BUITENLAND. LANDBOUW. INGEZDNDEN STUKKEN. RECHTSZAKEN. BEVOLKING. BURGERLIJKEN STAND. WALCHEREM. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. DUITSCHLAND. VER. STATEN. Onze uitvoer van uien naar Engeland bedreigd! AGENDA dans en klatergoud, waaruit een revue bestaat, is in de onderhavige met de keur van een fijnproever (op dit gebied) gemengd; althans volgens Nederlandsche maatstaf. Vooral aan de dansen heeft men veel zorg besteed. Dezen bestaan nu eens niet voor 't grootste gedeelte uit bloote-beenen-gehuppel van „girls". Het ballet en andere ,,ouderwetsche" vormen maken er de hoofdschotel van uit. Dat is, naar onze smaak, veel aar diger om te zien. In 't bijzonder wan neer ze, zooals hier, knap worden uit gevoerd en de toiletten plus de aan kleeding' van het tooneel een, in haar soort, magnifiek geheel vormen. De voornaamste vocale prestaties le veren Beppie de Vries en Lily Kolar, tenminste als men de virtuositeit van den heer Buziau ten deze buiten be schouwing laat. Die vallen buiten elke vergelijking. Hij zingt met evenveel ge mak en veelszins volmaakt een aria voor sopraan als voor bas. Maar dat is inder daad maar een „weet", RAAD VAN SEROOSKERKE. Tot aankoop van een motor- brandspuit c.a, besloten; kos ten geraamd op f 2000, SEROOSKERKE. Maandagmiddag vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Dregmans de Raad. De geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid den heer K, Kluijfhout, werden in orde bevonden, waarn,a tot toelating werd besloten. De heer Kluijfhout legde de vereischte eeden af. De V o o r z. feliciteerde hem en hoopte dat hij in aangename samenwer king de belangen der gemeente zal voorstaan en bevorderen. Een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van het gemiddeld bedrag der uitgaven per leerling van het bijz. onderwijs over 1934 op f 9,18, zijnde het gemiddeld bedrag per leerling van drie gelijksoortige scholen, werd z. h. st. aangenomen. De gemeente-rekening 1935 werd vastgesteld voor den gewonen dienst op: ontvangsten 35636 en uitgaven op 33001, batig slot (bijna) 2634; kapi- taaldienst: ontvangsten en uitgaven 164. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature Cor- nelisse, werd benoemd de heer J. Hoe gen. Een voorstel van B. en W. tot het vragen aan H. M. de Koningin om ont heffing van de verplichting opgelegd in art. 179, 2e lid der gemeentewet (capi- tulantenstelsel) werd z. h. st goedge keurd. Hierna kwam aan de orde een voor stel van B. en W. tot het verleenen van een crediet groot 2000 voor de nood zakelijk gebleken reorganisatie der brandweer, t.w. den aankoop van een motorbrandspuit met de benoodigde slangen en andere benoodigdheden. De voorz. lichtte dit voorstel toe en zeide, dat bij den laatsten brand is gebleken, dat het slangenmateriaal, wegens ouder dom, niet bestand is tegen den druk dei waterleiding, zoodat deze moeten wor den vernieuwd. Voorts heeft hij over 'n tijdsruimte van 2 jaar eens nagezien welke kosten aan loonen bij branden door de gemeente zijn uitgegeven en is gebleken, dat deze zeer aanzienlijk zijn. Nu de gemeente toch voor aan zienlijke uitgaven voor slangen komt te staan, achtten B. en W. het raadzaam bovengenoemd voorstel voor te leggen. De heer P. M e 1 i s was ook van mee ning, dat de bestaande toestand niet kon worden bestendigd en wilde een motorbrandspuit aanschaffen. Hij vroeg voorts, welke kosten de bediening van een motorspuit zullen vragen. De voorz. lichtte dit toe. De heer Goedbloed zeide, dat de noodzakelijkheid reeds lang door B. en W, is gevoeld, doch voorheen was men huiverig zulk een voorstel den Raad voor te leggen. Nu echter geble ken is, dat het oude materieel bij den laatsten brand niet voldaan heeft, meenden, B. en W. reorganisatie der brandweer te moeten voorstellen, wat dan ook zijn volle instemming heeft. Bij de rondvraag vestigde de heer Goedbloed de aandacht van B. en W. op den minder goeden toestand der afheiningen bij de slachtplaats en sprink, benevens op het overhangend houtgewas over een drietal wegen. De Voorz. zeide voorziening toe. De heer P, Melis vroeg, wan neer het voetpad bij den Kokerheulweg zal worden gelegd; hij vond den toestand aldaar bij regenval onhoudbaar. De Voorz. zeide. d,at deze werk zaamheden wachten op het beëindigen van het straatwerk door den gemeen tewerkman. Spr. zeide echter toe, dat B. en W. zullen overwegen om spoe diger tot aanleg over te gaan. SCHEEPVAARTBEWEGING. TERNEUZEN. Gedurende de afgeloo- pen maand zijn alhier in totaal langs de nieuwe sluis opgevaren 209 zeeschepen metende 188.420 N.R.T., en afgeschut 194 zeeschepen met een tonneninhoud van 168.116 N.R.T, Voor de overeenkomstige periode van het vorig jaar bedroegen deze cij fers: opgevaren 162 zeeschepen mee 'n tonnenmaat van 147,433 N.R.T, en af geschut 151 zeeschepen met een ton neninhoud van 137.799 N.R.T. ZESURIGE WERKDAG IN DE MIJNEN? Het internationaal mijncongres, waar aan wordt deelgenomen door afgevaar digden van tien landen en dat te Praag wordt gehouden, heeft met alg, st. het" rapport van den Franschen afgevaardig de aangenomen, waarbij de algemeene toepassing van den 6-urigen arbeidsdag en de 36-urige werkweek in de mijnen wordt verlangd. Onderzoek naar het vaderschap. Naar de Juristische Wochenschrift meldt, heeft het landgerecht te Altona in een vaderschaps-procedure de aftap ping van bloed gelast. De beslissing, die de mogelijkheid van dwang tot bloed- aftapping erkent, luidt o.a.: Het is de voornaamste plicht van ieder volksgenoot, de rechterlijke macht bij de zware taak van het vinden van de waarheid te steunen. Dit klemt naar nat.-socialistische opvatting in het bij zonder dan, wanneer het er om gaat de afstamming van iemand vast te stellen. Het afstaan van enkele druppels bloed is een zoo gering offer, dat dit van ieder, die wellicht verwekker van het kind is, omdat hij met de moeder geslachtelijk verkeerd heeft of hij nu in de alimen tatie-procedure partij of getuige is verwacht mag worden,. Als een getuige zonder reden weigert dezen plicht te vervullen, of probeert uit de nakoming een zaakje te maken, kan volgens den wil van den nat.-soc. staat aan de rechterlijke macht niet worden toegestaan, dat zij de vaststel ling van feiten in het belang van het volk voor egoïstische motieven van een enkeling laat verijdelen. Uit den plicht tot zulke constateeringen te komen, vloeien voor de rechterlijke macht van zelf de middelen voort, om het door be trokkenen gevoerde verzet te breken. Daar de getuige door den rechter krachtens 380 Rechtsvordering tot verschijnen, en krachtens 390 tot eeds aflegging kan worden gedwongen, als hij daartoe wettelijk verplicht is, moet dit uitgaande van de beteekenis van de ze beide voorschriften ook gelden voor den ongeschreven, maar geenszins geringeren plicht van een eventueelen verwekker tot het afstaan van bloed. Daarom is de bloed-aftapping door dwangmiddelen, desnoods door af te dwingen. Zweefvlieger neergestort en gedood. Binnen het kader der Olympische Spelen zullen ook zweefvliegdemonstra- ties gehouden worden. Bij een oefen- vlucht is gistermiddag tegen 5 uur de Oostenrijker Stiefsohn tengevolge van het breken van een vleugel van zijn toe stel, neergestort in de nabijheid van het vliegveld Staaken (Berlijn). Hij kwam daarbij om het leven. Dreigbriefschrifver aan Shirley Temple gearresteerd, De „New York Herald" bericht, dat een 16-jarige jongen te Omaha is gearresteerd, die bekend heeft een dreigbrief te hebben geschreven aan den vader van Shirley Temple, waarin hij een som van 25,000 dollar eischte, anders zou het filmkind worden ont voerd. Deze som moest op een bepaalde plaats in Nebraska uit een vliegtuig' 'worden geworpen. Wij lezen in „De Tuinderij": Kort nadat de Engelsche regeering de invoer van aardappelen uit België heeft verboden, is ziji thans overgegaan tot 'n invoerverbod voor Belgische uien, en wel om dezelfde reden, nl. ter be scherming van de Engelsche land- en tuinbouw tegen het binnendringen van de Coloradokever. Gelijk onze lezers bekend, dringt deze kever, die reeds over geheel Frankrijk zich heeft verspreid, steedjs verder noordwaarts en heeft hij zich thans reeds op verschillende plaatsen in Bel gië vertoond. De Engelsche regeering die in 1932 de geheele invoer van groenten uit Frankrijk verbood zet haar poli tiek van bescherming grimmig voort en heeft thans dus reeds de invoer van twee zeer belangrijke artikelen uit België onmogelijk gemaakt. Het is duidelijk, dat deze Engelsche invoer-verboden een fatalen Snvloed moeten hebben op de prijzen der Bel gische producten. Het gevaar, dat door gewetenlooze handelaren zal worden getracht om de spotgoedkoope Belgische uien naar Ne derland te transporteeren en vandaar naar Engeland te verzenden, is niet denkbeeldig. Het is ons bekend, dat hiertoe zelfs reeds pogingen zijn aan gewend. Het is duidelijk, dat een dergelijk vervoer van Belgische uien naar Ne derland door onze Regeering onder ie dere omstandigheid moet worden onmo gelijk gemaakt. Voor onzen Nederland- schen land- en tuinbouw staan daarbij de grootste belangen op 't spel. Het is immers aan geen twijfel onderhevig, dat de Engelsche Regeering óók den invoer van uien uit Nederland zou verbieden, indien inderdaad Belgijsche uien via Nederland naar Engeland zouden wor den verscheept. Het feit, dat Engeland indertijd om dezelfde reden met één slag onz geheele export van versch vleesch vernietigde, zegt in dit opzicht voldoende. Van de 100 millioen kg uien, welke Nederland in 1935 expor teerde, waren niet minder dan 77 mil lioen kg voor Engeland bestemd; een dergelijk afzetgebied mag onder geen voorwaarde in de waag worden gesteld. Onze regeering neme dan ook de meest krachtige maatregelen om te be letten, dat Belgische uien via ons land naar Engeland zouden worden verzon den. HET GRAPPIGE EXAMEN. (n.s.) „Ondank is 's werelds loon", zo besluit de redactie in „Grappig, maar. haar critiek op mijn publicatie in „De School met den Bijbel." Maar nu is zij er toch in dit geval vèr naast! Zowel „nichtje" als haar ouders en ook „heur oom" zijn de examencommissie zeer er kentelijk geweest voor haar bereidwil ligheid om op dat late uur van de dag zulk een zware extra-taak op zich te nemen. Zij waarderen nog steeds hoog haar menslievendheid op deze wijze te hebben mogelijk gemaakt, dat nichtje h,aar diploma alsnog verkreeg. Achter af gezien spijt het mij slechts dit woord van "dank niet tegelijk met het bewuste artikel te hebben vermeld, doch ik kon niet vermoeden, dat uit dit geval zou gehaald worden, wat absoluut niet in de bedoeling heeft gelegen: een klei neren van de Ier,aars en gecomitteerden. Ik heb te veel vrienden in de leraarskring, dan dat het ooit mijn doel zou kunnen geweest zijn de heren te kwetsen, 'k Heb het geval eenvoudig uit puur humo ristisch standpunt bezien en traenten weer te geven. Men vatte het dan ook uitsluitend als zodanig op. Wat het verwijt van onwellevendheid betreft, rijst bij mij de vraag: beschuldigt Uw redactie hier niet tegelijk zichzelf en tevens die van de vele andere bla den in het hele land, die het bewuste ar tikel hebben overgenomen? Zij allen toch hebben het in veel wijdere kring bekend gemaakt en er haar lezers toch ook van doen genieten. Dit verwijt treft mij dus niet alleen, hoewel ik het overigens, gezien de bovenstaande uit eenzetting rustig naast me neer leg. Tenslotte spreek ik de wens uit al thans de eer van „nichtje" te hebben gered. Ik moest voor haar toch wel even in de bres springen, nietwaar? En wat „Oom" betreft, voor hem is de geschie denis hiermee volkomen afgedaan,, J. G. v, Moosel. Veersche Singel, Middelburg. [Wij zijn er gaarne van overtuigd, dat de inzender, schrijver van het aardige artikeltje, het niet onvriendelijk be doeld heeft. Maar wie iets aan de openbaarheid prijs geeft door het te pu- bliceeren, moet zich tevoren wel terde ge bezinnen. Het is heel wat anders, on der elkaar, in den huiselijken kring of onder vrienden, eens hartplijk te lachen om wat inderdaad erg grappig geweest moet zijn.... of zulks door den killen, meedoogenloozen druk alom bekend te 'maken! De ervaren publicist zou ge voeld hebben, dat hier gemakkelijk een verkeerde indruk gewekt kón worden niets wondt zoo gauw en zoo fel als spot, zélfs al is het goed bedoeld en hij zou in elk geval als tegenwicht de verklaring zijner dankbaarheid voor het prijzenswaard schoone gebaar der exa mencommissie aan z'n stukje toege voegd hebben, gelijk hij thans nog doet. En of ons verwijt ook óns zeiven treft? Allerminst, dunkt ons: de vraag der oirbaarheid dezer publicatie diende de geachte inzender tevoren voor zichzelven uit te maken; zulks geschied zijnde „was de pap gestort". Inmiddels met een handruk voor ooms ridderlijkheid en: even goede vrienden, wat ons betreft Red.] DE ROOFMOORD TE HASSUM. Verdachte door het gerechts hof te Den Bosch tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Den Bosch heeft gister uitspraak gedaan in de straf zaak tegen den 30-jarigen boekhouder M. V. uit Gennep, die indertijd door de rechtbank te Den Bosch werd veroor deeld tot 20 jaar gevangenisstraf, om dat hij in den nacht van 17 op 18 Mei van het vorig jaar den stationsposthou der te Hassum (D.), Janssen, van het leven heeft beroofd, door hem met een hamer den schedel in te slaan, waarna hij 4000 mark stal. Zoowel verdachte als de officier van justitie die wegens moord levenslange gevangenisstraf had geeischt, hadden hooger beroep te gen dit vonnis aangeteekend. In hooger beroep had de advocaat- generaal eveneens levenslange gevange nisstraf geëischt, Jlet hof heeft gister het vonnis van de rechtbank op formee- le gronden vernietigd en opnieuw recht doende verdachte wegens doodslag ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 15 jaren met aftrek van het geheele voor arrest. Gedurende de maand Juli zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: L. W. de Bree, onderwijzer, van Eindhoven, Rotterd.kade O 243; W. D. Jumelet, adj. commies P.T.T. van Goes, Veersche weg S 256f; A. Neufeglise, glazenwasscher, vtan Vlissingen,; Dam F 151; M. L. Merli, dienstbode, van Venlo, Lange Delft I 20; J. F. Krello, van Kortgene, Rouaansche kade G 122; J. Geleijnse, van Haamstede, Markt C 9; Jhr. E. W. F. Wttewaal van Stoetwe gen, van 's Gravenhage, L. Gortstr, I 335; J. E. van den BergBognetteau, van Heerhugowaard, Noordpoortstr. M 3; J. A. Tissink, dienstbode, St. Lau rens, Segeersweg V 106; A. C. W. Fern- hout, 's Gravenhage. L. Burg C 86; Wa. Simonse, dienstbode, Rotterdam, Pluimstraat E 164; Adra Verijzer, dienstbode, O. en W. Souburg, Rozema- rijnstr. E 154. H. M. Distelbrink, Am sterdam, Turfkade H 174; A. R. van Gemst, dienstbode, Hontenisse.i Vlas- markt K 162; N. Kristalijn, verkoopster, Axel, Havendijk T 22; J. A. de Klerck, onderwijzer, Vlissingen, Nadorstweg S 15628; J. A. Ruinaard, kleermaker, Ber gen op Zoom, Vlasmarkt K 158; F. Snij ders geb. Zeevaart, Koudekerke, Lange- viele K 223; M. C. van der Vliet, as- phalteerder, Ter Neuzen, Vlissingsche str. K 58; B. Hokke, koopman, Norg, Wagenplein Q 113; J. W. Goedbloed, voorzitter Raad van Arbeid, Goes, Los- kade P 253; S. Verburg, dienstbode, Oostburg, Veersche singel S 42a; P. J. Poppe, slagersknecht, Zandvoort, Dam poortsingel T 186; A. Murre, Wob- phaartsdijk, Veerschesingel S 42a; B. C. Sliggers, commies Raad van Arbeid, Goes, Nadorstweg S 251m; A. B. Hol ster, onderwijzer, Kortgene, Verwerij- straat N 149c; L, Verhulst, Naarden, O.- Arnemuidsche pad T 149; J. W. Dimon- ti, gezaghebber B. B. Rijswijk, Molen water M 252; B. J. van de Graaf, 's- Gravenhage, Achtersingel Q 156; M. E. Seijmour, onderwijzeres, Zeist, Wal B 42; L. M. de Crom, winkelier, Bergen op Zoom, Langeviele K 233; E. Dinge- manse, Vlissingen, Nederstraat O 187; W. F. van der Spil, electro-monteur, N.- Indië, Molenberg K 100; W. Vermeu len, handelsagent, Leeuwarden, Lange Delft B 136; J. W. de Wolff, huishoud ster, Noordweg B 27; J. W. de Jonge, dienstbode, Bloemendaal, Arnemuid- sche pad T 144; S. M. Hariot geb. Heij- liger, 's Gravenhage, Londensche kade H 50; M. H. Pots, Rheden, Lange Delft H 13; C. G. van Overbeeke, kellner, Breda, Lange Noordstraat C 15-16; G. Scheltema, scheepstimmerman, Amster dam, Beddewijkstraat 139; J. C. van Noppen, bankwerker, Hillegom, Bastion N 73; C. F. Diesch, Leiden, Markt I 12; W. G. Koster, Vlissingen, Veerschesin gel S 42a; J. W. M. Henning, fotograaf, Amsterdam, Markt C 14; L. Dekker, dienstbode, Veere, Langeviele K 221; G. Smit, koopman, 's Heer Arendsker- ke, Pluimstraat E 163; W. Steendam, fi liaalhouder, „Bata", Vlaardingen, Lange Delft B 143; L. van Houten, landarbei der, Arnemuiden, Lange Geere K 247; L. den Arend, verzekeringsagent, Rot terdam, Spanjaardstraat E 87; T. Delle- beke, dienstbode, N. en St. Joosland, Vliss. straat I 177; G. Delleke, dienst bode, N.- en St. Joosland, Blauwendijk P 39 m, J. S. Zandee, machinist koopvaar dij, N.-Indië, Rouaansche kade G 122; B. C. J. van Roon, Amsterdam, Mei doornlaan S 156%; E. Hiemstra, kellner, Wonseradeel, Groote Markt C 15-16; D. van der Zee, Gaasterland, Lombardstr. C 55; L. A. J. Burgersdijk, Utrecht, Dam N 6; C. de Wilde, civ. ingenieur, Koude kerke, Zuidsingel E 465; Z. Leeman geb, Jansen, Veere, Lange Geere K 253; A. J. Markvoort, Inspecteur v. d. Rijks- werkverschafting, Zwolle, Blauwendijk P 89h; P. M. J. Beurskens, kellner, Roermond, Lange Delft I 33; J. Geldof, Koudekerke, Lange Gortstraat I 321; P. J. Entink, Rotterdam, Lange Delft B 122; M. E. C. Stoffels, Oude en Nieuwe Gastel, Lange Delft B 121; C. S. Schra- vemade, dienstbode, Arnemuiden, Hof plein E lb; J. Maas, Koudekerke, Zus terstraat; M. J. H. Visang, Koudekerke, St, Pieterstraat F 28; J. P. Ossewaarde, adj. commies, Raad van Arbeid, Goes, Nadorstweg S 251 kP, C. Demmer, adj. inspecteur P. T. T., 's Gravenhage, Parklaan S 15627; H. D. van Aartsen, Tilburg, Seisweg R 121e; B. Steginck, aannemer, Ubbergen, Woonark Zuid- Beveland; M. J. Geldof, dienstbode, Serooskerke (W.), Houtkade H 116. Vertrokken: M. P, Plantefeber, kellner, van Wal B 40 naar Utrecht, Vleutensche weg 28bis; C. Zwemer, dienstbode, Seissingel R 237a, St. Laurens B 5; J. J. Stupers, kok, Vlissingsche straat K 44, Rotter dam, Jagerstraat 18b; P. vajn Hoorn, Vliss. Wagenulein P 12, Steenbergen; D. Bostelaar, Jasmijnstraat W 138, Vlis singen, Badhuisstraat 17; J, H, Visser, filiaalhouder, Lange Delft B 143, Jïde (Gld.), Grootestraat 126; J. C. Tevel Damman, Heerengracht M 22, Den Hel der, Weststraat 22, F, van der Zanden, Volderijlaagte M 80, Koudekerke, Nieu we Vliss. weg E 149; A. Hendrikse, Noordsijngel S( 164, Terneuzen, Ajxel- sche straat 80; E. Bastiaanse, Seisplein Q 290, Kloetinge, Heernisseweg B 70; A. M. Fastenau, Heerengracht M 17a, Vlissingen, Scheldestraat 54; J. C. de Vos, onderwijzer, Segeerstraat H 100, Ooltgensplaat, Oudelandsche dijk B 8; L. C. v. d. Moer, kinderjuffr., Gortstr. K 9-10, Amsterdam, Saksen Weimarlaan 1 hs; F. M. J. van Sluijs, kinderjuffrouw, Noordsingel S 156f, Amsterdam, idem; G. A. de Veer, Vlissingsche straat I 177, Rotterdam, Stadhoudersweg 107b; P. J. de Bruijne, Oostpunt T 1, Sluis H 10; N. Geelhoedt, dienstbode, Korte Delft F 14a, Vlissingen, Boulevard de Ruijter 40; H, van den Broek, schoen maker, Langedelft B 143, Ede (Gld.) Grootestraat 126; M. J, Franchimont, bouwvakarbeider, Veersche singel S 46, Eindhoven, Halve Maanstraat 41; H. J. Veenink, machinist, Veersche singel S 73, Rotterdam, Gr. Visscherijplein 28a; S, C, Huijsheere, winkeljuffr., Graven straat I 269, Vlissingen, Noordstraat 2; C, M. Serlé, Rouaansche kade G 152, Waterlandkerkje D 29; C. L. Coppool- se, dienstbode, Rouaansche kade G 156, Arnemuiden, Burg. Lantsheerweg D 16; P. A. M. Damen, Coiffeur, Lange Noordstraat C 28, Tilburg, Berksche dijk 215; C. DouwKamermans, Korte Gee re K 344, Veere, Kade A 60; A. C. Jobse, dienstbode, Oude Vlissingsche weg V 3, Vrouwenpolder; M. M. Wa genaar, dienstbode, Noordplein M 292, Vrouwenpolder A 114; J. Ridder, Lon densche kade H 50, Vlissingen, v. d. Spiegelstraat 55; P. E. W. M, van Em- den, verpleegster, Noordplein M 292, 's-Hertogenbosch, Enckevoetstraat 20; G. Bakker, verpleegster, Noordplein M 292, 's-Hertogenbosch, Prins Hen driklaan 38; P. A. Bonneveld, caféhou der, Langedelft A 90, Veere, Kapelle- straat A 46; Wed. E. Jansede Vos, Pottenbakkerssingel Q 56, Amsterdam, Mosveld 3; Th. A. Brouwer, Zandstr. Q 200b, Koudekerke, Ter Hooge pad D 292; H. te Roller, slager, Gravenstraat I 281, Steenwijk, Doelenstraat 2b; M. J. de Ronde, dienstbode, Dam G 28, Bruinisse, Steenstraat A 125; F, Hoende- rop, photograaf, Markt C 14, Rotterdam, Zaagmolenstraat 47a; J. de Bree, ma chinist, Schroeweg IV 42a, Philippine Islands; A. J. Woldendorp, Singelstraat N 179, Zoetermeer, Ned. Herv, Pasto rie; E. Schoe, dienstbode, Dam G 28, Koudekerke, Tramsingel E 12; J, Pop pe, handelsreiziger, Veersche weg S 254", Koudekerke, Molenaarspad D 291; A. A. Benschap Knook, kippenfokker, Spanjaardstraat F 79, St. Maartensdijk A 425; M, van der Weel, huisknecht,, Bleek E 94h, Gent; W. F. Willems, dienstbode, Segeerssingel V 51, Delft, M. Trompstraat 30; J. C. de Meijer, ontvanger registratie, Rott. Kaai O 247, Delft, M. Trompstr, 30; P. J. Entink, Lange Delft B 122, Kadhipaten, N. O. Indië; C. Coumou," Molenwater N 52, Nijmegen, Timorstraat 32; C. A. M. de Wit, Lange Noordstraat C 32, Bussum, Hoofdlaan 10; M. M. Hoffman, Lange Noordstraat C 32, Bussum, Hoofdlaan 10; P. de Koning, Schuttershofstraat K 128i, Bergen op Zoom, Havenstraat 1; J. van Dijk, Kanaalweg V 152, Rotter dam, Groene Hillendijk 344b; J. Nagel- kerke, veehandelaar, Dam F 151, Drie wegen A 161; L. Paardekooper, koop man, Heerengracht M 27-28, Goes, St. Jacobstraat; M. Dekkerde Hamer, St. Jorisstraat L 122d, O. en W, Souburg, Vliss.. str. 46; J. C. de Koning, Neder straat O 205, Rotterdam, Schuttersstr. 14. Westkapelle. Van 27 Juli3 Augustus. Ondertrouwd: L. Louwerse 30 j. en K. Huibregtse 25 j. Bevallen: M. Lievense, geb. Minder- houd z. Overleden: H. L. Minderhoud, ongeh. 74 j. Nieuw- en St, Joosland. Over Juli. Overleden: A. de Kuijper 85 j. man van E. Rijkse. Getrouwd: M, Tazelaar j.m. 28 j. met J. N, Reijnoudt j.d. 24 j.J. Crucq 20 j. met M. Crucq 20 j.; J. K. de Nooijer 27 j. met M. Baas 25 j.; C. de Goffau 25 j. met A. de Smit 23 j. Bevallen: L. v. Waarde geb. De Jonge dochter. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen ee andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 3—ZA 8 Aug. Kermis. MA 3ZA 8 Aug- Dansen Happy Band, Bovenz. „De Vergenoeg." Dl 4 Aug. en WO 5 Aug, Het hofdstad- tooneel „Amor in de Pastorie", Schouwb. 20,15 h,. WO 5 Aug GOES. Dl 4 Aug-- WO 5 Aug Elec, Drukkerij G. W, den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6