KERK EN SCHOOL. LANDBOUW. LEGER EN VLOOT. BEVOLKING. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERIGHTEN. SPORT. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. DE VIERDAAGSCHE AGENDA Toen spoot het water in niet minder dan 12 flinke stralen uit even veel pij pen en de omgeving dreef. Bij de oefening waren tegenwoordig de burgemeester en de beide wethouders van Middelburg en vele burgemeesters, wethouders en brandmeesters uit de omgeving en een zeide ons: „Nu jelui kunnen rustig zijn te Middelburg". Het ging ditmaal ook om de vraag of men uit de waterleiding, al zuigt men er met de auto's en motoren veel water uit, toch ook nog op andere wijze vol doenden druk heeft. Dit nu is volkomen bewezen, want ook de direct aangeslo ten slangen gaven nog flinke stralen. Toen men bij de kazerne terugkwam vereepigden zich daarin alle genoodig- den en de brandweerlieden en heeft de commandant van de Brandweer, de hr H. Bierman, nog eens het doel van deze oefening en het verloop er van uiteen gezet, waarna de inspecteur, de heer Visscher nog een kleine technische opmerking maakte. De heer M. Fernhout zeide ook aan wezig te zijn als voorzitter van den Provincialen Zeeuwschen Brandweer- bond, van wie helaas de andere be stuursleden verhinderd waren. Maar ook het gemeentebestuur is dit maal gast van de Brandweer en spreker ge tuigd gaarne dat het gemeentebestuur met groote belangstelling het goede re sultaat van deze oefening en dus ook van de nieuwe bovengrondsche brand- kranen volgde. Spr. gaf de verzekering, dat de groo te toewijding waarmede alle leden van het brandweerkorps zich steeds geven om het geheel maar steeds verder te volmaken, niet alleen door het gemeen tebestuur maar ook door zeer vele an deren op hoogen prijs wordt gesteld. Wij sluiten ons bij die woorden zeer gaarne aan. Het is een lust om de mannen ook bij een oefening zich ge heel aan hun taak te zien geven. Geen Rijbewijs. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen A. de R. die een tweewielig motorrijtuig bestuurde zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. De witte strepen. De politie bekeurde een wielrijder, die links in de bocht reed en zich van de witte streep niets aan trok. De politie heeft weder een bakker verbaliseerd wegens het afleveren van versch brood voor des morgens 10 uur. Diefstal. KOUDEKERKE. Vandalen hebben 'n patates frites kraam, staande bij Dis hoek vernield en een ,ander weggeno men, terwijl blijkbaar dezelfde lieden ook een inrichting van een anderen za kenman met een ongewenscht bezoek vereerden. De politie is van een en ander in kennis gesteld, IERSEKE. De aanvoer van mosselen naar Brussel per vaartuig wordt gere geld grooter en bedraagt nu ongeveer 1500 ton per week. Bovendien worden geregeld mosselen per auto uit Tholen aangevoerd. Eigenaardige toestanden heerschen overigens. Zoo worden geregeld door 'n Belgische firma mosselen te Brussel af geleverd, waarvan de herkomst onbe kend is, en goedkooper verkocht dan de officieeïe prijs. Van deze onbekende herkomst kwamen Woensdag 12000 kg aan. De qualiteit is over 't algemeen dit seizoen goed tot zeer goed te noe men, waardoor de vraag nog wordt ver groot. KRABBENDIJKE. Daartoe in staat gesteld door de medewerking der inge zetenen, die hun gaven en auto's be schikbaar hadden gesteld om de otlden van dagen een gezelligen dag te berei den, w,us het Donderdag voor een 75- tal oudjes een mooien dag. Des middags om 1 uur werd afgereden van het dorp met 25 auto's om een tocht te maken door Noord-Brabant. Er werd gereden via Bergen op Zoom en Roosendaal naar Breda en omstreken, waar de koffieta fel gereed stond en allen zich konden te goed doen. Na een en ander aldaar bezichtigd te hebben werd de terugweg aanv,aard. Om 9 uur arriveerde men weer op het dorp, alwaar het muziekgezel schap Concordia de stoet opwachtte. Al len keerden voldaan huiswaarts. Zaterdagavond z,al bij gunstig weer het muziekgezelschap „Concordia" een yeis naar Borsselen aanvaarden, om al daar een concert te geven. RAAD VAN WAARDE. Geen dansverbod in de politie verordening. WAARDE. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester J. C. van Burg. Aangeboden werd de gemeentereke ning over 1935. De inkomsten hebben bedragen 33.941, de uitgaven 31.277, batig saldo van 2664. Voor den kapi- taaldienst is het bedrag 8888. De re kening voor het B. A. dienst 1935, werd in orde bevonden. De inkomsten bedroe gen 3748, de uitgaven 2866, batig saldo van 882. Bij het openbaar onderwijs hebben de kosten per leerling bedragen 7.56. Naar die berekening zal het bestuur van de Schoolvereeniging op Gereformeerden Grondslag een bedrag van 342 te veel ontvangen hebben. Voorgesteld werd door B. en W. om in de artikels 82 en 94 van de algemeene politieverordening wijziging aan te bren gen. Die van art. 82 beoogt den burge meester de macht te verleenen om tap perijen verlof te geven door de week (uitgezonderd op Zaterdag) te mogen openhouden tot één uur 's nachts; op Zaterdag tot 11 uur. Zulks werd aange nomen. Artikel 94 zou zoodanig gewij zigd dienen te worden, dat daarin een dansverbod werd opgenomen. Deze voor gestelde wijziging gaf aanleiding tot breedvoerige discussie. Het voorstel van B. en W. werd ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden A. Wisse, M. van Fraassen en M. Waterman Mz.; tegen stemden A. Dek, A. Dees, A. Waterman Az. en O. Schrier. Ds. P. Fagel, te Den Haag, hoopt Zondag 6 September a.s. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gemeente te Veer e-K leverskerke, na be vestigd te zijn door ds. H. W. Creutz- berg, van Scheveningen. (Van onzen specialen verslaggever). De groote trek naar Arnhem. Op vele gezichten van de Vierdaag- schemenschen, die den derden dag aan de startbureaux verschijnen, staat groote nieuwsgierigheid te lezen. Vandaag immers is er een groote ver andering in het traditioneele parcours, Inplaats van Berg en Dal en de Duitsche grens, Cuijk, Grave, is het naar Arnhem heen en terug. Ze zullen de nieuwe Waalbrug overtrekken. Ze zullen een gemakkelijken weg van asphalt en beton hebben; ze staan een schitterende ontvangst te Arnhem te wachten. Rede nen genoeg om nieuwsgierig te zijn. Langs den Berg en Dalschen weg gaat het op de nieuwe Waalbrug aan. Voor velen is het de eerste maal, dat van deze mach tige brug gebruik wordt gemaakt. Hagen menschen langs den weg, die de loopers uitgeleide doen en hun de beste wen schen medegeven. De gemakkelijke betonweg blijkt ech ter nu juist niet zoo erg mede te vallen. Steeds dat gladde wegdek, zoodat de voeten zich niet eens kunnen ontspan nen. Deze weg is geen „Blarenfabriek", maar is wel verbazend „hard", zoodat al gauw de voetzolen pijn gaan doen. Op de Waalbrug ontmoetten we den heer Wollenberg, die ook dit jaar weer naar Nijmegen gekomen is en blijken van belangstelling geeft in de Zeeuw- sche deelnemers. We trekken Lent en Eist door en na deren Arnhem. Al uit de verte kunnen we de torens waarnemen. De weg klimt naar de brug te Arnhem en tegen die hoogte zien we het Vierdaagscheleger optrekken. Een ongekend gezicht, die lange sliert van menschen met hier en daar een hiaat er in. Hebben we eenmaal de hoogte „genomen", dan ontvouwt zich voor onze oogen een schilderij, dat menigeen een uitroep van bewondering doet slaken. Over een vallei zien we te gen een heuvel Arnhem liggen. Arnhem viert het Vierdaagsche feest. Velen zijn uitgetrokken om de loopers in te halen. Reeds op de brug staat het zwart van de toeschouwers. Erger wordt het, wanneer we verder de stad intrek ken. De menschen staan hier drie en vier rijen dik. Ze verdringen zich om toch maar vooral niets te missen wat voor bijtrekt. Tromgeroffel en hoorngeschal doet zich reeds uit de verte hooren. De deta chementen zijn op komst en trekken Arnhem binnen. Het verkeer wordt op diverse punten omgelegd en de Vier daagsche loopers krijgen op verschillen de drukke verkeerspunten den voor rang. Tegenover Musis Sacrum concerteert de Kon. Marine Kapel. In de café's is het overvol en de loopers, die een café binnen vallen probeeren overal stoelen vandaan te halen en zetten deze in de nabijheid van een radiateur van de cen trale verwarming, niet vanwege de kou de, dochom hun voeten op te leg gen. Juist geschikt is dat. De radiateur is hooger dan de stoelzitting. Zoo rust men het beste uit, met de beenen hooger. Langzamerhand ziet men de eerste vijftigers en vijf-en-vijftigers weer terug in Arnhem komen. Zij gingen iets verder dan Arnhem om nog een lus te pikken. De uittrek uit Arnhem begint. Dezelfde weg gaat het terug naar Nijmegen, Weer over den grooten verkeersweg Arn hemNijmegen. Te Nijmegen aangekomen, moeten we ondervinden, dat hier de bevolkihg niet onder wil doen voor die uit Arnhem. Grooter is de belangstelling dan andere jaren. Langs den marschweg eveneens de toeschouwers drie en vier dik. Met slaande trom trekt het leger Nijmegen binnen. De pijnlijke voeten worden ste vig neergezet. De armen worden extra gezwaaid. „We zijn niet moe", schijnen ze te willen verkondigen. Alleen zoo nu en dan een pijnlijk vertrokken gezicht, bewijst het tegendeel. Eenmaal in de ka zerne aangekomen, wanneer de gang er uit is, moeten zij echter ontwaren, dat ze toch wel degelijk moe zijn, Hij, die tien minuten geleden nog zoo vief stapte, strompelt moeizaam over het kazerne terrein, en zoekt zijn bed op. Even lig gen, en dan gaan baden, 't Is echter meermalen voorgekomen, dat dit „even liggen" duurde tot den volgenden mor gen en dat de betrokkene moest ontdek ken, dat hij nog gekleed te bed lag en den vorigen dag nóch gebaad, nóch ge^ dineerd had. De Zeeuwsche deelnemers hebben het er allemaal weer goed afgebracht. Zou den zij allen Zaterdag te Middelburg aankomen en kunnen zeggen: „Ik heb de Vierdaagsche uitgeloopen" en dan vol vreugde zijn belooning laten zien? Weer een propagandist meer voor die echte Nederlandsche Vierdaagsche? Laten we het hopen. Woensdag vielen 4 personen uit. De uitslagen van Donderdag zal ik mor gen mededeelen. (Op den derden dag waren er 6 uitvallers. Red.) Currans. DE NEDERLANDSCHE OLYMPISCHE ROEIPLOEG- De Nederlandsche ploeg voor de Olympische roeiwedstrijden te Gruenau :s als volgt samengesteld: Twee zonder stuurman: „De Hoop" met J. Kramer (boeg), W. M. Jens (slag). Twee met stuurman: „Njord" met K. J. Hardeman (boeg), E. W. de Jonge (slag). Skiff: „Willem 3" met H. ten Houten. Vier met stuurman: „Nereus" met M. Schoorl (boeg), H. S. D. B.artlema, J. P. E. M. Regout, S. de Wit (slag), G. Hal- lie (stuurman). Vier zonder stuurman: „Nereus" met M. Schoorl (boeg), H. S. D. Bartlema, J. P. E. M. Regout, S. de Wit (slag). Te Berlijn zal worden beslist of men in het nummer vier met dan wel in de vier zonder stuurman zal uitkomen. DE OLYMPISCHE SPELEN. De verschillende takken van sport op de Olympiade. De laatste weken hebben wij de Ne derlandsche inschrijvingen voor de a.s- Olympiade te Berlijn gemeld. Nederland zal vertegenwoordigd zijn bij de volgende sporten: athletiek, zwemmen, hockey, boksen, schermen, schieten, wielrennen, roeien, kano, zeilen, paardensport en moderne vijfkamp. Niet minder dan 53 landen hebben aan het organisatie-comité der Olympische Spelen doen weten dat zij in een of meer takken van sport vertegenwoordigd zullen zijn. Het aantal landen dat voor athletiek heeft ingeschreven bedraagt 45: voor zwemmen 40; voetbal 16; hoc key 12; boksen 38; gewichtheffen 19; handbal 6; schermen 32; schieten 31; worstelen 33; wielrennen 32; roeien 26; kano 19; zeilen 27; paardensport 24; gymnastiek 16; moderne vijfkamp 18; polo te paard 7; basketball 25. Dat athletiek de tak van sport is, waar de spelen om draaien blijkt duidelijk uit de inschrijvingen; immers niet minder dan 45 landen schreven voor dit onder deel in. Voorts hebben 19 landen zich aangemeld voor de dames-athletiek. Na cEthletiek volgt onmiddellijk het zwem men, hiervoor hebben zich 40 landen la ten inschrijven, waarvan 20 voor de da mesnummers. Zestien landen hebben ingeschreven voor het voetbaltournooi. Dit mag een behoorlijk aantal zijn, we gelooven niet, dat het tournooi echter kwalitatief goed bezet is. De deelnemers zijp n.l. Bulga rije, China, Duitschland, Egypte, Enge land, Finland, Hongarije, Italië, Japan, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Pe ru, Polen, Ver. Staten en Zweden. Tot de landen die niet aan het tour nooi deelnemen behooren o.a Zwitser land, Frankrijk, België, Tsjecho-Slowa- kije, die niet in staat waren een ama teur-team samen te stellen, dat te Ber lijn een behoorlijk figuur zou slaan. Om welke reden Nederland niet deelneemt mag algemeen bekend worden geacht n.l. de loondervingskwestie. Tetislotte moet nog opgemerkt worden, dat de deelnemende amateurs-elftallen van Ita lië, Engeland en Oostenrijk niet verge leken kunnen worden met de prof.-lan- denelftallen van die landen. Hockey is sterk bezet, de inschrijvin gen overschrijden de verwachtingen ten deze. Het belooft een spannend en inte ressant tournooi te worden. Opgemerkt zij voorts nog dat de Ne derlandsche turnbond, evenals de Belgi sche niet naar Berlijn gaan. Het bokstournooi belooft ook buiten gewoon belangwekkend te worden. Het zal het grootste worden, ooit gehouden. Varkens fokvereeniging. Donderdagmiddag werd te Middelburg eene vergadering gehouden van 20 var kensfokkers die besloten over te gaan tot de oprichting van een varkensfok- vereeniging. De 20 personen traden allen toe en kozen tot voorzitter den heer J. J. Mesu, tot secretaris-peinningmeester den heer J. Krijger, beide Nieuw en St. Joosland en tot bestuurslid den heer F. Kwekkeboom te St. Laurens. In het vastgestelde reglement werd bepaald, d,at alleen leden van het var kensstamboek lid der vereeniging kun nen worden en onder leden van het var kensstamboek zal propaganda voor toe treding worden gemaakt. Overste Bruyns van het 14e reg. inf. te Bergen op Zoom heeft aan sergeant Van der Plasse de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt. OVERGANG NAAR DE AANVULLINGSRESERVE. Op 1 October a.s. zullen behoudens onvoorziene omstandigheden naar de aanvullingsreserve overgaan: 1. de gewone dienstplichtigen dei landmacht, behoorende tot de lichting 1921, met uitzondering van hen, die de eerste oefenging met een andere lich ting hebben beëindigd; 2, de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvul lingsreserve zijn overgegaan; De rijksgoederen, verstrekt aan de naar de aanvullingsreserve overgaande dienstplichtigen, zullen in de tweede helft van September of in October a.s. moeten worden ingeleverd. GOES. Ingekomen: A. J. du Marchie van Voorthuijsen„ volontair ter secretarie, 's H. H. kinderenstraat 39 van Kruinin- gen; Ma. Pa. Wissekerke, dienstb., Gan- zepoortstr. 23 van Wolphaartsdijk; J. Rozendaal, kapper, Piccardtstr. 53 van Hoornaar; M. Ëerman, en gezin, agent werktuigenbureau, Beestenmarkt 7 van Dreischor; A. Dagevos en gezin, reiziger Klokstraat 4 van Kloetinge; D. A. Schuitmaker, onderwijzer, Vosmaerstr. 8, van Andijk. Vertrokken: Wed. J. Flipse en ge zin, zonder beroep, naar Wemeldinge, Buitenhaven C 81; J. C. Hugenholtz, zonder beroep, naar Voorburg, Vroo- nestijnpark 49; E. Schrijver, huishoud ster, naar Hontenisse-Kloosterzande' 1 23; B. C. Slinggers en gezin, commies Raad van Arbeid, naar Middelburg, Nadorstweg S 251m; M. Boer, kantoor bediende, naar Gorinchiem, Appeldijk 47; J. W. Goedbloed en gezin, voor zitter Raad v. Arbeid, naar Middelburg Loskade F 253; Ja. Kuzee, dienstbode, naar Middelburg, Loskade F 253; Wed. A. E. H. F, la Fors en gezin, zonder be roep, naar Breda, Weerijssingel 16; P. J. Ventevogel, filiaalhoudster, naar 's- Gravenhage, Jacob v. d. Doesstr. 94; M. v. d. Velde en gezin, koopman, naar Kloetinge, Buijs Ballotstr B 145; J. C, Reitsma, opsporingsambtenaar Cent. Crisiscontroledienst, naar Doorn, Eiken laan nr. 16. (D. Z.) IJ. lIGIWI II—B—W—g—aH—HM— Vlissingen. Van 2023 Juli. Ondertrouwd: J. van der Meer, 24 j. en M. B. Jetten 21 j., J. C. Suurmond, 24 j. en E. van der Heijdt, 24 j. Getrouwd: C. J. Heiboer, 22 j. en M, van Belzen, 20 j,, J, N. Minnaard, 26 j.> en J.Antonisen, 33 j. Bevallen: T. R. W. M. B. B, Kuiler, geb. Giesche d., G. J. de Rijke, geb. de Kam z, (V.C.) Oost- en West-Souburg. Ondertrouwd: P. de Jong, 31 j. en J, L. Plugge, 29 j. Bevallen: C. v. Belzen, geb. de Klerk d., M. L. Daalhuijzen, geb. Buijs z. Overleden: A. Bliek, 55 j, echtgenoote van A. C. Kraamer. (Nbld.) M i d d e 1 b u r g, 23 Juli. Op de aard appelveiling waren 45,000 kg aange-i voerd. De noteering was: Blauwe Eigen heimers 6396 c., Groote 7689 c., Bonken 6364 c., Drielingen 5073 c„ .Kriel 2526 c„ alles per 25 kg en zon der heffing. t K a p e 11 e, 23 Juli. Veilings vereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Aardappelveiling 9,30 uur v.m. Gele Eigenheimers groote 2,502,60, Gele idem Drielingen 2. Kleine veiling: Klerken 2130, Mo rellen 1417, Abbesse de Moulon 18-21; Vleeschkersen 1520, Eierkrieken 16 18, Dubb. idem 1823, Ronde idem 20, Krieken 19, Roode Blanche 14, Zwarte idem 15, Bruine idem 16, Zure Morellen 1017, Volgers 21, Frambozen 1126, Roode bessen 811, Witte bessen 8, Zwarte bessen 2425, Kruisbessen 5 9,50, Aardbeien 12—16, Oranjepruimen 1316, idem val 312, Madeleinen 8 11, idem val 28, Dubb. Prins, z, dr. 8—10. Zierikzee, 23 Juli. Geen aanvoer ter graanbeurs. Kipeieren (grooth.pr.) 2,60; idem (kleinh.pr.) 2,50—2,80, Eendeieren 2,30, per 100. Boter 0,69—0,81 per pond. BOTERNOTEERING. Leeuwarder commissie-noteering voor Nederlandsche boter: 27 Juli1 Augus tus: 0.63 per kg. APOTHEKEN. Van Zaterdagavond 9 uur af tot vol genden Zaterdag is des nachts en Zondag te Middelburg den~geheelen dag geopend de apotheek-Van der .Harst, Korte Delft. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen es andere bijeenkomsten. MIDDELBURG VR 24 Jul. en ZO 26 Jul. Fancy-Fair „St. Caecilia", St. Vincentiushuis 20.00 h. VR 24 JuL Molenwater conc, Middb. Muziekk. 20,00 h. ZA 25 Jul. Zwemwedstr. Zwem Vereen. „Luctor et Emergo"; Havendijk 14,00 h. ZO 26 Jul. Abdij-concert Middelburgsch Muziekkorps 12.0013.00 h. WO 29 JuL Conc. Middelb. Muz.korps, Markt 21,45—23,00 h. Belichting Stadhuis 22,0023,00 h, MA 3ZA 8 Aug. Kermis. Dl 4, WO 5, DO 6, VR 7 Aug. Zomer- combinatie Hofstadtooneel; Schouwb. MA 3—ZA 8 Aug. Revue „Lachende Komedianten" met Buziau; Schut tershof 20,00 h. DO 6 Aug. Jaarl. Alg. Verg,. Cult. Mij, „Soember Moedjoer"; 11,30 h. WO 12-DO 20 Aug. Bloemententoonst., St Joris. WO 12 Aug. Conc. Middelb. Muziekk/ Markt 21,45—23,00 h Belichting Stadhuis 22,0023,00 h. WO 19 Aug, Conc. Middelb. Muziekk Markt 21,45—23,00 h. Belichting Stadhuis 22,0023,00 h., WO 26 Aug. Conc, Middelb. Muziekk. Markt 21,4523,00 h. Belichting Stadhuis 22,0023,00 h. DO 27 Aug. Jubileum feesten t. v. 45 j. best. „Medioburgum". VR 28 Aug. Receptie „Medioburgum" t. gelegenh. 45-j. best. St. Joris 15 16,30 h„ 20,15 h., Ie tuinfeest voor genoodigden. ZA 29 Aug. 2e tuinfeest „Medioburgum" St Joris. MA 31 Aug. Ver. Uit 't Volk-Voor 't Volk. Koninginnedag: Koraalmuz. van den Langen Jan af (Midd. Muziekkorps) 7,308 uur; Caril lonbespeling door den hr. Ferwer- da (Vaderlandsche liederen) 12 13,00 h.; Concert Midd. Muziekk.; Markt 19,3020,30 h., Gondelv, verlichte en versierde kano's stadsvest tusschen Seis- en Langevielebrug (georg. door de Kano Ver. Triton 20,3022,00 h., Fakkeloptocht (vertr. van 't Zand) 22,00—22,45 h,; Concert Midd. Muziekk. (Vaderl, liederen); Mrkt. 22,45—23,30 h. ZA 12 Sep. Turnbetoog. Z. Br,. Turnkr. t. 'g'. 45-ji. best. „Medioburgum", Gem. Sportterr. (Nadorst). VR 23 Oct. Lez. Natuurk. Gezelschap,; spr. prof. dr,. H-. B. Dorgelo, Delft, „De Vergenoeging" 20,15 h, WO 25 Nov, Gen. Repetitie Ver. voor Instrum. Muziek; Concertz. DO 26 Nov. Uitv. Ver. voor Instrument. Muziek; Concertz. MA 14 Dec. Gen, Repetitie Kon. Zang- Ver. „Tot Oef. en Uitspann,"; Concertz. Dl 15 Dec, Uitv, Kon. Zangver. „Tot Oef, en Uitspann."; Concertz. MA 16 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. W„ F. J. M. Krul, 's Graven- hage; ,,De Vergenoeging" 20,15 h. WO 16 Dec. Lez,. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. J,. A. J. Barge, Lei den, „De Vergenoeging" 20,15 h. 1937. MA 18 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. J. Kunst, Bilthoven; „De Vergenoeging" 20,15 h. MA 8 Feb. Lez,. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. W. J,. de Haas, Lei den; „De Vergenoeging" 20,15 h. MA 8 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. W. G. N. v,. d. Sleen, Haarlem, „De Vergen." 20,15 h,. GOES. DO 30 Jul, Orgelbespeling Adr. Kouse maker; Gr. Kerk 20.15 h. DO 13 Aug. Conc. „Hosanna", Gr. Markt 20,30 h. Dl 18Dl 25 Aug, Kermis. MA 31 Aug- Conc. „Euphonia", Gr. Markt 20,30 h VR 11 Sep. Conc. „Euphonia", Groote Markt 20,30 h. BIOSCOPEN. CITY, Midb. VR 24—DO 30 Jnl'f „De Privé Secretaresse getrouwd" en „De geheimen van het kas teel", 20,00 h„ ZO matinée 15 h. ELECTRO, Midb. VR 24—DO 30 JuLs „Moord in de Follies" en „De Trompet schalt", 20,00 h„ Zo ma tinée 15,00 h. ALGEMEEN: VR 24ZO 26 Jul. Dancing en optreden danspaar, „de Oude Vriendschap" te Vliss. VR 24 Jul' en verder iederen dag Johny Rovo, Conférencier, Pavilj. Wan- delpier te VHss. WO 29 JuL Alg. Verg. aandeelh. Stoom tram Walcheren, ten kantore te Koudekerke 11 u. v.m. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6