ZEELAND, SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKEN STAND. Hoe word ik snel bruin? Zeeuwsch-Vlaanderen en de Reisbelasting. IIDDELBURG. EU9D-BEVELAND. Bureaux voor Medische Sportkeuring. AGENDA zich in zeer gunstigen zin heeft gewij zigd. Het voorbeeld van de Bank van Frankrijk kon ten tweede male worden gevolgd. Bij een beoordeeling van de politiek van de Fransche circulatiebank dient echter in oogenschouw te worden genomen, dat die een min of meer ge forceerd karakter draagt, en een onder deel vormt van het programma van de Fransche regeering, ten doel hebbende de verbetering van het economische le ven. De discontoverlaging van de Neder- landsche Bank daarentegen is hoege naamd niet van kufastmajigen aard, doch is zuiver het gevolg van de ver-i beterde verhoudingen op de wisselmarkt en de geldmarkt, zij het dan ook, dat die voortspruiten uit de ontspanning, te voorschijn geroepen door de middelen welke de Fransche regeering, ter ver sterking van het Fransche staatscrediet, meent te moeten gebruiken. En hierbij kan niet worden ontkend, dat alleen reeds de aankondiging dezer middelen een doeltreffende uitwerking heeft ge had. 1 j j 2 i^J ONDERSCHEIDING VOOR DEN HEER MEIJER DE VRIES. De minister van handel, nijverheid en scheepvaart, prof. ir. Gelissen, heeft gis ter, in tegenwoordigheid van den mi nister van sociale zaken, mr. M. Slingen- berg, den heer Meijer de Vries, hoofd inspecteur voor de werkverschaffing, medegedeeld, dat deze, in verband met zijn langdurige en goede werkzaamhe den voor de rijkscommissie van advies voor werkverruiming, is benoemd tot of ficier in de orde van Oranje-Nassau. Minister Gelissen heeft den heer Meij er de Vries persoonlijk het onderschei- dingsleeken overhandigd. Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Ingez. Med.) Aan het Tweede Kamerlid mr. Boon is gisteren het volgende telegram gezon- den: Comité actie Reisbelasting Zeeuwsch- Vlaanderen" verzoekt onder verwijzing naar zijn adres*) met klem volledige vrij stelling inwoners Zeeuwsch-Vlaanderen te bepleiten welke reeds door Wester Schelde van overig Nederland geschei den zijni. Dit adres werd in April aan de Tweede Kamer gezonden en luidt als volgt: i'IÊt Geven eerbiedig te kennen de onder- gêteekenden, allen meerderjarige in woners van West-Zeeuwsch-Vlaande- deren, wonende in de gemeenten: Bres- kens, Schoondijke, Groede, Oostburg, Zuidzande, Cadzand, Sluis, IJzendijke, Biervliet, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Re- tranchernent, Eede, St. Kruis, Water landkerkje, Aardenburg; dat zij zich tot uwe Kamer wenden met hunne bezwaren tegen de ontwor pen REISBELASTING; dat zij voorop stellen, dat hun grief niet betreft de reisbelasting in het alge meen, maar enkel de bezwaren van zeer bijzonderen aard, die ondervonden zul len worden door alle Zeeuwsch-Vlamin gen, en waarvan er enkele hieronder nader zullen worden omschreven; dat hun bekend is, dat door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen een bezwaarschrift is ingediend, dat hun volle instemming heeft; dat de bedoeling van dit adres nu is aan allen, bewoners dezer grensstreek, door het plaatsen van hun handteeke- ning de gelegenheid te geven hun be- zwaVen 'aap de Volksvertegenwoordi ging kenbaar te maken; dat het Comité van Actie dit petiti onnement de Kamer slechts kan aan bieden, omdat het de volle medewer king van alle gemeentebesturen der bo vengenoemde gemeenten heeft onder vonden; dat het mede vrijmoedigheid hiertoe gevonden heeft door de omstandigheid, dat de Minister van Finantiën zelve de noodzakelijkheid heeft gevoeld voor de bewoners van eene 5 km breede grens strook uitzonderingsbepalingen in het leven te roepen; dat deze overwegingen evenwel voor zoover het Zeeuwsch-Vlaanderen be treft evenzeer gelden voor de bewoners, die tusschen deze 5 km grensstrook en de Wester-Schelde zijn ingesloten; dat het gebied tusschen Wester- Schelde en de landsgrens een afgerond geheel vormt en het trekken van een denkbeeldige lijn op 5 km afstand van de landsgrens opvallend onjuist geacht kan worden, nu immers deze Wester- Schelde een zuiver natuurlijke grens vormt en dat, als er grenzen gevormd' moeten worden een natuurlijke grens toch verre de voorkeur verdient boven een kunstmatige, zeer zeker als de af stand tusschen deze beide soorten gren zen zoo gering is als in het onderha vige geval; dat zij hieronder evenwel hopen aan te toonen, dat de uitzonderingsbepalin gen, zooals die voor de 5 km breede grensstrook zijn ontworpen, niet zonder protest kunnen worden aanvaard; dat alle Zeeuwsch-Vlamingen zich rechtgeaard Nederlander voelen en dit gaarne willen blijven in 1918 met zijn annexatie-plannen hebben zij hier toch wel onomwonden uiting aan gegeven maar dat zij er toch ook niets aan kun nen doen, dat hun geographische ligging zóó is, dat zij in velerlei opzicht, voor namelijk uit een oogpunt van economie, maar ook uit hoofde van familie en vriendschapsrelaties, in gevallen van nood en in vele andere opzichten op België zijn aangewezen; dat, mocht de reisbelasting onver hoopt aangenomen worden, de uitwer king voor Zeeuwsch-Vlaanderen wel eens negatief zou kunnen zijn, omdat reizen d.w.z. zich bewegen naar België dan zooveel mogelijk zal worden vermeden, het bus- en autoverkeer aanmerkelijk zal inkrimpen, met als ge volg een schadepost door de dalende in komsten uit de benzinebelasting; dat zij het in hooge mate als onbillijk moeten qualificeeeren, dat men om een reis uit een ander deel van ons land te kunnen voltooien, reisbelasting zou moe ten betalen, welk geval zich toch tel kens zou voordoen, als men, doordat er geen ponten meer varen vanwege 't late uur of mist, verplicht is over Bel gië (langs Antwerpen, door den tunnel) zijn woonplaats te bereiken; dat zij ook de aandacht willen vesti gen op vervoerbedrijven, welke door de kostbare pontverbinding'en alleen be staan kunnen vinden door het transport naar België en Frankrijk en die door de hooge benzine- en wegenbelasting reeds getroffen zijn, nu een extra-belasting zouden moeten betalen, als de reisbelas ting tot stand komt; dat zij het zouden betreuren indien de hier gangbare opvatting zou worden versterkt ,,dat men in den Haag niet zou weten, dat Zeeuwsch-Vlaanderen Neder land is," en ,,dat de regeering de zeer bijzondere belangen, die zich hier voor doen, niet zou kennen"; dat zij meenen hiermede de voornaam ste bezwaren te hebben opgesomd en: daarom van een verdere uiteenzetting van zeer speciale en bijzonderebelan gen zullen afzien; dat zij zich bewust zijn over het al gemeen berustend van aard te zijn en zij zich steeds bereidwillig' hebben ge schikt in de vele en velerlei heffingen en maatregelen van de laatste jaren, waarvan grensbewoners de bezwaren ondervinden, uit overtuiging, dat zulks onvermijdelijk is; dat zij evenwel meenen, dat de reis belasting een dusdanige onbillijke druk legt op dit district en ondergeteekenden daarom recht meenen te hebben op uit zonderingsmaatregelen, welke1 niet op onoverkomenlijke bezwaren behoeven te stuiten; Redenen waarom zij Uwe hooge ver gadering verzoeken voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen algeheele vrijstel ling van de ontworpen reisbelasting te willen verleenen. (get.) D. H. van Zuijen, voorz. (get.) J. Salomé, secretaris,. Een Douche, De bezoeksters en bezoekers van de Zwemschool alhier, hebben van heden morgen af kunnen gebruik maken van een nieuwe inrichting, waarna reeds lang werd verlangd, nml. 'n op de wa terleiding aangesloten douche. Van den zwemmer, die er het eerst gebruik van maakte, nml. de heer H. W. Naezer vernamen wij, dat deze nieuwe inrichting uitstekend voldoet. Gisteravond werd alhier een af- deeling opgericht van den Nederland- schen Bond van kleermakers-patroons,. Als voorzitter, secretaris en penning meester werden resp. gekozen de hee- ren: D. Stenhuis, J. Hooftman Jr. en J. de Loofü. Reeds traden 11 leden als lid toe. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL, Motorrijder een been afgereden. 's-HEER ABTSKERKE. Zondagavond pl.m. 9 uur had hier op den hoek weg Nisse's-Gravenpolder een aanrijding plaats tusschen een auto van v. d. M. en den motorrijder D. beiden alhier wonen de. Dr. Wouda van Kloetinge was spoe dig ter plaatse. Den heer D. werd een been afgereden. Hij is naar het zieken huis getransporteerd per doktersauto. De duorijdster mej. L. werden een paar tanden uit den mond geslagen. Verder liep zij ontvellingen op. De autorijder bekwam geen letsel. De politie heeft de zaak in onderzoek. BLIKSEM INGESLAGEN, 's HEER ABTSKERKE. Gistermiddag barstte hier een kort doch hevig onweer los, waarbij de bliksem een telefoon draad vernielde en insloeg in het post en telefoonkantoor. Echter zonder brand te veroorzaken. Alle lampen waren ka pot. De gang naast het kantoor stond vol rook. AFSCHEID BURGEMEESTER MULDER. Zaterdagmorgen heeft de heer L. W. B. A. Mulder, burgemeester der ge meente Ovezande en Driewegen in alle stilte, zonder uiterlijk vertoon, afscheid genomen van de bevolking. In verband met zijn gezondheidstoestand kon dit niet anders, zeer tot de spijt der inwo ners. Als tolken der geheele bevolking heb ben de heeren J. Rijk en P. Koeman, resp. wnd. burgemeester van Ovezand en Driewegen, den heer Mulder opge zocht en hem als volgt toegesproken: „Nu de tijd aangebroken is dat U af scheid gaat nemen v,an Uwe gemeenten, komen wij tot U uit naam van de gehee le bevolking om U te danken voor Uw gaven en krachten, Uw liefde en ijver, die U als burgemeester steeds gegeven en betoond hebt. Vele jaren hebt U deze gemeenten mogen besturen en hebt met haar het zoet en het zuur, het lief en het leed gedeeld. De eerste jaren van Uw burgemeesterschap waren mooie ja ren. Later, toen de crisis ook hier haar intrede deed, werd er veel van U ge vergd. Hoe gaarne zou U deze ge meenten ook hierdoor geholpen hebben, naar betere toestanden. Dit is U echtèr niet vergund. Temidden v,an d.e botsin gen op allerlei gebied moet U Uw werk neerleggen. We hopen dat betere tijden spoedig zullen aanbreken en dat ook Uw oog nog zien mag, datgene, waarvoor Uw hand in de thans afgeloopen jaren heeft gewerkt. Aan het eind van Uw loopbaan is het ontegenzeggelijk een groot voorrecht te weten, dat U gedaan hebt al wat in Uw macht was, en dat wat U gedaan hebt g'oed was. Als blijk van hoogachting, erkentelijkheid en dankbaarheid meende de bevolking U daarom deze schilderijen met albums te moeten aanbieden en zij spreekt de hoop uit, dat U mede hierdoor ook haar zult blijven gedenken. Ook bij haar zult U in dankbare herinnering blijven voort leven, Aanvaardt zoo deze geschenken en geve de Heere U nóg vele jaren v,an Uw welverdiende rust te genieten." Zichtbaar geroerd dankte burgemees ter Mulder voor de gesproken woorden en de cadeaux. Die hem kennen, zullen het beseffen, hoe hard het voor hem geweest is, zoo te moeten scheiden. Schriftelijk heeft hij van zijn liefde en gehechtheid jegens zijn gemeenten doen blijken. In warme, welgekozen woorden heeft hij gedankt voor de vele jaren in goede harmonie met Raden, wethouders, ambtenaren en bevolking doorgebracht. Hij, overtuigd van hun genegenheid met het vaste doel voor oogen: het welzijn der gemeenten. De bevolking, wetende, dat hun burgervader steeds het goedei voor hen zocht, hen behulpzaam wa.< met woord en daad, zooveel als in zijn macht was. De bevolking van Ovezand en Drie wegen scheidt van een waren burgerva der, een stoeren werker, die om zijn kennis, werkijver en volhardendheid, oprechtheid en godsvrucht, zooveler harten won. HANSWEERT. Het motorschip For- tuna, schipper Bevelander, heeft op de Westerschelde machineschade gekre gen. Da sleepboot En Avant 2 is uitgeva ren en heeft het schip binnengesleept. Het heeft ligplaats genomen aan de ma chinefabriek. i SCHORE, De waakhond van de be- tonfabriek te Vlake geraakte bekneld tusschen enkele betonblokken, waarop de echtgenoote van den bedrijfsleider T. den hond trachtte te bevrijden. Hel dier leed echter veel pijn en beet van zich ,af met als gevolg, dat mevr. T. ernstig werd verwond, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moést stellen. De heer T. die zijn vrouw wilde helpen, kreeg enkele minder ernstige verwondingen. De werkman Z uit deze gemeente kwam tijdens zijn werkzaamheden bij de kanaalverbreeding in aanraking met een graafb,ak van een in werking zijnde graafmachine, Z, werd enkele meters weggeslingerd en bekwam inwendige kneuzingen, welke echter na onderzoek door den dokter niet van ernstigen aard bleken te zijn. |{f|) NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DEN BOER MIDDELBURGSCHE CRT. ELFTAL. Woensdagavond wordt op h.et Gem. Sportterrein te Middelburg de laatste van de serie nederlaagwedstrijden, ge organiseerd door het Den Boer Middel- burgsche Courant elftal gespeeld. In de zen laatsten wedstrijd speelt het Debo- mico elftal tegen Oud-Middelburg. Het belooft een spannenden strijd te wor den want het elftal van Oud-Middel burg heeft een goede kans op een der fraaie prijzen. WETSTRIJDUISLAGEN Z. V. B. Zaterdag Afd. 1: Rilland BathWaar de 31; WemeldingeKapelle 51. Afd. 2: Waarde 2Ierseke 2 34. Zondag: Adspiranten: R. C, S.Mid delburg B 60; VlissingenMiddelburg A 10—2. §m--~ Brevet zweefvliegen. De heer L. Th. C. J. Ludwig behaalde Zaterdag jl. zijn A brevet zweefvliegen op het vliegveld te Vlissingen. Te Middelburg en Vlissingen. Het voorloopig comité, gevormd uit verschillende sportorganisaties, met de bedoeling om tot oprichting te geraken van een Bureau voor medische sport keuring had Maandagavond op de bo venzaal van „De Vergenoeging" een bijeenkomst belegd, waarin prof. dr. J, G. Sleeswijk, voorzitter der Federatie van Bureaux voor Medische Sportkeu ring een lezing hield over „Het nut en de noodzakelijkheid van medische sportkeuring". De voorzitter, de heer K. de Vries, sprak de hoop uit dat de aanwezigen de tot standkoming van een bureau, waaraan reeds lang behoefte was, zou den helpen bevorderen. Prof. Sleeswijk sprak vervolgens een woord van propaganda voor de medi sche sportkeuring. De belangstelling voor de keuring is een gevolg van de belangrijke rol, welke ^e sport in het dagelijksch leven is gaan innemen. Sport strekt tot heil der beoefenaren en het is dus zaak de gevaren hier aan verbonden te voorkomen. Spr. bedoelde hiermede het voorkomen van het aan den dag treden van stoornissen als ge volg van overmatige beoefening van sport. Dit kan door het laten contro leeren, keuren door een deskundige, van het lichaam. Er wordt veelal gezegd: ik ben ge zond en kan dus sport beoefenen, Spr. wees er op dat men met een lichte ,af- wijking zijn werk kan verrichten. Sport echter, voornamelijk wedstrijdsport, stelt veel hoogere eischen aan het lichaam, waardoor deze stoornissen aan het licht treden. Vooral een lichte hartstoornis komt veel voor. Het is niet zoo dat iedere sportbeoefe naar nadeel van de sport ondervindt. Het gros zal worden goedgekeurd. Indien men wordt goedgekeurd, moet dit vol doening geven. Spr. legde er den na druk op dat het Bureau zich uitsluitend met keuring bezig houdt; nimmer met behandeling. Hiervoor wordt naar den huisarts verwezen. Goedkeuring onder bepaalde voor waarden is mogelijk. Na verloop van tijd, bv. een jaar, is herkeuring nood zakelijk. Afkeuring beteekent geen spor tief doodvonnis. In Februari 1927 werd in Den Haag het eerste Bureau opgericht. Thans zijn er reeds 40 a 50. Al spoedig werd de wenschelijkheid van samenwerking ge voeld, waarop in 1930 de Federatie van Bureaux voor Medische Sportkeuring tot stand kwam. Behalve met plaatselij ke vereenigingen, werd contact gezocht met nationale Bonden. Deze erkenden 't nut der Bureaux. Vooral de K.N.V.B. voelt veel voor verplichte keuring, doch kan dit nog niet doorvoeren, daar niet overal in den lande Bureaux gevestigd zijn. Zoodra dit een feit is, kan deze verplichting verwacht worden. De K.N. A.U. heeft keuring reeds verplichtend gesteld. Tenslotte wees spr. er nog op dat aan de keuring ook een opvoedende betee- kenis verleend kan worden na keu ring kan men de sport immers bewust beoefenen tot bevordering der lichame lijke en geestelijke gezondheid. Op verzoek van den voorzitter, ver strekte spr. eenige inlichtingen omtrent de organisatie van een Bureau. Hieruit bleek dat in de eerste plaats noodig is de medewerking der medici. Hierop kan blijkens een mededeeling van den voor zitter en een toezegging van een verte genwoordiger van den Kring Walcheren der Ned. Mij. tot bevordering der Ge neeskunde gerekend worden. Verder kan de gemeente medewerken door een ge schikt lokaal beschikbaar te stellen. Het Bestuur moet zijn samengesteld uit vertegenwoordigers der medici en der sportwereld. Na een woord van dank aan prof. Sleeswijk sloot de voorzitter deze bij eenkomst. Twee bureaux opgericht.. Het voorloopig comité heeft eer van zijn werk gehad want na afloop is tot stichting van een bureau voor medische sportkeuring te Middelburg en een der gelijk bureau te Vlissingen kunnen wor den overgegaan. De volgende vereeni gingen hebben in dit comité een verte genwoordiger: E.M.M., V.T.V., Z.W.V., Zebra, district Zeeland van de K.N.A.U. en de Z.V.B. Het comité dat tot op richting heeft besloten bestaat uit de heeren: K. de Vries, voorzitter, A. Imanse, secretaris en de leden: R. van Roo, J. Scheltens, C. A. Minderhoud, F. G. Lemmers, P. F. Goossens en dr. C. F. Koch. Laatstgenoemde heeft in dit comité zitting als voorz. van de afd, Wal cheren van de Mij. tot bevordering der geneeskunst. Deze maatschappij zal eenige medici aanwijzen in Middelburg en in Vlissin gen die zich met de keuring zullen be lasten. De twee opgerichte bureaux zul len zich aansluiten bij de federatie van bureaux voor medische sportkeuring. DUIVENSPORT. Zondag werd door de duivenvereeni- ging Recht voor Allen te'Sluis een prijsvlucht gehouden van Clermont over een afstand van 225 km. Aantal duiven 82. Gelost om 6,08 uur. De eerste duif arriveerde om 9 u 29 21 met een snel heid van 1115,04 m; de laatste om 9 u 52 17 met met een snelheid van 1001,86 m per minuut. De prijswinnaars waren: R. van de Voorde 1, 3, 6, 15; P. Rijckborst 2 en 5; Osc. de Clercq 4, 22 en overduif; A. Dhondt 7, 9; W. du Fossé 8; L. Pladdet, Zuidzande 10, 24, Iz. Sanders 11, 14, 19; P. Says 12; J. van Hoorn, Retranche- ment 13; R de Smit 16, 18, J. Wage 17, 21, L. Dhondt 20, 28, P. Visser 23, 27, M, de Bree 25, R. van Weijnsberghe 26, Uitslag van de gehouden wedvlucht op Zondag 28 Juni door de duivenver- eeniging de Blauwe doffer te H a n s - weert van Melun uit afstand 339 km le en 2e W. Krynse, Waarde, 3e en 4e C. Schrier, Waarde, 5e en lie K. G. Louise, Waarde, 6e J. P. Theenaart, Hansweért, 7e Gebr. Blaajuwkamer, Waarde, 8e L. Nieuwenhuize, Schore, 9e Gebr. Smallegange, Schore, 10e E, Bruynzeel, Schore, 12e C. Dorrepaal, Schore, le overduif Gebr. Smallegange, Schore. De duiven werden gelost te 6 uur, aankomst eerste duif 11,31, laatste duif 11.47. NOODKREET. Naar aanleiding van het ingezonden schrijven van den heer A. J, Visser, het volgende: Welk een teleurstelling en ook ont moediging zal Visser hebben ondervon den, En hij is een dergene die nog eens het voorrecht had zich te kunnen uiten. En misschien worden geholpen? Maar g'enoeg hierover. Gaarne zou ik eens onder de aandacht van Uwe lezers en van hen, die iets in de melk te brok ken hebben willen brengen de ervaring die ik en misschien ook vele anderen hebben ondervonden., Schrijver dezes, thans zijn zaak ver kocht hebbende, heeft eerst een beroep gedaan op het crisis-comité! Hij ont ving ten antwoord dat bedragen in eens niet werden gegeven. Het eindverslag van het crisis-comité vermeld wel be dragen in eens. Was dit alléén voor Hol land? en niet voor andere provincies? Voor den middenstand werd f 2 mil- lioen beschikbaar gesteld. Schrijver de zes deed een aanvraag en zou t.z.t. wel nader vernemen. Hij wacht nog steeds op antwoord; alhoewel verluidt, dat het geheele bedrag reeds is uitgegeven. Verder liep ik verscheidene adressen af voor hulp, gedekt door goederen; doch nul op request. (Op losse g'oederen wordt geen crediet verstrekt). Er wordt over een borgstellingsfonds gesproken doch de kans om hiervan te profiteeren schijnt zeer gering,. De maatregelen van de regeering, (af- deeling minister Marchant), maakte dat mijne kinderen niets aan hun verworven diploma's hebben. Verder zijn door de crisisomstandig heden de panden zoo zeer in waarde gedaald, dat het iwefnige vermogen haast tot niets is weggeslonken. Het zou wel mogelijk zijn met finan- cieele hulp op de been te blijven. Vo rengenoemde feiten staan die mogelijk heid echter niet toe. Zoo zou ik nog veel verder kunnen g'aan, doch dat is niet noodig. Het komt allemaal hierop neer: „waarom wordt er zooveel geholpen" maar moet een klei ne middenstander zichzelf krom looperi zonder eenige kans zich zelf te kunnen blijven? Door wederwaardigheden als boven geschetst verliest men het vertrouwen in zijn beginsel en wordt men noodge dwongen in andere richting gedreven. Dit schrijven is misschien niet keurig gesteld en wat uit zijn verband maar ik hoop dat het toch het leed van vele kleine middenstanders onder ld|e aan dacht van autoriteiten zal brengen. Uw abonné S 209 B 42. Middelburg. Bevallen: C. J. de Kam-Adriaansen dochter, Getrouwd: M. Schout 27 j, en M. J. Bostelaar 25 j., J, v. Belzen 27 j, en J. C. de Graaf 25 j., J. J. van Eenennaam 49 j,. en M. F. Wondergem 41 j. Westkapelle, Van 2229 Juni. Getrouwd: P. de Kam 27 j. jm. en N. Lous 26 j. jd. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen ei andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. Dl 30 Jun WO 1 Jul. Cone. Middelb. Muz.korps, Markt 21,4523,00 h. Belichting Stadhuis 22,0023,00 h. GOES. Dl 30 Jun WO 1 Jul Elec. Drukker;» G. W, den Boer, M'burg >V

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6