Engeland bouwt een tweede reuzenschip LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. Voor kloino tuinen. MARKTBERICHTEN. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachting» in Zeeland. AGENDA 4000 man aan den arbeid Indirect werk voor 300.000 menschen. (Vein onzen correspondent). Londen, 29 Juli. De regeering heeft thans officieel be kend gemaakt: aan den bouw van een zusterschip van de „Queen Mary" zal zoo spoedig mogelijk begonnen worden. Het bericht hing al een tijd in de lucht, men voelde het aankomen, warit het valt niet langer te ontkennen, dat de Oceaanreus, die nu wanhopige moeite doet het „Blauwe Lint", het bewijs het snelvarendste passagiersschip ter wereld te zijn, te veroveren, een des illusie is geworden. Daar toe moet men de mentaliteit van het Engelsche pu bliek begrijpen want in de eerste plaats is het niet de directie van de Cunard White Star die dit schip heeft gemaakt, noch de scheepbouwkundig in genieur, noch de klinknageldrijver v.an John Brown and Co. Ltd. Het is de man in de straat geweest, de ambte naar die naar zijn werk gaat, de melk boer die z'n klanten langsrijdt en de generaal ,achter z'n stafkaartentafel, die beslisten, dat er een „Queen Mary" ge bouwd zou worden, en het is hetzelfde publiek, dat nu beslist dat er een nog grooter, nóg snéller schip voor de ma rine tot stand zal komen. „The best in the world" en direct! Dat de „Queen Mary" vermoedelijk het meest luxueuse schip ooit gebouwd, trillingvrij is, interesseert al geen mensch meer. Zij heeft op haar eersten overtocht 't bestaande record niet geslagen als excuus kon toen mist gelden. Op haar tweeden tocht heeft zij het ook niet ge haald, en dat is in de openbare mee ning haar doodvonnis geweest. AI breekt zij het record vandaag of morgen nog: het zal niet meer helpen. D,at des kundigen in bootjes rond de vier schroe ven varen met geleerde gezichten, hier een stuk van een machine vijlen, daar wat bijlasschen en achter hun oor krab ben, is volgens „men", hoogstens een affront. Dan m,aar weer een ander schip. De „Mauretania" voerde twee-en- twintig jaar den Blauwen Wimpel; daar na waren het de Duitsche „Bremen" en „Europa", de It,aliaansche „Rex" en „Conté di Savoia", dat toen juist de Franschen met de „Normandië" gingen meespreken heeft de maat in het Brit- sche wereldrijk doen overloopen. Volgens Engelsche begrippen heeft de Franschman immers maar twee na tuurlijke plaatsen in het heelal: vóór of achter de tapkast. Op zee hoort hij niet thuis. Publieke opinie, pers, radio en flim hebben elkaar in wisselwerking opgezweept nu zit men aan den grond. Staaltje van Engelsche menta liteit. Een heerlijk staaltje van de mentali teit hier is het volgende, dat misschien al in Nederland bekend is geworden. Een redacteur schrijft in zijn krant: „Het is welhaast vanzelfsprekend dat een Engelsche boot den Blauwen Wim pel in top voert." Den volgenden dag zullen de haren van den armen man wel ten berge zijn gerezen toen hij een stroom ingezon den brieven ontving, waarin hem het woord „welhaast" ernstig werd kwalijk genomen! Een hoofdartikel was noodig om de gemoederen te bedaren. Men zou zoon grap verwachten in „Punch" hier was het ernst. Toen wij verleden week een bekend West End riieuwstheater bezochten, en het „gedokter" aan de „Queen Mary" op het doek verscheen, begon het pu bliek hoorbaar te gapen, duidelijker symptoom van „moeheid" is in Enge land niet denkbaar! Maar even daarop, toen de vaandeluitreiking in Hydepark en de moordaanslag op den koning ver toond werd, stond men ,als één man op. Drijvend hotel of zeekasteel Een factor die ook meespreekt is de smaak van het internationale reizigers publiek, en hierin is de „Normandië" haar concurrente vooruit. De Franschen heben alles in het werk gesteld om 'n soort „drijvend hotel" te krijgen. Van binnen en buiten is alles gladgestroom- lijind. De reiziger waant zich in een Continentaal „Palace". Over het boeg- dek bij ieder schip vol kettingen en machines is een tweede laag dek gebouwd), om deze wanorde aan het oog van de promenade te onttrekken, verder bevindt zich vlak bij den boeg een hooger dek, ,als een breed scherm naar voren gebouwd, zoodat overslaand water zijwaarts wordt afgedrukt. De korte pijpen geven een gevoel van stoerheid en macht, en zijn stuk voor stuk lager naar achteren. Dit haalt het voorschip (voor het oog dan) öp, terwijl de vier promenadedekken aan den ach tersteven geleidelijk terugspringen, zoo dat men een bison" effect krijgt, dat het scheepsprofiel veel esthetischer maakt. Een truc maar het oog wil ook w,at. Niets van dit alles is bij de „Queen Mary" te vinden, alles is hier traditie, of zoo men wil conventie. Het voorste dek is overladen met ankerkettingen en lieren, direct hierachter komt de brug. De pijpen zijn te hoog en te smal en „drukken" het visueele beeld. Overal worden de passagiers eraan herinnert, dat zij zich op zee bevinden, een over vloed van koekoeks en ventilatorschach ten breekt de lijnen. Dit schip is groo ter, luxueuser en sneller dan eenig an der ooit in Engeland gebouwd. Maar het brengt niets nieuws: het is een ver menigvuldiging van het bestaande Merry old England in 20e eeuwsche dimensies. Het is een open vraag of men zich in scheepsbouwerskringen aan deze cri- tiek zal storen. Zij wordt herhaaldelijk gehoord, maarals de Franschen nu maar niet met al dit nieuwe begonnen waren! Tot nu toe is hier niet veel hoop op. Engeland zou Engeland niet meer zijn als men zich aan het vasteland iets ge legen liet liggen. De nieuwe bouw. „No. 534" van John Brown en Co. Ltd.'s scheepswerf, bleek de „Queen Mary" te worden. Volgende maand wordt op dezelfde werf de kiel gelegd voor de officieele „No. 552". Het wordt natuurlijk een „King George V" een andere mogelijkheid bestaat eenvoudig niet. Dit schip is 2000 ton grooter ontwor pen dan de „Queen Mary", welke er 80.773 verplaatst. En het zal 500.000 pond sterling meer kosten, in totaal 5,500.000 pond sterling. Vijftien maan den zullen voorbijgaan met de con structie van de romp, zoodat de van stapelloop in den herfst van het j,aar 1937 tegemoet gezien kan worden. Drie a vierduizend man zijn noodig om de kiel te bouwen; geen wonder, dat dat voorspoed brengt langs de Cly debank. En dat zijn dan nog hoofdzake lijk metaalarbeiders, want als men al les gaat optellen wat aan het bouwen van zoo n zeereus meewerkt, direct of indirect, komt men op een 300.000 per sonen. Dat getal lijkt natuurlijk over dreven, maar bij nader inzien is het dat niet, daar men dit schip eigenlijk ,ak een hoog-gespeclaliseerde stad beschou wen kan. Gerh. van Eysselsteijn, STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BRUINE BOONEN. Zooals gisteren in het kort gemeld, zal voor den oogst 1936 van groene en schokker erwten, mitsgaders bruine boonen, wederom steun worden ver leend op de oude basis. De „boven bouw" der regeling wijkt echter eenigs- zins van de vorige af. Wij laten hier thans die nieuwe regeling volgen: Waren de groene erwten van den oogst 1935 ingedeeld volgens 4 kwali teitsklassen waarvoor de standaard monsters a, b, c, en d waren vastgesteld en waarvan de richtprijzen resp. op 9, 8,50, 8 en 7,50 per 100 kg waren bepaald, voor oogst 1936 zullen slechts standaard-monsters voor de 3 eerste kwaliteitsklassen worden vastgesteld De richtprijzen voor deze klassen blij ven op 9, 8,50 en 8 per 100 kg gehandhaafd, doch teneinde een meer geleidelijken overgang mogelijk te ma ken, zal de mogelijkheid worden ge opend tusschenklassen vast te stellen, waardoor b.v. voor erwten welke niet voldoen aan het standaard-monster a, doch welke beter zijn dan erwten van het standaard-monster b, een iets hoo- gere steun gegeven zal kunnen worden dan voor in klasse b ingedeelde erw ten. Een standaard-monster d zal dus niet worden vastgesteld; dit beteekent ech ter niet, dat erwten van een dergelijke kwaliteitsklasse (de minder goede erw ten) niet voor steun in aanmerking ko men. Voor deze erwten zal, wanneer zij gezond en behoorlijk geschoond zijn (boerenschoon) eveneens een denatura- tie-vergoeding worden g'egeven geba seerd op een richtprijs van 7,50 per 100 kg. Tegen dezen richtprijs zullen niet alleen groene erwten en schokker erwten, maar alle soorten erwten, mits zij aan bovengenoemde eischen van ge zond 'en boerenschoon voldoen, kunnen worden gedenatureerd De erwten van deze kwaliteit, mits zelf geteeld, zullen slechts gedenatureerd kunnen worden door de telers. Erwten van de andere kwaliteitsklassen kunnen slechts door de handelaren worden gedenatureerd. Voorloopig zal niet worden overgegaan tot het vaststellen van kwaliteitsklas sen voor schokkererwten, doch evenals het vorige jaar zal voor schokkererwten en lange bruine boonen steun worden verleend doordat de Nederlandsche ak- kerbouw-centrale de bevoegdheid zal hebben van de daarvoor in aanmerking' komende georganiseerden wederom voorraden tegen de richtprijzen af te nemen. Hierbij wordt er weer van uit gegaan, dat de richtprijs voor goede schokkers en lange bruine boonen 10,50 per 100 kg bedraagt. Evenals voor den vorigen oogst zul len bij denaturatie monsters van de te denatureeren partijen worden getrok ken, op basis waarvan de erwten in een kwaliteitsklasse worden ingedeeld en de steun wordt vastgesteld Tegen de indeeling kan men in beroep gaan bij het dagelijksch bestuur van de Neder landsche akkerbouw-centrale (herclassi ficatie), waarbij het aanbeveling ver dient, bij de denaturatie door den op zichter een monster te laten verzegelen en dat te bewaren. Wanneer blijkt, dat de telers op de markt voor hun producten den richt prijs niet bereiken, heeft de Nederland sche akkerbouw-centrale het recht, tot verbetering van de markt en van den afzet, prijsregelend op te treden door zelf te koopen. Ter Veere 30/7/'36 WELKOM VREEMDELINGI (Breng wat U te veel heeft) Walcheren is een land vol van mooie dingen gelijk een rozenstruik. Een van de doorns is echter pijnlijk en moet door een dokter er afgewipt. Op de sluis in Veere ziet men jachtjes binnen vallen in de sluis. Nadat de deu ren gesloten zijn, gaan de slakken open en begint 't water te rijzen de tou wen worden te lang gevolg, dat de man aan 't roer op moet letten, zijn schip door de geweldige strooming niet heen en weer gekwakt wordt, tegen den wal of een ander schip. Hij rent met kurkezak zijn helpers (als er aan boord zijn) staan voor en achter bij de bolders, de touwen in te korten! Er komt een stem, boven 't geraas van 't water uit: „Hè daar, de schipper, van dat schip, moet met zijn papieren dadelijk op den wal komen naar 't Ha venkantoor. 't Publiek begint te lachen en ziet de „nonsense" in De schipper is geladen, maar als mensch snapt hij 't „orders zijn orders" t sluis personeel kan, dat niet verhel pen! Is te doen om de admiftistratie wel, hoeveel ton passeert jaarlijks wat plezierjachten aangaat? 2 zomer maanden! Jachten zijn klein van maat, want 't grootste gedeelte, heet ka,artenka|mer en de grooten, die zijn door de en orme belasting uit ons land verdwenen! In sixhaven waren 60 betaalde krach ten. Ga er kijken naar de geslachte kip, die gouden eieren produceerde voor de werkman en winkelier. De eerste zijn meerendeels aan den steun en kosten de arbeidenden 600 per week. De ambtenaren klagen als er in hun sala ris geknipt wordt is 't wonder, de crisis een beetje lang duurt? Zóó waar is de man, die begrijpt en de belasting betalende plezierjach ten, een kleine vriendelijkheid aandoet als compensatie. In Amsterdam op de Oranjesluizen zijn we al lang af van deze doorn! Hallo, dokter! wat is „je" telefoon nummer „als jie dat noe nie be- griept, kom bie uns an bord!" Vacantie op 't water is voor menig mensch een genot zoo houdt de vuile drankjes zelf. Alblasserdam. Zeehond III. P. S. Een andere doorn is: de brug over 't kanaal te Middelburg, Er schijnen sti- kum veel meer treinen te loopen, dan volgens de dienstregeling de 2 kor ven, die spoortijd aangeven, zijn een groot gemak maar van schippers kant bekeken, moesten ze van lood zijn. „Wat baat een uil een kaars of bril, als t beestje niet en zien en wil!" De dokter is hier al jaren op vacantie. DE BORGSTELLINGSFONDSEN VOOR DEN MIDDENSTAND. Dezer dagen nam ik uit verschille de bladen kennis van een .verslag der jongste raadszitting der gemeente IJzen- dijke, waaruit bleek, dat deze zich ge haast heeft, te besluiten niet toe te tre den tot het opgericht „Zeeuwsch- Vlaamsch Borgstellingsfonds", dat ten doel heeft crediet te verstrekken aan credietwaardige middenstanders, die dit op andere wijze niet kunnen verkrijgen. Het spreekt wel van zelf, Jat dit fonds eerst „beteekenis" zal kunnen verkrijgen, wanneer het kan beschik ken over de voor zijn doel noodzakelij ke geldmiddelen. Wanneer alle colleges van Burg. en Weth. en gemeenteraden in Z.-Vlaanderen zich dus op het stand punt van Burg. en Weth. van IJzendij- ke zouden stellen, kreeg die stichting nimmer beteekenis, uit gebrek aan de noodige geldmiddelen om eventueele credieten te dekken en zou men ook verstoken blijven van den Regeerings- steun. De ,afgevaardigden van de gemeente IJzendijke, ter vergadering te Ter Neu zen, waarin de heer Foekens, van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart over dit onderwerp een in leiding hield, hebben daar kunnen hoo- ren, dat de Regeering op deze wijze steun wil verleenen ten behoeve van den kleinen middenstand, indien de eerstbel.anghebbenden, dat zijn in deze de gemeentebesturen, voorgaan. Het was wel te verwachten, dat de deelneming in deze nieuwe instelling, die beoogt 'n bescheiden hulpmiddel te zijn voor het verleenen van eenigen steun aan een kring uit onze samenle ving die tot dusverre vrijwel van Re- geeringssteun verstoken bleef (integen- stelling met andere groepen die met groote bedragen gesteund worden) niet in alle gemeenten even vlot zou verloo- pen. Het is eenmaal een feit, dat de denkbeelden omtrent de verplichting van openbare besturen tot het nemen van maatregelen tot leeninging van so ciale nooden zeer uiteenloopen en niet overal in gelijke mate worden aange voeld. Het besluit van den bedoelden ge meenteraad op zichzelf is dan ook niet de aanleiding van dit schrijven, doch wel „de motiveering" die daaraan blijkens de verslagen gegeven is, nl. de overweging „d,at ook zonder dat de ge meente tot de instelling toetrad, de middenstanders (uit de gemeente) daar bij toch zouden kunnen aankloppen", aangezien ik bemerkte, dat die moti veering aanleiding is, dat raadsleden van andere gemeenten, die toetreding tot het Borgstellingsfonds gunstig ge zind zijn, daardoor in ongunstigen zin worden beinvloed. Het zijn dezulken, die het een taak der gemeenschap welke zij vertegenwoordigen achten, om dit pogen te steunen, doch er weinig voor gevoelen om van wege hunne gemeen te gelden beschikbaar te stellen ten bate van ingezetenen uit andere ge meenten, die hun door die betrokken gemeentebesturen op den hals worden geschoven, en die zichzelf aan den op hen rustenden plicht onttrekken. Aan gezien de geldmiddelen van geen enkele gemeente in dezen tijd ruim vloeien, kan men hen dit laatste moeilijk euvel duiden. Ik acht het mitsdien wel van belang er op te wijzen, dat, indien het Z.-Vl. Borgstellingsfonds in werking zal zijn getreden, wel alle belanghebbenden uit Zeeuwsch-Vlaanderen daarbij zullen kunnen aankloppen dus inderdaad ook uit de gemeenten die niet toetre den maar dat men er practsch wel van kan verzekerd zijn, dat aan de in gezetenen van de niet toegetreden ge meenten niet zal kunnen worden open gedaan, m.a.w. dat men deze niet zal kunnen helpen, tenzij uit die gemeente op andere wijze financiëele steun wordt verleend overeenkomende met dien welke aan de gemeenten zal worden ge vraagd. N. J. Harte, Secretaris van het Z.-Vl. Borgstellïngsfonds. Selectie. Van verschillende bloemsoorten die uitgebloeid zijn en zaad hebben ge vormd kunnen we zeer goed zelf zaad winnen. Hierbij moeten we echter selec tie toepassen, Dat wil zeg'gen we win nen alleen zaad van planten die de meest mogelijke goede eigenschappen bezitten. Zoo letten we op de habitus of het uiterlijk van de plant. We zullen dus hierbij letten op den vorm van de plant en den stand van takken en bladeren. Voor bloemplanten zijn vooral de bloe men van veel beteekenis. De bloemen moeten goed van kleur zijn, ook letten we op de bloemgrootte, stevigheid van den bloemstengel en vooral ook op de bloemrijkheid. Verder kunnen we nog letten op den tijd van bloeien, 't al of niet gevuld zijn der bloemen bij be paalde soorten, op de vatbaarheid voor verschillende plantenziekten enz, Het zal dus noodig zijn de planten waarvan we zaad willen winnen, geregeld te in- specteeren en tijdig te merken. Om ver bastering met minder gewenschte soor ten of variëteiten, en ook met minder goede planten van dezelfde variëteit te voorkomen is het voor veel soorten ge- wenscht de planten waarvan we zaad willen winnen te isoleeren. Dit is niet altijd gemakkelijk uitvoerbaar. Daarom verwijderen we soms eenvoudig de min der gewenschte planten. We winnen de zaden wanneer deze goed rijp zijn en bij droog weer. Daar sommige soorten bij volkomen rijpheid openspringen en de zaden laten vallen of wegslingeren, bv het viooltje, balsemien, het schildzaad of Alyssum, zullen we op het juiste mo ment moeten oogsten. Behalve van deze soorten kunnen we zelf zeer goed zaad winnen van muurbloemen, violieren, as ters, afrikanen, goudsbloemen, O.-I kers, Chineesche anjer of Dianthus chi- nensis. scheefbloem of Iberis, zonne bloem of Helianthus en tal van andere. Ook bij planten die langs ongeslachte lijke weg worden vermenigvuldigd pas sen we selectie toe. Dus bij planten, die door scheuren o* stekken worden voort- gekweekt, letten we evenzeer op aüe bovengenoemde eigenschappen,. Maar al te vaak wordt dit niet alleen door lief hebbers maar ook door overigens goe de vaklieden veronachtzaamd en het ge volg is dan teleurstelling wanneer onze planten gaan bloeien. Door nauwletten de selectie zijn vaak verrassende resul taten te bereiken, en menig bloemenras met bijzondere groote bloemen of mooie kleuren is op deze wijze door zorgvul dige selectie verkregen. Ook bij 't win nen van zaden van groenten passen we vooral nauwkeurige selectie toe. A, G. ONTVANGEN BOEKEN. In de bekende serie „Weten en Kun nen" verschenen bij de Uitgevers Mij. „Kosmos" te Amsterdam de volgende twee deeltjes: „Galvanostegie en galvanoplastiek Handleiding voor het verkoperen, ver nikkelen, verzilveren, vergulden etc. van metalen voorwerpen en voor het maken van afdrukken daarvan, door ing. J. Hammes. Met talrijke afbeeldin gen. Het boekje is bestemd voor den beoefenaar v,an huisvlijt. „Het beitsen, politoeren, wassen en vernissen van hout", door C. P. van Hoek. Vijfde geheel herziene druk. Voor zakenmenschen. Bij. de uitgeverij H. ten Brink te Arnhem verscheen: „Goudkorrels voor zakenmenschen", door J. Okhui- zen. Met een voorwoord van W. Graadt van Roggen, secr. gen. der Kon. Ned. Jaarbeurs. „Goudkorrels" is een oor spronkelijk Nederlandsch boek met pr,actische wenken voor iederen zaken man uit elk bedrijf. Het bevat een bon ten inhoud met de meest interessante opmerkingen waar iedere zakenman zijn voordeel mee kan doen. Middelburg', 31 Juli. Groenten- veiling Roode kool 3,55 c„ Capucij- ners 312 c., Spinazie 612 c„ Poste lein 410 c,, Augurken 310 c., Wa- genaarsboonen 37 g, Stoksnijboonen 1015 c., Stamsnijboonen 310 c., Stamprincessenboonen 612 c., Dop pers 5 c„ Savoye kool 4,57 g, alles per kg, Kervel 49 c., Zuring 34 c., Pieterselie 35 c., alles per chip, Peën 3,56,5 cRapen 2,5 c., Kroten 12 c., Uien 1,52,5 c., Selderie 13 c„ Rabarber 11,5 c„ Radijs 1,52 g, Rammenas 1,5 c„ alles per bos, Boere- kool 616 c., Andijvie 13 c., Kropsla 0,51,5 c, Komkommers 13 c., alles per stuk. Bloemen: Gladiool 512 c„ Asters 3 c., Lathyrus 2 c., Afrikaan 3 cZinea's 3 c., Dhalia's 4 c., Montbresia's 1 o, Anjers 2 c„ Distels 4 c., alles per bos, Plumosa 3 c, Closcinea's 811 c., Co- leums 6 c., alles per pot. De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde, zendt ons de volgende aan vragen Binnenland. LEEUWARDEN: geroutineerd snijder (dames of heerenschoenen); dadelijk; loon volgens collectief contract; duur van het werk n.oA.k.; de voorkeur wordt gegeven aan een gezin, waarvan de vrouw of een dochter als stikster Werk zaam kan zijn. DEVENTER: meubelmaker bekend met massa-fabricage, meubelfraisen en 4 zijdige bankbediening, liefst onge huwd; pl.m. 23 per week in accoord; voor onbepaalden tijd. AMERSFOORT: een bekwame dames kapper; dadelijk; loon ongeveer 40 p. maand met kost en inwoning. DOMBURG: kellner ca. 17 jaar, in wonend, voor direct. MIDDELBURG: voor hotel een werk meisje voor direct, loon 20 per maand plus verval, intern; dienstbode voor dag en nacht voor direct. Reiziger, leeftijd 20 tot 25 jaar voor Japansche en Tsjechische artikelen te- g'en provisie en vergoeding van onkos ten. Aanvragen: Buitenland. Gevraagd voor Frankrijk ongehuwde boerenknecht, die bekend is met aard appelen selecteeren en die kan melken. Aanvangsloon 350 fres,, wanneer hij goed voldoet 400 fres. per maand plus kost en inwoning. Aanbiedingen uitsluitend aan de plaat selijke organen der arbeidsbemiddeling. Aug. 3 Ierseke, Hofstede, Jonkers. 6 Wolfaartsdijk, Huis, enz. Jonkers. 7 Westkapelle, Huis en land, Blapot ten Cate. 12 Ellewoutsdijk, land, Van Dissel. 19 Oudelande, Huis, Kram. 19 Vlissingen, Hotel, Bioscoop, enz. Paap. van geadverteerde of te adverteeren var« gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen est andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. ZA 1 Aug ZO 2 Aug MA 3ZA 8 Aug. Kermis. GOES. ZA 1 Aug ZO 2 Aug MA 3 Aug BIOSCOPEN. CITY, M'burg VR 31 Jul—DO 6 Aug.: „De avonturen van kapitein Blood" en „Luxe Vrouwtje", 20 h, ZO matinée 15 h. ELECTRO, M'burg VR 31 Jul—DO 6 Aug., „Modern Times", 20 h, ZO matinée 15,00 h. ALGEMEEN: ZA 1 Aug- Cone „Crescendo", Vlieg veld Vliss. t. g. 3e ,,Scheldevlucht"i ZA 1 Aug. en verder iederen dag The Olofians, Pavilj. Wandelpier te Vliss. MA 3 Aug., Verg. Aandeelh. Centr. Mij. v. Belegg. op Nijverh. gebied te Oostburg. Elec, Drukkerij G, W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8