CEMENGD NIEUWS, LAATSTE BERICHTEN. KERK EN SCHOOL. LANDBOUW. RECHTSZAKEN. IUR8ERLUKE STAND. MARKTBERICHTEN. "_*2ï.1*&s£2ër- -*- **-*•"»tf?fT- - -*r - "■'.ki mitas y--.^S^Ba^d!m>WWWIWI Schoenmakers (Eindhoven), amateur; 5 Van Schijndel, prof; 6. J. Gomrners, prof; 7e L. Strobbe (Hulst), amateur; 8 Braspenning jr., onafhankelijke; 9 Van der Ruit, prof; 10. Roeken, onafh. De beide Van Schendels vielen tegen. Albert van Schendel werd gehandicapt door een lekke band, terwbjl ook Antoi- ne de wedstrijd niet heeft uitgereden. De Zeeuw Strobbe heeft uitstekend ge reden. 1 ot op 500 m voor 't einde bleef hij in de kopgroep met Gommans, Pel- lenaars, v d. Ruit, Van Schijndel en Braspenning jr. In de eindspurt waren de anderen hem echter de baas, Strobbe kwam als vierde amateur aan. De gede tailleerde uitslag luidt: Professionals: 1 Pellenaars; 2. Van Schijndel, 3. Gom- mers. Onafhankelijken: 1 Braspenning jr., 2. Roeken, 3. Fitskie. Amateurs: 1. Gommans, tevens alge meen kampioen; 2. Saarloos; 3. Schoen makers; 4. Strobbe. SCHAKEN. Het groote schaaktournooi te Moskou is gisteren geëindigd. Winnaar van het tournooi werd Capablanca met 13 p., .2, Botwinnik 12 p, 3. Flohr 934 p.; 4. Lilienthal 9 p.; 5. Ragosin 834 p.; 6; Las- ker 8 p, TENNIS.. De daviscupwedstrijd Frankrijk Yoego Slavie heeft een groote verras sing gebracht. Op den laatsten dag ver loren de Franschen hun beide enkelspe len. Het gevolg was dat de wedstrijd daardoor met 32 door Yoego Slavie gewonnen werd, waarmede Frankrijk •voor de Davis cup is uitgeschakeld. DUIVENSPORT. De uitslag van de Zondag door de Postduivenvereeniging „De Noorder- post' te Yerseke gehouden wed vlucht van Corbeil uit luidt: le A, Zoetwey, 2e P,. J. Kloosterman, Biezelinge 3e, 7e, 12e J. Nagelkerke, Rilland, 4e, 16e C. J. van Es, 5e, lie P. v. Oosten, 6e, 17e Ph van Os 8e H. J. Sentse, Rilland, 9e C. R. van Os, 10e, 14e P, Tolhoek 13e M. de Koeyer, 15e M. Minnaard Los 8,30, aankomst eerste duif 2,55,06. Snelheid 882 km. Laatste duif 3,49,23 snelheid 773 km. HUZAAR BIJ OEFENINGEN MET EEN DRIJFZAK VERDRONKEN. Gistermiddag is in de Gracht, achter de kazerne te D e v e n t ef r, de dienstplichtige huzaar De Haan, uit Friesland afkomstig, bij oefeningen met een zgn. drijfzak verdronken. Het ongeluk heeft zioh als volgt toe gedragen: i' Tijdens de oefeningen moest De Haan met de zak het water oversteken. Hij is daarbij te water geraakt. Aanvanke lijk wist hij zich drijvende te - houden. Toen evenwel bleek, dat hij den wal niet zou kunnen bereiken, sprong de huzaar Van der Heide te w,ater om te trachten De Haan op het droge te bren gen. De Haan greep Van der Heide echter bij een der armen, zoodat bei den naar de diepte zouden zijn gegaan ware het niet, dat de wachtmeester Mensink te hulp kwam. Hij slaagde er in Van der Heide uit de greep van De Haan te bevrijden en dook daarna verscheidene keeren, helaas tevergeefs Het gelukte eerst later De Haan boven te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. VOORTVLUCHTIG POSTBODE IN WOONWAGEN GEARRESTEERD. Onder leiding van den loco-burge meester van Borne is Zaterdagnacht omstreeks vier uur door de politie van Zeist en Borne een inval gedaan in een woonwagen, toebehoorende aan zeke ren P. v. d. B., staande aan den Aze- loschen weg te Borne. Vermoed werd dat zich daarin een zekeren van D., postbode te Zeist bevond, die verdacht werd van oplichting van een bedrag van f 1500. Daar de eigenaar de politie den toegang tot den woonw,agen wei gerde, drong men met geweld binnen. Het vermoeden bleek juist te zijn. De postbode werd van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij is op transport naar Zwolle gesteld. Ónder het bed werd nog een bedrag van f 60 aangetroffen. Een 22-jarig meisje werd eveneens gearres teerd, doch is later weer op vrije voe ten gesteld. kantoorbediende verdwenen. Met een bedrag van 360. Gistermiddag omstreeks half drie werd door een woningbureau te Amers foort een 18-jarige kantoorbediende uit gezonden met een bedrag van circa 360, dat hij in twee gedeelten aan fwee afzonderlijke adressen moest uit betalen. Aangezien de bediende een ze kere K., tegen sluitingstijd nog niet van Z1in opdracht was teruggekeerd, werd navraag gedaan. Hierbij kwam men toen tot de ontdekking, dat het jongmensch Z1ch in het geheel niet van zijn taak had gekweten. Aangezien hij ook niet thuis was geweest, werd de politie in de zaak ^wengd. Er werd een onderzoek inge- seiddoch de jongen was onvindbaar. kon meegedeeld worden, dat hij sisternacht zeer laat thuis was gekomen trlj tengevolge daarvan met zijn ouders hoogloopende ruzie heeft gehad. Be jongeman was sedert korten tijd op bedoeld kantoor werkzaam, in verband met deze mysterieuze verdwijning is het signalement van den jongeman via de politie radio-omroep bekend gemaakt. Men vermoedt, dat hij met het geld ae wijk naar elders heeft genomen.. EEN INBREKER ONDER DE TAFEL. In een woning in de Odulphusstraat te Delft werd gisteren door de bewoners onder de tafel in de huiska mer een man aangetroffen. Met ver eende krachten werd hij gegrepen eü aan de politie overgeleverd. Hij w,a»s in het bezit van inbrekerswerktuigen en bleek te zijn de 42-jarige W., een be rucht inbreker, behoorende tot de ben de van de Rotter damsche „zware jongens." Sedert 1914 werd hij herhaalde malen wegens diefstal en inbraak veroordeeld, in 1930 nog tot vijf jaren gevangenis straf. Passagierstoestel van den dienst op, Scandinavië verongelukt. Een doode en 10 gewonden. Bij Malmoe in Zweden is vanochtend het vliegtuig „Lappland" van de Zweed- sche luchtvaartmaatschappij A. B. A. verongelukt. De „Lappland" was een 4- motorige Fokker van het type F 22. Bij het ongeluk is een Amerikaan om het le ven gekomen. Tien andere passagiers, allen Zweden en Noren, werden ge wond. De „Lappland" onderhield den dienst tusschen Nederland (Schiphol) en Scan- divavië. Deze lijn wordt om de maand door de A. B. A. en de K. L. M. gevlo gen. Gistermiddag was de „Lappland" van Schiphol vertrokken, om vandaag van Malmoe via Kopenhagen naar Am sterdam .te vliegen. Het ongeluk moet geschied zijn kort na het vertrek van Malmoe. Wij vernemen dat hedenmiddag, de dienst naar Scandinavië zou worden waargenomen door de K. L. M. De oorzaak. Naar nader bekend wordt, is het on geluk vermoedelijk te wijten aan motor storing, ten gevolge waarvan de piloot, onmiddellijk na den start op het vlieg veld van Malmoe, getracht heeft de zware machine weer aan den grond te zetten. De manoeuvre mislukte in zoo verre, dat daarbij een schuur geraakt werd en het toestel grootendeels werd 'vernield. Onder de passagiers bevonden zich geen Nederlanders en zijn, wat de slachtoffers ven de ramp betreft, zijn, als reeds gemeld, een Amerikaan ge dood; één scandinavier werd zwaar en negen licht gewond. De A.B.A. had slechts de b.eschikkn.g over één F 22 het andere materiaal is kleine* en niet geschikt voor den dienst tusschen Ne derland en Scandinavië, ïn d't verband, zal thans de K.L.M. den eerstel, tijd wel op deze lijn gaan vliegen, want behalve de F 22 „Papegaai"', heeft deze maat schappij nog een F 22, de „Roerdomp" terwijl meermalen ook het vlaggeschip der K.L.M. de F 36, op deze route dienst heeft gedaan. TELEURGESTELD MINNAAR PLEEGT MOORDAANSLAG. Gisteravond heeft een zekere G. wo nende te Haarlem, een moordaanslag gepleegd op den heer S., wonende in de Hoofdstraat te Santpoort. G. was eenigen tijd verloofd geweest met een dochter van den heer S. Gewa pend met een groot mes drong G. de woning van den heer S. binnen. Hij wil de hem een steek toebrengen, doch de aangevallene wist dien te ontwijken, met het gevolg, dat het mes door een ruit van de vestibuledeur drong. De jongeman is daarop gevlucht. Hij werd later in een café in Haarlem gear resteerd en gevankelijk naar IJmuiden overgebracht. EEN DRIFTIGE KOEIENDRIJVER. Een troep van ongeveer 50 koeien en 10 paarden werd Zaterdagavond langs den Kleiweg te Hillegersberg gedreven bestemd voor de weide achter de spoor baan bij den Kleiweg. Een personen auto reed achter de koeien en de bestuurder ervan trachtte met een kalm gangetje de koeien te passee- ren. De dieren schrokken echter van het geraas van den motor en begonnen te steigeren, zoodat de troep in wanorde dreigde te geraken. Een der drijvers maakte zich hierover boos en sloeg met een stok de vooruit van den auto in. De autobestuurder zette zijn wagen aan den kant en wachtte de komst van de politie af, die proces-verbaal ap- maakte tegen den driftigen koeiendrij ver, ten eerste wegens vernieling, ten tweede wegens overtreding van het ver bod om vee los langs den weg te ver voeren. (N.R.C.) ONGELUKKIGE VAL. Gisteren had op de wereldkampioen schappen wielrennen te Hoogerheide een ongeluk plaats. De Goesche renner M. Driedijk kwam zoo ernstig te vallen dat zijn schouder werd ontzet en zijn sleutelbeen en zijn arm gebroken. Hij is te Bergen op Zoom in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. ONTSLAGEN EN TOCH VERDIEN STEN. Het 17-jarige dienstmeisje G. M. uit Groningen is aangehouden we gens diefstal van eenige rijwielen. Zij was buiten betrekking en durfde dat thuis niet zeggen. Toch kwam zij gere geld met haar loon thuis. Zij verkreeg het geld door den verkoop van de ge stolen fietsen. Zij is toen zij bemerkte dat de politie haar zocht, naar een vriend te Haarlem gevlucht, waar zij is gearresteerd. EEN ONGELUKKIGE FIETSTOCHT. Zondagavond toen mevrouw J v. D. v. d. K„ wonende te Rotterdam, met haar echtgenoot per fiets langs den Delftweg reed, kwam ze bij het water gemaal te vallen. Zij was dien morgen reeds bij Poeldijk aangereden meldt de N. R. C. en had daarbij haar rechter en kel gekneusd, waardoor zij wat minder vast op de iiets zat. Zij brak nu haar rechterbeen en haar rechter elleboog, terwijl zij aan den schouder werd ge kneusd. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Sittard: 1 doode. De 35-jarige ongehuwde J. A. R. is op den Pudderenderweg te Sittard Zondag door een auto aangereden. De man is la ter overleden. Slikkerveer: 1 doode. Te Slikkerveer is het7-jarige meis je' N. de V. bij het oversteken van den rijweg door een vrachtauto gegrepen en gedood. Rapport Grondwetsherziening gereed. Uit Den Haag wordt gemeld: Naar wij vernemen, is het rapport van de staatscommissie voor de partieele her ziening van de grondwet gisteravond vastgesteld. Na de ondertcekening hebben de le den, de secretaris en de .adjunct-secre tarissen zich vereenigd aan een maal tijd in het hotel ,l,,De Oude Doelen", hun door den voorzitter, den minister van binnenlandsche zaken, aangeboden. Vereeniging van gemeenten in Zeeuwsch; Vlaanderen. De teerling is geworpen: de Tweede Kamer heeft het wets ontwerp aangenomen. In de Tweede Kamer kwam heden middag, nadat mr. Truyen (r.k.) nieuw benoemd Kamerlid 'in de vacature Ruys de Beerenbrouck, de voorgeschre ven eeden had afgelegd en zitting ge nomen, aan de orde het wetsontwerp tot vereeniging der gemeenten Boschkapel- le, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse (naam der gecombineerde gemeente Vogelwaarde). gr De heer Lockefeer (r.k.) had ernstige bedenkingen. De Samenvoeging heeft niet de algemeene instemming der bevolking. Bovendien is Ossenisse (dat het centrum der nieuwe gemeente zal worden) aangewezen op Hontenisse, dat dus eerder als centraal punt is te be schouwen. De heer Van der Putt (r.k.) wilde een beter wegennet in de nieuwe ge meente. De heer Vervoorn (plattel.) sloot zich aan bij diegenen, die aandrongen op intrekking van het wetsontwerp. De minister van binnenlandsche za ken, de heer De Wilde, zeide, dat de ze vier gemeenten ongetwijfeld voor sa menvoeging in aanmerking komen. De nieuwe gemeente is 6500 hectare groot en telt niet meer dan 4000 inwoners. Be staansvoorwaarden, geloof enz. van het meerendeel der inwoners zijn gelijk. DESTAKING TE ANTWERPEN. Het Duitsche stoomschip „Pennland kwam te Vlissingen aan om stukgoed te lossen en 200 passagiers aan w.al te zetten en het Duitsche stoomschip „Consul Poppe" kwam binnen met 'n lading hout om te lossen. Beide sche pen zijn naai Vlissingen gedirigeerd in verband niet. de staking te Antwerpen. STAATSLOTERIJ. Op de onderstaande nummers vielen de volgende prijzen (onder voorbehoud): f 1500: 12029 f 1000: 11414 f 400: 5029 9056 15631 19192 f 200: 9207 10243 10608 12571 18081 18371 I 100: 35 77 456 1749 1937 6Ö36 6821 7380 9980 11607 12401 13125 15644 17707 Ned- Herv. Kerk. L. Lagerwey, cand. te Scheveningen heeft* bedankt voor het beroep naar Breskens. Voor de examens in staatsinrichting' en geschiedenis, afgenomen vanwege het Ned. Instituut van Accountants is geslaagd de heer W„ de Jonge Hzn, te Goes. Aan het Gasthuis Oostwal te Goes slaagden op 8 Juni jl. voor het diploma ziekenverpleging A de zusters: C. P. Schippers, C. Bakker, M. Mante en J. A. de Looze. Allen opgeleid in boven genoemd ziekenhuis. Premiekeuringen Merries. Hieronder de uitslagen van de Maan dag gehouden premiekeuringen voor merries. MIDDELBURG. 2-jarige merries, geboren 1934 1. Har die van Schoondijke, J. Maljaars Jz„ Oostkapelle. 2. Martina van den Per- poncher A. Janse, Koudekerke. 3. Mar tha, Hendrik Krijger, Meliskerke, B 51. 4. Lieza, Adr. P. Koster, Grijpskerke (Z.) 5. Sonja van Henriëttehoeve, A. Wisse- Vogelaar, N.- en St. Joosland. 6. Willy, Andr. de Buck, Grijpskerke. 7. Truus, A. Wisse-Vogelaar, N.- en St Joosland. 3-Jarige merries, geboren 1933. Klei ne maat. I. Cora va nde Barrière. J. de Visser, Domburg. 3-Jarige merries, geboren 1933, Groo te maat. Tulpine. I. Andr. de Buck, Grijpskerke. II Nelly. P. Lampert Pz., Biggekerke. 4-Jarige merries, geboren 1932. Klei ne maat. I. Marie. Gebr. Crucq, Arne- muiden. 4-Jarige merries, geboren 1932. Groo te ma^t. I. Certine A. A. van Nieuwen- huijzen, N.- en St. Joosland. II. Hermine. A. A. van Nieuwenhuijzen, N.- en St. Joosland. 510-Jarige merries, geboren 1931 1926. Kleine maat. I. Moore. A. A. van Nieuwenhuijzen N. en St. Joosland. 2 Dorine, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland; 3 Bertina Oranje, Andr. de Buck, Grijpskerke; 4 Florine, C. Mesu, N. en St. Joosland; 5 Ella van Borsele, A. A. van Nieuwenhuijzen, N. en St. Joosland; 6 Cor,a, A. WisseVo gelaar, N. en St. Joosland; 7 Blondine, C. C. Brakman, N. en St. Joosland; 8 Lydie van Sasput, J. de Visser, Domburg B 2. 510-jarige merries, geboren 1931 1926. Groote maat. 1 Nora, A. Wisse Vogelaar, N. en St. Joosland; 2. Marie van Bleijendaal, A. WisseVogelaar, N. en St. Joosland; 3 Bella, Corn, de Dreu. N. en St. Joosland, 510-jarige merries, geboren 1931 1926. Kleine maat. 1. Clara van Waarde, Corn. Mol, Waarde. 2. Nera, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. GOES. 2-jarige merries, geboren 1934. 1. Cora, L. Boonman, Ovezande. 2, Bertha, J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk. 3. Corrie, J. Van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp. 4. Carolien van Monnikenhof, D. A. Tim merman, Kattendijke. 5. Henny, Mr. M C. van der Minne, Middelburg. 3-jarige merries, geboren 1933. Kleine maat. 1. Nelly, J. van 't Westeinde-Ver mue, Nieuwdorp. 2. Paulina van Spaarte, D. Rouw, Kapelle (Spaarte). 3., Betty van Monnikenhof, D. A. Timmerman, Katendijke. 4- Certina, P, Verinue, Kloe tinge. 5. Greet, D. Rouw, Kapelle. 6. Rika, J< Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 7. Lot, M. J. Noteboom, Kloetinge. 3-Jarige merries, geboren 1933. Groo te maat. I Irva. J. L. Goetheer, Wol phaartsdijk. IL Nerza, N.V. „Hofstede Schenge" (Dir. W. Kakebeeke), Goes. III. Dora van Borsselen. P. Dekker, Borsselen. 4-Jarige merries, géboren 1932. Klei ne maat. I Comtesse de St. Gérard. L. d. Jager Gz., Wolphaartsdijk. II. Bora, J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk. III. Gerda. N.V. „Hofstede Schenge", (Dir. W. Ka kebeeke), Goes. 4-Jarige merries, geboren 1932. Groo te maat. I. Elsa Clara. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. II. Mirza. J. Sinke. Wol phaartsdijk. 510 Jarige merries, geboren 1931 1926. Kleine maat. I. Mina van Lun- tershoek. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. II. Carla van Oostburg. M, van t West- ende, Ovezande. III. Liza van Lunters- hoek. Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. IV. Cocarde du Sart. L. de Jager Gz„ Wol phaartsdijk. V. Jet. N.V. „Hofstede Schenge" (Dir. W .Kakebeeke), Goes. VI Mina. A. van Strien. Wolphaartsdijk. VIL Cora. J. L. Goetheer, Wolphaarts dijk. VIII Alida. D. A. Timmerman, Kat tendijke. IX Obelia. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. X Roza van Arendskerke. G. M. Nijsse, 's Heer Arendskerke. 510 Jarige merries, geboren 1931- 1926. Groote maat. I Blondine de Naast. P. ScheeleDe Putter, Biezelinge. II Castorine. Gebr. Leendertse Hz., Hoe- dekenskerke. III. Magda. J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge. IV. Barones van Bors- sele. P. Priester, Borssele. IV Lisette de Profond Rieux. A. van Strien, Wol phaartsdijk. VI Corrie. N.V. „Hofstede Schenge" (Dir. W. Kakebeeke), Goes. VII Bella. N.V. „Hofstede Schenge" (Dir. W. Kakebeeke), Goes. VIII. Fan nie van Kruiningen. J. L. Goetheer, Wolphaartsdijk. KRUININGEN. Tweejarigen: 1 Certa van Jan Boone, Kruiningen; 2 Jans van A. v. Hootegem, Kruiningen; 3 Bert,a van H. Schrier, Waarde; 4 Nora van C. Mol, Waarde. Driejarigen; 1 Ida van A. v. Hoote gem, Kruiningen; 2 Vlora van C. Mol, Waarde; 3 Roos van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vierjarigen kleine maat: 1 Hilda van A. v. Hootegem, Kruiningen; 2 Paula van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vierjarigen, groote maat: 1 Hermina van A. v. Hootegem .Kruiningen; 2 Deli van C, Mol, Waarde. Vijf tot tien-jarigen, kleine maat: 1 Castorine, Jan Boone, Kruiningen; 2 Bianca, A. v. Hootegem, Kruiningen 3 Gonny, A. v. Hootegem, Kruiningen; 4 Clara, C. Mol, Waarde; 5 Nera, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Vijf tot tienjarige, groote maat; 1 Bonna, M. Geluk, Kruiningen; 2 Meta, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3 Gonola, A,, v. Hootegem, Kruiningen; 4 Orn,a, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Excursie. De vereeniging van oud-leerlingen van de tuinbouwcursiissen te Kapelle maakte een excursie naar de provincie Utrecht met twee autobussen; 46 deel nemers. Verschillende bedrijven tus schen Breukelen en Maarssen werden bezichtigd, ook d,at van dén heer Brink waar 't te doen was om de pruimencul- tuur te zien. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan den proeftuin van de Ned. Pomologische Ver. aan den Vleutenschen weg. Dit was voor de Zeeuwen weer eens iets anders d.an de proeftuin in den Wilhelminapolder, Hier worden veel bemestingsproeven genomen op vrucht- boomen en hier is alles met gras be groeid. Verder ging het naar de Chry- santhum-kweekerij van den hr W. Ser- ton te Vleuten. Daarna werd de reis voortgezet naar Utrecht en Zeist om te Driebergen het landgoed „De Breul" te bezichtigen, w.aar men al veel goeds van gehoord had. Op dit buiten 20 jaar geleden aan gelegd, zijn zeldzame planten, zoowel in de warme kas, onder glas als in de vrije natuur. Dit laatste bezoek vormde een prachtig slot, van deze zoo welge slaagde excursie, waar velen iets van mee genomen hebben. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag 9 Juni wer den de volgende zaken behandeld: Aa. Ca. L., 18 jaar, zonder beroep, wonende te Oostburg, wegens beleedi- ging van J. M. Bogte te Oostburg op 3 Mei 11. Eisch f 10 of 6 dh.uitspraak f 10 of 5 dagen hechtenis; M. M., huisvr. van A. V., 61 jaar, zonder beroep, wonende te IJzendijke, op 7 Mei 11. Eisch f 15 of 10 dh.;; vonnis f 10 of 5.' dagen hechtenis; -. s POGING TÓT OMKOOPING VAN EEN RAADSLID. De Almelöosche rechtbank heeft he den vonnis gewezen in de zaak tegen den landbouwer R. B. wethouder van Wierden die op 26 Mei j.l. terecht stond wegens poging tot omkooping van het raadslid H. Stegeman. Terzake was een jaar gevangenisstraf geëischt en ontzeg ging van het recht om te kiezen en ge kozen te worden. De rechtbank veroor deelde B. heden tot 300 boete subs, drie maanden hechtenis met verlies van het actief en passief kiesrecht voor den tijd van vijf jaren. Vlissingen, Van 48 Juni. Getrouwd: J. de Rijke 22 j. en C, Versluijs, 21 jP.. C. Izeboud, 44 j. en C. J. Poppe, 31 j. (V.C.) Middelburg, 9 Juni. Aardbeien veiling van 7 uur: Madame Moutot 38- 42 c„ madame Lefebre 4045 c., Laxton Noble 3135 c.( Dutch Ecern 4245 c. en Zoete en Roode Bessen 42 c., alles per kg. Middelburg, 9 Juni.. Exportvei ling kruisbessen: a. f 5,70, b. f 4 p. 100 k£' Goes, 8 Juni. Veilingsvereeniging' „Zuid-Beveland". Groote Veiling: Kruis bessen 6,60—7,70, per 100 kg. Kleine Veiling: Aardbeien 1828, id. He soort 1216, Tomaten 26, Doperw ten 1524, Peulen 2028, Postelein lie soort 34, Stek Komkommers 56. Zeeuwsche Bonte Aardappelen 4,10, Vroege aardappelen 11, idem Kriel 5, per 100 kg, Witte Komkommers A 3 50 5, idem B 34, idem C 2,80—3,10, Bloemkool 617 idem He soort 317, idem Ille soort 24, idem Stek 1,70 2,80, Kropsla 0,802, Koolplanten 0 07 0,09, per 100 stuks; Wortelen 67 Rabarber 25, Rammenas 22,40, Sel derij 1,202 80, Pieterselie 3-3,30, Sja lotten 2,102,60, Pioenroos 7, Koren bloem 6, Irissen 24 per 100 bos. Go e s, 9 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd 79 biggfcn. Op de veiling der V.P.Z. waren aangevoerd 5351 eieren f 2,20 per 100; kleine f 1,70. Officieele noteering: fabrieksboter in koopsprijs f 0,7734; boerenboter f 0,75; winkelprijs f 0,85; tweede kwaliteit f 0,70; afwijkende f 0,60; kipeieren f 2; winkelprijs f 3; poelje-eieren f 1,50; eendeieren f 2; groote ganseieren f 6; kleine ganseieren f 4. Handelaren boter Het wetsontwerp werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen (de heer Vervoorn wil geacht worden, te hebben tegengestemd). Vertoond volgens- art. 9 van het re glement Emma van A. v. Hootegem te Kruiningen. Verschillende vroege soorten onder glas waren al geplukt.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3