Goed examen doen GEMENGD NIEUWS. KERK EN SCHOOL. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. RECHTSZAKEN. BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. Geheime Duitsche leening van 1 milliard mark? GOEDERENVERVOER NAAR BELGIE GEREGLEMENTEERD. OOSTKAPELLE. ganisatie Tegen het schenken van kla ren wijn schijnt echter de regeering ook thans weer op te zien. En daarom be sloot zij tot halve maatregelen! Wat altijd te betreuren is! En wat zich zal wreken!" SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN. Het Volk (s.-d.) schrijft: De communisten hebben in alle ge meenteraden den mond vol over „vol houden" tegen de regeering en in het bijzonder schreeuwen zij tegen de so ciaal-democratische gemeentebestuur ders, als deze door de feiten gedwongen zich aan zulke eischen van den Haag onderwerpen En wat doen deze com munisten in Finsterwolde, waar zij niet minderheid, maar meerderheid zijn en de twee wethoudersplaatsen bezet heb ben? Daar komen zij thans zelf met het voorstel om, terwille van het verkrijgen van de extra-bijdrag'e uit het werkloos- heidssubsidiefonds, de wegwerkersjaar- wedden te verlagen. Wij vallen de communisten in Finster wolde niet hard. Wèl echter moeten wif wijzen op het demagogisch karakter van de critiek, die vertegenwoordigers van deze partij elders zoo kwistig ten beste geven. DE GEARRESTEERDE COMMISSARIS VAN POLITIE. Het Hbl. meldt, dat de gearresteerde commissaris van politie te Nijmegen den laatsten tijd in het nauw zat en hij het eene gat met het andere trachtte te stop pen, natuurlijk met geen ander resultaat dan dat hij zich volkomen vastwerkte. Een typeerend staaltje voor de waar heid waarvan wij, daar het ons van ver scheidene zijden bevestigd werd, volko men kunnen instaan, moge aldus het blad dit bewijzen. In den loop van het vorig jaar deed een winkelier te Nijme gen bij de politie aangifte van diefstal tot een bedrag van 1500. De dader werd opgespoord, en het bleek, dat hij dit bedrag in een geldkistje bewaarde. De commissaris nam dit geld in beslag en de winkelier zou er wel meer van hooren. Weken gingen voorbij, en de man informeerde eens wanneer hij zijn geld zou kunnen krijgen. De commissaris deelde hem mede, dat de zaak nog niet afgehandeld was. Eeni- ge maanden later, toen de zaak al be recht was, informeerde de man weer, en toen was het antwoord, dat men in Arn hem niet al te spoedig werkte, maar werd hem gezegd het zou nu niet lang meer duren. De winkelier opperde toen het denkbeeld, om zelf naar Arnhem te schrijven of zich telefonisch met de justi tie in verbinding te stellen. De commis saris ontraadde hem dit sterk, daar men er in Arnhem op gesteld was, dat de of- ficieele weg bewandeld werd. De com missaris zou nog wel eens informeeren. Toen op deze wijze ruim 8 maanden ver- loopen waren, sprak de winkelier tegen over een bediende zijn verwondering over dezen gang van zaken uit en deze die vermoedde dat er iets niet in orde was stelde zich in verbinding met de justitie. Men verklaarde te Arn hem, dat men deze zaak zeer bevreem dend vond en veronderstelde dat een misverstand in het spel moest zijn. Twee dagen later werd de man op het politiebureau ontboden en werd hem door den commissaris het geldkistje met inhoud ter hand gesteld. Dit, en moge lijk nog andere gevallen, zijn aanleiding, dat het onderzoek van de justitie zich ook uitstrekt over de vraag, of de com missaris zich eventueel ook in zijn func tie van hulpofficier van justitie aan mis dadige practijken heeft schuldig ge maakt. Vast is thans wel komen te staan, dat de commissaris, toen hij in Nijmegen kwam, diep in de financieele zorgen zat. Maar afgezien van de tamelijk luxueuze wijze waarop hij zich gehuisvest had, is in het openbaar nimmer iets gebleken van een verkwistende levenswijze. In tegendeel, men beschouwde deze als zeer sober. Het vermoeden bestaat dan ook, dat hij getracht heeft, zijn schulden door speculaties te dekken, en dat hij zich daardoor hoe langer hoe dieper in den put heeft gewerkt. NACHTELIJKE STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Getroffene ernstig gewond. In den afgeloopen nacht heeft de ge- neeskundige dienst te Amsterdam een 26-jarigen lossen werkman met een ern stige verwonding aan de borst naar het binnen-gasthuis vervoerd. De man had deze verwonding opgeloopen door een messteek, welke hem in de Czaar Pe terstraat, in de woning van een 28-jari- gen metaalbewerker, door laatstgenoem de tijdens een hoogloopenden twist was toegebracht. De aanleiding tot het ge beurde was dat de losse werkman den ander had opgewacht om te bemiddelen in de verwijdering, welke er bestond tus- schen den metaalbewerker en diens vrouw. De vrouw had reeds herhaalde- m j 6 kennen gegeven, dat zij de woning wilde verlaten, doch haar man had steeds geweigerd, hieraan mede te werken. Hij is tot zijn daad gekomen omdat hij ver bolgen was over het feit, dat een buiten staander zich met zijn persoonlijke aan gelegenheden bemoeide. De man is thans opgesloten in het bureau van po litie en zal wegens poging tot doodslag ter beschikking van de justitie worden gesteld. DOODGEVALLEN.. Om de boven Baarn passeerende Avro-luchtballonnen beter te kunnen zien, waren de 16-jarige C. L. en de 22- jarige M. van E. uit Baarn op het dak van de manege der Amsterdamsche rij tuig maatschappij aldaar geklommen. L. had daarbij het ongeluk, door een raam te vallen. Hij kwam met zijn hoofd op een tegelvloer bij de paardenboxen te recht, en werd op slag gedood. MET NEGENTIG KM TEGEN EEN BOOM. In den afgeloopen nacht is op den Ba- kelschen weg, in de bebouwde kom van Helmond, een personenauto met een ont zettende vaart, naar schatting negentig km, uit de bocht gevlogen en tegen een boom te pletter gereden. De slag was zoo hevig, dat zij hon derden meters in den omtrek was te hooren. Ijlings toegeschoten voorbijgangers moesten eerst den wagen, die gekanteld was, en waarvan de voorruit twintig me ter verder in splinters lag, overeind trekken en de merkwaardig genoeg heel gebleven zijruiten kapot slaan, om de beide inzittenden te bevrijden. De bestuurder van de auto, zekere V. uit Helmond, had wonder boven wonder geen letsel bekomen. Zijn medepassa gier, de 26-jarige M. S., eveneens uit Helmond, werd zwaar gewond. Het staat vast, dat de inzittenden van den wagen vóór den dollen rit drie café's hadden bezocht. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De vergadering van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk zal 15 de zer te 's Gravenhage worden geopend Daarin hebben o.a. zitting dr. W. H Weeda te Oosterland sec. ds. M. v. Empel te Middelburg; de heer Ch. Hon- dius, oud. te Middelburg, sec en de heer Wl. A. v. «Oeveren, oud. te Wolphaarts- dijk. Als president van jare zal ds. P. Bokma te Schiedam de vergadering openen. Ned, Herv, Kerk. Ds. J, H. F. Engel te Alblasserdam is beroepen te Kloetinge. Gere!, Gem- Tweetallen te Aagtekerke, Oostka- pelle, Terneuzen en Borssele J. v. d. Berg en A. v. Stuyvenberg, candidaten te Rotterdam. Tot directrice van de Vrouwen- arbeidsschool te Meppel is benoemd mejuffrouw M. Kliffen, leerares aan de Industrie- en Huishoudschool te Mid delburg. Geslaagd bij het instituut P.B.N. A. te Arnhem voor radio-technicus de heer N. van der Schraaf te Ellewouts- d ij k. Aan de universiteit te Leiden slaag de voor het doctoraal examen rechten de heer C. F. Diesch te Middelburg en voor het prop. examen theologie de heer A. Snijders. De heer Jos. Anthonisse te Bier vliet slaagde dezer dagen aan het Kon Conservatorium te Gent voor sol fège, le cours supérieur. Aan de St. Antonius kweekschool te Dongen slaagden voor het examen nuttige handwerken de dames E. Boone te Hoofdplaat en E. Hermans te Sluis. Aan den heer J. Slotema, hoofd van de School met den Bijbel te C o- 1 ij n s p 1 a a t, is op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend tegen 1 Januari 1937 wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leef tijd. DE TOUR DE FRANCE. Heden begonnen De Tour de France, de jaarlijksche groote wielerwegwedstrijd rond Frank rijk is heden begonnen. De ronde is voor Nederland dit jaar belangwekkend, want voor de eerste maal zullen Nederland- sche wegrenners aan den Tour deelne men: Albert en Anton van Schendel Theo Middelkamp en Albert Gijsen. De ze vier Nederlanders zijn ingedeeld in groep B waarvan ook de landenploegen Zwitserland, Joego-SLavië, Roeme ïiië en Oostenrijk defel uitmaken, In groep A rijden Frankrijk. België, Spanje, Duitschland en Luxemburg, terwijl er voorts nog een afdeeling „toeristen" is. De Ronde van Frankrijk bestaat uit 22 étappes en zij eindigt op 2 Aug. met het tr,aject CaenParijs, Hedenmorgen werd gestart voor de eerste étappe Pa rijsRijssel, een afstand van 258 km. Postduiven. De uitslag van de postduivenwed vlucht van „De Noordster" te Ierseke van Tilburg uit, gehouden 3 Juli, luidt 1, 6, 15 C. J. de Waal; 2, 5, 9, P. van Oosten; 3, 4, 7, 11, 13, 16, 19, A. Pols 8, 17, C. J. van Es; 10 A, Vermast; 12 18, 20, J. Zoeteweij; 14 P. de Goeijer Cz, De duiven werden gelost*te 1 h 30. le duif 3.07.19; laatste 3.42.13. m De Zaterdag gehouden wedvlucht uit Chatauroux (Fr.) 548 km, los 6.30 h door duivenver. „De Noordster" luidt: 1 en 3 A. Zoeteweij; 2. J. v. d. Vrede, Krabbendijke; 4 en 8 M. de Koeijer; 5. P. Beekker, Goes; 6 D. Sonke, Waar de; 7. P. Tolhoek; 9. C. J. de Waal; 10 en 12 J. Nagelkerke, Rilland; 11. A. v. d. Burght; 13. C. J. van Es; 14. H. J. Sentze, Rilland; 16. en 16 A. Pols. le duif 1.07.50. Laatste 2.05.37. TER AARDEBESTELLING WIJLEN MR. M. P. SIPKES. Op de algemeene begraafplaats te Middelburg had hedenmiddag onder groote belangstelling de ter aarde be stelling plaats van het stoffelijk over schot van wijlen mr. M. P, Sipkes in le ven oud-kantonrechter aldaar. Onder hen, die den stoet op het kerk hof afwachtten of wel daarmede kwa men, merkten wij op den burgemeester van Middelburg, vele leden van de rechterlijke macht en van de balie, hoofd en andere leden van het wapen der Kon. Maréchaussée en van de Rijks- veldwacht, heeren notarissen, ambte naren van parket en griffie enz. Enkele bloemstukken dekten dekist. Aan de geopende groeve heeft het eerst het woord gevoerd mr. P. Diele- man, als tweede plaatsvervangende kan tonrechter, bij afwezigheid van mr. J. J. Heijse. Spr. schetste in gevoelvolle woorden hoe hij den overledene reeds kent van dat deze in 1907 van Vianen naar Ter- neuzen kwam en daar geintroduceerd werd als een warm voelend mensch. Het is spr., die steeds met mr. Sipkes in aan raking bleef komen, gebleken, dat niets te veel over hem was gezegd. Namens allen, zoowel de rechters als de leden van parket en griffie, de amb tenaren en alle andere, die op eenigerlei wijze met den overledene samenwerkten verzekerde spr. de familie dat men met hen mede voelt en medeleeft. Troost is niet te geven door'menschen maar met den psalmdichter zegt spr. „God troost de weduwe en de weezen", Mr. dr. J. B. Peyrot, uit Den Haag sprak als een dergenen, de in 1885 een vereeniging van vrienden aan de acade mie te Leiden oprichtte, waaronder ook de overledene behoorde. Deze vereeni ging bestaat .feitelijk nog en al kon men mr. Sipkes niet bewegen de jaarlijksche bijeenkomsten te Den Haag bij te wonen, als men, zooals spr. meermalen, te Mid delburg bij hem kwam, ook nog aan zijn ziekbed, dan was het of de oude vriend schap steeds versterkte. Namens de vrienden wenschte hij een rust-zacht toe. De zoon, de heer J. Sipkes, dankte mede namens zijn moeder voor de vele blijken van belangstelling, welke men in de dagen van ziekte en na het overlij den mocht ondervinden. Nadat vele bloemen in het graf had den gestrooid,, was de plechtigheid ten einde. POOTAARD APPELEN EERSTELINGEN. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de Ned. Groenten- en Fruit centrale, teneinde de consumptiemarkt voor eerstelingen eenigszins te ontlasten voor goedgekeurde pootaardappelen van eerstelingen, geteeld op een tuinbouw teeltvergunning, een minimumprijs te garandeeren tot 1 Nov. a.s. De garantie prijs, die in uitzicht wordt gesteld, be draagt 3.50 per 100 kg plus 0.50 per 100 kg bewaarloon. De nadere voor waarden om voor deze garantie in aan merking te komen, zullen aan de veilin gen bekend worden gemaakt. HET 107 JARIG BESTAAN DER REGIMENTEN GRENADIERS EN JAGERS, De regimenten grenadiers en jagers hebben hedenmorgen onder commando van den brigade-commandant kolone' Van der Bent een marsch door 's Gra venhage gemaakt, ter gelegenheid van het 107-jarig bestaan beider regimenten De koninklijke militaire kapel, onder leiding van kapitein Walther Boer, was bij de troep ingedeeld. Op het Plein hebben de regimenten voor den minister van defensie a. i. ge- dèfileerd. Van het bordes van het ministerie sloeg dr. H. Colijn het défilé gade. in gezelschap van tal van militaire auto riteiten. N Vervolgens défileerden de troepen voor den .commandant van het veldle ger, luitenant-generaal jhr. W. Roëll en daarna voor den commandant van de le divisie, generaal-majoor J, van An- del. De „Information" een Fransch blad, meldt in zijn editie van heden, dat Duitschland, behalve een openbare lee- ning van 700 millioen mark, streng in het geheim bezig is met de heffing van een andere leening ten bedrage van 1 mil liard, waarop moet worden inge schreven door de spaarbanken en de- positobanken. Deze vertrouwelijke lee ning heeft een looptijd van 28 jaar. Doel der leening is de Duitsche spaargelden uitsluitend door het rijk te laten gebrui ken. Het schijnt, aldus het blad, dat dit de eerste maal is, dat een Duitsche re geering met zooveel zorg en transactie van dit belang verbergt. De A.N.W.B. deelt ons het volgende mede: Sedert korten tijd is in België het vervoer van goederen door middel van motorrijtuigen voor rekening van der den gereglementeerd. In de toekomst zal men dit vervoer alleen kunnen verrichten, indien men in het bezit is van de vereischte machti gingen, af te geven door het Bureau voor het Wegvervoer te Brussel. Voor de machtigingen is een jaar- lijksch recht per voertuig verschuldigd, dat, naar gelang van het gewicht, vari eert van 75 tot 200 francs, verhoogd met zegelkosten. De regeling is niet van toepassing op: a. het vervoer van postpaketten e.d.; b. het vervoer van lijken; c. incidentjeeL vervoer, gerechtvaar digd door buitengewoon dringende om standigheden; d. het vervoer door middel van perso nenauto's, motoir,rijtuigen op twee of drie wielen, waarvan het eigen gewicht niet grooter is dan 350 kg en aan de twee- of driewielers verbonden aan hang- of zijspanwagens. Voor Belgische ondernemers is het nieuwe reglement reeds sedert 8 Juni j.l. van kracht; voor buitenlandsche on nernemers treedt het in werking op 25 Juli a.s. Aangezien te verwachten is, dat de behandeling der tallooze aanvragen eenige maanden in beslag zal nemen, staat men bij wijze van overgangsmaat regel toe, dat zij die vóór 25 Juli een officieel aanvraagformulier hebben in gezonden, het goederenvervoer voor- loopig blijven verrichten. Het is dus voor de belanghebbenden ondernemers van groot belang, dat zij vóór dien datum een aanvraag indienen Nadere inlichtingen omtrent de in acht te nemen formaliteiten kan men o.m. verkrijgen bij den A.N.W.B.; Abonnementen en Advertentiën vooj dit blad worden aangenomen door den Agent E, FLIPSE Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 7 Juli wei den de volgende zaken behandeld: C. Th. de B.. 48 jaar, werkman, wo nende te Biervliet, werd verdacht d,at hij op 2 Juni 11. te Groede Irma Pijcke heeft mishandeld, door haar met een houweel te slaan. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr, A. J. v. d. Weel pleitte clemen tie. G. M. A., 24 jaar, chauffeur, wonen de te Oostburg, werd verdacht dat hij op 18 April 11.' te Schoondijke als be stuurder van een auto over den open baren weg SchoondijkeIJzendijke, hoogst roekeloos en onvoorzichtig een kruispunt van wegen, waarbij zich de wielrijder Adriaan Oosterling bevond welke hij reeds op zeer grooten afstanc had kunnen waarnemen, is genaderd met zoo groote snelheid, dat. hij onzeker zijnde welke kant de wielrijder uit zou gaan, niet in staat was de auto tijdig sti te houden of een aanrijding te voorko men, met groote snelheid op den wiel rijder is ingereden, tengevolge waarvan deze zulke kwetsuren bekwam, dat deze daaraan is overleden, zijnde den dooc van genoemden Oosterling door voor schreven roekelooze en onvoorzchtige wijze van handelen aan verdachte te wijten. Eisch 14 dagen hechtenis. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse achtte het ten Laste gelegde niet bewe zen en vroeg vrijspraak. le. Fr. A. M. M .,30 jaar.; 2e. D. J M., 24 jaar en 3e. C. P. J. M., 28 jaar| allen wonende te Hoek, werden ten !as te gelegd dat zij, tezamen en in ver eeniging, of ieder voor zich, op 29 Mei 11. te Oostburg en Schoondijke een aan tal v,an omstreeks 53 vischfuiken, toe- behoorende aan P. J. Baas. P. Westdorp, I. Ekkebus, P. J. Mornhout, I. Zonne- ville en E. J. Cauwels, hebben wegge nomen. Eisch 4 maanden en onmiddellijke ge vangenneming. Dit laatste weigerde de rechtbank. Mr. R. J. J. Lambooy trad als raads man van de verdachten op en vroeg clementie. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitge sproken, alle wegens overtreding der be palingen betreffende de evenredige vrachtverdeeling W. v. d. H., 50 jaar, schipper, Wer kendam, twee maal bevestiging vonnis kantonrechter, behalve de straf, 15 of 10 d. h.; D, de W., 27 jaar, en A. W. V., 51 jaar, schippers, Werkendam, idem twee maal, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, 10 of 5 d. h. is er voor zorgen, dat Ge op 't examen in Uw geheugen alles kunt terughalen, wat Ge hebt geleerd. Daarvoor zorgt zoo'n „AKKERTJE". (Ingez. Med.( Goes. Ondertrouwd: A. C. Maas, 25 j. jm. en W. K. Step, 23 j. jd. te Vlissingen. J. Meeuwsen, 26 j. jm. te Waarde en J. Tramper, 21 j. jd. te Krabbendijke, aatst te Goes. Bevallen: C. Wagenaar geb. Boo gaard te Kloetinge d.M. Karman geb. Verrijzer, d. Overleden: J. S. Schuylwerve, 77 j., weduwe van M. Romeijn. C. P. Osse- waarde 26 j. jd. te Wolphaartsdijk; A. A. Verschuren 57 j. jm. te Kruiningen. (D.Z.) Middelburg, 7 Juli. Op de ex- portveili'ng deden kruisbessen f 4; zwarte bessen f 24,50 beide per 100 kg. Op de fruitveiling deden aardbeien: Madame Moutot 1218 c,; Jecunda 13 18 c.; Madame Kooy 15 c.; Juliana 9 c, alles per kg; Frambozen-616 c., Clapps Favorite, Précose de Trévoux 47 c. alles per pond; Perziken 34 c.; Net- meloenen 1826 c.; afwijkende 916 c.; Gele Kruisbessen 812 c.; Tomaten 815 c.; Roode Bessen 917 c.; witte idem 815 c, Fr,ankenthalers 40—47 c.; Black Alicante 31 c.; Meikersen 2026 c.; Markiezen 23 c. alles per kg. Goes, 7 Juli. Op de veemarkt wa ren aangevoerd: 76 biggen. Op de veiling der V. P. Z. waren aan gevoerd 5861 eieren, f 2,50 per 100; kleine f 1.70. Officieelje noteerihg: fabrieksboter f 0,8714 inkooppr.; boerenboter f 0,77 Yi winkelprijs f 0,8714tweede kwaliteit f 0.70; afwijkende f 0,60; kipeieren f 2,30; winkelprijs f 3,30; poelje-eieren f 1,60; eendeneieren f 2,30; groote ganzeneie ren f 6; kleine ganzeneieren f 4. Handelaren: boter f 0,73; afwijkende kwaliteit f - 0,60; kipeieren f 2,30. Kapelle, 6 Juli. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling: Voorverkoopveiling 5000 kg Frambozen 16,20 per 100 kg. Kleine Veiling: Vroege kersen 12, Suikerkersen 1418, Posteleinkersen 13 18, Meikersen 1418, Vroege van Werden 21, Hollanders 1624, Markie zen 1823, Bruine Blanche 1617, Roode Blanche 1317, Volgers 20, Mo rellen 1318, Krieken 17, Zuurtjes 10 13, Frambozen 1633, Roode bessen 7 16, Witte idem 79,50, Zwarte idem 9,5017, Kruisbessen 49,50, Aardbei en 816, Blauwe Druiven 44, Tomaten 5,5012, Doperwten 46, Tuinboonen 10, Postelein 46,50, Dubb. pr. z,. draad 30, Kassnijboonen 27, Wagenaarsboonen 23, Eerstelingen 2,403,70, Andijvie 95 1, alles per kg, Bospeen 67, per bos, Komkommers 45, per stuk, Kroten 3,504, per bos, Kasperziken 28, per stuk. Aardbeienveiling 4,30 uur. Jucunda 13,8015, Madame Moutot 11,10,. w Rotterdam, 7 Juli. Op de vee markt van heden was de aanvoer in to taal 2880 dieren ongeveer verdeeld als volgt: Vette runderen 737; magere runderen 560; vette kalveren 165; gras kalveren 139; nuchtere kalveren 738; varkens 2; paarden 162; veulens 20; schapen of lammeren 331; bokken of geiten 26. Vette koeien prijzen per kg: le kw. 58; 2e kw. 52; 3e kw. 3642; vette os sen le kw. 54; 2e kw. 48; 3e kw, 40 44; stieren le kw. 50; 2e kw. 46; 3e kw. 4042; per stuk 260; 200; 110; vette kalveren le kw. 72; 2e kw. 62; 3e kw. 40(45; graskalveren 2e kw. 44; 3e kw. 34; per stuk 40; 25; 15; slacht nuchtere kalveren le kw. 32; 2e kw. 28; 3e kw. 24; per stuk 8; 6,50,4.50; fok nuchtere kalveren le kw. 14; 2e kw. 10; 3e kw. 8; slachtpaarden le kw. 42; 2e kw. 36; 3e kw. 32; per stuk 170; 125; 85; werk paarden le kw. 260; 2e kw. 160; 3e kw. 110; hitten le kw. 115; 2e kw. 85; 3e kw. 60; schapen le kw. 39; 2e kw. 35; 3e kw. 27; per stuk 19; 15; 11; lammeren le kw. 38; 2e kw, 34; 3e kw. 27; per stuk 13; 11; 8; kalfkoeien le kw. 210; 2e kw. 170; 3e kw. 110; melkkoeien le kw. 215; 2e kw. 175; 3e kw. 120; vaare koeien le kw. 140; 2e kw. 120; 3e kw. 100; vaarzen le kw. 130; 2e kw. 95; 3e kw. 75; pinken le kw. 100; 2e kw. 80; 3e kw. 86; bokken le kw. 7/4; 2e, kw. 5; 3e kw. 2XA. Eieren, Rotterdamsche veiling. Aange voerd 160,000 stuks. Prijzen voor: kip eieren 2„153,15; eendeieren 1,90 2,35. Handel in vette koeien en ossen goed prijzen onveranderd. Stieren handel ma tig. Vette kalveren handel matig, prij zen iets lager. Graskalveren, sLacht- en fokkalveren prijzen iets hooger. Scha pen en lammeren handel matig,, prijizen iets lager, overigens handel redélijlk. Paarden prijzen vrijwel onveranderd.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3