AKKERTJES BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. LEGER EN VLOOT. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. 01 die zenuwhoofdpijn! BURGERLIJKEN STAND. MARKTRERICRTEN. HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD. BELGIE. De stakingsbeweging. DUITSCHLAND. FRANKRIJK. HONGARIJE. BALKAN. VER. STATEN D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Noorsch vliegtuig verongelukt. AKKER.CACHETS Een interessante film ter ge legenheid van de Z.L.M,-da- gen te Middelburg. Morgenavond draait in het City-The ater te M i d d e 1 b u r g, ter gelegenheid van de Z.L.M.-dagen te dezer stede, een afzonderlijke film, betrekking hebbende op het Nederlandsche Trekpaarden Stamboek. Wij waren hedenmiddag in de gelegenheid het proefdraaien van deze rolprent bij te wonen en we maken dankbaar van de gelegenheid gebruik al degenen, die belangstelling hebben voor het Nederlandsche trekpaard en wie, die in Zeeland iets met het boeren bedrijf te maken heeft, koestert die be langstelling niet1? op te wekken zich vooral het genoegen niet te laten ont gaan, deze film te zien. Het eerste deel behandelt het trek paard in z'n daagsche doen: aan den ar beid, trekkend het kouter door de zware Zeeuwsche klei-oceanen, de maaimachi- ne door de volle tarwe-aren snijdend, den rijken oogst in de schuren rijdend en, tenslotte, ook nog het trekpaard voor de zware sleeperswagens eener bier brouwerij. Het tweede en langste stuk is gewijd aan een paardendag in 's-Her- togenbosch, waar we de stamboekkeu ring van begin tot einde, voor en achter de schermen, mee maken. Vele autoritei ten en bekenden zien we op het doek verschijnen: onzen nu al populairen mi nister van landbouw Deckers, den dir- generaal, vele Brabanders en Zeeuwen- en mr. Van der Minne eenige malen ten voeten uit, tenslotte een dikken prijs in ontvangst nemend. Maar de hoofdzaak is toch wel het prachtige paardenmateriaal. Daarvan zal kundiger oog dan het onze zeker nog meer genieten, maar zelfs voor den on- deskundigen belangstellende is het heel mooi. De staking in de mijnindustrie is vol ledig; zoowel in De Borinage als in de streek van Charleroi en het bekken van Luik, hebben alle arbeiders het werk neergelegd. In het gebied van Luik be draagt het aantal stakers meer dan 100.000, daar de metaalbewerkers en de arbeiders in openbaren dienst zich bij de beweging hebben aangesloten. Tot nu toe is alles betrekkelijk kalm verloopen. Alleen te Luik hebben zich enkele opstootjes voorgedaan. De sta kers hebben nl. gepoogd het tramver keer stop te zetten tusschen Luik en Herstal. Te Seraing is een staking uitgebroken in de fabrieken Tubes de la Meuse en bij Cockerill. De rijkswacht is in de ge westen, waar de staking heerscht, aan zienlijk versterkt. Staking te Gent. Maandagochtend is er staking uitge broken in de werkhuizen der maatschap pij Carels, de scheepsbouw- en scheeps herstellingmaatschappij te Gent, waar 1200 arbeiders in dienst zijn. Het geschil betreft een loonkwestie. Er wordt een minimumloon van 4 frank per uur gevraagd. Men is in syndicalistische kringen te Gent van oordeel, dat, indien het ge schil niet mocht worden bijgelegd de staking in de Gentsche metaalnijverheid algemeen zal worden. De staking in de haven van Antwerpen, De staking in de haven van Antwer pen is nog steeds algemeen en heeft zelfs nog eenige uitbreiding genomen, daar ook de vrachtauto-bestuurders zich bij de staking hebben aangesloten. De zeelieden hebben in een gisteren gehouden vergadering besloten geen schepen meer te bemannen, waarop tij dens de staking werd gewerkt. In de diamant-industrie is het werk volledig hervat. EEN RIJKSKOLONIALE BOND GESTICHT. De „Völkische Beobachter" publi ceert het volgende bericht: „het in 1882 in Frankfort a. d. Main, met vorst Ho- henlohe Naumburg als president opge richte Duitsch koloniaal genootschap, dat zich in 1884 aaneensloot met het door dr. Carl Peters gestichte genoot schap voor Duitsche koloniën, is op 13 Juni j.l. door een besluit van de gede legeerden-vergadering ontbon'den. Zijn taken zijn door den Rijks kolonialen Bond overgenomen, die eenige dagen geleden, als ingeschreven vereeniging is opgenomen in het vereenigingsregister van het district Berlijn en die thans de eenige organisatie vormt, welke tot taak heeft de koloniale gedachte in het Duitsche volk wakker te houden. Met de stichting van den Rijks Kolo nialen bond zullen ook de tot dusverre bestaan hebbende afzonderlijke vrije organisaties, die op koloniaal gebied, sociale bedrijvigheid ontplooiden, ont bonden worden en hun taak overdra- £en aan Jen Rijkskolonialen Bond. De ontbinding dezer organisaties, in het bijzonder van het Koloniale Genoot schap mag niet plaats vinden zonder dat de oogen van het Duitsche publiek zich nogmaals richten op de roemvolle traditie van het genootschap en zijn voorzitters die het eer en aanzien heb ben verschaft; dr. Carl Peters en de Ia- tere voorzitters, hertog Johann Al- brecht, gouverneur dr. Seitz en gou verneur dr. Schnee. De Rijkskoloniale Bond zal onder zijn bondsleider, gene raal ridder Von Epp, tot taak hebben de traditie van het oude Duitsche koloni ale genootschap in eere te jhouden. DE STAKINGEBEWEGING. Te Parijs en naaste omgeving zijn thans nog 60.000 personen in staking, van wie 32.000 employé's van groote warenhuizen. 300.000 arbeiders hebben gisteren het werk hervat VEERPONT OP DE DONAU GE KAPSEISD. Tientallen slachtoffers. Bij Ujpest is op de Donau, tusschen hèt eiland Szunyoc en den linkeroever, een veerpont, waarop zich 60 perso%en bevonden, waarschijnlijk ten gevolge van overbelasting gekapseisd en gezon ken. Het ongeluk geschiedde Maandag tegen middernacht. Omstreeks 1 uur wa ren 6 dooden geborgen, en 20 opvaren den waren gered, terwijl het lot der ove rige 34 nog niet bekend was. Zij zijn vermoedelijk echter verdronken. De op varenden waren employé's van de tr,am, die van een feestmaaltijd op het eiland terugkeerden. RAMPZALIGE ONTPLOFFING. Talrijke slachtoffers. Gistermorgen heeft zich in het club huis van de jagersvereeniging te Sophia (Bulgarije) een ontploffing voorgedaan, tengevolge waarvan zes personen wer den gedood en twaalf gewond De ontploffing ontstond in een opge slagen voorraad jachtbenoodigdheden, waaronder zich een hoeveelheid kruit bevond Verschillende gewonden verkee- ren in hopeloozen toestand. WOLKBREUKEN EN WERVELWIN DEN IN FLORIDA. Vliegtuig verongelukt. Naar uit Jacksonville in Florida ge meld wordt, hebben wolkbreuken en wervelwinden in het Zuiden van den staat groote overstroomingen veroor zaakt. Verscheidene plaatsen staan on der water. Te Bonita Springs staat het water meer dan drie meter hoog. Het overstroomde gebied is van de buiten wereld geïsoleerd. Gedurende den storm is een vliegtuig van de kustwacht in de golf van Tampa in zee gestort, waarbij de drie inzittenden om het le ven kwamen. EEN KLUCHTIGE BEGRAFENIS TE NIJMEGEN. De dag, voorafgaande aan het feeste lijk openstellen van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen, had een droefgeestig einde, een treurende stoet trok door de straten, met zich medevoerende een oud-ge diende, die in smaad en vernedering zijn laatsten gang ging Nijmegen droeg zijn melkkoetje ten grave: de oude gierpont die jarenlang de oeververbinding tot stand bracht. De lijkstoet vormde zich gisteravond voor de studentensociëteit op den Oranjesingel. De corpsvlag van „Carolus Magnus", met rouw omfloerst, werd aan het hoofd meegedragen in een groep ruiters. Dan volgden de aanzeggers en doodbidders met hun steken en zilveren galons, als teeken van buitengewonen rouw geweldige sluiers torsend aan hun hooge hoeden. Een muziekcorps volgde. Een zwart gedrapeerde sleeperswagen getrokken door zware Luxemburgsche hengsten, stond gereed om „het lijk" op te nemen. Het lijk, dat was het model van de oude gierpont „Zeldenrust", dat de stoet ging afhalen aan de oude lig plaats aan de Waalkade. De uitvinder van de gierpont, de 17de eeuwer Hen- drick Heuck, liep treurend achter den lijkwagen. Als symbool van geknakte kracht werd de stoet besloten door een oude automobiel, smadelijk met een paard bespannen. De muziek mijmerde, dat „alles naar den bliksem gaat"Onder veel be kijks trok de stoet naar de Waalkade, waar het personeel van de veerpont het getimmerde „lijk" op den wagen zette. De veerbaas Derksen' hield daarbij een roerend speechje, wat den inhoud be treft aansluitend op bovengenoemden tekst der muziek. Nog meer geroerd dan tevoren, trokken de studenten voort langs de straten der oude stad. Op de meegevoerde lilliput-gierpont troonde een veerbaas, bij het stuurrad en de hel als attributen een pijp en een kruik dragend. De voorzitter van de Waalbrug-com missie, mr. K. Weve hield van het bordes van de Waag op de groote Markt een rede, welke door luidsprekers werd uit gezonden. Spr. hechtte eci reusa chtige krans van beukeblaren a;<:/ den rouwwagen. Het talrijke publiek Toonde zich met de rede en de overige 'echt ^heid zeer inge nomen. Op een terrein aan den Bijleveldsingel hield de stoet voor de laatste maal halt. De harmonie „Nijmeegsch Vrijwilli gerscorps" gaf een aandoenlijke vertol king van het thema „Zeldenrust eeuwig- rust". Het eind was, dat de pont-in-zak- formaat van den wagen werd gesleept en in brand werd gestoken. Na zooveel droefenis werd door de studenten in hun corpsgebouw troost gezocht, en ge vonden. DE VERDUISTERING TEN NADEELE VAN DE NED. HERV. GEMEENTE TE DEN HAAG. De Haagsche rechtbank heeft heden na verhoor van den verdachte, de ge vangenhouding bevolen van den regent boekhouder van het weeshuis der Ned. Herv. gemeente te 's-Gravenhage, E. G. van H., die, zooals bekend, is gearres teerd wegens verduistering van een be drag van ongeveer 70.000, ten nadeele van de Ned. Herv. Gemeente. 's-Gravenhage: 1 doode. Op het Bezuidenhout te Den Haag is de 75-jarige voetganger L, E. C. uit Wassenaar gisteren bij het oversteken van den weg door een auto aangereden De man is heden aan de gevolgen over leden. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 16 Juni wa ren de volgende personen gedagvaard: Gr. B„ echtgen. van J. van B., 30 j., zonder beroep te Arnemuiden, wegens mishandeling van Klaas Meulmeester te Arnemuiden op 16 Mei j.l. door hem met een ijzeren hamer tegen zijn hoofd te slaan waardoor hij bloedend werd verwond. Eisch: 25 b. s. 20 d. h.; vonnis 25 b. s. 15 d. h. Br. L., huisvr. van M. N., 40 jaar, zon der beroep te Yerseke, wegens belee- diging van J. Pekaar te Yerseke op 28 April 1.1. Eisch en vonnis: 10 b. s. 5 d. h. M. M. W., 27 j., manufacturier te Ber gen op Zoom, wegens mishandeling van H. van Loenhoud te Goes op 5 Mei 1.1. door hem met een auto-slinger op zijn hoofd te slaan. Eisch: 25 b. s. 20 d. h.; vonnis 25 b. s. 15 d. h.; Th. F. S., 33 j., marconist te Zierikzee wegens mishandeling van de Rijksveld wachters Duijne en Schipper te Mid delburg op 14 Mei 1.1. 'door hun te slaan en te stompen, toen zij hem moesten overbrengen naar de strafgevangenis te 's Gravenhage. Eisch 25 b. s. 10 d. h. en een maand voorwaardelijk proeftijd 3 jaar; vonnis: 14 dagen gevangenisstraf. Verdachte teekende hooger beroep aan. J. D., 19 j., kanaalventer, te Wemel- dinge, wegens beleediging van den Ge meente-veldwachter Van Hoorn te We- meldinge op 19 Mei 1.1. toen deze sur veillancediensten verrichtte en hem een oproeping overreikte wegens een door hem gepeegde overtreding. Eisch: 15 b. s. 10 d. h.; vonnis 5 b. s. 5 d. h. P. de B., 66 j., arbeiders te Nisse, we gens wederrechtelijk binnendringen in een schuurtje op het besloten erf van Jan Meeuwse, te Nisse in den nacht van 6 op 7 Mei 1.1. Eisch: 25 b. s. 20 d. h.; vonnis 25 b. s. 10 d. h. W. S., 46 j., molenaar te 's Graven polder, wegens het koopen van 2 Amerikaansch grenen balken van D. A. Br. en W. A. van L. te 's Gravenpolder op 20 April 1.1. terwijl het aan zijn schuld is te wijten dat die handeling door misdrijf verkregen voorwerpen be trof, daar hij kon vermoeden dat die balken ergens opgevischt waren. Eisch en vonnis: 20 b. s. IC d. h. A. R., 51 j., landbouwer, le Oostka- pelle, wegens huisvredebreuk in de wo ning bewoond door F. Dekker en Leun- tje Dekker, welke laatste hem had ge last de woning te verlaten, te Oostka pelle op 7 Mei 1.1. Eisch en vonnis f 20 b. s. 10 d. h. H. K., 22 j., werkman, te Middelburg, wegens diefstal van een zak met scha penwol, .toebehoorende aan J. Moerdijk te 's Heer Arendskerke op 6 Mei 1.1. Eisch en vonnis 15 b. s. 7 d. h. M. van W., 26 j., koopman te Mid delburg, wegens het koopen van een zak met schapenwol van H. Kr. te s Heer Arendskerke op 6 Mei 1.1., terwijl dien zak met schapenwol door misdrijf was verkregen. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Von nis 20 b. s. 10 d, h. en 14 dagen gevan- gennisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De sergeant-majoor-administrateur P. Feenstra, werkzaam bij de school voor dienstplichtige onderofficieren admini strateur te Middelburg, wordt met ingang van 1 Juli a.s. aangesteld tot ao- judant-onderofficier-administrateur bij genoemde school. Weinig animo voor de amateurs-club- leiders-cursussen van den Z.V.B. Bij verschillende gelegenheden is er van de zijde der vereenigingen bij den Z. V.B. op aangedrongen iets te doen voor de training van haar spelers. Met deze verzoeken heeft de Bond rekening ge houden, Er zijn stappen gedaan bij den K.N.V.B. om met medewerking van de T.C. van die organisatie, cursussen ge organiseerd te krijgen ter opleiding tot amateur-clubleider. Pas geleden is een oproep geplaatst v.oor een cursus te Goes, speciaal voor de kleinere vereeni gingen op Zuid-Beveland, waarvan ver schillenden tot de verzoekers als boven bedoeld behoorden. Het resultaat van den oproep is be droevend. Van slechts twee specifieke Z.V.B.-vereenigingen werd antwoord ontvangen, dat aan den cursus zal wor den deelgenomen door één of meer le den, die na den cursus in hun club lei ding willen geven bij de training. Vroeger heeft het ontbreken van der gelijke cursussen wel eens critiek op het bestuursbeleid van den Z.V.B. uitgelokt. Ten onrechte dus. De actieve club-men- schen, die onmiddellijk zich aanmeldden, zullen de dupe worden, omdat een cur sus bij zoo weinig animo natuurlijk geen doorgang zal kunn envinden. NEDERLANDSCHE RADIO-UITZENDINGEN NAAR DEN VREEMDE. Het hoofdbestuur van het Algemeen Ned. Verbond heeft aan den minister van binnenlandsche zaken een brief ge schreven, waarin het onder meer ver klaart: „Wij achten het een groot nationaal belang, dat alle overzeesche gebieds- deelen van het rijk geregeld uitzendingen van de Nederlandsche radio-stations ont vangen, maar te weinig wordt ook nog aandacht gewijd aan de vele landge- nooten, die buiten het rijk gevestigd zijn, in Noord- en Zuid-Amerika, in Zuid- Afrika, Australië, enz., terwijl handha ving en versterking van de Nederland sche cultuur ook zeer gebaat zouden zijn, wanneer het Zuid-Afrikaansche volk zou kunnen kennis nemen van hetgeen door onze stations uitgezonden wordt. Reeds verschillende malen hebben wij met de Phohi te Eindhoven overleg ge pleegd over uitzending buiten Neder- Iandsch-Indië, maar het is deze instel ling, die, wat Indië betreft zulk prachtig werk verricht, nog niet mogelijk ge maakt, haar arbeidsveld uit te breiden, aangezien haar de middelen daarvoor ontbreken. In de eerste plaats zal de uitbreiding der technische hulpmiddelen ongetwij feld groote uitgaven vereischen, maar ook de verzorging der programma's kost veel geld, omdat het natuurlijk niet mo gelijk zal zijn, op dezelfde uren naar alle hoeken der aarde uit te zenden. Het hoofdbestuur uit de vrees, dat wanneer de minister niet de leiding neemt, in overleg met de omroepver- eenigingen, een organisatie tot stand te brengen, die den Nederlandschen om roep voor de geheele aarde verzorgt, een goede oplossing nog zeer lang op zich zal laten wachten. Daarom verzoekt het den minister met aandrang, dit vraagstuk ter hand te nemen. AUSTRALIË VOOR OPHEFFING DER SANCTIES. De Australische ministerpresident heeft aan Bruce, den Australischen hoo- gen commissaris te Londen, het stand punt der regeering ten aanzien van de sancties medegedeeld, met de opdracht, de Engelsche regeering daarv,an in ben nis te stellen. Hoewel de inhoud dezer mededeelingen niet bekend is gemaakt, gelooft men, dat Australië opheffing der sancties verlangt, al zou dat slechts zijn in verhand met de handelsverliezen. Alle zeven inzittenden gedood- Het Noorsche passagiersvliegtuig „Havoern", van den luchtdienst Bergen DrondjemTronsoe, behoorende tot de Noorsche luchtvaartmaatschappij is hedenmorgen tijdens mist tegen den berg Lihesten aan de Noordkust van de Sogne-fjord gevlogen en neergestort. Het toestel is gevonden op een berg helling op 400 meter hoogte. Alle ze ven inzittenden, n.l. vier leden der be manning en drie passagiers zijn om het leven gekomen. (Ongecorrigeerd.) UITBREIDING DER STAKINGEN IN BELGIë. Uit Brussel wordt gemeld: In het Luiksche heeft de staking, die in de mij nen algemeen is, zich uitgebreid tot de metaalindustrie en tot de openbare dien sten. De tram rijdt echter. In Henegou wen staken de mijnwerkers en de arbei ders van sommige metaalfabrieken en steengroeven. Vanavond zullen de arbei ders in de haven van Gent het werk neerleggen. Ook in Vlaanderen zijn en kele metaalfabrieken door de stakings beweging getroffen. In de omgeving van Luik en in Oost- v manderen is eenige onrust te be merken. In het algemeen heerscht er echter rust in het land. maar daartegen zijn immers dio AKKERT JES" een ware uitkomst! Ondervindt T zelf en neem 1 of 2 Volgers recept van Apotheker Dumortt (Ingez. Med.) IT^D Ook tramdienst te Luik ge staakt. Nader wordt gemeld: De toestand te Luik is tegen den mid dag ernstiger geworden. In verband met dreigementen der stakers is de tram- dienst geheel stopgezet. Sterke afdee- lingen politie en gendarmerie bezetten het centrum van de stad en verspreiden optochten. Vlissingen. Van 1115 Juni, Ondertruowd: F. Delvoije 31 j. en P. S Stroosnijder 25 j. Bevallen: J. W. P. M. Smals, geb, Ot- ten z. Overleden: G. M. M. Demoor, 32 j., vrouw van R. F. Haarsma W. Meijer 30 j. ongeh. J. Florusse, 66 j., wedn. van M. J. C. van Hercules (VC) Zoutelande. Over Mei. Bevallen: C. Geschiere, geb. Boogaard, zoon. Getrouwd: W. Koppejan wedn. 46 j. met J. Adriaanse wed. 37 j.; G. Wou ters 28 j. jm. en E. Dingemanse 27 j. jd.; P. Lous 26 j, jm. en S, Melis 23 j, jd,; J. Dekker 29 j. jm. en D. Maas 26 j. jd.; J. Simonse 25 j. jm en M, Ge schiere 25 j. jd. Middelburg, 16 Juni. Op de ochtendveiling deed fruit: perziken 410 ct. per stuk; roode bessen 6266 ct., tomaten 1523 ct., aardbeien: Mada me Moutot 1113, Lanton Noble 16 24, Deutsch Evern 1020, Jecunda 16 12, Madame Lefébre 10-12, Breda- sche 34, Zwartjes 42 ct., alles per kg. Middelburg, 16 Jun. Op de ex portveiling deden kruisbessen 4,40 p. 100 kg. G o e s, 16 Juni. Op de veemarkt wa ren heden aangevoerd: 82 biggen. Op de veiling der V.P.Z. waren aange voerd 8164 eieren, 2.40 per 100; klei ne 1.70. Officieele noteering: fabrieksboter in koopsprijs 7714, boerenboter 75, winkel prijs 85; tweede kwaliteit 70, afwijkende 60 ct.; Kipeieren 2.20; winkelprijs 3.20; poelje-eieren 1.50; eendeieren 2.20; g'roote ganseieren 6; kleine ganseieren 4. Handelaren: boter 65 cL; kipeieren 2.20; eendeieren 2.20; ganseieren 4 R o t t e r da m, 16 Juni. Op de vee markt van heden was de aanvoer in to taal 2915 dieren ongeveer verdeeld als volgt: vette runderen 804, magere id. 473, vette kalveren 155, g'raskalveren 63 nuchtere kalveren 916, varkens 4, paar den 236, veulens 8, schapen of lamme ren 221, bokken of geiten 35. vette koeien le kw. 56, 2e kw. 50, 3e kw 3842; vette ossen le kw. 50, 2e kw 47, 3e kw. 3842; stieren le kw. 48, 2e kw, 44, 3e kw. 3640; per stuk le kw. 2,45, 2e kw. 200, 3e kw. 110; vette kalveren le kw. 70, 2e kw, 55, 3e kw. 3842; graskalveren 2e kw. 42, 3e kw. 32, per stuk le kw, 45, 2e kw. 30, 3e kw. 20; slacht nuchtere kalveren le kw. 32, 2e kw. 27, 3e kw. 22; per stuk le kw. 32, 2e 2e kw. 6, 3e kw. 4; fokkalveren per stuk le kw. 15, 2e kw. 12, 3e kw 9; slacht- paarden le kw, 41, 2e kw. 35, 3e kw. 31, per stuk le kw. 160, 2e kw. 120, 3e kw. 85; Werkpaarden per stuk le kw. 260, 2e kw. 160, 3e kw. 110; Hitten le kw. 110, 2e kw, 80, 3e kw. 60; schapen le kw. 40, 2e kw 37, 3e kw. 29, per stuk le kw. 20, 2e kw. 16, 3e kw. 12; lamme ren le kw. 39, 2e kw. 36, 3e kw. 28, per stuk le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw, 10; kalfkoeien per stuk le kw, 200, 2e kw. 160, 3e kw. 100; melkkoeien per stuk le kw. 205, 2e kw. 165, 3e kw. 116; vaar zen le kw. 130, 2e kw. 95, 3e kw. 75; pinken le kw. 95, 2e kw, 80, 3e kw. 65. Eieren Rotterdamsche veiling: Aangevoerd 150.000 stuks. Prijzen voor kleine kipeieren: 2,353.20. Vette koeien en ossen met kalmen handel tegen onveranderde prijzen. Pri ma koe tot 60 cent dito os tot 53 cent. Stieren met tfamelijken (handel tegen vorige weeksche prijzen. Vette kalve ren met redelijken handel, le en 2e srt. onveranderd en 3e soort iets duurder. Prima's tot 80 cent. Graskalveren met matigen handel en prijshoudend. Slacht en fokkalveren, matigen handel, prijzen bleven gehandhaafd. Paarden handel flauw. Slacht- en werkpaarden prijzen stabiel. Slachtpaarden iets minder. Schapen en lammeren tragen handel en prijzen nauwelijks te handhaven. Kalf- en melkkoeien matigen handel, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken stillen han del; onveranderde prijzen.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3