Kunt Ge niet slapen? AKKERTJES fiEMENGD NIEUWS. FMANOIEELE BERICHTEN STATER-GENERAAL DE STRIJD OM DE MOSSELEN IN IERSEKE. Het ongeluk met de „Lappland". WESTKAPELLE. Verlaging vaste lasten eg huren. gramma: Breskens, Vlissingen, Middel burg, Veere, Katscheveer, Zierikzee, een korte rondwandeling door dit prachtige stadje en toen van Zierikzee buitenom, langs de Noordkust van Noord-Beve land, van Walcheren, langs Domburg, Westkapelle en Zoutelande, en tenslotte rakelings langs de nieuwe pier, weer te rug naar Vlissingen en naar Breskens Onze indruk van dit. door prachtig zomerweer begunstigd reisje is deze: het moge voor vreemdelingen, Engel- schen, .en Franschen en Belgen, en voor Nederlanders van buiten Zeejand een zeer aantrekkelijk tochtje wezen: stellig niet minder aanbevelenswaard is het vöor de duizenden Zeeuwen, die de liefelijke schoonheid hunner eigen stroomen, strand en duinenkusten zelf nog nauwelijks of heelemaal niet kennen! A|an het noenmaal, hetwelk jn de kajuit genuttigd werd, heeft mr. S t i e- g e r, staande halverwege de trap tus- schen boven en benedenkajuit, 'n vrien delijk toespraakje gehouden tot de Belgi sche en Nederlandsche gasten en tot de pers, daarbij zachtmoedig vermanend lakende de groote boven-Moerdijksche dagbladen welke, slechts winstbejag in deze organisatie ziende, haar medewer king onthouden hadden, daarentegen lo vende de Zeeuwsche pers, die gaarne haar steun verleende. Burgemeester D e s m i t van Knokke heeft in zijn vriendelijk-Vlaam- 6chen tongval namens het college van Burgemeester en Schepenen dier ge meente dank gebracht voor de uitnoo- diging, waaraan het met vreugde gevolg had gegeven, „vreugde, die voortdurend' nog toenam door het genieten van de innige schoonheid van de provincie Zee land." Gaat het nu best of gaat het heelemaal niet best met het Centraal Kantoor De voornaamste wenschcn al ver vuld De directeur-dictator. Men schrijft ons uit Ierseke: In de Midd. Crt. van 2 Juni II. komt een artikel voor dat zoogenaamde on- t juistheden trachtte op te noemen van het 16 April 11. in dat blad opgenomen artikel: „Na een jaar centralisatie in het mosselbedrijf". De schrijver v,an het artikel van 2 Juni tracht bij den minister en de hoo- gere autoriteiten in Den Haag den in druk te wekken, dat het zoo schitte rend gaat met de mosselkweekers en dat de kweekers buitengewoon tevre den zijn. Dat is voor 70 a 80 pet. bezijden de waarheid. Indien uwe redactie eens een bezoek zou brengen op Ierseke en daar persoonlijk met de kweekers zou spre ken, dan zou ze geheel objectief een oordeel kunne vellen en dan zou ze moeten zegg'en, dat het grootste deel' over diverse maatregelen zeer on tevreden is, vooral over de on juiste verdeeling der orders {in strijd met de doelstelling van het Centraal Verkoopkantoor). De een mag alles, de ander slechts de helft of nog minder leveren en dan bemoeit het C. V. K. zich te veel met den handel met Brus sel en Parijs enz. enz. Met de vaart op die eerste stad, waardoor de omzet zal verminderen, de kweekers de dupe zullen worden. Reeds verleden jaar is de omzet verminderd en dat zal dit jaar nog veel erger worden. Dat zal vooral voor de kleinere kweekers die minder kwaliteit mosselen hebben fa taal zijn. Verleden jaar is op een ge heimzinnige manier met de opgaven van leverbare mosselen gesold. Dat mag gerust openbaar gemaakt worden. De schrijver van het artikel van 2 Juni richt zich tegen een artikel waar- v,an de voornaamste wenschen echter, sinds het verscheen, reeds zijn vervuld. Men zie slechts: Wij schreven dd 16 April. „Resumeerende vraagt Ierseke: I gelijkstelling met Philipine, zoowel wat leveranties als wat controle aan gaat, II grooter percentage van levering naar Parijs, waardoor meer werkgele genheid voor onze plaats komt en waar op Ierseke volgens de uitvoeren van 19341935 recht heeft, III geen bemoeienissen of belemme ringen van den handel, geen besnoeien van Hollandsche handelaars in België, IV geen geheimzinnigheden, maar open kaart spelen." Welnu: I de controleur uit Philippine is reeds naar Ierseke verplaatst en omgekeerd. Op bevel van hooger hand! II het percentage van levering naar Parijs voor Ierseke is met 25 ver hoogd. De schrijver van 2 Juni wenscht, dat de pers meewerkt om een betere sfeer van vertrouwen onder de kweekers te krijgen. Dat is juist, maar de handelin gen van het C.V.K. inzake de verdeeling der orders, de verdeeling van Parijs en nu weer de laatste verdeeling van Brus sel hebben het vuur van wantrouwen aangeblazen. Vooral het laatste is olie op dit vuur. Waarom moeten een 8-tal, menschen reuze worden bevoordeeld, waar 3040 anderen rijk hun brood, konden verdienen? En die nu moeten gaan stempelen! De laatste vergadering te Bergen op Zoom, waarvan de Mdb. Crt. een mi. zoetsappig verslag bevatte, heeft gewel dige ergernissen gegeven. De menschen mochten niets vragen en als dap de di recteur een antwoord gaf dat er volko men naast was, een antwoord dat sloeg als een tang op een varken en de men schen (toch leden) wat wilden opmer ken, dan roffelde de hamer: geen dis cussie. t Leek wel een vergadering der N. S. B.! Hoé werden die arme drommels uit Nieuw-Namen, behandeld, die klagelijke klachten klaagden over hun toestand die in hun taal vertelden: dat de mui zen dood voor de spinde lagen? Ze werden uitgelachen! Zeker ook om een sfeer van vertrouwen te wekken?! De directeur vezocht een kweeker die verleden jaar goed (heel goed) was ge weest, een ingezonden stuk te schrijven dat ie zoo tevreden is. Maar die man •bemint de vrijheid boven gouden kete nen. De Centrale kan een zegen zijn, maar bij eerlijke verdeeling der orders, en vingers af van den handel. Wat het persoonlijke bereft: als ant woord op een uitnoodiging aan Hugo Bol om een vergadering bij te wonen, heeft deze geantwoord; van die verga dering is een verslag in de Mdb. Crt. verschenen. Als d~ betrokkene verhin derd is zelf ie komen zorgt een zijner collega's wel voor hem. Hetgeen wij schreven omtrent die ge heimzinnigheid, dat sloeg niet op een openbare vergadering, maar op de onbillijke verdeeling der mossel-or ders. Dat men de een met minder goede mosselen alles laat leveren en den ,ander niets of heel weing, daarvan zijn desge- wenscht wel voorbeelden aan te ha len. De schrijver van het artikel tegen het onze moge geacht zijn (dat ze^t de redactie en dan is dat zoo) maar hij is niet deskundig. Dit laatste zegt de redactie óók en dan is dat dus ook waar. De geachte schrijver van het artikel van vandaag heeft niet het recht hieraan te twijfe len, men is niet uitsluitend al of niet deskundig naarmate men het al of niet met den geachten, Iersekschen schrijver van vandaag eens is! Het komt wel méér voor dat twee deskundigen niet eener meening zijn! Red.] Nogmaals: Centralisatie is gewenscht, kan een zegen zijn. Maar dan eerl verdeelen der orders, als in de doel stelling van het C. V. K. en handen af van den handel. Nog een doode- Omtrent het ernstig"" ongeluk, dat gis termorgen kort na den start te Malmö heeft plaats g'ehad met de F 22 „Lapp land" van de Zweedsche luchtvaart mij. A. B. A. vernemen wij nog, dat ook de passagier die bij dit ongeluk zwaar ge wond werd, is overleden, zoodat bij deze ramp twee dooden te betreuren zijn. Ofschoon het oorspronkelijk in de be doeling lag, dat de K.L.M. met een F 22 den dienst op Scandinavië zou voort zetten, is van dit voornemen'afgezien, doordat de A. B, A. de „Lappland" ver vangen heeft door een van haar oudere toestellen, een Junkers 52, die later op den dag naar Amsterdam vertrokken is. De teedraebt van het ongeluk. Het A.N.P. heeft een onderhoud ge had met den heer R. Gordon, een En- gelschman, die in de „Lappland" zat, toen dit toestel verongelukte en die op bij kans wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt is. Het viermotorige toestel, zoo vertelde de heer Gordon, was eigenlijk nog maar nauwelijks los van den grond en had nog niet veel meer dan een kleine honderd meter hQOgte gehaald, toen plotseling drie van de vier motoren afsloegen en de machine hoogte ging verliezen. De piloot, die zijn tegenwoordigheid van geest geen oogenblik verloor en tot het laatste oogenblik zijn toestel volkomen in de hand had, trachtte de eenige mo gelijkheid die hem nog restte, volkomen uit te buiten en een noodlanding te ma ken op een klein veld achter een van de huizen, die zich in de directe nabij heid van het vliegveld bevinden en waar wij toen dicht bij waren. Zelfs den kleinen afstand echter, die ons van dit veld scheidde, kon het toestel, dat zeer snel zakte, niet meer halen en de ma chine kwam neer op het dak van een ongeveer 2Yi m hooge schuur. De schok van deze landing was zoo hevig, dat het landingsgestel door het dak van de schuur heen sloeg en de bo dem van de cabipe ernstig werd ver nield. De Amerikaan Desmonds, die voor in het toestel gezeten was, werd vrijwel op slag gedood ongetwijfeld door het feit, dat het landingsgestel door den bo dem van de cabine omhoog gedrukt werd en met groote kracht juist tegen den ze tel van den Amerikaan aan vloog. Deze werd hierdoor dermate gewond, dat hij zich vermoedelijk zelfs geen oogenblik heeft kunnen realiseeren wat er eigen lijk gebeurde. Het wonderlijke van dit alles is nu aldus vervolgde de heer Gordon zijn ver haal dat toen ik in Malmoe instapte, de mij toegewezen plaats vlak naast die van den Amerikaan was, zoodat, wan neer ik daar inderdaad was gaan zitten, ook mijn leven vermoedelijk op hetzelfde oogenblik als dat van den Amerikaan ontijdig zou zijn beëindigd. Ik werd ech ter gewaarschuwd, dat deze plaats in Amsterdam reeds besproken was, zoo dat ik dan ergens anders zou moeten gaan zitten. Daar ik het toch al niet pret tig vond om zoo heelemaal voor in het toestel te zijn geplaatst, prefereerde ik het, reeds onmiddellijk te gaan zitten, waar ik in Amsterdam toch geplaatst zou worden, n.l. ongeveer in het mid den van de cabine. Aan deze omstan digheid heb ik yermoedelijk mijn leven te danken. Toen het toestel eenmaal neergeko men was, en het, half in de schuur weg gezakt en hangende op de beide vleu gels, stillag, ontstond er een kleine pa niek onder de inzittenden. Een vrouw sprong gillend op, roepende om haar man. Een andere passagier trachtte met geweld een ruit in te slaan en langs dien weg het toestel te verlaten. Toen echter bleek, dat geen brand was ontstaan en men er al spoedig in geslaagd was een deur van de cabine te openen, week de angst al gauw en verlieten de inzitten den vrij ordelijk, zij het ook hevig van streek, de machine. Wij moesten om op den grond te komen, een sprong van ongeveer 2 m maken, maar dat hadden wij er graag voor over." Men krijgt uit dit relaas wel zeer sterk den indruk, dat deze ramp een volko men pendant vormt van het ongeluk, dat indertijd onzen Nederlandschen „Kwik staart" is overkomen. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG. Het toestel ernstig beschadigd. Een militair vliegtuig van Soesterberg, gemerkt 333, op weg naar Schiphol, vloog' gistermiddag omstreeks half vijf boven Velsen, toen plotseling de motor afsloeg waardoor de bestuurder luite nant Zegers, genoodzaakt was een ge dwongen landing uit te voeren. Hij slaagde erin zijn machine in een weiland in den Hofgeest onder Velsen veilig aan den grond te zetten. Bij den uitloop botste het toestel echter tegen 'n slootrand, waardoor het omhoog wip te en daarna met den kop op het wei land neerplofte. De bestuurder en de waarnemer, bleven ongedeerd. De ma chine werd ernstig beschadigd. De pro peller was gebroken en het landings gestel geheel vernield. Het toestel, een D-5, z,al worden gedemonteerd. KIND DOOR MOEDER UIT RAAM GEWORPEN. De kleine om het leven gekomen. Maandagavond is te Heemstede het één-jarig kindje van de familie K. uit 't raam van de ouderlijke woning gevallen en kort daarop, na de overbrenging naar een der Haarlemsche ziekenhuizen overleden. Aanvankelijk werd aan een ongeluk gedacht doch later kreeg de politie aanwijzingen, dat de kleine door de moeder uit het raam geworpen zou zijn. Deze daad is vermoedelijk een ge volg van de zeer slechte verhouding tusschen de jonge vrouw en haar man, waardoor zij den laatsten tijd voortdu rend in overspannen toestand verkeer de. Men neemt aan, dat de vrouw in 'n vlaag van waanzin gehandeld heeft. Na het gebeurde is zij in een inrichting ter verpleging opgenomen. N.V, THE VITRITE WORKS TE MIDDELBURG. In de Dinsdagmiddag gehouden verga dering van aandeelhouders der N.V. The Vitrite Works (De Vitrite-Fabriek) te Middelburg zijn de winst- en verliesre kening en de balans goedgekeurd en is het dividend bepaald op 5 pet. De winst- en verliesrekening geeft in credit aan: Saldo Ao. Po f 181; Bedrijfs winst f 147,585, rente f 14,601, winst op deelnamen f 15,400 en provisie f 33. De debetposten zijn: Algemeene on kosten f 53,979 korting en koersver schil f 1248 afschrijving op vorderingen f 2122, koersverschil effecten f 22,328, afschrijving op de gebouwen f 10,776, op de inrichting f 31,215, op het kantoormeubilair f 124 reserve voor buitenlandsche hypothecaire vordering f 19,935, dotatie ondersteuningsfonds f 2616, dividend (5 pet) en belasting f 33,455. De balans wijst aan in actief: Onge plaatste aandeelen f 600,000, gebouwen en erven f 107,761, inrichting f 208,100 kantoormeubilair f 830, grondstoffen en fabrikaten f 128,334, debiteuren f 188,075 kas en kassiers f 16,674, effecten f 460,459, metaalvoorraad f 402,873, deelnamen f 166,774, octrooien f 1. En in passief: Aandeelenkapitaal f 1,208,000 reservefonds f 241,294, re serve buitenlandsche Hyp. vordering f 19,936, pensioenfonds f 377,666, credi teuren f 34,764 beleening oblig f 247,430 resgrve voor metaalvoorraad f 547, winst- en verliesrekening f 100.245, Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVENSE Neem dan voor 'l naar bed gaan eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door Volgens recept van Apotheker Dumorrt (ïngez. Med.) eggagnw' 'imn rem—MIHUI .m j, De Tweede Kamer verwerpt de beide wetsontwerpen. Nadat de Tweede Kamer gistermiddag het wetsontwerp tot samenvoeging van de gemeenten Boschkapelle, Ossenisse. Stoppeldijk en Hengstdijk had aangeno men, werd de behandeling van de wets ontwerpen tot verlaging van sommige vaste lasten (loopende landbouwhypo- theek- en pachtovereenkomsten) en hu ren voortgezet. De minister van financiën, de heer Oud, betoogde, dat de politiek der regeering ten onrechte deflatiepolitiek wordt genoemd. Men kan over ingrijpen door de overheid denken, zoo men wil. maar een feit is, dat de overheid nooit zoo sterk heeft moeten ingrijpen als nu. Men spreekt van eenzijdige aanpas- sings-politiek der regeering. Spr, moet hiertegen opkomen; eenzijdig is de re geering niet. Men moest zich schdlnen, te spreken van eenzijdigheid, tegen den arbeid en voor het kapitaal. De regee ring houdt allerlei arbeids-inkomens op hooger peil, dan zonder h.aar het geval zou zijn. In het particulier bedrijfsleven neemt de regeering geen andere houding aan tegen het kapitaal dan tegen den arbeid. Wat het natuurlijk aanpassingsproces aangaat treedt de regeering remmend of stimuleerend op al naar behoefte. Daar is ook het vaste lasten-vraag stuk. Langs natuurlijken weg is reeds belangrijke saneering ingetreden; in vele opzichten heeft het kapitaal uit eigen beweging offers moeten brengen. Men verwart echter wel eens het obligatie met het aandeelen-kapitaal. In dat op zicht bezag bv. de heer V,an der Sluis de malterie te eenzijdig. Spr. maakte zich sterk, dat ook de vakvereenigingen groote belangen hebben bij het hypo thecair crediet. Niet te aanvaarden is het standpunt dat de overheid nooit zou mogen ingrij pen in privaatrechtelijke verhoudingen, want zij heeft te waken voor het alge meen belang, Trouwens, reeds gedurende jaren is men hier te lande in die richting ge gaan. Het vraagstuk van het ingrijpen in loopende contracten dateert reeds van December 1931 en is reeds onder het kabinet-Ruys de Beerenbrouck in de Kamer behandeld. Spr. erkende, dat voorzichtigheid ge boden is in het ingrijpen in loopende contracten. Verschillende beangstigende voor spellingen te dezer zake zijn echter nooit bewaarheid. Ook bij de crisis pachtwet zoo merkte spr. den heer De Geer op is ingegrepen in loopen de contracten, en toch is er de rechts zekerheid niet aangetaJst. Voor de rechtszekerheid geldt meer, of wat voorgesteld wordt, redelijk is dan wel onredelijk. Dat hypotheekrente nog kan worden betaald, is dikwijls het gevolg van den landbouwsteun. Zou dp id dan niet een billijke verdeeling van dien steun moeten bevorderen? Het doel van de crisislandbouwhypotheekwet '36 is dan ook, onbillijkheden weg te ne men. De hypotheekrente moet tenslotte komen uit de grond-opbrengst, en die houdt weer verband met den landbouw steun. Spr. bestreed het aangevoerde be zwaar, dat het wetsontwerp teveel re kening houdt met individueele omstan digheden, het is er op gericht, span ningen in het aanpassingsproces weg te nemen of zooveel mogelijk te vermin deren. Spr. verweet den heer De Geer, dat deze den borg buiten schot wil stellen op het oogenblik dat de borgtocht ef fectief zou worden. De borg moet aan sprakelijk blijven voor de hoofdsom. Een regeling' der uitbetaling van de executiewaarde aan den crediteur is spr. niet mogelijk gebleken. Is er reden om het crisislandbouwhy- potheekontwerp af te wijzen, omdat het niet alles bereikt voor de hypotheek- boeren, dat men wel wenscht? Het brengt toch ontlasting voor een breede groep menschen? Wat betreft het wetsontwerp tot ver laging van vaste lasten en huren, de re geering acht gerechtvaardigd een pand briefrente van 4 pet. en een daarmede correspondeerende hypotheekrente van 4% pet. Spr. erkende, dat de publiek rechtelijke lasten daarbij een moeilijke factor vormen. Daarom moet in bepaal de gemeenten, waar bepaalde verorde ningen komen te vervalleji, de budge taire positie nader onder oogen worden gezien. Het is niet de bedoeling cen traal aan de gemeenten zekere regelin gen op te dringen. Het zwaartepunt moet blijven bij de gemeenten zelve Spr. stond niet afwijzend tegenover het denkbeeld van den heer Kooiman tot instelling van een adviseerenden raad uit de gemeenten. Ter wille van de kosten van levens onderhoud is het noodig de huurdaling te bevorderen. Er is geen streven vaij de regeering, om de arbeiders naaê slechtere woningen te drijven. Alleen gaat bij de regeerin;; de nuurveriaging niet door, als er goedkoopere woningen beschikbaar zijn. Dit in tegenstelling met hetgeen de heer Drees wil. Daar bij is een huur van 80 pet. van 1931 d4 norm om thans een loonende exploita* tie te behouden. Men moet zoover mo gelijk trachten te komen met natuur lijke toepassing. Deze moet dan verder gestimuleerd worden. De regeering is niet van oordeel, dat muntcorrectie baat kan brengen. Het vraagstuk der devaluatie is van alle kanten bekeken, men wordt het toch niet eens. Dit kabinet zal niet bezwijken voor den aandrang om over te gaan tot vrij* willige devaluatie. De veroorzaakte onrust leidt tot iVlucht uit den gulden, dus verzwaring van den rentelast. Dit is de ervaring van nu en vroeger. Met debatten bereikt men nietsi; men prate er niet over. Het dilemma: devaluatie of consequ ente deflatie noemde spr. voorts on juist. En zouden tegen wetsontwerpen in den geest van den heer Goseling ook niet duizenderlei bezwaren rijzen? Zou een algemeene machtigingswet die op gespannen voet zou staan met de grondwet aan de regeering verleend worden? Zijn er a! niet allerlei beden kingen tegen de "bestaande beperkte machtigingswetten? Tegen de consequ* ente deflatie van den heer Goseling bestaan onoverkomelijke bezwaren. De gevolgen van een politiek, die gevoerd wordt, ziet men; niet echter die van een politiek, die aanbevolej* wordt. Dit vraagstuk is een staalkaart van de meest verschillende meeningen. Men stelle zich op den bodem der wer kelijkheid: van eeh zeer moeizaam aanpassings-proces. Laten we samen zoeken naar een weg, om dit proces ge makkelijker te laten verloopen. Daar toe dienen juist deze wetsontwerpen. Worden deze verworpen, dan zal het blijven gaan langs den weg der natuur lijke aanpassing. Spr. zou dit betreuren. De regeering wenscht voort te gaan op den weg, waarlangs zij zich beweegt. Of die weg naar het doel leidt, ligt in den schoot der toekomst verborgen. Het oordeel, dat de politiek der regeering is mislukt, is thans voorbarig. Er wordt gerepliceerd. De heer Drees (s.d.) cqnsta- teerde een tegemoetkomende houding van de regeering in z,ake de huurverla- ging. Spr. betwijfelde of de politiek der regeering nog zou kunnen slagen na verwerping dezer wetsontwerpen. Spr. constateerde een afwijzing van de ka- thq'lieke fractie om deze ontwerpen te verbeteren, doch het inluiden van 'n nieuwe politiek laat ze achterwege. Dat kan juist leiden tot het meest on- gewenschte, waarover de heer Goseling heeft gesproken, een crisispolitiek, stuurloos, en zonder uitzicht. De heer S c h a 1 k e r (comm.) constateerde dat de regeering machte loos staat, als het kapitaal niet, wil me dewerken. De heer Goseling (r.k.) zeide, dat we deze wetsontwerpen hebben te beoordeelen en dat het verstandig is, verantwoordelijkheid te aanvaarden in de étappe, waarin men leeft. Spr. kon niet het verwijt aanvaarden, door de muntcorrectie ter sprake te brengen, de onrust te hebben bevorderd. Spr. her haalde, dat snel handelen een consequ ente deflatie een eerlijke kans zou heb- ■ben gegeven. En dat we langs den na tuurlijken weg van aanpassing er niet komen. Het object der staatkunde is in de eerste plaats het stoffelijk welzijn van den mensch, zonder daarbij Gods len ding uit te schakelen. De staatkunde moet, met erkenning van Gods leiding zoo zijn, dat de menschen niet doof en stom worden voor hoogere dingen. De heer Sneevliet (rev. soc.j zeide, dat er slechts proefnemingen zijn gedaan op de groote massa. Hoe 't verder verloop nu zal zijn na de opmer kingen der regeering in de richting van verdere huurverlaging enz. is uit de woorden van den heer Goseling niet op te maken. Minister Oud constateerde, de volle aandacht te hebben gegeven aan de opmerkingen van den heer Goseling. Spr. bleef van oordeel dat men elkaar niet zal overtuigen. De heer Goseling heeft gezegd, dat er een tijd is geweest om te kiezen tusschen consequente de flatie en devaluatie. Spr. moet de des betreffende critiek afwijzen. Ware het juist, en kwame er devaluatie, dan rust te er op de regeering groote verant woordelijkheid. Spr. heeft getracht, dui delijk te maken dat dit, noch een an der kabinet de bedoelde devaluatie- politiek had kunnen voeren Spr. achtte vastberaden volhouden noodzakelijk. De algemeene beraadslagingen wer den hierop gesloten. Art. 1 van het Crisislandbouwhypo- theek-ontwerp werd verworpen met 55 tegen 37 stemmen. Tegen stemden: de r. kath., chr. hist., lib., staatk. geref., Lingbeek (herv. ger.), Vervoorn (plattel.) en de anti-rev. Schwarz, Terpstra, Van Dijken, Duymaer van Twist, Van Baren, Schouten, Van

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7