aUlTENUMfÜL RECHTSZAKEN. KERK EN SCHOOL. HANDEL EN NIJVERHEID. DE ABESSIJNSCHE KWESTIE IN HET LAGERHUIS. DU1TSCHLAND. OOK DR. SCHACHT WENSCHT KOLONIëN- FRANKRIJK. WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee dooden. BALKAN. ONTDUIKING VAN DOUANE RECHTEN DOOR HOOGE AMBTENAREN. De Zuid-Slavische staat voor een half millioen dinar bena deeld. VEREENIGDE STATEN Om een Elixer-Merk. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. Het Streekplan Drankver- gunning voor de Pier. De brandweer. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZONDERE N00DEN. VERKEERSVEILIGHEID IN DE PINKSTERDAGEN. Een oproep van den A.N-W.B. tot alle weggebruikers. Faillissementen. ïl zeg- Jer een gijn bo- ichtig- dui- lawaai. Invloed allang regelen En een- |en van straat Erd. [Neder- d niet Ierland Jig ver- Ir eerst In over {tikelen belang wordt of niet Jen. In (lawaai- ?,at el- eregeld ien van jeskun- >n hun |ft spra- ig; mis- rschijnt it spre- jsn wet- B. vol- norgoed serucht. refera- elders Itratieve vorm aan komen ïeer ir. over In als 1 stilte", j weidde Sen van }aag en. ian mr. png ten ït ver- ^ndpunt et w,is, liuiseliik Ie fan veel ipelste wordt. ^brugge, eerste vond, in de ling ge le ver jaar 14 steeg |t, Bon- steeds ^stigeu. om 'a /aar de de ge- krijgen |nd met resul- tgen het rant elf- igekend le restil- lat. Als rhikbaar |n 3e pr te he lthuis, in In het Lagerhuis is gisteren de Abes- sijnsche kwestie' weer eens besproken. Henderson van de arbeiderspartij, uitte de hoop, dat de regeering niet alleen de voortzetting, maar ook de verscher ping der sancties te Genève zou steu nen. Verdere middelen z,ag hij in een scheepvaartembargo en uitwijzing van Italië uit den Volkenbond of uit den V olkenbondsraad. Manders, eveneens van de arbeiders partij, vroeg terugroeping van den Britschen, ambassadeur te Rome en verscherping der economische sancties. Hamilton Kerr, conservatief, zette uit een, dat het zelfbedrog zou zijn te den ken), dat Italië Abessynië zou ontrui men. Alleen militair geweld zou het Ita- liaansche leger kunnen verdrijven en welke macht in Europa is tot een zoo danige expeditie bereid? De onderstaatssecretaris voor buiten- lalidsche zaken, lord Cranborne ver klaarde, dat hij geen bepaalde mede- deelingen kon doen omtrent datgene wat de regeering op 16 Juni in Genève zal voorstellen. Voor de regeering zoowel als voor de oppositie gaat het er om vast te stellen wat gedaan kan worden om de zwakheden van Genève op te heffen. De regeering staat zonder vooringenomenheid tegenover herzie ning van den Bond. Het probleem uit den Volkenbond een werkzaam instru ment te maken, wordt door de regeering in de eerste plaats in het oog gehouden. Ter bereiking van dit doel hoopt zij op den steun van alle stroomingen der open bare meening, wien de vreedzame voor uitgang ter harte gaat. De laatste spre ker, de conservatief Adams zeide van meening te zijn dat de openbare mee ning van Engeland een scherp optreden tegen de Italiaansche aanvallers zou steunen. Hij vreesde echter], dat men zich in Engeland niet volkomen bewust was, van het groote gevaar, Jat in Centraal-Europa bestaat. Adams verzet te zich tegen iedere hervorming van den Volkenbond, die opheffing van de artikelen 10 en 16 ten doel had. De „Daily Telegraph" meldt uit Ber lijn dat met toestemming van hooger- hand een boekje is gepubliceerd: „Kolo niën of niet?", waarin rijksminister dr. Schacht een voorwoord heeft geschre ven. Dr. Schacht verklaart, dat Duitsch- land in zijn oude koloniën een kostbare uitbreiding vond voor zijn grond-stof- bronnen, zijn handel en kolonisatie-be hoefte. De jongste ontwikkeling heeft aangetoond, dat deze absoluut noodza kelijk zijn voor een overbevolkt in dustrieland. Daarom acht dr? Schacht 't economisch en politiek onmogelijk Duitschland het bestuur over zijn oude koloniale bezittingen te onthouden. Gistermiddag is een watervliegtuig, dat gebruikt werd voor de opleiding van de leerlingen der scheepvaart- school, op de reede van Brest neerge stort. De piloot en een leerling van de scheepvaartschool, die zich aan boord bevonden, werden gedood. Het blad „La Pravda" publiceert bij zonderheden over een verleden week ontdekte ernstige smokkelzaak, waarbij misbruik is gemaakt van diplomatie ke voorrechten, en waardoor twee hoo- ge ambtenaren aan het Zuid-Slavische ministerie van buitenlandsche zaken, Novakowitsj en Bodi, met vervroegd pensioen zijn gegaan Met medeplichtig heid van een buitenlandschen legatie secretaris, die daarna is teruggeroepen, hebben beide ambtenaren met valsche douaneverklaringen luxe meubelen in Zuid-Slavië ingevoerd. De staat is hier door voor een half millioen dinar bena deeld. Bodi zou naar Italië ontkomen zijn. HET „ZWARTE LEGIOEN". publieke opinie in Amerika schenkt steeds meer aandacht aan de verschijning van het „zwarte legioen", de geheime corporatie, welke de uit roeiing van communisten, Joden en katholieken ten doel zou hebben. In het Huis van Afgevaardigden heeft men zelfs een parlementaire enquete tegen de organisatie geëischt. Ook wordt door sommigen verlangd, dat de geheime fe derale politie ingrijpt, omdat men van meening is, dat alleen deze instantie de over het geheele land geweven draden der organisatie kan ontwarren. Het schijnt, dat het legioen goed bewapend is. Bij huiszoeking in woningen van ge arresteerde leden zijn steeds wapenen gevonden. Overigens weigeren de gear resteerden mededeelingen over de or ganisatie te doen. Niettemin zou een hunner verklaard hebben, dat het legi oen in geval van een communistischen opstand binnen 24 uur in het geheele land gemobiliseerd kan zijn. In laatste instantie zou de vereeniging naar de dictatuur streven. Een bekend rabbijn te Detroit heeft zich tot den gouverneur van den staat Michigan gewend met den eisch, dat het legioen met wortel en tak moet worden uitgeroeid, omdat het de demo cratie bedreigd. Uit de in beslag geno men ledenlijsten blijkt, dat de organisa tie haar aanhangers recruteert uit alle klassen der maatschappij. Haar leden zouden zelfs onder regeeringspersonen en politie schuilen. De commandant van het legioen, Effinger, heeft verklaard, dat het aantal leden jmeer dan 6.000.000 telt. Hij ontkende, dat veem moorden, nachtelijke uitspattingen enz. plaats hebben, of dat menschen met den dood bedreigd worden. De voornaamste taak van de organisatie noemde hij den strijd tegen het communisme en de be scherming der Amerikaansche idealen. De Rechtbank te 's Gravenhage, de zg, merkenkamer, heeft op 19 Mei jl vonnis gewezen in een procedure tus- schen de firma Catz Zoon van Peke- la, de fabrikante van de van ouds be kende Catz-Elixer en een slijter te 's Gravenhage, die elixer verkocht, af komstig van de firma Cooymans Zoon te 's Hertogenbosch, onder een merk, waarvan de hoofdvoorstelling werd gevormd door de woorden „Elixer Jacob Cats". De firma Catz Zoon van Pekela, die deze handelwijze onrechtma tig achtte, als zijnde in strijd met hare rechten, werd door genoemde Recht bank over de geheele linie in het gelijk gesteld. De Rechtbank toch besliste niet al leen, dat het gebruik van bedoeld merk door den slijter onrechtmatig was ten opzichte van de firma Catz Zoon van Pekela, doA veroordeelde den slijter bovendien tot een schadeloosstelling van niet minder dan f 3ÖÖU. Voorts werd dezen slijter voor iederen dag dat hij mocht voortgaan Elixer Ja cob Cats te verkoopen, een boete op gelegd van f 1000, terwijl hij werd ver oordeeld in de proceskosten. Ds. J, A Raams te Kloe tinge, beroepen bij de Ned. Herv. kerk te Rot terdam (Feijenoord), hoopt op 7 Juni af scheid van zijn gemeente te nemen en op Zondag 14 Juni intrede in zijn nieuwe gemeente te doen. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den Raad van Vlissingen w,as de heer Anker afwezig. Eerst had de installatie plaats van de nieuw benoemde leden, de heeren A. C. Hildernisse en W. de Ruijter. Bij het voorstel tot het vaststellen eener voordracht voor de benoeming van een commissaris der N.V. Haven van Vlissingen, zeide de heer RORLJE (s.d.) namens zijn fractie, dat zij daar aan niet zou medewerken om reeds vroeger aangegeven redenen. Mei 11 tegen 7 stemmen werd de voordracht vastgesteld als door B. en W. voorge steld; zij bestaat uit de heeren R. H. Arntzenius (aftredend) en G. Bakker, resp. directeur en commissaris van het Nederlandsch loodswezen. Het voorstel om het salaris van den chirurg terug te brengen van f 5600 op f 4000 plus een persoonlijke toelage van f 1500, en dat v,an den internist van f 5600 op f 4760 en met 1 Juli 1937 tot f 4500; en ze voor nieuwe functio narissen te bepalen f 3000 tot f 4000, deed den heer KöNIG opmerken, dat het niet aangaat die salarissen nu weer te verminderen voor,al niet dat van den internist. Spr. oordeelde ook, dat men nu nog geen regeling voor een eventu- eelen opvolger moet maken. De VOORZ. zeide, dat ook B. en W. overtuigd zijn van de goede kwaliteiten der betrokkenen, maar het is hier een harde noodzaak om te bezuinigen. De tsalarisregeling moet in de 'instructie staan. Het voorstel werd aangenomen met 14 tegen 4 stemmen, die der heeren van Oorschot, Rorije, König en Post. Bij een voorgestelde wijziging der gemeentebegrootingen 1935 en 1936 had de heer RORIJE er principieel be zwaar tegen, dat B. en W. soms uitga ven doen zonder dat de Raad er in ge kkend is. In casu is dat nu het geval ge weest met uitgaven voor de luchtbe schermingsoefening. De VOORZ. zeide, dat dit in dit ge val niet anders kon, maar het principe is altijd zoo eenigszins mogelijk den Raad er in te kennen. Het voorstel om in beginsel mede te werken tot 't tot stand komen van I een streekplan voor Walcheren, juichte de heer VAN HAL toe. Alleen vond hij 't jammer, dat het niet 10 jaar eerder 'i gekomen is, dan had men heel wat kun nen voorkomen van de schade, die nu aan de schoonheid van Walcheren op verschillende plaatsen is toegebracht. De heer SOREL hoopte, dat men het voor de gemeente te voteeren bedrag voor dit doel nog zal verminderen. De VOORZ. v/as het volkomen met den heer Van Hal eens. In Vlissingen is men echter nog ,al goed van de lint bebouwing afgekomen, met uitzondering van den Koudekerkschen weg. Tot afgevaardigden in de commissie van voorbereiding werden de burge meester en wethouder de Meij aange wezen. Het laatste voorstel dat discussie uit lokte wat dat om aan den minister van Sociale Zaken voor te stellen machtiging te verleenen voor het toekennen van een tapvergunning voor het paviljoen van het wandelhcofd. De heer VAN OORSCHOT achtte het niet juist dat het hier een buitengewo ne inrichting van maatschappelijk ver keer betreft en wees er op, dat men in de Belgische badplaatsen toch ook leeft onder het algemeen tapverbod. Het is dan ook alleen te doen om meer winst te maken en de drankwet heeft toch tot doel Nederland alcoholvrij te ma ken. Komt er een hotel bij de pier, dan zal men de zelfde motieven weer kunnen aanvoeren. Daarbij komt nog dat in de motiveering tot het voorstel gesproken wordt van betrekkelijk wei nig gebruik dat van een vergunning zal worden gemaakt op de pier. De heeren RORIJE en VAN HAL meenden, dat er alle reden is het voor stel aan te nemen; de heer SOREL was er tegen en de heer PAAP deed een beroep op den vrijheidszin v,an den heer Van Oorschot, en meende, dat de drankwet geenszins de bedoeling heeft om tot drooglegging van Nederland te geraken. De BURGEMEESTER meende niet veel meer aan de woorden van den voorstanders van het voorstel te moe ten toevoegen en zeide het standpunt van den heer Van Ooorschot als fana- van den heer Van Oorschodt als fanatiek drankbestrijder, te begrijpen. De heer VAN OORSCHOT kwam op tegen het woord fanatiek en zeide dat er toch een maximum is vastgesteld" om er zich aan te houden. Het voorstel werd aangenomen met 14 legen 4 stemmen, die der heeren van Oorschot, Woltering, Marijs en Sorel, Naar aanleiding van vragen bij de be handeling der gemeentebegrooting 1936, deelde de VOORZITTER o.a. mede, dat het niet wel mogelijk is gebleken het geheele strand voor het publiek open te stellen, zulks met het oog op een goede controle op het gebruik van de strandstoelen. Bij de rondvraag drong de heer PAAP aan op een zoo intensief mogelijke vervolmaking van het alarmsysteem voor de brandweer en van een goede motortractie voor die tak van dienst. Ook bepleitte spr. een flinke verbete ring van de bestrating desnoods door middel van het aangaan van een leening. De VOORZITTER zeide, dat aan ver beteringen bij de brandweer hard wordt gewerkt en zulks reeds geruimen tijd en de heer DE MEIJ dat er plannen voor verbetering o.a. van de Walstraat in voorbereiding zijn. Dezer dagen heeft het d,agelijksch bestuur van het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden in het Paleis aan den Kneuterdijk te 's-Gravenhage een pers conferentie gehouden, waarin het doel en werkwijze van dit fonds is uiteenge zet. Het nationaal fonds voor bijzondere nooden is niet te beschouwen als een directe voortzetting van het Natio naal Crisis-Comité. Toen tot de opheffing van het N. C. C. tegen 1 Mei 1936 w,as besloten, heeft de minister van binnenlandsche zaken advies verzocht van de Ned. Vereeniging voor Armenzorg en Welda digheid omtrent de maatregelen, die noodig zouden zijn bij de opheffing van 't N.C.C. In haar advies aan den minis ter heeft genoemde vereeniging maatre gelen aangegeven, welke naar haar oor deel moesten worden genomen betref fende den steun in natura, den crediet- steun en de hulp in bijzondere gevallen door het verstrekken van giften ineens. Voor den steun in natura konden de bestaande organen van armenverzorging de taak van het nationaal crisis-comité weer overnemen. Voor de credietver- strekking worden alom in den lande door de oprichting van borgstellingsfond sen nieuwe wegen gebaand. Voor tal van zgn. „nieuwe armen", middenstan ders en intellectueelen, die in moeilijk heden verkeeren, kon naar algemeen Oordeel een ,afzonderlijk orgaan van hulpverleening nog niet worden gemist. De minister van binnenlandsche za ken heeft toen dit advies gevolgd en de .aangegeven richtlijnen neergelegd in een circulaire aan de gemeentebesturen van 9 April 1936. In deze circulaire heeft de minister in uitzicht gesteld, dat tot stand zou komen de stichting „Na tionaal fonds voor bijzondere nooden", welk de oprichting van plaatselijke or ganen, die in deze gevallen hulp zullen verleenen, zal stimuleeren en door fi nancieele hulp mogelijk maken. Op 11 Mei jl. is de stichting door mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, onder voorzitter v.an het N. C. C. en voorzit ter van de Ned. Ver. voor armenzorg en weldadigheid, in het leven geroepen. Het doel van deze stichting is hulp te verleenen voor bijzondere individueele nooden, waarin plaatselijk niet voldoen de kan worden voorzien. Het iigt niet In de bedoeling van het Nationaal Fonds om rechtstreeks aan vragen in ontvangst te nemen. Deze aanvragen worden verwezen naar plaat selijke commissies v,an samenwerking, welke, indien daartoe de betioeïte blijkt, dooi Ce burgemeesters moeten worden gevormd. Waar een armenraad aanwezig isj zal deze de aangewezen instantie zijn om deze samenwerking te stimuleeren. De commissies van samenwerking zul len moeten worden gevormd uit verte genwoordigers van de belangrijkste on derstands-instellingen, alsmede van so ciale diensten, die bij de behandeling van de gev.allen betrokken zijn. Aan vragen, tot de commissie gericht, zul len moeten worden onderzocht, waarna de commissies moeten beslissen over de mogelijkheid om hulp *te verleenen. Blijkt deze aanwezig, dan kan de be handelingswijze door de commissies worden uitgestippeld, waarbij naast fi- nancieele hulp tevens gedacht zal moe ten worden aan moreelen, opheffenden steun. In het bijzonder ten aanzien van kleine middenstandsbedrijven zal sa neering meermalen wenschelijk blijken; inrichting van boekhouding, bezuiniging op personeel, e.d. kan reeds belangrijk tot vermindering v,an kosten bijdragen Dan zullen de commissies hebben na te gaan, welke instellingen kunnen bijdra gen in het bijeen te brengen bedrag. Aan de hand van een rapport omtrent het geval zullen deze bijdr.agen moeten worden gevraagd, die, aangezien de in stellingen in de commissies vertegen woordigd zijn, veelal direct kunnen worden toegezegd. Staat vast, welk be_- drag plaatselijk is bijeengebracht, dan kan, des noodig, op het Nationaal Fonds een beroep worden gedaan om het ontbrekende aan te vullen. Het Nationaal Fonds zal mogen eischen, dat de gevallen behoorlijk zijn toegelicht en dat wordt aangetoond, dat plaatselijk in derdaad bet mogelijke is bijeengebracht In het a'gemeen za! de hulp bestaan in het voor éénmaal bijeenbren gen van een bedrag in geld. C r e d i e- t e n Jiggen niet binnen het kader van het fonds. Voor deze hulpverleening moet worden verwezen naar organen van voorschotver! eening, die door sa menwerking met de borgstellingsfond' sen in de toekoi ,st wellicht meer dan voorheen in de credietbehoefte van be paalde kringen kunnen voorzien. Ook personen, die regelmatig een tekort in hun inkomsten hebben, komen niet voor hulpverleening in aanmerking. Deze moeten worden verwezen naar organen van geregelde steunverleening. Er zal voorts moeten worden aange toond, dat door het verstrekken van een bedrag ineens een zoo mogelijk b 1 ij v e n d e opheffing uit armlastig heid of voorkoming, van armlastigheid wordt bereikt. Ieder kent de gevallen van stille ar moede, v.an kleine bdrijven, die wel le vensvatbaarheid hebben, doch nimmer tot bloei komen, omdat een klein han delskapitaal ontbreekt, van zieken, die wellicht door verpleging elders spoedige en vollediger genezing zouden vinden, van een studie, die moet worden on derbroken, omdat door wijziging in de financieele omstandigheden de gelden niet meer beschikbaar zijn. In dergelijke gevallen meent het fonds een zeer nut tig werk te kunnen doen, dat ongetwij feld recht heeft op de sympathie van het Nederlandsche volk. Doordat het fonds hoopt, plaatselijk bijeengebrachte bedr.agen te suppleeren, stimuleert het de beschikbaarstelling van giften door plaatselijke instellingen. Anderzijds maat het, doordat een hooger bedrag kan worden bijeengebracht, mo gelijk, dat volledige hulp wordt ver leend,w,aar plaatselijk slechts gedeel telijk kan worden geholpen. Gezien het feit, dat het Nationaal Cri sis-Comité onder voorgaan van Prinses Juliana nimmer tevergeefs een beroep deed op den weldadigheidszin van het Nederlandsche volk, en .daardoor in staat was veel nooden te lenigen in de crisisjaren, die achter ons liggen, ver trouwt het fonds, ook voor dit onderdeel van den crisisarbeid op den steun van breede kringen te mogen rekenen. Nationaal en neutraal in den besten zin des woords, vraagt het fonds de medewerking van allen, om zijn taak te kunnen vervullen. In vele gemeenten is reeds naar aan leiding van de circulaire van den mi nister van binnenlandsche zaken, ge volgd door een aanschrijving van het Nationale fonds, de oprichting van com missies van samenwerking in voorbe reiding. Dank zij goedgunstige beschikking van de Koningin heeft het Nationaal fonds voorloopig de beschikking gekre gen over eenige kantoorruimte in het Paleis, Kneuterdijk 20, Den Haag. Aan dit adres, telefoon no. 180066, kan cor respondentie voor het fonds worden gericht. Het postgironummer van het fonds is 272727. Mogen velen er bedragen op storten, opdat het fonds zijn menschlie- vende taak, welke het met moed en opgewektheid g,aat beginnen, ten volle zal kunnen verrichten. De A.N.W.3. deelt ons mede: Wel nimmer komt de tegenstelling van de zegeningen die het moderne ver keer met zich brengt met de donkere keerzijde: de ongevallen, welke nog steeds evenzeer een onverbrekelijke aankleve ervan vormen, op schrijnender wijze tot uiting, dan op dagen zooals die thans weer voor ons liggen: de Pink sterdagen. Aan de eene zijde het genot, de be slommeringen van het dagelijksche le ven voor korten tijd te kunnen verwis selen tegen een verblijf in het frisch ont luikend landschapsschoon, aan de ande re de sombere lijst van verkeersonge vallen, leed en zorg in zoo talrijke ge zinnen brengend. Het feit, dat het anders zou kunnen zijn brengt er den A.N.W.B. toe, nu de Pinksterdagen weder in aantocht zijn een beroep te doen op alle weggebrui kers, ongeacht of zij per auto, per mo torrijwiel of per rijwiel, ongeacht ook of zij te voet den weg gebruiken, om dien uitwas van het verkeer te bestrij den. Het gebruiken van den weg, dat is het, wat u verantwoordelijkheid op legt tegenover anderen en tegenover uzelve. De weg is vrij voor ieder, maar niemand is vrij er zich op te gedragen, alsof de weg er alleen voor hem was. Vooral de tegenwoordige verkeerstoe- standen hebben gemaakt, dat bij het ge bruik van den weg vaste regelen ge volgd moeten worden, wil geen chaos met alle gevolgen van dien ontstaan. Slechts door deze regelen te eerbiedi gen kan voorkomen worden, dat wan klanken een anders mogelijk harmo nisch verkeer ontstemmen. De kille cij fers van de verkeersongevallenstati- stiek toonen aan dat nagenoeg 90 van de ongevallen te wijten is aan fou ten van weggebruikers, aan het veron achtzamen van de geschreven en ook de ongeschreven regels vanhet verkeer. Het is een algemeen bekend feit dat onze verkeerswetgeving achter is geble ven bij het verkeelr zelf, maar zelfs als dat niet het geval was, dan nog zal men nimmer kunnen bereiken dat het complex bepalingen voorziet in alle, op oneindige wijze gevarieerde toestanden, zooals deze zich in het verkeer kunnen voordoen. De wetgeving geeft de grond slagen voor de regeling van het verkeer, maar er blijven altijd talrijke punten over die aan de prudentie van den weg gebruiker overgelaten moeten worden. Dit feit op zichzelf stelt dezen in een verantwoordelijken positie. Hij dient zich rekenschap te geven in hoeverre zijn gedragingen, ook al zouden zij hem niet direct met den rechter in aanraking kunnen brengen, hinder, last of gevaar voor anderen met zich zouden kunnen brengen. Met een weinig hoffelijkheid, een wei nig sportiviteit ten opzichte van elkan der komen wij verder dan met menige van bovenaf gedecreteerde wetsbepa ling. De tijd, dat de verschillende cate gorieën weggebruikers elkanders behoef ten niet begrepen, is voorbij. Bijna ieder is tegenwoordig afwisselend voetganger, wielrijder en automobilist. Dit feit maakt dat men er zich bij eenig zelfonderzoek direct rekenschap van kan geven, wat men in voorkomen de gevallen kan doen om het zijn mede weggebruikers aangenaam te maken en indirect daardoor een vlot en veilig ver keer te bevorderen. Grootere omzichtigheid bij kruispun ten ook al weet men het recht van voorrang aan zijn zijde, het beteugelen van snelheden waar ook maar eenige risico aan verbonden zou kunnen zijn, het rustig afwachten van zijn beurt, om in te halen indien men anders den weg over groote breedte zou versperren, dit zijn slechts enkele der talrijke gevallen, waarin men uit vrijen wil kan bijdragen tot grootere verkeersveiligheid en waardoor men medewerkt de schaduw zijde van het moderne verkeer te doen wijken. Weggebruikers, automobilist, motor wielrijder, wielrijder, voetganger! De A. N.W.B. doet een beroep op u allen; rijdt in de komende dagen nog omzich tiger dan ge gewend zijt, houdt rekening met de behoeften van het verkeer als één geheel en beschouwd uzelve daarin niet als een op den voorgrond tredende eenheid. Bedenkt dat zij, die tijdens de Pinksterdagen op den weg niet in de eerste plaats op snel verkeer ingesteld zijn, maar op toeristisch genoegen en past u aan dezen algemeenen toestand aan. Helpt ons ons doel te bereiken om de verkeersongevallenrubriek na de feest dagen tot ongekend kleine proporties terug te brengen en gij zult met dub bele voldoening op uw vacantiedagen kunnen terugzien. Het faillissement van M. L. Dekker timmerman te 's Gravenpolder curator mr. A. L. W. van Heel, advo caat en procureur te Goes is geëindigd door de verbindend geworden eenig uit- deelingslijst met een uitkeering van 3,38138

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7