Prinses Zita. Op 't examen KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND, TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHÈ MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN WOENSDAG 24 JUNI 1936. No. 147. WILLIAM LE QUEUX. WORDEN DE BANKETBAKKERS MET ONDERGANG BEDREIGD? Waterschappen. UIT HET VOLK—VOOR HET VOLK. (Ingez. Med.) VlISSINGEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. DUITSCHLAND, DE BALKAN EN ITALIë. Er is gisteren op deze plaats uiteen gezet (in verband met de reis van dr. Schacht door den Balkan), hoe in Zuid- Slavië een merkwaardige politieke ge negenheid voor Duitschland is ontstaan. In dezen hoek van Europa ligt nog een land dat de politiek van Hitier gunstig gezind is: Bulgarije. De Bulgaren behoo- ren tot degenen, die het gelag van den wereldoorlog hebben moeten betalen. Minder erg weliswaar dan die van Duitschland en Hongarije werden de Bulgaarsche grenzen ingekort, maar er zit desondanks ,,oud zeer" genoeg te Sofia. Ook met de Bulgaren nu heeft dr. Schacht het een en ander besproken. Er zou een overeenkomst tot stand geko men zijn voor de levering van oorlogs tuig (uit de fabrieken van Krupp) aan Bulgarije. En verder een overeenkomst tot reorganisatie van het Bulgaarsche leger onder leiding van Duitsche officie ren. Onwaarschijnlijk klinkt dit niet en een novum zou het allerminst zijn. Tur kije betrekt reeds heel veel wapens van Duitschland (Schacht moet te Ankara trouwens weer nieuwe orders hebben kunnen plaatsen) en Duitsche officieren kan men reeds jaren in het Turksche le ger aantreffen. Ten aanzien van Bulga rije heeft de zaak ecther een bijzondere poditieke beteekenis, In het vredesver drag van Neuilly is de Bulgaarsche weer macht (evenals de Duitsche in het ver drag van Versailles, de Oostenrijksche in dat van St. Germain en de Hongaar- sche in dat van Trianon) aan nauwe ban den gelegd. Fransche bladen beweren nu, dat achter de bemoeienissen van Schacht te Sofia de opzet zit, om Bulga rije tot eigengereide opzegging van de „ontwapeningsclausule" op te stoken. Zooals Duitschland zelf en Oostenrijk hebben gedaan. Tot dusver zou de Bul gaarsche regeering zulks nagelaten heb ben, omdat ze financieel van Frankrijk en Engeland afhankelijk is. Het lijkt on waarschijnlijk, dat Duitschland, dat heel krap in de contanten zit, als geldschie ter zou kunnen optreden, zoodat men voorshands niet al te veel beteekenis aan de Fransche beweringen mag toe kennen. Wat anders is dat Bulgarije clandestien zich niet al te nauwkeurig aan het verbod van Neuilly zou kunnen willen houden, daartoe dan in staat ge steld, doordat de Duitschers voor het geleverde oorlogstuig lang crediet zouden geven. Wie zich daarover mocht willen opwinden', bedenke, dat het verdrag van Neuilly een even groot schandaal is als alle andere vredesverdragen. Wij zouden het den Bulgaren niet kwalijk kunnen nemen, evenmin den Duitschers, dat ze hier in troebel water visschen. De Fran- schen en met dezen de naar buiten zoo pacifistische Kleine Entente roerden dit water zoo troebel. Het is hun schuld, dat de politieke zaken nu een wending ne men, welke ze dom genoeg over het hoofd zagen, toen ze hun vredesverdra gen dicteerden. De Duitsche bedrijvigheid op den Bal kan (te Athene wist Schacht nog een order voor de leverantie van een aantal duikbooten los te krijgen) zal behalve den Franschen, den Italianen een doorn in het oog zijn. Mussolini heeft jarenlang getracht invloed in dezen hoek van Eu ropa te verwerven. Het gelukte hem met Albanië, dat een Italiaansche vazalstaat is geworden. Zuid-Slavië, Griekenland en Turkije bleven hem echter tamelijk vijandig gezind en Bulgarije heeft ook nooit veel met hem op gehad, al huwde koning Boris dan met een lieftallige Ita liaansche prinses. De Duce moet nu aanzien, hoe de Duitschers er wel in slagen vasten voet op den Balkan te krij gen. Op 't oogenblik beteekent dat, in politiek opzicht, nog niet zoo verschrik kelijk veel, maar op den duur kan de door 16), De jonge vrouw lachte zelfbewust. ,,Ja, mijnheer, ik moet hard werken en zeer zeker harder dan toen ik in be trekking was, maar nu werk ik voor mij zelf en voor mijn man natuurlijk En dat kan mij niets schelen, zoolang wij geluk kig zijn en ons zelf kunnen bedruipen. En dat hebben wij, Goddank, nog altijd kunnen doen". Zij verkondigde het verlangen van ha ren hard werkenden stand, om de te ring naar de nering te zetten en om een fatsoenlijke begrafenis te krijgen als zij stierf. Aan haar woorden ontbrak niet de noodige pathos. „Neemt u nooit een vrijen dag?" Juffrouw Briggs dacht na voor zij deze vraag beantwoordde. „Wij maken altijd een uitstapje op Pinkstermaandag naar Hampton Court op Kew Gardens. Het eerste jaar, dat wij getrouwd waren, wa ren wij een heele week in Southend; u moet weten, dat wij beiden een spaar potje hadden. Sinds dien tijd zijn wij ei genlijk niet meer uit de stad geweest. Zoo nu en dan breng ik een p,aar shil lings op de spaarbank en dan hoop ik, dat wij het volgende jaar er weer eens uit kunnen gaan. Maar ik beklaag mij situatie toch naargeestig voor den Ducé worden. Ook in verband met de Oosten rijksche kwestie. Vooral de houding van Zuid-Slavië is hier van gewicht. Te Bel grado moet men niets van de Habsbur- gers hebben. Een terugkeer van de Habs burgers op den troon te Weenen, is het ergste, wat de Zuid-Slaviërs meenen zich te kunnen indenken. De stukken der voormalige Donau-monarchie, waar mee Servië na den wereldoorlog tot Z.- Slavië is uitgedijd, komen dan onmid dellijk in gevaar, zeggen ze. De Habs- burgers zullen die terug willen hebben. Dgarom zou men te Bel grado nog liever zien, dat Oostenrijk met Duitschland werd ver een i g d. (Heeft Berlijn laten weten, dat de Duitsche regeering nooit aan spraak op Kroatië, Slovenië etc. zal ma ken?) Mussolini denkt precies anders om over deze zaak. Die vreest, dat het aan Italië afgestane Zuid-Tirol met de strategisch zoo belangrijke Brenner-pas een uiterst begeerlijk doelwit voor Ber lijn zou worden, zoodra Oostenrijk bij Duitschland kwam. De Habsburgers mo gen denzelfden wensch koesteren, hen vreest Mussolini niet. In zijn oogen zal het kleine Oostenrijk onder de Habsbur- gers evenmin mans genoeg zijn, tegen het groote Italië wat te beginnen als 't dat nu is, zelfs indien Hongarije met Oos tenrijk vereenigd ook weer onder de Habsburgers kwam. Het lijdt nauwelijks twijfel, dat Zuid-Slavië bereid is te vech ten, om de Habsburgers van den troon te houden. Duitschland kan daar eender over denken, aangezien de restauratie der monarchie in Oostenrijk de kans op den „Anschlusz" tot St. Juttemis zou verdagen. Een wonder is het niet, dat Mussolini dus met leede oogen aanziet, hoe de Duitschers zich op den Balkan en dan in het bijzonder in Zuid-Slavië populair trachten te maken. Politieke samenwerking tusschen Berlijn en Rome, waarvan den laatsten tijd weer gerept werd, is momenteel wel allerminst denk baar. Zoodra de Volkenbondsraad, die vandaag bijeen is gekomen, tot opheffing der sancties heeft besloten, zal men zeer waarschijnlijk beleven, dat Mussolini met alle mogelijke middelen opnieuw toenadering tot Engeland en Frankrijk gaat zoeken. Het „front van Stresa" maakt een goede kans voor zijn weder geboorte. - WMIWaW—G—KMWWSaRPMMWaMM—BBWBOBWM—HWMB De Nederlandsche Banketbakkersver- eeniging en de Ned. R. K. Bond van Banketbakkerspatroons hebben 'n adres aan den raad van ministers verzonden, waarin onder de aandacht van dit col-, lege wordt gebracht, dat de banketbak kersbedrijven hier te lande met onder gang worden bedreigd door de, bij da lende omzetten, stijgende lasten en kos ten. Met name wordt vooral nadeeligen in vloed ondervonden van: 1. de omzetbelasting, welke zeer zwaar op deze bedrijven drukt; 2. de hooge crisisheffingen op de meest benoodigde grondstoffen: boter, bloem en room; 3. de onbillijkheid, dat aan biscuitfa brikanten bloem wordt geleverd met een belangrijk lagere crisisheffing: en de on billijkheid, om aan ijsbereiders, de room tegen industrieprijs te verstrekken, d.i. 40 ct. per liter goedkooper dan de ban ketbakker (de oorspronkelijke ijsberei- der) deze kan bekomen. Dit werkt de oneerlijke concurrentie in de hand. Hier bij zij opgemerkt, dat bij de ijsbereiders veel buitenlanders zijn, die op deze wijze groote schade berokkenen aan sedert niet, hoor. Alles bij elkaar genomen, ge loof ik, d,at ik beter af was in mijn be trekking, zoowel wat mijn loon als mijn vacantie betreft. Maar ik heb goed ge weten wat ik deed, toen ik trouwde en ik zou het morgen ook weer doen. Al fred heeft wel eigenaardige ideeën, maar hij is een beste man". Gedurende een oogenblik was hij met zijn gedachten bij1 een zeker mooi meisje aan het Oostenrijksche hof, dat nu de gast was van aartshertogin Valerie. Welke van de beide vrouwen was het gelukkigst? De jonge prinses, te midden van pracht en luxe, steeds in ,angst voor haar vader's troon of deze hardwerkende vrouw, die gelukkig was met haar echtgenoot en haar huis en te vreden als zij een paar shillings terzijde kon leggen voor eenige dagen vacantie in een volgend jaar? Dat w,as niet ge makkelijk te zeggen. Het noodlot ver mengde het bittere en het zoete in bij na alle gevallen. Gerald schraapte zijn keel. Juffrouw Briggs stond op punt om heen te gaan. Er was geen tijd te verliezen, als hij zijn slag wilde slaan. „Ik hoop niet, dat u mij vrijpostig vindt, maar u is voor mij met mijne zieke gezondheid zoo vriendelijk en zorgzaam. U zeide mij aan het ontbijt dat uw man vandaag avonddienst heeft. Ik ga niet meer uit. Ik blijf rustig thuis zitten lezen. Nu weet ik dat er eenige mooie film sworden vertoond in de bi oscoop hier in de buurt. Mag ik u in de gelegenheid stellen daar heen .te gaan? it liB*. tui,ft* - lang gevestigde Nederlandsche bedrij ven; 4. de onbillijkheid, die gelegen is in de verordening van de Arbeidswet 1919, die aan werknemers in de bedrijven ver biedt op den Zondag eenigerlei arbeid te verrichten, terwijl het dezen werklieden vrij staat onbeperkt werkzaam te zijn in de, den banketbakker sterk becon- curreerende lunchrooms, cafétaria's en automatics; 5. de winkelsluitingswet, welke den banketbakker verbiedt op den besten verkoopdag der week langer dan zes uur zijn zaak open te houden, terwijl boven genoemde lunchrooms etc. onbeperkt voor het publiek geopend kunnen zijn. Adressanten doen uit naam van alle georganiseerde banketbakkers uit ons land een dringend beroep op den minis terraad en verzoeken die maatregelen te willen treffen waardoor aan de ge rechtvaardigde verlangens van een groo te groep nijvere middenstanders wordt tegemoet gekomen en zoodoende de ban ketbakkersbedrijven voor algeheelen on dergang te behoeden. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. met ingang van 3 Augustus a.s., tot voorzitter van het bestuur der water- keering van den calamiteuzen Borsselen polder, P. Dekker te Borsselen; b. met ingang van 28 Juli a.s., tot dijkgraaf van den Nieuw-Olzende pol der, M. Mol te Y erseke, uiterlijk tot het einde van het zittingjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; c. met ingang van 1 Aug. a,.s. tot ge zworene van het waterschap St. Maar tensdijk, J. P. Hage, te S t. Maar- t e n s d ij k, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot gezworene van den Hellepolder, J. Scheele Wzn., te Z a a m s 1 a g; tot gezworene van den polder Bannen-van-Duiveland, H. C. van de Zande, teNieuwerkerk; tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap der Sluis-aan-de-Wie- lingen, P. J. Talloen, te St. Kruis, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn gewor den; tot gezworene van het waterschap Ooster- en Sirjansland, J. de Ronde, te SirJansiand; tot lid van het dage lijksch bestuur van het waterschap de Valkenissegeul, A. P. Woutersen, te Krabbend ij ke; tot gezworene van den Dreischprpolder; C J. M. Klompe, teDreischor; tot gezworene van den Wilhelminapolder G. Verburg, te Wilhelmina d o r p; tot gezwo rene van den Adriaanpolder, J. D Ver burg, te Kortgene. WEISURG. Dinsdagavond hield de Vereeniging' Uit het VolkVoor het Volk haar jaar vergadering in de kleine bovenzaal van de Vergenoeging onder voorzitterschap van den heer W. de Graaf, die in de eerste plaats de bestuursleden op wek ten aanwezig te zijn bij het bezichtigen van de drie maquettes, die zijn geex- poseerd door drie beeldhouwers, die mededingen voor het vervaardigen van het monument ter eere van wijlen H.M de Koningin Moeder, Hierna bracht de secretaris, de heer L. A. Schenk het jaarverslag 1935'36 uit, waarin hij zegt, dat het vereenigings- jaar een rustig jaar is geweest, waarin de werkzaamheid der vereeniging' zich voornamelijk door den toestand ha- rer financiën alleen kon bepalen tot de viering van den verjaardag van H.Mi de Koningin. lll»MMMIJIIBMiirti.JJÜRIIJ.IMWa»—MBMWHH—i——aBW Misschien kunt u een vriendin medene- men." „Het is heusch heel vriendelijk van u, mijnheer, en ik ben in jaren niet in een bioscoop geweest. Maar ik moet eerst hier opruimen." „Geen kwestie van", antwoordde Ge rald haastig. Hij wilde zoo spoedig mo gelijk het huis uit. „Dan komt u veel te laat, laat u al les rustig staan tot morgen. Als uw man thuis komt, zal ik hem zeggen, waar u heen is". Hij gaf haar een h,alf pond. „Ik wil niets terug hebben. Dit is voor u en uw vriendin voor de plaatsen en voor een versnapering." Juffrouw Briggs, blozend en stralend van genoegen en innig gelukkig met deze afwisseling in haar eentonig leven, had, in haar beste kleeren no. 20 in weinige minuten verlaten. De kust was nu vrij. Zijn list had prachtig gewerkt. Een half pond was niet te duur betaald, zelfs tien pond zou niet te veel geweest zijn. En die goe de, vriendelijke juffrouw Briggs was slim, maar niet wantrouwend. Het was best mogelijk geweest, d,at zij hem voor een oplichter had aangezien en dat hij haar kwijt wilde zijn om op zijn gemak te kunnen stelen. Maar de ex-dienstbode was slimmer dan hij dacht. Zij had, ond,anks zijn ver sleten kleeding, wel begrepen, dat hij iemand van goeden tetand was, mis schien wat geheimzinnig, maar toch een heer. Daarvoor was zij te lang in be trekking geweest. Zooals met zich herinneren zal werd het feest op 31 Augs. door zeer slecht weer in den war geschopt en is het ge deeltelijk enkele dagen later gehouden. De Volkszangschool, onderdeel der Vereeniging begon het lesjaar met 173 leerlingen, waarvan 36 jongens en 137 meisjes en eindigde met 178 leerlingen, waarvan 34 jongens en 144 meisjes, Ver geleken met het vorige jaar een stijging met 49 leerlingen. Wat wel voorname lijk mag worden toegeschreven aan de1 aantrekkingskracht van de „de Ruijter Cantate". In de twee uitvoeringen heb ben ongeveer 1100 menschen deze can tate beluisterd. Het in het vorig jaarverslag vermelde oprichten van een comité voor de ves tiging van een gedenkteeken voor wijlen H.M, de Koningin-Moeder te Middel burg, bleef ook in dit vereenigingsjaar nog de werkzaamheid van enkelen der bestuursleden eischen, en, al niet recht streeks tot dit verslag behoorende, kan met blijdschap vermeld worden, dat het initiatief van de vereeniging' voor dit doel, beloond zal worden doordat zeer binnenkort maatregelen zullen worden genomen die het plan in vervulling zul len doen gaan. Als gebruikelijk is namens de ver eeniging een telegram van gelukwensch met den 55sten verjaardag van H.M. de Koningin verzonden, waarop de dank betuiging van H.M.'s secretaris, werd ontvangen. Het jaarverslag werd met dank aan den heer Schenk goedgekeurd. De voorzitter wees er op, dat het jaar wel vrij kalm is verloopen, maar toch is er opgewekt feest gevierd. De heer Schenk bracht daarna ver slag uit als waarnemend penningmees ter, welke taak hij op zich nam, toen de heer J. Delzenne daarin verhinderd werd. Deze had ter vergadering willen komen, maar was daarin verhinderd. De heer Schenk wijst er op, dat het tekort over 19351936 351 be draagt, waardoor een stuk van 500 te gelde moest worden gemaakt. De con- tributiën liepen terug van 316 tot 285. Voor den Koninginnedag werd 255.70 opgehaald. De kosten waren 483.70, zoodat de vereeniging 228 moest bijbetalen. De Zangschool gaf, wat haar openbare les betreft, een tekort van 214.75, zijnde het resultaat van de eerste opvoering der cantate, de tweede bedroop zichzelf met 164.40 ontvang sten en 158.97 uitgaven. De exploitatie der school kostte de vereeniging 514. 1 De penningmeester maakte een be grooting op en dan rest er voor een zeer belangrijk onderdeel der werkzaam heden, de viering van den Koninginne- jaardag, maar 125. Men zal dus de fi nanciën wel eens flink onder de oogen moeten zien. De voorzitter bracht den heer Schenk dank voor het duidelijk beeld, dat hij van den financieelen toestand gaf, dien spr. niet zoo duister inziet als de heer Schenk. Men heeft nog een 125 te ge bruiken en dat is toch iets. Men moet er goed op bedacht zijn, het ledental uit te breiden. Spr. zou opheffen van de zang school, die nu 54 jaar bestaat en nog 184 leden telt, funest vinden. Men zal nu eens een jaar extra zuinig moeten zijn en wellicht nog meer openbare lessen geven als die van 30 April j.l. Men heeft er toen een goede beurt mede gemaakt. Een tweede rede om zuinig te zijn is het maken van een potje voor het 40- jarige vereenigingsjubileum van de Koningin in 1938. De rekening werd ook goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding waren de heer Hi. C. Wielandt en J. Delzenne. Eerstgenoemde werd herkozen, de twee de stelde zich niet herkiesbaar. De ver gadering koos in zijn plaats den heer G. W. Graafhuis. Voor hij begon te eten, ging hij in den tuin om de achterzijde van het aangren zende huis te bekijken. De ruit was nog niet hersteld en er was geen licht in de kamer. Het was duidelijk dat nog iemand anders werd verwacht en dat Stephanie Ghik,a niet de eenige bezoek ster was. Hij at haastig zijn souper. Hij ging naar zijn geliefkoosd plekje bij het venster en wachtte op de dingen, die komen zouden. Het was nu tamelijk duister, maar hij had een pr,achtig uitzicht. Het duurde niet lang of Tarangul ging het huis binnen. Hij was alleen; de tengere figuur van den jongen Oos- tenrijkschen attaché verscheen nog niet ten tooneele. W,at speelden zich vreemde gebeur tenissen af in twee kleine huizen in Golder's Green! En dit was dus het geheime geknoei in de diplomatieke wereld. Weenen, Vanina, een voorstad van Londen! Zoo was dus de keizerlijke muziek weggestorven in een diminuendo en de veteraan-kapelmeester, die met beven de handen de maat aangaf, was de oude keizer Frans Jozef. Eenige oogenblikken later sloop hij den tuin in. Ja, het licht brandde. Hij hoorde het openen van een champagne- flesch. Loukoff en Tarangul, dat wist hij, dronken veel. De wijn zou zeker hun tongen losmaken. Het gesprek begon zachtjes, de wijn had nog niet gewerkt. Zij spraken Fransch, een taal, die Danecourt volko- xorgt 'n „AKKERTJE" ervoor, dat Ge rustig en kalm xijt, helder van hoofd en zonder angst-gevoel, migraine of nare hoofdpijn I De voorzitter uitte zijn blijdschap over dezen uitslag. Men heeft aan den heer Graafhuis reeds veel steun gehad bij „Uit het Volk—Voor het Volk". Het is daarbij steeds het streven om ook iemand van rechts in het bestuur te hebben. De heer Delzenne heeft gedurende 25 jaar de kas beheert en spr. brengt hem daarvoor hartelijk dank als ook voor al les wat hij verder voor de vereeniging deed. Hij stelde onder applaus der ver gadering voor den heer Delzenne tot eere-lid te benoemen. Ook de heer A. v. d.Mijle is op 30 Juni 1911 gekozen en op 14 Juli geinstalleerd als bestuurslid. Ook hem wenscht spr. geluk en over handigde ook hem een oorkonde voor de benoeming tot eere lid. De voorzitter wees er op, wat „Arie" gedurende al dien tijd voor de vereeni ging heeft gedaan en hij denkt daarbij aan de drukke dagen voor verschillende feesten. De heer v. d. Mijle bracht dank voor de vriendelijke woorden. Hij hoopt nog op denzelfden voet voort te gaan en brengt dank voor de steeds zoo prettige samenwerking. Geruimen tijd is daarna gesproken over de herdenking van den 56sten ver jaardag van de Koningin. Vast staat de fakkeloptocht en concert op de Markt, maar nog een tweetal andere punten zijn in overweging. Hoe het zij Uit het Volk zal zich, de traditie getrouw, op 31 Augustus weeren. Binnen korten tijd hopen wij daarover nadere mededeelingen te kunnen doen. Een ernstige val. Gisteravond reed de vrachtautohou der K. met een auto met hooi beladen op den Kanaalweg. Boven op het hooi zat de 21-jarige M. J. G. Een deel van het hooi begon te schuiven en gleed op den weg, waarbij G. ongelukkig genoeg werd medegesleept Hij bleef bewuste loos op den grond liggen en had een wond boven een zijner oogen, De juist passeerende dokter De Weerd uit Nieuwland verleende de eerste hulp, waarna ook dr. Pel ter" plaatse kwam. Op beider advies is de jongeman, die ook een hersenschudding had bekomen naar het Gasthuis vervoerd. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli a.s. de commies bij den P.TT.- dienst L. W, Bakker te Vlissingen (zee postkantoor) als zoodanig eervol ontslag verleend. TERNEUZEN. Gedurende het tijdvak van 4 tot 22 Juni zijn alhier, tengevolge van de staking te Antwerpen in totaal gelost en geladen 66 zeeschepen met 'n gezamenlijk laadvermogen van 232,205 Engelsche tonnen. Onder deze schepen bevonden zich 22 van Duitsche nationaliteit, 13 Engel sche, 12 Noorsche, 6 Deensche, 6 Bel gische, 3 Amerikaansche, 1 Zweedsch, 1 Bulgaarsch en 1 lersch. De heer J. Truijman, burgemeester van Stoppeldijk en Boschkapelle heeft als zoodanig ontslag aangevraagd tegen resp. 24 Juni en 1 Juli e.k. men meester was. Maar hun stemmen waren zoo z,acht, dat hij slechts af en toe een paar woorden kon opvangen. Langzamerhand werden hun stemmen duidelijker en kon hij het gesprek vol- gen. „Je hebt dat laatste zaakje leelijk ver knoeid, Stephanie. Je hebt den man ver moord, maar de papieren heb je niet te pakken gekregen." Loukoff kwam vriendelijk Itusschen- beide; Stephanie was een goede vrien din van hem. Hij moest haar dus verde digen. „Dat was niet de schuld van Stepha nie. Salcedo was te voorzichtig. Hij wil de geen gevaar loopen. Hij borg de pa pieren op een veilige plaats. Toen viel Stephanie in. „Het was iets vreeselijks. Het heeft mij nachtmer ries gegeven. Hij sliep als een kind en de arme Salcedo was steeds eerlijk en oprecht. Ik ben een ellendig beest. En de papieren kon ik niet vinden. Als ik dat geweten had, zou hij nog in leven 'f zijn. De Oostenrijksche minister barstte in lachen uit. „Plaag je gevoelig geweten niet, mijn waarde Stephanie. Jij hebt al heel wat menschen om zeep gebracht en je zult er nog wel eenige meer op ruimen voor je aan het einde van "je loopbaan bent gekomen. Je maakte een stomme fout door je beurs met het spuitje te laten liggen." v (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5