GEMENGD NIEUWS. BEVOLKING. AFLOOP VERKOOPINGEN. BUITENLAND. SPORT. MARKTBERICHTEN. FRANKRIJK. NOORWEGEN. Scheepsramp op de Noordzee. PALESTINA AUSTRALIË. PINKSTERTOCHT K.R.A.C. KATTENDIJKE. WESTKAPELLE. meerden aanspoorde lid der vereeniging te worden. De heer Bleiker, voorzitter, wenschte de jongelieden van h,arte geluk met het behaalde diploma en wees er op, hoe thans het groote nut der school wéér blijkt. Het bezoek aan de school is groot zei spr. en hij hoopte, dat allen naar buiten zullen uitdragen, wat ze hier ge leerd hebben en d,at ook de ouders in dezen geest zullen meewerken. Tot slot nam de heer Van Dijk nog het woord om te danken voor de tot hem gerichte woorden, wanneer weer, zooals de miltairen zeggerv een ,deel der mannen afzwaait, brengt dit altijd eenige gemengde gevoelens naar voren. Uit de woorden v,an den leerling Bonte sprak de belofte het geleerde toe te passen, wat anders wel eens wat te wenschen heeft over gelaten, wat spr. met een voorbeeld duidelijk maakte. Spr. is in 't algemeen over deze klasse tevreden, maar er zijn wel eens mo menten geweest, dat het niet heelemaal ging zooals 't moest en dat heeft een belofte van spreker s zijde tengevolge gehad, die hij nu wilde inlossen. Een premie werd door hem toegezegd, die hij thans in den vorm van een legpen ning uitreikte aan den leerling J. Haak, die hem zeer zeker verdiend heeft. Met een hartelijk woord aan allen, sloot de heer Van Dijk de openbare les. Z. I M. In de hoofdbestuursvergadering der Z. L. M., die op 16 Juni ten stadhuize te Middelburg wordt gehouden, komt o.a. aan de orde het verslag van het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau, waaruit blijkt, dat de werkzaamheden zich in 1935 be paalden tot één schatting en dat dit be trof 53 perceelen bouw- en weiland en eenige perdeeltjes tuingrond, behooren- de aan de Ned. Herv. gemeente te Ove- zande. De behoefte aan het bureau wordt dus niet sterk gevoeld en toch be staat volgens het verslag die behoefte. In Zeeland met zijn vele pachthoeven en verpachte gronden moeten uit den aard der zaak veel pachtkwesties voor komen. Verder vermeldt de agenda o.a. een bespreking van het belang van de rundertuberculosebestrijding voor Zeeland, in te leiden door den heer P. Stehouwer, inspecteur van den Veeart- senijkundigen Dienst te Breda. Ten slotte bespreking der wijziging in de statuten der maatschappij en van de uitvoering der crisismaatregelen. In de algemeene vergadering welke Woensdag 17 Juni in het Schuttershof plaats zal hebben, waarvan de agendti de gewone punten omvat, komt ook voor een inleiding van dr. H. F. Frenkel, directeur van het staatsveeartsenijkun- dig Onderzoekingsinstituut over het onderwerp.' „Nieuwe onderzoekingen over het mond- en klauwzeer." DE NEGUS TE GIBRALTAR. De Negus is incognito te Gibraltar aangekomen. Hij werd niet officieel ont vangen, alleen was een vertegenwoor diger van den gouverneur aanwezig, die hem uitnoodigde voor een lunch bij den gouverneur. De Negus en zijo gevolg hebben hun intrek genomen in het Rock hotel. Gedurende het verblijf van den Negus heeft het Italiaansche perso neel yan het hotel verlof gekregen, K-er een paar dagen zal de Negus zijn reis naar Engeland voortzetten, EGYPTE HEFT DE SANCTIES GEDEELTELIJK OP. De Egyptische minister van financiën heeft besloten bij wijze van uitzondering toe te staan, dat zekere Italiaansche ar tikelen in Egypte mogen worden inge voerd overeenkomstig verdragen, welke zijn gesloten voor de sancties in werking traden of welke moeilijk te vervangen zijn, zooals enkele pharmaceutische ar tikelen. DE KRONING VAN DEN KONTNCL D% datum van kroning van Konin-J tdward in Westminster Abbey is vast gesteld op 12 Mei van het komend jaar. NIEUWE MINISTER VAN KOLONIëN. Uthcieel wordt medegedeeld, dat Urm s by Gore is benoemd tot minister van koloniën als opvolger van minister J nomas, EXTRA BEGROOTING VAN 10 MILLIOEN POND VOOR DE VLOOT GOEDGEKEURD. het Lagerhuis is gisteravond een «xtra-begrooting van 10,3 millioen pond j eipn.^ frubn 70 millioen gulden) voor w QC x vloot aangenomen met 182 tegen 85 stemmen. m-Se"s de debatten beklaagde ad- p jVes zich over de It,aliaansche deÖan!!a m de Staten rond de Mid" dellandsche zee waarbij de Britsche na- niet mfWe'keHkt wordf £enoemd Sn Va m aai Zichzelf te verdedi- rler Y°rdt beweerd, dat de MidH® ul00t de Britsche uit de gen ZCC ZOU kunnen verja- fe!^aJar'a eischt een millioen slachtof- teur r' 'T' T Ma'oor Mulligan, direc- heidsrjan ^Ht/eb-Indischen gezond BritschT!*'" beeft verklaard, dat in mTw. 'aar 1,ksch een millioen nschen ,aan malaria sterven. DE STAKINGEN IN DE METAALINDUSTRIE. Overeenstemming in zicht. De gister den geheelen dag gevoerde onderhandelingen tusschen de regeering de werkgevers en de werknemersorga nisaties in de metaalindustrie hebben tot een principeele overeenstemming geleid. Overeengekomen werd, dat Vrij dagmiddag onder voorzitterschap van den minister van arbeid tusschen de werkgevers- de werknemersorganisaties onderhandelingen zouden aanvangen over de afsluiting van een collectief (ar beidscontract. De metaalindustrieelen hebben den mi nister van arbeid laten weten, dat zij een delegatie bereid houden om met de arbeiders over hun eischen te onderhan delen onder voprwaarde, dat tevoren het werk hervat wordt. Verder hebben de werkgevers verklaard, dat geen re presaillemaatregelen genomen zullers worden in verband met de staking. 13 schepelingen verdronken. Het Noorsch radiostation „Augesund" deelt mede, dat het ss „Hogstadt" dat een bemanning van 14 koppen aan boord had, op de Noordzee is vergaan. Alleen de kapitein werd gered, de ove rige opvarenden zijn verdronken. De oorzaak van de ramp is niet be kend, doch men vermoedt, dat de „Hogstadt" op een drijvend voorwerp is gestooten. Het schip schijnt met een dramatische snelheid te zijn gezonken. De „Hogstadt" was op weg van En geland naar Noorwegen met een lading steenkool. Van andere zijde wordt gemeld: Een door Lloyds uit Stav.anger ont vangen bericht houdt in, dat het N e- derlandsche ss „Westplein" een man heeft opgepikt, die in een red dingboot ronddobberde. De reddingboot droeg den naam „Hogstadt Bergen". De man heeft andere reddingsbooten zien omslaan. NACHTELIJKE VUURGEVECHT- Uit Jeruzalem wortd gemeld dat het in den afgeloopen nacht aldaar tot nieu we botsingen is gekomen. Een geregeld vuurgevecht heeft plaats gehad tusschen de politie en Arabieren, die een niet ver van Jerusalem gelegen Sanatorium hadden beschoten. Ook in Jaffa is hel weer tot schietpartijen gekomen. Er moeten 3 Arabieren gedood zijn. In de Noordelijke districten richten de Arabieren steeds grooter verwoes tingen in de aanplantingèn aan. Den laatsten nacht zijn op een Joodsche ne derzetting niet minder dan 5000 boomen uitgerukt. De bedreigde gebieden wor den thans door sterke afdeelingen Jood sche en Arabische politie bewaakt. GRATIS GASMASKERS. De Australische minister van defen sie heeft medegedeeld, dat de bewoners van de Australische steden ingeval van oorlog gratis gasmaskers zullen ontvan gen HET ZEDENSCHANDAAL TE DEN HAAG. In verband met het zedenschandaal te Den Haag kan nog gemeld worden, dat in 't huis van bewaring zijn ingesloten: E. D. D., plaatsvervangend chef van den huishoudelijken dienst van het regee- ringsbureau voor de uitvoering der landbouwcrisiswet; E. P., commies bij de algemeene rekenkamer; W. G.t kleermaker; C. van der W., ambtenaar Ned. clearing instituut; A. P. G. ter H., danseur; A. van der L., pianist; C. van der Z., chauffeur. Deze personen zijn Dinsdag j.l. in raadkamer van de rechtbank voorgeleid waarna hun gevangenhouding voor 30 dagen werd bevolen. Mr. R., thesaurier-generaal bij het dep. van financiën die eveneens in het huis van bewaring is ingesloten, zal in het begin der volgende week in raadka mer moeten verschijnen. DOOR SCHROEF VAN VLIEGTUIG GEDOOD. Woensdagavond is, nadat een vlieg tuig van den marinevliegdienst te S o e- r a b a j a gedaald was na een nacht vlucht te hebben gemaakt, een der in zittenden, de inlandsche matroos vliegtuigmaker Koesmedi, door de schroef getroffen. Hij was op slag dood Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onvoorzichtigheid van het slacht offer zelf. EEN VEELBELOVEND JONGMENSCH. De politie te Ede heeft gistermiddag bij 'n familielid gearresteerd den 18-ja- rigen D. K., die op Hemelvaartsdag was uitgebroken uit het rijksopvoedingsge sticht te Zeist, waar hij wegens een autodiefstal tuchthuisstraf onderging Na zijn ontvluchting ontvreemdde hij met een anderen persoon te Zeist op nieuw een auto, waarmede zij naar Den Bosch reden. Eenige dagen later liet het tweetal de auto daar achter, om er mei. i een anderen - wagen vandoor te gaan. j Gisteren ontdekte de Bennekomsche politie den auto-dier, bijs; een familielid te Bennekom. Toen de -jongen er van door de politie van Ede opgespoord, de sommaties van de politiemannen, maakten deze van hun vuurwapenen ge bruik doch hij wist desniettemin te ont vluchten. Om half vijf weid de jongen door de politie vanEde opgespoord, thans bij een ander familielid aldaar. .Uitmaal staagde de politie erin hem hoewel hij zich hevig verzette, le ar- resteeren. Hij is naar Zeist overge bracht. Programma en route. Aan het programma van den Pink- stertocht, welke de K.N.A.C. dit j,aar naar Zeeland organiseert, ontleenen yrij het volgende: Als punt van samenkomst is aangewe zen de Groote Markt te Bergen op Zoom, waarvan op 30 Mei om 2 uur n.m. zal worden gestart. Om te beginnen wordt de verbeterde verbindingsweg door het vruchtbarè Zuid-Beveland gevolgd. Bij het station Vlake wordt even een blik geworpen op de prachtige nieuwe brug over hei hakel in den nieuwen in ,aanleg zsc-weg Zuid-Bevelandsche kanaal, verbindings schakel in den nieuwen in aanleg zijn- den weg van Kruiningen naar Goes. Bij de postbrug rechtsaf langs het kanaal naar Wemeldinge waar men uit stapt voor het huis van den Oud- Burgemeester Wabeke, teneinde de oude terp „De Vliedberg" te bestijgen van waar men een prachtig uitzicht op de omgeving geniet. V,an Wemeldinge naar den Ooster- scheldedijk langs Kattendijke den dijk landinwaarts (aan de rechterzijde ligt de Wilhelminapolder) naar Goes achter de Groote kerk om en daarna h,andw. 's-Gravenpolder" volgen over de spoor lijn langs de smalle doch schilderach tige wegen met vele bochten naar 's- Gravenpolder en verder den dijk langs de Westerschelde. Men houdt den dijk, welke landin waarts voert naar het dorpje Biezelin- ge. In het dorp langs de kerk en daar na over spoorlijn en rechtuit naar Ka- pelle. Hier is het eindpunt van den rit door Zuid-Beveland in het huis van den Provincialen vertegenwoordiger der K.N.A.C.den heerA. van der H,ave. waar deze met mevrouw om half vijf klaar staan de deelnemers met een kop je thee te laven. Na de thee om Kloetinge en Góes om 's-Heer Arendskerke hqen (het dorp blijft, dank üj den verbeterden weg ge heel L. liggen) naar Middelburg. In plaats van den grodten weg naar Vlissingen te volgen, wordt de mooi? maar slecht geplaveide oude Vlissfrig- sche route gevolgd om via Abeele en Oost-Souburg Vlissingen te bereiken naar hotel „Britannia". Den deelne mers wacht hier een goed diner, de" danslustigen hierna een dansje, waarb': ongetwijfeld ook meerderen uit Middel burg en Vlissngen aanwezg zullen zij- Zondag le Pnksterdag. Na de lunch om half drie vangt de rondtocht over het eiland Walchere.? aan. Langs den Koudekerkscheweg naa- Koudekerke en door akker- en tuin- bouwland naar Biggekerke en het schilderachtige Zoutelande. Vandaa- naar Westkapelle, waar de statige vuurtoren de aandacht vraagt. VerJ „langs bochtige wegen" via Aagtekc ke naar Domburg. In deze bekende badplaats wo<- gelegenheid gegeven een kopje thee te gebruiken en eventueel een kleine wan deling door het dorp te maken, waarna om kwart over vier de tocht weer wordt vervolgd.. Den Noordweg langs tot het Sanatorium vlak langs het kasteel „Westhove". In de nabijheid van Oostkapelle wordt over het buiten „Zeeduin" gereden, hetwelk hiertoe door den eigenaar mr. H. F. Lantsheer bij uitzondering is beschikbaar gesteld. Vervolgens naar Vrouwenpolder en dan via den dijk van Vrouwenpolder n,aar Veere. Te Veere even naar 't hoofd teneinde het uitzicht te bewonderen om daarna het Stadhuis met zijn antiquiteiten te bezichtigen. Een goede weg voert nu naar Middel- vurg, vanwaar direct via den Grooten weg Vlissingen wederom wordt bereikt. De totale afstand van dezen rondtoer bedraagt 58 km. Maandag 2en Pinksterdag. Des ochtends om 10 uur wordt naar Middelburg gereden, waar het Stadhuis en de Abdij met de Kloostergebouwen worden bezichtigd. Vodr liefhebbers van oude en interessante gevels rest dan nog een wandeling door de stad, waarna terug wordt gereden naar hotel Brittannia en als afscheidsmaaltijd de lunch wordt gebruikt, Door de voetbalvereeniging „Krui ningen" zijn seriewedstrijden uitge schreven tegen 2en Pinksterdag a.s., waaraan zal worden deelgenomen door de volgende vereenigingen: Rilland I, Zeeuwsche Boys I, Krabbendijke I en Kruiningen I. De heer D. de Graalf, burgemeester van Kattendijk, schrijft ons: Nu plannen' bestaan de gemeente Kat tendijke op të heffen, kan het zijn nut hebben, eens na te gaan hoe oud Kat tendijke reeds is. Slaat men de diverse geschriften daarover op, dan leest men dat I.a.b. Utrecht ds Dresselhuis des tijds predikant te Wolphaartsdijk o.a. schrijft over Monnikenhof onder Kat tendijke Ten Noorden van de Eliwerve vindt men de heerlijkheid Kattendijke, die lang'en smal als ze is, al dadelijk blijkt opgewassen le zijn in of tegen een een maal wijden stroom, die men eeuwen geleden aldaar moet hebben aangetrof fen, en die moet hebben samengehangen met de Muluth, welker overblijfselen ten Zuiden der Eliwerve nog aanwe zig zijn en vindt men aan een hoogen weg thans Monnikendijk geheeten, wel ke de Westelijke grens tegen Kloetinge uitmaakt een hoog gelegen hofstede bekend onder den naam van het Monni kenhof. Uit den vorm van het grondgebied maakt ds. Dresselhuis op, dat de heer lijkheid van Kattendijke van jongeren datum is, dan de naburige gronden, en haar bestaan dankt aan het verzanden van een stroom. Die vermoedens worden versterkt door haar benaming Kattendijke, welke houdt voor gelijkluidend met Kattendijke in den zin van; bedijking des Heeren van Kats Wemeldinge lag geheel op zich zelf en had tot op het einde der 16e eeuw, een eigen Dijksbeheer, De Dijk graven van het Breede heeten toch, zelfs in 1696 nog'; Dijkgraven van de Watering bewesten Ierseke en van We- meldingen, terwijl de Wichvliet of Wijf- vliet een haven plaats aanwees, aan welke Graaf Willem nog den 8sten No vember 1406 tolvrijheid gaf in zijn landen van Holland en Zeeland; zij was even wel een eeuw vroeger ook reeds bekend want Graaf Willem III en zijn gevolg: „ginghen te Wichvliet an". In 1327 presenteerde de erfgenamen van Kattendijke aan den Graaf de kerk van Kattendijke, die opengevallen was d.w.z. er moest een nieuwe priester be noemd worden. Deze kerk dagteekent reeds minstens 5 eeuwen en kan nog ouder zijn, want er werd een halve eeuw vroeger reeds gesproken van Heeren van Kattendijke. Riddèr Wolfert van Kattendijke wordt genoemd onder de' Zeeuwsche edelen die met Graaf Floris in 1289 over hoop lag. Onderzoekers der Zeeuwsche oudheid vermelden dat u,it een brief van zes eeuwen geleden blijkt dat het Monnikenhof een klooster is geweest, doch volgens Dresselhuis was het al leen kloosters uithof. In 1204, den 16 April, verklaarde graaf Willem I, al het goed der abdij dat binnen zijn landpalen lag voor al tijd vrij en in 1231 bevestigde Floris, zoon van Graaf Willem I, de giften van zijn Vader en werd Monsterhouc ge noemd, wat in latere stukken (zie Mi- baeus II en meerdere schrijvers) ver klaard wordt, dat Mönsterhoeck niet anders was dan het Monnikenhof onder Kattendijke, het huis genaamd Mon- sterhoeck met schuren en stallen keeten boomgaards en alles, dat den huize was competererende zoo van tienden, vo- gelrije en visscherye met 40 gemeten land onder Cattendyck werd den 28 Februari 1584 verkocht en overgedra gen aan Aert Dykstraten. 25 jaren later werden de gronden gesplitst door de erfgenamen en kwam alles in handen van Johan Huyssen, een der mede eige naren van de heerlijkheid van Katten dijke. Dit was in 1610. In 1629 werd de uithof voor afbraak verkocht en een boernhofstede opge trokken wat nu nog het Monnikenhof is, nog steeds in handen van de familie baron Huyssen van Kattendijke, die nog steeds de Ambachtsheerlijkheid be zit. Uit alles blijkt dus, dat Kattendijke reeds in 1204 bestond. In 1220 was heer van Cattendyke Egidius van Catten dyke die tienden schonk aan de abdy Ter Doest bij Brugge, 1289 schaarde Wolfert van Cattendy ke zich onder de tegenstanders van Floris de Vijfde. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen docr den Agent P. LIEVENSE. GOES. Ingekomen: O. A. J. Tölsner, chauf feur, van Harderwijk, Opril Gr. Markt 4; A. M. C. Leempoel, reiziger, van Zutphen, Heernisseweg 8; M. v. d. Zee onderwijzeres,van Groede, Kamper foeliestraat 10; J. P. Pieters dienstbo de, van Arendskerke, Groote Markt 9; M. M. Postma, winkelchef, van Breda, Westwal 22; A. M. Koolwijk en vrouw, zonder beroep van Vlissingen, De Witt Hamerstraat 12; G. M. Bax, dienstbode van Jutphaas, Westsingel 131; P. de Jonge, dienstbode, van 's Heerenhoek Groote Markt 9; H. v„ d. Meer, verte genwoordiger van Sneek, Leliestraat 49; H. Boogaard en gezin, schilder, van Rotterdam, Willem Zelleweg 7a; F. W de Koning en g'ezin, kapper, van Middel- burg, St. Jacobstraat 9; C. H, Akkenaar controleur, van Middelburg, De Witt Hamerstraat 17; J. J. Meijaard, d'enst- bode, van Wemeldinge, Wilhelminastr 23; M. J,. IJssel en gezin handelsagent, van Terneuzen, Stationsweg 17; J. de Mul, dienstbode, van Wemeldinge, v. d. Boutstraat 14; E. van der Weele. "dienst bode, van 's-Heer Arendskerke Westwal 42; D. Leijs, dienstbode, van Kapelle, I.ombardstraat 2; S. van Leeuwen, kap persbediende, van Den Haag Voorstad 101; A. Rijk, dienstbode, van Breda, Westwal 34a; C. H. Fierloos, dienstbo de, van Hoedekenskerke 's Heer H.k.- straat 56; A. de Witte geb. Sies, zonder beroep van Zierikzee, Voorstad 10; M. P. Meeuwse, dienstbode, van Oudelan- de, 's H. H.k.dijk 3a; M. Francke poli tieagent, van Terneuzen, Couwervestr 25; Wed. Kramer, geb. Sanderse, zonder beroep, van Nisse Poelweg V 77; G. v. d. Schraaf, dienstbode, van Kapelle, Ganzepoortstraat 3; L. Murre, dienst bode, van Borssele Groote Kade 20; J Minderhoud, veeverloskundige, van Middelburg, Nieuwstraat 52; A. A. Adriaansen, geb. de Rooy en kinderen, huishoudster van Middelburg, Nieuwstr 52; S. A. G. v, d. Poel, restauranthou der, van Utrecht, Stationspl. 3 Vertrokken:*' P, J. Meyler en gezin, kantoorbediende, naar Wilheliminadorp W 81; J. P. C. Eckelaar, verz, insp. n. Hulst C 98; K. F. W. Lies/onderwijzer, naar Bergen op Zoom, Fortuinstr. 2; B. de Jager, slager naar 's Heer Arends kerke, G 45; J. Smolders huishoudster, naar Barendrecht, Voordijk 29; J. C. de Bruin en g'ezin, depotchef, naar Rotter dam, Delftschestraat 21b; E. Boogaard en vrouw, typograaf naar Kloetinge, Heernisseweg; C. Louisse, leerl.-ver- pleegster, naar Noordwijk; J,. Borgman en gezin, propagandist, naar Den Haag, van Elburgstraat 44; G. P. van der Loo banketbakker, naar Heiloo, A 241; P Vroon, kantoorbediende, naar Dintel- oord, A 149; J. M. A. van Cool, geb, van Apeldoorn zonder beroep, naar Oosterhout; G. M, Leendertse, dienstb naar Den Haag, Statenlaan 92; J, J. de Jonge, chauffeur, naar Terneuzen, Dijk- straat 50; A, de Nooijer onderwijzer, n. Stad Hardenberg, B 103; A. van Diemen, liefdezuster, naar Sneek, Stationsweg 3; B. Timmer en vrouw, predikant, naar Hijken Geref. pastorie; P. Wolf en zus ter, zonder beroep, naar Utrecht, Buys Ballotstraat 2, (D.Z.) Notaris J, C. Kram heeft ten ver zoeke van dè erven van mevr. de wedï D. Spruit, geboren Schipper, publi,ek verkocht de hofstede. „Steehof" aan den Steeweg teYerseke bestaande uit huis, twee schuren, varkenshok, keet en erf plus boomgaard, bouw- en weiland en tuin, samen groot 7.44.90 ha of 15 ge meten 295 roeden. Kooper J. C. Spruit te Brummen voor 34.400. Bouwland nabij de Kulk aldaar 0.5490 ha. Kooper: J. C. Spruit te Brummen voor 1270. Bouw- en weiland bij de Kulk 0.19130 ha. Kooper P. Oele te Goes voor 4500. Bouwland aan 'de Kulk 0,52.90 ha. Kooper C. Vette te Yerseke 1410. Weiland aan den Akkerschen weg 1,33.00 ha. Kooper Jan Zuijdweg te Yer seke f 2040. Weiland aan den Akkerschen weg 3.1200 ha. Kooper J. de KoeyerLoker- se te Yerseke 5030. Weiland nabij den Akkerschen weg 2.35.10 ha. Kooper Joh. Padmos Sr. te Yerseke voor 520. Bouwland aan de Noordwegeling 0.4790 ha. Kooper mej. C. Spruit voor 8750. Bouwland aan, achter en naast de Noordwegeling 0.21.930 ha. Kooper mej. C. Spruit voor 3625. Bouwland aan den Postweg groot 0.19.571 ha. Kooper mej. C. Spruit voor 4425. Bouwland aan den Postweg groot 0.22.840 ha. Kooper mej. C. Spruit voor 4425. Boomgaard aan de Kulk 0.97.20 ha. Bouwland aan den Achterweg 0.12.83 ha. Kooper J. C. Spruit voor 2850. Schuur en erf aan den Achterweg 0.0379. Kooper J. C. Spruit voor 490; Huis en erf en schuur aan den Ach terweg 0.04.16 ha. Kooper mej. M. Ko- le te Ierseke voor 1060. Eenige perceeltjes grond nabij den Achterweg 0.15.87 ha. Kooper D. Spruit J.Chr. Zn. te Brummen voor 390. Weiland nabij de Damstraat 0.2086 ha met daarop aanwezige schuur. Koo per D. Spruit J.C.zn. te Brummen voor 500. Perceel Bouwland aan den Steeweg nabij het kerkhof 0.45.70 ha. Kooper Jac. Eversdijk voor 1650. De bloote eigendom van het Heeren huis met schuur en tuin aan de Dam straat no. 102 0.45.86 ha met het recht van levenslang vruchtgebruik ten voor- deele van mej. Ch. J. D. Spruit te Am sterdam. Kooper mej. Ch. Spruit te Am sterdam alles plus 7 Heffing op boter en vervoervergur- ning voor buitenlandsche boter: 26 Juni, f 0,95, per kg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3