzaak moeten worden opgebracht door effectenbezitters, aandeelhouders in ondernemingen en door personen met inkomens boven de 6000 peseta's. Val van Saragossa aanstaande? De regeering heeft Vrijdagavond me degedeeld, dat de regeeringstroepen Pina de Ebro, dat op 45 mijl afstand van Saragossa is gelegen, hebben be zet. De val van Saragossa wordt zeer binnenkort verwacht. Cadiz genomen? Van twee zijden wordt gemeld, dat regeeringstroepen er in geslaagd zouden CITY- „De laatste vier van Santa Cruz Er zijn in de wereld een aantal van die Kreugers, die groot-financiers, welke beter groot-goochelaars met eigen en andermans geld Het laatste 't meest genoemd zouden kunnen worden Het zijn lieden met veel organisatietalent, veel menschenkennis, en weinig of geen geweten. Het doel geldverdienen heiligt alle middelen, en het geld, dat stom is, maakt dan recht, wat krom is. De verleiding over dit soort lieden in het algemeen verder uit te weiden, weerstaande, zij hier slechts opgetee- kend, dat de hoofdpersoon in ,,De laatste en Lil Dagover spelen de voornaamste damesrollen. Groote wijsheid uit een „Kleine Krant" Hofnarren zeiden soms ongezouten waarheden. Aan het hof van H. M. de Koningin der Aarde is tegenwoordig hofnar een zekere „Kleine Krant", soms recht over eind en soms op z'n hoofd gedrukt ach ter op ,,ï)e Groene". Daaraan ontleenen wij mede in verband met ons hoofdartikel van van dag een wijze zotternij, nl. een „sleu tel voor Krantenlezers en meetingbe zoekers. Daarin wordt gegeven hoe de daden der nationaal-socialisten en der parlementaristen geformuleerd worden, rechts en links, en hoe men dit óók kan omkeeren !Wij laten het hier vol gen, Dus: wat een nazi volksvoorlich ters noemt, noemt de parlementarist volksvergiftiging, maar óók vice-versa, nl. wat de parlementaris volksvoorlich ting noemt, dat noemt de nazi volksver giftiging! Volksvoorlichting Volksvergiftiging. Overtuigd strijder Paranoialijder, Doelbewust optreden Tyrannie. Wereldbeschouwing verdedigen Opruien. De jeugd opvoeden Aan de ziel der jeugd vergrijpen. Opofferingsgezindheid Blind fanatisme. Stormachtige toejuichingen Uitzinnig gejoel. Propaganda Leugencampagne. Onthullen Lasteren, Doortastend optreden Terreur uitoefenen. Recht doen wedervaren Lafhartig vermoorden. Overgeven aan het rechtsgevoel van het volk Lafhartig vermoorden. Onschadelijk maken Lafhartig vermoorden. Indrukwekkende demonstratie. Schandelijke provocatie. Solidariteitsgevoel Kliekjesgeest. Bezielde jongeren Tuchtlooze bende kwajongens. Krachtige persoonlijkheid Bruut, ook: Sadist. vier van Santa-Cruz" zulk een bankier zwendelaar op groote schaal is: Alexan der Ghazaroff, een mooie kop, een mooie figuur in z'n elegante onbewogendheid Mooier nog dan de medezwendelaar Alexis Aika, al is de laatste veel meer beau gar^on. Dit zijn de hoofdpersonen „achter de schermen". In het verhaal zooals de film ons dit als een geweldige avonturenro man ontwikkelt, zijn anderen de hoofd rolspelers. Kapitein Peter Streuvels (Hermann Speelmans) met zijn eenvou Voor het examen Fransch l.o. slaagde te Utrecht mej. M. S. Kamer mans te Vlissingen. Geslaagd te Utrecht voor de acte Engelsch M. O. A., mej. F. C. Kluivingh te 's-Gravenh,age, vroeger te Middel burg. i Voor het examen hoofdakte slaag de te Rotterdam de heer A. J, Dierikx te Sluis. Vrijdag werd ten overstaan van notaris J, C. Kram teWemeldinge, publiek verkocht de oppervruchten was sende in diverse boomgaarden en toe- dige, lieve vrouw Madeleine, gaan voor behoorende aan de Erven L. Dominicus, een zwendel-affaire, door opgemelde I Jac. de Zeeuw, Adr. Burger, Burgerlijk duitenmagnaten op touw gezet, nl De Armbestuur en de Ned Herv, kerk. „Santa Cruz Langoestencompagnie' per schip naar het eilandje van dien naam, om er een conservenfabriek op te richten. Ze komen er .met een stelletje negers, hoogst onbetrouwbare blanke individuen en verder hun vier getrouwen van vele zeereizen: Jack, William, Erick er. Hein. Ze vinden er vele van die koddige pinguïns allen om die beestjes zou men deze film al gaan zien! maar weinig langoesten, (zeékreeften). De heele conservenfabriek wordt niks. Na tuurlijk, dat hoeft ook niet. Als de aan- deelen op de beurs maar hoog oploopen en Ghazaroff er maar dik aan verdient. Op de Santa-Cruz speelt zich veel af. Het schip, dat hun bracht, wordt plot seling weggeroepen, met achterlating Van kapitein en vrouw, de getrouwe vier en wat gespuis. Hoe zich dit alles verder ontwikkelt doet er hier nu niet toe. Hoofdzaak is, dat het een prachtige avonturenroman op het doek is gewor den, waarvan men zeer zal genieten om de „Wirklichkeitstreue" der velerlei ge gevens, en waarbij men goed zal doen te bedenken, dat het „truth is stranger than fiction" nog immer geldt, d.w.z. men weze niet te snel met zijn oordeel, dat 't hier „natuurlijk maar een bedacht verhaaltje geldt", want al moge dat waar zijn voorzoover het deze Lan- Voor de totale som van 1585, plus de gewone onkosten. De prijzen aan 't hout zijn hoog, doch de opbrengst van de geveilde perceelen blijft dit jaar ver onder het middelmatige. Notaris Blaupot ten Cate heeft Vrijdagmiddag te Westkapelle publiek verkocht: Een woonhuis met schuur, tuingrond' en erf te Westka p e 11 e, aan de Noordstraat B 103, groot 2 a 63 ca aan A, van Peene aldaar, voor 950; 79 a 70 ca (2 g 9 r) bouwland te Zoutelande, aan W. Jobse Hz, te Westkapelle voor 2340; 36 a 70 ca (280 r) bouwland te Westkapelle, aan Jac. Verhulst Hz,, al daar voor 670; 38 a 10 ca (291 r) bouwland te West kapelle aan Ks. Gabrielse Sz., aldaar voor 937; 62 a (1 g 174 r,bouwland, te West kapelle aan Wm. Jobse Pz. aldaar voor 1900. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent W, TT? IFLI-FR lat op 1,80 meter lag, waren de mees te deelnemers reeds afgevallen. Bras ser bewees duidelijk, dat hij de beste springer van de tienkampers was. Toen de hoogte 1,85 meter bedroeg waren behalve de Nederlander alleen nog de Amerikaan Morris en de Pool Plawczylc overgebleven. Slechts Brasser, die luide werd toegejuicht, kwam daarna over 'n hoogte van 1,90 meter. Brasser, die met 1.945 meter Neder- landsch recordhouder is, trachtte daarna over een hoogte van 1,93 meter te ko men, maar .zijn drie pogingen faalden. In een tienkamp heeft Brasser echter nog nooit 1,90 m gesprongen. Door deze uitnemende prestatie kwam Brasser op de vierde plaats. De 400 meter in 51,5 sec. Als laatste nummer op dezen eersten dag van den tienkamp werd daarop de 400 meter geloopen. Brasser werd in zijn serie derde in 51,5 sec. Dit is de beste tijd, welke Brasser ooit op de 400 meter heeft gemaakt. Zijn beste prestatie was tot nu toe 54 sec. Door dezen onverwacht snellen tijd bleef onze tienkamper, nadat vijf onderdeelen wa ren verwerkt, onbedreigd vierde. Het totaal aantal punten van Brasser bedroeg, na den eersten dag 3873. Hij is tot nu toe de beste Europeaan. De drie eerste plaatsen worden ingenomen door de buitengewoon sterke Amerikanen, nl. Clark (4194 p.), den wereldrecordhou der Morris (4192 p.) en Parker (3888 p.), dit is slechts 15 punten meer dan onze landgenoot. Er zijn nog 25 tienkampers overgebleven. BRASSER LOOPT DE 110 M HORDEN IN 16,2 SEC. HIJ WERPT DEN DISCUS 39,45 JVL Vanmorgen werd in het goed bezette hoofdstadion begonnen met het tweede deel van den tienkamp. Allereerst werd de 110 meter horden geloopen. Brasser was direct voor in zijn serie en in den tijd van 16,2 sec. ging hij door de finish. Ook deze prestatie van onzen kranigen tienkamper was weer boven verwach ting." Zijn beste tijd op dit nummer in den tienkamp was tot nu toe 17,3 sec. De snelste tijd in de 110 meter hor den maakte de nieuwe wereldrecord houder Morris met 14.9 sec. Na de 110 meter horden werd Bras- ser's vierde plaats echter ernstig be dreigd door Guhl (Zwitserlanu). Hierna werd met discuswerpen een aanvang gemaakt. De eerste worp van Brasser, welke ruim 37 m bedroeg, was ongeldig. Inmiddels w:erp de Zwitser Guhl 40,97 m. De tweede worp van Brasser was 37,38 m. Maar de derde prestatie van Brasser was boven verwachting. Hij be reikte een afstand ven 39.45 meter De stand der leiders is: 1 Morris (V^S.) 5849 punten; 2 Clark fV.S.) 57,05 p.; 3 Parker 5502 p.; 4 Guhl 5333 p.; 5 Bras ser 5317 p. NIEUW OLYMPISCH RECORD OP DE 5000 M HARDLOOPEN' Nog nooit is er op de Olympische Spe len zoo'n enorm felle strijd in de l°op" nummers geleverd als ditmaal. Ook* de 5000 meter bracht weer een heroïschen kamp. Evenals bij de 10 km zouden on getwijfeld drie Finnen de medailles heb ben veroverd, indien Salminen, toen er no-* ongeveer 700 m moesten worden afgelegd, niet het ongeluk had gehad te vallen. Weliswaar liep de Fin met in spanning van zijn uiterste krachten nog in, maar hij was te ver achter. Zijn landgenooten Hoeckert en Lfetbinen eindigden thans op de eerste plaatsen. Om de bronzen medaille werd vinnig gestreden tusschen Murakoso en den Zweed Johnson, die op de laatste 1000 meter naar voren was gekomen. De Zweed raakte iets voor. De pogingen van den Japanner om hem te passeer en faalden, zoodat Murakoso, evenals op de 10 km, met de vierde plaats genoe gen moest nemen. Salminen kwam als vijfde binnen. 1 en Olympisch kampioen Hoeckert (Finland) 14 min. 22,2 sec.; (nieuw Olympisch record, dit bedroeg tot dus verre 14 min. 30 sec.; 2 Lethinen (Fin land) 14 min. 25,8 sec.; 3 Johnson (Zwe den) 14 min. 29 sec.; 4 Moerakoso (Ja pan); 5 Noji (Polen); 6 Salminen (Fin land). Spannende kamp op de 400 m. In de finale 400 meter hardloopen werd verbitterd gestreden. In 'n zeer fei len sprint werd de baan afgelegd. Reeds na 100 meter kw,am de Amerikaansche neger Williams onweerstaanbaar naar voren. Op de tweede plaats lag even eens een Amerikaan nl. Luvalle. Deze werd op de laatste 50 m door Brown verdrongen, terwijl Luvalle en Roberts verder streden om de derde plaats. Win naar werd Williams, die in de laatste 20 meter nog even door Brown bedreig werd. Het resultaat van dezen loop luidt: 1 en Olympisch kampioen Willi ams (Ver. Staten) 46,5 sec.; 2 Browns sprin In' reet ter. boch Van direc gen den Van kensl door|

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 2