SPOR!» LAATSTE BERICHTEN. LEGER EN VLOOT. LANDBOUW. nmmmm stand. REOHTSZAKEN. AFLOOP VERK00PINGEN. iARKTBERICHTEN. De Olympische Spelen. De burgeroorlog in Spanje. „Geef ze maar aan den Negus." OWENS WINT DE 100 M. OSENDARP IS DERDE. De tweede dag'der elide Olympische Spelen is voor de Hollandsche kolonie te Berlijn een hoogtepunt geworden. In het meest omstreden nummer der athle- tiekwedstrijden, de 100 meter sprint is onze landgenoot Osendarp als derde geëindigd achter de Amerikanen Owens en Metcalfe Niemand heeft van Osen darp verlangd dat hij dit nummer zou winnen, maar allen hoopten voor hem 'n plaatsje in de finale, daarmede was men voorloopig tevreden. Maar de kranige Hagenaar heeft de tanden extra op el kaar gezet Geen drie Amerikanen op de eerste plaatsen, was zijn parool en hij "sloeg Wykoff op overtuigende wijze. Nederland heeft een Olympische medail le behaald, weliswaar een bronzen, maar een die in het kader van deze sprinters elite gezien, eigenlijk van goud is. Osen darp heeft er voor gezorgd dat onze vlag aan een der drie Olympische mas ten omhoog ging. Het was een ontroe rend moment, toen naast de stars en stripes het rood wit blauw omhoog ging'. Osendarp heeft getoond dat hij de snelste Europeesche sprinter is. Dat van Beveren zich niet in de finale wist te plaatsen hadden we verwacht. De eerste halve eindstrijd had het vol gende resultaat: li Owens 10,4 sec., 2. Wykoff, 3. Strandberg, 4. Van Beveren, 5, Haenni en 6 Pennington. De tweede halve eindstrijd won Met calfe 10,5 sec,, 2. Osendarp en 3. Borch- meyer. In de'finale kwamen dus de drie Amerikanen, Owens, Wijkoff en Met calfe, onze landgenoot Osendarp, de Zweed Strandberg en de Duitscher Borchmeyer, Voor dit zoo belangrijke nummer heerschte in het anders zoo roezemoe zige stadion doodsche stilte. De loopers maakten zich gereed. Starter Miller gaf het sein. Een prachtige start. Maar da delijk namen de drie Amerikanen de leiding. Owens en Metcalfe namen een kleinen voorsprong, terwijl Osendarp op ongeveer anderhalven meter achter Wy koff zat. Zoo bleef het tot ongeveer 50 meter, toen Osendarp plotseling inliep Op 20 meter voor de finish lagen beiden gelijk. Met zijn onverzettelijken wil gooi de onze landgenoot zich naar voren: lag op 10 meter voor de finish een halven meter voor en wist deze te behouden. Osendarp was derde achter Owens en Metcalfe. Het behoeft niet gezegd dat 't enthousiasme der Nederlanders groot was. Osendarp heeft de eerste bronzen medaille tijdens deze Spelen voor Ne derland gewonnen, en wel in een num mer, dat internationaal o.i, zoo sterk bezet was als nog nimmer tevoren. Het volledige resultaat was: 1. Owens (V. S.) 10.3 sec,; 2. Metcalfe V.S.) 10.4 sec.; 3. Osendarp (Nederland) 10,5 sec.; 4. Wykoff (V.S.)5. Borchmeyer (Duitschland), 6. Strandberg (Zweden). 100 m hardloopen dames. De Hollandsche meisjes uitge schakeld. De Hollandsche meisjes bleven op de 100 meter hardloopen aanmerkelijk be neden haar vorm. Zij wefden direct in de series uitgeschakeld en hebben zich niet voor de halve eindstrijden kunnen plaatsen. Mej. Koning werd in de derde serie 3e achter Walasiewiczowna (Polen en Essmann (Finland). Mej. Koning liep 12.9 sec. In de vierde serie werd mej. De Vries eveneens derde na de dames Hiscock (Eng.) en Rogers (V. S.) De Hollandsche athlete deed er 13 sec. over. Wederom een bewijs, dat onze beide dames niet in vorm waren. Beiden kunnen zij snel ler, dat hebben de tijden meer dan eens duidelijk uitgewezen. De 100 meter hardloopen dames bracht in de tweede serie al direct een nieuw wereldrecord van de groote fa voriete in dit nummer, de Amerikaan- sche Helen Stephens. Zij liep de 100 m in 11.4 sec., een -nieuw wereldrecord maar in ieder geval ook een nieuw Olympisch record. Het is echter de vraag, of de tijd van 11.4 sec. gehomo logeerd zal worden. Immers, de loop sters hadden een sterken wind in den T n e halve finale liep Helen Ste phens 11.5 sec. rr Kogelslingeren, Het resultaat v.an het kogelslingeren mS-t Men^?ITo1Sch hampioen Hein (Duitschland) 56,49 m nieuw Olvmnisch record); 2 Blask (Duitschland) 5504 3 Warngard (Zweden) 54,83 m. De zege van Hein gaf een derde gou den medaille voor de Duitschers. De moderne vijfkamp. De resultaten van het degenscher men. De resultaten van het degenschermen het tweede onderdeel van den moder nen vijfkamp, luidt als volgt: 1 Lemp (Duitschland) 25 gew. partijen, 7 verl partijen, 8 doubles; 2 Weber (Ver. St. 26 gew. partijen, 11 verl. partijen, 3 dou bles; 3 Ecuyer de le Court (België) 23 gew. partijen, 8 verl. partijen, 9 dou bles; 20 Van Geen (Nederland) 17 gew. partijen, 17 verl. partijen, 6 doubles'; 25 Van der Horst (Nederland) 18 gew. par tijen, 20 verl. partijen, 2 doubles; 34 Ser re (Nederland) 12 gew. partijen, 19 verl partijen, 9 doubles. Na de eerste twee onderdeelen van den modernen vijfkamp heeft de Duit scher Handrick de leiding met 6)4 punt voor Ecuyer de le Court (België) met 7)4 p. en Thofelt (Zweden) 14 p. De Nederlanders nemen de volgende plaatsen in: 16. Van Geen; 20. Van der Horst en 29. Serre. Gewichtheffen. De Fransche gewichtheffer Louis Hos- tin, Olympisch kampioen van 1932, haif- zwaargewicht, is er wederom in ge slaagd beslag te leggen op den gouden medaille. Hij noteerde 372,5 kg (druk ken 110 kg, trekken 117,5 kg, stooten 145 kg; 2 Deutsch (Duitschl.) met 365 kg (105, 110, 150 kg); 3e Wasif Ibrahim (Egypte) met 360 kg (100, 110,150 kg). HET VOETBALTOURNOOI, Italië wint van de Ver. Staten en Noorwegen van Turkije. In den vooravond zijn gisteren de eerste wedstrijden uit het Olympisch voetbaltournooi gespeeld. De eerste wedstrijd was de ontmoeting Noorwe gen-Turkije. De Noren speelden een technisch be ter spel en hadden dan ook niet al te veel moeite met hun tegenstanders. Niettemin speelden de Turken beter dan men van hen verwacht had. Rust ging met 10 voor Noorwegen in daar na werden de Noren productiever. Het einde kwam met een 40 overwinning voor Noorwegen. In het poststadion bestreden de Ita lianen en de Amerikanen elkaar De met groote geestdrift spelende Italianen wa ren vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid, maar doelverdediger en backs der Amerikanen verdedigden zoo sterk dat succes voor de Italianen in de eerste speelhelft uitbleef. Negen minuten na de hervatting ein delijk slaagde de Italiaansche rechtsbui ten er in, den Amerikaanschen doel verdediger te passkeren. Na een botsing met den Amerikaanschen middenvoor werd de Italiaansche linksback Rava (hij gaf den Amerikaan een trap tegen den buik) uit het veld gezonden. Er werd niet meer gedpelpunt, zoodai Italië met 10 won. Het was een van Italiaansche zijde zeer ruw geSpeelden wedstrijd, de sport en de Olympische Spelen onwaardig. Bovendien misdroegen de Italianen zich op ergerlijke wijze; trapten den bal op zettelijk in het publiek, staken hun tong uit tegen de toeschouwers, grepen hun tegenstanders vast, haakten, etc. De Italianen die maar heel matige voetbal lers bleken, werden na afloop danig uit gefloten. De Olympische fakkel te Kiel. Gisteravond is de estafettelooper met den Olympischen lakkei te Kiel gearri veerd. Hij werd aan boord genomen van een marine vaartuig, dat hem naar het aan den Hindenburgoever liggend Han- saschip bracht in de mast waarvan het Olympische vuur werd ontstoken. Hier mede zijn de Olympische Spelen even eens in Kiel geopend. DE SERIES 200 METER HARD LOOPEN HEEREN. De series 200 meter heeren, met het loopen waarvan vanmorgen een aan vang is gemaakt, hebben het volgende resultaat gehad; le serie: 1. Van Beve ren (Nederland) 21,4 sec., 2, Beswick (Argentinië) 22,1 sec., 3. Tanigoetsje (Japan) 22,2 sec. 2e serie: 1. Osendarp (Nederland) 21,7 sec., 2. Schein (Duitschland) 22 sec., 3. Pennington (Engeland) 22,1 sec. 3e serie: 1. Owens (Ver, Staten) 21.1 sec. (Nieuw Olympisch re cord). De overige series werden gewonnen door Humber (Canada) Haenni (Zwit serland), Theunissen (Zuid-Afrika), Pachard (V. S.) en Robinson (V. S.) Klasema plaatst zich niet bij het verspringen. Vanmorgen heeft de eerste ronde van het verspringen plaats gehad. Slechts zij die minimaal 7.15 meter sprongen, zijn in de halve finale geplaatst. Van de 43 deelnemers plaatsten zich 16 springers. Onze landgenoot Klasema plaatste zich niet. De 7 meter grens is de laatste jaren slechts bij hooge uitzondering door een Nederlandsch athleet bereikt. Ons na tionaal record staat met 7.32 meter nog steeds op naam van H, de Boer. ®UREAU VOOR MEDISCHE SPORTKEURING. °P Maandag 10 Augustus a.s. wordt te Middelburg een algemeene vergade ring gehouden van de bij het bureau voor medische sportkeuring aangeslo ten vereenigingen. Op de agenda komt o.m. voor v,aststelling van tarieven en reglement en verkiezing van een defi nitief bestuur. Bij het bureau zijn thans aangesloten A-V. „EMM", Z.W.V. „Achilles", M. V en A. V. „Middelburg"; M.T.V. „Wil helmina allen te Middelburg; V.T.V. „De Zeeuwen", V. V. „EMM", Vlissing sche Zwemvereeniging; V. V. „Eilanc Boys allen te Vlissingen; V.V. „Veere" te Veere; RCS te Souburg; V.V. „Oost kapelle" te Oostkapelle; V.V. „Nieuw land te N. en St. Joosland, Zeeuwsch Brabantsche Turnkring, district Zee land v. d. K.N.A.U., Zeeuwsche Voetba Bond en de Middelburgsche Zwemver en reddingsbrigade „Luctor et Emergo" VOETBAL WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.V.B. Zaterdag: Afd. I. WaardeKapelle 33, Rilland BathKrabbendijke 0-2. Afd. II. Kruiningen 2's Heer Arends- kerke 3^-5, Kapelle 2Waarde 2 3-7, WIELERSPORT. Op 15 Augs. a.s wordt te Bergen op Zoom een internationaal wielercriterium gehouden waar vele bekende Nederland- sche en buitenlandsche beroepsrenners aan zullen deelnemen. In totaal zullen 70 renners starten over een afstand van 135 km, zijnde 80 keer het parcours. Zaterdag' hield de A.S C. „Olympia' te Amsterdam een wielervaardigheidsrit voor toeristen en renners „Rondom het IJsselmeer" (350 km). Gestart werd Za terdagmiddag te 4 uur, te Amsterdam, waar men des Zondagsavonds te 6 uur weer terug was. Voor de tweede maal heeft de heer Ji v. d. Hiele Sr. te Mid delburg dezen rit Zondag volbracht. POSTDUIVEN. Zondag hield de duivenvereeniging „Recht voor Allen" te Sluis een prijs- vlucht uit Breteuil, afstand 200 km. Aan tal deelnemende duiven 114. Los 7,03 u. Aankomst eerste duif 9,28,57, snelheid 1371,08 m, laatste duif 9,39,27, snelheid 1278,36 m per minuut. Prijswinnaars: A. Debaets 1, 20; P,. Louagie 2, 5; R. van Weijnsberghe 3, 4; P. de Smit 6, 7; Osc. de Meijer 8, 9, 31; J. de Zutter 10, 23; M. van de Bussche 11; P. Visser 12; J. van Hoorn, Retranchement 13, 19, 24; W du Fossé 14, 17, 22, 25, 29, M. Hoondert 15, 28, J. de Voogdt 16, R. de Barre Re tranchement 17, F. Nieskens 21, J. Aers 26, Gebrs. Baerdemaker, Aardenburg 27, Ji. Wage 30, E. Baert 32, 37, J. Smco- renburg 33, P. van Grol, Retranchement 34, J. de Visser, Retranchement 35, Iz. Sanders 36, L, Dhondt 38, A. Bert, Heil- le. Overduif,. Zaterdag hield de P. V. de „Roode Doffer" te Goes een wedvlucht v,an Ciney, afstand 159 km. De uitslag luidde: Bakker 1, 3, 8, 9, 10, 12; De Hond 2, 7; Kloosterman 4; Rooze 5, 11, 13; Walhout te Wolphaartsdijk 6, 14. AANRIJDING. KOUDEKERKE. Op het jaagpad langs het Kanaal onder deze gemeente heeft gisterenmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijder en 'n wielrijdster. Laatstgenoemde kwam te vallen en was aanvankelijk buiten kennis. Een dokter verbond de lichte verwondingen en met een taxi keerde het meisje huiswaarts. De marechaussee verscheen ter plaatse eü stelt een on derzoek in. PROTEST TEGEN INTREKKING HUURTOESLAG. De Nederlandsche Toonkunstenaars- bond heeft in een telegram aan den mi nister van sociale zaken uiting gegeven aan zijn ernstige bezorgdheid naar aan leiding van de plannen tot intrekking van den huurtoeslag. De musici zijn voornamelijk gevestigd in de groote ste den, waar de huren te hoog zijn geble ven, doch niet door den individueelen huurder tot verlaging kunnen worden gebracht. Van dezen maatregel wordt slechts groote ellende verwacht en het be stuur verzoekt daarom hem niet toe te passen. PRIJSVERSCHIL TARWEBLOEM. Van bevoegde zijde wordt uit Den Haag medegedeeld, dat op 4 Aug. 't variabele gedeelte van het prijsverschil bij den in voer van tarwebloem met 0.50 is ver laagd en het prijsverschil derhalve dan bedraagt 5.50, de heffing op de ver werking tot tarwebloem is verlaagd tot 3.50 per 100 kg. De opstandelingen maken mel ding van successen. Het radiostation Sevilla verspreidt 'n bericht, volgens hetwelk een afdeeling militaire troepen v,an Zamora uit naar Madrid opmarcheert, om de reeds voor de hoofdstad staande troepen te ver sterken. Voorts wordt gemeld, dat de troepen in de Spaan^sche havenstad Castëllon de la Plana tegen de regeering te Ma drid in opstand gekomen zou zijn. De stad bevindt zich in handen der mili tairen. Ook te Valencia zouden de troe pen in opstand gekomen zijn, hun ka zernes verlaten en zich in de omgeving der stad verschanst hebben. De regee ring heeft de ledige kazernes laten be zetten. Vreemdelingen nemen deel aan den strijd tegen de opstande lingen. Volgens een radiobericht uit Barcelo na, zijn daar gisteren een aantal Duit- sche, Italiaansche en Fransche vrijwil ligers aangekomen, om met de roode militie tegen de opstandelingen te vechten. Italiaansche priesters gedood. Naar vernomen wordt, hebben Spaan sche communisten in het op 90 km van Gibraltar gelegen dorp Ronda twee Ila liaansche prieisters gedood en 47 fascis ten op het plaatselijk kerkhof gefusil leerd. Twee andere Italiaansche pries ters, die zich vermomd hadden, konden zich in veiligheid stellen. De Italianen veroorzaken inci denten bij de Olympische spe len. Is dat fascistische rid derlijkheid? Men meldt ons nader uit Berlijn, dat zich gistermiddag incidenten hebben voorgedaan tijdens de voetbalmatch tus schen Italië en de Vereenigde Staten, Het taliaansche voetbal neemt in Europa een voorname plaats in en terecht mee- nen ook de Italianen zelf, dat zij tot de anden behooren, die in het voetbaltour nooi een redelijke kans maken. Daaren tegen is het algemeen bekend, dat het Amerikaansche voetbal, dat in 't sport- even van de Vereenigde Staten een veel minder voorname plaats inneemt dan in luropa en Zuid-Amerika, op niet al te loog peil staat, zoodat de Italianen op een gemakkelijke overwinning rekenden. Jat dit hun niet is meegevallen, ziet men o.a. uit het resultaat, dat de Italianen zich slechts met een 10 overwinning tevreden moesten stellen. De teleurstelling over den niet ver wachten krachtigen tegenstand der Yankees kwam tot uiting in steeds ru wer spel en steeds minder sportief op treden der Italianen, die herhaaldelijk door den Duitschen scheidsrechter Weingartner gewaarschuwd moesten v/orden. Het moet voor kroonprins Umberto, die met 7000 landgenooten de match bijwoonde, niet aangenaam zijn ge weest, toen plotseling de Amerikaan Fiedler, bij het spelen van den bal door een half dozijn Italianen besprongen werd, die hem bijna letterlijk te lijf gin gen. Daarbij trachtte Piccini hem op zoodanige wijze met de vuist te bewer ken, dat de scheidsrechter hem met de hand naar de zijlijnen verwees. Een ge joel ging op en eenige Italiaansche spe lers liepen op den scheidsrechter toe en duwden zijn hand omlaag, terwijl an deren hem op een afstand met de vuist dreigden. Een ontoelaatbare zwakheid was het van scheidsrechter Weingart ner, dat hij blijkbaar voor de bedreigin gen zwichtte en Piccini liet doorspelen. Ook in het verdere verloop van den wedstrijd kwam het nog tot eenige on aangenaamheden als natrappen en drei gen met de vuist, zoodat het Duitsche publiek, dat in het algemeen zeer sym pathiek tegenover de Italianen staat, herhaaldelijk van zijn afkeuring blijk gaf en aan het slot de Amerikanen hartelijk toejuichte en hun toeriep: „geef ze maar aan den Negus". 6. Weiland, groot 2.34.70 ha. Kooper J. Mol, landbouwer te Yerseke, voor 1619.43. 7. Weiland, groot 0.84 50 ha. Kooper I. Willemsen, oesterkweeker te Yerseke, voor 718.25. In de gemeente Ovezande: Bouwland, groot 2.24.20 ha. Kooper M. Rijk Bz., landbouwer te Ovezande, voor 3721.72. Totale grootte 27.72 17 ha, totale koopsom 43.427,93. i Luitenant-kolonel J. H. W. Bruins, commandant van het 14e regiment in fanterie zal wegens langdurigen dienst in het najaar het leger met pensioen verlaten. VERBOUWVERBOD ODENWaLDER BLAUEN. De regeeringspersdienst meldt: De vatbaarheid voor aardappelwrat- ziekte van het aardappelras Odenwal- der Blauen levert een gevaar op voor den uitvoer van pootaardappelen. Het ligt daarom in het voornemen van de Nederlandsche regeering een algemeen verbouwverbod van het aardappelras Odenwalder Blauen voor den oogst 1938 uit te vaardigen. Goes. Ondertrouwd: T. J. Bickelmeijer jm. 26 j. en M. van Dullemen jd. 27 j. Overleden: K. van Fraassen m. 51 j. (D.Z.) Vlissingen. V,an 30 Juli3 Augustus. Ondertrouwd: C. L. J. Wanst 23 j. en L. de Smit 20 j. Bevallen: S. Stoutjesdijk ,geb. van Nieuwenhuize d.; M. N. Florusse geb. van Burgh d.; M. J. Wijkhuijs geb. de Boo van Uijen z.; G. Steinhauer geb. van Hoepen z. (V.C.) Koudekerke. Ondertrouwd: J. Joziasse 25 j. en W. Aarnoutse 26 j. Getrouwd: L. W. van de Linde 34 j. en M. C. Crucq 21 j. Bevallen: W. Jobse geb. Barentsen z.; J. Reijnierse geb. Brasser z. Overleden: M. Malgo 43 j. geh, met J. L. P. Boting. (V.C.) Rit them. Van 1 tot 31 Juli. Getrouwd: Ps. Schout 25 j. en Jaca, P. Goedhart 23 j. Meliskerke. Van 1 tot 31 Juli. Getrouwd: J. Maljaars 36 j. en T. W. Jacobse 35 j. Bevallen: A. de Korte geb. Louws d. Overleden: N. Boone vrouw van K. van Sluijs 32 j.; S. Minderhoud 70 j. wed. van L. Melse. Zoutelande. Van 1 tot 31 Juli. Getrouwd: C. Goedhart jm. en M. Dingemanse jd. Bevallen: L. Koppejan geb. Sturm d. Kapelle. Van 1 tot 31 Juli. Getrouwd: M. Klaassen jm. 22 j. en M. Verhulst jd. 19 j. Bevallen: E. Gijzel geb. Bosman z.; J. E. N. Schipper geb. Tholens d. (D.Z.) Kloetinge. Van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd: A. J. Verbeem jm. 24 j. en A. Zuidijk jd. 24 j.; C. Munnikhof jm. 29 j. en J. J. de Braai jd. 24 j. Getrouwd: A. R. Mortier jm. 22 j. en M. J. Weststrate jd. 22 j. Bevallen: S. J. SlaEbekoorn geb. Helmstrijd z.; H. T. C. Holiestelle geb. Kooman d. Overleden: M. C. Kaashoek 43 j. echtgen. L. Deurloo. (D.Z.) aesaoaaeaHi&jsss In hooger beroep. Door Fr. A. M. M., 30 jaar, D. J. M., 24 jaar, C, R J. M., 28 jaar, visschers, te Hoek hebben hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der Middelb. rechtbank van 21 Juli 1.1., waarbij zij wegens diefstal zijn veroordeeld ieder tot 2 maanden gevangenisstraf. Maandag werd te Yerseke in Hotel „Nolet" door notaris H. Jonkers, ten verzoeke van de familie van wijlen E. de Jonge aldaar, publiek verkocht de kapitale hofstede „Zoutershof" in de ge meenten Ierseke en bouwland in de gemeente Ovezande, in de volgende perceelen: In de gemeente Yerseke: 1. De hofstede, bestaande uit woon huis met schuur, berghok, erf, boom gaard, arbeiderswoning met erf en tuin, bouwland en wegeling, samen groot 7 08.45 H.A.. Kooper M. Mol, landbou wer, Yerseke, voor 16.294.35. 2. Het woonhuis met schuurtje, drui- venserre, erf en tuin, boomgaard met bij enstal en bouwland, samen groot 3.20.50 ha. Kooper W. J. Meeuwse, winkelier te Yerseke voor 10.250. 3. Boomgaard, weiland en wegeling, samen groot 3.92.23 ha Kooper J. J. van de Velde, landbouwer, Kamperland, voor 5608.89. 4. Weiland en aandeel wegeling, sa men groot 1.70.23 ha. Kooper J. C. van der Burght, oesterkweeker te Yerseke, voor 1072.45. 5. Weiland en wegeling, samen groot 6.37 36 ha. Kooper W. de Jonge, land bouwer te Wissenkerke (N.B.) voor 4142.84. Goes, 4 Augustus Op de vee markt waren aangevoerd 1 nuchter kalf, 1 loopvarken, 96 biggen. Op de veiling der V.P.Z. waren aan gevoerd 34?0 eieren f 2,90 per 100; kleine f 1,80. Officieele noteering: fabrieksboter f 0,87)4; boerenboter f 0,77)4; winkel prijs f 0,87)4; tweede kwaliteit f 0,70; afwijkende f 0,60; kipeieren f 2,70; win kelprijs f 3,70; poelje-eieren f 1,50; eendeieren f 2,70; groote ganseieren f 6; kleine ganseieren f4. Handelaren: boter f 0,70; winkelprijs f 0,80; kipeieren f 2,70; winkelprijs f 3,70. Goes, 3 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling n.m. 1)4 uur. Dubb. Princesseboonen 6,507,10 per 100 kg". Kleine Veiling,. Boonen: Stoksnijboo- nen 1215, idem He soort 68, Stam- snijboonen 36, Perfectboonen 8, Dubb. Princessen 59, Roem van Holland 5 7, Vroege Wagenaars 34, Groene boo nen 3, per 100 kg. Pruimen: Czarpruim 26, Vroege Oran- je's 19, Princepruim 1619, Okkelanen 16, per 100 kg. Diversen. Spinazie 12, Postelein 8 9, Tomaten 3—9, Aardappelen 2,103,60, idem Drielingen 1,40—1,60, idem Bon ken 2,20—2,80, per 100 kg, Wortelen 4— 8, Kroten 2—5, Pootuien 2—5, Rabarber 1, Gladiolus 2—4, per 100 bos, Meloenen 1032, Witte Komkommers A 1,10 1,30, idem B 11,20, idem C 11,10, Groenen idem A 1,10, idem B 11,20, idem C 1, Augurken 0,120,18, Kropsla 1,102,10, idem He soort 0,50—0,80, Andijvie (Breedblad( 0,502, idem (krul) 11,60, Bloemkool 11—20, idem He srt. 8-14; idem Ille en stek 4-6; Roode kool 3,506,40, Groene Savoyekool 3,50—7, Wittekool 1,50, Boerenkool 1, Preiplan- ten 0,02, per 100 stuks. K a p e 1 1 e, 3 Aug. Groote veiling Roode bessen 11,2012.10; Dubb. prins, z. draad 7.407.60; Kleine veiling Washington 2435; El- derse blauwe 1825; Czaarpruimen 26 34; Oranjepruimen 23; Occulanen 12 19; Merbelanen 719; Prinsepruimen

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3