Zntphensche Courant OP REIS Abonneert V op- en adverteert in de Uitgevers: W. J. Thieme Cl? Zutphen Waar gaat men heen, in België BURGERLIJKE STUB. MftRKTBERIGHÏm Schulte Thieme AMSTERDAM. Hotel «Neut», DRIEBERGEN-RIJSENBURG HATTEM. Hotel Pension «Flip Hul». PRINCENHAGE. VELP (Gld.). Hotel „Naeff". Onbestemde gevaren schij nen te dreigen. Kalmte bij Examens. Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland. AGENDA van Uier- moMen Verbandwatten Verbandgaas Windsels Snelverbanden Hansaplast Leukoplast Eng. pleister Sanderplast, de onzicht bare en rekbare pleister. V erband trommels Zakverbanddoozen Absorba- Verbandstolfen Zellsluitend Poreus verband Meest verspreide Dagblad in Zutphen en Omstreken en in de Graafschap (Van onzen correspondent). Brussel, 11 Juni 1936. De Belgische politiek geeft, sedert de verkiezingen, een hopeloos schouw spel te zien, dat door het publiek met een angstig gevoel wordt gevolgd. Men heeft het gevoel alsof onbekende ge varen het land bedreigen en de heer Van Zeeland heeft, in een radio-rede, den dag waarop hij door den Koning werd belast met de vorming van een kabinet, ook in dezen toon gesproken. Donderdag was het beslissende oogen» blik aangebroken voor de oplossing van de crisis, waarnaar iedereen ver» langt, en vooral de op orde gestelde bevolkingsgroepen, die volstrekt niet tegen zelfs diepgaande hervormingen zijn gekant, maar die de verwezenlijking verwachten zonder brutale schokken. De heer Van Zeeland had eerst de lei ders van de groote partijen geraad pleegd over zijn programma en h,ad 'n zekere eensgezindheid bereikt. Donder dag ging het over de quaestie van de personen, die van zijn regeeringsploeg deel zouden uitmaken. Hierop is hij ge strand en tot de verbazing van ieder een is hij bij den Koning geweest om te pielden d,at hij zijn opdracht niet kon uitvoeren. Onmiddellijk heeft de Ko ning opnieuw de vertegenwoordigers van de liberale, katholieke en socialis tische parlementaire groepen bij zich ontboden. Er heeft nadien nog een beraadslaging plaats geh,ad tusschen de politieke leiders en men i6 zeker dat de heer Van Zeeland zal terugkomen, om andermaal een poging te doen, en met een samenstelling voor den d,ag te ko men die ongeveer het kabinet benaderen zal, dat aan het bewind is gekomen bij de devaluatie en nu nog de loopende zaken afhandelt, zooals dat heet. In de kringen van de Wetstraat, waar de journalisten thans geen oogenblik uit het ministerie van den premier ver dwijnen, om de onderhandelingen te volgen, verklaart men d>at Van Zeeland niet is geslaagd, omdat hij niet heeft gewild dat de verschillende personen die hij raadpleegde, alvorens hem hun besluit mede te delen, eerst den raad gingen inwinnen van de politieke groe peeringen waartoe zij behooren. Het gebeurt maar ,al te dikwijls dat het lot van het land blijkt af te hangen van de pourparlers van een politiek clubje, dat eigenlijk slechts een zeer beperkt orgaan is van de openbare meening. Hij heeft niet gewild dat dit spelletje zich her haalde, op een oogenblik dat de toe stand een onmiddellijke aaneensluiting eischt van al degenen die op grondwet- telijken grondslag het land verder op ordelijke wegen willen leiden, zonder hun oogen te sluiten voor de werkelijk heid, die zekere radicale maatregelen eischt, en zulks met een dynamisme en een jeugdige geestdrift, die op de bevolking moet overslaan en een atmos feer van vertrouwen moet scheppen in breeden kring. Naar de beslistheid waarmee de regeering zal optreden, zal zij in haar taak kunnen slagen, en deze taak bestaat hoofdzakelijk hierin de politiek wanordelijke elementen den weg te versperren en tevens de econo mische herleving van het land zoodanig verder te bevorderen, dat de toekomst weer vaster vormen aanneemt en een zekere stabiliteit wordt verkregen, die ten slotte voor het land gunstig moet zijn. Men ziet hier natuurlijk met angstige oogen naar wat er in Frankrijk gebeurt en in verband met de agitatie die tot de staking in de dokken te Antwerpen heeft geleid, terwijl ook door de dia mantbewerkers een wilde staking, met communistischen inslag is begonnen, welke echter door het syndicaal bestuur radicaal- werd verloochend, wat een be tere politiek is dan deze van het trans portsyndicaat, is men volstrekt niet ge rust. Wij schreven reeds dat van com munistische zijde gepoogd wordt de havenstaking van Antwerpen uitbrei ding te doen nemen naar andere groote bedrijven. Tot dusver is men hierin niet geslaagd, doch onder den drang van de politieke om standigheden is alles mogelijk. Wan neer de socialisten het geweer van schouder veranderen, kan de toestand een andere wending nemen. En wegens het succes van het Volksfront in Frank rijk, met de maatregelen van Blum's regeering, gaan hier ook stemmen op voor een dergelijke politiek. De uit gebreide socialistische partijraad heeft vanavond te Brussel vergaderd en men heeft er bitter betreurd dat Vander- velde geen regeering heeft kunnen - tot stand brengen, die het stelsel van het Fransche volksfront ook in België had kunnen toepassen. Van socialistische zijde is ook een motie aangenomen waarin hervormingen als de 40-urige ar beidsweek worden geëischt, en het ver dere programma van het Volksfront van Blum wordt overgenomen. En dan rijst natuurlijk de vraag, waar het heen gaat met de Belgische politiek, wan neer men tevens vaststelt dat niet al leen de wijze waarop Van Zeeland zijn regeering wilde vormen tot een misluk king leidde, maar dat ook de wedijver tussqhen ^personen en /de onmogelijk heid, waarin de partijleiders zich be vinden, om. cifstand te doen van het eng begrepen partijbelang, het een pre mier onmogelijk maakt opbouwend te werken, in een algemeen belang. Want dat ook blijkt op het laatste oogenblik wel een kink in den kabel te hebben gebracht. Vein katholieken kant zijn er wel geen moeilijkheden, doch van li berale zijde is er een campagne om in de oppositie te treden. Het oogenblik is hiervoor wel slecht gekozen en men ziet hierin weer de onbekwaamheid, van zekere nieuw gekozenen, om zich op een hooger plan te plaatsen dan dat van zuiver electoralisme. Vooral Van- dervelde schijnt aan socialistische zijde op het laatste oogenblik moeilijkheden te hebben verwekt door voor zich zelf wat anders te eischen dan het onder- voorzitterschiap van den ministerraad zonder portefeuille en een portefeuille meer voor een socialist. Over het pro gramma zelf van den hr. Van Zeeland schijnt er niet het minste meeningsver- schil te bestaan. Juist daarom is de meening algemeen verspreid dat nie mand anders dan Van Zeeland opnieuw op het politiek terrein zal verschijnen. Wij wezen er reeds op dat Van Zee land politieke en andere hervormingen op zak heeft, waarvan sommigen zeg gen dat zij slechts een pleister zijn op een houten been, omdat de openbare meaning reeds veel verder staat, terwijl anderen meenen dat zij opschudding moeten verwekken, en in elk geval van ingrijpenden aard zijn. Wij houden het met de laatsten. De vraag is slechts of de heer Van Zeeland, die geen politiek man is wel het voldoende politieke in zicht bezit om zijn maatregelen doel matig op te vatten en door te drijven, zonder in de valstrikken van een of an dere manoeuvreerende politieke groep terecht te komen. Energie heeft hij ech ter voldoende om zich te doen gelden. Een goed begin is het halve werk. Mijnhardt's Zenuwtabletten verzekeren U een goed begin, want zij helpen U over Uwe aanvankelijke zenuwachtig heid heen. Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) Goes* Bevallen: P. Sinke, geb. Rejack d. (ttZJ Middelburg, 12 Juni, Op de vei ling deden: Asperges 1126 c., Tuin- boonen 1520 c., Spinazie 1321 c., Postelein 1219 c., Moskrul 35 c. Zuring 24 c., Wagenaarsboonen 47 55 c., Suikerboonen 49 c., Stamsnijboo- nen 4353 c„ Stamprincessenboonen 52 59 c., Doperwten 1522 c. Peulen 1530 c,, alles per kg, Peën 38 c., Kroten 47 c., Uien 12 c., Selderie 2 5 c. Peterselie 11,5 c., Rabarber 1,5 3 c., Sjalotten 23 c., alles per bos, Bloemkool 311 c., Andijvie 13 c., Kropsla 0,51,5 c., Komkommers 37 c., alles per stuk, Peterselie 711 c„ Kunne 46 c., Selderie 1116 c., Ker vel 68 c., Zuring 69 c., alles per chip, Tuinkers 34 c„ Tomatenplanten 13 c., per 10 stuks. Bloemen: Petunia 12 c., Begonia 5 c., Perithyrum 46 c., alles per stuk Iris 3 c., Anjers 14 c., Lathyrus 1 c., Gla diolen 5 c., alles per bos, Pioenen 820 c., Lobolitas 9 c., Argutiums 14 c„ Le lies 5 c., alles per 10 stuks. Goes, 12 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote Veiling. Kruis bessen 4 104,30, per 100 kg'. Kleine Veiling: Aardbeien 2030, id. He soort 1316, Spinazie 7, Tuinboon en 13, Doperwten 1120, Peulen 1021, Gele boontjes 36 Stekkomkommers 5 7, Oude Aardappelen 33,80, idem Drielingen 1,80, Vroege Aardappelen 7,708,70, idem Drielingen 56,50, Witte Komkommers A 3,904,30, idem B 3,204, idem C 2,50—3,30, Groene Komkommers A 4, idem B 33,10, id.1 C 2,503 30, per 100 kg, Bloemkool 7 13, idem lie soort 57, idem Ille en Stek 24, Groene Savoyekool 4, Krop sla 12,60 idem He soort 0,601, per 100 stuks, Wortelen 69, Radijs 2,60, Rabarber 56, Selderij 2 403,90, Sja lotten 12,60, Pioenrozen 37, Rozen 2, Korenbloem 3, Lupinen 3 Anjelieren 3, Blauwe Irissen 3, per 100 bos, K a p e 11 e, 12 Juni. Veilingsvereeni ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling 11 Juni 10 30 v.m.: Kruisbessen 44,10, per 100 kg. Aardbeienveiling 10,30 v.nj,: Mad. Lefebre 1922 per kg. f Kleine Veiling: Aardbeien 2028, per kg, Komkommers 4, per stuk Kropsla 0,901, per 100 krop, Radijs 1,10 per 100 bos. Groote Veiling 12 Juni 10,30 v.m.: Kruisbessen 44,10 per kg. Aardbeienveiling' 10,30 vm.: Mad. Lefebre 2027 per kg. Kleine Veiling: Aardbeien 2026, Tomaten 2829, Tuinboonen 89,50, Doperwten 1718 Postelein 12, per 100 kg, Kropsla 0.552,20, per 100 krop, Komkommers 45, per stuk, Bospeen 4, Rabarber 1,50, beiden per bos ONTVANGEN BOEKEN. ,,Kampeeertocht naar de Mont-Blanc" door Machteld den Hertog Er was eens een tijd, dat de bevolking van onze middelbare scholen niet blasé was; een tijd waarin politieke speldjes de juist aangevangen ontwikkeling der jonge menschen niet abrupt stop zetten. Voor vertegenwoordigers van de ge neratie uit dien tijd, èn voor de ontvan- kelijken van dezen tijd heeft Machteld den Hertog haar kampjournaal geschre ven. Het is het logboek van een tocht door jonge menschen in een grootsche na tuur. Een fantasie is het niet; ten over vloede constateert de schrijfster dit in een noot aan het einde van het boek. Terzijde gestaan door een reeks voor treffelijke illustraties van eigen hand geeft ze ons de wederwaardigheden weer van een groepje van zes kampeer ders, die een fietstocht maken door de Fransche Jura naar den Mont-Blanc. En ze weet uitstekend weer te geven de emoties van 't zoeken n,aar een ge schikt kampeerterrein, de perikelen, die het fourageeren meebrengt, als wel de stemming bij allerlei kjampvoorvallen, die juist het kampeeren voor de echte liefhebbers maakt tot de eenig aan vaardbare vorm van vacantie-genot. Daarom is het een boek geworden voor jeugdige optimisten; de papieren wensch-droom van veel jonge harten. M. G. B. van Goor Zonen s uitgevers Mij., Den Haag. Bij de Uitgevers Mij. H. P. Leopold te Den Haag verschenen twee kinder boeken van de schrijfster E. F. Latti- more, nl. Kleine Sjang'" en „Kleine Sjang en zijn vriendjes". De schrijfster bekend met China vertelt in deze boe ken, die op elkaar aansluiten, de lotge vallen van een Chineeschen- jongen van vijf jaar en zij vertelt in haar boeken te vens hoe eigenlijk de Chineesche kinde ren leven. Beide boeken bevatten vele aardige teekeningen. De Nederlandsche bewerking is van Clara Asscher-Pink- hof. Bij de uitgevers Gebrs. Kluitman te Alkmaar verschenen de volgende meisjes- en jongensboeken: „Tanden op elkaar". Een boek voor oudere meisjes door Marg'ot Warnsinck. Geïll. door Annie van der Ruit. „Het meisje dat op de maan wacht te". Eveneens een boek voor oudere meisjes door Vera Robinson, „20 000 Jongens op stap". Een boek voor jongens door A. D. Hilde- brand. „De tLangerud-kinderen"1. In het dal en op de zomerwei, door Marie Hamsun. Uit het Noorsch door Claudine Bienfait en geillustreerd door Pol Dom. Juni 13 Veere, Café, v. d. Harst. 16 Goes, Woon- en Pakhuis, v. Dissel. 16 Koudekerke, Huis, Loeff. 23 Aagtekerke, Huis, v. d. Harst. 24 's Gravenpolder, Huis,. Verbist. 24 Kapelle, Huis en Café, Verbist. 24 Vlissingen, Hotel Paap. 24 Wemeldinge, Kersen, Kram. 29 Kloetinge, Bouwland, Jonkers.. Juli. 1 Kapelle, Boomgaard, Kram e.a 2 's Gravenpolder Hofsteedje en land, Van Dissel. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen e» andere bijeenkomsten. MIDDELBURG ZA 13 Jun, Soirée dansante MH.C.*, „Rhetorica", „De Vergen". 20 h. ZO 14 Jun. Abdij-cona Middelb. Ma- ziekk.; 12 uur. MA 15 Jun. Jaarverg. Geschied- en Letterk. Ver,; Lond. Kaai H 65, 17,00 h. GOES. ZA 13 Jun* ZO 14 Jun MA 15 Jun BIOSCOPEN ELECTRO, Midb, VR 12—DO 18 Jun*: „Lente Lied" en „Elke Avond acht uur", 20,00 h., ZO matinée 15,00 h. CITY, Midb* VR 12—DO 18 Jun.: „Kleiner Manwas Nun?" en „Azef de verrader", 20,00 h. ZO matinée 15,00 h. en Wo 17 Jun Film. Stamb. Ned. Trekp. (leden Z.LM.) 20,00—21 15 h. ALHAMBRA, Vliss* VR 12 Jun. ZA, ZO en MA. „Anny Ondra houdt' groote schoonmaak" en .Blanke Vrouw". LUXOR. Vliss. VR 12—DO 18 Jun*.* „Het Booze oog" en ,De vrouw die den moed had". ALGEMEEN: ZA 13 en ZO 14 Jun. Circus Strassburger, te Bergen op Zoom; Mil. Terrein Za 14,00 en 20 00 h, Zo 14,00 en 20,00 h. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Dinsdag 16 Juni 1936, des avonds 8 uur, te Goes, in „De Prins van Oranje", voor de Familie J. Brouwer Jr., publiek verkoopen, onder Goes: I. Een goed onderhouden WOONHUIS met flinken tuin, aan den Oostsingel no. 16, groot 2 A. 70 c.A., voorzien van electriciteit, gas en waterleiding. Op gebruik 1 Augustus 1936. II. Een flink, sterk GRAAN- PAKHUIS aan den Haven, J. A. v. d. Goeskade no. 65, groot 3 A. 67 c.A. Op gebruik bij de betaling. De perceelen zijn te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uur. VEILING TE KOUDEKERKE. Notaris Mr. P. LOEFF zal Dinsdag 16 Juni 1936, om half 2, in Café Centraal te Kou dekerke, voor den Heer Jacs. Kop- pejan Jz. Jr., publiek verkoopen: EEN HUIS, SCHUUR, STEENEN VARKENSHOK, ERF EN TUIN, aan de Vliss. straat A 111 op het Dorp Koudekerke, groot 552 ca. (42 R.). Aanvaarding na betaling. Te zien 15 Juni van 1012 en 24 en 16 Juni van 1012 uur. Daarna aan gemeld huis a con tant: INBOEDELGOEDEREN: Eiken Bureau (antiek); Kabinet; Kleerkist; Tafel; Stoelen; Halve maankachel; Spiegel; Koperen Ke tel; Wafelijzers; Kerkstoven; Sta tenbijbel; Oude Boeken; Kinder ledikant; Nachtkastje; Kabinet kommen; Lijsten; Porcelein; Aar dewerk; Matten; Zeil; Melkgeit; Jonge Geit; Stroo, enz. De notaris J. L. VAN DER HARST, te Middelburg is voor nemens om op Dinsdag den 23 Juni, des middags om 2 uur, in het koffiehuis van den heer A DEK KER te Aagtekerke, ten verzoeke van de erven P. MALJAARS JZN. PUBLIEK TE VERKOOPEN: Het dubbel woonhuis met schuur en tuin, aan den weg van Aagtekerke naar West- kapelle, gemerkt 101/102, groot 6 A 12 cA. Ged. verhuurd. Ged. onver huurd. Bezichtiging 22 Juni van 1012 en van 24 uur en 23 Juni van 10 12 uur, op vertoon van een be wijs van toegang verkrijgbaar ad 0.25 bij den oproeper F. MAL JAARS te Aagtekerke en temkan- tore van genoemden notar® al waar verdere inlichtingen ver krijgbaar zijn. Notaris VERBIST te Hontenisse is voornemens op Woensdag ,24 Juni 1936 des namiddags om faaK 5 (N,T.) ten verzoeke van de Fam. VAN CADZAND—HOEKMAN te Sluiskil, in het café van den heer J. VERDONK te 's Gravenpolder, in het openbaar te verkoopen: Het huis met tuin aan den Haas- dijk A 99 te 's Gravenpolder, groot 1.38 are. Verhuurd aan den heer C. AL- MEK1NDERS voor 2 per week. Bezichtiging Dinsdagsmiddags JAARLIJKSCHE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS in de Naamloze Vennootschap HOUTHANDEL voorheen G. AL BERTS Lzn. Co. te MIDDEL BURG, ten kantore der Vennoot schap, op 25 Juni 1936, des namid dags te 3 uur. Te behandelen punten: Balans en Verlies- en Winstre kening en verdere voorstellen en mededelingen. De agenda ligt van 5 Juni 1936 af ter inzage van aandeelhouders ten kantore der Vennootschap. Om tot de vergadering te wor den toegelaten, moeten de aan delen tegen requ worden gedepo neerd vóór 18 Juni 1936 ten kan tore der Vennootschap. DE DIRECTIE, (het pleisterverband) plakt niet aan huid of haar, plakt alleen aan zichzelf. Per doosje 25 cent. Kraampakket 3.90-4.95 DROGISTERIJ In het Huis met de Roode Pilaren, Middelburg. Kalverstraat 41. Logies met ontbijt vanaf f2.50. Lunch f 0.85. Diner f 1.Modern comfort RFNNFIfOM Honds Hotel-Pension „Keltenwoud,tel. 219. Nieuw gebouwd 1933. Alle moderne comfort. Aparte zitkamer. Autogarage. Tennisbaan. Bondsstal. De mooiste omgeving. Bill, prijzen. Voor-en naseizoen red. Vraagt prosp. en foto. DCp/^, Ekl HAI bij Nijmegen. Hotel »Nederland« v.h. Hotel OEIxw Clv Uf\im (Ou<i Berg en Dal". Vanouds bekend. Mo dern comfort. Verlaagd tarief. Garage. Week-end vanaf f8.50 Telefoon Nijmegen 673, Uitgestrekte vrije wandelbosschen en parken. Schitterende bouw terreinen. Alle inlichtingen gratis. Verkeersbureau V. V. Gel. bij bos, heide en IJssel, Onmiddell. nabij Natuur zwembad en Golfveld. Centr. verw. W. en k, str. water. Vrij gebr. v. pensions, v. Tennisb.,Biblioth. en Autogar. Prosp. op aanvr.Bondshotel ANWB. Tel. 90 (d. en n.) Hotel Pension „Burck", tel. Breda 5161, gelegen t. o. het bekende Liesbosch, met prachtige zonnige Serre stroomend watergroote Tuin bek. Keuken en Wijnen. 't Geheele jaar geopend. Bekend RESTAURANT. Modern comfort. Tennisbaan. Auto-Garage. Telef. 3152 en 3153. B. BEIJER. Elec. Drukkerij G,. W. den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8