O O GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. KERK EN SCHOOL De uitslagen. Verval eener havenstad. De beste winstkansen door adverteeren Dagblad-reclame ssBSBSsaBSSi mm gezonde melk, wat zijn zij opvoedkundig een waarde door de ontwikkeling in hun verzorging van zooveel deugdelijke ei- gènschcippfcfl van teëdexheid, zorg*, lief- de, van blijheid en vreugde. Zoo moge onze fokdag, begunstigd naar wij hopen door goed weder, Wal cheren. tot grooten. zegen zijn. Ik mag niet nalaten zonder daarmede tekort le doen aan den arbeid van tal loos velen, met name hier Walcheren dank te brengen aan mr. v. d. Minne, C. Franse en Kleinepier, die met groote met gropte volharding en angstvallige nauwkeurigheid, ik mag wel zeggen dag en nacht hebben gearbeid om dezen fok dag voor te bereiden en te doen sla gen. Ik breng hen daarvoor hulde en dank, maar ook zij zouden niets ver- mo^féri sis dflsr niet was de lust om eens- gezind, eendrachtig samen te werken bij onze fokkers. Zij toonen thans, dat er ook op Wal cheren, beschamend voorbeeld voor sommige ander streken, wat ook wil ver- deelen en bitter maken, een innige, on verwoestbare wil is om de waarheid van het spreekwoord: In Eendracht Maakt, door eendracht sterk te doen blijken. Dat komt door de even onverwoestbare liefde van Walcheren's bewoners voor den landbouw, die gegrond is op de lief de voor het vaderland. Ik verklaar dezen fokdag voor geopend, Walcheren leve, groeie en bloeie tot in lengte van dagen. PAARDEN, Klasse I. Merrieveulens, 5e prijs Pau la van M. van Strien, Nieuwland; 2e prijs Betsie van H. J. Allaert, Serooskerke; 3e prijs Cinet van Waldamme, van A. Heijboer, Middelburg; 4e prijs Arietta van C. Mesu, Nieuwland; 5e prijs Juli ana van Nieuwland, van E. Verlare, Nieuwland; 6e prijs Hennie van Zeeduin, van J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; 7e pr. Caline van J. Schout Gzn., Biggeker- ke; eervol vermeld zijn; Meta van A. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuwland; Jean- nette van Oostkapelle, van P. Louwerse; Oostkapelle; Comtesse van A. P. Koster, Grijpskerke; Annie van Gebr. Wisse, Ritthem en Nora van J. Moens, Bigge- kerke. Categorie II. Hengstveulens le prijs Herman van N. en St. Joosland van A. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuwland; 2e pr. Henk van Zeeduin van J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; 3e pr. Henk van H. J. Allaart, Serooskerke; 4e pr. Nico van J. M. Klap, Middelburg; eervol ver meld: Eduart van A. A. v. Nieuwen- huijze; Adelbert van A. N. Wisse, Nieuwland, en Henk van C. Mesu, Nieuwland. RUNDVEE. Klasse I. Stieren ingeschreven in het N. R. S., vier en meer breede tanden, lste prijs Pietjes Jan, stierenvereeni- ging Gapinge; 2e prijs Botermijn II, id.; 3e prijs Wodan Fr,ans, stierenvereeni- ging Grijpskerke. Klasse IL Stieren, N, R. S. of fok- vereeniging, 2 breede tanden, le prijs Bertus, G'ebr. Reijn{erse, Middelburg; 2e prijs Theodoor, stierenvereeniging Biggekerke. Klasse III. Volbloed stieren N. R. S. of fokvereeniging boven 1 jaar, le prijs Eminent van M, P. Hage, Nieuwland; 2e prijs Jantjes Bertus, T, de .Groot, Rit them; 3e prijs Wiebkes Alexander, van J. C. Ce vaal, Grijpskerke; 4e prijs Tiet jes Athïeet van A, Langebeeke, Se rooskerke; 5e prijs Minnie van Jan Ma- rinisse, Middelburg. Klasse IV, Stieren N. R. S., F. R. S. of fokvereeniging, geboren 18 Juni 1935- 1 Januari 1936, le prijs Nico van W. Louwerse, Gapinge. Klasse V. Stieren, N. R. S., F, R. S. of fokvereeniging geboren van 1 Januari 1936, le prijs Cesar van Jan Lampert, Gapinge; 2e prijs Walter van den P,aal, van W. de Buck, Meliskerke. Klasse VI, kampioen stier, medaille van den Commissaris der Koningin, Pietje's Jan N.R.S. 13235; reserve kam pioen, medaille van mr. P. Dieleman, Botermijn II N.R.S. 13458,* beide van de Stierenvereeniging, Gapinge. Klasse VII. Koeien 1 maal gekalfd, na 1 Januari 1936, le prijs Saartje van Jac. Maljaars; 2e prijs Juliana van J. Koole Dzn., St. Laurens. Klasse VIII. Koeien 1 maal gekalfd vóór 1 Januari 1936, le prijs Ida van Gebr. Traas, Serooskerke; 2e prijs Joop van S. Meijers, Serooskerke; 3e prijs Ko ba van Al de Voogd, Biggekerke, Klasse IX. Koeien 2 maal gekalfd, h prijs Rik,a van J. Koole Dzn., St. Lau rens; 2e prijs Emma van Jac. Wattel Jzn., Gapinge; 3e prijs Bertha van Gebr Traas, Serooskerke. Klasse X. Koeien 2 x gekalfd van 1 Januari 1936, le prijs Emma II van J. Maljaars Jzn., Oostkapelle; 2 e prijs Fransje V van Andr. de Buck, Grijps kerke; 3e prijs Dora van J. Vos, Kou dekerke; 4e prijs Bontje van J. Jasper se, Koudekerke; 5e prijs Bontje van W. Fr.ancke, Oostkapelle; 6é prijs" Moof- kop van Wed. P. Dekker, Aagtekerke. Klasse XI. Koeien 3 en 4 maal ge kalfd, le prijs Mina III van P. Brasser Kleverskerke en Lena v,an J. de Visser, Homburg; 2e prijs Montje van Gebr. Be- swjen, Grijpskerke; 3e prijs Emma van K. Copp.oolse, Oostkapelle; 4e prijs Tonne van J. Maljaars Jr., Oostkapelle: :je prijs Boerinne van Jan Louwerse itj' Laurens; 6e prijs Ida van den- zeifden; 7e prijs Nelly van A. de La^tge, Koudekerke; 8e prijs Koos van Jac. Maljaars, Oostkapelle; 9e prijs Starre van C. Langebeeke Jacz., Gapinge. Klasse XII. Koeien 3 en 4 maal ge kalfd, kalfdatum vóór 1 Januari 1936, lè prijs Julia van P. Brasser, Kleversker ke; 2e prijs Bontje van P. Langebeeke, Gapinge; 3e prijs Roza van J. H. Ge- schiere Jzn., Grijpskerke; 4e prijs Nelly van denzelfden; 5e prijs Martha van Gebr. Traas; 6e prijs Kaptein van J. Koole Dzn., St. Laurens; 7e prijs Oran- da van L. Maas; Middelburg; 8e prijs Mina, van L. Maas; 9e prijs Aaltje van J. Kodde, Biggekerke; 10 prijs Nora van Gebr. Traas, Serooskerke. Klasse XIII koeien 5 of meermalen gekalfd, le prijs Emma van J. Maljaars Oostkapelle; 2e pr. Juweeltje van W. de Buck, Grijpskerke en Saartje van J. Vos, Koudekerke; 3e prijs Doortje I van J. Kodde, Biggekerke en Mina II van P. Brasser, Kleverskerke; 4e pr. Rika van P. Wisse, Biggekerke; 5e pr. Rika van J. de Visser, Domburg; 6e pr. Nora van wed. P. Dekker, Aagtekerke; 7e pr. Bertha van J. Koole Dzn., St, Laurens; 8e pr. Sul van denzelfden; 9e pr. Bles van J. H. Geschiere Jzn, Grijpskerke; 10e prijs Mina van J. C. A. Polderdijk, Nieuwland; lie pr. Nora van J. Geldof, Oostkapelle; 12e pr. Bonte van A. Heijboer, Middelburg; 13e pr. Juliana van C. Louwerse, Grijpskerke; 14e pr. Emma IV van H. J. Allaart, Seroosker- ce; 15e pr. Blonca van P. Brasser, Kle verskerke; 16e prijs Jans, van Jac. Si- monse, Koudekerke; 17e pr. Juliana van J, Schout Czn., Biggekerke en 18e pr. Nora van J. Vos, Koudekerke. RUNDEREN, Klasse XIV. Koeien 5 of meermalen gekalfd, le prijzen Bontje van J. Koole Dzn, St. Laurens en Kap tein van P. Lampert, Biggekerke, 2e prijs Boerinne v,an J. Geldof, Oostkapel le; 3e prijs Starre van Adam Caljé, Biggekerke; 4e prijs Bles van S. de Vis ser, Gapinge; 5e prijs Ida van Jan Lou werse Jacz, St, Laurens; 6e prijs Betsy v,an de Parel van W. de Buck, Melisker ke en Lea III van Adr, de Buck, Grijps- terke; 7e prijs Dora van Gebr. Traas, Serooskerke en Bertha van C. Cornelis- se, Middelburg, 8e prijs Bontje van Ab. de Buck Dzn, Biggekerke. KlasSe XV. Kampioene medaille van de gemeente Middelburg, Jufia van P. Brasser, Kleverskerke; reserve medaille kringsecretfris, Emma van Jac. Maljaars Oostkapelle. Klasse XVI, Vrouwelijk jongvee, ge- aoren na 1 Januari 1936, le prijs Lena van den Parel; 2e prijs Anna van den Parel, beide van W. de Buck, Melis kerke. Klasse XVIL Kalfvaarzen zichtbaar drachtig, le prijs Truida van J.. Koole Dzn, St. Laurens; 2e prijs Mina II van P. Aarnoutee Azn, Gapinge; 3e prijs Vaars van H. J. Allaart, Serooskerke, 4e prijs, Vaars van A, de Lange, Kou dekerke, Klasse XVIII. Vaarzen met breede tanden, niet zichtbaar drachtig, le prijs Elza van P. Brasser, Kleverskerke; 2e prijs Roza van P, Brasser; 3e prijs Mina van A, A. van Nieuwennuijzen, Nieuw land; 4e prijs Lena van J. Koole Dzn, St. Laurens; 5e prijs Elza van M. van Strien, Nieuwland, Klasse XIX. Vaarzen van 1 jaar, zon der breede tanden, le prijs Vaars van M. Goedbloed, Gapinge; 2e prijs Nora van C, A. Polderdijk, Nieuwland; 3e prijs Moortje van J. Koole Dzn., St. Laurens; 4e prijs Mina 8 van P. Brasser, Klevers kerke; 5e prijs Bontje III van J, Koole Dzn; 6e prijs Nora II van denzelfden. Klasse XX, Vrouwelijk jong vee, ge boren 18 Juni 1935—1 Januari 1936, le prijs Eva van M. Arendse, Gapinge; 2e prijs Starre VI van C. Langebeeke CKz., Gapinge; 3e prijs Starre V van denzelf den; 4e prijs Koos van Jan Lampert, Ga- pinge. GEITEN. Klasse I, Melkgeiten gel. voor 1934, le prijs Mina van J. van de Bosse, St. Laurens; 2e prijs Geertje v,an J. Poppe, Nieuwland; 3e prijs Vera van G. M. Poppe, Veere; 4e prijs Dirkje van J. v. d. Bosse; 5e prijs Mani van J. van Keulen Koudekerke ;6e prijs Bertha van Jan Moens, Nieuwland, 7e prijs Anna IV van C. de Boks, Middelburg. Klasse II, Melkgeiten zelve in 1934, le prijs Elza van J. Poppe, Nieuwland; 2e prijs Cornelia II van H. Bassie, Souburg; 3e prijs Cato van H. Bassie; 4e prijs Marie van P. Adriaanse, Oostkapelle. Klasse III. Melkgeiten geboren in '35 le prijs Cornelia II, van J. den Hollan der, Aagtekerke; 2e pr. Jannigtje, van J. Poppe Wz., Nieuwland; 3e prijs Leun- tje van Jaif Poppe Azn., Nieuwland; 4e prijs Antje van Jan Moens, Nieuwland, Klasse IV. Lammeren, geboren 1936 le prijs Bertha II, van J. van Eenen- naam, Nieuwland; 2e prijs geit, niet in het programma vermeld; 3e prijs Maria van G. de Bart, Ritthem; 4e prijs Jan netje II, van J. Poppe Wzn., Nieuw- en St. Joosland. Klasse V. Melkgeiten met 6 of meer breede tanden, le prijs geit van J. Jan se, Midelburg; 2e prijs geit van A. Klei nepier, Boudewijnskerke; 3e prijs geit van M. Geldof; 4e prijs geit van W. Du- vekot, Vrouwenpolder; 5e prijs geit van E. Koppejan, Boudewijnskerke. Klasse VI. Melkgeiten met 4 breede tanden, le prijs geit van A. Trielier Domburg; 2e prijs van A. Westveer Nieuwland; 3e prijs van L. Duvekot Vrouwenpolder; 4e van denzelfden; 5e prijs van J. Flipse, Aagtekerke. Klasse VIL Melkgeiten met 2 of min der breede tanden, le prijs geit van K. Kleinepier, Boudewijnskerke; 2e prijs van, P. Wisse, St. Laurens; 3e prijs van J. Vos, Aagtekerke; 4e prijs van J. Janse, Middelburg; 5e prijs van P, J. Kleine pier, Boudewijnskerke; Eervolle vermel ding van P. Geschiere en een niet ver melde. Klasse Vjffl. Lammeren, geboren in 1936, le prijs lam van P. de Visser Gzn., Boudewijnskerke; 2e prijs van Jac. Pop pe, Nieuwland; 3e prijs van A. de Wolf, Grijpskerke; 4e prijs Liza, Flipse, Oost kapelle; 5e prijs van P. Brasser, Koude kerke; 6e prijs van J. de Groot, Grijps kerke; 7e prijs van P. K. van Rooijen, Westkapelle. Klasse IX. Kampioenen, Medaille van mr. P, Dieleman, Elza van J, Poppe, Nieuwland; Reserve Mina van J. v. d. Bosse, St. Laurens. Groepen eerste prijs vier geiten van J. Moens, M. Dellebeke en P, Poppe, tweede prijs 4 van J. Poppe Azn. en J. Poppe Wzn. VARKENS, Klasse Hl, Beeren vanl 2 jaar. le prijs S. no. 170. Eigenaar M. Marinissen, Middelburg; 3e prijzen S no, 186 van P. Cevaal, Ritthem en S no. 169, van S. Janse, Nieuw- en St., Joosland.. Klasse IV. Beeren v,an 2 jaar en ouder 2e prijs St. no. 69 van P. Cevaal, Rit them. Klasse V, Jonge zeugen no. 6899, oor 33% van A. A, van Nieuwenhuijzen, Nieuw- en St. Joosland; 2e prijs no. 6740 en 3493 van P. Bostelaar, 't Zand, Kou dekerke; 3e prijs oor 3467 van M. Vader Arnemuiden; 4e prijs no, 6456 en 3482 van Jac. Besuijen, Oost-Souburg; 5e prijs no. 3314 van J. Poppe Wz., Mid delburg. De huidige bedrijvigheid te Terneuzen herinnert aan een recente periode van welvaart TERNEUZEN. Een simpel berichtje: ,,In verband met de staking der transportarbeiders te Antwerpen heerscht groote bedrijvigheid in onze haven. Zoo liggen hier momenteel langs de kaden, in de kanaalhavens en op het kanaal tusschen de Hoeksche brug en de nieuwe sluis, een twintigtal zeesche pen te lossen en te laden. Eenige heb ben een inhoud van meer dan 10.000 ton, terwijl in de haven ligt vastgemeerd het bijna veertien duizend ton metende Duitsche stoomschip „Gerolstein". De werkzaamheden hebben een vlot ver loop." „Terneuzen?".. Een havenplaats?.. De aandachtige lezer verwondert zich en vermoedt dat de berichtgever zich in de nulletjes heeft vergist, terwijl men zich in scheepvaartkringen verbaast over het feit dat Terneuzen een derge lijke outillage biedt. Er zijn vele doode steden in onze provincie, Veere, Brouwershaven, Zie- rikzee dat eenmaal Antwerpen naar den kroon stak, doch niemand gewaagt er van het stille, Zeeuwsch-Vlaamsche stadje aan de Westerschelde onder de „villes morteste rekenen. En toch is Terneuzen voor zoover het de zee scheepvaart betreft, een sluimerende stad. Wanneer we de geschiedenis van onze stad als zeehaven doorvorschen, hoeven we niet ver terug te grijpen. Terneuzen is een doode stad sinds recenten datum. Men meene niet dat de overal heer- schende malaise de eenmaal heerschen- de bedrijvigheid den doodsteek heeft toegebracht, neen, heel andere factoren hebben dit bewerkstelligd. ....Op den 26sten Augustus van het jaar 1871 vond alhier de plechtige opening plaats van den spoorweg MfechelenTerneuzen, Hierdoor was men verbonden met het Europeesche spoorwegnet. Er opende zich voor onze stad een wijd verschiet. Het groote achterland gevormd door België, Noord Frankrijk, Luxemburg, Zuid-Duitschland, eenz. kon bereikt worden. Er brak voor Terneuzen een tijd van voorspoed aan. Vele zeeschepen vielen onze haven binnen om hun goederen te lossen, waarna deze per spoor het ach terland werden ingevoerd. Vele han den vonden werk, de nijvere midden stand ging vooruit, kortom er braken betere tijden aan voor onze stad. Deze opleving was te danken aan het feit dat Terneuzen gelijkgesteld werd met de Belgische havens voor wat be treft de speciale spoorwegtarieven die hiervoor golden. Op den 24sten Juni 1874 werd tus schen beide landen een overeenkomst geteekend, waarbij deze gelijkstelling' nader werd vastgelegd, en tevens bedon gen dat Nederland de verbeteringswer- ken voorkomende aan het kanaal Gent- Terneuzen zou aanbrengen en onder houden ten bate van de Gentsche haven. Met leede oogen zag echter Antwerpen de verbinding van Gent met de zee aan. De onderlinge strijd tusschen de havens zooals we die ook in ons land gekend hebben, laaide weer op. Antwerpen ageerde hier tegen op heftige wijze, het geen tot gevolg had, dat de Belgische Kamer de overeenkomst in het jaar 1876 verwierp. Ondanks dit feit bleven de speciale tarieven der Belgische spoorwegen bij wijze van gunst gehandhaafd, doch ieder belanghebbende wist dat de toekomst der haven afhankelijk geworden was van de welwillendheid der Belgische regee ring. Toen in Augs. 1914 de wereldoorlog uitbrak vielen in het nabuurland alle speciale tarieven.. Na den wereldoorlog werden op verschillende lijnen de spe ciale tarieven weer ingevoerd, doch de ze golden niet meer voor Terneuzen. Voor het goederenvoorraad ontstonden daardoor zulke enorme prijsverschillen dat het niet meer mogelijk bleek de zee schepen hier te bedienen. Verschillende expeditiekantoren werden opgeheven, o.m, h»t bekende kantoor van Little Johnson, dat een vasten dienst op Lon den onderhield en aan vele arbeiders werk verschafte. Eenige honderden ha venarbeiders die weleer een behoorlijk oestaan vonden, werd het werk ontno men,. Zij zagen met leede oogen, dat thans zoo goed als ella schepen door het kanaal van Terneuzen naar Gent op- stoomden. Men meene niet, dat men hier werk- oos bleef toezien. Vooraanstaande per sonen hebben hun beste krachten er aan g'ewijd, doch helaas het mocht niet ba ten, Terneuzen bleef op het gebied der scheepvaart een doode stad. Het leger van werkloozen is mede ten gevolge van de heerschendë malaise steeds gegroeid. Algemeen hoort men hier de klacht: „wanneer er slechts twee of drie schepen in onze haven losten, dan zouden ruim 200 menschen arbeid kunnen vinden. De onbillijke bejegening van de zijde der Belgische regeering spreekt thans in verband met de staking in de Belgische havens weer duidelijk tot de oudere ha venarbeiders. Vele omstandigheden maken het los sen en laden der schepen in onze haven gunstig. Er worden geen havenrechten geheven, onder alle weersomstandighe den is de haven te bereiken. Zelfs in den barren winter van 1890 op '91 was onze haven open. Het toezicht op de ha ven, het uitvoeren der onderhoudswer ken op het kanaal voor zoover het 't Nederlandsche gedeelte betreft, dit alles is keurig in orde. Moge er eenmaal een tijd aanbreken dat de gunstige ligging opnieuw voor deel zal opleveren. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Bestuurder bleef ongedeerd. Gistermiddag te ongeveer 3 uur is een militair vliegtuig van het type C 5, ge nummerd 506, in de bosschen aan den rand van het vliegterrein te Soesterberg te pletter gevlogen. De bestuurder, een adspirant reserve officier, wilde met het vliegtuig dalen, doch vloog zoo laag ,dat het met de top pen der boomen in aanraking kwam en neerstortte. v Het toestel werd geheel vernield, ter wijl de bestuurder, wonder boven won der, ongedeerd bleef. Het toestel is, voor zoover noodig, gedemonteerd en door militairen naar het vliegterrein overge bracht. POLITIEAGENTEN IN ARREST GESTELD. In den nacht van 3 op 4 Juni werd uit een kiosk op het Mercatorplein te Almsterdam een bedr.ag van ongeveer f 10 gestolen. Door bewoners uit den omtrek werd gezien, dat in dien bewus- ten nacht twee agenten van politie zich bij de kiosk hebben opgehouden en dat een van hen naar binnen is gegaan. De deur van de kiosk werd daarop weer gesloten. De zaak is door de justitie in handen genomen. Gister hebben de bei de agenten een verhoor ondergaan bij den rechter commissaris. Na dit ver hoor zijn beide in het huis van bewaring ingesloten. MET OF ZONDER REISBELASTING! Onder de leuze „Dien den klant" houdt het levensmiddelenbedrijf van Si mon de Wit, dezen zomer een wedstrijd onder zijn geheele winkelpersoneel in Nederland, met als prijs daarop dat het voltallig personeel van 9 winkels in Sep tember een 4-daagsche buitenlandsche reis zal maken. Een aardig idee! VAN EEN BEREID WILLIGEN VOOR BIJGANGER. Eenige dagen gele den kocht een schipper aan een wagen tje op de Hoogstraat te Rotterdam een .bosje paling. Omdat hij, geen klein geld bij zich had, was een voorbijganger, de 26-jarige D. van Z„ zonder vaste woon plaats, zoo bereidwillig een briefje van f 10 voor hem te wisselen. De man ging naar een winkel in die straat, doch hij keerde niet terug, zoodat de schipper zijn gèld kwijt was en van de paling ver stoken bleef. De koopman, de schipper en verscheidene omstanders konden aan de politie, die in het geval betrokken werd, een nauwkeurig signalement op geven van den man, die er met het tien tje van door was gegaan. Een recher cheur heeft daarna een onderzoek inge steld en na verloop van eenige dagen gelukte het hem van Z. op te sporen. De schipper was inmiddels naar Roer mond vertrokken, doch de koopman her kende in hem den man, die zich met het geld uit de voeten had gemaakt. Van de tien gulden was geen cent meer over. Van Z. verklaarde alles op Katendrecht te hebben opgemaakt De man is in ver zekerde bewaring gesteld. POSTBEAMBTE GEARRESTEERD. Dezer dagen is in Den Haag een on geveer 45-jarige beambte der posterijen aangehouden, verdacht van diefstal. Aanleiding tot aanhouding is geweest een vermissing op het Hollandsche spoorstation. Daar niemand anders ter plaatse was geweest dan bovengenoem de beambte, is deze aangehouden. Bij een huiszoeking, welke vervolgens te zijnent plaats heeft gevonden, is een aanzienlijke hoeveelheid goederen voor den dag gekomen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. VLISSINGEN. De „Königstein" is hier heden in de haven aangekomen om stukgoed en passagiers uit te laden. Gisteravond om 6 uur is hier ach ter de Zwemschool een 20-jarige jongen bij het duiken, met het hoofd op de steenglooiïng van het kanaal terecht gekomen. Hij bekwam een 4-tal bloeden de hoofdwonden. In de Zwemschool (Ka naal) werd hem de eerste hulp verleend. LEDEN VAN DE ROODE KRUIS AMBULANCE NAAR ABESSYNIë OP HET LOO. Hedenmiddag zijn het dagolijksch be stuur van het Ned. Roode Kruis, als mede de doktoren die hebben deelge nomen, aan de Roode Kruis ambulance naar Abessynië en de beide helpers, ten paleize Het Loo door H. K. H. Prinses Juliana, presidente van het Ned. Roode Kruis, ontvangen. Te 12 uur arriveer de het gezelschap ten paleize, waar in tegenwoordigheid van H. K. H. de lunch gebruikt werd. Bij Kon. besluit van 15 Juni 1936 is benoemd bij de Kon. Marine-Reserve tot luit. ter zee der le klasse G. J. Bensink. PASSAGIERS OVERVALLEN SCHIPPER. Vier passagiers hadden zich te Scu tari (Turkije) ingescheept op een bootje naar Istanboel. Tijdens de overtocht over den Bosporus overvielen zij den schipper en ontstalen hem een bedrag van 800 Turksche ponden. De kreten van den schipper werden door de be manning van een ander vaartuig gehoord die met de sirene alarm maakten. Na een. zeer opwindende jacht werden de misdadigers ingerekend. STAKERS STEKEN BRUG IN BRAND. Te Jemappes (België) hebben stakers heden een houten brug in brand ge stoken, De militaire autoriteiten hebben opdracht gegeven, de brug te herstel len. MAXIM GORKI OVERLEDEN. De beroemde Russische schrijver Ma xim Gorki is heden te Moskou overle den in den ouderdom van 68 jaar. Gor ki was een zoon van arme ouders. Reeds van zijn negende jaar af kwam hij als leerling in verschillende werkplaatsen, en van het bezoeken van een school of het verkrijgen van onderricht in eeni- gen vorm kon niets komen. Gorki was dan ook een autodidact in den meest volstrekten zin van het woord. Uitslui tend zijn dorst naar kennis en zijn aan geboren intelligentie hebben hem geleid bij de studie, die hem op het peil van ontwikkeling heeft gebracht, dat hij zoo vurig wenschte te bereiken. Zilveren jubileum ds. W. van 't Sant. Heden viert ds. W. van 't Sant, pre dikant bij de Geref. Kerk van 's-Gra- venhage-West zijn zilveren ambtsjubi leum. In 1910 werd hij candidaat en 18 Juni 1911 bevestigd te Oostburg, zijn eerste gemeente. In 1914 vertrok hij naar Voorthuizen, welke standplaats in 1919 met Katendrecht verwisseld werd- In 1923 deed ds. Van 't Sant zijn intrede te Watergraafsmeer, om 1 Mei 1927 in de residentie door dr. K. Dijk bij de kerk van Den Haag W. te worden be vestigd. Dezer dagen slaagde de heer C. J. van Liere, uit K 1 o e t i n g e, aan de universiteit te Philadelphia U.S.A. voor de D.D.S.-graad. worden verkregen. De loopbaan van talrijke groote kooplieden, die hun succes aan de danken, bewijst het

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3