KERK EN SCHOOL. LAATSTE BERICHTEN. STORT. JAPAN. EEN TAIFOEN, X ZUID-AMERIKA. PETROLEUM IN ARGENTINIë ONTDEKT. Overgangs- en eindexamen Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. KQRTGENE. Niet zoo. DE OUDEN VAN DAGEN OP STAP. HET ZUID-BEVELANDSCH a CAPELLA KOOR TE HAMBURG. Als tegenprestatie zong het a Capella- koor het Duitsche Volkslied* dat onder doodsche stilte, en onder het brengen van den Duitschen groet, door de dui zendkoppige menigte aangehoord werd. Daarna volgde een spontaan applaus. DE NEDERLANDSCHE GEZANT IN SPANJE. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN- De aanslag op Koning Edward. Mac Mahon staat terecht. HITLER'S VOORWAARDEN VOOR SAMENWERKING MET TSJECHO-SLOWAKIJE. Een nederlaag van de Spaansche regeeringstroepen. De gedoode Amerikaan Volgens een bericht van het Ameri kaansche consulaat te Barcelona is de Amerikaan, die werd gedood in de auto, welke onder bescherming van de Ame rikaansche vlag reed, een employé van, het consulaat, die den vertegenwoordi ger van Ford te Barcelona op het con VOETBAL.. Z.V.B. Wedstrijdprogramma Z, V, B, DE K.N.V.B Hernieuwde groei Actie voor spelpeïlvijrbef.ering wint terrein. HULDIGING VAN DE DEELNEMERS AAN DE VIERDAAGSCHE. BUREAU VOOR MEDISCHE SPORTKEURING. De keuringen zullen 1 Septem ber beginnen. HARMONISCHE LICHAAMSONTWIKKELING. Het werkcomité. DE RONDE VAN FRANKRIJK. NAAR DE OLYMPIADE. SCHAAKTOURNOOI TE ZANDVOORT. ONTVANGEN BOEKEN. Voor den vrijen tijd. Bloemen in den tuin. Dezer digen is Japan door een tai foen geteisterd. Volgens de voorloopige opgave zijn de gevolgen: 42 dooden, 24 vermisten, 27 gewonden, 9000 wonin gen overstroomd, 500 huizen verwoest en 300 zwaar beschadigd, 6 schepen ge zonken en 38 andere naar zeegedreven en 50 gestrand. Vele telegraaf- en tele foonleidingen zijn verbroken. li In het petroleumgebied- v,an Commo dore Rivadavia (Argentinië), dat staats eigendom .is, heeft men op een diepte van 800 m acht bronnen aangeboord, die men tot de rijkste ter wereld meent te kunnen rekenen. Bijgevolg heeft de regeering den invoer van petroleum ver boden, welke maatregel vooral de En- gelsche en Amerikaansche maatschap pijen treft, die zich groote kosten had den getroost om de Argentijnsche olie- markt te veroveren Primaire opleiding. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Barentse, A. Bouwens, S. Colijn, M. Davidse, B. van Deventer, J. Hoogesteger, J. de Kam, J. Klopmeijer, L. Koppejan, N. Louwer- se, L, Louws, C. Manni, J. Meijers, S. van Schelven, J. Suurmond, L. Suur- mond, M. van Thiel Berghuis, M. Wame- link, J. Waterman, N. Andriessen, R. de Bakker, N. Blok, A. v. Dixhoorn, T. Gil- lese, N. Jongepier, K. Kik, L. de Klerk, J. Kooman, A. de Meijer, C. Nieuwen- huijze, N, Reijnhoudt, N. Roth, N. de Rijke, J. Rijkse, M. Uiterlinde, E. Ver meer en L. v. d. Welle. Niet bevorderd 5 leerlingen. Secondaire opleiding. Van de Primai re opleiding 2e klasse naar a,: de huis- houdaf deeling werden bevorderd: J. Plooij, J. de Schipper, T. Visser, M. Boo gaard, C. Geensen, H. Meulmeester; b. de opleiding tot huisnaaister: M. Boer, S. Bril, C. Cornelisse, J. Hoek, J. Ja- nisse, R. Mersie, L. Minderhout, N. de Nooijer, V. Schwarz, N. Sinke, B. Suur mond, C. Wattez, L. de Boks, J. Cats- man, N. Daniëlse, C. van Iwaarden, M. Jobse, T. Kasteleijn, M. Kik, K. Krijger, L. Krijtenberg, R. de Munck, W, Pou- leijn, M. Remijn, T. Schuit, A. van Sluijs, C, Traas, L. Verwaal en R. Wondergem. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de le klas huisnaaiste-r naar de 2e klas: L, Deurwaarder, B. van Dijl, C. den Exter, J. van Hiele, B. van de Hoven, M, Huibregtse, J. de Koning, J. van Krieken, M. van Maldegem, B. Meijer, J. Net, M. Philipse, J. van Sluijs, F. Vader, P. van As, E. v. d. Bunder, C. Dingemanse, H. Geensen, D. Klopmeijer, H. de Leeuw, M. v. Loocke, N. Post, A. Romp, L. Rijkse, W. de Wolf. Het diploma Huisnaaister werd uitge reikt aan: M. Annot, R. Boone, J. Bras ser, B. v. d. Broeke, M. Izeboud, J. Kam- bier, B, Kotvis, M. Meulblok, M. de Munck, T. Ponse, A. Poppe, S. Suurland, M. de Vos, M. Vuijk, C. Wattel, J. Wat tez en M. van Zweeden. Bevorderd van de le klas Hulp in de Huishouding naar de 2e klas: N. Bliek, S. Bos, T, Dingemanse, G. Dorleijn, A. Hollebrandse, N. Jansen, C, Kievit, T. Kodde, T. Polderman, M. van Sluijs, R, Ton, A. v. d. Vies, R. de Visser, J. Vries man, J. Wakkee en I. de Wolff. Het diploma Hulp in de Huishouding werd uitgereikt aan: L. Acda, M. Bliek, R. Hampe, I. Mes, T. Meulmeester, M. Otte, N. de Poortère, J. Quéré, J. van Schelven, N. Snaauw, R. Vermeulen en N. de Vlieger. Geen diploma 1 leerling. Tertiaire opleiding. Het diploma Cos- tuumnaaister werd uitgereikt aan: M. Faro, A. Rouffaer en T. Tilroe. 1 e Amsterdam slaagde voor het examen Middelbare akte lichamelijke opvoeding de heer S. van Gelderen, te Den Haag vroeger te Middelburg. Te Rotterdam slaagde voor 't exa men hoofdakte, de heer R. van Aken te Middelburg. Voor ket praktijkdiploma Boekhou den van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden de heeren F. van Hoorn te K a p e 11 e, P. J. Melse te Goes. Voor het diploma Engelsche han delscorrespondentie der genoemde Ver. de heer A. Woltering te Vlissingen; voor het diploma Fransche handelscor respondentie de heer D. Zachariasse te Goes. Voor het examen handelskennis L. O. slaagde te 's-Gravenhage de heer C. de Bruin, onderwijzer te K a p e 1 1 e. A. Warners, cand. te Rotterdam, is beroepen te Serooskerke. Abonnementen en Advertentiën voo. mad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS Dezer dagen werd in Middelburg en Vlissingen, en, naar wij meenen te we ten ook nog in wijderen Hering in Zee land, een op oranjekleurig papier ge drukt pamflet van de N.S.B. verspreid, gesteld in de gebruikelijke ietwat hoog dravende terminologie, en behelzende de aanduiding, dat de w a r e schuldi gen aan de malversaties bij het Vlis- singsche Crisis Comité „niet gegrepen" zouden zijn. Als deze ware schuldige werd in dat pamflet dan onthuld te te genwoordige wethouder van financiën en sociale zaken de heer P, G. Laer- noes. En vanmorgen bracht een der boven- Moerdijksche bladen het sensationeele bericht nog wel uit betrouwbare bron, naar 't heette dat deze wethou der gisteren gearresteerd was. Al voeg de het'bericht (en dit is toch wel een eerste ernstige aanduiding voor het ge brek aan verantwoordelijkheidsbesef van dengeen, die het zoo opstelde als van dengeen, die het aldus onder zijn redactiöneeie verantwoordelijkheid nam) er aan toe, dat officieele beves tiging noch tegenspraak van dit bericht te krijgen waren! Wij zouden zoo zeg gen: een arrestatie is een vaststaand feit; men is gearresteerd, of men is het niet! Wij zullen er voorloopig niet veel van zeggen. Slechts dit: het bericht van die arrestatie is volkomen uit de lucht gegrepen: de heer Laernoes is gisteren slechts in verband met de malversaties gehoord (hetwelk toch niets bui tengewoon is) en daarna huiswaarts ge keerd. En de onthullingen van het N.S. B.-pamflet zijn niets anders dan een po ging politieke munt uit het geval te slaan: er wordt ten aanzien van de mal versaties niets onthuld, doch zij wor den slechts geweten ,^aantotaal gebrek aan leiding". Deze leiding zou dan hebben moeten uitgaan van den- gene, die te beschouwen is „als a e man van het plaatselijk crisis-comité. naar veler meening, de wethouder van financiën en sociale zaken, de heer P. G. Laernoes", etc. etc. Het pamflet zet dan verder uiteen hoe het, naar de meening van de opstel lers van dit hekelschriftje, hier 'n man betreft, „op dezen hooger, post geko men. omdat de politiek die men- schen naar voren brengt, welke dikwijls de minste geschikte zijn", om, na dit als „bonzen-mentaliteit" gekenschetst te hebben, het roer heelemaal in politieke richting om te gooien, en er tegen te schetteren, dat de heer Laernoes, be halve a.r, wethouder van Vlissingen en a.r,. Statenlid ook een voorman van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm is. Zooals men weet ziet de N.S.B, mis schien niet zonder reden dezen B.V. L. als een der gevaarlijkste hinderpalen voor een Mussertiaansche „greep naai de macht". Het slot is een peroratie voor de N.S.B., met een mededeeling wat zij ereis eventjes allemaal zal doen „als zij de macht zal hebben overgeno men". etc. etc. etc. Dat is alles. Geen onthullingen men zou trouwens kunnen hebben vol staan met die aan den Officier van Ju stitie bekend te geven maar een po litiek heibeltje tegen de A.R. partij in Zeeland. En wat die „bonzen-mentaliteit" be treft, daarvan zijn ook wij, zoo zij er gens aantoonbaar bestaat, stellig geen voorstanders. Ook naar onze meening moeten overal de b e s t e mannen op de verantwoordelijke plaatsen. Maar: zou de N.S.B. te dezen opzichte, althans in Zeeland, de hand niet eens in eigen boezem steken? Voor den heden gehouden tocht uit Middelburg met ouden van dagen had den zich 172 vrouwen en mannen opge geven, van wie verschillende uit de hof jes. Er waren 60 auto's voor hen ter be schikking. De stoet, die op den Dam werd opgesteld, werd vooraf gegaan door een auto van dee rijksverkeerspolitie, daarop volgden de auto's van de drie commissieleden, de heeren J. Verhage, W. Vermeulen Jr. en P. de Vos- De stoet reed het eerst naar Veere en van daar over Vrouwenpolder, en dank zij de op hoogen prijs gestelde medewer king van mr. H. F. Lantsheer over diens buiten „Zeeduin" en over Oostkapelle naar Domburg. Hier was de eerste rustplaats en wel in den tuin van het café van den beer Moggré bij het tramstation. Van Domburg ging het naar Westka- pelle, waar op den dijk even zou worden halt gehouden om dan over Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke naar Vlis singen te rijden, waar men een laatste rust zou nemen in het Strandhotel van den heer Oosterhuis. We vernemen, uit een zoo juist ont vangen schrijven, dat het Zuid-Beve- landsch a Capella-koor op tijd en com pleet dus ook met de vergeetachtige Middelburgsche jongedame te Ham burg gearriveerd is. De ontvangst op het station was een indrukwekkende gebeurtenis. Met mu ziek werden onze Zeeuwen ontvangen. Gistermiddag werd een optocht door Hamburg gehouden waaraan ruim 4000 personen, vertegenwoordigende 38 lan den, deelnamen. De schrijfster (mevr. Snoodijk) uitte zich met bewondering over de geheele organisatie. De regeerinspersdienst meldt: Met het oog op het feit, dat de Ne- derlandsche gezant en de gezant schapssecretaris in Spanje zich te San Sebastiaan bevinden, is de behartiging der Nederlandsche belangen in Spanje tijdelijk opgedragen aan den vice-con sul Schlosser te Madrid. Hiervan is aan de Spaansche regee ring mededeeling gedaan. Donderdagavond trachtte de 17-jarige schippersknecht Van Schijndel uit Den' Bosch, die met een roeibootje op de Maas voer, zich door een pas- seerende motorboot te laten meetrek ken. Door den schok echter sloeg Van S, over boord en verdween in de rivier. Eerst na een kwartier slaagde men erin hem met een dreg op te halen,, De levensgeesten waren toen reeds gewe ken. DRIE DOODEN BIJ EEN VERKEERSONGELUK. Nabij Luik is heden een auto op een viertal wielrijders ingereden, Drie per sonen werden gedood, een vierde werd ernstig gewond. Vandaag is M,ac Mahon, die dezer da gen het incident in Hydepark te Lon den, waar koning Edward de garde had geïnspecteerd, heeft verwekt, voor den rechter geleid. Het eerste der delicten, waarvan hij beschuldigd wordt, is het in de nabijheid van den koning trekken v,an een revol ver, met de bedoeling de openbare orde te verstoren; het tweede: het trekken van een revolver in de nabij heid van den koning met de bedoeling dezen schrik aan te jagen,. Voor de rechtbank verklaart Me,c Mahon, dat hij gemakkelijk op den ko ning had kunnen schieten, doch hij heeft niets anders gedaan, dan zijn revolver weggeworpen. Hij zeide voorts, dat hij rad willen protesteeren en zich ten aan,schouwe van den koning een kogel door het hoofd had willen schieten, doch dat hij zijn hoofd h,ad verloren. Vervol gens werd overgegaan tot het verhoor der getuigen. Een bar-meisje verklaarde dat de beklaagde op 15 Juli een café was binnengekomen, waar hij wel meer kwam. Hij zeide haar: „Ik g,a weg en_u zult mij nooit meer zien. Er zal iets vreeselijks gebeuren, wat, dat zult u wel in de kranten lezen, Naar mevrouw Tabouis in het blad „Oeuvre" schrijft, zou Hitier op de vol gende voorwaarden tot een definitieve regeling mjet Tsjecho-Siowakije willen komen: 1. de kantons van Tsjecho-Siowakije, waar de Duitschers in de meerderheid zijn, worden van de rest van het land afgescheiden en ondergebracht in een atltonome provincie, die met de rest van Tsjecho-Siowakije verbonden blijft door een bondsacte, evenals in Zwit serland; 2. Tsjecho-Siowakije treedt met de Kleine Entente toe tot een groepeering der vier Europeesche mogendheden Frankrijk, Duitschland, Engeland en Italië, doch op de absolute voorwaarde, dat het zijn bondgenootschap met Rus land prijs geeft. Het is duidelijk, zoo besluit het arti kei, dat dit aanbod voor Praag onaan vaardbaar is, en de verwerping ervan zal zonder twijfel een ernstige crisis tus- schen Duitschland en Tsjecho-Siowakije teweeg brengen. In een telegram van den secretaris van de Amerikaansche legatie te Ma drid wordt de toestand in de hoofdstad als zeer kritiek gekenschetst. De re geeringstroepen zouden ten noorden van de stad een slag tegen de opstan delingen hebben verloren en in groote wanorde op de stad terugtrekken. In het gebouw van de Amerikaansche am bassade bevinden zich reeds meer dan 100 vluchtelingen en dit aantal groeit steeds. Op het dak van het gebouw van het dagblad ABC is roode militie met mitrailleurs geposteerd. sulaat in veiligheid wilde brengen. De overige inzittenden van den wagen worden vermist,. Communistische terreur te Malaga. Uit Malaga wordt vernomen, dat ge wapende communisten door de straten trekken, die allen, die tot de rechterzij de behooren zonder vorm van proces neerschieten. Primo de Rivera rukt naar Madrid op. Uit Lissabon wordt gemeld, dat Primo de rivera, de zoon van den voormaligen monarchistischen ex-dictator, zou uit de gevangenis te Alicante bevrijd zijn en hei bevel op zich hebben genomen van een colonne rebellen, waarmede hij naar Madrid oprukt. „La pasionara". De in Spanje onder den naam „la pasionara" algemeen bekende com muniste, die evenzeer door haar schoon- leid, als door haar geestdrift uitblinkt, en die o.a. bij de verkiezingscampagne der communisten een belangrijke rol heeft gespeeld, is te Salamanca gear resteerd, op het oogenblik, dat zij de menigte ophitste. Te Sevilla zijn verscheidene officieren door de opstandelingen, die nog steeds 'de stad bezet houden, ter dood gebracht Op het Gem. Sportterrein te Middel burg speelden gisteravond de vetera nen-elftallen E.M.V.V.V. en De Ouwe Schoen een voetbalwedstrijd ten bate van het comité Rijtoer Ouden van da gen. Jammer dat de belangstelling niet grooter was. E.M.V.V.V. won den wed strijd met 4-3. De jaarvergadering van den Zeeuw- schen Voetbalbond is vastgesteld op Zaterdag 22 Augustus te Middelburg. Zaterdag: KapelleRilland Bath; WaardeKrabbendijke. Afd. 2: 's Heer Arendskerke 2Ka pelle 2; Hansw. Boys 2Waarde 2. Maandag: Middelb. A.De Zeeuwen. Het jaarverslag van den K.N.V.B. dat dezer dagen is verschenen legt getui genis af van 'n hernieuwden groei, een gunstige financieele positie en van een kerngezonde organisatie, aldus de Sportkroniek. Gewezen wordt op den ongunstigen invloed die de weersom standigheden op het verloop van de competitie hadden. Wegens terreinaf keuring werden 2172 wedstrijden niet gespeeld (v. j. 1326). Het verslag geeft een overzcht van de competities, van de bekerwedstrijden, waaraan 323 elf tallen deelnamen, en van de resultaten van het Nederlandsch elftal, dat onge slagen gebleven is. Niet minder dan 34 nieuwe vereeni- gingen traden tot de organisatie toe. Het neutrale voetbal onder leiding van den K.N.V.B. en diens onderbonden om vat thans: 1798 vereenigingen, 6721 elf tallen, 820 co'mpetitie-afdeelingen, 128728 leden. Deze cijfers waren voor 't seizoen 1934/35 respect. 1749, 6434, 797, 123678. Het aantal geregistreerde clubnamen bedroeg 2166 (v. j. 1957). Onder het hoofd „Erkende Bonden wordt vermeld, dat deze 5844 elftallen hadden ingedeeld in 726 afdeeling (v. j. resp. 5578 en 688). Voor liefdadigheid stelde de K.N.V. B. 5100 beschikbaar, maar ook op ve lerlei andere wijze geeft de voetbalwe reld steun aan behoeftigen. Volgens de ter beschikking staande gegevens werd door de vereenigingen een bedrag van f 14.245 voor liefdadigheid bijeen gebracht, doch nog heel wat bedragen zullen den Bond niet bekend zijn. Het aantal uitgesproken straffen was dit seizoen wat minder. In totaal wer den 522 straffen (v, j. 578) uitgesproken. Over den financieelen toestand wordt in het jaarverslag o.m. het volgende op gemerkt. Het saldo van de Huishoude lijke rekening is vrijwel gelijk gebleven aan het bedrag, waarmede wij het vo rig jaar de nieuwe rekening zijn begon nen. De inkomsten van de Huishoude lijke rekening zijn dus precies voldoen de om het Bondsraderwerk te laten draaien. Dat tenslotte op de niet-huis- houdelijke rekening een winstsaldo voorkomt groot f 14.974 stemt gerust stellend. De wedstrijd ontvangsten waren heel wat minder tengevolge van het slechte weer. Aan contributie werd 3000 meer en aan boeten 415 meer ont vangen, Het batig saldo van de inter nationale wedstrijden bedroeg 60.540. Ook de technische commissie heeft een uitvoerig verslag samengesteld waarin met voldoening op het afgeloo- pen jaar wordt teruggezien. „Het wil ons trouwens voorkomen, zegt het verslag, dat 'de zjucht naar spelpeilopvoering over de geheele linie meer en meer baan breekt. De clubbe stuurderen schenken meer aandacht aan spelpeilproblemen en het aantal ver eenigingen, waar de sportbeoefening in handen wordt gelegd van een speciale technische commissie, neemt hand over hand toe. Dat een dergelijke gespeciali seerde zorg over welhaast het belang rijkste bestuursonderdeel in de voet- balvereeniging tenslotte moet leiden tot spelpeilopvoering, zal niet zijn te loo chenen." Met den trein van 5 h 21 arriveeren Zaterdag te Middelburg de meeste Zeeuwsche deelnemers en deelneem sters aan de te Nijmegen gehouden Vierdaagsche afstandsmarschen. Zij zullen worden afgehaald door de signaalafdeeling van Achilles. Begeleid door eeen peleton wandelaar(sters) van Achilles, D.T.S., Voorwaarts (Domburg) en de Z.W.V. zal gemarcheerd worden via Stations- en Koningsbrug over alle kaden, Bateauport, Dam N.Z., Korte Delft, Lange Delft, Markt naar de So ciëteit De Vergenoeging. Aldaar zal een eenvoudige huldiging op de bovenzaal plaats vinden. Op Maandag 10 Augustus a.s. zal de Algemeene vergadering van het bureau voor medische sportkeuring plaatsvin den op de bovenzaal van de sociëteit De Vergenoeging. In deze vergadering zal een definitief bestuur gekozen wor den. Verder zuilen reglementen en ta rieven worden vastgesteld. Het ligt indebedoelingomstreeks 1 September met de keu ringen te beginnen. Het werkcomité voor de Nationale Vereeniging ter bevordering van harmo nische Lichaamsontwikkeling (H.L.O.) is samengesteld als volgt: A. Imanse, K. de Vries, R. van Roo, J. A. Bal en J. Bakker (Vlissingen). Gisteren werd de 14 étappe van de Ronde van Frankrijk verreden van Montpellier naar Perpignan. Ook deze étappe was in twee stukken verdeeld, nl. van Montpellier naar Narbonne 103 km en v,un Narbonne naar Perpignan. een rit tegen het horloge over 53 km. Deze halve étappe werd een herhaling van die van gisteren. In den eindsprint moest weer de beslissing vallen. Voor de derde maal achtereen passeerde de Franschman Le Greves als eerste de eindstreep in 3 uur 25 min. 40 sec; 2e Meulenberg; 3e Bertocco (F.); 4e Maye (F.); 5e Thietard (F.) en 6e Middelkamp (Nederland). In denzelfden tijd als de winnaar kwamen ook de gebroeders Van Schendel binnen. Het tweede gedeelte de tijdrace, werd weer door de Belgen gewonnen. De Ne derlanders werden 35e geklasseerd. In het algemeen klassement liepen Maes en Vervaecke verder uit op Magne; Al- bert van Schendel ging van de 19e naar de 20e plaats. Middelkamp ging, even als Anton van Schendel een plaats vooruit; zij bezetten nu resp. de 27e en 39e plaats. Van de op 7 Juli gestarte 90 renners zijn er de helft afgevallen. Ter gelegenheid van de Olympische Spelen is door Duitschland op 30 Juli een sterrit naar Berlijn uitgeschreven. Uit Zeeland nemen, naar men ons me dedeelt, daaraan deel de heer W. Louis- se te Goes met Chevrolet-auto en de hr. C. de Leeuw te Middelburg met B.M.W. motor. De uitslagen van de vijfde ronde van het int. schaaktournooi te Zandvoort zijn: Fine remise met Euwe. Bogoljubov remise met Tartakower. Griiïifeld remise met Becker. Van Does'burgh remise met Maroczy. Landau verliest van Keres. PrinsSpielmann afgebroken. Bij H. ten Brink's Uitgevers Mij. te Arnhem zijn in een nieuwe serie „De vrije tijd-serie' de eerste twee deeltjes verschenen. Deze „Vrije tijd se rie" beoogt leiding en voorlichting te geven voor het aangenaam en nuttig ge bruiken van vrije uren. Als openingsdeeltje van deze resie is uitgegeven: „Op trektocht". Beknopte leidraad voor moderne wandelsport en natuurgenieten, door B. Solomon en Joh- W. Eekhof. De methode van wan delen wordt hier op een geheel en al van blestaande wandelspdjrthandleidin- gen afwijkende wijze besproken. Als tweede boekje verscheen: „Leert Uw kinderen kennen". Vrij bewerkt naar dr. Howard's „Getting acquainted with your children" en met een voor woord en slotbeschouwing door Joh. W. Eekhof. Geen zware, wetenschappelijke theorieën, maar gezonden, practischen raad bevat dit werkje. „Altijd bloemen in den tuin" is een handleiding om vaste planten zoo rijk mogelijk te doen bloeien, door A. J.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3