Wèg die Migraine! AKKERTJES ZEELAND. LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. iARKTBEHICHTEN. AKKER.CACHETS (Ingez. Med.) OVERTREDINGEN VLEESCH- KEURINGSWET, DE KLACHTEN OVER HET GEHAKT IN BLIK. BEZOEK VAN POOLSCHE MINISTERS AAN NEDERLAND, MIDDELBURG. Een stadgenoote uit Spanje gevlucht. VLISSINGEN. EEN UITGEBREIDE VERKOOPING. WALCHEREN. „Geheime zender ontdekt". ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. NOG STEEDS: LET OP DEN COLORADOKEVER. Handelsregister. GEVONDEN VOORWERPEN, TE MIDDELBURG. AGENDA MIDDELBURG. Dl 28 Jul WO 29 JuL Cone. Middelb. Muz.korps, Markt 21,45—23,00 h. Belichting Stadhuis 22,0023,00 h GOES. Dl 28 Jul WO 29 Jul, Elec, Drukkerij G, W, den Boer, M'burg Als de dag voor U verloren lijkt, als alles U hindert: licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wonder Volgens recept van Apotheker Dumont spectrice van het nijverheidsonderwijs te 's Gravenhage, ir. C. G, P. Stevens, directeur van den dienst voor de kleine boerenbedrijven te 's Gravenhage, die tevens wordt benoemd als secretaris der commissie van advies, ir. J. Wind, direc teur van de christelijke landbouwwin- terschool te Ambt-Hardenberg. Van bevoegde zijde wordt het volgende medegedeeld: Den laatsten tijd neemt het aantal overtredingen der vleeschkeuringswet ten aanzien van het clandestien slachten van vee en het in consumptie brengen van niet goedgekeurd, ondeugdelijk vleesch, dermate toe, dat het noodig is, mede met het oog op de volksgezond heid, de maatregelen ter voorkoming van dergelijke knoeierijen te verscher pen. Aangezien in deze gevallen niet alleen het keurloon wordt ontdoken, maar ook de crisisheffing, wordt er de aandacht op gevestigd, dat de veehouders, die zich aan bedoeld strafbaar feit schuldig ma ken en daardoor de deugdelijke werking van de landbouwcrisiswet tegenwerken, behalve dat zij zich aan vervolging blootstellen, bovendien de kans loopen, voortaan van crisissteun te worden uit gesloten. In de afgeloopen week zijn van tijd tot tijd klachten geuit aangaande de kwaliteit van het gehakt in blik, dat vanwege het departement van sociale zaken thans voor werkloozen in distri butie wordt gebracht. Het betreft hier het product, dat door de Nederlandsche Vleesch- en Conser ven Industrie te IJmuiden voor reke ning van het departement wordt aan gemaakt. In dit verband deelt de minister van sociale zaken mede, dat door een con structiefout in een der bij de fabricage gebruikte autoclaven, een gedeelte van het geproduceerde gehakt biji de ste- rialisatie blijkt te zijn oververhit, ten gevolge waarvan de inhoud dezer bus sen te droog en de kleur te bruin is geworden, terwijl ook de smaak daar door minder gunstig is beïnvloed. Er dient echter op te worden gewe zen, dat daardoor de kwaliteit van het gehakt in geenen deele is geschaad en slechts de smaak en de kleur tenge volge van de te hooge sterilisatie een afwijking vertoonen. Tenslotte deelt de minister mede, dat hij heeft besloten de bussen, welke be doelde gebreken vertoonen uit de dis tributie terug te nemen. Daaromtrent zal nader met de gemeentebesturen worden overlegd. De Poolsche minister van nijverheid en handel, de heer A. Roman en de vice-minister van financiën, de heer T. Lechnicki, zullen deze week aan ons land een bezoek brengen. De ministers komen Woensdagoch tend in Den Haag aan en logeeren in het Palace-hotel te Scheveningen, Dien dag zijn zij de gasten van den Poolschen gezant aan een déjeuner, waaraan ook de ministers De Graeff, Gelissen, Deckers en Oud zullen deelnemen, als mede tal van hoofdambtenaren van ver-schillende departementen, vooraan staande personen uit de handels- en za kenwereld en uit de kringen van het bankwezen en de industrie. Na de lunch maken de Poolsche mi nisters een auto-rit door de stad en naar Scheveningen, waar zij een be zoek aan het tehuis voor Poolsche vis- echers zullen brengen. Des avonds biedt minister Gelissen namens de Nederlandsche regeering 'n diner aan in het Kurhaus. Donderdag ochtend vertrekken de buitenlandsche gasten per auto naar Amsterdam, waar zij ontvangen worden door de Poolsch- Nederlandsche Kamer van Koophandel. Des middags bezichtigen de heeren de Amsterdamsche luchthaven Schiphol en het plan bestaat een vliegtochtje boven ons land te maken. Men zal dan te Ro> erdam landen en op deze vliegtocht sluit een boottocht aan door de Rot- terdamsche havens, Vrijdag vertrekken de ministers naar Eindhoven om de Philipsfabrieken te bezichtigen. In den namiddag gaat het gezelschap naar Limburg, waar de mi nisters de Poqlsche mijinwerkers zul len ontvangen. Des avonds heeft er in Maastricht een diner plaats, waarbij mi nister Slingenberg namens onze regee ring als gastheer optreedt. Via Aken gaan de Poolsche gasten dan weer naar Warschau terug. Onder de vluchtelingen, die uit Bar celona en omgeving ontvlucht zijn, be vond zich ook een stadgenoote, die ge lukkig Zondag gezond en wel in het ouderlijk huis is teruggekeerd en die wij Maandagavond in den kring van haar familie aantroffen, nog vol van alles, wat zij de laatste dagen in Spanje en tijdens de vlucht had medegemaakt. Onze jeugdige stadgenoote verliet ver leden jaar Walcheren en trok naar het Zuiden om bij een Nederlandsche fa milie in Prat de Llobregat, een fabriek- plaats vlak bij Barcelona, de zorg voor de drie, later voor vier kinderen, op zichh te nemen. Zij was vol bewondering voor de schoonheid van het land., waar zij ge arbeid heeft en van waar de revolutie- geesel haar nu verdreven heeft. Het was de laatste maanden in de omgeving van Barcelona reeds onrus tig en stakingen zoowel in de stad als in de omgeving en ook in Prat de Llo bregat waren aan de orde van den dag en de vreemdelingen, die veelal aan 't tioofd der groote zaken staan, zagen hun taak door dit alles niet vergemak kelijkt, maar men voorzag toch niet zulkeen toestand, als nu is ontstaan. Wel had men voorzorgsmaatregelen- getroffen, en was o.a. de woning der be trokken familie van bijzondere luiken1 voor de ramen en versperringen in den tuin voorzien Toen het spook van den burgeroorlog al meer en meer naderde, vertoefde on ze stadgenoote met de familie te San Pol de Mar, een badplaats op ongeveer 1 Y> uur autorijden van Barcelona. Men merkte daar niet direct wat er op dien betrekkelijk korten afstand plaats vond, alleen zag men langs de groote verkeerswegen wel telkens met gewapende mannen bezette vrachtauto's passeeren en kwamen er geruchten over moeilijkheden in de stad, maar post kwam niet door en onze stadgenoote had in vrij langen tijd niets van huis ge hoord, terwijl ook omgekeerd haar brie ven niet te Middelburg arriveerden. Het was Donderdagavond toen on verwacht een met eenige ruw uitzien de aan de huidige regeering getrouwe mannen, alle met geladen geweren, be zette vachtauto verscheen en de fami lie bestaande uit mevrouw, de vier kin deren en onze zegsvrouwe den raad kreeg mede te gaan. De heer des huizes was na het laatste weekend naar de fabriek teruggekeerd. Er werd haast geen tijd gegeven wat bagage bijeen te brengen en voort ging het langs den bergweg af en toe vlak langs de diep liggende zee en met het groote gevaar tegenstanders te ontmoeten, die het verder trekken zou den verhinderen. Ten teeken dat men zich bij de mannen van het Volksfront veilig voelde en aan hen zijde stond(?) diende de gebalde vuist. Zoo ging het enkele uren door, de duisternis was ingevallen, en men bereikte Barcelona. Maar hoe droevig zag die tweede stad van Spanje er uit. Allemaal ruïnes, alom baricades, op vele plaatsen lijken, en de straten als uitgestorven, want nie mand durfde zich buiten te wagen, door het gevaar neergeschoten te worden. Ook het groot aantal vernielde auto's die op de straten als bezaaid lagen, maakte het verkeer veelal onmogelijk. Het doel was het Nederlandsche con sulaat te bereiken, maar het lukte den bestuurder niet een weg door de ruïnes en barricades daarheen te vinden. Men besloot door te rijden naar Prat de Llobregat. Hier vertoefde men maar kort, doch onze stadgenoote had gele genheid wat kleeren, speciaal van de kinderen bijeen te halen. Een andere chauffeur zou den weg naar het consulaat wel vinden en terug ging het naar de millioenenstad, waar thans zoo veel verwoesting en ellende is aangericht. Nu gelukte het langs een omweg het consulaat te vinden en hier had o.a. ook de heer des huizes zich in veiligheid kunnen stellen. Het weerzien zou echter maar kort zijn, want vrou wen en kinderen dienden weg te vluch ten uit dezen pbel van woestheid, doods gevaar en dreigenden honger, nu ook alle transport gestaakt en aanvoer van le vensmiddelen afgesloten was. Men moest naar de kust,, want daar lag een Nederlandsche vrachtboot te wachten op de vluchtelingen en het ging dus op de haven af. Hier moesten de mannen, die begrepen op hun post te moeten blijven, afscheid nemen van vrouw en kinderen en dit viel verre van makke lijk. Onze stadgenoote was echter zeer verheugd dat zij na al de door stane angst voor bommen en kogels, tegen het krieken van den morgen aan boord was van een „eigen schip". Zij had den ka pitein, den redder wel willen omhelzen Hoe eigenaardig was, het n.a den nachtelijken rit met de ongunstig uit ziende Spanjaarden, hier te zijn bij uit sluitend landgenooten, hoe typisch klonk het Rotterdamsche accent in den stem der mannen van de Volksolym piade, die ook gevlucht waren. Hoe gaarne nam men het weinig gerief dat de boot gaf, waar men maar een paar dekstoelen had, voor lief, temeer omdat de kapitein en zijn kleine be manning alles deden om hulp te verlee- nen. Na ongeveer 15 uur varen kwam men in een klein Fransch kustplaatsje aan en het klonk wel tyi isch, de douane, die blijkbaar niet dikwijls zulk een vrij groot gezelschap te controleeren hebben, naar passen enz. te hooren vragen, op een wijze, die bewees, dat zij geen idee had den, hoe weinig dit beteekende tegen over het verschrikkelijke gebeuren, waarvan de vluchtelingen getuigen wa ren geweest. Van de kustplaats ging het af op Pa rijs en vandaar kwam onze stadgenoote met de familie Zaterdagavond te den Haag aan. Het leed was geleden, de kin deren, waaronder een van enkele maanden, hebben wel vroeg kennis ge maakt met de gevolgen van het groote verschil tusschen de menschen op al lerlei gebied. In „The Lloyd Mail" van Juli, ver scheen een Engelsch artikel van Dirk L. Broeder te Veere over Middelburg. De foto's erbij zijn afgestaan door de firma Corns, Henning, Middelburg. Op 19 Augustus a.s. zullen verschil lende bekende bedrijven alhier onder den hamer komen; nl. Alhambra bi oscoop, de Albion-garage, het hotel- café-restaurant „Noordzeeboulevard", 't café „Cornerhouse", den grond, waarop eenmaal hotel „Albion" stond en nog twee particuliere perceelen, alles be- hoorende tot den boedel van het faillis sement van de familie Smits. Zondag 26 Juli gelukte het een aan tal radio-amateurs om een „geheimen zender" op ons eiland te ontdekken. De ze menschen waren vanuit Breda en, Rotterdam gekomen, teneinde met me dewerking van de Walchersche amateurs het opsporingswerk ter hand te nemen. Het was ditmaal echter een geoorloof- den en door de wet toegestanen „gehei men zender" want wat was het geval? De Walchersche leden der N.V.I, R. (Nederlandsche Vereeniging' voor Inter nationaal Radioamateurisme) hadden 'n zg. vossejacht georganiseerd. Deze be staat daaruit, dat op een bepaalde plaats, in dit geval op het terrein van restaurant Kaapduin een radio-zendsta tionnetje werd geplaatst, dat uitzond op een golflengte van 80 meter. Deze plaats is aan de deelnemers van de „jacht" niet bekend en hun taak is nu om met behulp van een speciaal ont vangtoestel (peilontvanger genaamd) het zg. Vossehol te vinden Ons eiland werd jl. Zondag daarom overstroomd met lieden die van die „rare kastjes" bij zich hadden en die in vaak onverstaanbaar koeterwaalsch (huri amateurtaaltje) heftige debatten voer den, terwijl zij hun kastjes op de vinger toppen en ook wel op de punten van hun schoenen lieten balanceeren. Zoo'n peiling geschiedt populair ver teld op de volgende wijze: Men heeft daartoe noodig een kleine antenne, wel ke op latwerk is gespannen. Dit zaakje is op de peildoos bevestigd. Men staat nu bv. te Middelburg en draait met den ontvanger in zoodanige richting, dat men de signalen welke de „vos" uitzendt, zoo hard mogelijk ont vangt (Ook wordt veel gepeild op mini- urn ontvangst). Is eenmaal die richting vastgesteld, dan controleert men op kompas precies hoe daze richting is t.o.z. van de plaats waarop men zich bevindt. Is dit bv. rich ting Zuid West dan trekt men op de kaart, welke iedere peiler bij zich heeft, 'n lijn vanuit Middelburg recht naar het Zuid Westen Men begeeft zich nu naar een ander punt, bv. Domburg en gaat wederom op dezelfde wijze te werk, Nu blijkt echter dat de lijn precies naar het Zuiden ge trokken moet worden. Men doet zulks en deze tweede lijn zal de eerste snijden. Bij behoorlijke peiling zal zich nu de zender bevinden vlak in de omgeving van het kruispunt dezer beide lijnen. De juiste plaats is dan nog niet bepaald, maar met eenige routine is deze dan meestal spoedig gevonden. De peilingen van de Zeeuwen, die n.b. voor de eerste maal en geheel onge routineerd aan dit experiment deelna men, waren meer dan bevredigend aan gezien zij nauwelijks 100 meter van den zender hadden misgepeild. Niettemin waren het de geroutineer de Bredanaars die de prijzen mee naar huis konden nemen, aangezien zij bin nen 2 uur den vos hadden ontdekt Deze groepen waren tevoet en in dezen tijd was inbegrepen de afstand Middel burg-Kaapduin, welke zij hadden moe ten loopen. Het bleek dat dit experiment een zeer goede propaganda voor Walcheren is geweest, daar de bezoekers niet uit gesproken konden raken over het mooie natuurschoon en vele plannen werden reeds gemaakt voor het kampeeren in den volgenden zomer. In Kaapduin kregen zij gelegenheid kennis te maken met een Zeeuwsche koffietafel en allen keerden met vol daan gevoel en besten indruk over Zee land huiswaarts, Binnen afzienbaren tijd staan verdere experimenten op het programma van de Zeeuwsche afd. der N.V.I.R. CADZAND. Door onbekende oorzaak is Zondagmiddag brand uitgebroken in het in de kom der gemeente staande pakhuis, van den timmerman D. alhier. Met behulp van een tweetal minimax en de brandspuit, die spoedig ter plaat se verscheen, kon het vuur binnen kor ten tijd bedwongen worden, wat echter niet wegneemt, dat de schade door assurantie gedekt vrij aanzienlijk is. Daar de Coloradokever op verschei dene plaatsen vrij dicht bij onze grens is gevonden en 't aantal vindplaatsen in, onze buurtlanden nog steeds toeneemt, waaruit blijkt dat de kever zijn gebied voortdurend uitbreidt, is het v,an het hoogste belang, dat op alle plaatsen in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, die minder dan 25 km van onze landgrenzen verwijderd zijn, alle aardappeltelers bij voortduring hun aandacht op dit insect gevestigd houden. Laat men niet denken, dat, nu wij tot nu toe van den kever vrijgebleven zijn, dit ook den geheelen zomer het geval zal wezen, en l,aat men ook niet meenen, dat een laat optreden in een aardappel veld niet meer zoo gevaarlijk is. Het tegendeel is waar. Als in Augustus of September de ke ver ergens optreedt zonder dat dit be merkt wordt, kruipen de op dat land tot ontwikkeling gekomen kevers ,aldaar in den grond om te overwinteren. Het volgend voorjaar komen zij, als het war me weer optreedt, daaruit te voorschijn en verspreiden zij zich over de velden in de omgeving. Uit de eene onopge merkte en daardoor niet uitgeroeide haard van den na-zomer ontstaan dus een aantal verspreide haarden in het volgend voorjaar en de bestrijding en uitroeiing wordt dan zeer veel moeilij ker. Dringend worden daarom alle aard appeltelers, zoowel de landbouwers als de particulieeren in een strook v,an 25 km breedte langs onze grens in de pro vincies Limburg, Noord-Brabant en Zee land verzocht, nog gedurende de maan den Augustus en September met aan dacht hun velden te onderzoeken op de aanwezigheid van den Coloradoke ver of zijn larven en aangeraden mede- deeling te doen ten gemeentehuize van elk geval, waarin zij meenen het insect gevonden te hebben. Op alle lagere scheden in de bedoel de strook zijn afbeeldingen en modellen van kever en larve aanwezig, zoodat iedereen gelegenheid heeft, zich daarvan op de hoogte te stellen. Laat men niets verzuimen om de aanwezigheid van den kever bekend te maken, opdat de noo- dige uitroeiingsmaatregelen genomen kunnen worden. Voor allen geldt dus nog tot eind Sep tember de leus: LET OP DEN COLO RADOKEVER. Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijksche openbaarmakin gen i.z. Het Handelsregister, betreffen de Zeeland, ontleenen wij het volgende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschrijvingen: Coöp. Kolenaankoopvereen, „Een dracht maakt Maqht"1 W.A., 's Heer Arendskerke, het voor gemeensch. re kening koopen van brandstoffen. Coöp. Kolenaankoopvereen. „Een dracht maakt Macht", W.A., Kloetinge, het voor gemeenschappelijke rekening koopen van brandstoffen. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van het Feestgebouw St. Joris, Balans E 1091011, Dir.: A. I. P. van Over- beeke. Comm.: G. Valk. Radiohuis „De Maan", Vlissingen, Nieuwendijk 4, radiohandel en winkel in electriciteitsartikelen en metaalwa ren. E.: G. A. Wessels. Vlasserij Zonnemaire, Zonnemaire, handel in- en bewerken qf laten bewer ken van vlas. Venn.: J. A. Deist, P. S. Vis, J. de Rijke en L. de Rijke. Wijzigingen: H. van Andel's Tabaksindustrie N.V., Vlissingen, Walstraat 27, sigarenmaga zijn, F. Vlissingen, Walstraat 27 opge heven. N.V. Exploitatie Mij. „Middelburg I" Lange Noordstraat L 112, koopen, ver- koopen en verhuren van huizen. Overl. Comm.: J. A. Altorffer. Nieuwe Comm.: J. A. de Wolf. N.V. Financierings Maatschappij „Zee- landia", Goes, Beestenmarkt 8, het ter leen verstrekken van gelden onder ze kerheid van roerende goederen. Uitge tr. Comm.: J. Pouwer en J, J. van den Berg. Nieuwe Pres. Comm.: H. C. van Dorst; Nieuwe Comm.: T. Faberij de Jonge. Hondius en Zoon, .JHasmarkt K 145 bankiers, kassiers, effecten- en assuran- tiebedrijf. Proc. ingetr, van: Sj. Wester terp. NV. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. en Co., Achter de Houttuinen Q 30 houthandel en houtzagerij en schaverij Overl. Gedel. Comm.: dr. F, M. Wibaut, Amsterdam. Magazijn „De Maan", Lange Delft Ei 154, winkel in radio, electrische en lu xe artikelen op huishoudelijk gebied. Uitgetr. E.: G. A. Wessels, Nieuwe E.: Mej. S, J, Wessels. N.V. Prov. Zeeuwschïe Electriciteits Mij., Koepoortstraat 29, Uitgetr. dir.: H. Streefkerk. N.V. Walchersche Fruitteelt Maat schappij, Nieuw- en St, Joosland, teelt van en handel in fruit e.a. Uitgetr. dir.: W. Chr. Noske, Middelburg. N.V. Zuid-Preanger Rubber Maat schappij, Houtkade H 114. Overl. Comm.: E. Dubois, Grez-Doiceau (België). Opheffingen: Coöp. Oesterverkoopvereen. „Cen traal Oesterbureau", G.A., Ierseke, Mo lenpolder D 18, oesterverzend- en ad ministratiebureau. G. J. van Holthuijzen, Houttuinen Q 41, slijterij. Damestaschje met inh., Cornelisse, Meidoornlaan W 155, wandelstok, Dijk stra, Hendrikstraat W 63, Postduif, v/d Ven, Vliss. straat I 119, Tompouse, Aar r.outse, Achtersingel Q 135, Gouden ring Secretarie, Koudekerke, Belastingmerk, Gem. Veldwachter, Grijpskerke, Kinder armbandje, J. Langejan, Kinderdijk P 115, Spaarbriefje, H D. Sul, L, Viele K 387, Koffer, Koning eh Vlieger, 's Heer Hendrikskinderstr. Goes 72, Kinderport. met inh., A. Labruijere, L. Burg B 23, Bruine muts, Foree, L. Breestraat Q 147, Zakmes, A P. Lorier, Veerschesingel S 50, Zilv. clips, Leenhouts, Veerscheweg T 251; Duimstok, J. Boone, St. Janstraat I 50. 2 dameshemden, J, Neufélglise, Wagenplein Q 114; Bagageriem (rubber) H. de Lange, Lat. Schoolstraat D 51; Fantasie broche, Florusse, Bagijnhof- straat E 94. Gouden armbandje, A. Mon- deel, Seisstraat Q 15a. Agara poes (blauw), Piel, Bogardstraat D 36. Eenig geld, Wagenaar, Markt K 4. Geschiede nisboekje, Cornè, Seisweg R 88. Kam metje, A. Bimmel, Beenh.singel K 70A; Damestasch inh. foto's, W. Marinusse, Koudekerke B 83; Bewijs Ned.schap, R. Dirven, Oud Arn.pad T 135, Bankbiljet, M. Turk, (Marktkoopm.), Reliefstr. 33, Amsterdam. Zilv. horlogeketting, Kor- stanje, Spuistr. F 140. Rapportboekje (school), B. v. P. Mesétui, M. P. Wilten- burg, Noordweg St. Laurens B 183. Da meshandschoen, J, Wagenaar, Volderij- straat M 113. Blauwe muts, J. Jansse, N. en St. Joosland, Rijksweg A 240. Hondentuigje met penning, Pieterse, K. Noordstr, L 108. Belastingmerk, H. Becks, Noordweg R 41; 4 strengetjes koord, P. Florisse, Bagijnhofstr. E 194, Duimstok, A. C. Rijken, Jasmijnstr. W 178. Drie fotos, L. v. d. Berge, Spuistr. F 102. Zakdoek, A. de Pagter, Wal B 39. Garbadinejas, Adriaanse, hotel Poel man, Stationstraat. Belastingmerk, J. J. Lameijn, Duivendrechtstr 21, Vlissingen. Paar kindersokjes, J. L. de Buck, Lom bardstraat C 57. Band van mantel, Wed. Bruinooge, Spanj.straat F 81. Nummer plaat K 3147, I. van Dalen, Seisweg R 105. Snoer koralen met slotje. Wed De Klerk, L. Viele K 203. Belastingmerk, mej. A. Caljouw, Grijpskerke A 19. Ge ruite jongensjas, P. Lemson, Heerenstr. H 192. Padvinderspetje, C. J. Petiet, N. Oosterschestr. N 83. Portemonnaie met inh., A. Vilé, Jasmijnstr. W 162. Porte- mannaie met inh., J. Janse, Nieuwstr. G 214. Belastingmerk, Kooman, Dam N.Z. F 154. Damestaschje met inh., Jan de Vos, Spanj.str. F 77a. Twee sierdui- ven, Schotel, Molenberg K 86. Huissleu tel, D. Louwerse, Oostkapelle A 77. Be lastingmerk, Kraak, L. Gortstraat K 320. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van politie. Middelburg, 27 Juli Op de vei ling deden: Roem van Holland 1316 c., Spinazie 910 c., Postelein 714 c., Augurken 49 c„ Wagenaarsboonen 5 7 c., Stamsnijboonen 610 c„ Savoye kool 5,56 c,Roode kool 5,56 c al les per kg, Pieterselie 35 c,, Kervel 2 3 c., beide per chip, Peën 5,56 c., Kroten 23,5 c., Uien 2,53,5 c., Selde rie 1,55 c, Rabarber 2,5 c,alles per bos, Bloemkool 422 c., Andijvie 1,53 c., Kropsla 0,51,5 c., Komkommers 1 3 c., alles per stuk. Bloemen: Lathyris 23 c, van Essa 2 c., Fochsia 6 c,, Gladiool 24 c„ Dha- lia's 2 c., Prince of Wales 5 c., alles pert bos, Lelie 4 c., per 10 stuks, Bolcactus 5 c Cereus Silventy 5 c., beide per st. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen ei andere bijeenkomsten.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6