BURGERLIJKEN STAND. MARKTBERICHTEN. I automatisch aan en uit doen, maar ook dat was te erg en daarom beperkte men zich tot belangrijke drukvermindering, waardoor de verlichting niet zichtbaar was doch in de huizen waar men op gas kookt, toch niet voldoende, al moet men meer geduld hebben. De arbeid van de bedrijven in oorlogs tijd is ten eerste, hulp verleenen bij breuken enz., maar ook te zorgen dat de gas-, water- en electriciteitsvoorziening intact blijven. Voor de verschillende wij ken beschikt het bedrijf niet over vol doend aantal geschoolde krachten en daarom moet men overleg plegen om particuliere aanvulling te hebben, o.a door samenwerking met patroons, wat voor gas- en waterfitters reeds is be reikt. Men hoopt ook met de electro- technische installateurs tot een overleg te kunnen geraken. Men dient aan het hoofdkantoor de menschen van de be drijven zelf in reserve te hebben en over enkele auto's te kunnen beschikken voor vlug vervoer. Men moet ook rekening houden met het gevaar voor gasontsnap- ping en er rekening mede houden, dat le gasmaskers niet bestand zijn tegen lichtgas. Voor de watervoorziening is een goed gesectionneerd buizennet een vereischte en men werkt reeds in dien geest. Voor het gesectionneerd electri- citeitsnet moet men zorgen dat het in- en uitschakelen bij storingen geschiedt door personen, die volkomen met het net en de verdeelingen op de hoogte zijn. Spr. besloot met enkele op- en aanmer kingen in verband met de oefening op 16 Mei. De volgende spr. was de heer P. J. Jansen, directeur van gemeentewerken, die sprak over het opruimings- en dek- kingswerk. Spr. zeide, wat het eerste be treft, dat bij een brand zijn dienst niet direct een taak heeft, doch als een brandbom grooten brand veroorzaakt, kan dit wel het geval zijn. Brisantbommen zullen wel steeds groote schade aanrichten en dan is het werk van de gemeentewerken zeker buitengewoon moeilijk. Bij gasbommen zal de ontsmettingsdienst meer werk hebben. Wat betreft den dekkingsdienst zegt spr., dat deze vooral bestaat uit het in richten van schuilplaatsen, dus van kel ders, waarin men kan vluchten, doch die ook in eigen woning kunnen worden in gericht. Men zal dan echter goed moe ten nagaan of de vloeren boven den kel der goed dicht zijn en of het niet ge- wenscht is ze te onderstutten. Als er iets gebeurt, zal men steeds over veel men schen moeten kunnen beschikken en ook spr. zal gaarne over reservepersoneel beschikken. De heer Berghuijs zeide, dat ieder goed zal doen ernstig te overwegen of hij in huis nog maatregelen moet nemen in verband met bescherming tegen mo gelijke luchtaanvallen. Men kan dikwijls met weinig moeite iets geschikt maken voor schuilplaats. De heer J. F. Vermeulen, directeur van den Reinigings- en ontsmettings dienst, zeide, dat de geheele luchtbe schermingsdienst een daad van naasten liefde is en geheel steunt op de spreuk: „Hebt uw naasten lief, gelijk uzelve". Het is voor zijn dienst gewenscht, dat men op 8 verkenners minstens twee gas- verkenners heeft. De taak der verken ners is de soort van gas vast te stellen, de andere werkers moeten voor de ont smettingen zorgen, waarbij chloorkalk uitstekende diensten kan bewijzen. Ook zich zelf moeten zij ontsmetten. De per sonen, die met gas in aanraking zijn ge weest, moeten naar een ontsmettings inrichting worden gebracht. Men heeft een zeer goede van den dienst op het Seisbolwerk en spr. denkt als plaatsen voor noodontsmettingsinrichtingen aan het Badhuis, de melkfabriek „Samenwer king" op het Hofplein en de oude melk fabriek op den Wal. Ook spr. maakte enkele opmerkingen over de oefening op 16 Mei en was zeer dankbaar gestemd, dat men onder zijne eenvoudige mannen goede gasverkenners heeft kunnen vinden. De heer H. Gersons, reserve-militair- apotheker en gasofficier, gaf inlichtingen over de wijze waarop men goede gas verkenners opleidt. In de eerste plaats moeten deze over een goed neusorgaan beschikken en er is een meettoestel uit gevonden om dit vast te stellen. Een reukherinneringsvermogen krijgt men alleen door constante oefening. Men moet zich niet voorstellen, dat in eens een heele stad zal worden vergast. Te gen verschillende soorten van gassen moet men reactiemiddelen gereed heb ben. Er is een voorraad van verschillen de gassen in flesschen, die bij de oplei ding kunnen worden gebruikt. De heer J. Fontijne, commissaris van politie, sprak voornamelijk over de sa menwerking met de burgerwacht, na er op gewezen te hebben, dat het politie corps te Middelburg nu niet zoo bijzon der groot is. De taak van politie en bur gerwacht moet zijn om een paniekstem ming te voorkomen, en daar moet ook de bevolking zelve aan medewerken. De directe taak zal zijn de plaats van een ongeval af te zetten en het verkeer, voor zoover daarvan dan nog sprake zal zijn, te regelen. Er zijn thans 24 agenten en dit zal nog met 2 verminderen. Als men die over drie wijzen zou verdeelen, heeft men er 5 per wijk. Daarom heeft men in iedere wijk 10 man van de burger wacht geplaatst, onder leiding van een actief dienenden of van een oud-politie man. Spr. brengt dank voor wat de bur gerwachters bij de oefening hebben ge presteerd en wekt nog eens op in alle gevallen het hoofd koel te houden en rustig te blijven. Bij ontstentenis van den medischen leider van het Roode Kruis, dr. E. Scheps en van zijn plaatsvervanger, arts Broek huijzen, kwam als laatste spreker naar voren de heer J. C, Ludekuse, hoofd van de transportcolonne, die o.a. mede deelde, dat hij persoonlijk niets van de sirenes heeft gehoord. Er zijn 4 ploeg- commandanten, die allen zoo noodig te lefonisch kunnen worden gewaarschuwd en die dan andere personen laten wek ken. Spr. deelde dan mede, waar de noodhospitalen zijn gedacht en beproefd. Men heeft bij de oefening veel geleerd en dit zal zeker aanleiding zijn tot een grondige verbetering om de fouten te voorkomen. Men moet goed begrijpen, dat men moet helpen uit liefde. De heer Berghuis heeft tenslotte woorden van dank gesproken tot alle sprekers, en nog eens op enkele destijds door ons ook reeds aangegeven, fouten gewezen. Hij vertrouwde op aller me dewerking bij volgende oefeningen. GEMEENTEBEGROOTING 1936. Naar aanleiding van een correspon dentie met Ged. Staten en een bespre king met een commissie uit hun midden, stellen B. en W, den Raad voor de ge- meentebegrooting c.a voor 1936 te wij zigen, omdat zij het gewenscht achten aan het verlangen van Ged. Staten een verlangen, dat is geformuleerd na onderzoek der begrooting door de Rijks commissie van Overleg te voldoen, met het oog op het verkrijgen van de geraamde extra- en belastingbijdrage. Aan de gegeven toelichting op enkele) posten ontleenen wij, dat hoewel de verlaging van f 100 voor het opwinden en smeren van het uurwerk van den Stadhuistoren geen directe bezuiniging beteekent, daar de jaarwedde van den beambte van gemeentewerken toch vol ledig moet worden uitbetaald. B, en W. besloten, dat dit werk van 1 Juli a s. af door den concierge zal moeten geschie den. Naar aanleiding van aandrang van Ged. Staten hebben B.. en W. alle rijwiel toelagen ontworpen op f 25 in plaats van 35 met de bedoeling d'eze toelagen voor 1937 op f 20 te brengen. Ook stel len zij voor om de vergoeding' voor re paratiekosten aan eigen rijwielen te binden aan een maximum van f 20 even als dit reeds eerder werd besloten voor de g'eoieenteboden. Ten zeerste betreuren B. en W. het schrappen van den post belooning aan kweekelingen ad f 480, aangezien het daardoor niet meer mogelijk blijft om school A als een zesklassige school te handhaven. Zij zullen zich nog nader beramen hoe deze kwestie zal moeten worden opgelost. De verlaging' van het subsidie aan 't Burgerlijk Armbestuur met f 5000 draagt vanzelfsprekend een onzeker element in zich Vooral waar na de opheffing van het Crisiscomité A en als gevolg van de toenemende armoede, meer uitgaven worden verwacht. Bij een werkelijke uitgave over 1935 ad f 141 509 was voor 1936 aanvankelijk f 148,500 geraamd. DE VERKEERSEXAMENS EN HET VERKEERSLOKAAL. Na den Commissaris der Koningin hebben Zaterdag nog verschillende auto riteiten het terrein van het verkeers- examen op het Molenwater bezocht-o.a. de beide wethouders van Middelburg, de kapitein der Kon. Marechaussée, de hr, Kaasjager, de commandant der Rijks veldwachter, de heer v. d. Lely, de Commissaris van politie, de heer Fon tijne, de rechter van instructie, mr. V. d. Hoop en mevrouw v. d Hoop en ver schillende bestuursleden der vereeniging van wie sommigejnet hun dames. Toen den laatsten candidaten het examen was afgenomen, hebben zij 30 in getal met het motorrijwiel met zij span van de maréchaussée, dat die bei de dagen medewerking had verleend een eereronde gemaakt rond het terrein. Daarna heeft de voorzitter der ver eeniging, jhr. F. Beelaerts van Blokland, in den Schouwburg dank gebracht aan de juryleden en andere personen, die hun medewerking beJanlg'loos verleen den en de hoop uitgesproken, dat zij daartoe ook volgend jaar weer bereid- zuilen zijn, De deelneemsters en deelnemers aan het examen zullen binnenkort bijeen geroepen worden en dan zal hun bekend worden gemaakt wie voor het examen zijn geslaagd. Vermoedelijk zal dit zijn op Zaterdag 20 Juni op een nader be kend te maken dag en uur. De eerste avond, dat het verkeerslo- kaal in de St. Jansstraat geopend was heeft het zich Vrijdagavond in een zeer groote belangstelling mogen verheugen, Op Vrijdag 3 Juli is het weer geopend. DE FOKVEEDAG. De Fokveedag', die vanwege dén Kring' Walcheren der Z.L.M. en andere orga nisaties op 18 Juni op een weide naast de Griffioen zal worden gehouden, be looft veel. Niet alleen zullen de groo- tere fokdieren als paarden en runderen er in groote hoeveelheid kunnen bewon derd worden, maar ook zullen een 40- tal Deensche varkens worden bijeenge bracht om het kijklustige publiek hun prima hammen, coteletjes en carbonaden te toonen, o a zijn er 10 zeugen met kleine biggetjes. Verder zal er een groote tent zijn waarin een 130 geiten en lammeren wor den ondergebracht. En eindelijk zorgt de Z.R.V. voor een stand pluimvee, waarin ook een kunstmoeder met kui kentjes aanwezig zal zijn. Niet alleen voor de plattelandsbevolking van Zee land, maar ook voor stedelingen zal er dus veel aantrekkelijks zijn op dezen fokveedag. VERPACHTING JACHT ORANJEZON, In overeenstemming met het desbe treffend verzoek stellen B„ en W, voor aan den heer P. W. M. Hoeg'en van Hoogelande te Serooskerke voor het tijdvak 1 Augs. 1937 tot 1 Augs,. 1938 voor f 350 te verpachten het genot der jacht op vliegend wild en op hazen in de gemeentelijke duinterreinen bij Oranjezon, A ERGERLIJKE DIERENMIS- HANDELING. Op verschillende plaatsen in de stad, o.a. in de omgeving van de Burg is den laatsten tijd een mooie duif waar te ne men, die aan de staart een paar wasch- pinnen mede moet voeren. Het ware te wenschen, dat men den dader van deze ergerlijke „grap" kon vinden om hem gevoelig het misselijke van zijn daad onder het oog te brengen,. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs alhier stonden Za terdag ingeschreven: geheel werkloos; 803 mannen en 19 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 40 mannen en 4 vrouwen, niet werkloos: 3 mannen en 2 vrouwen. Algemeen totaal vorige week 887, bij gekomen 31, afgegaan 47, over 871,. WALCHEREN. Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren, De Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren hield Zaterdagmiddag haar algemeene vergadering in de bo venzaal van het Nederlandsch Koffie huis te Middelburg onder voorzitter schap van jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, burgemeester van Westkapelle, die na een welkomstwoord, er op wees, dat het afgeloopen jaar nu niet zoo fraai was voor de Vereeniging, want men werkte met verlies; spr. hoopte, dat 1936 een beter jaar zal zijn. Dan wees spr. op de nieuwe verzekering, waarbij thans reeds 1500 personen zich hebben aangesloten. Dit is zeker geen slecht begin. Spr. bracht hartelijken dank aan den secretaris-penningmeester, den hr. L. Onderdijk, voor alles wat hij ook dit jaar weer voor de vereeniging deed, en ook aan de bodes, dat zijn de menschen die in de eerste linies staan als het gaat om de verdediging van de belangen der vereeniging'. Spr. deelde mede, dat de bestuursle den de heeren Oldeman en dr. De Haas v'erhinderd Waren. Laatstgenoemde kwam later ter vergadering. Het jaar verslag en de rekening, beide reeds ge publiceerd, werden zonder opmerking en zonder h. s. goedgekeurd. Met algemeene stemmen herkoos de vergadering tot bestuursleden de heer H. J. van Geuns te Middelburg en M. Reijnhoudt sr. te Domburg en koos eveneens met algemeene stemmen in de vacature ontstaan door het bedanken van dr. C. Orbaan, den heer W. Feike- ma, arts te Middelburg. De voorzitter bracht dank voor deze mooie wijze van verkiezing en sprak woorden van groo ten dank aan het adres van dr. Or baan, die door de reorganisatie van het Gasthuis, zijn baan zag opgeheven. Het verdroot het bestuur zeer, dat op die wijze een der allerbeste bestuursleden met wien men steeds op de prettigste wijze heeft samengewerkt, heen ging. Hij was volkomen deskundig en had de gave de zaken duidelijk uit een te zet ten. Onder instemming der vergadering stelde spr. voor dr. Orbaan een zeer hartelijk schrijven van dank te doen toe komen. Hierna zeide de voorzitter, dat men eerst had gemeend geen controle noodig te hebben, maar het kon niet uit blijven of men moest met 1 April zulk- een controle invoeren. Dr. Broekhuijzen was bereid als controleur op te treden en het resultaat is wel bevredigend. Men heeft hoop dank zij deze controle wellicht van verliezen verschoond te zullen blijven. De heer Onderdijk besprak de pogin gen die worden aangewend om te ko men tot een verzekering tegen de kos ten van een klinische verzorging in een ziekenhuis. Alles is daaromtrent thans niet bekend, omdat dit eerst het geval kan zijn na een bestuursvergadering van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging, in welk bestuur ook spr. zitting heeft en welke verga dering eind dezer maand zal plaats heb ben. Het is te doen om te komen tot een verzekering ter zake over het geheele land. Doet men het alleen, dan zal het 5 cent per lid en 3 cent voor een kind worden per week aan premie, maar bij centralisatie is het 'voor allen denkelijk 2 cent en zulks tot een maximum van 6 leden uit één gezin .Men rekent dan op een millioen deelnemers, waarbij dan ook de provincies Friesland en Groningen en ook de R. K. organisatie worden medegerekend. Men tracht een overgangstijdperk voor het aansluiten van alle leden te verkrijgen. Spr. meent dat als het niet verder tegenvalt de nieuwe verzekering op 1 Januari 1937 zou kunnen ingaan. Bij de rondvraag kwam er gelegen heid er nog eens op te wijzen, dat con trole noodzakelijk is, vooral als het grensgevallen van al of niet opnemen betreft. Er zal overleg plaats hebben met huisarts of specialist door den con troleerend geneesheer., die soepel op treedt. Er zijn menschen, die vragen in een ziekenhuis te worden opgenomen, als de dokter dit niet bepaald noodig vindt. Ook andere vereenigingen, o.a. die op Zuid-Beveland moesten tot con trole overgaan. Er blijft beroep op het bestuur mogelijk. Er is zeker eenig ge vaar voor wrijving tusschen de dokto ren, maar dit is met goed overleg wel te voorkomen. Zeker worden ook nieuwe leden na gegaan, of door de doktoren uit het be stuur of door den controleerenden ge neesheer. De voorzitter bracht ten slotte dank aan allen voor hun aanwezigheid en voor de wijze, waarop zij de zaken hiel pen afhandelen, hij hoopte dat dit zoo blijven mag. DE OPENING VAN HET RIJWIELPAD SOUBURG—ABEELE. Federatie van Nederlandsche rijwielpadvereenigingen maakt een fietstocht naar Ritthem en Rammekens. Niadat het rijwielpad AbeeleSou burg Zaterdag officieel was geopend, werd door het gemeentebestuur van Souburg aan alle aanwezigen in den lommerrijken tuin van Bellevue een ver- frissching aangeboden. Vervolgens werd langs het rijwielpad gereden over Oost- Souburg naar Ritthem, waar in de ge meentekamer burgemeester P. W. ter Haar namens het dagelijksch bestuur al len verwelkomde. Hij verblijdde zich er over, dat evenals een spin haar web steeds uitbreidt, Vlissingen weer met een paar nieuwe rijwielpaden bereikt kan worden, daar het rijwielpad Vlis singenSouburg weldra klaar zal zijn. Verder zal een rijwi/élpad langs den zeedijk, naar Vlissingen ook spoedig tot stand komen. Moge zoo geheel Walche ren met rijwielpaden overdekt worden. De heer baron van Fridagh voorzit ter der federatie, dankte den burge meester hartelijk voor de gesproken woorden en sloot zich ten volle aan bij den laatsten wensch. Hij hoopte, dat de gemeente Ritthem onder leiding van burgemeester Ter Haar steeds in bloei moge toenemen. Nadat een verfrissching was gebruikt, werd door de mooie dorpsstraat gewan deld naar de Herv. Kerk. Het gerestau reerde kerkgebouw met haar eenig mooien toren werd eerst uitwendig be wonderd, waarbij de heer B. J. de Meij eenige historische mededeelingen deed. Toen ook het inwendige der kerk was gezien, werd op de fiets gestapt en ge reden naar het oude kasteel Ramme kens. Bij het bezoek aan dit kasteel diende de heer De Meij als gids. Hij vertelde o.a. welk een groote rol het fort in onze vaderlandsche geschiedenis heeft vervuld. Met belangstelling werd alles bezichtigd en van het hooge terras af werd genoten van het prachtige pa norama, zoowel aan de land- als aan de zeezijde. Vervolgens werd gereden naar de op zichterswoning aan de Zuidwatering, vroeger de Schoone Waardin geheeten. Over den zeedijk ging het verder naar de nieuwe Vlissingsche haven om ten laatste in het hotel Britannia den in- wendigen mensch te versterken. Aan de lunch werden nog hartelijke woorden gesproken over den zoo goed geslaag den fietstocht. ZUID-BEVELAND. RAAD VAN 's-HEER ARENDSKERKE. Protesten tegen de heffingen op het gebouwd De heer Vogelaar ambtenaar van den burgerlijken stand. 's-HEER ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Zaterdagmorgen in vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Elenbaas. De V o o r z. deelde mede dat van de familie Lewe van Nyenstein een dankbetuiging ontvangen w,as, be nevens een groot portret van den oud burgemeester. Dit werd in dank aan vaard; terwijl besloten werd het portret een plaats in de Raadszaal te geven. Spr. merkte verder op, dat ook nog ge protesteerd is 'tegen de heffingen op het gebouwd in den Kraaijert; den West- Kr,aaijert en den Nieuw-Kraaijertpolder. De hr. Lindenberg h vraag't of niet opgekomen wordt tegen de hef fing op het gebouwd van de Breede Watering. De V o o r z. antwoordde, dat B. en W. meenden dit niet \te moeten doen. De Kroon legde deze 1H pot. a.h.w. in het K. B. vast, en voorts meen den B. en W., dat een heffing van Wi pet. wel te billijken is. De hr Lindenbergh conclu deerde, dat dus niet geprotesteerd wordt tegen de heffingen op zichzelf, doch tegen het percentage. De V o o r z. beaamde zulks. Nadat de Raad nu ongeveer een uur in besloten zitting vergaderd had, stel de de V o o r z. voor, tot benoeming over te gaan van een ambtenaar van den burgerlijken stand. De meerderheid van R. en W. stelde voor, den heer Vogelaar te benoemen. Weth. P h i 1 i p s e zeide zijn stem niet te kunnen bepalen, d,aar er slechts één candidaat was. De heer Vogelaar werd hierna be noemd met 7 st. tegen 4 ongeldig. Vervolgens werden, volgens voorstel van B. en W., de werkzaamheden ver deeld, waarbij de hr L i n d e n- b e r g h tegen stemde. Zonder hoof delijke stemming werd besloten tot aanstelling van twee ambtenaren ter secretarie, resp. op een jaarwedde van f 900 en f 600. Hierna was een voorstel van B, en W. aan de orde tot wijziging van de straatverlichting te Lewedorp. Zulks in verband met een schrijven van de P. Z. E. M,, dat een besluit, in verband met de verlegging der kabels gewenscht was. De kosten voor de gemeente wer den geraamd op f 350 plus f 24 voor de te nemen lantaarns. De hr. vi. d. Dries vestigde de aandacht op de wenschelijkheid van een lantaarn bij de kruising Schippersweg. De V o o r z. deelde mede, dat B. en Wu dit reeds bespraken, en zij zul len dan tevens gelijk door den hr Van den Dries eer betoogd, de lantaarn bij de katholieke school laten verplaatsen. De kosten van een en ander zullen f 62,50 bedragen. Aldus werd besloten. Vervolgens werden de vergoedingen vastgesteld voor de lagere scholen. De V o o r z. deelde mede, dat B. en W. van Ged. St,aten een schrijven kregen, waarin op de wenschelijkheid gewezen werd, om de bouwplannen voor uitvoering ter beoordeeling te zenden aan de schoonheidscommissie. De kos ten zullen f 1 per plan plus 40 ct. per f 1000 bouwkosten bedragen. B, en W. willen deze verhalen op de bouwers in verband waarmede een aanvulling van de leges-verordening noodig is. Dehr Lindenbergh hoopte, d,at de bouwers er niet teveel last van zullen ondervinden en B. en W. daar toe zullen medewerken. De V o o r z. beloofde zulks. Middelburg. Bevallen: M. S. Pieterse-Riemens z., E, Suurmond-Van Aarsten z., C. H. Schroevers-de Munck d. Overleden: C. S„ de Wolff 72 j, geh. met B. Schoonaard, S. J. Bostelaar 73 j. geh. met P. F. Uyttendaele, M. Steijn 58 j. geh. met T. de Visser, E, M. Schou ten 2 d. d. Getrouwd: D. Spuij 26 j. en M P. Bosdijk 23 j. Oostkapelle. Van 30 Mei6 Juni. Ondertrouwd: P. Provoost jm. 25 j. en W. Louws jd. 24 j. Kruiningen, Van 28 Mei4 Juni. Overleden: J. D. Kok 24 j. jm. (I C.) Rilland-Bath. Bevallen: E. M. Hoogesteger geb, Breeke zJ. M. Colpaart, geb. van Nieuwenhuijzen d. Getrouwd: J. Maas 24 j, jm. en J, N. Philipse 24 j. jd K. Saman 27 j. jm en J, Walraven 24 j. jd. Overleden: Jac. v. Driel 89 j. wed, N v. Hoepen, J, v. Weele 79 j. geh. met J. Ruster. (LC.) Ierseke, Van 30 Mei5 Juni, Ondertrouwd: P. M. de Pree 25 j. jm. en J. vi Iwaarden 30 j. jd J. Schouwe- naar 27 j. jm. en J. Minnaard 24 j. jd<. Ondertrouwd: J. J. de Koeijer 25 j. jm. en P. A. Schipper 21 j. jd Getrouwd: D. J, v. Stee 37 j. jm. en J. Mol 22 j. jd. Overleden: M. M Fran<;oijs 76 j. geh. met M. W. Ross. (I C.) Wemeldinge- Van 28 Mei4 Juni Ondertrouwd: J. P. Duinkerke 20 j. jm. en M. Meyaard 19 j, jd. Getrouwd: A. Verdonk 26 j. jm. en G>. Houtekamer 27 j. jd, A. Paauwe 25 jm. en A. Anthonisse 23 j. jd J. L, Hu- breg'tse 23 j. jm. en A„ J. Schouwenaar 26 j. jd. Bevallen: E. J„ de Bourgraaf, geb. Lindenbergh d., J. Vermaire, geb. Min naar z. Overleden: G, Koole 72 j, geh. met T. v. Staalen. (LC.) Middelburg, 6 Juni. Op de ex portveiling deden: Kruisbessen f 5,50 7,10, per 100 kg. Goes 6 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote Veiling: Kruis bessen 7,508,10, per 100 kg. Kleine Veiling: Aardbeien 2531, p. 100 kg. AGENDA MIDDELBURG. MA 8 Jun- Dl 9 Jun GOES. MA 8 Jun Dl 9 Jun» Openb, Les Vakschool v. Meisjes; 9,3012 en 13,20-16,30 h. Elec. Drukkerij G W den Boer, M'burg .chap sw*r joe» "«gel, con DE (V a curreg colleg beide lend, de Bé politie leen te te Hambl landscj Deze de aa haver Bei ti op bil Antwf te sta haver reeds rokke de rel aldus T strijd Bes sen v| dit ve zin Baelc daan, sche der ir dersol langs zonde regeel Ioonkl Antw| van zoude hun stookl in Ne aang^ in loc en aal Hel wethq kig ni| kan klanl schei in ee zochtl der schuil heeft I Def behee werpj ven. door ondeij heeft I kant Rotte verde de aal meerj van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen e« andere bijeenkomsten. ïmgbla

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6