G. KERK EN SCHOOL SPORT. LAATSTE BERICHTEN. HAHDEL EN NIJVERHEID. RECHTSZAKEN. iHüËZQNDEH STUKKEN, i Van onze Adverteerders. BURGERLIJKE STJI11L MARKTBERICHTEN. Wandel- en fietstochten weinig oi geen zon. Amerikaansche Spoorwegen vinden baat bij dagbladreclame. vorderd, bestemd om commandant te worden van den bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij op stapel staanden flottielje-leider „Tromp". Thans is kolonel Doorman nog comman dant van de onderzeebootkazeme te Willemsoord, De bouw van de „Tromp" is door stagnatie in de aflevering van materieel uit Engeland eenigszins vertraagd. De stapelloop is nu niet vóór 1937 te ver wachten. Gerei. Gem. Cand, J, v. d. Berg te Rotterdam is beroepen te Bruinisse. Aan de St. Antonius kweekschool te Dongen slaagde voor het examen nuttige handwerken mej. L. v. Vooren te Biervliet Ev, Luth, Kerk. Op het drietal te WinschotenSappe- meer komt voor mej. da. L. C. Dufour te Groede. Toelatingsexamen Gymnasium te Middelburg, Tot de eerste klasse zijn toegelaten: J. Bensink, A, van Bonsel, A. G. Bus- Jjop, A. Ji Eekhardt, J, C, Goossens, G- J. van der Heide, F, H, Jonkers, Maria I V. de Kat, A, Koch, Ada M. Loman, P. E. van Ooijen, Maria C v. d. Plank, Elisabeth A. de Rijk, J. A. Smit, J. J, la Soe, Greetje Spuijman, J. R Strick van Linschoten, C. A. van Swigchem en Het- tij de Vries. Onder hen, die overgegaan zijn van de 5e naar de 6e klasse kwam Maandag de naam voor van Elizabeth Van Berlekom, dit moest zijn Elzebeth Van Blerkom. Driemaal stond de naam Van der Burgh dit moest zijn Van der Burgt. Overgangsexamen R. H. B, S. te Vlissingen. Toegelaten tot klasse 1: Do Abrahamse, Tonny Blanken, B. Boutens, Marie Castel, L. Dert, Jac. v. Driel, Nelly de Gelder. K. Geldof, Ma ria de Geus, G. van der Heide, Ch. Ka mermans, Auke Klaver, Nelly Laer- noes, Jacq. de Leeuw, J. Matthijssen, J. Meerman, P. de Muynck, L. van Op pen, K. P. van Waarde, G. P. van Waar de, J. Quasters, M. Quist, Nanda de Ries, Jettie Roosa, G. van Schieveen, K, Sorgedrager, Hetty de Vries en An nette Vrind. Teruggetrokken 1 candi- daat, afgewezen 2 candidaten. Bevorderd tot klasse II: Jetty Aspeslagh, A. van den Berg, Tony Bisschop, Julia Brijsse, P. Daamen J. Fenijn, J. Geijsels, P. Harlaar, Mien Hoek, F. Hoogerwerf, H. Laernoes, W» Lems, Annie van der Leyé, Jo Louwer- se, Magda Luteijn, L. van der Molen, F. Schmidt, Beb Schmidt, J. Kareis, F. Corveleijn, P. van Hoorn, R. Romijn, Addie van Roosevelt, A. Schout, J. Schroote, Jacq. Sips, Bertie Sorgedra ger, Ch. Sorgedrager, D, d. Veer, F. v. de Velde, Th. van der Vies, Jopie de Visser, F, Weijens, Alida Wildschut, A. Wolters en Elly Anker, Niet bevorderd 12 leerlingen. I Bevorderd tot klasse III: Lientje Boonstra, K. Brouwer, Mies But, H. Colijn, Iet Ditmar, Netty Geel hoed, A. Gunst, J. Harting, Lucie Harts, T. Kamermans, P. Korver, Jo Kuypers, F. Lagace, J. Priem, Eddy Priester, J, van Unen, L, van Unen, J. van de Vel de, N. Bek, Jans Laernoes, Mies Linse, Nelly de Muynck, K. Ree, H. Rodenhuis, Jo van Roosevelt, J. Schaap, Lucy Schütz, J. van der Slikke, Marie Smits, J. Stroo, D. Toussaint, J. Traas, Jo Ver linde, K. van der Vlist, E, Nidelstein, Walter en Dina Woltering. Niet bevor derd 14 leerlingen. Bevorderd tot klasse IV: L. den Bur ger, Jessy Debra, A. Fastenau. M. Gar cia, Cor Heuts, E, de Paauw, J. Uijtter- linde, Willy Zevenhuizen, Mien Koop man, Corry Meerman, H. Pots. K. de Rijcke, Lity Schrier, S. Stolp en N. van Westen, die plaats nemen in de af dee ling A; A. Anker, J. de Beer, Dies van den Berg, P. Castel, Annie Kooijman. J. van Loo, Jo de Wit, K. Goedbloed, Mary van Leeuwen, Martien de Roo, Tilly van der Slikke, P. Speckens, R. Taillie en H. Weijens, die plaats nemen in de af deeling B; R. van Daele en Carola Graf, die de school verlaten. Niet bevorderd 13 leerlingen. Beverderd naar A V: Jeanne Brasser, J. Buckens, K. Ie Clercq, K. Dommisse, J._ van Kruizen, Minus de Rooy, Inge Ligthart Schenk, Bertha van Spanning, J. Verhaeren. Alma Nidelstein Walter en L. Wisse. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd naar B V: W. de Beijl, 11. Duns, Ties Harts, J. Hendrikse, P. Laer noes, P. van Megen, J. Pennock, Addy Roosa, R. van Tijen. Jacq. Vader. Annie van der Vliet, Cor Westland en B. Wol ters. Niet bevorderd 4 leerlingen. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het cand.-ex.amen m de rechten me,. A. E. van Bortel te Den Bosch, vroeger teMiddelburó. Aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen slaagde voor het ingenieurs examen koloniale landbouw de heer L. A. Meijer te Goes. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagden voor het ingenieurs-exa men voor electrotechnisch ingenieur de heeren A. I. de Bruijne te Cadzand en K, de Kat te Vlissingen. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde met lof voor het cand. oecon. wetenschappen de heer J, Polderman. D& H. K. Queré is voornemens 19 Juli a.s, afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Domburg en 26 Juli intrede te doen te Numansdorp. Bevestiger de consulent ds. G. W„ K, Hugenholtz te Klaaswaal. Zorg hierbij vooral dat hals, armen en gelaat beschermd zijn door AMILDA- zonnebruincrême. Dit voorkomt vervel len en zonnebrand en bevordert tevens gen snelle, mqoig huidbruining, óók bij Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.j DE RONDE VAN FRANKRIJK. De eerste étappe. De eerste étappe van de groote wie- Ierwegwedstrijd rond Frankrijk, welke gisteren gereden is van Parijs naar Rijs- sel, een .afstand van 258 km, is gewon nen door den Zwitser Egli, een der ren ners behoorende tot groep B, in den tijd van 7 uur 6 min 18 sec; 2e Archam- baud (Fr.); 3e Bettini (toerist) en 4e Danneels (België). Onze landgenoot Middelkamp ver richtte een zeer verdienstelijke presta tie door als 16e door te komen in den tijd van 7 uur 8 min 3 sec. Albert van Schendel was 53ste met een tijd van 7 uur 22 min 1 sec. Gyzen eindigde ,als 55ste in 7 uur 25 min 42 sec en Anton van Schendel bereikte als 58ste de fi nish met een zelfden tijd als Gyzen. WANDELSPORT. De turnvereeniging Achilles" te Mid delburg heeft te Breda niet alleen den Zilveren Wisselbeker, die thans in het „Speciaal Sporthuis" in de Korte Delft is geëtaleerd behaald bij de afstands- marschen, doch bovendien ook den prijs voor het grootst aantal deelnemers (zon der uitvallers) en den groepsprijs. De Vierdaagsche. Voor de internationale vierdaagsche afstandsmarschen, welke van 21 tot en met 24 Juli a.s. te Nijmegen zullen wor den gehouden hebben ruim 3800 per sonen ingeschreven, waaronder 520 da mes. Aan het dagelijksch parcours van 30 km, 40, 50 en 55 km zullen respectie velijk deelnemen ongeveer 55, 2130, 455 en 1100 personen. 60 verschillende burgervereenigingen zullen met een groep ter sterkte van minstens 11 hoofden aan de marschen deelnemen. De land-en zeemacht, zoo wel als het Nederlandsch-Indische leger nemen met talrijke detachementen deel. Uit de volgende landen zijn inschrij vingen ontvangen: Engeland, Frankrijk, Duitschland, België en Zwitserland. DUIVENSPORT- Uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht door de duivenvereeniging de Blauwe Doffer te Hansweert vaji Limoges. Afstand "656 km, le prijs C. Dorrepaal, Schore, 2e K. G. Louise, Waarde, 3e A. de Klerk, Hansweert, 4e, 9e J. P. Theenaart, Hansweert; 5e L. Nieuwenhuize, Schore; 6e Gebr. Kok, Kruiningen; 7e en 8e Gebr. Smallegan- ge, Schore. De duiven werden gelost om 5,50 uur. Eerste duif Zondagavond 6,24, 56 uur, laatste duif Maandagmorgen 8,35,55 uur. Zondag werd door de duivenvereeni ging „Recht voor Allen" te Sluis een prijsvlucht gehouden van Arras, 122 km, met 147 duiven. Gelost 7.06 h. Eerste duif 8.50.40 h, snelheid 1167.65 m; laat ste 9.13.43 h, snelheid 955 m. De prijs winnaars waren: J. de Zutter 1, 6 en overduif; M. Hoondert 2, 38; F. Nies- kens 3, 19, 28; Osc. de Meijer 4; A. Clijn- cke 5; M. van de Bussche 7, 43; L. Dhondt 8, 13, 36; J. van Hoorn, Retran- chement, 9, 24; Iz. Sanders 10, 40, 42; W. du Fosse 11, 20, 31; M. Baert 12; J. Wage 14, 15, 37, 48; W. van Cuijck, Re- tranchement, 16, 18; A. Debaets 17, 47; J Visser, Retranchement, 21; J. Aers 22, 26, 35; P. de Smit 23, 29, 32, 49; Ed. Baert 25, 27, 33; R. de Baere, Retran chement, 30, 46; A. Robijn, Retranche ment, 34, 45; F. Verheije 39; P. Baas 41; H. Bogaerd 44. Dito vlucht met 25 oude duiven uit Arras. Eerste duif om 8 u. 43' 54"; snel heid 1211.74 m; laatste 9 u. 15' 2" snel heid van 944.02 m. Prijswinnaars waren: Gebrs. Rabout 1, 2, L. Dhondt 3, 9; A. Clijncke 4; A. van Haneghem, Retran chement 5; F. Nieskens 6; F. Verheije 7; R. van Weijnsberghe 8; J. de Zutter 10. Prijsvlucht uit Dourdan afstand van 324 km met 52 duiven. Los 5.56 uur. Eerste duif 11 u. 35' 49", snelheid van 952.64 m; laatste duif 14 u 38' 40"; snel heid 759.56 m. Prijswinnaars waren: W du Fosse 1, 4, 17; R. van Weijnsberghe 2; J. Wage 3, 18; J. Focke 5; R. de Baere, Retranchement 6; P. de Smit 7; P. Baas 8, 12; A. Clijncke 9; J. Smoo renburg 10, 14; L. Dhondt 11, 16; F. Verheije 13; R. de Clercq 15; A. van Haneghem overduif. In 1935 adverteerden de spoor wegmaatschappijen der westelijke staten in Amerika collectief in 352 dagbladen. Daarvoor had men 50.000.bijeengebracht. „Het opvallende succes van de „Spoorwegweek", waarbij de re clame in 400 plaatsen liep, deed al gemeen de vraag opkomen naar jaarlijksche voortzetting der cam pagne", verklaarde een der leiders der actie. Zooveel bijval vondt dit idee, dat men dit jaar het reclame-bud get op 3.500.000.en het aantal Qourauten op ruim 6000 heeft ge bracht. Bovendien zullen de individueele maatschappijen hun reclamebud getten nog aanzienlijk verhoogen. De Illinois Central bijvoorbeeld zal in 1936 voor ruim 200.000. méér in couranten adverteeren. TWEEDE KAMER. In de hedenmiddag gehouden verga dering der Tweede Kamer werd ge stemd over de motie-Kupers, betreffen de verhooging van de extra-bijdrage over 1936 in de kosten van verstrek king van kleeding enz. aan ondersteun de en tewerkgestelde werkloozen. De heer G o s e 1 i n g (r.k.) ver klaarde namens zijn fractie, dat de mi nister heeft toegezegd, voor de begroo ting voor het volgende jaar een nieuwe post voor de extra-steunverleening te zullen overwegen, Practisch wordt daar door aan het verlangen van den heer Kupers voldaan. De katholieken zouden daarom tegen de motie stemmen. De motie-Kupers werd verworpen met 53 tegen 19 stemmen. DE RIJTIJDENWET. Aan de orde was daarna het wetsont werp, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuurders van motorrijtuigen. De heer V,an Braambeek (s.d.) verheugde zich over dit ontwerp, doch betreurde het dat er geen een heid is betracht, een eenheid welke voor de coördinatie van het verkeer zoo noodig is. De heer Drop (s.d.) bestreed de opvatting, dat de werkgever per slot van rekening de zondebok zou worden voor overtredingen van zijn chauffeur. Zijn 10 man wel voldoende om de naleving der wet te controleeren? De regeering wachte met vrijstelling van driewielige motorrijtuigen, omdat het verkeer hier mede sterk toeneemt. Het vrachtver voer van goederen mag bij 't autobedrijf niet worden beperkt, indien voor spoor wegen en binnenvaart geen regelingen worden gesteld. De heer Vos (lib.) zeide, dat niet noodeloos in het economische leven en de persoonlijke vrijheid mag worden ingegrepen. Men veroorzake geen ge volgen, die erger zijn dan het euvel, dat men wil bestrijden en streve geen ande re doeleinden na, dan in de considerans worden genoemd. De moeilijkheden van de transporton dernemingen, die thans een moeilijken strijd om het bestaan voeren, mogen niet noodeloos worden verscherpt. De regeling voor de heerrijders kon spr. in geen enkel opzicht bekoren. Hij vreesde hiervan een verhooging van 't gevaar op den weg, omdat men de snel heid zal gaan opvoren gedurende de weinige uren, dat men rijden mag. Con trole op oververmoeidheid achtte hij niet mogelijk en daarom overbodig. Er moeten komen regelingen nópens gebruik van sterken drank bij chauf feurs, en de maximumsnelheid op de bui tenwegen. Mevrouw Bakker Nort (v.d.) «achtte de ambtenaren der ver- keersinspectie niet bevoegd overver moeidheid bij chauffeurs te constatee- ren. De heerrijders zullen niet langer dan vier uren achtereen mogen rijden en dan een half uur rust nemen. Is dit in de practijk wel na te gaan? Men houde hen liever buiten de wet. De vergadering duurt voort. Faillissementen. De arr. Rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard, J. P. Boschsers, koopman te Bruinisse. Curator mr. W. Nieuwenhuijzen te Zie- rikzee. Vrijgesproken. De politierechter te Middelburg be handelde gisteren de volgende zaak: Ji, van B., 29 jaar, visscher, Arnemui den, werd ten laste gelegd, dat hij op 16 Mei 1.1. te Arnemuiden Klaas Meulmees- ter met een stuk hout heeft geslagen. Eisch en vonnis: Vrijspraak. DE BOUW HOEK MEIDOORNLAAN. M. de R. Ik meen te mogen protesteeren tegen de bewoordingen in uw Raadsoverzicht, als zoude mijn rechtsgevoel „niet vól komen" bevredigd zijn. Dit moet een onjuiste indruk wekken. Ik heb de woorden „niet volkomenniet gebruikt en ik wil het zelfs sterker zeggen het afgedwongen compromis is m.i. onbil lijk. Door het ten mijnen opzichte sterk be korte raadsverslag in tegenstelling met de burgemeesterlijke repliek, komt niet voldoende het kernpunt uit, n.l. dat door B. en W. een bouwvergunning is gegeven op een afstand van minder dan 8 meter in strijd met het bindend voorschrift van de verordening op de openbebouwing, terwijl door hen werd geweigerd de vergunning op 6 meter gelijk de bouwer m. i. recht had te mo gen verwachten. Door U wordt het kernpunt verlegd naar de achterdocht. Ook uw uitleg van mijn verder zwij gen is onjuist. Ik heb verder gezwegen omdat eenerzijds na uiteenzetting van de wederzijdsche standpunten verder debat nutteloos achtte, anderzijds om dat de aangelegenheid hoe belangrijk ook, weder èn niet belangrijk genoeg was voor een motie van afkeuring in het beleid van het tegenwoordig college van B. en W., èn omdat zij toch ook re kening te houden hadden met de be staande omstandigheden, terwijl hun goede trouw door mij ook niet in twij fel was getrokken, zelfs niet ten tijde van het stellen der vragen. Ik vind de zaak daarom belangrijk omdat de overheid zich heeft te hoeden voor ook maar de geringste aantasting van persoonlijke belangen. Daarom be treur ik ook heden nog niet, dat ik mij met deze aangelegenheid heb geoccu peerd, alhoewel misschien een andere wijze juister ware geweest. Dit geval moet los blijven van personen, er is on der mededeeling van den technischen dienst, dat een bouwvergunning zou worden geweigerd een compromis afge dwongen. Dat zijn methodes, waar tegen ik critiek heb uitgesproken en zal blij ven uitoefenen. Er komt nu een blok woningen scheef naar alle zijden en ten opzichte van de straten en naastliggende gebouwen, en die om in de burgemeesterlijke termi nologie te blijven m.i. eerder in Ner- genshuizen dan in Middelburg op zijn plaats is. Laat de tijd daarover richten. Bij ge dane zaken wederom een reden tot zwijgen. Jeronimus- [Een Raads overzicht is, in te genstelling met een Raads verslag, niet aan den eisch v,an de grootst mo gelijke objeötivtet gebonden; het kan en mag subjectief zijn, d.w.z. in een Raads verslag dient men zoo nauw gezet mogelijk de meening van den Raad en de Raadsleden aan te treffen, een Raads overzicht daarentegen geeft de meening van de Redactie weer. Om deze reden moet, als regel, geen discussie over zulk een overzicht geo pend worden, wijl zulks het RaadstTebat een ongewenscht en overbodig verleng stuk zou geven. Er zijn echter uitzonderingen op dien regel. Een ervan is het recht tot ver weer van een Raadslid,, wiens (zij het dan: publieke) pei-soon onzerzijds in het geding werd gebracht. Om deze reden moet den heer Jeronimus bovenstaand verweer gegund worden. Een week uit- stedigheid-met-vacantie van schrijver dezes vertraagde, tot onze spijt, de plaatsing. Wat het „niet volkomen bevredigde rechtsgevoel" van den heer Jeronimus betreft: wij kregen den indruk dat hij in eerste instantie met deze zaak wel wat hard v,an stapel geloopen en ietwat in het verkeerde vaarwater terechtge komen was; dat nader breedvoerig on derzoek hem wel tot andere inzichten gebracht had, en, met name w,at o.i. voor de burgerij het allervoornaamste moest zijn dat er van politiek onzui ver en onjuist te achten beïnvloeding van lagere of hoogere gemeentelijke in stanties door bepaalde personen geen sprake was; dat te dezen opzich te de quasi-ijnterpelbint w 1, ten aanzien van hetgeen hij thans noemt „het afgedwongen compromis" daarente gen niet bevredigd w,as. Wij ver oorloofden ons dit te formuleeren., ge lijk wij deden: dat sprekers rechtsge voel „niet volkomen bevredigd was." Het verschil met wat de geachte inzen der bedoelt lijkt ons niet zoo heel erg groot. En voor 't overige: hetgeen wij schre ven, was een indruk, een weer gave van onze gevoelens ten opzichte van het geheele geval, steunende op hetgeen gezegd werd en op den indruk dien het gesprokene op ons, en, naar onze meening, ook op de andere aanwe zigen maakte. Die indruk was, en is nog, dat de heer Jeronimus ditmaal niet met slaande trom en vliegend vaandel uit dit strijdperk is gekomen. Ons dunkt, dat we met dezen indruk niet alleen staan. Dat neemt niet weg. d.at de heer Je ronimus het volste recht heeft, van oor deel te zijn, dat de op z a k e 1 ij k e gronden genomen beslissing van B. en W. niet juist geweest is! Hij kan daarin zelfs wel gelijk hebben al onthouden wij ons van oordeel daaromtrent. Maar voor ons lei het zwaartepunt op een heel andere plek. En had/ de heer Jeronimus dat gevoeld voor hij zijn éérste bom wierp, dan zou hij misschien reeds toen den juisten weg gevolgd heb ben: deugdelijke informatie bij B. en W. Daarna had voor hem immers altijd de gelegenheid, in den Raad te spreken, nog bestaan gelijk den bouwers beroep op den Raad open stond? Dan zou deze affaire minder opzienbarend verloopen zijn zonder dat waarvan ook wij geen voorstanders zijn deksel en doofpot er aan te pas zouden hebben behoeven te komen. Red.] Opekta-prijswedstrijd. Een nieuwe prijswedstrijd wordt de zer dagen geannonceerd, een dagelijk- sche Opekta-wedstrijd die van 6 tot 16 Juli loopt en waarbij gedurende 10 dagen iederen dag 30.contant te verdienen is. Het prettige van dezen wedstrijd is, dat de deelnemers niet zooals gewoonlijk een tijd moeten wachten alvorens de uitslag wordt be kend gemaakt; iedere winnaar ontvangt direct den volgenden dag bericht en. een postwissel van 30. Ieder die aan dezen Opekta-wedstrijd wil meedoen, kan zonder eenigerlei kos ten en zonder de minste verplichting in alle zaken waar men het natuur-geleer- middel Opekta verkoopt een deelname formulier verkrijgen. Middelburg. Bevallen: J. M. van Iren-Buijs z,J, de Werk-Hoefkens d. Overleden: M. P. Sipkes 70 j. geh. m. E. C. Jansen. Getrouwd: G, J. de Lint 28 j. en G. A. de Veer 24 j. Aardenburg- Over de maand Juni. Bevallen: S. E. de Die, geb. Van Haneghem z,, M. P. Goedegebuur, geb. Verplanke d., C. L. S. Martens, geb. Verpraet d„ A. M. v, Merode, geb. Van Rie z., N. E. Spinnewijn, g'eb. Maenhout z., B. C. Jonckheere, geb,. Cauwels z. Getrouwd: C. T,. v. Landeghem 28 j. jm,. en S. M. v. d. Voorde 22 j. jd, C. de Vrieze 34 j, jm. en M. E. C. de Wis- pelaere 32 j,. jd. Overleden: E. Bliek 42 j. echt. P. M. de Meijer, L,. Bakker 96 j. echt. Iz. Maas, D. T, Six Dijkstra 86 j. jd. (A.A.) Oostburg. Over de maand Juni. Bevallen: L. M. Ghijs, geb. Marteijn d., L Baas, geb. Gillissen, d. Getrouwd: P. I. Westdorp 37 j. jm. en E Wigell 32 j. jd., A. I. Nortier 22 j. jm. en W. P. Daansen 24 j. jd., J. B, Aers 43 j, jm. en M. L. Heetesonne 37 j. jd. Overleden: J. J. de Meij 57 j. geh. met C. Boeije, L Klaassen 85 j. wed. M. Ver- brugge, E. Hae 62 j,. geh. met E. de Buck, Ch. v. d. 2Broecke, 68 j., wedn. J. M. Ie Feber, H. Croin 69 j. wedn. A Ci Opperman, M. A. G. Dhuijvetter 57 j, jm., C. S. Mullié 78 j. wedi H. J, Mul- lié, (A.A.) St. Kruis. Over 2e kwart. 1936. Bevallen: G. M, Verheije, geb. Van Hee z„ A. M. Willems, geb. Van Hee z., D. O. S, vi. Hevele, geb. Vervaet z, M. de Muijnk, geb. v. d. Broecke d., E C. M. Goethals, geb. Steegers z. Getrouwd: P. Melens 24 j. jm. en M. M. de Vos 24 j. jd. Overleden: P. Beun 88 j,, echt. E. A. v. Houte, (A.A.) Nieuwvliet. Bevallen: E. A. Dierings, geb. Bent- schap Knook z.L. Provoost, geb. Her- weijer d. Getrouwd: J. J. Steenaert 20 j. jm. en E Hoste 20 j. jd., J. Quaars, 20 j. jm. en M. den Dekker 17 j. jd. (A.A.) Middelburg, 8 Juli. Fruitveiling. De noteering was: Madame Moutot 14 21 c., Jucunda 16—21 c., Frankentha- lers 4145 c., Black Alicante 4042 c„ Zwarte bessen 16 c,, Roode bessen 9 12 c., Witte bessen 56 c., Gele kruis bessen 11 c, Meikersen 1518 c., Reine Hortense 26 c., alles per kg, Frambozen 1015 c„ per pond, Perziken 10 c., Net- meloenen 16 c., beide per stuk. Goes, 7 Juli, Veiling'svereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling n.m. 1 Frambozen 14,20, idem, idem Roode bessen 910, idem, idem Zwarte bessen 26,10, idem, idem natte Zwarte bessen 2515,10, idem n.m, 4 uur. Aardbeien Jucunda 13,90, per 100 kg. Kleine Veiling. Kersen: Hollanders 12 —19, Vroege Krieken 11—15, Brussel-' sche Bruine 15, Zoete Morellen 1016, Markiezen 1321, Vroege van Werden 20, Meikersen 16—23, Bruine Blance 9' 13, Roode Blance 912, idem Suiker kersen 1113, Witte Vleeschkersen 11 17, Uitschot kersen 48, Aardbeien Jucunda 1019, Madame Moutot 11 16, per 100 kg. Diversen: Roode bessen Rolific 516, idem Zoete 511, idem Duitsche zand 6 10, Kruisbessen 48, Witte bessen 8 11, Zwarte bessen 2425, Frambozen 1228, Blauwe Druiven 53, Tomaten 7 13, per 100 kg, Perziken 28, Meloe nen 1529, Kipeieren 2,502,60, per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3