STATEN-GENERAAL. De oproeping voor 't examen thuis gekregen? SPORT. LANDROUW. RECHTSZAKEN. VER. STATEN. Het wetsontwerp tegen de weercorpsen aangenomen. VOETBAL. Z. V. B. KORFBAL. GROOT TURNFEEST TE AMSTERDAM. EEN OUD DÜÏTSCH PLAN TOT OVERROMPELING VAN ZEELAND. Rundveekeuring te Gapinge. KANTONGERECHT MIDDELBURG. te zoodoende aan de journalistieke nieuwsgierigheid. De correspondent van de N. R. C, kan echter mededeejen> dat de jonge ko ning op den* Vlaamsch-nation,alistischen leider een zeer innemenden indruk heeft gemaakt. Koning Leopold spreekt trou wens naar men weet vloeiend Neder- landsch. Hij vroeg den Vlaamsch-natio- naiistischen afgevaardigde naar het pro gramma en de doelstelling van het Vlaamsch-nationaal verbond, en had het ook over de Groot-Nederl.andsche strek king van een deel van het Vlaamsch- nationalisme. Het onderhoud liep ver der over den internationalen toestand. DUITSCHLAND. VLIEGTUIG OP GESTICHT GEVALLEN. Drie dooden, vier gewonden. Gistermiddag is in de nabijheid van het vliegveld Hamburg een verkeers vliegtuig van de lijn BerlijnHamburg in botsing gekomen met een sportvlieg- tuig. De verkeersmachine kon vlot lan den, hoewel zij beschadigd was. Het sportvliegtuig stortte echter neer en kwam terecht op het dak van een ge sticht voor zwakzinnigen. Het toestel sloeg door het dak, viel in de eetzaal en geraakte daar in brand. De piloot en twee verpleegden werden gedood; vier verpleegden werden gewond; van een hunner is de toestand ernstig. STAKINGEN. In 20 bondsstaten staken op het oogen- blik in totaal 46,000 industrie- en land- bouwarbeiders. In den staat Maine is in eenige plaatsen het tramverkeer door stakingen volkomen stilgelegd terwijl in New-York 7000 barbiers in staking zijn gegaan en in Milwaukee ongeveer 3000 havenarbeiders het werk hebben neergelegd. In Dallas (Texas) staken de taxichauffeurs. In bijna alle gevallen ei6chen de stakers loonsverhooging. Bij de voortzetting van de behande ling van het wetsontwerp tegen de weer corpsen, gistermiddag in de Tweede' Kamer, betoogde de heer Wester man (nat. herstel) dat dit wetsontwerp een totaal overbodige legislatieve werk verschaffing is. Het wekt twijfel, aan de rechtvaardigheid dezer .regeering. Het heeft geen beteekenis.. Spr. .zou aan de stemming niet deelnemen. De heer Boon (lib.) betreurde, dat de regeering indiening van dit wetsont werp noodig moest oordeelen. Spr. zei- de, dat geen 'regeering eraan' zou den ken den bijzonderen vrijwilligen land storm te verbieden. Moet die gelijkge steld worden met particuliere corpsen? Ook voor de s d.a p. hier te lande is het wetsontwerp niët noodig. Anders staat het wat betreft de communisten en Voor al de n.s.b. Spr. wees er op, dat tot het laatste oogenblik in Duitschland de S.S en S A. als sportafdeelingen werden voorgesteld. Spr. wees ook op het op treden van n.s.b.'ers die bij een huldi ging der Koningin met buitenlandsche grimassen de orde verstoorden. De heer Mussert heeft heet het de corpsen ontslagen met 1 Jan. Maar terecht is de regeering daarvan nog niet geheel over tuigd. Spr. drong aan op snelle berech ting van relletjes, waarbij n.s, b.'ers be trokken zijn. De minister zie goed toe, want men zal trachten, aan deze wet te ontkomen, Spr. verklaarde, dat de terreur hier te lande is ontstaan met de n.s.b,. De heer De Visser (comm): Daar zit je nu, Westerman. De heer Boon zal van harte voor het wetsontwerp stemmen. De heer J o e k e n s (v.d.) wees op de gevaren, in het buitenland gebleken van ongewenschte gevolgen van eigen' machtsorganisaties van politieke par tijen. Spr. betwijfelde, of met dit ont werp de meest gelukkige vorm is ge troffen. Het had een scherpere omschrij ving moeten geven, waardoor bv. dui delijker is dat nachtveiligheidsdiensten e.d. er niet onder vallen. De heer Boon wees reeds ep de vreemde verhouding jegens bijzonderen vrijwilligen landstorm en burgerwachten. Spr. hoopte, dat de 1 eSeering de juiste toepassing der wet zal vinden. De heer Schaepman (r.k.) achtte eveneens dit wetsontwerp noodig, doch ïewonderde evenmin zijn techniek De wei inzake uniformverbod is eveneens ,T.^n °''en aard, dat het verbod gemakke- ijk ian worden ontdoken. Spr. hoopte een afdoende toepassing dezer nieuwe wet. De heer L. de Visser (comm.) zei- C L - er 'eden van de rechterlijke macht zijn, die in hun ambt propaganda maken voor de n.s,.b. In de hooge mili taire kringen zijn er eveneens velen, die sympathiseeren met de n.s.b. Al die ge varen laat men voortbestaan, en men komt met dit wetsontwerp dat een slag m de lucht beteekent. Spr. noemde een geval, dat op een avond 30 taxi's bij spr.. voor de deur !<v,amen Toen spr. het kringhuis der V opbelde, verklaarde men ,op zijn van eer van niets te weten, wat later onjuist bleek. Zoo springt men bij de n.s.b. om met het begrip „eer". De heer W ester man (n.h.): Als er één Nederlander is die zulk een mop uithaalt. De heer De Visser: Dat noemt men een mop; en die onbetaalde chauffeurs dan? Spr. drong aan op reiniging van leger, politie en rechterlijke macht van fascis tische elementen. De Sneevliet (rev. soc.consta teerde, dat allen, behalve de heer Wes terman, gekant zijn tegen de macalsvor- ming der n.s.b,, doch ook dat de bijzon dere vrijwillige landstorm en de burger wachten met teerheid worden bejegend. Dn wetsontwerp is de uiting van hei. bankroet der burgerlijke democratie Spr deed uitkomen, dat in Duitschland de S.S. en de S.A. op onwettige wijze hebben voortbestaan. Spr. constateerde, dat wetten als deze zich in de practijk voornamelijk tegen links keeren. Reeds jaren geleden heeft spr. gewe zen op het gevaar der n.s.b. en nu is er dit wetsontwerp. Hoewel geen voor stander ervan, heeft minister Colijn in 4 jaren veel gedaan om de practische kansen der ns.b. te verbeteren. Met dit wetsontwerp zijn we slechts op een zijweggetje gekomen. De heer Arts (k d.p.) stemde in met de algemeene strekking, maar gelooft niets van de werkelijke resultaten. Minister Van Schaik zegde, zich te zullen beperken tot het centrale punt. Dit is, dat het alleen op den weg der overheid ligt, de orde te handhaven. Verschijnselen die zich bij de nationaal- socialisten hebben voorgedaan, hebben de zaak acuut gemaakt. Echter is het ontwerp niet tegen bepaalde partijen gericht. Na nog eenig debat nam dc bamer net ontwerp aan zonder hoofdelijke stem ming; (tegen de communisten, de hee- ren Sneevliet (rev., soc.) en Arts (k.d.p.) De nos. 1 en 2 worden zonder debat en z.h.st. goedgekeurd Maakt Ge U bewust of onbewust een beetje ongerust Voelt Ge een gejaagdheid bij opkomen? Voelt Ge U wat dof in Uw hoofd? Komt er wat hoofdpijn op. neem 'n „AKKERTJE", het maakt U rustig en kalm. Het programma voor Tweeden Pink sterdag luidt: Landskampioenschap :Be QuickAjax (Zondag); Enschede-—Fey- enoord. s Promotie comp. 2e klasse: Aid I; Dos -Hermes D.V.S. (Zondag). Afd. II: H.F.C.—H.V.V. Aid. Ill: S.C.H.N.E.G. Afd. IV: Noad—T.S.C.; Palemig- Willem II. Promotie comp. 3e kl. Afd. IV: Boei- meerDosko; HulstDe Zeeuwen. ZaterdagOostkapelleSerooskerke. AdspirantenSerooskerkeMiddel burg B. Zondag: Adspiranten: Middelburg A Zeelandia; De ZeeuwenR.C.S Zaterdag competitie Zuid-Beveland: Zaterdag: Afd. I. Rilland BathKrab- bendijke; WemeldingeWaarde, Afd. 2: Kapelle 2Kruiningen 2; Hansw. Boys 2Ierseke 2. Zomercompetitie Z.K.B.: Axel: RapideTogo. Colijnsplaat: S.S.S.Zeelandia. De competitiestand luidt: gesp. gew. gel. vrl. P- doelp. Zeelandia 3 3 0 0 6 17—2 SEOLTO 2 2 0 0 4 6—2 TOGO 3 2 0 1 4 12—6 Rapide 2 1 0 1 2 2—3 Volharding 4 1 0 3 2 4—13 S.S.S. 4 0 0 4 0 5—20 De gymnastiekvereeniging „Kracht en Vlugheid" te Amsterdam organiseert ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, in samenwerking met het Kon, Nederl. Gymnastiekverbond, het 26ste bonds- feest K.N.G.V.I.T, O S.A, 1936, Dit turnfeest belooft een der grootste te worden, welke ooit in Nederland ge houden is. Ruim 140 vereenigingen met circa 9000 turnsters en turners zullen aan dit feest deelnemen Van deze 9000 zijn er 7000 van buiten Amsterdam en 500 buitenlanders, n.l. uit België, Frankrijk en Hongarije. Uit Bel gië schreven tot dusverre in 8 vereeni gingen en uit Frankrijk 4. Hiertoe be- hooren de sterkste clubs van beide lan den. Zaterdagmorgen om 7 uur vangen de wedstrijden aan voor adspiranten. Be halve wedstrijden in turnen, is er ook voor deze jeugdige K.N.G.V.-leden een handbal-tournooi georganiseerd, waar voor zich circa 60 elftallen hebben aan gemeld. Des middags vindt in het Stadi on een jeugduitvoering plaats. De deel neming aan deze uitvoering is zoo groot, dat b.v. het gezamenlijk optreden van de meisjes in tweeën gesplitst is moeten worden. Zaterdag wordt ook begonnen met den landenwedstrijd tusschen de keurploegen van Nederland, België en Hongarije Na afloop wordt een optocht geformeerd waaraan 7000 turnsters en turners zullen deelnemen Zondagmorgen, ook weer om 7 uur, vangen de wedstrijden aan voor turnsters en turners. Deze wedstrijden worden op verschillende plaatsen gehouden. Zon dagmiddag wordt in het Stadion een groote massale uitvoering gegeven. Des avonds wordt een feestspel opgevoerd en wordt een „monsterkermis" in alle zalen van Krasnapolsky georganiseerd. Maandagmorgen staat een gemeenschap pelijk zwemmen op 't programma, ter wijl des middags de 26e bondsuitvoering plaats vindt, waaraan alle turnsters en turners gezamenlijk zullen optreden en verschillende keurdemonstraties zullen gegeven worden. Na afloop van deze uit voering vindt op plechtige wijze de prijsuitreiking plaats en wordt het feest Officieel door den K.N.G.V.-voorzitter gesloten. En de les, die er uit te trekken valt. Bij „Moorman's Periodieke pers" is een brochure verschenen, geschreven door J. J, G. baron van Voorst tot Voorst, generaal-majoor en adjudant in buiteng'ewonen dienst van H. M. de Ko ningin en getiteld: „De Duitsche herbe wapening",. In de Kroniek v. d. Dag vindt men er 't een en ander uit aange haald. We willen hier de aandacht ves tigen op het op één na laatste hoofdstuk waarin de schrijver verschillende mili taire plannen, die betrekking op ons land hebben, behandeld. Zij dateeren uit den wereldoorlog, hoeven dus momenteel niet meer „levend" te zijn. Maar met de wetenschap, dat ze hebben bestaan, kan onze regeering thans nog haar voordeel doen. Een gewaarschuwd man telt vror twee. Bij een der bewuste plannen is de pro vincie Zeeland ten nauwste betrokken. Het heet „plan K." en voorziet in een bezetting van Walcheren Zuid-Beve land, Tholen en Zeeuwsch-Vlaanderen door de Duitschers, voordat de Enge> schen via de Westerschelde een aanval zouden kunnen ondernemen. In 1917 en 1918 schijnt deze zaak vrij actueel te zijn geweest. Van België uit hadden de 2e (Duitsche) cavalerie-divisie en de 185e infanterie-divisie. mitsgaders eén marine-détachment West Zeeuwsch- Vlaanderen moeten bezetten. Vandaar zou Walcheren gemakkelijk bereikt zijn. Met pantsértréinen uit Gent en Termon- de wilde men tegelijkertijd Hulst én Terneuzen overvallen Eeti andere co lonne zou uit Antwerpen via Woens- drechl naar Goes moeten hebben mar- cheeren. Verder zouden troepen te Bath en Oud-Valkenisse zijn, gplanci en had een deel van.de bezetting van Ter- neuzen naar Ellewoutsdijk en 'Baarland moeten oversteken. Het g'eheele gebiecb tusschen Wester- en Qosterschelde, -zou den de Duitschers dan in bezit hebben gekregen. De zaak is nooit urgent geworden, mede dank zij het feit, dat Nederland paraat was, om eiken aanval met de wapenen te weerstaan. Voor den huldi gen toestand bevat ze echter een ge duchte les: nl dat wij er voor moeten zorgen, weer paraat te kunnen zijn, als de nood aan den man mocht komen. Te Gapinge werd Woensdagmiddag op een daartoe door den heer P. Aar- noutse welwillend beschikbaar gestelde weide de jaarlijksche rundvee-keuring uitgaande van de afd. G,apinge van de Vereen, tot verbetering van het Rund vee in Zeeland gehouden, waarvoor ook nu weer zeer groote belangstelling be stond, o.a. was de heer Kloek, inspec teur van het N. R. V. Stamboek uit 's- Gravenhage overgekomen om deze keu ring bij te wonen. De keuringscommisise bestond uit de heeren Zwagerman, Kloek, Kleinepier en Waes. Aangevoerd werden 63 melkkoeien, 58 stuks jongvee en kalveren en 13 stieren. De keuring werd bezocht door een excursie van plm,. 200 leden van den Chr. B. en T. Bond in Zeeland. De voorzitter der afdeeling de hr W. Lcuwerse Jzn., heette alle deelnemers aan de excursie welkom en zeide o.m. dat dit bezoek aan de keuring op hoo- gen prijs wordt gesteld. De hr Zwagerman wees op de wijze, waarop indertijd de veeverbetering door de aid. Gapinge is ter b.and genomen o.a. door aankoop van goede stieren en het invoeren van een melkcontrole e.d. Van dit alles kunnen thans de resul-. taten worden aanschouwd. Spr. drukte zijn groote tevredenheid uit over de beste kwaliteit van het aangevoerde vee en bracht hulde aan degenen die indertijd tot de veeveubetering het ini tiatief hebben genomen. De kwaliteit van de aangevoerde stieren en het melk en jongvee w.as dan ook uitstekend. De voorzitter van de afd. Zeeland van den Chr. B. en T:. Bond, de hr C. de Putter uit Axel bracht dank voor de goede ontvangst en bracht hulde aan allen die de veehouderij op hooger peil brengen; daarna werd een rondgang over het terrein gemaakt en het daar aanwezige vee in oogenschouw geno men. De uitslagen zijn als volgt: Volwassen Stieren: le pr. „Pietje's Jan" 85 p.; Ie pr. Botermijn II, 83 p. beiden met verhooging voor de afstam melingen, eig. v,an beiden „de Stieren- vereeniging" te Gapinge. Stieren boven 1 jaar: le pr. „Roland" 76,6 p,, eig. J. de Pagter te Middelburg; 2e pr. „Rooseveld 15" 74 p., eig. L. Die- leman te St. Laurens; „Bertha's Jan" en „Ida's Jan" eig. v,an beiden J. Louwer- se Wzn, te St. Laurens, beiden eervolle vermelding. Stieren beneden 1 jaar: le pr. „Cesar eig. J. Lampert; 2e pr. „Nico", eig. W. Louwerse Jzn.; 3e pr. „Mina's Jan", eig. A. Wondergem. Koeien (1 maal gekalfd): le pr. „Ida" 82 p. eig. Gebr. Traas te Serooskerke (W.); 2e pr. „Dora" 81 p. eig. P. Lange beeke; 3e pr. „Trui III", eig. P. Lange- beeke 80 p.; 4e pr. „Onbekend" 78 p., eig. M. Goedbloed; 5e pr. „Trui IV" 77,9 p., eig. C. Langebeeke Czn.; 6e pr. „Rika" 77,5 p., eig. P. Aarnoutse. Koeien (2 maal gekalfd): le pr. „Ber tha II" 82 p., eig. Gebr. Traas voorn.; 2e pr. „Emma" 81,5 p., eig. Jac. Wattel; 3e pr. „Nelly" 80,5 p., eig. J. A. Vos; 4e pr. „Emma" 80,3 p. eig. Gebr. Traas voorn.; 5e pr. .Starre II" 80 p., eig. J. Aarnoutse. Koeien (3 maal gekalfd) 1. pr. „Bon tje" 82.5 p. eig: P. Langebeeke; 2e pr. „Julia" 82 p. eig: P. Brasser, Klevers- kerke; 3e pr. „Martha" 81.5 p. eig Gebr. Traas, voornd; 4e pr. „Ida II" 80.5 p. eig. J. Louwerse Wzn, voornd; 5e pr. „Nora" 80 p. eig: Gebr. Traas, voornd. Koeien (4 maal gekalfd) le pr. „Mina III" 83 p. eig: P. Brasser, voornd.; 2e pr.: „Juffrouw" 82 p., eig. J. A. Vos; 3e pr. „Starre" 81.5 p. eig. C. Lange beeke Jzn.; 4e pr: „Welkom' 80.5 p. eig: P. Brasser, voornd; 5e pr. „Bertha" 80 p. eig. Gebr. Traas, voornd. Koeien (5 maal gekalfd) le pr. „Bles' 83 p. eig: S. de Visser; 2e pr. „Tijger" 82 p. eig: J. Wattel; 3e pr. „Nelly" 81 p. eig: P. Aarnoutse; 4e pr. „Sul' 80 p. eig: J. Aarnoutse; 5 pr. „Bertha" 78 p. eig. P. Aarnoutse. Oudere koeien: le pr. „Mina II" 83.5 p. eig. P.. Brasser voornd.; 2e pr. „Dora" 83 p. eig. Gebr. Traas voornd; 3e pr. „Juffrouw" 82.5 p. eig. J. Aarnoudse; 4e pr. „Nelly" 81.5 p. eig P. Langebeeke; 5e pr. „Blanca" 80 p. eig. P. Brasser voornd; 6e pr. „Zwartje" 79.5 p. eig. Jac. Loóise Jzn. De kampioensprijs be schikbaar gesteld door de Coöp. „Eiland Walcheren" werd behaald door „Mina II" 83.5 p. eig. P. Brasser voornd. De l^ampióenspfrijs beschikbaar gesteld door de coöp. zuivelfabriek te Middel- delburg werd behaald door „Bles 83 p, eig.; S. de Visser. Vaarzen met breede tanden, le pr. „Èiza".. eig. P. Brasser, voornd/; 2e pr,; „Mina III" eig. P. Aarnoutse; 3e pr, ,)Starre" eig. P. Langebeeke; 4e pr. „Trui IV" C. Langebeeke Czn.; 5ë pr. „Starre III" eig J. Aarnoutse; 6e pr. „Rosa III" eig: P. Brasser; 7e pr. „Augu sta" eig. W. Louwerse Jzn.; 8e pr. „Mi na VII" eig. P. Brasser voornd. Vaarzen boven het jaar: le pr: „Moortje II" eig. P. Aarnoutse; 2e pr. „Onbekend' eig M. Goedbloed; 3e pr. „Juffrouw II" eig. J. Aarnoutse; 4e pr. „Bertha III", eig. Gebr. Traas; 5e pr. „Trijntje II" eig. P. Aarnoutse; 6e pr. „Bontje III" eig C. Langebeeke Czn.; 7e pr. „Bertha II" eig. J. Aarnoutse. Vaarskalveren: le pr. „Starre VI" eig. C. Langebeeke Czn; 2e pr. „Starre V" eig. C. Langebeeke Czn.; 3e pr. „Eva" eig. M. Arendse; 4e pr. „Onbe kend? eig: C. Langebeeke Czn.; 5e pr. „Onbekend" eig. J. A. Vos; 6ë pr. „Nel ly" eig. S. de Visser. Groep Moeders met afstammelingen, le prijs „Dora" met 5 afstammelingen, eig. Gebr. Traas, voornd; 2e pr. „Mina II" met 5 afstammelingen, eig. P. Bras ser, voornd; 3e pr. „Ida" met 4,afstam melingen eig. J. Louwerse Jzn., voornd. Groepen fokvee van één eigenaar: le pr. A. Gebr. Traas, voornd., 10 stuks, le pr. B. P. Brasser, voornd, 7 stuks, 2e pr. P. Langebeeke, 5 stuks. De prijswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld zijn woonachtig te Gapinge. Na afloop der keuring bracht de voor zitter de heer W., Louwerse Jzn., de keuringscommissie dank voor haar de zen middag verrichten drukken arbeid. Geitenkeuring te Westkapelle. Donderdag had alhier op het Weiland van "L. Minderhoud Wz. de jaarlijksche keuring van geiten plaats. Aangevoerd waren 22 geiten, w.o. 2 lammeren. Als keurmeesters traden op de hee ren Sietema uit Middelburg en Van Sluijs uit Serooskerke. Uitslag: Lammeren: le prijs P. K. van Rooijen JEz.; 2e pr. P. Lous Pz. Overloopers (geiten nog niet gelam merd) le prijs A. Lous; Geiten, éénmaal gelammerd: le pr. J. Gabriëlse Lz.; 2e pr. D. Minderhoud Kz.; 3e pr. J. de Pagter Wz. Geiten tweemaal gelammerd: le pr. P. K. van Rooijen Jbz.; 2e pr. J. Simon- se; 3e pr. J. Gabriëlse Pz. Geiten, drie- of meermalen gelam merd: le pr. P. Minderhoud Lz.; 2e pr. A. Minderhoud Lz.; 3e pr. P. Hengst Jz. De bekroonde geit van P. K. van Rooijen wordt in het provinciaal stam boek geplaatst. Wie ooren heefi om ie hooren zegi Dora, hoori wel wai de lekkerste koffie is (Ingez. Med.) ion —i wwaBaweaweagrnjiriir^ira«T«r~Trj'^-11mammmmm Geitenkeuring Boudewijnskerke. Donderdagmiddag hield de geitenfok- vereeniging „Ons Belangte Boude wijnskerke haar jaarlijksche keuring on der leiding van de heeren Sietema en Van Sluijs. Aangevoerd 58 dieren: Lammeren: le prijs P. de Visser Gz.; 2e pr. J. v. Sluis; 3e pr. P. J. Kleinepier. Eenjarige: le pr. P. J. Kleinepier; 2e pr. K. Kleinepier; 3e pr. St. v. Sluis; 4e pr. A. Boogaard. Tweejarige: le pr. J. de Toonder; 2e pr. A. Kleinepier. Drie jaar en ouder le prijs J. Sturm; 2e prijs P. Boogaard; 3e pr. E. Koppe- jan; 4e pr. A. Kleinepier. Een geit van J. Sturm werd inge schreven in het provinciale stamboek. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens verkeersovertredin gen: J A. D-, (Soes, -ƒ 0.50 of 1 d. h.; P. D„ 's Heer Arendskerke, P. A. S., Goes, L. Th V., Krabbendijke, ieder 1 of 1 d. h.; W. B., Hoedekenskerké, Aa. W., Sou burg, M. Ch. v. d. M., Vlissingen, ieder 2 of 2 d. h,; J. M., J. de S., beiden We meldinge, J C. P., Kruiningen, F. C., Veere, M. K., Amsterdam, alleen 3 of 3 d. h.; J. M-, Ierseke, 3 of 1 week tuchtsch.; C. W. W., Vlissingen, J. J., Voorschoten, L. v. d. V., M S„ beide Woensdrecht, J. H. v. H., Overschie, B. W. B., Almkerk, allen f 5 of 5 d. h., J. M., Ierseke, 5 of 1 week tuchtsch Venten zonder vergunning: W. E., Ber gen op Zoom, P. K. Middelburg, Ph. V., Goes, P. J. J. Venlo, Ma. M., Schore, A. P., Rilland-Bath, alien 2 of 2 d. h J. de B., Alkmaar, 1 of 1 d. h. Straatschenderij: M. v. D., Kattendij- ke, 5 of 1 w. tuchtschool; M. L., Kat- tendijke, 5 of 3 d. h. Openbare dronkenschap: P. M v. d. W„ O. en W. Souburg, 10 of 10 d. h.; P. O., Roosendaal, W. W., Middelburg, ieder 10 of 5 d. h. Varen zonder voorgeschreven teeken: F, de K„ Clinge, 3 of 3 d. h. Zonder vergunning van den brugwachter zich op het afgesloten gedeelte begeven, wanneer de afsluiting van de brug niet geheel geopend is: A. W., Ma. S., huis vrouw van A. W., beiden te O. en W. Souburg, vrijspraak. Overtreding vuurwapenwet: R. K., zonder bekende woon- of verblijfplaats, C. de R., O. en W. Souburg, ieder 5 of 5 d. h.; J. M M., Vlissingen, 0.50 of 1 d. h., met verbeurdverklaring van de vuurwapenen en munitie. Een vuurwapen afleveren: J. G., Et- ten, 10 of 10 d. h. Eieren van wild zoeken en zonder toe stemming langs den spoorweg loopen: J. v. d. K., Arnemuiden, 4 of 4 d. h., 1 v. B., Arnemuiden, berisping, J. de R., Arnemuiden, 4 of 2 w. tuchtsch. Eieren van wild zoeken: H. H., Sint Laurenst 3 of 3 d. h., W. D., Middel burg, berisping. Overtreding Arbeidswet: J. H., Goes, 3 of 3 d. h.; B. C., Rotterdam, 10 of 5 d. h.; J. A., Vlissingen, 2 maal 1 of 2 maal 1 d. h. Overtr. evenr. vrachtverdeeling: G. V., Maurik. 10 of 5 d. h.; J. A. de W., W. v. d. H., beiden Werkendam, G. V., Mau rik, ieder 10 of 5 d. h.; J. F. de B., J. C. de B., C. J. de B., allen te Osse- nisse, geen straf. Als werkgever arbeid doen verrichten bestaande in het maken van dansmu ziek door personen van vreemde natio naliteit: G. C. C. F., Kruiningen, 8 x 1 of 8 x 1 d. h. Overtreding winkelsluitingswet: D. J. v. d. B., Arnemuiden, 3 of 3 d. h. "Niet voorzien zijn van de voorgeschre ven reglementen: J. T., Homberg, 2 of 2 d. h. In de provincie Zeeland schelpdieren rapen aan den voet der dijken: M. T.,

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7