RECHTSZAKEN. BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. VAN DE BELGISCHE KUST. AGENDA Bftt&tSiturMMetiKutc.^ j-ai alsof het een gewoon ritje gold. Den ge- galonneerden hoogen hoed op het la chende hoofd, ondanks den regen en keurig in zijn koetsiersjas met een gou den tres. Voorop de vlag met de kleu ren der faculteiten (vanwege de relatie met het Utrechtsche studentenleven) en achterop de Nederlandsche driekleur. Dat was het bijzondere. Voor Bobbie, het paard, was er niets bijzonders aan. Hij had al zoo vaak in ditzelfde gareel geloopen, dat hij blij was de drukte van het vertrek te kunnen ontvluchten en het vertrouwde belletje op zijn tuig kon laten klinken als accom pagnement van het hoefgetrappel op het asphalt van de binnenstad. Ja, er was toch nóg iets bijzonders aan dezen tocht. Achteraan Daisy's vic toria hing een groot plakkaat, waarop met duidelijke letters stond te lezen: „Daisy rijdt naar Parijs". En Bobbie vond het al gauw een gekken tocht worden, want waar ging zijn baas nu heen? Steeds maar verder, een rivier over en nog een rivier en daarna zoowaar nog een keer zoo'n breed water, dat je in Utrecht nooit ziet. Daisy was op weg naar Parijs. Maar hij heeft de lichtstad niet ge zien. Verder dan de Fransche grens heeft Bobbie het gezelschap niet ge bracht, omdat de douane van dit land bezwaar maakte, het Nederlandsche spannetje binnen te laten. Daar begrijpt Daisy niets van. Waarom mocht hij nu wel door Brussel en niet over de Fran sche grens? Ze zijn toen maar terugge keerd en nu is Daisy weer thuis en Bobbie slaapt weer in zijn ouden ver trouwden stal. Het bakje van Daisy draagt wel de sporen van de lange reis. Er zijn men- schen, die er prijs op stellen zooveel mogelijk etiketten op hun koffers ge plakt te zien van hotels, waar zij zoo al geweest zijn. Welnu, Daisy's rijtuig is een rollende catalogus van bierviltjes en van allerlei hotels en ook van andere aandenkens aan de plaatsen waar zij doorheen zijn getrokken. Er is haast geen ruimte meer over, maar Daisy is dan ook wat trotsch op zijn groote reis van meer dan 1000 kilometer! Heb je een goede reis gehad, Dai sy, hebben we hem gevraagd. Een aardig goeie reis, meneer. Maar veel nat en veel kou. Och, me- heertje, wat kan er toch een hoop re gen vallen op een mensch als het een beetje wil! En behalve dat het zoo ver velend voor ons was, een stropje is het ook wel geweest, want de menschen za ten nu niet meer op de terrassen van de café's en dat beteekende slecht ver- koopen van onze kaarten. Maar anders niet te klagen, hoor, Slapen en eten was soms wel een beetje vreemd. Slapen de den we bij de boeren in het hooi, soms in een stal en een keertje in een hotel. Maar dat is wel eens raar in het bui tenland. Op een nacht werd ik wakker van gekriebel en ik vroeg aan een van m'n maats: wat zullen we nou heb ben? O, zegt ie, we#hebben gezelschap gekregen en in een oogenblikje vingen we een stuk of wat van die lieve dier tjes. De rest van den nacht heb ik toen, maar in een stoel gezeten. En werd je overal vriendelijk ont vangen? Niks over te klagen, meneer. De menschen zijn allemaal best voor me ge weest, behalve aan de Fransche grens. De gezant had onze papieren moeten afstempelen en dat wisten we niet. Nou mochten we er niet in, alleen als we een heeleboel geld betaalden. Maar Daisy is nooit rijk geweest en ik had zooveel niet bij me. We hebben Frankrijk alleen maar gezien, maar d'r in geweest zijn we niet. Dat zit Daisy nog geweldig dwars. Met den kaartenverkoop is het best ge gaan. Van de 3000 kaarten die waren meegenomen om onderweg te verkoo- pen, ter verlichting van de reiskosten, had hij er nog maar 750 over, Toch is het reizen met een paard tegenwoordig niet veel meer gedaan. De wegen zijln er in de eerste plaats niet meer ge schikt voor en dan, als men voor ben zine of olie komt, zijn de menschen al tijd thuis, dan is er wat te verdienen. Maar men moet niet om hooi of stroo voor een paard komen. Van m'n kameraden heb ik veel plezier gehad, vertelt Daisy verder. We hebben het heel best samen gehad, ook met de hond. We konden gerust gaan slapen, want zoo goed en lief hij over dag is, zoo vuil is hij als het nacht is. Voor het gemak hebben we het beestje ook maar Daisy genoemd. En het paard heeft het ook best gedaan. BobbTe is niets tekort gekomen en hij heeft braaf getrokken, berg op berg af. En daar in dat Belgenland zijn heuvels. Och, me- heertje, wat zijn daar een heuvels! Een rem hadden we niet en we hebben een boomstammetje moeten nemen om als het te bar werd, wat in te houden. Nu zit Daisy weer thuis, temidden van den familiekring, die hem zoo lang gemist heeft. Straks gaat hij weer zijn klantjes rijden door Utrechts straten. En Bobbie zal het bakje weer trekken ialsof hij niet bijna in Parijs was ge weest. KIND VERDRONKEN. Bij het spelen achter de woning is het Wi-jarig zoontje van den landbouwer IWi. J. uit de Veldekstraat te Vaassen, gistermorgen in een met water gevulde tobbe gevallen en verdronken. Pogin gen om de levensgeesten nop op te wekken bleven zonder resultaat. AVONTUUR IN EEN SPAANSCHE HAVEN. De passagiers van de „Johan van Oldenbarnevelt" maken 'n bombardement mee. De „Johan van Oldenbarnevelt" van de S. M. „Nederland" is gistermiddag te Amsterdam teruggekeerd. De passa giers hebben in Palma, een touristenha- ven op de Zuidkust van Mallorca, die op de terugreis wordt aangedaan, een „Spaansch avontuur" beleefd. Öp 31 Juli, 's-morgens om zeven uur, was het schip de baai van Palma bin- nengeloopen om enkele touristen aan boord te nemen. Aanvankelijk, zoo vertelde een der opvarenden, de heer G. Leenheer, leek alles tamelijk rustig. We waren op vei- ligen afstand voor anker gegaan. Na tuurlijk wisten we aan boord, dat het in Spanje een heksenketel is, maar we hadden niet gedacht, dat we er nog van zoo dichtbij kennis mee zouden maken. Voor alle zekerheid was order gege ven, dat niemand van boord mocht en dat was macir goed ook. Tegen half elf verschenen twee bombardementsvlieg tuigen boven de stad. De hel was los gebroken. Langer dan twintig minuten hebben zij de hoofdgebouwen van de stad, een prachtige kathedraal, waar we misschien een paar kilometer afla gen, gebombardeerd. Ook een fabriek en een versterking, achter de kerk ge legen, moesten het ontgelden. We kon den met den kijker de bommen duidelijk zien vallen en uiteenspatten, Op 'n paar plaatsen brak brand uit.... maar de grootste verrassing zou nog komen. Het afweergeschut van de stad begon te werken en.... de mitrailleurkogels vie len bij ons aan boord, op het vierde klasse voordek en op het sloependek Daar vonden we er later een rechtop in het dek staan. Niemand merkte er iets van, voor we weer goed en wel vertrokken waren. U begrijpt, dat we daar haast mee maakten. Om 11 uur liepen we de baai uit, waar een Italiaansch oorlogsschip lag, dat met zijn afweergeschut de bombarde mentsvliegtuigen volgde. Als ze te dicht bij de haven waren gekomenWe hebben nog een officier van het Itali- aansche schip aan boord gehad, om den kapitein de noodige inlichtingen te ge ven. Ook eenige vluchtelingen zijn aan boord gekomen, o.w. een Engelsche da me, die door een granaatscherf was ge wond. Ik was blij, toen we weer in volle zee waren. De Spaansche agent, die aan boord was gekomen, had erg weinig lust om naar Palma terug te gaan, maar tenslotte zag hij toch de noodzakelijk heid in en is hij maar weer in de sloep gestapt," WAARSCHUWING. De plaatsver vangend commissaris van politie van den justitieelen dienst te 's-G raven- h a g e vestigt de aandacht op de N.V. „Vereenigd Industrieel bezit no. 50", kantoorhoudend aldaar, welke aan bij haar verzekerde spaarders onopzeg bare rentevrije hypothecaire credieten in uitzicht stelt onder bepaalde voor waarden. Gebleken is, dat vertegenwoordigers der N.V. belanghebbenden in den waan brengen, dat zij op een bepaald tijdstip althans 3 a 4 maanden na het sluiten der verzekering over het gevraagde be drag zullen kunnen beschikken. Het verdient aanbeveling zich ter dege rekenschap te geven van de voor waarden, waaronder men de verzekering sluit en in het bijzonder van de bepa lingen, dat toekenning van een geldlee- ning geschiedt, wanneer de N.V. hiertoe voldoende gelden aanwezig acht en de N.V. geen garantie op zich neemt ten aanzien van het tijdstip, waarop het hy pothecair crediet zal worden verstrekt. UIT EEN BOOM GEVALLEN EN OMGEKOMEN. De wegwerker J. Ruiter te Heeken in de g'emeente R a a 11 e (Overijsel) was Dinsdag jl. bij het opruimen van boomen langs den rijksweg, bezig een kruin af te zagen. Plotseling geraakte dit bovenstuk aan het wankelen en stortte naar omlaag, den arbeider, die zich op een der tak ken had neergezet, in zijn v,al meesleu rend. Ernstig gewond werd de man onder het hout vandaan gehaald en naar het r.k, ziekenhuis te Raalte overge bracht, Aldaar is hij gisteren aan de gevolgen van het ongeval overleden. BRUTALE OVERVAL. Gistermorgen heeft op de Nassaukade bij de Zaagpoortsbrug te Amsterdam 'n brutale overval plaats gehad. Een 17- jarig meisje, dat in gezelschap van haar broertje op de fiets reed, is op deze hoogte aangevallen door een ongeveer 50-jarigen man, die haar van haar rij wiel duwde en ermede van door ging, bewerende dat de fiets van hem was. Het meisje verzette zich, daarbij krach tig door haar broertje ter zijde gestaan uit alle macht. Weldra kwam er van al le kanten publiek toeloopen, met het gevolg dat de man de fiets los liet en het op een loopen zette. Hij kon niet worden aangehouden. DOOR EEN ZWARE DAKSPANT GETROFFEN EN GEDOOD. Gister morgen heeft te T j u c h e m, ge meente Slochteren (Gr.), bij het ver bouwen van een boerderij een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan den on geveer 30-jarigen arbeider E. van Dam uit Siddeburen het leven heeft gekost. Bij het op hoogte stellen van de kap- spanten is plotseling een gedeelte van de kap naar beneden gestort. Hierbij werd de arbeider zoodanig door een zware spant getroffen, dat hij op slag werd gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. (Van onzen eigen correspondent). >,Daar komen ze an De mannetjesputters Van Amsterdam" Evenals in Nederland de schutterij, waaraan Speenhoff het lied wijdde waarvan wij bovenstaande regels ci teerden, zoo is in België de garde-civiek verdwenen. En evenals van de Nederlandsche schutterij, wordt ook hier te lande van de garde-civiek veel verteld, wat met een korreltje zout dient genoten te wor den. De herdenking van het uitbreken van den oorlog in 1914 valt in een tijd dat men aan de kust eigenlijk geen gelegen heid heeft, er zich veel mee bezig te houden, maar geheel onopgemerkt blijft dit historische gebeuren toch ook hier niet. En waar de garde-civiek toentertijd een rol heeft* gespeeld, behoeft men aan de waarheid nog niet te kort te doen om in de vaststaande feiten een zeke ren humor te ontdekken. Zulk een feit is geweest de verdediging van de Snaaskerksche brug, bij den ingang van Oostende. Het was toen, in 1914, dat de Oosl- endsche „kanonniers" stonden onder 't bevel van een commandant wiens baard legendarisch geworden is. Volgens zijn tijdgenooten moet het een vuurvreter geweest zijn. Wij zullen echter de doo- den in vrede laten rusten. Velen van die „helden" vonden er hun grootste genoegen in, hun sjako op te zetten en 's Zondagsmorgens te gaan exerceeren op de Markt. Het was een heele omkeer voor onze kanonniers toen er besloten werd dat van nu af aan de instructies in het Vlaamsch zouden gegeven worden en men dus zou spreken van „den pron- stok in den mond van het kanon" want, men vergete het niet, het waren nog van die oude kanonnen, die van voren geladen moesten worden, zooals Trou wens de meeste leden van de garde- civiek na de exercities. Het werd oorlog en men moest er op uit. Er waren er veel, die met bevende handen en dito geweer „er op los" gin gen. Post gevat aan de Snaaskerksche brug en op bevel van den commandant de witte handschoenen aangetrokken: 't zou ernst worden. Een vijandelijke vlieger kwam aange vlogen. De garden waren er op belust nu eens te toonen, dat ze wel eens meer een gaai neergeschoten hadden, maar het gaf niet veel; het bleek al gauw dat een vliegtuig geen hoofdvogel is bij de boogschutters. Onze civiekers stonden na dit inci dent braafjes op post aan de brug. Men zegt dat er waren, die onder hun uni form een ander pakje aangetrokken hadden om zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten te kunnen maken zonder herkend te worden door de Duitschers, als deze kwamen. Verscheiden gegradueerden hadden hun strepen losgemaakt om ze gemak kelijk te kunnen aftrekken, want meji vertelde voor waar, dat de Duitschers alle „hoogeren" executeerden. Ze zouden tot 3 uur op post moeten blijven en dan afgelost worden, maar het werd 4 uur, het werd 5 uur, het werd 6 uur en onze mannen begonnen honger te krijgen. Er groeide opstand in de harten. De maag ging aan het grol len en er werd gezocht naar den com mandant. Die was echter nergens te vinden, totdat men hem ontdekte, er van onder getrokken met zijn „état-ma- jor" om een lekker glas te drinken in de Excelsior, een nabijgelegen café. Zoo iets kon niet voortgaan; een complot werd gesmeed; „de commandant er van door, wij er ook van door", zeiden ze. Toentertijd gold reeds dat voorbeelden trekken. En zoo kon men een uurtje later, in de verschillende café's van de stad, onze brave garden aantreffen, in volle uniform, met het geweer onder den arm, die vertelden van hun heldhaf tig verweer aan de Snaaskerksche brug. Gelukkig, dat de Duitschers dien dag niet gekomen zijn, anders ware gansch de kust in eens overrompeld, terwijl haar verdedigers in Excelsior en Cecilia 'n pot Duitsch bier zaten weg te werken. Wat voor hen niet zooveel moeite was. Ik bedoel, dat Duitsche bier ver orberen. Het zaakje kreeg nog een staartje. Onze civiekers werden voor de recht bank gedaagd, om zich daar te verant woorden wegens het verlaten van him post. Ze kregen elk 15 fr. boete en twee dagen cachot. Ze voelden zich vreese- lijk miskend, omdat het gedrag van hun oversten verbloemd werd, terwijl hun eigen roemrijke optreden niet werd be loond. Eenige dagen later kwamen de Duit schers inderdaad om Oostende te bezet ten en de garden spoedden' zich, hun uniform te doen verdwijnen en hun ge weer in het water te gooien. Velen trok ken toen naar Engeland, om daar de geschiedenis van de heldhaftige verde diging van de Snaaskerksche brug voort te zetten. Los van Heist. Den laatsten tijd w er in Duinbergen een beweging gaande, om tot afscheu ring van Heist te komen en tot het vor men van een afzonderlijke gemeente. Ik geef toe, dat de ligging van Duin bergen daartoe wel aanleiding geeft en wie niet met de omstandigheden bekend is en Duinbergen bezoekt, zal zeker in de meening verkeeren, dat dit plaatsje een gemeente op zichzelf vormt. De Duinbergenaars beweren, dat zij de belastingen van Heist op hun dak krijgen. Duinbergen is een schoone heuvelach tige en zelfs min of meer deftige bad plaats, die nu verloren gaat onder de administratie van het in den lande als zeer burgerlijk bekend staande Heist, en daarom, wordt er gezegd, als wij onze badplaats kunnen ontwikkelen bui ten Heist om, worden wij ook bij het publiek in een hoogere klasse ingedeeld dan nu het geval is. Geheel ongelijk heb ben ze niet. Of echter Brussel er voor te vinden zal zijn, aan deze „los-van-Rome" be weging mede te werken, is een andere vraag. Vrees is een slechte raadgeef ster. Wij hebben hier en daar eens ons oor te luisteren gelegd om te weten te komen, hoe het staat met de verhuring van gemeubileerde kamers, een belang rijk middel van bestaan voor duizend tallen kustbewoners en wat wij verna men, is niet erg rooskleurig. Het ver huurbedrijf, dat vroeger een groote bron van inkomsten was om van te leven, is veelal geslonken tot alleen nog een mid del om den huurprijs van het huis og te brengen. De prijzen zijn enorm gedaald en het gehoorde gaf ons den indruk dat dit laatste voor het grootste deel te wijten is aan de verhuurders zelf. Vroeger werd er grooti onderscheid gemaakt tusschen het voor- en na-sei zoen en het hoogseizoen. Omdat men zeker was voor dit laatste huurders te krijgen, was er op de prijzen voor deze maanden niets af te dingen, terwijl men de opbrengst van de andere maanden dan als meegenomen beschouwde. Men verhuurde ze voor elk aanneme lijk bod. De zekere maanden van voorheen zijn nu echter onzekere geworden en uit angst gaan nu heel wat verhuurders hun appartementen of villa's afstaan tegen een prijs, die het belachelijke nadert. Nog een teeken des tijds is, dat de verhuurkantoren, die vroeger bijna niets te doen hadden en heel wat moeite aanwendden om van de eigenaars ge bouwen of villa's ter verhuring inge schreven te krijgen, nu met opdrachten worden overstelpt. Men zal moeten komen tot een onder linge verstandhouding en samenwerking, wil men de prijzen van appartementen en villa's weer op een redelijk peil bren gen. Pogingen in deze richting worden gedaan. Kust-Wachter. ZES MAANDEN GEëlSCHT WEGENS AUTO-ONGELUK, WAARBIJ TWEE DOODEN. Voor de rechtbank te 's-Hertogen- bosch stond gister terecht de 26-jarige garagehouder F. J. uit Eindhoven, die op 20 Maart jl. met een auto, waarin drie personen waren gezeten, te Gel drop in een sloot is gereden. Hierbij zijn twee personen nl. J. Hegge en R. de Meester door verdrinking om het leven gekomen. De officier van justitie zeide in zijn requisitoir dat hij in aanmerking wilde nemen dat beklaagde onder den invloed van sterken drank verkeerde en bekend staat als een zeer woest rijder. Hij eischte ze6 maanden gevangenisstraf met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Middelburg. Bevallen: C. Overbeeke-Labruijère z. Overleden: J. M. M. Kok 7 j. z., W.^ van Hemert 56 j. ongeh. man, L. Barret 80 j. g'eh. met G. B. G, van Swers. Ondertrouwd: C. N. v, d. Weijde 26 j. en C. M. den Boer 22 j., J. J. Back 35 j. en C. M, Karei 32 j. Getrouwd: R. W. de Klerk 48 j, en J. M. Waage 37 j. Middelburg, 6 Augs. Op de vei- iing waren 10,000 kg aardappelen aan gevoerd. Blauwe Eigenh.: Groote 43—52 c., Bonken 4253 c.Drielingen 36—54 c-, Kriel 2543 c., Mithlothiams: Groote 93 c., Drielingen 5164 c., Knel 25 c., alles per 25 kg en zonder heffing. Zierikzee, 6 Augs,. Op de graan- beurs nog geen aanvoer. Kipeieren (grooth.pr.) 2,90, idem (kleinh.pr.) f 2,80—3,10, Eendeieren f 2 —2,40, per 100. Boter 0,61—0,71, per pond HEFFING OP BOTER. Leeuwarder commissie-noteering voor Nederlandsche boter: 1015 Augs. 60 cents per kg. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur af tot den volgenden Zaterdag is des nachts en Zondag den geheelen dag te Middel burg geopend de apotheek Van de Garde, Korte Noordstraat. van geadverteerde ol te adverteeren ver* gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen sa andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. 1 MA 3-ZA 8 Aug. Revue „Lachende Komedianten" met Buziau; Schut tershof 20,00 h, MA 3ZA 8 Aug. Kermis. MA 3ZA 8 Aug. Dansen Happy Band, Bovenz. „De Vergenoeg." VR 7 Aug. Het Hofstadtooneel „Heilige Sammetje", Schouwb. 20,15 h. MA 10 Aug. Zangk, L. d. H. uit R'dam Waalsche Kerk 19,30 h. Op den Dam 18,4519,15 h. WO 12-DO 20 Aug. Bloemententoonst., „Flora", St Joris. WO 12 Aug. Cone. Middelb. Muziekk Markt 20,45—22,00 h, Belichting Stadhuis 21,0022,00 h. ZO 16 Aug. Abdijconc. Middelb. Muziek korps 12,0013,00 h. WO 19 Aug. Cone. Middelb. Muziekk- Markt 20,45—22,00 h. Belichting Stadhuis 21,0022,00 h. VR 21 Aug. Molenw. conc. Middelb. Muziekk, 20,00 h. WO 26 Aug, Conc. Middelb. Muziekk. Markt 20,45—22,00 h Belichting Stadhuis 21,0022,00 h. ZA 22 Aug. Feestav. Voetbalver. Mid delburg; Schuttersh. DO 27 Aug. Jubileum feesten t. v, 45 j. best. „Medioburgum". DO 27 Aug, Ringrijderij te paard uitg. Ver. Bev. Vreemdel. Verk Abdij. VR 28 Aug. Receptie „Medioburgum" t. gelegenh. 45-j. best. St. Joris 15 16,30 h., 20,15 h le tuinfeest voor genoodigden. ZA 29 Aug. 2e tuinfeest „Medioburgum" St Joris. MA 31 Aug, Ver. Uit 't Volk-Voor 't Volk, Koninginnedag: Koraalmuz. van den Langen Jan af (Midd. Muziekkorps) 7,308 uur; Caril lonbespeling door den hr. Ferwer- da (Vaderlandsche liederen) 12 13,00 h Concert Midd. Muziekk.; Markt 19,30—20,30 h., Gondelv. verlichte en versierde kano's stadsvest tusschen Seis- en Langevielebrug (georg. door de Kano Ver. Triton 20,3022,00 h., Fakkeloptocht (vertr. van 't Zand) 22,00—22,45 h.; Concert Midd. Muziekk. (Vaderl. liederep); Mrkt. 22,45—23,30 h. DO 3 Sept. Belichting Stadh, 22,0023 t. g. Congres Ned. Bond Gem. Ambten. ZA 12 Sep. Turnbetoog. Z. Br. Turnkr. t. 'g. 45-ji. best. „Medioburgum", Gem. Sportterr. (Nadorst). VR 9 Oct. Ie Abonn. Tooneelvoorstell. N.V. Het Masker, „Elizabeth, De Vrouw zonder Man", Schouwb. 20,15 h. VR 23 Oct. Lez. Natuurk. Gezelschap,; spr. prof. dr. H. B. Dorgelo, Delft, „De Vergenoeging" 20,15 h. VR 13 Nov. N.R.V. Causerie m. lichtb. spr, dr. G. Mi jH. Veeneklaas, Schuttersh. 20,1*5 h. MA 16 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. Wi. F. J. M. Krul, 's Graven- hage; „De Vergenoeging" 20,15 h. WO 25 Nov. Gen. Repetitie Ver. voor Instrum. Muziek; Concertz. DO 26 Nov. Uitv, Ver. voor Instrument. Muziek; Concertz. MA 14 Dec. Gen. Repetitie Kon. Zang- Ver. „Tot Oef. en Uitspann."; Concertz. Dl 15 Dec. Uitv. Kon. Zangver. „Tot Oef. en Uitspann."; Concertz. WO 16 Dec. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr, prof. dr. J,. A. J. Barge, Lei den, „De Vergenoeging" 20,15 h. 1937. VR 15 Jan. N.R.V. Feestav. Hofstad tooneel „Overschotje", Schutters hof 20,15 h. GOES. DO 13 Aug- Conc. „Hosanna", Gr. Markt 20,30 h. Dl 18Dl 25 Aug Kermis. MA 31 Aug- Conc. „Euphonia", Gr. Markt 20,30 h VR 11 Sep. Conc. „Euphonia", Groote Markt 20,30 ,h. BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 7—DO 13 Aug.: „De laatste 4 van Santa Cruz' en „De Vogelhandelaar", 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. ELECTRO, M'burg VR 7-ZA 8 Aug.: „Modern Times", 19,00 h. en 21 h., ZO 9DO 13 Aug.: „Mannen zonder Naam" en „Anny en Max" 20,00 h„ ZO matinée 15,00 h. ALGEMEEN: VR 7 en ZA 8 Aug. Verk. Handw. Alg. Ned. Vrouwenver. Tesselschade, afd. Walch. „Britannia" te Vliss. ZA 8 Aug- De Chansonnière Greta Kel ler, „Britannia" te Vliss. ZO 9 Aug. Conc, trio „Justus Jesayes", Strandh Oosterhuis te Vliss. 20 23,30 h. ZA 15 Aug. Intern. Wielercriterium te Bergen op Zoom, 14,30 h. Elec, Drukkerij G,. W, den Boer, M burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6