RECHTSZAKEN. KERK EN SCHOOL LANDBOUW. jen fcranspireeren INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. Van onze Adverteerders. MARKTBERICHTEN. Uitverkoopen, opruimingen, coupondagen en Juni-aanbiedingen. Steun aan den suikerbietenoogst. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. AfiENDA bekend is, dat het gas te Middelburg te duur is, doch dat het dankbaar ge denkt de verlaging der gastarieven van Jan. 1935, o.a. het doen vervallen van de meterhuur. Het is echter voor ar beiders met lage loonen of voor hen,' die van steun moeten leven, nog aan de hooge kant, als het 12 cent per m3 voor de eerste 35 m3 in 2 maanden is Hierdoor is het gebruik van petroleum met den lagen prijs ondanks haar groot brandgevaar en de onhygiënische reuk, geweldig toegenomen. In andere plaat sen bijv.. Goes is de prijs van het gas aanmerkelijker lager. Adressant is over tuigd, dat het bedrijf geen verminde ring van inkomsten kan dragen, maar juist verhooging gewenscht is. Nog' meent hij, dat verlaging der gasprijzen ver meerdering va» inkomsten zal geven en dat deze mogelijkheid bestaat door den prijs voor de eerste 60 of 70 m3 in twee maanden te bepalen op 9 of 10 cent. DE MOTOREN DER BRANDSPUITEN B. en W, hadden den commandant der brandweer mede gedeeld, dat bij de be handeling van de begrooting 1936 door een der leden (den heer Bank) is ge vraagd of de motoren van de brand spuiten na gebruik wel steeds voldoen de worden nagezien. Bij een brand in 1935 zou gebleken zijn, dat de motor van een der spuiten zeer langen tijd noodig had, om behoorlijk te werken en zulks wellicht zijn oorzaak vinden in niet of niet volledig nazien na het laat ste gebruik. De commandant van de brandweer heeft geantwoord dat: 1. het sedert de oprichting van de hui dige brandweer nog nooit is voorgeko men, dat een der motoren weigerde; 2. bij een brand in 1935 het eens voor kwam, dat de spuit niet onmiddellijk werkte, bij het onderzoek bleek, dat de zuigbuizen niet voldoende waren aange-1 schroefd, zoodat lucht werd gezogen,. 3. bij een oefening in 1935 is het voor gekomen, dat een der spuiten niet on middellijk water gaf, daar bij den zeer lagen waterstand in het kanaal ongeveer de grens van het kunnen was bereikt. Deze oefening was echter opgezet met de bedoeling of het mogelijk was bij dien lagen waterstand water te geven. 4. de brandbluschmiddelen worden niet alleen na elk gebruik nagezien, doch bovendien wekelijks gecontroleerd. Vonnissen. De Bredasche Politierechter heeft gis teren veroordeeld: Wegens overtreding der Tabakswet D, L. L. uit Goes tot twee geldboeten van elk f 100 s. 2 maal 30 dagen hech tenis; wegens overtreding wegenbelasting wet, de taxiondernemer C. C. J. M. uit Middelburg tot een boete van f 3 s, 3 dagen hechtenis; de chauffeur A. v. S. uit Middelburg tot een boete v,an fis. 1 dag hechtenis; de chauffeur D. C. P. uit Goes f 5 of 5 dagen hechtenis. Beleediging van minister Colijn. Voor den Haarlemschen politierech ter stond een tweetal N.S.B.-ers terecht die op 13 Maart jl. waren bekeurd, toen zij bezig waren met het verspreiden van pamfletten, waarvan de inhoud beleedi- gend werd geacht voor minister Colijn, Als verdediger trad op mr. Van Ves- sem, lid der Eerste Kamer voor de N.S. B. De officier eischte tegen ieder der verdachten een geldboete van 15 of negen maanden hechtenis. Het vonnis luidde f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. fc i «t" Zondag herdacht ds. D. A. v. Kre velen, Ned. Herv. predikant te Deinum (Fr.) den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. v. Krevelen werd in 1895 candi- daat in Gelderland, om 21 Juni 1896 te Haamstede zijn ,ambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1901 naar Sybecarspel, welke standplaats in 1902 met Anna Paulown,a verwisseld werd. In 1905 werd hij predikant te Oosterhesselen en 29 Mei 1910 verbond hij zich aan de gemeente van Deinum. Geref. kerk. Ds G. W. v, d. Houte te Nijeveen heeft het beroep naar Terneuzen aange nomen. Aan de Middelbare school voor beeldende kunst te Arnhem is voor de afdeeling kunstteekenen en decoratieve kunst'geslaagd de heer N. Corstanje te Goes. Voor het examen gemeente-admi nistratie uitgaande van de Nederlandsche vereeniging gemeentebelangen slaagde de heer M, F. Boogert te O o s t-S o u- b u r g'. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het cand. examen rechten de heer H. C. Vaandrager. Bij het door 't P. B. N. A. gehouden examen voor Adspirant electrotech- nisch opzichter slaagde de heer J. de Kleijn, te Ter Neuzen. Een arrest van den Hoogen Raad, hetwelk den winkelier wat lucht geeit. Men schrijft ons van deskundige zijde: In dezen ook voor den handeldrijven- den middenstand zoo benarden tijd, is het een aangename taak, de aandacht te kunnen vestigen op een voor allen, die in het groot of in het klein het win- k e 1 bedrijf uitoefenen, zeer verblijdend arrest van den Hoogen Raad, ons hoog ste rechtscollege, zooals men weet, welks beslissingen aan de lagere recht sprekende lichamen den weg aangeven, dien zij te volgen hebben. Het betreft hier de wettelijke regeling van het uitverkoopen en op ruimen, over weike regeling al heel wat te doen is geweest, omdat zeer uit- eenloopende beslissingen de grootst mo gelijke onzekerheid hebben verwekt om trent hetgeen de winkeliers wèl of niet mogen doen om hun afzet te bevorderen door aankondiging van voordeelige aan biedingen. Men behoeft slechts op de adverten tiekolommen der dagbladen te letten, om in te zien, dat dergelijke aankondi gingen voor het winkelbedrijf, in het groot en in het klein, absoluut onmisbaar zijn. De winkelier kan de prachtigste sorteering van de beste goederen, op welk gebied ook, in zijn magazijn in voorraad hebben, het zal hem niet baten als hij niet door middel van an nonces in bladen, die in nagenoeg alle gezinnen komen, voortdurend en op een sprekende wijze de aandacht hierop ves tigt en zoo het publiek naar zijn zaak trekt. In bijzonder sterke mate trekken steeds de in het oog loopende aankondi gingen van bijzondere aanbiedingen, die het publiek tot voordeelig koopen in staat stellen: uitverkoopen, opruimin gen, seizoenaanbiedingen, aanbiedingen bij bijzondere gelegenheden, couponda gen, enz. enz. Er is op dit gebied een groote ver scheidenheid, die den détailhandel le vendig maakt, de publieke belangstelling wakker houdt, het winkelbedrijf sterk stimuleert, ^de onmisbare concurrentie scherpt. Zou men zulke aankondigingen onmo gelijk maken door verbodsbepalingen, dan zou men den détailhandel verlam men, het winkelbedrijf ernstig bemoei lijken, den middenstand in den nood drij ven, de gezonde concurrentie belemme ren en het op koopen aangewezen pu bliek al een heel slechten dienst bewij zen. Iets anders is: het tegengaan, door wettelijke bepalingen, van oneerlijke concurrentie en bedrog, door het stellen, van overheidswege, van een verbod van v a 1 s c h e mededeelingen in aan kondigingen, zooals bij schijn-uitverkoo- pen, schijn-opruimingen, aankondiging van uitverkoopen of opruimingen onder onjuiste motieven (b.v. wegens ophef fing, als daarvan in werkelijkheid geen sprake is), enz. Dit laatste is dan ook het doel, waar mee men de wettelijke regeling van uit verkoopen en opruimen heeft tot stand gebracht. Men wilde de eerlijkheid in den handel, hier in het bijzonder van het winkelbedrijf tegenover het publiek en de eerlijkheid in de onderlinge concur rentie van de winkeliers, bevorderen. Van die bedoeling scheen echter al spoedig na het inwerking treden van de wettelijke regeling bitter weinig terecht te zullen komen en al gauw was het zóó, dat de winkeliers, grooten of klei nen, niet meer wisten wat zij wèl en wat zij niét in hun aankondigingen mochten opnemen. En de vrees om met den rech ter in aanraking te komen, maakte hen als het ware bang om hun verkoop te an nonceeren, zeer tot schade van hun be drijf, van den handel in het algemeen en óók van het publiek, dat in de bladen pleegt na te gaan, waar het zijn voordeel kan vinden. De minister van landbouw en vis- scherij heeft een beschikking uitgevaar digd betreffende den steun, aan den suikerbietenoogst 1936 te verleenen. De vergoeding aan de telers van sui kerbieten wordt gehandhaafd op het be drag van het vorige jaar, te weten on geveer tien gulden. De beginselen van de desbetreffende beschikking van het vorige jaar zijn in groote lijnen gehandhaafd behoudens d$ volgende punten. Voor de Wieringermeer en de Veen koloniën zullen extra worden toegewe zen hoeveelheden van resp. 7J4 millioen en 77 millioen kg bieten. De hoeveel heid, welke de oogst meer zal blijken te bedragen dan 1547 K millioen kg, zal tot veevoer moeten worden verwerkt, waar voor aan de fabrikanten een toeslag van vijf gulden ten behoeve van de telers zal worden gegeven. Ook over deze bieten wordt aan de telers een prijs van onge veer tien gulden gegarandeerd. De suikerfabrikanten zullen zich bij overeenkomst moeten verbinden, niet meer suiker te zullen produceeren dan overeenkomt met ongeveer 216 millioen kg geraffineerde suiker, welk quantum wisselt, indien het suikerrendement meer of minder dan zeventien percent bedraagt. De basis voor de berekening der ver goeding aan fabrikanten wordt terug gebracht van 18.85 per 100 kg zooals dit bedrag het vorige jaar gold, tot 18.10 voor den komenden oogst. Is Purofpoeder het freest afdoende middel Reukwegnemend en verkoelend Strooibus 60ct. Bij Apoth.en Drogisten (Ingez. Med.) ZWEMGELEGENHEID. Nu de warme dagen weer zijn aange komen, wordt er, net als alle jaren te voren, weer druk gebruik gemaakt van het zwemmen aan de dijken. Nu echter is er een bepaling gekomen, dat het verboden is in het gras aldaar te loopen. Men wordt nu genoodzaakt naar de particuliere of gemeentelijke zwem school te gaan. Deze laatste is echter wel wat slecht gelegen daar er steeds veel vuil en olie op het water drijft wat daar allemaal blijft hangen; boven dien is iedereen niet in staat een abon nement te koopen, b.v. als er verschei dene kinderen in het gezin zijn welke kunnen zwemmen. Terwijl, als men 's Zondags een wan deling maakt en in 't gras van de ver moeienissen, wat wil uitrusten, nu ook dit niet meer kan. Men vraagt zich af, wordt nu ook dit laatste genot nog aan de menschheid ontnomen? Een Zwemliefhebber. Middelburg, 22 Juni 1936. EEN WANHOOPSKREET VAN EEN WERKZOEKENDE WERKWILLIGE. Middelburg, 21-6- 36. Men vergunne mij wel eenige plaats ruimte voor een beschrijving van de moeilijkheden door mij ondervonden bij het zoeken naar werk aan de haven van Terneuzen. Tevens kan het beschouwd worden als een noodkreet tot verbete ring der toestanden voor jonge men- schen boven de vijf en twintig jaar die werkloos, geen kostwinner en onge huwd zijn, daar voor dit deel der bevol king bitter weinig gedaan wordt. Daar het steeds druk bleef in de ha ven van Terneuzen besloot ik Vrijdag 12 Juni j.l. ook eens te gaan kijken, of er voor mij niets te verdienen was. Vooral omdat ik tamelijk met het werk op de hoogte ben, daar ik in 't bezit ben van het diploma derde stuurman, dacht ik er wel eenige kans te hebben, 'k Zocht eerst een oud kameraad van me op om me in te laten lichten en toevallig wist hij reeds dadelijk een baantje als teller voor me- 'k Was om half elf 's- morgens aangekomen en zou reeds om elf uur aan den slag kunnen. Ik er op af, vol hoop en moed en blij dat ik na ruim twee jaar werkloos te zijn geweest, weer eens wat zou kunnen verdienen en weer eens kennis zou maken met een onderdeel van ons vak. Doch wat een teleurstelling. Het eerste wat me ge vraagd werd, nadat ik mijn wensch te kennen gegeven had, was of ik beëedigd was en dat was ik niet. Hij, de werver, gaf me den raad, dadelijk naar den burge meester van Terneuzen te gaan en me dadelijk te laten beëedigen, dan kon ik om één uur 's middags nog beginnen, daar hij er toch nog twee noodig had. Ik zoo vlug mogelijk naar het raadhuis om den burgemeester te spreken, doch daar kwam de tweede teleurstelling. Hij mocht me niet beëedigen daar ik geen inwoner was, daarvoor moest ik in M. zijn. Wat schoot er anders over dan zoo vlug mogelijk naar M. terug te kee- ren om mijzelf te laten beëedigen. Ik moest echter tot Zaterdagmorgen wachten, daar ik avonds pas om half zeven aankwam. Doch ook den anderen morgen was de gang naar het stadhuis te vergeefsch. Op de secretarie raadde ze me aan eens naar den directeur der arbeidsbeurs te gaan. De burgemeester kon ik niet te spreken krijgen, want trof het zoo slecht dat juist het beeld van Karei V onthuld moest worden. Van de beurs werd ik naar het politiebureau ge stuurd, doch de commissaris was niet aanwezig zoodat ik tenslotte naar het kantongerecht ging. Doch ook hier kon ik niet beëedigd worden, daar ik geen aanstelling had en dan nog moest het in Terneuzen geschieden. Het was om hopeloos te worden, te weten werk te kunnen krijgen, er zoo naar gesnakt te hebben en dan je neus overal te stooten voor een beëediging. Ik besloot dan ook niet meer terug te gaan. Doch toen Zondagavond de rust een beetje weergekeerd was, besloot ik den volgenden morgen met de eerste boot over te steken en het ginds nog eens te probeeren, in de hoop dat het nu zou gelukken. Overal zocht ik, waar maar volk aangenomen werd, was ik bij, doch alles tevergeefs Ook als gewoon bootwerker had ik geen kans. Zoo liep ik tot Woensdagmorgen en weer ging het ik zelfde pad op, al maar vragende, doch weer hoorde ik niets dan nee. Om half tien kreeg ik zoo waar werk, doch niet bij een Hollander, doch bij een Belg. Ik moest kistjeshout in een wagon tellen. Overgelukkig ging ik tot twaalf uur aan den slag, blij eindelijk iets gevonden te hebben en toen ik om twaalf uur in mijn kosthuis kwam, leek het wel feest, want die menschen kenden ook de werkloosheid door en door. Om één uur moest ik weer beginnen en om half twee stond ik weer op straat, er waren geen wagons meer te krijgen, zoodat we niet konden opschie ten. Doch nu ging ik weg met de ge dachte, morgenochtend acht uur weer beginnen, als er maar wagons zijn. Doch er waren geen wagons en zoo verliep ook de Donderdag. Zwalkend over de kaden en langs de dokken, zoekend naar het zoo begeerde werk, doch nutteloos. 's Avonds kwam m'n maat me waar schuwen dat ze op dit en dat kantoor vijf tellers noodig hadden, 'k Ging er maar weer eens naar toe, maar met slechts weinig hoop. Het eerste wat ze daar vroegen was ook weer ben je be ëedigd en natuurlijk moest ik nee zeg gen. Ik vertelde daar echter de geheele geschiedenis. Gaarne zou mijnheer me aannemen, want volgens hem waren er goede tel lers te kort en ik behoorde tot de ge schoolde volgens hem. Hij zou het eens voor mij probeeren. Als het lukte kon ik Vrijdagmorgen om 6 uur aan den gang. Hij telefoneerde naar den burge meester, doch kreeg ten antwoord dat het niet ging, want dat ik daarvoor in M. moest zijn, daar ik g'een ingezetene was. Hij tikte nu snel zelf een brief, waar in hij verzocht me te willen beëedigen als teller, meter en weger en gaf nu den raad met de eerste boot over te ste ken en dan zoo vlug mogelijk terug te komen, want om 6 uur 's avonds kon ik dan weer aan den slag. Dus ging ik weer vol goeden moed naar M. in de veronderstelling dat al les nu wel voor elkaar zou zijn. Doch ik stootte nogmaals mijn neus, want dat moest in Terneuzen gebeuren op een aanstelling van den burgemeester van Terneuzen. Mijn geval was hopeloos, doch nog gaf ik de zaak niet verloren, 'k Ging naar 't Stadhuis om een bewijs van goed gedrag en vertrok weer zoo vlug mogelijk naar Terneuzen, waar ik 's- middags om twee uur reeds was. Weer ging ik naar den loco burge meester, doch Kon hem niet te spreken krijgen, omdat de pas benoemde burge meester aanwezig was. Maar of ik den anderen morgen nog eens terug wou ko men om tien uur. 'k Heb het gedaan, doch veel lust had ik daartoe niet, om dat nu toch mijn werk van onder m'n neus weggehaald was. Doch ook het laatste bezoek bij den Burgemeester van Terneuzen hielp niet, en nu was voor mij de zaak totaal ver loren en ging dus maar terug naar huis, vol droefheid en teleurstelling en eenig- zins oproerig gestemd, omdat ik wou werken, kon werken en niet mocht wer ken, terwijl ik kosten nog moeiten ge spaard had, dit alles omdat Holland be staat uit allemaal kleine Rijkjes gevormd door iedere gemeente, die elkaar totaal niets gunnen. Mag een Hollander dan niet in zijn eigen land werken, al is het niet in zijn gemeente. Wanneer ik in M. naar werk moet zoeken, is mijn leven dan niet nutteloos, want waar is M.'s scheepvaart? Is er dan nog wel iets voor ons. Van het meeste werk hebben we geen verstand. Ik moet vaart hebben of een aan ver want werk, zooals de laatste dagen in Terneuzen en dat is slechts te vinden in Havenplaatsen, zooals Amsterdam en Rotterdam. Wat moet ik beginnen als al deze plaatsen gelijk Terneuzen doen? Ik weet het niet. Misschien weet er één raad op? A. J. Visser. [Wij kunnen natuurlijk niet het droe vig levensrelaas van eiken werklooze opnemen. Maar voor eenmaal willen wij dit even keurige als wanhopige stuk toch eens plaatsen. Dat iedere betrok kene toch wete dat het dure plicht is alles te doen wat mogelijk is om in een geval als dit te helpen! Red] Vlissingen. Van 1822 Juni. Ondertrouwd: W. Muller, 20 j, en C. P. Kuzee, 17 j., E. C. Boogerd, 29 en M. van der Eijk, 20 i,, G. Sturm, 25 j. en G. Schroevers, 20 j., P. J. Vaes, 27 j,. en L. M. Jansen, 22 j, Getrouwd: J. J. Pol, 28 j. en H. R. J. Pot, 29 j., A. A. Sommeijer, 20 j. en W. C. Post, 20 j. Bevallen: W. Peters, g'eb. Kopmels, zi,t N. Walther, geb. Mes, z,, M. van Hoorn, geb. van Schijndel, d., C. M. Mallie, geb, van de Grijp, d., G Flente- rie, geb. Van Belzen, d. (V.C.) We st kapel! e. Van 1522 Jun. Bevallen: K. van Rooijen, geb. Heijt, d., A. Hengst, geb, Slabber, d. King Atlas. De fabrikante van King pepermunt, de firma Tonnema en Cie te Sneek heeft voor de verbruikers v,an haar product, tegen gemakkelijke voorwaarden een King Atlas van Nederland beschikbaar gesteld. Aan de uitvoering van deze at las is groote zorg besteed. Zij bevat niet enkel spoor-, tr,am- of waterwegen, maar de kaarten geven ook een over zicht van de ligging van de voornaam ste wegen voor auto— en rijwielverkeer, bijgewerkt volgens de laatste gegevens. De atlas bevat naast een ,algemeene overzichtskaart van ons land, twee kaartjes van elke provincie: een grond soortenkaartje en een toeristenkaartje. Bovendien zijn v,an de Veluwe en van Z.-Limburg detailkaarten opgenomen. Aan dit werkje is bovendien toegevoegd een algemeen-geografisch overzicht van ons land. Het is een aardig atlasje dat zijn weg wel z,al vinden. Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg, op Vrijdag, den 26sten Juni 1936, des namiddags te 8 uur, ter behandeling van de onderstaar- de zaken: 1. Notulen vergadering van 8 April en 13 Mei 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag vak-onderwijzer school G- 4. Vaststelling nieuwe verordening op het lager onderwijs. 5. Verandering huisnummering c.a. 6. Vaststelling nieuwe verkeersrege ling. 7. Overname straten c.a. voormalig Schuttershofterrein. 8. Inrichting cursussen voor uitgebreid lager Nijverheidsonderwijs. 9. Verlenging overeenkomst met Godshuizen nopens verpleging en behandeling 3e klasse-patiënten in Gasthuis. 10. 15e (eind-) wijziging Gemeente-be grooting 1935 met bijbehoorende wijzigingen der begrootingen 1935 van bedrijven en diensten. 11. Voorloopige vaststelling jaar-re keningen 1935 van: a. Gemeentewerken. b. Reinigings- en Ontsmettingsdienst c. Vee- en Vleeschkeuringsdienst. d. Duinwaterleiding. e. Gasfabriek. f. Electriciteitsbedrijf, 12. Hernieuwde vaststelling Gemeente- begrooting 1936 c.a. 13. 4e wijziging Gemeente-begrooting 1936. 14. Verpachting jacht Oranjezon. 15" Verhuring gemeente-grond Loskaai. 16. Verhuring gemeente-woning Dam. 17. Verhuring gemeente-woning c.a» Poelendalesingel. 18. Beslissing op bezwaarschrift tegen aanslag 1935 Straatbelasting en be zwaarschrift tegen schoolgeldlaan- slag 1935-1936 Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. 19. Staten van oninbare posten Hon denbelasting, Schoolgeld en Straat belasting. Middelburg, den 22 Juni 1936. De Burgemeester, M. Fernhout, Middelburg, 22 Juni. Op de vei ling deden: Tuinboonen 49 c., Asper ges 16 c., Spinazie 1416 c., Postelein 210 c., Wagenaarsboonen 2841 a, Suikerboonen 3240 c., Stamsnijboonen 2731 c,, Stamprincessenboonen 4547 c., Peulen 920 c., Doperwen 512 o., alles per kg, Peën 37,5 c., Kroten 2 7 c., Uien 24 c„ Rabarber 35,5 o Sjalotten 24 c., alles per bos, Bloem kool 210 c., Andijvie 0,54 c., Krop sla 0,51 g., Komkommers 38 c„ al les per stuk. Bloemen: Anjers 13 c. Gladiolen 2 3 c., Lathyrus 45 c., alles per bos; Argeratiums 10 c,, Lathyrus 5 a, Pioe nen 5li c., alles per 10 stuks, Be gonia 34 c., per stuk, Peterselie 6 10 c., Kunne 812 c., Selderij 1924 o., alles per chip. van geadverteerde of te adverteeren ver* gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen en andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. Dl 23 Jun. Openb. eerste zitting Prov. Staten, 14,00 h. Dl 23 Jun» Lez. voor de N.S.B., spr. dr, Boissevain, Ned. Herv. pred. te Leiden; De Vergenoeging 20,15 h. Dl 23 Jun. Alg,. Ledenverg, „Uit 't Volk —Voor 't Volk"; „De Vergenoe ging" 20,45 h. WO 24 Jun, Ouderav. U.L.O. School v. Jongens; Molenstr. 20,00 h. GOES. Dl 23 Jun WO 24 Jun. Elec. Drukkerü G. W. den Boer, M'hur^- 'Dagblad schap i kwartaal Goes 18 regel, In Bfj contrj Enkelj riodiek houden doel he omtrent de cultt en Eurc dunkend Waar g| En elf de daaj kort er Naar dd maar d Het alsof w| te bese verslap^ samenle gemeen| noemt wezen ste dez. brekelijl zijn hef Daarl gevaar misme op het midden! Dan waar gJ En h J In hd nu eens redigee| van wJ pittiger;; tuatie, ren vail teekem Het ontleen! „Sedi zien wl in we geven aan overwid heidsge Het Het liel commuj volgd Duit! werd schand! nations greep In SJ in de] radical! toa. Hd verw,arl nadert nistiscli ste ka! sche Werkel is er se Volg] dicalenl hebben! Althanl pen: dl ten he| de rac Er volk, en het I inricht! De s| met de| breed in red woeling wij kol Volg sterkstl minden roomsq werd vormir Dat verwac om mg warring Zo! loert En Watl cistiscf tatuur' Dat derlani Week!

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6