HIDDELBURB. WALCHEREN. ZUfD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLASHDEREN W.D. genover werd gewezen op de moeilijk heid, die bij het innen van belastingen door de bedoelde ambtenaren wordt on dervonden Ook dat fraude nu niet voor komen wordt, want wat is niet mogelijk in 6 jaren. Een lid v,an Ged. Staten heeft twee bezwaren beluisterd. Ten eerste minde re zekerheid van de positie van den ambtenaar; ten tweede bezwaren tegen de controle. Betreffende het eerste merkt hij op. dat de definitieve benoeming berust bij Ged. Staten, hetgeen de positie van goe de ambtenaren niet z,al schaden. Wat betreft 't tweede, de controle zal door de 6-jarige periode beter worden. Het aanstellen van een controleur door de Provincie is zeker opnieuw te overwe gen. Wellicht is de controle voor pol derzaken op te nemen in een op komst zijnd plan tot reorganisatie der ambte naren ter griffie. In hun antwoord op het algemeen ver slag blijven Ged. Staten onverzwakt van de noodzakelijkheid der voorge stelde regeling overtuigd; doch zijn be reid te overwegen of aan de bedenkin gen in 't algemeen verslag naar voren gebracht, door 't kiezen van een eenigs- zins anderen vorm kan worden tegemoet gekomen. Ged. Staten stellen daarom voor, de behandeling der zaak tot dat einde aan te houden tot de volgende zitting. BIJZONDER REGLEMENT POLDER WALCHEREN. Het voorstel om het mogelijk te maken dat het polderbestuur van Wilcheren, ook voor de wegen de eigenaren van gebouwd aanslaat, deed de opmerking in een der afdeelingen van de Prov. Sta ten maken, dat, hoewel tegen een hef fing ,als hier bedoeld, geen bezwaren bestaan nu de polder Walcheren de we gen niet meer uit het daarvoor bestaan de fonds kan betalen, het wel aanbe veling zou verdienen, dat over alle deelen van het eiland gelijk werd ge handeld. Nu heeft de polder aan de eene zijde wegen in onderhoud en besteedt daaraan kosten, terwijl aan de andere zijde de gemeenten de wegen moeten onderhouden en verbeteren, en dan nu nog door een algeheele heffing mede betalen aan de wegen in het andere deel. Gevraagd werd of niets kan worden ge daan om daarin verandering te örengeu. De wegen worden ook voor het gebouwd van beteekenis geapht; aangedrongen word! echter op een andere verhouding in het polderbestuur tusschen het aan tal commissarissen en raden voor het ongebouwd en gebouwd. Nog luidde 'n vraag of het hier de bedoeling is, de gebouwde eigendommen, welke gele gen zijn aan de landwegen en niet die in de steden ,aan te slaan. Van de zijde van Ged. Staten werd opgemerkt, dat het voorstel beoogt, ook de gebouwde eigendommen aan te kun nen slaan voor onkosten," gemaakt aan de bedoelde Wegén, en dat. als de voor gestelde wijziging niet wordt aangeno men, de poldergasten verhoogd zouden moeten worden. In een der afdeelingen werd aldus het algemeen verslag voorlezing gedaan van het adres van de Commissarissen voor hél gebouwd van den polder Walcheren geteekend door den heer A. Jeronimus te Middelburg. Het .adres werd voor kennisgeving aan genomen. Weg PhilippineDriekwart. Het voorstel tot overneming in be heer en onderhoud door de provincie van den weg PhilippineDriekwart deed in een afdeeling een lid de vraag stellen of de gemeente Philippine zoo arm is, dat zij tot het doen van deze uitgave niet in staat is, en of de belas tingen niet opgevoerd kunnen worden. Eeri^ ander lid wees er op, dat Philippine een zeer arme gemeente is en dat deze weg niet alleen voor Philippine, maar voor de geheele streek van groot be lang is. Spr. drong ook aan op spoedi ger door trekken van den weg, waar door de zeer hinderlijke traverse zal kunnen komen te vervallen. Zooals het zich laat aanzien zal het nog wel 6 jaar duren. Een ander lid ondersteunde dit. Van de zijde van Ged. Staten werd ge antwoord, dat Philippine financieel niet bij machte was 14 deel van de verbe- teringskosten voor hare rekening te ne men, Aan het verleenen van de Rijksbij drage was de voorwaarde verbonden, dat de Provincie zich zou verbinden voor het onderhoud van den weg zorg te dragen. Intusschen is ook voor het doortrekken van den weg een oplossing gevonden. De gemeente laat de werk zaamheden in eigen beheer bij wijze van werkverschaffing uitvoeren. Het kan daardoor wellicht nog 3 jaren duren, eer de weg geheel in orde zal zijn. In een andere afdeeling wees een lid van Ged. Staten erop, dat de financieele po sitie van de gemeente Philippine van dien aard is, dat men zich er over moet verwonderen, dat omtrent de onder houdsbijdrage nog overeenstemming is kunnen worden verkregen. Van een verhooging der bijdrage in de toekomst kan geen sprake zijn. In de derde afdeeling achtte een lid het gevaarlijk om van den algemeenen regel af te wijken, waarop geantwoord wordt, dat deze belangrijke wegsverbe- tering veel moeite en veel onderhande lingen van Ged. Staten met de betrok ken gemeentebesturen heeft gekost. Het gaat intusschen niet om een groot bedrag; Philippine had feitelijk moeten betalen 200 per km. en zal nu f 125 geven. Over dit kleine verschil meen den Ged. Staten, gezien den financieelen ioestand van Philippine te moeten heenstappen. Extra subsidie Geitenfokkerij. Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor afwijzend te be schikken op het verzoek van het be stuur der Vereeniging tot verbetering van het Geitenras in Zeeland om een extra bijdrage van 400 tot delging van het ontstane tekort. Bij de behandeling in de afdeelingen had een lid bezwaar tegen verhooging van subsidie, omdat verschillende andere subsidies in den loop der jaren zijn verlaagd, zoo o.a. die voor de t.b.c. bestrijding. Een ander lid meende dat de geringe som van 13 cent per lid noodig om het tekort te dekken, best door de leden zelf kan worden betaald. Enkele leden steunen het verzoek en wijzen er op, dat de 400 toch aan de minst kapitaalkrach tigen in de samenleving ten goede zou den komen. Een der leden van Ged. Staten kon het voorstel niet verdedi gen en is van meening, dat het verzoek dient te worden toegestaan. Het Rijk geeft ook een extra-subsidie van 1000. Een ander lid van Ged. Staten zegt in diezelfde afdeeling, dat met het oog op de Provinciale financiën aan het ver zoek niet kan worden voldaan. Ook op de kleintjes dient gepast. Ook in de tweede afdeeling verdedigen verschil lende leden inwilliging van het verzoek, maar de leden van Ged, Staten zeggen, dat het toch wel mogelijk moet zijn voor de leden, om dat geringe bedrag op te brengen. In de derde afdeeling is een lid bang voor het scheppen van een precedent, waarbij het lid van Ged. Staten zich aaiisluit. Subsidie autobusdienst AxelHulst. Het voorstel om gerekend te zijn in gegaan op 4 Januari 1935 aan P. Schee- Ie te Sluiskil ten hoogste f 800 subsidie te verleenen voor zijn autobusdienst AxelHulst, gaf in alle afdeelingen der Prov. Staten tot bespreking aanleiding Zoo is gevraagd of de dienst ook op Zondag zal worden onderhouden, waar op geantwoord werd, dat de onderne mer niet- door de Provincie verplicht wordt om op djz Zondagen te rijden. Enkele leden slooten zich aan bij het standpunt van B. en W,. van St. Jans steen, dat met het verleenen ,yan sub sidie niet kan worden voortgegaan. Andere leden wijzen daarentegen op de noodzakelijkheid van de verbinding, al heeft "St. Jansteen er geen belang bij omdat men daar 'n busdienst heeft naar Hulst en verder naar Walsoorden, De andere dorpen zijn echter vrijwel geï soleerd. Vanwege de provincie zal nauwlettend worden toegezien, of er be hoorlijk materieel zal worden gebruikt. Rekening der provincie over 1934- De rekening van de Provincië over 1934 gaf in een der afdeelingen aanlei ding tot de opmerking, dat een raming van de uitgaven, die f 154,733 hooger is dan werkelijk is Uitgegeven niet üeh indruk maakte van overgroóte nauwkeu righeid, E|- werd daarop geantwoord, dat er bij de uitgaven posten zijn, waar bij een eenigszins nauwkeurige raming niet wel mogelijk is. Het is zeer moei lijk het aandeel in de tegemoetkoming aan calamiteuze polddrs eenigszins nauwkeurig te ramen, omdat daarbij meerdere factoren van invloed zijn, die te voren niet zijn te voorzien, terwijl bv. de post verpleging van arme krank zinnigen geraamd wordt op een grond slag yan 2 jaren geleden, waarbij in oogenschouw moet worden genomen, dat verschillende inrichtingen, de ver- pleegkosten vrij ,aanzienlijk hebben ver laagd. Een lid meende, dat de leden niet over de juistheid en de samen stelling der posten kunnen oordeelen en vroeg of de instelling van een finan cieele commissie geen aanbeveling zou verdienen. Hét antwoord luidde, dat niet kan worden toegegeven, dat de overgelegde rekening geen duidelijk inzicht zou ge ven in de provinciale financiën. Het in stellen van een financieele commissie zal in de practijk eenigszins bezwaarlijk zijn. Bovendien vragen Ged. Staten zich af, of dat noodzakelijk is, nu de overgelegde rekening toch reeds door de Algemeene Rekenkamer is deugde lijk verklaard. In hun antwoord op het algemeen verslag zeggen Ged. Staten o.a. dat ter beoordeeling van het bedrag ad f 154,733 gelet moet worden op de overschotten op de volgende posten: Verpleging van arme krankzinnigen f 35,861; aandeel in de tegemoetkoming aan calamiteuze polders f 66,859; nadeelig saldo stoom bootdiensten op de Westerschelde met uitzondering der lijki VlissingenNeu zen 10,653 en genoemde lijn 9052. Het verschil tuschen de uitgaven van den gewonen dienst volgens de raming bij de begrooting en de werkelijke uit gaven verantwoord in de rekening k^n geen aanleiding geven tot de conclusie dat bij de ramingen geen voldoende nauwkeurigheid is betracht. Schoolonderwijzersweduwenbeurs. Het voorstel van Ged. Staten tot wij ziging Aan het reglement der school onderwijzersweduwenbeurs gaf in een der afdeelingen van de Prov. Staten aan leiding tot de vraag of alle onderwijzers lid van de beurs kunnen zijn, onverschil lig tot welke scholen zij behooren, wel ke vraag van de zijde van Ged. Staten bevestigend werd beantwoord. Bijdrage restauratiewerken, In de afdeelingen van de Prov. Staten van Zeeland zijn geen opmerkingen ge maakt naar aanleiding van het voorstel om in de kosten van het eindherstel van het kerkgebouw te IJzendijke ten hoog ste 235 bij te dragen. Het voorstel om ten hoogste 460 bij te dragen in de kosten van herstel van de consistoriekamer van het kerkge bouw der Ned. Herv. gemeente te Brou wershaven, gaf een lid aanleiding te in- formeeren naar den financieelen toe stand van de Kerkvoogdij aldaar, want indien het een kerkelijke gemeente be treft met 50 ha of meer land in eigen dom, zooals er verschillende zijn, en in dien het subsidie wordt gevraagd om gelden op te sparen, dan is dit lid van oordeel dat het Provinciaal College van toezicht op de kerkelijke goederen maar moet toestaan om een stuk grond te ver- koopen. Hetzelfde lid zeide, dat hij geen tegenstander is van het voorstel, wan neer het werkelijk noodig is. Een ander lid, dat ter plaatse bekend is, merkt op, dat het een prachtig bouwwerk betreft, dat zeker in de termen valt voor monu mentenzorg. Van de zijde van Ged. Staten werd medegedeeld, dat de Kerkvoogdij de bij drage hard noodig heeft en niet in staat is het dringend noodige herstel uit eigen middelen te bekostigen. Huishoudelijke voorlichting. Het voorstel tot het verleenen van een jaarlijksche bijdrage van ten hoogste 1500, gaf in twee afdeelingen der sta ten wel aanleiding tot eenige bezwaren, o.a. dat het bedrag te hoog werd geacht, doch daartegenover werd gesteld, dat men van Ged. Staten toch niet kan zeg gen, dat zij royaal met de geldmiddelen omspringen en dat van de voorlichting vooral door den minderen stand een gre tig gebruik wordt gemaakt. Nadat van de zijde van Ged. Staten is toegezegd, dat zal worden toegestaan, dat het cre- diet aan zijn doel beantwoordt, konden ten slotte alle leden zich met het voor stel vereenigen. De rekening der bootdiensten. Bij de behandeling van het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van de rekening van de Provinciale stoomboot diensten, heeft men in een afdeeling zijn genoegdoening er over uitgesproken, dat de uitkomsten van den dienst Vlissingen Neuzen zoo bevredigend zijn, n.l. een tekort van slechts 7,147, hetgeen wel voor de instandhouding van deze lijn pleit. WELKOM. Zaterdag a.s. begiainpn weder de kruistochtennaar en door Zeeland, die de N.V. Reederij van der Schuijt uit Rotterdam ook verleden jaar met suc ces ondernam.Thans z'a'l de salonboot Eugenie iederen Zateldag in Juli en Augustus y,an Rotterdam vertrekken, met zoovër als de wdtersÜand in de haven dit toelaat een bezoek aan Zie- rikzee, maar in ieder geval aan Zuid- Beveland en W,alcherëh met rondritten door die eilanden. De- tochten eindigen Maandagavond te Rotterdam. Als iets nieuws is ingevoerd, dat zij, die langer in Zeeland willen blijven met een der volgende reizen de terugtocht kunnen maken. Zondagsmiddags maakt de boot van Middelburg en Vlissingen uit een tocht op de Westerschelde, waaraan ook Zeeuwen deel kunnen nemen. STAKING DER BELGISCHE TEXTIELARBEIDERS IN Z.-VLAANDEREN GEëINDIGD. De staking, die enkele weken geleden was uitgebroken onder de Belgische textielarbeiders te Nieuw Namen, is thans geëindigd. De looneischen, die de Belgische werkkrachten stelden, zijn door de directie ingewilligd. Tot een loonsverlaging voor de Nederlandsche werkkrachten, welke verlaging door de Belgische arbeiders geëischt werd als aan hen geen evenredige loonsverhoo- ging werd toegekend, is het intusschen niet gekomen. W aterschapsbe noemingen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. tot dijkgraaf van het waterschap Groote en Kleine Isabella, C. A. Barbe, te Phi lippine; b. met ingang van 6 Sept. a.s., tot dijkgraaf van den Dijckmeesterpolder C. J. de Zwart te Hoek; tot dijk graaf van den Zuidvlietpolder, S. A, N. van Oeveren te Wolphaarts- d ij k; c. met ingang van 29 October a.s. tot dijkgraaf van den Nieuw annex Stave- nissepolder, L. Groenewege Czn. te S t. M a a r t e n s d ij k; d. met ingang v,an 26 Juli a.s. tot dijk graaf van den Reigersbergschepolder. P. Bruijnzeel te Rilland-Bat h, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; e. met ingang v,an 4 Augustus a.s. tot dijkgraaf van het waterschap Nieuw Bommenede, N. A. Deïst te Z o n n e- m a i r e; f. met ingang van 1 Augustus a.s. tol gezworene van het waterschap Nieuw Bommenede, J. A, van der Bijl Johzn. te Zonnemaire, uiterlijk tot 't einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; tot ge zworene v,an het waterschap de Vrije- Polders-Onder-Tholen, C. P. de Rijke te T h o 1 e n; tot gezworene van het Waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Be- veland, J. M. Bom te Colijnsplaa t; tot gezworene van het waterschap Poortvliet, C. J. M. Hage te Tholen; tot gezworene van het waterschap Baarland, J. de Dreu Jzm. te O u d e- lande; tot gezworene van het wa terschap Oud-Vossemeer, B. G. Fride- richs te Oud-Vossemeer; loi gezworene van den Dijckmeesterpolder G. D. A. Voerman te Philippine. MUZIEK OP DE MARKT. Er was ook gisteren groote belang stelling op de Markt en in de aangren zende straten, toen het Middelbusch Muziekkorps er het tweede Woensdag avondconcert gaf. Een opgewekte gezel lige geest heerschte er onder de vele stadgenooten en vreemdelingen, die, be halve van de muziek, ook weder geno ten van de belichting van het stadhuis. DOMBURG. Voor dezen zomer is te Domburg minder pension besproken door Duitschers dan verleden jaar. Het schijnt niet gemakkelijk de vereischte „Gutscheine" te verkrijgen en we ver namen zelfs, dat een familie, die reeds plaats besproken had uit dien hoofde genoodzaakt was het bestelde logies af te schrijven. Over eenige dagen wordt hier een klein transport Duitsche kinde ren uit Frankfort a M. verwacht. Ver leden en voorverleden jaar verbleven hier eveneens een aantal Duitsche kin deren met hun geleidsters. DOMBURG. De zangvereeniging „Vol harding leidt tot het Doel" gaf Woens dagavond (8) een concert in de open lucht en deed daarmee badgasten en in gezetenen blijkens de groote belangstel ling een genoegen. De muziekvereepiging" „Apollo hoopt Woensdagavond 15 Juli een con cert te geven op de muziektent. VEERE. De inzameling ten bate der vereeniging „De Macht van het Kleine", heeft alhier ruim 16 opgebracht, waar van ruim 13 in de Suppletiekas kon worden gestort. Van gemeentewege is een aanvang gemaakt met .de rattenbestrijding. Het mag een succes genoemd worden, daar reeds den eersten dag niet minder dan vijftien dezer gevaarlijke dieren verdelgd zijn. r ---4 p;T' V.k RAAD VAN BORSSELE. s De begroeting op wenk van Ged. Staten gesnoeid. BORSSELE. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester H. C. Rutgers, voltallig. De voorz. deelde mede, dat deze vergadering was belegd naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten, die verschillende posten der be grooting 1936 gewijzigd willen zien. Voor 'de bespreking daarover te beginnen, wil de spr. eerst zeggen, dat hij gevolg heeft gegeven aan 't verlangen van den Raad, om aan de spoorwegen machtiging te vragen, om het onkruid, dat zoo welig tiert langs de spoorlijn, te laten afmaai en, doch dat nog steeds geen antwoord op de aanvrage is ingekomen. Ook was ingekomen een schrijven van het boschp beheer, waarom zonder verkregen toe stemming 112 iepenboomen zijn gerooid. Den directeur is medegedeeld, dat deze boomen niet van de gemeente waren, doch eigendom van den ambachtsheer. Tegelijkertijd hebben toen B. en W. den directeur geschreven, dat ze verwonderd zijn over het feit, dat de ambtenaren, die belast zijn met het onderzoek, of de boo men der gemeente aan iepenziekte lij den, gë'en contact houden met het ge meentebestuur. Geantwoord werd dat in den nazomer een onderzoek zal plaats hebben. Op de vraag van den heer J. Bruin- o o g e of het vervoer van vuilnis reeds is aanbesteed, zegde de voorz., dat B. en W; dit eerst kunnen doen, als hun poging om een plaats voor vuilstorting te vinden, resultaat heeft gehad. Daarna kwamen aan de orde de voor gestelde begrootingswijzigingen. Er was o.a. 3750 geraamd in ontvangsten en uitgaven voor de haven. Gedeputeerden zijn van oordeel, dat slechts een matige winst op de haven mag worden gemaakt en dat een gedeelte moet worden gere serveerd voor den kapitaaldienst. De Raad was het met den voorzitter eens, dat het onderhoud van de haven en de toegangswegen tot de haven zooveel eischt, dat van meer dan een matige winst geen sprake zal zijn en handhaaf de dien post. De geraamde opbrengst van te ver- koopen oud materiaal (schoolbanken, pannen enz.) moet volgens Ged. op den kapitaaldienst. Aldus besloten. Ged. Staten wenschten inlichting over het feit, dat de opbrengst verpachting landerijen en vischrecht zooveel lager is geraamd dan vorige jaren, evenals de kosten voor instandhouding schoolge bouwen en onderwijzerswoning. Hun zal meegedeeld worden, dat bij de verleden jaar gehouden verpachting veel minder is ontvangen dan bij de voor 7 jaar ge houden verpachting en dat het hoofd der school thans een eigen woning heeft, ter wijl sinds het vorige jaar een lokaal der school niet meer in gebruik is. Dan wenschten Ged. Staten den uit getrokken post voor openbaar en bij zonder vervolgonderwijs niet goed te Geniet ook 's winters van dit gezonde fruit. Maak nu kersenjam met Opektal In 10 minuten de fijnste jams. Niets verkookt I Alle kleur, geur en voedingskracht behouden. Met Opekta krijgt U de lekkerste jam die U ooit hebt geproefd. En zeer goedkoop bovendien I Recepten bij elke verpakking! Fleschjes 60 ct„ pakjes 1 5 en 28 ct. IN 10 MINUTEN Ned. Opekta Mij. Singel 400. Telef. 37059. Amsterdam-C. (Ingez. Med.) keuren, omdat dit onderwijs niet gere geld is volgens art, 21 der onderwijswet. Op de vraag van den heer Bruin- o o g e, of de post lager geraamd zou kunnen worden, als niet leerplichtige leerlingen geweerd werden, antwoordde de voorz., dat dit niet het geval is. „Financieel maakt het geen verschil", zeide spr., waarop de heer Bruin- ooge opmerkte: „ze hebben dus tegen den post geen bezwaar en dus is het dwingelandij". Men besloot leerplichtige leerlingen niet toe te laten en den post voor vervolgonderwijs geraamd te hand haven. Alleen de heeren S. Almekinders en P. Dekker verklaarden zich er voor de verordening, zooals ze door den Raad is vastgesteld, te handhaven. Op tal van meer of minder kleine posten stelden B. en W. verlaging voor: schoonmaken gemeentehuis ad f 220, kan volgens hen niets af; onderhoud veldwachtèrswoning ad f 25, kan ge schrapt; jaarwedde gemeente-opzichter ad t 250, zou volgens de wethouders op f 200 gebracht kunnen worden, doch dit kan dit jaar niet meer, onderhoud to ren ad f 70, kan cp f 50 gebracht wor den; onderhoud plein ad f 50 en onder houd „vischkót" ad f 10 kunnen ge schrapt worden; onderhoud haven ad f 700. zou op de helft gebracht kunnen worden; onderhoud beplanting ad f 130 op f 80; instandhouding schoolgebou wen ad f 200 op I 50. Wethouder Rottier merkte op, dat dat men er met dit laatste bedrag niet zal kunnen komen. Ged. Staten wezen op de mogelijkheid van belastingverhooging. De Voorz. zegde daaromtrent echter, dat dit j,aar aan grondbelasting personeele belasting en inkomstenbe lasting door de gemeente in totaal f 2980 meer zal worden ontvangen dan vorige jaren, waarop de heer Dek ker opmerkte, dat zulk een vermeer dering toch werkelijk de verschillende opgenoemde kleine bezuinigingen on- noodig maakt. De heer S. Almekinders stel de voor de haven volledig te herstellen en den post daarvoor, groot f 700 te handhaven en ook een vloer in de school, die in slechten staat is, te vernieuwen. Beide voorstellen worden aangenomen, B. en W. wilden den post voor werk- loozen-upitkeering van f 4100 op f 4500 brengen. Op voorstel van den heer Bruinooge verhoogde men dien post lot f 5000. De Voorz. deelde mee, dat de gemeente na April nog niets van het Rijk heeft ontvangen voor de werkloo- zenuitkeering, maar dat wel f 1200 als verplichte bijdrage voor de leerlingen, die de R.H.B.S. bezoeken is gestort, ter wijl dit voorheen steeds eerst in Augus tus geschiedde. Daardoor ziet men thans den bodem van de gemeentekas, Een voorstel om in verband hiermede een kasgeldleening van f 2000 aan te gaan voor hoogstens 3 maanden tegen 414 pet., werd aangenomen. Op de vraag van den heer P. Dek ker, of het waterverbruik gedaald is sinds het plaatsen van meters, ant woordde de Voorz., dat op 1 Juli II. bleek, dat in Juni 1936 800 m3 is ge bruikt en in het vorige jaar in denzelf den maand 1400 m3. HANSWEERT. Het sleepschip Mor genster 1, hetwelk deze week aan de ketting is gelegd, is gisteren vrijgege- ven en heeft de reis naar Duitschland voortgezet. BIERVLIET. In de buitengewone al gemeene vergadering van den Geertrui- dapolder, werd de heer W. P. Dhont Dinsdag herkozen als afgevaardigde naar het Waterschap voor gemeenschappe lijke uitwatering.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6