LAMSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN» Mevr. v. d. Bent, LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKEN STAND. AOVERTENTEIL VAN DE BELGISCHE KUST. Het 300-jarig bestaan der Utrechtsche universiteit. C. F. FRUM AU HEEFT PRAKTIJK HERVAT. HELDERZIENDE, Rotterdam - Tel. 34632. Heemraadssingel W.Z. 153 (Van onzen eigen correspondent). Grimdlichkeit, Tijdens den oorlog reisde ik eens van Antwerpen naar Dendermonde. De trein moest ook over de brug over het ri viertje de Rupel, welke brug door de Belgen bij hun terugtocht was opgebla zen en waarvoor de Duitschera een hulpbrug hadden gelegd, Een mederei ziger, bewoner van die streek, zeide mij toen: „Wat de Duitschers hier als noodbrug gebouwd hebben, is sterker dan de Belgische brug ooit geweest is, Met deze degelijkheid maken de aan- leggers van den nieuwen weg Zeebrug- geHeist thans ook kennis, als zij dat niet reeds vroeger hebben gedaan. Teneinde de automobilisten op hun weg van Blankenberge naar Knokke de kom van het dorp Zeebrugge te doen vermijden, wordt er een nieuwe weg aangelegd van Zeebrugge-Haven af tot aan de statie van Heist, Vanzelfspre kend een weg, die berekend is op het le vendige verkeer en in de puntjes zal zijn uit verkeerstechnisch oogpunt. Maar de Duitschers hebben, tijdens de bezetting van het land, aan de kust een scherpen wachtdienst gehad om eventueele verrassingen van Engelsche zijde te voorkomen. Daartoe behoorden ook de vele „Unterstamds (pen goed Nederlandsch woord kan ik er met alle moeite niet voor vinden; waarschijnlijk zou de beste vertaling nog zijn: schuil plaats) [Wat zoudt ge van „kazematten" zeggen, collega? Re\d.] Dit waren kleine holen, in de duinen uitgegraven, met zware betonnen muren en daken tegen luchtaanvallen verzekerd. De be zoekers, die den tramrit langs de kust al eens hebben gemaakt, zullen ze onge twijfeld op verschillende plaatsen wel hebben gezien. De bouwers van den nieuwen weg stuiten nu enkele keeren pp zoo'n schuilplaats, en meenden in het begin in een ommezientje zoo'n ding opgeruimd te hebben, maar zij hebben buiten de Duitsche werkwijze gerekend, die in den oorlog en ook nu nog van geen halve maatregelen weet. Dynamiet is er bij te pas moeten komen, waar men dacht aan een houweel en een prikker genoeg te zullen hebben. Het is jammer, dat de plannen om de statie van Heist ettelijke honderden me ters naar achteren te plaatsen, nog niet tot uitvoering zijn gekomen, ofschoon ook de inhoud van dit vaatje niet ver zuurt en, is het niet dit jaar, dan toch een der volgende jaren dit werk ter hand genomen zal worden. Zoodra het station van zijn tegenwoordige plaats verdwenen is, zullen de spoorweg en het spoorwegterrein als breeden ver keersweg worden omgebouwd en de baan die men nu aan het leggen is, zal dan in Heist daarop uitloppen. De wereld waarin men zich verveelt. Er zijn menschen, die naar de kust gaan voor de zee. Er zijn er ook en waarschijnlijk zijn dat de meesten die de zee op den koop toe nemen. Dat artikel is voor hen bijzaak Hoofdzaak is pret en plezier, dancing- en Casino geneugten en ook rondritten. Ik geloof dat nergens het bedrijf van autocar-ondernemingen zoo bloeit, af gedacht dan natuurlijk van de groote steden, als aan de kust. Men kan nu een maal niet den ganschen dag in een dan cing zitten, alleen reeds om de eenvou dige reden dat die overdag gesloten zijn De zee komt niet in aanmerking, dus moet op een andere manier de tijd g dood worden. Daarvan maken de auto car-ondernemers een handig gebruik door ritten in te richten naar alle wind streken en zelfs nog naar plaatsen daar tusschen in. Verleden jaar is er een pientere on dernemer op de gedachte gekomen we kelijks een tweedaagschen rit te organi- seeren naar Amsterdam, de heenrit over Utrecht en de terugrit over Den Haag (ik geef er mijn hoofd niet voor, of het niet precies andersom is). Deze proef is boven verwachting ge slaagd. In het begin 'waren er wat schroomvallige liefhebbers, maar reeds heel spoedig' ging er geen autocar die niet was volgeboekt. Vooral Engelschen en Franschen bleken dit uitstapje bij zonder te waardeeren en wij hebben velen gesproken, die zeer roemden over Nederland en voornemens waren, deze vluchtige kennismaking op grondige wijze te vernieuwen. Dit is een mooie reclame voor Neder land en ofschoon de „uitvinder" of moet ik hier zeggen: de ontdekker? met dezen tocht natuurlijk zijn eigen voordeel heeft bedoeld, bemerken tal- looze vreemdelingen op deze wijze, dat er boven den Moerdijk nog iets anders dan kazen en klompen is Het is te verwachten, nu er een het initiatief genomen heeft, dat anderen zullen volgen. In elk geval zal de eer ste ondernemer, naar ik van hem ver nam, er ook dezen zomer mee voort gaan. Baas boven baas. In navolging van Oostende ik schreef reeds dat "Knokke natuurlijk niet kon achterblijven wordt de bad en inrichting in Knokke, en met name aan den Albertdijk in Het Zoute, gehee gemoderniseerd. Zelfs en wat kan men anders van Knokke verwachten zal Oostende reeds weer overvleugeld worden wat moderniteit en comfort aan gaat Men is met man en macht bezig den dijk te ondergraven om daarin de bad hokjes te bouwen. De bezoekers van genoemde badplaats zullen dus dezen zomer geen badkoetsjes meer vinden op het .strand, als men ten minste tij dig klaar kan kon^n, wat wel de be doeling is. De animositeit die er bestaat tusschen de ondernemers van het Albert-Zeebad en Het Zoute is hier waarschijnlijk wel de oorzaak, dat de een den ander de loef wil afsteken, waarvan Knokke dan profiteert door zoo spoedig reeds zich op één lijn te kunnen stellen met Oos tende. Troebele tijden. De staking, die van Antwerpen over geslagen is naar de Borinage, Luik, Brus sel, enz., doet hier reeds haar gevolgen voelen. Verschillende hoteliers en ka merverhuurders hebben van voorloopige huurders bericht gekregen, dat zij van ïun voornemen om naar de kust te ko men, moesten afzien. Als men weet, dat vooral de Belgische mijnstreek een groot aantal bezoekers leverde, zal men be grijpen, dat bij velen de vrees boven komt dat een belangrijk deel der kust- clientèle dit jaar zal wegblijven, De economische toestand van het land in zijn geheel wordt er door al deze sta kingen niet beter op en vanzelfsprekend, zal ook dit voor ons niet voordeelig zijn. Men hoopt nu maar dat, wat België tekort levert, door het buitenland zal worden goedgemaakt. En het nadeel zou tot een ramp uit groeien, indien de staking moest over slaan naar de kust. Geheel zonder zorg op dit punt is men niet. Bij Kon. besluit is met ingang v3.11 15 Juni 1936, op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den kapitein J. H. van Riesen, van den staf der infanterie, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Eerste gewone zitting in 1936. Hedenmiddag kwamen de Provinciale Staten in gewone zitting bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Afwezig wegens ziekte voor de gehee- e zitting de heer Van Duyn. Na het uitspreken van het ambtsge bed stelde de VOORZITTER aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemd, verklaarde id, den heer J. de Priester. Nadat op advies der Commissie wel- ce bestond uit de heeren Laernoes, Rorije en Philipse tot toelating was besloten legde de heer DE PRIESTER in handen van den voorzitter de belof ten af en wenschte de VOORZITTER rem geluk. De mededeelingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Het rapport in zake de Zeeuwsch-Vlaamsche tram werd naar de afdeelingen verwezen. Een adres om steun voor de restau ratie van de kerk te Haamstede en een om subsidie van de commissie voor huis houdelijke voorlichting in te stellpn voor het houden van cursussen, werden om bericht en raad in de handen van Ged. Staten gesteld. Het adres van de commissie voor het g'ebouwd van den Polder Walcheren inzake de wijziging van het bijzonder reglement op net be stuur van genoemden polder, werd bij het betrokken voorstel gevoegd. Voor buitengewoon lid der Staten, aftredend mr. J. Adriaanse, werden uit gebracht bij eerste vrije stemming op den heer J, Adriaanse 20, den heer Kodde 11, den heer Onderdijk 5, den heer Bou- wens 1 en 4 blanco. De hr. Adraanse was dus gekozen. Nog moest gekozen worden een tech nische commissie van bijstand inzake de pensionneering van leden van Ged. Staten, bestaande uit 5 leden. Gekozen werd de heer Kodde met 37 stemmer, tegen een op de heeren Van 't Hoff en Bauwens en twee bianco. In de tweede de heer de Looze met 33 stemmen tegen 2 op de heer Bauwens, 2 op den heer Van 't Hoff, 1 op de heer Mes, 2 blanco en 1 van nwaarde. Voor de derde plaats de heer Mes met 36 stemmen, tegen een op de heeren Bauwens. Van 't Hoff en Goossens en twee blanco. (Vergadering duurt voort). OPENING NIEUWE A.V.R.O.-STUDIO De officieele opening van de nieuwe A.V.R.O.-studio zal op Donderdag 2 Juli a.s. des middags te drie uur plaats heb ben door den directeur-generaal van P T. T. ir. M. H. Damme, aangezien de mi nister van binnenlandsche zaken, J. A de Wilde, tot zijn spijt niet beschikbaar is. M. J. QUIST f Te Laren is plotseling overleden de oud-consul-generaal M, J. Quist. Marinus Johannes Quist werd op 30 Augustus 1882 te Goes geboren. Voo dat hij in consulairen dienst trad, had hij zich practisch bekw,aamd als kan toorbediende bij een firma te Rotter dam, daarna bij een firma te Londen en vervolgens weder bij een Nederland sche firma te Dieren. In 1906 werd de heer Quist leerling consul, eenige jaren later vice-consul, in Januari 1917 consul. Als gedeta cheerd consulair ambtenaar was hij ach tereenvolgens werkzaam aan de consu laten te Londen, Hamburg, Singapore (Eing. Indië)1, Shanghai, Hongkong (China) en Kobe (Japan). In Qctober 1920 volgde zijn benoe ming tot consul te Kobe; in Maart 1923 werd hij benoemd tot consul-generaal te Hongkong, welke functie hij: heeft sekleed tot 1 Januari 1936, op weiken datum hij op verzoek eervol werd ont slagen onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Op 28 Augustus 1924 werden zijn verdiensten op consulair gebied erkedd door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Voorts was rij gerechtigd tot het dragen van het Jongaarsche kruis van verdienste vier de klasse, hetwelk hem was verleend in verband met de bescherming van Hon- gaarsche belangen. De heer Quist stond zeer gunstig he tend bij zijn superieuren. Reeds als ge detacheerd ambtenaar werden gunstige rapporten over zijn ijver en toewijding lij het departement van buitenlandsche zaken ontvangen. Ook in 1916, tijdens den wereldoorlog, heeft hij de waarne ming van het consulaat-generaal te longkong op zeer loffelijke wijze be hartigd. Ook de commandant van Hr. Ms. oorlogsschepen hebben gunstig ge rapporteerd over zijn bemoeiingen in aet belang van de oorlogsbodems en de opvarenden. Bij de Engelsche autoritei ten nam hij een vooraanstaande positie in. De Nederlandsche belangen gingen den heer Quist boven .alles. De teraardebestelling zal morgen te ïalf elf op de begraafplaats te Laren plaats vinden. Koningin en Prinses wonen de herdenkingsplechtigheid in de Domkerk bij- In verband met het 300-jarig bestaan van de rijksuniversiteit te Utrecht, heb ben H.M. de Koningin en Prinses Juliana vanmiddag een bezoek gebracht aan Jtrecht. In de groote zaal van Paus huize heeft na aankomst van de vorste- ijke personen, mr. A. baron Van Heem stra namens het Universiteitsfonds, het gedenkboek der universiteit aan de Ko ningin aangeboden. De Koningin en de Prinses begaven zich verv'olg'ens naar de burg voor Paushuize, waar een plech tige stoet van bijna 200 hoogleeraren en studenten voorbij de vorstelijke perso nen trok. De Koningin en de Prinses gingen hierop naar de Domkerk, waar zich reeds een groot aantal genoodigden bevonden, o.a. minister-president dr. H. Colijn, de mi nisters Van Schaik, De Wilde, Slotema- ker de Bruine, Slingenberg, de vice-pre sident van den Raad van State, jhr, mr. F. Beelaerts van Blokland en vele hoo- ge burgerlijke, militaire en kerkelijke autoriteiten. Voor den ingang van de sacristie in specteerde de Koningin de eerewacht van de Utrechtsche Studentenweerbaar heid, waarna de commandant, de heer W. van der Bijl aan H.M. werd voorge steld. In de Domkerk heeft de president curator dr. H. Th. 's Jacob de plechtige herdenking geopend, waarop de rector- magnificus, prof dr. C. W. Vollgraff de herdenkingsrede uitsprak. Aan het einde van deze rede overhandigde de rector magnificus aan H. M. de gouden eere medaille der universiteit en de daarbij behoorende bul. De Koningin aanvaard de deze met de volgende woorden: De woorden door den president-cura tor en U gewijd aan de ontwikkeling en de lotgevallen dezer thans drie honderd jarige universiteit moge tevens verkla ren, waarom ik er prijs op heb gesteld heden persoonlijk aanwezig' te zijn bij de plechtige viering van deze mijlpaal in haar bestaan. Want duidelijk blëek daaruit welk een belangrijke plaats die universiteit reeds van ouds inneemt in het leven van ons volk, welks wel en wee zij deelde, en tevens hoe zeer zij zich bewust is ge weest van haar hooge roeping, haar schoone maar zware taak vervullende op een wijze, die hare thans levende en werkende leden met trots en voldoening mag vervullen,, Ook is zij in het verleden voor tegen spoed niet gespaard gebleven. Uwe voor gangers hebben haar weten op te voeren tot een centrum van wetenschap, ver over onze grenzen bekend en geacht Weer zijn de tijden donker, maar ook thans weer versaagt het geloof in haar roeping niet. Naast Uwe woorden is de nieuwe gouden medaille daarvan het bewijs. Hoogelijk waardeer ik het als eerste die uit Uw handen te hebben ontvangen. Ik aanvaard haar als een hooge onderscheiding, maar behouden zal ik haar als het tastbare symbool van Uw aller onwankelbaar vertrouwen in de toekomst der Utrechtsche universi teit, die ik daarom alleen reeds in Uwe handen veilig reken". Als laatste spreker heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen prof. dr,. J. R Slotemaker de Bruine namens de Nederlandsche re geering het woord gevoerd. Als slotplechtigheid werd aan het grootvaandel een derde eeuwring aan de twee reeds dof geworden eeuwringen gehecht. De Koningin keert vanavond naar Het Loo terug, terwijl de Prinses in Utrecht blijft om het openluchtspel der studenten bij te wonen. OP JACHTOPZIENER GESCHOTEN. Vier jaar geëischt. Twee Hilversummers, de gebroeders F. hadden zich heden voor het ge rechtshof te verantwoorden, ter zake van poging tot doodslag, subs, van zwa re mishandeling. De rechtbank te Utrecht veroordeelde het tweetal in dertijd tot drie jaar gevangenisstraf. De twee mannen, bekende stroopers, waren op 31 December in de nabijheid van de Hollandsche Rading door een joschw,achter betrapt. Een van hen richtte zijn lantaarn op den man der wet en de ander schoot zijn jachtge weer in diens richting af. Hij miste echter. Later werden de beide mannen ge arresteerd. De gevonden patroon paste in het jachtgeweer en ook de korrel cwam overeen. Een fietslantaarn bleek aiji de lantaarn van een der verdachten te hooren. Zij; ontkenden echter hard nekkig te hebben geschoten/, dien avond zelfs niet in het bezit van een geweer geweest te zijn. Voetsporen van de man nen zijn gevonden en kwamen overeen met die van verdachten. De procureur-generaal achtte het be wijs van poging tot doodslag geleverd Deze mannen zijn reeds eerder in bot sing gekomen met den jachtopziener, waardoos zij haatgevoelens tegen hem coesteren. De opgelegde straf achtte spr, te laag, hij requireerde een gevangenisstraf van vier jaren tegen beide verdachten. Goes- Bevallen: C, J. Capello, geb. de Pan z., J. Joziasse, geb Wagenaar d., H, C. van Donk, geb, v. d. Velden z, Overleden: J. C. in 't Veld ongeh. 51 jaar. (D.Z.) volgt: vette runderen 805, magere run deren 418, vette kalveren 253, graskal veren 73, nuchtere kalveren 875, var kens 5, paarden 171, veulens 14, 1 ezel, schapen of lamemren 101, bokken of gei ten 28. Prijzen per kg vette koeien le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 3338; vette ossen le kw. 48, 2e kw. 45, 3e kw. 3840; stie ren le kw. 46, 2e kw. 42, 3e kw. 3438; per stuk le kw. 240, 2e kw. 195, 3e kw. 105; vette kalveren le kw. 60, 2e kw. 48, 3e kw. 3238; graskalveren 2e kw. 40, 3e kw. 30; per stuk le kw. 40, 2e kw. 25, 3e kw. 15; slacht nuchtere kalveren le cw. 28, 2e kw. 24, 3e kw. 20; per stuk le kw. 7, 2e kw. 5, 3e kw. 4; fok nuchte re kalveren per stuk le kw. 13, 2e kw. 10, 3e kw. 7; slachtpaarden le kw. 41, 2e kw. 35, 3e kw. 31; per stuk le kw. 165, 2e kw. 120, 3e kw. 85; werkpaar den per stuk le kw. 260, 2e kw. 160, 3e cw. 110; hitten per stuk le kw. 110, 2e cw. 80, 3e kw. 60; schapen le kw. 39, 2e kw. 35, 3e kw. 27; per stuk le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 11; lammeren le kw. 38, 2e kw. 34, 3e kw. 26; per stuk le cw. 17, 2e kw. 13, 3e kw. 10; kalfkoeien per stuk le kw. 195, 2e kw. 160, 3e kw. 100; melkkoeien per stuk le kw. 200, 2e kw. 165, 3e kw. 110; vaarzen per stuk le kw. 130, 2e kw. 95, 3e kw. 75; pinken per stuk le kw. 95, 2e kw. 80, 3e kw. 65; bokken en geiten per stuk le kw. 7, 2e kw. 5, 3e kw. 2. Vette koeien en ossen handel traag, agere prijzen; prima koe tot 56 cent; id. os tot 50 cent. Stieren matigen handel en dalende prijzen. Vette kalveren met slechten handel en lagere prijzen. Gras- calveren handel zeer stil, prijzen minder. Nuchtere slacht- en fokkalveren tamelij- ken handel tegen lagere prijzen. Paarden met matigen handel, prijzen iets gemak kelijker te handhaven. Schapen en lam meren maar weinig verhandeld, lagere prijzen. Kalf- en melkkoeien handel slee- pend, dalende prijzen. Vaarzen en pin- cen handel zeer stil, prijzen als vorige week. Verder werden er nog aangevoerd 6 t.b.c.-vrije stieren. Eieren. Rotterdamsche veiling: aan gevoerd 150.000 stuks. Prijzen voor: Kipeieren: 2.153.10; Eendeieren: 2.302.50. Middelburg, 23 Juni. Kleine 'ruitveiling: Madame Moutot 1223 c., Jecunda 1323 c„ Deutsch Evern 12 23 c., Laxton Noble 1119 c„ Roosevelt 1519 c., Madame Lefebre 1319 c„ Bredasche 42 c„ Juliana 15 c., alles per cg, Zwartjes 23 c., per doos, Roode bes sen 7276 c., Frankenthaler 3953 c., Tomaten 1318 c,alles per kg, Fram- aozen 3440 c„ per pond, Perziken 3 10 c., per stuk. Middelburg, 23 Juni. Exportvei- ing van Kruisbessen f 4,40, per 100 kg. Goes, 23 Juni. Op de veemarkt wa ren aangevoerd 64 biggen. Op de veiling der V.P.Z. waren aan gevoerd 5445 eieren, 24 per 100, klei ne 1.70. Officieele noteering: fabrieks- boter 0.7714; boerenboter 0.75; win kelprijs 0.85; tweede kwaliteit 0.70; afwijkende 0.60; kipeieren 2.10; winkelprijs f 3.20; poeljeeieren f 1.50; eendeieren 2.20; groote ganseieren 6; kleine ganseieren 4. Handelaren boter 0.70; kipeieren 2.20; eend eieren 2.20; ganseieren 4. Goes, 23 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Exportveiling v.m. 1114 uur. Kruisbessen 4,104,70, idem n.rn. 4 uur. Aardbeien Jucunda 14,10, idem, idem, idem, Madame Moutot 13,10 14,20, per 100 kg. Kleine Veiling: Aardbeien: Jucunda 1117, Madame Moutot 1217, Dutch Evern 1114, Madame Lafeber 713, Frambozen 36, Tomaten 1318, Dop erwten 511, Peulen 911, luinboonen 9, Dubb. Princessen 3739, Stamsnij- boonen 37, Postelein 410 Aardappelen (vroege) 4,605, idem Drielingen 3— 3,80, idem Kriel 2,10; per 100 leg, Per ziken 36, Meloenen 2532. Kropsla 0,501,50, Andijvie 3,704, Witte Kom kommers A 2.503,80, idem B 2,10 2,40, idem C 1,902.90, Bloemkool 7 10, idem lie soort 46, idem Ille en Stek 1,504, Groene Savoyekool 2,50, Spruitkoolplanten 0,08, per 100 stuks; Wortelen 78, Kroten 37, Rabarber 4, Selderij 1,101,60, Korenbloemen 2, per 100 bos,. K a p e 1 1 e, 22 Juni Blocveiling 1 uur n.m. Mad. Lefèbre 8.90, Mad. Moutot 12.90 beiden per 100 kg. Groote veiling. Kruisbessen 44.30 per 100 kg. Kleine veiling Aardbeien 8—17; Vroege Kersen 1017; Earley Rivers 30 Roode Bessen 29; Frambozen 7480; Tomaten 1622; Peultjes 1013; Dop erwten 815; Gele Boontjes 2728; Kassnijboonen 35; Postelein 7 alles per kg. Eerstelingen 2.604.70 per 100 kg. Kropsla 0,500.90 per 100 stuks. Bos- peen 79 per bos. Bloemkool 510, Komkommers 56 beiden per stuk. Ra barber 34 per bos; Kasperziken 5.50 7 per 100 bos. Blocveiling 4.30 n.m. Jucunda 14.60 per 100 kg. Nalevering: Jucunda 15.10 16.10, Mad. Moutöt 13 per 100 kg. Rotterdam, 23 Juni. Op de vee- j markt van heden was de aanvoer in to- S taal 2744 dieren ongeveer verdeeld als Onze geachte Directeur, de Heer H. BLOK Sr,, sinds de oprichting Directeur on zer Bank, hoopt Donderdag 25 Juni a.s. zijn 70en Geboortedag te her denken. Daar hij sinds 5 Sept. 1912 zijn beste krachten aan de belan gen onzer Bank gewijd heeft, ho pen wij, dat hij dit nog vele jaren moge doen. Het Bestuur, de Raad. van Toezicht en Kassier der C.B. Leenbank te Kapelle (Z.B.) Voor de zeer vele blijken van hartelijk meeleven ondervonden na het overlijden van ons lief Doch tertje, Zusje en Kleinkind, CORNELIA, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, W. BOMMELJé. Oostkapelle, 23 Juni 1936. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mejuffrouw MARIA RISSEEUW, Geb. Becu, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JOH. RISSEEUW. Groede, 22 Juni 1936. HUISARTS MIDDELBURG Toegetreden als deelnemer aan het Middelburgsch Ziekenfonds. Bij vonnis van de Arrond. Recht bank te Middelburg van 22 Juni 1936, is JACOMINA ADRIANA VAN DEN BOUT, ongehuwd, geb. 24 September 1887 te Zonnemaire en wonende te Brouwershaven, thans verblijvende in het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom, wegens zwakheid van vermogens, op eigen verzoek gesteld onder cu- rateele. De Officier van Justitie te Middelburg, VAN DER FELTZ. Middelburg, 22 Juni 1936. werkt door eigen kracht. Helpt U door deze moeilijke tijden heen, ook op zakengebied. Velen hebben hun geluk en wederopbouw aan haar te danken. Werkt voor alle standen. Succes verzekerd. Is da gelijks te spreken, ook per brief en foto. CONSULT 2.50.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3