IN ZEELAND] MIDDELBURGSCHE De Olympische Spelen. KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. AFLOOP AANBESTEDINGEN. LANDBOUW. BURGERLIJKE STAND. DE COURANT MARKTBERICHTEN. De Quaestie-Snethlage in de Synode. Essentieel verband tusschen communisme en atheïsme? Ernstige misstanden in de Kerk? Het Russisch com munisme strijdig met de ker kelijke belijdenis. Drie nieuwe wereldrecords: op de 1500 m, de 110 m horden en den hinkstap- sprong. EEN PRACHTIGE 1500 M LOOP. DE 110 M HORDEN. DE HINK-STAP-SPRONG HET SPEERWEREPEN LE VERT EEN VERRASSING OP. DE 80 M HORDEN DAMES. MET TER BRAAKE VIJFDE. De dames zorgden voor een enervee renden kamp op de 80 m horden. Vier loopsters gingen vrijwel gelijk door de finish, zoodat de filmopname moest be slissen. Onze Nederlandsche deelneem ster op dit nummer mej. Ter Braake had helaas een minder goeden start, waar door ze direct eenigszins achter raakte. Had onze landgenoote een beteren start gehad, dan zou ze misschien tot de eer ste drie hebben behoord.. De speaker maakte eerst het voorloopig resultaat bekend, waarbij mej. Valla eerste was, haar landgenoote Testoni tweede en de Duitsche mej. Steuer derde. Maar nadat de films in allerijl waren ontwik keld, bleek, dat het Duitsche meisje tweede was, terwijl de Canadeesche miss Taylor nog vóór de Italiaansche Testoni was geplaatst. De vier eerst aankomenden liepen allen in den Olym- pischen recordtijd. Het wielrennen. Van Vliet wint. Achter- volgingsploeg heeft pech. NEDERLANDSCH HOCKEY- ELFTAL VERSLAAT ZWIT SERLAND MET 4—1. DuitschlandDenemarken 60. HET VOETBALTOURNOOI. PeruFinland 73. BOB MAAS VIERDE. In de derde race van de Starklasse is 3ob Maas gisteren vierde geworden achter Duitschland, Engeland en Zwe den. Heit schiet-tournooi. Floret-tournooi, DE TIENKAMP BEGONNEN. In het Olympisch Stadion is vanmor gen een aanvang gemaakt met den tien kamp. Begonnen werd met het onder deel 100 meter hardloopen, waarvan 't resultaat als volgt luidt: 1 Clark (Ver. Staten) 10.9 sec., 872 punten; 2 Morris (V.S.) 11,1 s., 814 p.; 3 Guhl (Zwitserl. 11,3 s., 760 p.; 10 Brasser (Nederland) 11.6 sec., 686 p. Equipe-wedstrijden op degen. In de eerste ronde van de équipe wedstrijden op degen heeft Nederland met 86 van Denemarken gewonnen AUTO MET SMOKKELWAAR WAARGENOMEN. Provinciale Stoombootdienst. REISJES op de Zaterdagen van Vlissingen naar Westkapelle. Vertrek vanaf heden Ponton Buitenhaven 2.30 uur n.m. (Ingez. Med.) PESTZIEKTE ONDER VARKENS TE AARLANDERVEEN. i C.. van Dijl f Terwijl hij zich Donderdag na afloop van de door hem bijgewoonde vergadering van het hoofdbestuur van de Vereeni- ging v,an Chr. onderwijzers en onderwij zeressen in Nederland en Overzeesche Gewesten, die te Noordwijk had plaats gevonden, per taxi naar zijn woonplaats te Amsterdam begaf, is plotseling in den ouderdom van 59 jaar overleden de heer C. v, Dijl, hoofd van de Kon. Emmaschool te Amsterdam. De heer v. Dijl, die een vooraanstaan de figuur was in den kring van het Chr. onderwijs, was aanvankelijk als onder wijzer werkzaam aan de Chr. Mulo- school aan den Stillen Rijn te Leiden. In 1902 werd hij hoofd te W e m e 1- d i n g e, in 1909 te Goes en in 1911 te Amsterdam. 1 Mei jl. heeft hij zijn zilveren jubileum als zoodanig ge vierd. Behalve lid van het hoofdbestuur van bovengenoemde vereeniging, was de overledene ook voorzitter van de afd. Amsterdam. Voorts was hij com missaris van de vereeniging Lukas, id. van de commissie voor schoolradio-uit zendingen, voorzitter v,an de vereeniging Jacobus, leeraar en secretaris van de Chr. Normaallessen te Amsterdam en lid van verschillende examencommissies. Van de hand van den heer v. Dijl zag o.a. het licht een» bibliografie van Ju liana van Stolberg, een boek over de vaderlandsche geschiedenis, enkele leerboekjes voor geschiedenis alsmede een serie: Elke week een versje, een verzameling van psalmversjes en gezan gen. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van den heer v. Dijl, wiens plots verscheiden in breeden kring ont roering heeft gewekt, zal ,u.s. Zaterdag middag te 1 uur plaats vinden op Zorg- vlied te Amsterdam. In de 19e zitting van de alg'. synode der Ned. Herv. kerk is aan de orde ge konen de zaak tegen de met het com munistisch Rusland symphathiseerende predikanten Snethlage en Boers. De heeren dr. Weeda en ds. Winkel brachten namens de commissie, die deze zaak in studie genomen heeft, daarover uitvoerig rapport uit. In deze rapporten wordt naar aanlei ding van de vele ingekomen stukken bovenal gehandeld over de vraag of het verband tusschen communisme en atheïsme accidenteel dan wel es sentieel is, [d.w.z. of dit verband kan bestaan en ook niet bestaan (acciden teel), dan wel of het atheïsme een we zenskenmerk van het communisme is. Red] In de commissie blijkt de grootst mo gelijke meerderheid van oordeel, dat het verband essentieel is. De president geeft de prae advisee rende hoogleeraren gelegenheid, hun ge dachten uit te spreken. Prof. Korff kwam met den wensch, dat de synode zich als volgt uitspreke: 1. De synode erkent met leedwezen, dat er ernstige misstanden zijn in de kerk. Zij acht het echter verkeerd deze misstanden geïsoleerd te beschouwen en meent dat zij gezien moeten worden in samenhang' met den ganschen toestand der kerk. 2. In dezen toestand kan de synode slechts heil verwachten van een nieuwe doorwerking van Gods geest, die ons tot verootmoediging en tot meer levend ge loof brengt 3. Als menschelijk hulpmiddel voor deze doorwerking van den Heiligen Geest acht de synode een herziening van den vorm der kerk noodzakelijk, waardoor een meer normale ontwikke ling van het kerkelijk leven wordt be vorderd. 4. Met het oog op dit alles acht de synode het niet gewenscht in dit stadium kerkelijke tucht te oefenen op enkele personen, wier optreden haar in het oog is gevallen te minder waar zij de aan- ac getrokken hebben minder door hun theologische dan wel door hun oe- conomische denkbeelden Prof. De Vrijer accentueerde de moei lijkheden verbonden aan de beoordee hng van de ideologie van het communis me, vooral in verband met het altijd be staan hebben van christelijk communistische ideeën in den geest van Handelingen II. [„Ende alle die geloofden, waren bij een, ende hadden alle dingen gemeen" Hd, II, vs. 44. Red.] Overigens was prof. De Vrijer van oordeel, dat de betrokken predikanten niet ongemoeid kunnen blijven, maar gewezen moeten worden op hun verantwoordelijkheid als ambtsdragers der kerk. De rapporteerende commissie had aan de synode voorgesteld: zaak SnethlageBoers ter be handeling naar een lager bestuur te ver- Wijzen; 2. deze verwijzing te doen plaats heb ben naar het provinciaal kerkbestuur Waaronder zij ressorteeren; 3. een motie aan te nemen en alge- meene bekendheid te geven van den eigenden inhoud: ,,De algemeene sy node der Nederlandsche Hervormde kerk, gevoelende haar groote verant woordelijk in deze donkere en verwarde tijden, spreekt als hare stellige overtui ging uit, dat het communisme, zooals t zich met name in Rusland en ook elders in denzelfden geest openbaart, niet slechts toevallig, maar noodzakelijk met een atheïstische wereld- en levensbe schouwing verbonden zijnde, met de kerkelijke belijdenis strijdt. Conclusie 1 werd aangenomen, conclusie 2 verworpen, conclusie 3 aan genomen De vijfde athletiekdag heeft een bui tengewoon spannend en interessant ver loop gehad. Er kan nu reeds worden vastgesteld, dat deze Olympische spelen in sportief opzicht een uitzonderlijk suc ces zullen worden. Niet minder dan 3 wereldrecords werden Donderdagmid dag verbeterd. De beroemde looper van Nieuw Zeeland Lovelock legde de 1500 m hardloopen in 3 min. 47,8 sec. af, waardoor hij het wereldrecord met niet minder dan 1 sec. omlaag haalde. De phenomenale hordenlooper, de Amerikaan Towns, bracht het wereld record 110 meter horden, dat tot nu toe op 14.2 sec. stond, op 14.1 sec. Het derde nieuwe wereldrecord kwam op naam van den Japanner Tajima, >iie op het nummer hink-stap-sprong niet minder dan 16 meter bereikte, d.i. 22 cm verder dan het tot nu toe geldende re cord. De Nederlandsche deelnemers op de zen dag leverden slechts bescheiden prestaties. Toch kan men, wanneer men met de buitengewoon sterke tegenstan ders rekening houdt, niet ontevreden zijn. Van der Poll plaatste zich bij de 17 bes te speerwerpers die des middags den strijd zouden voortzetten door over den voorgeschreven afstand van 60 meter te werpen. In de middaguren bleven zijn prestaties echter beneden de verwach tingen. Klasema klassificeerde zich des mor gens bij het nummer hinkstap-sprong ge makkelijk voor den middag, maar toen viel hij af. Onze landgenoote mej. Ter Braake, die de fraaie prestatie heeft geleverd zich in de finale 80 meter horden te plaatsen, eindigde als vijfde, geen onverdienstelijk resultaat, wanneer men in aanmerking neemt, dat de vier eerste dames vrijwel gelijk door de finish gingen in den tijd van 11.7 sec. De fin,ale 1500 meter heeft een schil terende strijd opgeleverd. Het werd 'n heroïsche kamp van de beste midden- afstandloopers ter wereld. Er werd een verbitterde strijd geleverd, welke tot resultaat had, dat niet minder dan twee loopers beneden het tot nu toe gelden de wereldrecord bleven. 1 en Olympisch kampioen: Lovelock (Nw. Zeeland) 3 min. 47,8 sec.; (nieuw wereldrecord, het oude record stond sinds 30 Juni 1934 op naam v,an den Amerikaan Bonthron met 3 min. 48,8 s.) 2 Cunningham (Ver. Staten) 3 min, 48.4 s.; 3 Beccali (Italië) 3 min. 49,2 s.; 4 Sanromani (Ver. Staten) 3 min. 50 s.; 5 Edwards (Canada) 3 min. 50,4 s. Gistermiddag werd in de halve fina les van het nummer 110 m horden reeds hard gestreden. Towns won de eerste serie in den nieuwen wereldrecordtijd van 14,1 sec., gevolgd door den En- gelschman Thornton. De tweede demi-finale was voor den uitstekenden Engelschman Finlay in 14.5 sec. Ook in de finale kreeg het tot de laatste plaats bezette stadion een wa ren titanenstrijd te zien. De geweldige A;merikaansche hordenlooper Towns, won de finale op overtuigende wijze, Het eindresultaat was: 1 en Olym pisch kampioen: Towns (Ver. Staten) 14,2 sec., 2 Finlay (Eng.) 14,4 s,; 3 Pol lard (Ver. Staten) 14,4 s.; 4 Lidman (Zweden); 5 Thornton (Eng.); 6 O'Connor (Canada). De 21 deelnemers aan den hink-stap- sprong, die des morgens 14 meter en meer hadden gesprongen, zetten des middags den strijd voort. De zes besten plaatsten zich in de finale. Het gelukte onzen landgenoot Klasema, hetgeen trouwens ook verwacht kon worden, niet zich te plaatsen. Desondanks kan men over zijn prestatie tevreden zijn. Hi sprong 14.55 meter ver. Hierdoor kwam Klasema op de negende plaats. Er wa' ren in totaal 40 deelnemers. Den Japanner Tajima gelukte het in de finale den afstand van 16 m te be reiken, waardoor het wereldrecord met 22 cm werd verbeterd. 1. en Olympisch kampioen Tajima (Ja pan) 16 meter (nieuw wereld- en Olym pisch record); 2. Harada (Japan) 15.66 m.; 3. Metcalfe (Australië) 15.50 m.; 4 Woellner (Duitschland); 5. Romero (V S).; 6. Oshima (Japan) 15.07 m. Des middags zetten de 17 speerwer pers, die meer dan 60 meter hadden ge worpen, den strijd voort. De eerste worp van v. d. Poll was slecht, hij haal de nog geen 50 meter. Bij zijn tweeden worp bedroeg de afstand ongeveer 58 m. ,De derde worp bleef zelfs beneden 50 m. Van der Poll had met drie andere deelnemers de 60 m niet bereikt en was uitgeschakeld voor den eindstrijd. Bij dezen.eindstrijd zorgde de Duitscher Stoeck voor de groote verrassing door voor de Finnen op de eerste plaats te eindigen. De wereldrecordhouder Jaer- vinen kon het niet verder dan tot de 5e plaats brengen. Het eindresultaat was: 1. en Olympisch kampioen: Stoeck (Duitschland) 71.84 m.; 2. Nikkanen (Finland) 70.77 m; 3. Toivonen (Finland) 70.72 m; 4. Atterwall (Zweden); 5. Jaer- vineen (Finland); 6. Terry (VS.) 1. en Olympisch kampioene: Valla (Italië); 2. Steuer (Duitschland); 3. Tay lor (Can.) allen 11.7 sec.; 4. Testoni (I.); 5. Ter Braake (Nederland); 6. Eckert (Duitschland). De wielerwedstrijden zijn gisteravond begonnen. Wat de sprintnummers be treft, Arie van Vliet heeft zich gemak kelijk voor de achtste finale kunnen plaatsen door den Canadees Peace van kop-af met vele lengten te slaan. Ver rassingen kwamen er overigens in de sprint niet voor. De serie van de achter- volgingsploeg' heeft voor Nederland ech ter een minder prettig verloop gehad. Naar men weet gaat de achtervolging over 4 km, waarbij in series werd ge reden. De ploegen, die de acht beste tij den zouden hebben gemaakt, klasseer den zich voor de kwart eindstrijden. Drie van de vier renners eener ploeg moeten over de eindstreep komen. De tijd van den derden renner werd daar bij genoteerd. In de vijfde serie reed Nederland te gen de Ver. Staten. De Hollandsche ploeg bestond uit Kropman, Van der Voort, Van Wees en Zwartepoorte. De Amerikanen startten slecht en de Oranje-ploeg liep reeds onmiddellijk stuk in. De vierde Amerikaan gaf het al spoedig op. Onze ploeg vormde een schitterend geheel. Drie ronden voor het einde hadden de Oranje-hemden de drie Amerikanen bijna te pakken, nog slechts vijf meter scheidde hen. Toen kwam het voor Nederland zoo teleur stellende moment. Bij 't aflossen kwam Zwartepoorte te vallen, Kropman kon niet meer uit wijken en viel over den naar beneden glijdenden Zwartepoorte heen. Bij deze valpartij werden zij geblesseerd, doch niet zoo ernstig, want Kropman zat a" spoedig weer op de fiets. Immers drie man moesten de finish passeeren, an ders was de Hollandsche ploeg uitge schakeld. Doch het was reeds te laat De situatie was enkele seconden zoo verward geweest, dat de derde man niet meer spoedig genoeg op de fiets zat en de anderen kon inhalen. Van der Voort en Van Wees gingen door, liepen over de Amerikanen heen. Maar de re glementen spraken andere taal, de Ver Staten werden geplaatst. De Amerikanen, zeer sportief, gingen ermede accoord den rit over te rijden maar de jury houdt zich aan de regie menten. Intusschen zal Nederland nog officieel protesteeren. Het Nederlandsch hockey-elftal heeft gisteren een goeden wedstrijd gespeeld Onze spelers hadden er kennelijk zin in er werd gevochten om eiken meter gronc en voor de goal waren onze voorhoede spelers buitengewoon doortastend. Het succes van ons elftal is in de eerste plaats te danken aan den wil om te win nen, die sprak uit het geheele optreden van de oranjespelers. In de voorhoede deden Van den Berg en Schnitger niets voor elkaar onder en af en toe hadden beide spelers inderdaad geniale momen ten. De Zwitsers speelden lang niet on verdienstelijk, maar de groote fout in deze ploeg was het tempo van het spe len. De rust ging in met 21 voor Ne derland. Na de hervatting vergrootten de Oranjemannen den stand tot 41. Holland heeft thans de leiding in groep C. Voor groep B werd de wedstrijd DuitschlandDenemarken gespeeld, die, zooals te verwachten was, gemakkelijk door de Duitschers werd gewonnen. Het einde kwam met 60 voor Duitschland. Gisteren is de Olympische voetbal wedstrijd EngelandChina gespeeld. Voor de rust slaagden de ploegen er niet in te doelpunten. Na de hervatting scoor de de Engelsche middenvoor Dodds het eerste doelpunt, terwijl elf minuten later de linksbuiten Finch den stand op 20 voor Engeland bracht. Daarmede kwam ook het einde. Peru behaalde een stevige overwin ning op de Finsche voetballers. Het ster- te punt der Zuid-Amerikanen was de aanval. Bij de rust was de stand 31 voor Peru. Na de hervatting bleef de krachtsver- iouding ongeveer dezelfde. Peru scoor de nog vier maal, en eerst, toen zij met -1 achter stonden, konden de Finnen opnieuw scoren. Het einde kwam met een 73 overwinning voor Peru. Gisteren zijn de schietwedstrijden be gonnen met automatische snelvuurpi stolen. Hieraan werd deelgenomen door onzen landgenoot luitenant Van den Bosch, Hij had veel pech met zijn pi stool, dat tweemaal weigerde, en werd daardoor uitgeschakeld. Het eindresul taat was: 1 en Olympisch kampioen: Van Oyen (Duitschland) 2 Hax (Duitschland); Ullman (Zweden). Van Oyen noteer de in alle series het maximum aantal treffers. Het resultaat van den eindstrijd in 't persoonlijke floret tournooi voor heeren luidt: 1 en Olympisch kampioen: Gau- dini (Italië); 2 Edward Gardere (Fr.); 3 Bocchino (It.) Deze prestatie van Brasser is zeer be vredigend. Vervolgens werd met'het verspringen begonnen. De eerste sprong van Bras ser was min of meer een mislukking; hij sprong nl. 5,74 m. De tweede sprong w,as echter uitstekend nml. 6.69 meter- d.i. slechts 1 cm beneden zijn beste prestatie op dit onderdeel. Eerste was Clark (Ver. Staten 7.62 m., 977 p.; 2. Parker (V. S.) 7,35 m., 899 p,3. Plawczyk (Polen) 7,12 m., 836 p.; 9 en 10: Brasser (Nederland) en Jaervi- nen (Finland) In het algemeen klassement leidt Clark, voor Parker en Morris, Brasser neemt de 10e plaats in. Hedennacht werd door de kommiezen aan de Oudenburgsche sluis te Terneu- zen een verdachte auto waargenomen De bestuurder van de auto slaagde er aanvankelijk in ondanks op hem gerich te schoten aan zijn achtervolgers te ont komen, doch hij was herkend en were nog in den loop van den nacht opge spoord en voor den inspecteur geleid tegenover wien hij bekende zich aan smokkelen te hebben schuldig gemaakt De auto benevens een groote hoeveel heid suiker, boter, olie en vetten werd in beslag genomen. is Kapitein ter zee E. A. Vreede eervol ontheven uit zijn functie van commandant van Hr. Ms. kruiser Suma tra te Soerabaja en benoemd tot che: van den staf der marine in Neder- landsch-Indië te Bat,avia. Het Bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen Polder Borssele heeft Woensdag te Borssele, in de directiekeet aanbesteed: Het maken van een zinkstuk en steenbestorting tot verdediging van den oever van den Calamiteuzen Polder Borssele,tusschen de raaien 52 en 52bis, Raming f> 24.900. Inschrijvers: J. Roskam, Sliedrecht 24.880; L. van Boven, Ellewoutsdijk f 24.780; A. Warrens, Ossenisse, f 24.637 A. v. d. Straaten, Meinsheerenland 22.800; J. de Vries, Heemstede 21.373; Gebr. J. G, van Noort, Wer kendam, 21.246; J. Lindenbergh Cz Wemeldinge, ƒ- 20.970; P. Dekker, Veere 20.690. Te Aarlanderveen (gem. Alphen a. d. Rijn) heerscht op groote schaal pest ziekte onder de varkens. De ziekte heeft zich de laatste dagen dusdanig uitgebreid, dat van vrijwel alle veehouders de zware zoowel als de lichte varkens zijn aangetast. Dit betee- kent een belangrijken schadepost voor de betrokken veehouders, daar de die ren in verband met het besmettingsge vaar niet mogen worden verkocht en de stallen gedurende zes maanden leeg zul len moeten blijven. Vlissingen. Van 36 Augustus. Ondertrouwd: J H„ J. Plouvier, 28 j. en F.'M. ten Hacken, 31 j., W. J. Bou- wens, 30 j,. en J. van Duin, 29 j. Getrouwd: J. J. Blankert, 47 j. en C. W. Sutherland, 40 jJ„ B. Schilfer, 28 j. en T. M. Hamel, 21 j., A. van Scherper- zeel 23 en J. M. van Oost, 21 j., J. dc Bokx, 25 j. en P. M. Cijvat, 21 j. Bevallen: N. Roelse, geb. van der Meule, d„ C. P. Helmicb, geb. Durinck, d., C. Stouthart, geb, Plompen, z. Overleden: H. Kokelaar, 76 j., gesch. echtgen. van J. Bok, A. Minderhout 78 j. vrouw van A. van Eenennaam. (V..C.) Middelburg, 6 Aug. Fruitveiling Appels: Codlin Keswick I 812 c.; II 68 c., Zoete Jan I 15 c., II 11 c.; zure St. Jan I 8—9 c.T II 5 c.; Madeleinen I 1318 c.; II 1114 c.; Perzikappel I 14—20 c.; I 9—15 c.; Koningin Emma I 8 c.; I 7 c.; Hondsmuil I 10 c.; I 9 c.; Astrakan I 9 c.; II 8 c.; Zomeraagt I 10 11 c.; Mr. Gladstone I 9 c.; Charle- woski I 12 c.; II 8 c.; Peren: Oomskin deren I 17—23 c.; II 12—17 c.; Précose I 1621 c.; II 915 c., extra 1824 c.; N.H. Suikerij I 11 c.; II'2—8 c.; Roode Suiker I 68 c.; Kriekpeer I 13 c.; II 9 c.; Witte Broodspeer 5 c.; Clapp's Fa vorite I 19—21 c.; II 15 ct.; Bruine Hee renpeer 14 c., Triumph de Vienne I 14 16 c. (per stuk); Diksteeltjes I 5 c.; II 3 c.; Madame Treije, extra 1415 c.; A 14 c.; B 1215 c.; Dominisca I 613 c.; II 410 c.; extra 14 c.; Tomaten 7 10 c.; Honing pruimen 31 c.; Washing ton 3244 c.; blauwe pruimen 32 c.; Czaar pruimen I 34 c.; II 24 c.; Mo rellen 28 c.; Frambozen 4084 c.; Roo de bessen 910 c.; Kruisbessen 810 c.; Roode Bessen 1822 c.; Witte bes sen 1117 c.; Bramen 3244 c.; Fran- kenthales 5054 c.; Muscaten 31—32 c.; Black Alicante 50 c.; Witte druiven 1420 c.; alles per kg; Suikermeloenen 1424 c.; Ananasmeloenen 1125 c.; Netmeloen 27 c.; Perziken 18 c.; Rei ne Victoria 11K c. o Goes, 6 Augs. Veiling'svereeniging „Zuidi-Beveland". Exportveiling n).m. 1 uur. Dubb. Princesseboonen 6,406,90, per 100 kg. Kleine Veiling. Pruimen: Washington's A 3538, idem B 2836, idem C 15 21, Witte Wijnpruimen 1828, Dubbele Boerewitte 2338, Czarpruim 2544, Belle de Louvain 22—28, Perzikpiuim 2634, Eldensche Blauwe 1723, Wijn kroos 1116, Engelsche Krozen 1216, Prince Pruimen 9—19, Bevelanders 15, Zaailingpruim 13, Okkelanen 1015, Marbelanen 813, Afval en Uitschot- pruimen 218, per 100 Eg. Appels: Perzik Roode Zomerappel ex tra 2024, idem A 1622, idem B 14 19, Yellow Transparante A 26, idem B 21—22, idem C 15—18, Early Victoria extra 15, idem A 1415, idem B 13 14, idem C 913, Codlin Keswich A 12 —13, idem B 10—11, Duch,. d'Oldenburg 813, Zomeraagt 911, Ganzerodes 10, Tarweappels 912, Zoete Sint Janappel 1011, Afval en Kroetappels 25, per 100 kg. Peren: Précose de Trévoux 2327, idem A 20—25, idem B 18—21, idem C 1421, Oomskinderenpeer extra 28, id. A 28, idem B 23, Bruine Heerenpeer A 14, idem" B 10—11, Clapp's Favorite 18 25, N.H. Suikerpeer 610, André d'Esportes 15, Beurré Giffard 811, Sambree 6, Roode Suikerijen 48, Spekpeer 6, Langstelen 5, Dirkjespeer 4 Afval en Uitschotperen 18, per 100 kg. Diversen: Blauwe Druiven 3844, Kruisbessen 4, Roode bessen 1618, Witte idem 9, Frambozen 2830, Bra men 13, Tomaten 26, per 100 Eg, Washingtonpruimen 2,402,60, Meloe nen 2228, Perziken 13, per 100 st., Wilde Eenden 0,22, per stuk,. 's-G ravenhage. Heffing op boter en vervoervergunning voor buitenlandsche boter: 10—15 Augustus, 0.80 per kg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3