SPORT. LAATSTE BERICHTEN, Bruin en niet verbrand. HANDEL EN NIJVERHEIB. De nieuwe gouverneur-generaal benoemd, Staking op de marine-werven te Duinkerken. Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. van zijn voorganger, ds. Barnouw, die hij huldigde als een warm voorstander der vrijzinnige beginselen. Het ledental bleef vrijwel stationair. De kerkvoogdij van Ouwerkerk trad in het achterliggende jaar tot de organi satie toe. Uit het verslag der afdeelin- gen bleek, dat eenigen een kleinen te ruggang, anderen een kleinen vooruit gang in ledenaantal boekten. De afdee- ling Vlissingen pleitte voor een gratis of goedkoop vlugschriftje, getiteld', „waar om lid van de ver. van vrijz. hervorm den?" en te verspreiden in orthodoxe gemeenten. De secretaris betoogde voor verspreiding ook in vrijzinnige gemeen ten. Spr. maakte voorts melding van de ijverige pogingen van ds. Van der Ven, uit Retranchement, om in Terneuzen een afdeeling te vestigen. Tenslotte drukte hij er zijn spijt over uit, dat de voorgangers uit Waterlandkerkje zich geheel en uit Schoondijke zich ten deele van de ver. afwendden, terwijl ze toch als vrijzinnig waren beroepen. Bij de bestuursverkiezing werd de hr. C. Kloosterman herkozen. In de vaca ture Barnouw werd ds. Klaar gekozen. Ds. Landstra werd benoemd tot hoofd bestuurslid, de hr. Jos Swart als secun dus. Ds. Van der Ven hield hierna een in leiding over: Meer propaganda voor „Kerk en Wereld". Tenslotte werd be sloten in verschillende plaatsen corres pondenten aan te stellen, met het doel, in Zeelaind meer afdeelihgen en een grooter ledental te krijgen. Afscheid ds. Raams. Zondagmiddag nam ds. J. A. Raams afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Kloetinge wegens vertrek naar Rotterdam. Na het zingen van Psalm 89 vers 7 en het voorlezen van He breeën 13 vers 721, nam spr. ach tereenvolgens afscheid van den kerke- raad, met wie hij altijd de allerprettig ste vergaderingen heelt gehad, zelfs zoo dat de vergaderingen feesten leken en van het kiescollege dat hij wees op den voornaamsten eisch bij het verant woordelijke werk, nl. te zorgen, dat ook in de toekomst zal worden gepredikt Jezus Christus en dien gekruist. Vervolgens richtte hij zich tot kerk voogden en notabelen, tot den organist, tot koster en stokman, tot den burge meester, het hoofd en het personeel der school en dankte alle vreemden en collega's voor hun aanwezigheid, om daarn,a de zorg voor de gemeente over te dragen aan den consulent, ds. Van der Hel van Kattendijke. Namens den kerkeraad sprak daarna ouderling Maartense woorden van groo- te waardeering en dank. Ds. Van der Hel sprak namens kerkvoogdij en de ring Goes; dr. Schmidt van Kapelle namens het classicaal bestuur en burge meester C. Zandee Azn. namens de burgerlijke gemeente, wijzende op het vele dat ds. Raams naast zijn herderlijk werk voor Kloetinge heeft gedaan. Daarna volgde de afscheidspreek naar Hebreeën 13 vers 8, waarna door de groote menigte den scheidenden leer- 'aar werd toegezongen Psalm 121 vers 4. De heer A. Vrijlandt te Bier vliet slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het doctoraal examen geneeskunde, le gedeelte. Uit den Haag werd vanmiddag ge meld: Naar wij vernemen, heeft H, M, de Koningin het besluit onderteekend tot de benoeming van jhr. mr. A, W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer Hr. Ms. gezant te Brussel, tot gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië. De arbeiders bezetten de ter reinen en sluiten de havens af. Hoewel, gelijk elders in dit blad ge meld, er kans bestaat, dat de stakende arbeiders in Frankrijk voor een groot deel morgen of overmorgen weer aan den arbeid zullen gaan, is heden de sta kingsbeweging overgeslagen naar Duin kerken, waar 2000 werklieden van de marine-werven de terreinen dier wer ven hebben bezet. Ook het werk in de havens ligt stil. De toegang tot de ha vens hebben de arbeiders met bezette schepen afgesloten, zoodat de scheep vaart onmogelijk wordt gemaakt. STAATSLOTERIJ. Op de onderstaande nummers vielen de volgende prijzen (onder voorbehoud): f 50.000: 5459 f 2.000: 17804 f 1.000: 5708 13248 18246 f 400: 3470 5036 14115 17036 18282 20030 f 200: 3497 13618 17724 20756 f 100: 714 2755 2917 3963 5512 6941 7689 11008 15610 15677 16996 17480 19156 SCHIETWEDSTRIJDEN VAN DEN B. V. L. TE OOSTBURG. J.l. Zaterdag werden te Oostburg op het sportterrein der H, B. S. de schiet wedstrijden gehouden van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm, welke door bijzonder mooi weder begunstigd werden. Des morgens te 10 uur werden de wedstrijden geopend door den heer P. G. Laernoes, secretaris van 't Zeeuwsch Verband; door korpsen.uit elf gemeen ten werd aan de wedstrijden deelgeno men, die een vlot verloop hadden. In de korpswedstrijden werden de prijzen, alle medailles, behaald als volgt: 1 Cadzand met 188 punten, 2 Groede 186 p., 3 Breskens 185 p., 4 Biervliet 183 p., 5 Oostburg 181 p„ 6 Yzendijke 178 p., 7 Sluis 177 p„ 8 Schoondijke 176 p., 9 Zuidzande 175 p., 10 Waterlandkerkje 173 p. en 11 Retranchement 168 p. In de personeele haan (Koningschut- ters en Scherpschutters) werden de prij zen behaald als volgt: 1 .du Fossee te Sluis 50 p2 W. Catsman te Oostburg 49 p, 3 R. Gilles te Yzendijke 49 p, 4 E. Plog te Cadzand 48 p, 5 I. Butler te Groede 48 p, 6 M. Wandel te Oostburg 48 p, 7 A. de Bree te Breskens 48 p, 8 I. Adriaansen te Oostburg 48 p, 9 P. Misseeuw te Breskens 48 p, 10 Van de Velde te Breskens 48 p, 11 J. Ketele te Sluis 48 p, 12 M. de Bruijne te Oost- Jurg, 13 A. van de Velde te Groede, 14 A. le Clercq te Zuidzande; 15 Ver- poorte te Groede; 16 M. de Bruijne te Cadzand; 17 Den Brabander te Groe de en 18 J. W. de Hullu te Zuidzande, allen 47 punten; 19 J. du Burck te Oost- jurg; 20 Legrand te Oostburg; 21 Van Tatenhove te Schoondijke; 22 J. W. dennekeij te Schoondijke; 23 Mullaert te IJzendijke; 24 J. J. de Jonge te Schoondijke; 25 P. Casteleijn te Groe de; 26 Hamelinck te IJzendijke en 27 J. Casteleijn Iz. te Groede allen 46 punten. In de personeele baan voor le en 2e {l,as-schutter6 behaalden prijzen 1 J. van Overbeeke te Breskens met 50 p.; 2 J. J. de Keuninck te Cadzand; 3 W. uteijn te Breskens; 4 L. de Bruijne te Cadzand; 5 W. van de Ree te Schoon dijke, 6 L. de Puter te Groede, allen 49 p.; 7 J. Cappon te Zuidzande; 8 D. Verpoorten te Groede; 9 B. Quekelber- ge te Breskens; 10 P. de Ridder te Re tranchement; 11 I. van Haneghem te 3reskens; 12 A. Anderiessen te Oost- Durg allen 48 p.; 13 E. de Paepe te Schoondijke; 14 A. van Waes te Schoon dijke; 15 J. van der Hooft te Schoon dijke; 16 A. Wage te Oostburg; 17 G. Bleijenberg te IJzendijke; 18 P. J. Goos- sen te Oostburg; 19 J. Haak te Groe de allen 47 p.; 20 J. Aers te Oostburg; 21 A. Fieret; 22 P. J. van Leeuwe; 23 Cammaert; 24 B. Blaake; 25 A. van den Hoek; 26 L. Tol; 27 Baardemaker; 28 Culenaere; 29 Quaak en 30 Van Vlelle allen 46 punten. Voor deze beide wedstrijden waren een massa fr,aaie geschenken als prij zen beschikbaar gesteld. De deelname aan de wedstrijden vrije )aan was groot. Behalve de heer Laernoes voornoemd waren tegenwoordig overste Bierman, commandant van 't Zeeuwsch Verband, verschillende burgemeesters en andere aestuursleden van plaatselijke commis- siën. 's Avonds vereenigden zich een 100 a 150 tal schutters met leiders en be stuurders aan een gezellige koffietafel waar o.m. het woord gevoerd werd door overste Bierman en den heer Laernoes, die de prijzen met een toepasselijk woord uitreikte; het behoeft niet ge zegd te worden, dat gedurende dezen gezellïgep maaltijd herhaaldellijk het Wilhelmus en andere liederen gezongen werden. Aan de commissie v,an voor bereiding en allen, die bij den wedstrijd werkzaam geweest zijn komt lof toe voor het uitstekend verloop. VOETBAL. N.A.C. verliest weer. Noad blijft eerste klasser. De Zuidelijke kampioenen hebben het in Enschede ook niet tot een overwin ning kunnen brengen, hoofdzakelijk door de onmacht der voorhoede. In het veld speelde N.A.C. zelfs beter dan Enschede, doch deze veldmeerderheid konden de Bredanaars niet in doelpunten uitdruk ken. De rust ging met 20 voor En schede in, terwijl in de tweede helft N.A.C. gelijk maakte. Eerst drie minu ten voor het einde scoorde Enschede de winnende goal. De stand is: Enschede 7 5 0 2 1916 10 Feijenoord 5 4 0 1 167 8 Ajax 6 3 0 3 14—13 6 Be Quick 6 2 0 4 15—21 4 N.A.C. 6 1 0 5 7—14 2 Promotiecomp. 2e kl. In het Oosten is de derde promotie wedstrijd gespeeld. N.E.C. won met 21 van Borne. S.C.H., N.E.C. en Borne staan nu gelijk met 1 gewonnen en 1 ver loren wedstrijd. De promotiecomp. in het Zuiden in ge ëindigd. Na een spannenden strijd klop te Noad haar stadgenoot Willem II, zoo dat Noad haar eersteklasseschap be houdt. De strijd is sensationeel geweest. Na een 10 voorsprong bij de rust ver grootte Noad dezen stand daarna tot 30. Willem II bracht deze score terug op 23, daarna werd het 24 en tegen het einde 34. T.S.C. won haar laatsten wedstrijd van Palemig, met de eigenaardige cijfers 6-4, In de tweede helft had T.S.C. een 50 voorsprong. Het pleit voor de Limbur gers dat zij zoo moedig volhielden dat het geen debacle voor hen werd, want het einde kwam met 64 voor T.S.C. De eindstand is nu Noad 6 4 11 17—10 9 Willem 6 3 12 15—12 7 T.S.C. 6 2 13 15—18 5 Palemig 6 114 9—16 3 Promotie comp. 3e kl. Dosko wint van Hulst. Dosko heeft de kleine kans op het be houd van het tweede klasseschap aange grepen en Hulst met een nederlaag naar huis gezonden. Toch is de uitslag geflat teerd, want Hulst heeft de puntjes niet cadeau gegeven. De wedstrijd Dosko-De Zeeuwen brengt ons dus nader tot de op lossing. Spelen de Zeeuwen volgende week gelijk of winnen zij, dan zijn de Vlissingers 2e klasser. Want daarente gen Dosko dan moet nog gespeeld wor den de ongeldig verklaarde wedstrijd DoskoBoeimeer. De stand is De Zeeuwen 5 4 0 1 139 8 Dosko 5 3 0 2 14—15 6 Boeimeer 6 2 1 3 2117 5 Hulst 6 114 9—16 2 In de derde klasse B heeft Helmondia gisteren V.O.S. uit de tweede klasse ver dreven. Helmond krijgt er dus een 2e klasser bij. De uitslagen zijn Landskampioenschap Enschede-N.A. C. 3—2. Prom. comp. 2e kl. Afd. II N.E.C.- Borne 21. Afd. IV Willem II-Noad 34 T.S.C.-Palemig 64. Prom. comp. 3e kl. Dosko-Hulst 30. K.N.V.B,-Beker Roermond-Juliana 3—2. Vriendschappelijk C.V.V. I (Kolijns- plaat)-Blauw Wit (Wissekerke) 53 D.V.O. I (Kortgene)-Veteranen ploeg (Kats) 2—1. GOES—HET NOORDEN 3-5. Goes speelde legen „Het Noorden" uit Rotterdam een vriendschappelijken wed strijd en verloor dien met 53. Door verhindering of verwondingen waren eenige spelers niet beschikbaar en luid de de opstelling als volgt: Bruel, doel; V. d. Sluis en Ruisaard, achter; Joosse Daniëlse en Peels, midden; Elsacker, Sinke, Leijnse, Van Hese en Anthonisse, voor. Deze combinatie gaf een zeer behoor lijk spel te zien. Vooral de middenlinie verrichtte veel en nuttig werk. Over hei geheel genomen werd goed gecombi neerd en geplaatst. De aanvallen werden echter in vele gevallen nief* behoorlijk afgewerkt. Men wachtte wel eens wat lang met schieten of gaf nog eens ovea terwijl men zelf een goede schietkans had, of gelegenheid om die te scheppen. Vooral Anthonisse was in deze al te voorzichtig, Elsacker zette nogal eens te vlug voor, zoodat zijn nevenspelers geen tijd hadden om zich op te stellen Niettemin verloor Goes alleen omdat Vrouwe Fortuna uitsluitend de Rotter dammers begunstigde. Het was vaak on begrijpelijk hoe het doel bijwijlen nog aan doorboring ontkwam. Het Noorden nam de leiding met een onhoudbaar schot van den rechtsbinnen, nadat V, d. Sluis het leder gemist had (01). Na goed aangeven van ©aniëlse maakte Sinke, met een zuiver boogbal- letje over den keeper heen, gelijk (11). Dadelijk daarop nam Van Hese, met een scherp schot via den paal, voor Goes de leiding (21), Uit een corner werd het op fraaie wijze (22). Toen Ruisaard de fout beging recht op doel terug te spelen, en Bruel daarenboven nog mis greep, werd het 23. Kort daarop ver zuimden de Goes verdedigers bij 'n aan val van links in te grijpen en zoo werd het 24.. Nadat Elsacker met een goed schot den achterstand verkleind had (34), kregen de Rotterdammers op fortuinlijke wijze een doelkans, die weer een doelpunt opleverde. Zoo kwam het einde met 35 Een wel zeer geflatteer- den uitslag voor de gasten! KORFBAL. Goes: TogoSeolto 21; SSSRapi- de is uitgesteld. Propaganda-wedstrijd te Dom burg. Zaterdag hield de Zeeuwsche Korf- balbond haar eersten propaganda-wed strijd te Domburg op het zoo mooi ge legen veld van de voetbalvereeniging Domburg. Madjoe en Swift speelden te gen elkaar. Gezien de hooge score, Madjoe won met 83, zou men ver moeden, dat de strijd minder interes sant is verloopen; het tegendeel is ech ter w,aar. De talrijke bezoekers hebben kunnen genieten van een spannenden tot de laatste minuut aantrekkelijken wedstrijd. Van begin tot eind, stond deze wedstrijd voor ons Zeeuwsch Korfbal op hoog peil en konden we ook nu weer constateeren, dat de kwaliteit van het korfbalspel in onze provincie steeds stijgende is. Juist voor propa ganda, kan deze wedstrijd zeer geslaagc genoemd worden. We mogen dan ook veronderstellen, gezien het enthousiasme en de uitla tingen van de ongeveer 300 toeschou wers, dat deze openluchtsport zeer in de smaak is gevallen bij de Dombur gers, Jammer dat de Z, K. B. niet in staat was, propaganda-materiaal uit te reiken, met bv. verkorte spelregels wellicht had het publiek dan nog meer genoten. De Z. K. B. zal volgende week een Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wandel- en watertochten wordt zonne brand voorkomen met AMILDA-zonne- bruincrême. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25jct. (Ingez. Med.) vergadering te Domburg bijeenroepen Dan zullen enkele Z.K.R -bestuursleden trachten aldaar een vereeniging op te richten. Dit heeft groote kans van sla gen. DE OLYMPISCHE DAG. Bondselital-Sparta 02. De Olympische dag, gisteren in het Stadion te Amsterdam gehouden is een groot succes geworden. Zoo men weet stond op het programma athletiek, wielrennen, voetbal en ruitersport. Om met het voetbal te beginnen, het Bonds- elftal, samengesteld uit A en B-spelers ïeeft een 20 nederlaag geleden te gen de Tsjechische kampioensploeg Sparta uit Praag. Men had deze gele genheid aangegrepen om eenige B-spe- ers 'n kans te geven naast de Ned. elf talspelers. Zoo had men den AFC-er mngen op de midvoorplaats gezet. Een experiment dat als mislukt kan worden seschouwd. Vrauwdeunt (Feijenoord) heeft op de rechtsbuiten- en later op de rechtsbinnenplaats aardige dingen gedaan, maar bepaald opvallen deed deze speler ook niet. Den Hoed (MW) en Pellikaan (Longa) in de middenliiïie speelden zwak. Pienter in de achter hoede viel niet tegen. Sparta gaf een rustig technisch hoogstaand spel ten beste, met een uitblinkende verdedi ging. Ook het plaatsen en opstellen was veel zuiverder d,an bij de Nederlan ders. Bakhuis moest reeds na een half uur spelen uitvallen. Toen was de stand reeds 10 voor Sparta. Het twee- de punt werd na de rust gemaakt. Het einde kwam derhalve met 20 voor Sparta, Bij het wielrennen won Van Vliet de 100 m sprint vó'ór Kropman, Leene en Herbershof. Het duo OomsLeene won den tandemwedstrijd vóór Duyn Peperkamp. Tijdens de atletiekwedstrijden werd 'n Ned. record verbeterd Taeckema liep de halve Eng. mijl (804)4 m) in 1 min. 59,1 sec,, hetgeen een verbetering van het Ned. record over dien afstand be- teekent van 0,5 sec. De 100 m werd gewonnen door Osen- darp in 10,4 sec. Van Beveren en de Zwitser Haennï liepen beide 10,5 sec., Berger 10,9 sec. De 200 m hardloopen won Haennï in 21,6 sec.; 2e Van Be- veren 21,6 sec.; 3e Berger 22 sec. Baumgarten won de 400 m in 49,3 sec. en W. Kaan de 110 m horden in 15,3 sec. Zweefvliegen. Jhr. M. Boreel te Middelburg behaalde gister het brevet-B, zweef vliegen. Hij behaalde een zeer mooien tijd, de eerste vlucht duurde 90 secon den, de tweede vlucht 2 minuten. HET WIELERCRITERIUM VAN SCHEVENINGEN. Slaats winnaar. Voor de eerste maal werd Zaterdag op den strandboulevard te Scheveningen een wielercriterium verreden over een afstand van 100 km. De beste wegren ners uit Nederland, België, Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk etc. namen er aan deel. Langs het parcours, dat 20 maal gereden moest worden, bevonden zich meer dan 100.000 toeschouwers. Na een spannenden strijd passeerde G. v. d. Ruit als eerste de eindstreep, gevolgd door Slaats en den Franschman Bidot Slaats diende echter 'n protest in wegens hinderen door v. d. Ruit, Dit werd, hoe wel laatstgenoemde met een krans om hangen reeds een eereronde had gere den, toegewezen. De uitslag werd daar door winnaar Slaats (Nederland); 2e Bi dot (Fr,); 3e Van der Ruit (Ned.); 4e Vervaecke (België); 5e v. d. Broek (Ned.); 6. Duerloo (België); 7. W. Vroo men (Ned); 8. Dictus (België); 9. Gysen (Ned.); 10 Velraeds (Ned.); 11. Gommers (Ned.); 12 A. Billiet (België) De gebrs Van Schendel, Pellenaers, Middelkamp en vele andere bekende Ned. en buitenlandsche renners, bv. Pijnenburg in de laatste ronde, moesten den strijd wegens machinedefecten sta ken. BILJARTEN. Sweering wereldkampioen pentathlon. Te Malo les Bains zijn biljartwed strijden om het wereldkampioenschap pentathlon gespeeld. Het pentathlon be staat uit 200 libre, 150 cadre 45/2, ca dre 71/2 (100), bandspel (50) en 20 ca ramboles driebanden. Tot de eigenaar dige puntentelling komt men doordat de verschillende onderdeelen met bepaalde factoren vermenigvuldigd worden en het totaal door het aantal beurten ge deeld wordt. Onze landgenoot Sweering heeft met groot succes aan de wedstrijden deelge nomen. Stveering wist door de laatste partij tegen De Doncker met 64 te winnen den titel van wereldkampioen te behalen. Tweede werd De Doncker 3e Thielens, Vergadering van de afd. Zee land. De afdeeling Zeeland v,an de vereen, van Ned. Gemeenten hield heden haar algemeene vergadering te V 1 i s s i n- g e n in „Britannia" onder voorzit terschap van den heer M. F e r n- h o u t, burgemeester van Middelburg, die er met vreugde op wees dat 56 van de 71 aangesloten vereenilgingen ver tegenwoordigd waren. Spr. herinnerde aan het vertrek van den heer J. Huizinga, wien het bestuur reeds dank bracht voor het vele, dat de vertrokkene door zijn practischen zin veel voor de vereeniging heeft ge daan. Hij zal in aangename herinnering blijven. Van hetgeen in de vorige vergadering was behandeld memoreerde spr, het streekplan en de lintbebouwing, en wees spr. op de vooruitgang, die terzake is verkregen 'door het oprichten van de commissie van het streekplan Wal cheren, waaraan vele gemeenten reeds medewerking toezegden. Ook is destijds gesproken over het werkloosheidssubsidiefonds, dat eerst voor 2 jaar zou gelden, maar nu vraagt iet wetsvoorstel tot uitbreiding met 3 jaar de volle belangstelling. Het hoofd bestuur is in deze actief,en wees er reeds op, dat ,als de wet in 1940 af loopt, men nu reeds plannen dient te maken voor de toekomst. Thans krijgen 900 gemeenten subsidie, maar 280 moe ten extra-subsidie hebben, en komen daardoor onder speciaal toezicht. Verschillende zaken vragen thans speciaal de aandacht van de gemeente besturen, o.a. de luchtbeschermings dienst en de nieuwe samenstelling der bevolking. Spr. wees er op dat de toestanden in de wereld zoo zijn, dat men er zich dikwijls met afschuw van zou afwenden. Maar men moet bedenken, dat het nog veel erger en moeilijker in Nederland zou kunnen zijn, en met groote dank baarheid vermelden, dat de minister van sociale zaken kort geleden kon wijzen op 'n aanvankelijke reëele ver betering in de werkmogelijkheid. Mocht dit zoo blijven, dan zal dit goed zijn voor ieder, ook voor de gemeentebe sturen, die zich daar in zouden verheu gen in de eerste plaats voor de gemeen tenaren. Hoe men over ,allerlei zaken ook denkt, het is gelukkig dat, ten slot te het Goddelijk gezag alles uiteinde lijk regelt, en daarom doen de gemeen tebesturen goed, het hun toegekende gezag rustig en evenwichtig uit te oefe nen. Spr. hoopt dat men in 1937 onder opegwekte omstandigheden z,al kunnen samen komen. De secretaris der afdeeling, de heer F. Bisschop', gemeente-secretaris van Vlissingen, bracht het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat thans 71 van de 109 gemeenten in Zeeland zijn aangesloten. Naar aanleiding van de moeilijkhe den, welke worden ondervonden bij de uitvoering van den landarbeiderswet stelde 't bestuur een enquête in, De gege vens welke het bestuur dienaangaande ontving, werd aan de directie der ver eeniging ter behandeling toegezonden. Deze zaak heeft een punt van bespre king uitgemaakt op de vergadering met de directie der vereeniging en deze zeg de toe, dat zij zich tot de regeering zullen jvenden met 't verzoek eene voor ziening te treffen voor de ondervonden moeilijkheden. Ten aanzien van de gedane pogingen om, naar aanleiding van de daartoe ge uite weschen, de schattingscommissies, bedoeld bij art. 57 der wet op de in komstenbelasting 1914, te kunnen hand haven, kon het bestuur minder succes boeken. Het liet in een aan de directie gericht schrijven tevens uitkomen, dat, indien de opheffing van de commissies als maatregel van bezuiniging werd be doeld, er wellicht geen bezwaar tegen zou bestaan, de presentiegelden af te schaffen. De directie heeft daarop als altijd volledige inlichtingen verstrekt. Zij wees er op, dat de regeering de mee ning is toegedaan dat, waar van de diensten der schattingscommissies wei nig gebruik werd gemaakt, haar ophef fing zonder schade voor de opbrengst der belasting kon geschieden. De direc tie is echter van meet af aan zich be wust geweest, dat met de opheffing van deze 'commissies (eenige waarde, ook voor de gemeenten, zou worden prijs gegeven. Zij vertrouwde echter, dat de afdeeling, na kennisneming van al het geen werd medegedeeld, de gedragslijn die zij gemeend heeft te moeten vol gen, zal kunnen billijken. De inkomsten der afdeeling bedroe gen over 1935 f 378; de uitgaven f 270, zoodat het voordeelig saldo bedroeg f 108, tegen een nadeelig saldo van f 79 over 1934. Aan de contributie is f 377 ontvangen. (Wordt vervolgd. Oesterverzending Mei 1936. Uit Y e r s e k e werden verzonden naar: Nederland 1142; België 6150; Diversen 1500; samen 8792 stuks. Mei 1935 41165 stuks. Faillissement opgeheven. Het faillissement van J. Asselman, koopman, wonende te Klooster- zand e gem. Hontenisse, curator mr. H. B. L. de Rechter, is opgeheven we gens gebrek aan baten.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3