LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. SPORT» RECHTSZAKEN. FINANCIEELE BERICHTEN MARKTBERICHTEN. Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. De schoolgeldheffing voor Ket l.o. AGENDA is voor onvoorzien. Het dijkgeschot werd evenals het iufgeloopen jaar vastgesteld op f 3 per ha. Als afgevaardigde ter vergadering van het waterschap der Sluis aan de Wielingen werd herbe- noemd de heer S. E. P. Bonte, Volgens de notulen der vorige vergadering bleek de verharding v,an den dijk die voor een paar jaar was uitgevoerd onder toezicht van den heer Salomé 'n fiasco te wezen. In het afgeloopen jaar werd een gedeelte van dien dijk ver laagd in eigen beheer, wat een succes is gebleken. DE FRUITTELERS EN DE HANDELAARS. Strijd over de kwestie van het verkoopen De veilingen wor den weer uitgeschakeld. Men schrijft ons: Elk jaar wordt aan het begin van het fruit-seizoen een stille strijd gestreden tusschen den handel en de veilingsbe- sturen. De eerste wil handhaven het koopen uit de vrije hand, de laatste blijven streven naar het volledige vei- lijigs-verkoopsysteem. Begrijpelijk en verklaarbaar. Jaren geleden zijn onder veel tegenstand van handelszijde de veilingen in 't leven geroepen als even zoovele marktplaatsen, waarop de telers enbloc hun producten zouden aanvoe ren, in de hoop, dat de handel, in eer lijke concurrentie, hun de prijs zou geven, die werkelijk gegeven kon wor den. In ruil daarvoor zouden de telers van hun kant, hierin geleid door hun veilingsbesturen, streven naar verbete ring van kwaliteit en aansturen op betere sorteering en verpakking. On tegenzeggelijk zijn deze drie laatste fac toren mede een handelsbelang en zulks temeer, naarmate hierbij onderling overleg plaats heeft. Kijken we eenige jaren terug, dan is op dit terrein stel lig reeds veel bereikt, wat n. o. m. een reden is, waarom men de hande laars zoo grif hoort zeggen, dat ze „vóór de veiling" z-n! Dat wil n.o.m. niets anders zeggen, dan d,at de handel erkent, dat het veiljngssysfceem voor hem voordeel biedt. Eén zwakke plek blijft over, dat is de prijs! Theoretisch zou men misschien ook hierbij een gemeenschappelijk belang kunnen ont wikkelen, maar practisch staat de zaak zóó, d,at de kooper zoo goedkoop mo gelijk wil koopen, en dat de verkooper zoo duur mogelijk wil verkoopen. Al- zoo tegenstrijdige belangen, die over brugd moeten worden. Die brug wordt automatisch gevormd, als in het veilings gebouw de kooplieden, in onderlinge concurrentie, de veilingsklok volgen en van elkander trachten af te snoepen Zóó is de theorie van het veilingssy steem. Natuurlijk g,aat dit verloren, als de kooplui in onderlinge afspraak, de rollen, hier de te koop aangeboden partijen, verdeelen, maar dit is niet zoo gemakkelijk, omdat „zaken zaken zijn" en daardoor allicht d'een of ander uit den band kan springen, Vandaar, dat de invidueele koopman liever te ma ken heeft met den individueelen teler.. De brug kan dan worden gebouwd onder allerlei omstandigheden, onder een kopje koffie of ook onder het voeren van nationale, zelfs internationale be schouwingen. De koopman zal dan als regel de best bespraakte, de meerdere zijn en daardoor allicht in de gelegen heid zijn voor lager en prijs te koopen, dan hij in onderlinge concurrentie zou kunnen besteden. We kunnen het niet anders zien, ondanks de ellenlange mo tieven, die van handelszijde hiervoor worden gegeven, die zelfs zoo wórdeki voorgedragen, als of niet anders dan het telersbelang daarmede in 't oog wordt gehouden.. Het zou aan 'naïvi teit grenzen, hieraan veel waarde toe te kennen. De stille strijd, waarvan we in den beginne spraken, wordt ook thans ge voerd, Eigenlijk mag n.o.m. reeds wor den gezegd, dat die dtrijd glansrijk door den handel is gewonnen, ondanks het feit, dat de groente- en fruit- centrale- het verkoopen over de veiling als regel eischt voor het aangevoerde product en slechts on der bepaalde voorwaarden het ver koopen op monster wil toestaan, doch in geen geval iets weten wil van zoogenaamd administratief veilen", dat zich eenvoudig be perkt tot het betalen over de veiling. De veilingsbesturen hebben dus den officieelen wind in hun zeilen en toch., de handelaar heeft gewonnen, omdat de teler, uit weeke verwegingen ook, zich gewonnen heeft gegeven. We ge- looven niet, dat iedere teler zich be wust is, dat hij daarmede afbreekt, wat anderen in moeilijken strijd in zijn be lang hebben opgebouwd. Zeker, de verbinding met de veiling is niet ge heel en al verbroken, er wordt over de veiling betaald en daardoor krijgt deze haar provisie, maar het veilings begrip, het veilingssysteem gaat verlo ren en als straks van overheidswege de hand zal worden vrijgelaten, dan zal deze toestand worden uitgespeeld om niet meer aan het veilingsysteem te doen, tenzij de handel het nut van vei lingscontrole over kwaliteit, sorteering en verpakking zóó hoog aanslaat, dat hij daarvoor eenige contributie, provi sie, over heeft. Dan zal de veiling als betalingskantoor gehandhaafd blijven, fc. e maar we vreezen, dat sommige hande laars ook hiervan al gauw zouden af zien. We staan dan waar we 25 jaar geleden stonden, alleen met dit onder scheid, dat er zijn verrezen groote ge bouwen met telenskapitaal, waarvan d,an de rentabiliteit zeer twijfelachtig zal zijn. Vandaar onze conclusie: Te lers, let op uw zaak Vergadering van de afd. Zee land, In de gisteren te Vlissingen voortge zette vergadering werd tot bestuurslid gekozen in de vacature-Huizinga, de hr F. Blok, burgemeester van Axel, zulks met 55 van de 75 geldige stemmen. Bij acclamatie werd herkozen de heer F, Bisschop te Vlissingen. Bij de rondvraag, deelde de voorz. mede, dat de vereeniging van Neder landsche gemeenten op 27 Febr. '37 25 jaar zal bestaan. Men besloot te trachten dat op dien dag 100 der gemeenten lid zijn. Nu is men daar nog ver af. Met Lim burg spant Zeeland de verkeerde kroon, doordat 28 gemeenten geen lid zijn. De vereeniging heeft zich tot de niet aangesloten gemeenten gewend; en heeft het bestuur van de afdeelingen verzocht alles te doen om die gemeen ten tot toetreding op te wekken. Spr. heeft nagegaan dat van de 28 gemeenten er slechts 5 iets meer dan 25 de mi nimum-contributie, zouden moeten be talen. Zij die zich met 1 Januari 1937 aanmelden, zullen nog vrij van entree geld zijn en van 1 Juli af alle uitgaven ontvangen. Spr. riep aller medewerking in om een vriendelijke, maar voor al hartige opwekking bij de achterblijvers te doen. Spr. herinnerde aan de woorden van jhr. Van Karnebeek, dat deze vereeni ging er is omdat zij er m o e t zijn. De eerevoorzitter sprak deze woorden in 1930 bij de opening van het gebouw der vereeniging. Uit het stilzwijgen der aan wezigen, putte spr. de overtuiging, dat allen moeite zullen doen in de gewensch- te richting. Spr. deed nog enkele mede- deelingen inzake de capitulantenwet en de landarbeiderswet. Hierna sloot spr. de ochtendvergadering. Om halféén had een gemeenschappelijke lunch plaats. In den middagvergadering sprak de hr J. P. Spiess, hoofd-ambtenaar ter Pro vinciale Griffie van Zuid-Holland, over de practische beteekenis van de ge wijzigde regeling der Schoclgeldheffing voor het lager onderwijs. Spr. wees er op, dat de nieuwe re geling dateert van 22 Februari 1936. De oude regeling had ,als hoofdmotieven dat de gemeenten verplicht waren schoolgeld te heffen, dat zij dit moes ten doen naar geldelijke draagkracht, en dat de opbengst ten goede moest komen aan de bestrijding der kosten voor de openbare school. De maatstaf is thans veranderd en men mag niet meer aanslaan volgens het belastbare inkomen, maar volgens de geldelijke draagkracht. Er zijn 3 wegen om die vast te stellen, voor 2 er van worden door de Rijksadministratie de gege vens verstrekt en wel door de ver mengde hoofdsom, dat is die van de inkomsten- en de vermogensbelasting, dus zonder de verschillende opcenten; de tweede is die volgens de personeele belasting, de derde mogelijkheid is het vaststellen door de gemeente zelve aan de hand van verschillende bijzondere omstandigheden. Ook is thans gezins reductie weer mogelijk. Men kan bij een en ander ook rekening houden met de kinderen uit het betrokken ge zin, die bij het ULO zijn. Spr. heeft in de wet geen aanwij zing gevonden hoe te handelen met schoolgeldplichtigen, die bv, in Indië wonen en wier inkomen niet zoo mak kelijk is vast te stellen. De gemeenten moeten zelf dus weten hoe daarmede te handelen. Het is in sommige geval len, bijv. na echtscheidingen niet mak kelijk uit te maken wie betalen moet. Nu is er een aanwijzing, dat men kan laten betalen wien men wil. Dit mag men natuurlijk niet al te letterlijk op vatten, maar toch kan men bijv. de stiefvader der schoolgaande kinderen er voor aanspreken. Dit alles hangt ech ter zeer veel v,an het inzicht van het gemeentebestuur af. Een bezwaar ziet spr. in het nemen van de cijfers van de personeele be lasting tot grondslag, omdat tegenwoor dig velen in huizen wonen met voor hen veel te groote huurwaarde. Van belang is het ook rekening te kunnen houden met de samenstelling van een gezin. Het komt voor, dat een vader werkloos is, maar er toch een gezins inkomen van f 80 tot f 100 in de w;eek is. Maar ook kan het voorkomen, dat een patroon, die reeds enkele jaren met verlies werkt geen schoolgeld zou moe ten betalen, m,aar zijn arbeider, die hij toch geregeld betaald heeft wel. De reductie bepaling voor gevallen van verschillende kinderen uit een gezin is toegejuicht en gemakkelijk uit te voe ren als het één school betreft, maar niet als de kinderen verschillende scho len bezoeken, er zijn gevallen v,an 4 tot 5 toe. Spr,. zeide, dat er een hulpbruggetje is gevonden om verschillende moeilijk heden te omzeilen. Hij liet daarop vol gen, dat het niet meer voorgeschreven is aanslagbiljetten uit te reiken, daar over moet de gemeenteraad beslissen. Die heeft ook de bevoegdheid ,om het onderwijzend personeel in te schakelen bij de inning der schoolgelden. Het is 'n voordeel, dat men zoo makkelijk het geld int, maar een nadeel is het dat de kinderen dan van elkaar weten wat ieder betalen moet. Er is geen bepaal de tijd w,aar binnen nieuwe verordenin gen moeten zijn vastgesteld, maar er staat toch een stok achter de deur. De Minister heeft er op gewezen dat hij recht heeft b«tetaande verordeningen jte vernietigen. De gemeentebesturen zullen dan toch ook zeker wel aan de voorschriften voldoen. Het is gewenscht als het schooljaar op 1 September begint, d,an rekening te houden met de nieuwe regeling, maar men kan dan nog gebruik maken van de belastbare som en daarover met de Rijksadministratie onderhandelen Het minimum aan schoolgeld iis f 3. Verschillende der aanwezigen hebben den inleider vragen gesteld, waarop deze min of meer uitvoerig antwoord de. Daarna heeft de voorzitter den heer Spiesz hartelijk d,ank gebracht voor zijn duidelijke uiteenzetting en ook hen, die met den spreker van gedachte wis selden. De heer Fernhout sloot hierop de vergadering. Na afloop gingen de meeste aanwezi gen op uitnoodiging van de N.V. Wan- delhoofd Vlissingen een bezoek aan de pier brengen om bij het nu werkelijk zonnig voorj,aansweer te genieten van het mooie uitzicht. Buziau naar Middelburg? De N.V. Bouwmeester Revue schrijft ons: Reeds jarenlang zijn wij op voorstel len van de „V.V.V." en van verschillen de zaalhouders bezig ook Zeeland in onze tournée op te nemen. Wat ons tot nu toe niet gelukt is, omdat ons gezel schap, op enkele dagen na, het geheele jaar door bezet is, hopen wij in dit sei zoen tot stand te brengen door de tour née geheel aaneensluitend te maken, waardoor een serie vrije dagen ontstaat, die wij voor een gastspel te M i d d e 1- b u r g gereserveerd hebben. Wij zijn voornemens tijdens de kermis zes voor stellingen in het „Schuttershof" te ge ven. Behalve Nederlands grootste ko miek Buziau, maken deel uit van het gezelschap de komieken: Siem Nieu- wenhuysen, Willy Walden en Henk Bood, verder de dairies: Lilly Kolar en de bekende Operette-artiste Beppie de Vries, de acteurs: Joh. Valk, P. Muyse- laar, J. Kaptein e.a. Naast een uitgele zen dameskoor brengt de Bouwmeester Revue een klassiek en modern LIol- landsch, en een karakeristiek Weensch Ballet. ALG. NED. KUNSTTENTOON STELLING. Gistermiddag is in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden in het Stedelijk Museum te Amsterdam de Al- g'emeene Nederlandsche kunsttentoon stelling geopend door den voorzitter van het Alg. Ned, Verbond den heer P. J. de Kanter. Deze zeide dat vóór de ver sterking van de cultureele banden tus schen de verspreide deelen van den Nederlandschen stam een tentoonstelling van voortbrengselen der beeldende kun sten van Nederlandsche, Vlaamsche en Zuid-Afrikaansche kunstenaars een der vele middelen was, Tevens is deze ge legenheid aangerepen om een zoo juist mogelijken indruk te geven van de be teekenis der thans levende Nederland sche kunstenaars en hun stamgenooten' in Vlaanderen en Zuid-Afrika, De volledigheid niet bereikt hebbende bevat toch deze tentoonstelling veel moois en belangwekkends. Er is een belangrijke inzending' van Vlaamsche kunst en een bescheiden maar toch ook knappe verzameling van schilderijen en beeldhouwwerken 'uit Indië en Zuid-Afrika. KORFBAL. Na een rustperiode van twee jaar is het „De Zeevaartschool" te Vlis singen weer gelukt een korfb,al- twaalftal bij elkaar te krijgen, Vlissin gen bezit dus wederom twee korfbal- vereenigingen. DUIVENSPORT. Zaterdag hield de P. V. de Telegraaf te Middelburg een wedvlucht van Cor- beil (Fr.) uit, Afstand plm. 331 km. De duiven werden om 8 uur 30 min met Noorden wind in vrijheid gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 14,35,16 h te Middelburg, laatste of 16de pr. om 15,25 34 h Snelheid der eerste duif 909 m per min. laatste prijsduif 798.97 m p. min. De prijzen werden be haald als volgt: R. Dirven 1, 5 en 16; S. Kodde te Veere 2 en 9; F. Nortier 3. Jac. v. Maaren 4 en 14; D. Klaassen 6 en 12; H. Hooftman 8 en 11; Wi Hen driks 10; J. Lamain 7 en 15; en J. H. de Kok 13de prijs. Namen waarachter geen plaatsnaam is vermeld, alle wonen de te Middelburg'. In hooger beroep, J. Mi. F., 53 jaar, slager te Souburg, heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Oostburg, waarbij hij weg'ens overtre ding van het Zuivelbesluit is veroor deeld tot f 25 of 15 dagen hechtenis. A. E. de K,, 34 jaar, werkman te Bier vliet teekende hooger beroep aan tegen een vonnis van den Politierechter te Middelburg, waarbij hij wegens verbo den vervoer van suiker en weigering van visitatie is veroordeeld""tot 2 maal 14 dagen gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens verkeersover treding: M. V., Middelburg; Pa. B„ Bruinisse; J. C. B., 's Heer Arendskerke, ieder 0.50 b. s. 1 d. h.; R. S„ J.. Th. B„ bei de 's Gravenpolder; A. T. B., Goes; J. G. v. H„ 's Heer Arendskerke; A. v. L„ de Lier 1 b. s. 1 d. h.; A. P. L. A. v. H. 's Heerenhoek 2 b. s. 1 d. h.C. H. Bergen op Zoom; A- Antwerpen; C. de L., Middelburg; F. P. J. Chr., Koud.e- kerke; A. H. M., Heinkenszand; R. R. V., Terneuzen; J. H., Hansweert allen 2 b. s. 2 d. h.; J. H. 's Gravenpolder 3 b. s. 1 d. h.; L. P. B. v. d. R., Goes 2 b. s. 2 d.; P. M., Kortgene; J. H. Ph. B., Vlaardingen; J. Z., Wemeldinge, W. M„ Domburg allen 3 b. s. 3 d. h. W. v. V., Ierseke; H. P. N., Wijk aan Duin, ieder 4 b. s. 4 d. h.; B. W-, Kou- dekerke 5 b. s. 1 w. t. s.; J. H., 's Heer Arendskerke 5 b. s. 3 d. h.J. J. de H., Ierseke; H. J. S., Hilversum; G. T. B., Bergen op Zoom; D, de P., Goes ieder 5 b. s. 5 d. h.; N. B., Vlissingen 10 en 3 boete subs. 10 en 3 d. h.; Straatschenderij: C. P. te Kruiningen: Berisping; Overtreding arbeidswet: A. M. te Kamperland 6 bi. s. 3 d. h.T. J. C. 's Heer Arendskerke f 1 b. s. 1 d, h. Brieven vervoeren terwijl men niet in dienst is van den Staat der Nederlan den: H. W., Rilland-Bath; J. v. B., Krabbendijke, ieder 3 b ,s. 1 d. h.; H. J., J. v. d. D., beide Aagtekerke; P. de J. te Domburg ieder 0.50 b. s. 1 d. h. Goederen in de buitenhaven van het Kanaal door Zuid Beveland aan schepen verkoopen zonder voorzien te zijn van een rivierventvergunning: J. D., Wemel dinge: 5 b. s. 3 d, h.; Een vaartuig niet van de voorgeschre ven verlichting voorzien: L. de G., te Lage Zwaluwe: 5 b. s. 5 d. h. Niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: D. de B. a. b. sleep- schip Kundry: 2 b. s. 2 d. h.; E. v. d. B., Steendorp; K. E., gedomicilieerd te Maudag: 3 m. 1 b. s. 1 d. h. voor iedere boete. zich begeven op een met een afsluit boom afgesloten gedeelte van een schut sluis: F. L. F. B„, Beirendrecht gedomi cilieerd: f 3 b. s. 3 d.h,; een vuurwapen en munitie voorhan den hebben: J. B Oost- en West Sou burg: geen straf met last tot teruggave van het vuurwapen en de munitie; een vuurwapen voorhanden hebben: B, B,., Koudekerke: geen straf, met last tot teruggave van het vuurwapen; een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten: A. B., Goes: f 15 b. s. 10 d.h,, als ondernemer personen met een motorrijtuig doen vervoeren, zonder dat ten aanzien van dit motorrijtuig een goedkeuring was verleend voor het ver voer van personen: J. F, O., Kruiningen: f 5 bi. s. 5 d.h; over het binnenbeloop van een zee dijk een paard doen verblijven: C. R. Wolphaartsdijk: f 1 b. s. 1 d.h,, te Goes een auto bestemd tot het af halen van reizigers, plaatsen op min der dan twee meter afstand van den uil gang van het station: J,. P., Goes: f 2 b. s. 2 d.h., venten zonder "vergunning van B. en W.: J. J., Bergen op Zoom, J. v. d. M. Domburg, P. J. B. V., Vlissingen: f 2 h. s. 2 d.h,, te Vlissingen wateren buiten de bak ken: F. A. v. M., Vlissingen: f 0 50 b s. 1 d.h., zonder vergunning op den openbaren weg het bedrijf van straatmuzikant uit oefenen: W, V., Bergen op Zoom, gedo micilieerd: f 2 b. s. 2 d.h., te Yerseke zonder vergunning van B. en W. een reclamebord aan een perceel maken: K. Ch A. V., Tilburg: f 3 b. s. 3 d.h, in de gemeente Veere zonder schrifte lijke vergunning van B. en W. een re genbak bouwen: P. de V., Veere: f 2 b. s. 1 d.h., OPLICHTER VEROORDEELD. De arr. rechtbank te Middelburg heeft W. J, S„ 21 jaar, slager, wonende te Haarlem, wegens oplichting van W. F. Coppejans, voorzitter der afdeeling Middelburg der Jozef Gezellenstich- ting, waardoor den verd. door kapelaan De Bat f 9 werd uitbetaald, zgn. we gens geleden onkosten, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De eisch luidde 8 maanden. In de ,algemeene vergadering van deelgenooten der Nationale Onderlinge Waarborg Maatschappij tegen Brand schade, voor houthandelaren en houtbe werkers is, door het bedanken wegens ziekte van den heer M. J. v,an Dam (houthandel W. S. van de Wetering en Co. N.V, te Schiedam) tot commissaris gekozen ir. A. A. Brevet (N.V. houth. v/h G. Alberts Lzn. en Co. te Middel burg). UKMMMMHBRHRmnBHBttmMMMHHBnMI GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Gevonden en të bevragen aan het Bu reau van Politie: Glacé (Handschoen, bos Sleuteltjes, Bij particulieren: Zilveren Sluitspeld: Snijders, Goe- sche Korenmarkt P 54; Vulpenhouder, Van Noppen, Korte Heerengracht M 283; Damespolshorloge en Haarkam, A. Brevet, Jodengang R 227; Port. met inhoud en vulpotlood, A. Dekker, Ko rendijk P 82; Koperen Gewicht, J. v. Nieuwenhuijze, Lange Giststraat F 199; Etui met plaatjes, J. Poppe, Veere, Kade A 78; Rammelaar (Speelgoed), Mervel, Veersche weg T 26i; Kinder- port. met inhoud, K. van Oosten, Veer sche weg T 240; Rijwielbelastingmerk, W. Dijke, Gravenstraat I 256; Tuin- schopje Steen a v.p,., Bureau van Po litie; Fototoestel, Lagaay, Sociëteit De Vergenoeging, Markt; Vulpen, J. P. Goeman, Bree E 116; Postduif, C. de Visser, 't Zand, Breeweg D 167; Man telband, W. van Heijl, Simpelhuisstr. L 170; Vulpotlood, L. Provoost, Dam poortstraat O 205; Kanarievogel, B. Goudswaard, Korte Noordstr,aat E 4; Band van Regenjas, A. Gehrmann, Korte Giststraat A 127; Belastingmerk, G. Mijnheer, Julianastraat W 9; jBe- lïistingmerk in etui, C. J. Goeman, Noordweg S 203; Belastingmerk in etui, W. Bassie, Seisweg R 138; Koker tje, Nieuwenhuijze, Lange Giststraat F 199; bruine Ceintuur, A. Reus, West- kapelle A 21; Motorbroek, De Boer, Zach. Jansenstraat W 195; Twee Cou pons (geld), A. Burg, Baroniel,aan 209 Breda; Zakmes, M, v. d. Ende, Noord singel S 156o; Kindertaschje inh. port., Waage, Vlissingsche straat I 158; Broche (met hondjes), M, Knieriem, Lange Burg B 19; Postduif no. 36, A. Buijs, Schroeweg V 36; Padvindersmes, I. Heijt, Veersche Singel S 130; bruine Muts, J. Provoost, Seisweg R 125; Vulpotlood, A. de Plaa, Noordweg S 201; Sleuteltje, F. Dieleman, Klein Vlaanderen M 182a; Gouden Kettinkje met slot, Cornelisse, Lange Viele K 380; Blauwe Muts, J. Mulder, Koestraat K 291; Fantasie Broche, J. Mielziner, p. a. Heemskerk, Dam ZZ N 16; Paar Sokken, Vroegop. Z,ach. Jansenstraat W 117; Damestasch met inh„ Postkantoor, Middelburg; Paar Damesschoenen, Hooijkamp, Gra venstraat; Boodschaptasch, M. de Voogd, Tramsingel ('t Zand) E 63. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. Middelburg, 8 Juni. Aardappel veiling: Zeeuwsche Blauwe 5578 o, Poters 2940 c. Zeeuwsche Bonte 51 62 c., Poters 3537 c., alles per 25 kg', Metlothiams, groote 7—9 c„ Drie lingen 68 c., Poters 56 c. Kriel 3 6 g alles per kg. In dezen prijs is niet begrepen de door de koopers te beta len heffing, deze bedraagt f 0,80 per 100 kg. Middelburg, 8 Juni. Op de vei ling deden: Doperwten 1929 c. Peulen 2644 c„ Spinazie 912 c., Postelein 1116 c. Moskrul 35 c., Zuring 23 c., Wagenaarsboonen 4956 c. Suiker- boonen 5153 c,, Stamsnijboonen 44 48 c., Tuinboonen 30 c„ alles per kg, Peën 612 c, Kroten 57,5 c., Selde rie 15,5 c., Peterselie 11,5 c,, Rabar ber 24 c., Sjalotten 23 c. alles per bos, Bloemkool 412 c., Andijvie 2—5 c., Kropsla 0,51 5 cKomkommers 4 7 c. alles per stuk, Tuinkers 34 c., per doos, Peterselie 616 c. Zuring 3 5 c., Selderij 716 o., Sjalotten 69 c., Kervel 46 c., alles per chip Perziken 413 c., per stuk, Tomaten 2430 c„ Blauwe Druiven 1,211 37, Aardbeien 2444 c., Roode Bessen 40 c,., alles per kg; Bloemen: Begonia 2 c., Clacina's 16 c., Lobelia 2 c. Colea 4 c., alles per st, Papaver 3 c Anjers 46 c., Pioenro zen 1220 c Iris 57 c„ Lupinen 3 c„ Gladiolen 6 c„ alles per bos. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen ea andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. Dl 9 Jun WO 10 Jun GOES. MA 8 Jun Dl 9 Jun- Openb. Les Vakschool v. Meisjes; 9,3012 en 13,20-16,30 h. WO 10 Jun Elec. Drukkerij G W den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6