LAATSTE iEBIGHTESi KUNST EN WETENSCHAP. KERK EK SCHOOL. CORRESPONDENTIE. SPORT, AFLOOP VERK00PINGEN, BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. CHRISTENOOM EN NATIONAAL-SOCIALiSME. Zeppelin vannacht verwacht. ZEND-AMATEURISME In een door de N.S.B. belegde samen komst in de sociëteit „de Vergenoe ging" te Middelburg sprak gister avond dr. Bossevain over „Christendom en Nationaal Socialisme". De boven zaal was slechts voor de helft gevuld. Na een openingswoord van den heer W. de Groote waarin deze speciaal de uitgenoodigde predikanten welkom heette,, kwamdr. Bossey ain aan het woord. Deze spr. zei dat het onderwerp urgent geworden is, door de uitspraak dat het Nat. Socialisme niet Christelijk zou zijn, maar dat het zich achter christelijkheid verschuilt. Het Nat. So cialisme is eVenwel een verweer tegen het anti-christelijke van dezen tijd en is een uit verborgen diepten komend verzet tegen den geest van der Unter- gang des Abendlandes. De N.S.B. noemt zich geen partij doch een beweging. Juist omdat zij uit dat verzet voorkomt. Spr. is Nat. Socialist geworden omdat die verzetsgedachte altijd bij hem ge leefd heeft en toen dr .eweging ont stond zag hij dat als een nieuwe toe komstmogelijkheid voor de Europeesche cultuur en daarom ook voor de eigen natie. Het Nat. Socialisme is tegen 't Mar xisme, niet alleen tegen het systeem doch vooral ook tegen de geestelijke zijde daarvan, die cultureel verval be- teekent, omdat het Marxisme dat uit de rede leeft, zich verzet tegen de gege venheden van ras, bloed en bodem die niet aan de menschelijke ratio gebon den zijn en die het dus minderwaardig acht. Een kenmerk van het Nat. Soci alisme is juist de waarde die het hecht aan de bindingen der lotsbedee- ling, die zij méérwaardig vindt. Hoe wel er misschien te discussieeren valt over de geestelijke waarde van het Marxisme, in de prakt ij k open baart het zich toch als materialisme. Ook de N.S.B. verwerpt het stoffe lijke niet en daarom noemt het zich ook socialistisch, maar niet in dien zin van het West-Europeesche Socialisme of het Economisch Amerikanisme. Wan neer de economische politiek schade zal veroorzaken aan de natie dan moet de Staat ingrijpen. Het geestelijke is dus primair bij de economische verhoudin gen. Want wie de geestelijke waarden wegneemt, ondergraaft de fundamenten van de gemeenschap. Het Nat. Socialisme staat tegenover den klassenstrijd die het volk verdeelt en een typisch verschijnsel is van het individualisme der vorige eeuw dat el ke gemeenschap oplost in atomen. Ken merkend daarvoor zijn volgens spr, de woorden van Groen van Prinsteren: „Het Liberalisme kent de natie niet meer". Het Marxisme is ook de breuk met de traditie, zij wil den chaos waar uit de nieuwe mensch moet verrijzen zonder eenigen band met het verleden. De N.S.B. wil ook een nieuwen tijd maar dan een vernieuwden mensch en een vernieuwden tijd met handhaving van die dingen die beteekenis gaven aan ons voorgeslacht. Sprekende over de democratie, zeide dr. Bossevain dat dat is een optelsom van individuen en een tolerantie der zwakheid die den Neutralen Staat van het stembiljet schept. Als in zoo'n staat een Christelijke re geering is, dan wil dat zeggen dat de posten bezet worden door Chris telijke lieden, die evenwel morgen aan den dag vervangen kunnen worden door anti-christelijke regeerders. De N. S. B. wenscht een regeering die krachtens de Grondwet de Christelijke beginselen en de souvereiniteit Gods hoog houdt. Dat de bloed- en rassentheorie hei- densch zou zijn, begrijpt spr, niet; het zijn toch natuurlijk bindingen. Als het bijvoorbeeld in Duitschland anti-christe lijk zou worden dan komt dat omdat Duitschland jaren lang panteistisch heeft gedacht. Op zich zelf zijn ras en bloed niet anti- of pro-christelijk, net zoo min als bijvoorbeeld de ouderliefde d,at is. Het hangt alleen af van de invloeden waaronder het zal komen, wat eveneens geldt voor het Nat. Socialisme, De kerken zijn bezig ds N. S. B. te ont kerstenen zooals zij dat ook in Duitsch land gedaan hebben, zonder succes evenwel. In het Christendom ziet spr. gevaar lijke stroomingen en strevingen. Hij on derscheidt er drie. Ten eerste het zgn. Bergrede-Christendom dat voert tot Tolstoïsme en anarchie. Dan de stem ming dat het Nat.-Socialisme oorzaak wordt van een „slecht geweten", waar bij men zich op Paulus beroept, doch vergeet dat het hier gaat om dingen die buiten Paulus' gezichtskring lagen, en ten derde de strooming, waarvan Karl Barth de leider is, die verkondigt dat kerk en staat tegenover elkaar staan. Maar de N. S. B. zegt dat er toch wel verschil is tusschen een coin- munistischen. en een fascistischen staat, Spr. is dan ook van meening dat de N. S. B. inderdaad Christelijk is, omdat het wil teruggrijpen op de traditie waar- wn de christelijke religie een kracht bron was. Men poogt wel de N. S. B. on-christelijk te maken en er zijn in de bewe'ging velen die er niet in hooren, doch er zijn er in Nederland nog veel meer, die er wèl bij hooren. De NSB wil de eenheid van het volk als één organisme. Dat de kerken toch tegen de NSB zijn, kan spr. verklaren uit het feit dat er inderdaad gevaren zijn voor de kerk, hetgeen hij met enkele voorbeelden nader uiteenzette. Uitvoering ging spr. in op de houding en praktijk van de Anti-Revolutionaire Partij, daarbij wijzende op de grooie fout van Abr. Kuyper dien spr. als een nationale figuur ziet die de an ti-these combineerde met den Neutralen Staat. Op de vraag of de Nat.-Socialisten den totalen Staat willen zeide spr. dat Mus- sert heeft erkend, dat er gebieden zijn waar de Staat niet den tot,aliteitseisch mag stellen. De Kerk is niet herleidbaar tot aardsche instellingen maar wel tot de eeuwige dingen en ze mag daarom wel met het Nationaal-Socialisme in re latie staan. Wat het leiderschap betreft, dat is nog geen dictatorschap. De ledder moet zijn de herder met deze drie eigenschap pen: het vertrouwen van het volk, de verantwoordelijkheid tegenover dat volk en deskundigheid. Spr. eindigt met er op te wijzen dat wie de roepstem hoort deze ook zal volgen opdat niet door onze schuld de Natie ten onder zal gaan, maar ingescha keld zal worden in het Goddelijk plan. Na de pauze werd nog door eenige bezoekers gebruik gemaakt van de ge legenheid om vragen te stellen. Met het zingen van het „Wilhelmus" werd de bijeenkomst gesloten. Naar wij uit ter zake kundige bron vernemen vertrekt het luchtschip „Graf Zeppelin" hedenavond om 8 uur, Mid- del-Europeeschen tijd, uit Friedrichsha- fen en kan het schip, als geen buiten gewone weersomstandigheden het nood zaken weder een Noordelijke route te nemen, om ongeveer één uur boven Zeeland worden verwacht. Frans Coenen f Gisteravond is te Amsterdam na 'n ziekte van eenige maanden op 70-jari- gen leeftijd overleden de bekende schrij ver en criticus,, mr. Frans Coenen. Notabelen hebben tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. te Middel burg benoemd in de vacature-Nonhe- bel, den heer J. F. Vermeulen, thans secretaris van het college van notabelen. Handenarbeid. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden voro de aanteeke- nïng handenarbeid de dames J. C. Bak ker, C. Fi. Dekker, beiden Middelburg; J. C. Everse, Kloetinge; H. J. Quasters en J. H. Rodenhuis, beiden Middelburg. En de heeren: J. Adriaanse, Dom burg; P. H. Cornells en F. A. E. van der Pluijm, beiden Vlissingen; A. J. Dekker en F. van Dixhoorn, beiden Oost- en W.- Souburg; P. Dellebeke, Nieuw- en St. Joosland; A. Maartense en L. P. Taze- laar, beiden Middelburg; P. C. D. San- dee, Yerseke en A. L. Theri, Veere. Eindexamen Handelsdagschool. Dinsdag slaagden voor het eindexa men der Middelbare Handelsdagschool met 4-j. c. te Middelburg: C. P. H. Balleur, J. H. du Bois, J. A. Brouwers, J. de Meijer, E. Visser, allen te Middel burg; P. Dekker te Serooskerke; J. Lie- vense te Souburg; H. Meijling te Hen gelo; Helmer Siegers te Vlissingen. Afgewezen 1 candidaat. Geslaagd te Middelburg aan de R. K. Naaischool der Zr. Dominicanessen: voor afd. lingerie: A. v. Keulen, F. Start, M. Sies, O. Hartwich, B. Sukkel, J. C. Geerse, L. de Visser, C. Rijkse, allen te Middelburg; N. Rijkse te Nieuwland en C. Callier te Souburg. Voor afd. costumière; N. Baurdoux te Middelburg, L. Minnaard en T. Baas bei den te Nieuwland; R, de Kraker te Sou burg en J. v. d. Linde te Kortgene. Bij het op 22 en 23 Juni in het Gasthuis te Middelburg gehouden exa men ziekenverpleging, diploma A, slaag den de zusters: S. Baljeu, J. Barentsen, A. Coumou, E, Klok, J, Kastelein, K. de Munck, M. Oudshoorn, J, van Pienbroek, M. Rosmolen en D. Wisse, opgeleid in het Gasthuis alhier. „Een vriend Neen, vriendje, als gij niet zoo vriendelijk zijt ons uw naam op te geven, dan kunnen wij U den vriendendienst der opname van Uw overigens vriendelijk gestelde stukje niet bewijzen. Daarom even goede vrienden, hoor! Correspondent te Kats. Uitslagen van particuliere aanbeste dingen worden door ons alléén opgeno men, wanneer voor die aanbestedingen in ons blad een advertentie gestaan heeft Op Korte en UUra Korte Golf. Men schrijft ons: Tijdens de vorige maand gehouden luchtbeschermingsoefeningen werd daar aan ook medegewerkt door een grooten groep amateur-zendstations uit Noord- Br.abant en Zeeland. Het werk dezer amateur zenders bestond uit het ont vangen en uitzenden van berichten wel ke van belang waren voor de hoofden der LBD in de diverse plaatsen. Aangezien deze mededeelingen langs radiogr.afischen weg werden overge bracht, gaat zulks natuurlijk veel snel ler dan dat hiervoor telefoon gebruikt zou worden. Het doel was dus de gebeurtenissen in 't oefeningsgebied zoo snel mogelijk ter kennis van de autoriteiten te bren gen. Daartoe was in de plaatsen Axel, Terneuzen, Middelburg en Vlissingen een amateur zendstation in bedrijf, dat werkte op een golflengte van 80 meter. In Noord-Brabant waren ruim 20 van deze stations opgesteld. Een bericht b.v. dat te Vlissingen vliegtuigen werden waargenomen die zich in de richting Bergen op Zoom be gaven, werd door het amateurstation onmiddellijk doorgeseind riaar 'n hoofd station te Breda. Dit hoofdstation ontving betreffend bericht in morse-teekens en direct daar op werd dit dan op 80 meter golfleng te omgeroepen. De hoofden van LBD, die grootendeels voorzien waren van 80 meter ontvangers wisten zoodoende in minimum van tijd van welke kanten gevaar dreigde. Vlissingen bv. werd om 23.07 gebom bardeerd en binnen 2 minuten was dit over het geheele land bekend. Op het zelfde moment dit Breda en op een an der tijdstip Geertruidenberg werden ge bombardeerd, werden deze berichten reeds op 80 meter omgeroepen. Nog meerdere van dergelijke gevallen zou den op te sommen zijn maar wij vol staan hiermede en willen alleen aantoo- nen hoe snel, bij een behoorlijke organi satie, deze amateur zendstations kun nen werken. v Het kan niet algemeen bekend zijn dat ieder boven de 18 jaar een vergun ning kan bekomen om zoo'n zendstation te houden. Daarvoor moet bij den Technischen Dienst van PTT een examen worden af gelegd. Dit examen bevat het opnemen en seinen der morse-teekens, alsmede grondbeginselen der electrlciteit, ken nis van radiozender, ontvanger,, èn$. Men kan daartoe een cursus volgen en ook zijn boeken in den handel verkrijg baar welke speciaal voor dit examen zijn samengesteld. Wanneer de candidaat- het examen met goed gevolg heeft afgelegd, wordt hem door den minister van Binnenland sche Zaken een zendvergunning ver leend op bepaalde voorwaarden. De gewone omroepzenders als Hil versum e.d. werken met vermogens van 7 tot 100 ja zelfs meerderen met 150 kilówat. Een dergelijk zendvermogen is den amateur echter niet toegestaan In Nederland mag men niet meer dan 50 Watt energie voor zijn zender ge bruiken. (De meeste lampen in Uw huiskamer verbruiken meer). Dit wil niet zeggen dat alle amateurs nu ook met 50 Watt werken. Integendeel, het gros gebruikt veel en veel minder. Tij dens de oefening waren in Noord Bra bant zeer veel kleine zendertjes in ge bruik met 1 en 2 Watt energie. Dit is nagenoeg evenveel als het lampje in Uw zaklantaarn gebruikt. Zelfs met de ze lilliput zendertjes worden prachti ge resultaten bereikt, want vele hon derden kilometers kunnen daarmede worden overbrugd en zelfs reeds enkele malen, onder bizonder goede omstan digheden, werden door deze lilliputters verbindingen met andere werelddeelen tot stand gebracht. De amateur mag ook niet op elke willekeurige golflengte gaan Werken-, maar hem worden verschillende frequ entie-gebieden toegewezen. Zoo'n ge bied noemt hij een band en zijn, dit voor Nederland de 80 meter band, 40 meter band, 20 meter band, 10 meter band en 5 meter band. Hij heeft zich aan deze, voor hem afgepaalde gedeelten te hou den en het zou trouwens ook geen doel hebben hier buiten te gaan, want de andere amateurs zouden hem niet hoo ren en v,an de officieele stations krijgt hij geen antwoord. Zooals uit deze golflengten blijkt zijn de amateurs dus niet te beluisteren op een gewoon radiotoestel, tenzij dit toe stel uitgerust is met een apart ontvang- gedeelte, de zgn. ultra korte golf. Men mag wel zeggen dat minstens 90 pet. der amateurs werkt met telegrafie, dus met morse teekens, terwijl er gelei delijk meer bij gaan komen die zich op telefonie toeleggen. Ge behoeft- u dus niet te verwonde ren, als ge op 80 meter luisterend plot seling hoort: „Hallo PAnul enz. hier is P a nul enz., ik heb je buitengewoon goed ontvangen" enz. enz. Er is dan geen clandestiene zender aan het werk, maar een amateur uit bv. Maastricht heeft een babbeltje met een collega in Amsterdam, of wat meermalen gebeurd met een amateur ver buiten onze gren zen. Voor de heele groote afstanden zijn de lagere golflengtes beter geschikt, zoo dat op bv. 20 meter en zelfs op 10 me- ter golflengte geregeld Amerikaansche i amateurs een buurpraatje houden met collega's in Europa. Een Zeeuwsche amateur gelukte het zoon babbeltje te houden met een Rus in Bakoe. Dit ge beurde op 83 meter. Bi; het verlesnen der zendvergunning worden tevens door PTT roepletters voor het amateurstation vastgesteld Deze bestaan uit een groep van 5 let ters, P A nulwaarvan de 2 laatste naar keuze. P A is over de geheele wereld bekend als Nederland. De nui beteekent amateurstation. Voor iedei land zijn de beginletters verschillend, zoodat de amateur onmiddellijk kan weten met welk land hij in verbinding is of tracht te komen. Hoe wordt nu zoo'n verbinding tot stand gebracht? De amateur zet zich achter zijn seinsleutel en seint geduren de enkele minuten: „C Q de P A nul enz, enz." Practisch op alle tijden, het zij dag of nacht, zitten in de verste uithoeken der aarde amateurs te luis teren. De teekens c q de p a-nul beteekenen voor hen: dit is een algemeene oproep van een Nederlandsch Amateur. Aan het eind van zijn oproep geeft onze Hollander het letterteelcen K, wat wil zeggen: „kom a.u.b. als je me hebt gehoord" en de Australiër, Japanner of Amerikaan, of als we dichter bij huis willen blijven elk Europeesch amateur die lust heeft met den Hollander in ver binding te komen, begint hem nu aan te roepen. Dit duurt enkele minuten en intusschen zit de Nederl. amateur aan zijn ontvanger te draaien, scherp luis terend naar ieder morse-signaaltje tot hij plotseling hoort: p a nul - - de w 2 Direct weet hij dan dat hij verbin ding heeft met een Amerikaan. (Dit ze gthem de letter w, terwijl het cijfer 2 hem tevens wijst in welk district de Amerikaan woont. De Amerikaan hoopt dat de Hollander hem heeft gehoofd en vraagt hem zulks, waarna laatstgenoem de zijn seinsleutel weer ter hand neemt en zoolang via dien sleutel met zijn part ner kan kletsen als hij wenscht. Nu zult ge u misschien afvragen hoe kan een Nederlander zich nu in Japan verstaanbaar maken? Maar ook hier is wat op gevonden. De amateur bedient zich namelijk van een apart wereldtaaltje. Hoofdza kelijk is dit taaltje, (bestaande uit af kortingen) uit het Engeisch oqjtleend, waarbij zooveel mogelijk de klinkers worden weggelaten. Zoo seint men bv.: „,r ok ge ob mni tnx hr wx fb but cldy." Ieder amateur ter wereld weet dan dat dit bericht in houd: „ontvangen, alles in orde, goe den avond oude jongen, wel bdankt,, hier weder zeer goed maar bewolkt." Van een verbinding geven zij elkaar een schriftelijke bevestiging in den vorm van een kaart waarop dan, naast datum, tijd en golflengte, de voornaam ste bizonderheden van die verbinding worden vermeld. Een dergelijke kaart heet QSL kaart en zooals een ander zijn postzegels bij- eengaart, is het de hobby van den ama teur om zooveel mogelijk QSL kaarten van zijn verbindingen machtig te wor den. In Nederland zijn plm. 300 gelicenseer- de amateurs. Over de geheele wereld ruim 50,000, waarvan de grootste helft alleen in Amerika zit. Onze provincie telt op het moment 9 gelicenseerden, terwijl diverse nieuwelingen bij hen in opleiding (gratis) zijn. Het aantal door hen gemaakte verbindingen loopt in de duizenden. De collectie QS[L kaarten is dan ook zeer uitgebreid. Nieuw Zee land, Australië, Japan, Mandsjoekwo, Nederl. Indië, Argentinië, Brazilië, hon derden 'Amerikanen en Canadeezen, kortom de geheele wereld is vertegen woordigd. Het is een prachtige sport met een ernstigen ondergrond, aangezien de amateur steeds zoekende is naar nieuwe wegen, teneinde met eenvoudige mid delen nieuwe mogelijkheden te schep pen. Deze sport kan in dienst van het alge meen belang van zeer groot nut zijn daartoe werd zij als proef ingelascht bij deze laatst gehouden luchtbeschermings oefening op uitgebreide schaal. Het is nog niet te overzien welke toe passingen voor haar in de toekomst zijn weggelegd, maar dat 't kan verkee ren bewijst wel het volgende. De eer ste Nederlandsche amateur, die het ja ren geleden gelukte met een.jpaar watt- jes met Amerika in verbinding te ko men, moest zich voor den rechter ver antwoorden wegens clandestien zenden terwijl na de verongelukte luchtschip expeditie van Nobile in den Noordpool het een Russisch Amateur was, die, na dagen, de eerste noodseinen opving. Tengevolge daarvan kon de plaats be paald worden waar de verongelukten zich bevonden, de reddingspogingen hadden succes en de Russische amateur werd door de Italiaansche regeering ge ridderd. Gemakshalve vermelden wij hieronder nog de namen der Zeeuwsche Amateurs welke allen gaarne bereid zijn den be langstellende inlichtingen te verschaf fen. P A 0 D A. A. Dekker, Noordweg S 231, Middelburg. P A 0 P N. P'. |Neve, Segjcersweg V 10Óa, Mddelburg. P A 0 L F. F. Kraat, Vlasmarkt K 148, Middelburg. P A 0 A O. W. v. Aartse», Korte Giststraat A 124, Mid delburg. P A 0 J J. J. Hekelaar, Kleine Markt 9, Vlissingen. P A 0 P A. L. de Jonge Baas, v Steenbergenlaan 13, Ter neuzen. P A 0 S S. P. J. Meertens, Rose- gracht 10, Terneuzen. P A 0 A B. W. Jurriens, Opzichter waterleiding, Axel. P A 0 L Y. W. B. Blommaart, Wilhel- minastraat A 326, St. Jansteen. TENNIS. De internationale tenniskampioen schappen van Wimbledon zijn gisteren voortgezet. De resultaten der Nederlan ders waren: Hughan en Van Swol won nen in het dubbelspel van Rober en Si- >a met 6-4, 6-1, 6-1; Timmer en Knot tenbelt verloren van de Engelschen Bü- ington en Meredith. In het damesenkelspel won mej, Rollin Couquerque van de Engelsche mej. Beasly met 6-0, 6-4. Mej. Terwindt ech ter verloor van mej. Southwell (Enge- and) 4-6, 6-1, 6-4. NAGEKOMEN BERICHT DISCONTOVERLAGING NEDER LANDSCHE BANK. Naar wij vernemen, heeft de Neder- andsche Bank met ingang van morgen ïaar rentetarieven over de geheele linie met een half procent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve teruggebracht van 414 tot 4 procent. Notaris J. L. van der Harst heeft Dinsdag in het koffiehuis van den heer A. Dekker te Aagtekerke, ten verzoeke van de erven P. Maljaars Jzn. publiek verkocht: het dubbel woonhuis met schuur en tuin, aan den weg van Aag tekerke naar Westkapelle, gemerkt 101- 102, groot 6 a 12 ca in de gemeente Aagtekerke. Kooper J. Maljaars Pietersz., landbouwer te Aagtekerke voor 2219. Notaris A. A. M. Corthals heeft Maandag ten verzoeke van de erven van den heer H. F. van den Hemel, te Biervliet in het openbaar verkocht in 't café „Het Oude Zeezicht" Perc. 1. 'n Woonhuis, schuur en tuin, groot 9.61 a. Kooper: C. de Boeren te Biervliet voor 1465. Perc. 2 bouwland, weg en water gren zende ten zuiden aan den Nieuwen weg samen groot 5.7495 h.a. Kooper E. v. d. Hemel te-Biervliet voor 11.300. Goes. Ondertrouwd: M. A. Reneman, jm, 31 j. en H, R. van Looy jd. 29 j. te 's-Gra- venhage M. de Looff jm. 28 j. en A. A. v. d. Berg jd. 28 j. te 's-Heer Arends- kerke. Bevallen: H. van Donk geb. van der Velden z. (D. Z.). Middelburg, 24 Juni. Kleine fruit veiling. Frankenthalers 4549, roode Bessen 6470, Tomaten 716, Aardbei en: Madame Moutot 2214, Jecunda 9 20, Deutsch Evern 1521, Madame Lefebre 713, Laxton Noble 1213 et., alles per kg; Frambozen 15 et. per doos; Artisjokken 141, Perziken 39 ct„ beide per stuk. Goes, 23 Juni, Veilingsvereeniging ,;Zuid-Bevelpnd". Exportveilipg Kruis bessen v.m. 1114 uur 4,205,10, idem Aardbeien n.m. 4 uur Jucunda 14.60 14,70, idem, idem Madame Moutot 9 13,10 per 100 kg,. Kleine Veiling. Aardbeien: Jucunda 1317, Madame Moutot 1118, Mad. Lafeber 814, Dutch Evern 1014, Roode bessen Prolific 30, Blauwe Drui ven 4154, Kersen: Vroege kersen 11 14, Luikenaars 813, Early Rivers 26, Stekkomkommers 4, Spinazie 8, Dop erwten 36, Peulen 711, Tuinboonen 8, Dubb. Princessen 3639, Wagenaars 26, Vroeg'e Aardappelen 4,404.90, id. Andijvie 2,803,50, idem Krul 1,50 2,80 per 100 kg, Rabarber 23, Krot^u 3, Korenbloemen 2, Anjelieren 2, pet 100 bos, Meloenen 2328, Witte Kom kommers 2,503,60; idem B 2,203, idem C 1.902.50; Groene Komkom mers A 2,70, idem B 2,302,40; idem C 2.10; Bloemkool 67, idem He soort 3 5, idem Ille en Stek 1,503, Kropsla 0,501,20, Andijvie 2,503.70; Kip eieren 2,402,50, Perziken 47, per 100 stuks. K a p e 11 e, 23 Juni. Blocveiling 1 u. n.m.: Madame Matêt 11,20; Madame Le febre 7; Kleine veiling: Aardbeien 7 14; vroege Kersen 1014; Early rivers 25; Kassins Frühe 24; Eerstelingen 4,40 4,50; Kropsla 1; Blocveiling 4.30 uur: Jucunda 14,10; Nalevering: Jucunda 14,70—15,10; Madame Matüt 12,50-12,60.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3