FINANCIEELE BERICHTEN RECHTSZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID, Voor kleine tuinen. INBEZ0NDEN STUKKEN. BURCERLIJKE STAND. filialen door het geheele land Poging tot omkooping door raadslid. a. a AGENDA Opanken, de zomerdrachtl Ir» verschillende uitvoeringen verkrijgbaar. Snoezig linnen zomerschoenfje. Aparte uitvoe- ringmetlederen zool en 3/< hak. Zomer Heeren- moliere, soepel boverïleder met sterke lederen zolen. Luchtig geperforeerd. Alleen in bruin. Een heerlijke linnen wandel schoen voorden zomer, licht en luchtig, verkrijg baar in wit en grijs. van A. de Buck; Sul, van A. de Buck; Mina, van A. de Buck; Rosa, van K. Coppoolse; Starre, van A. in 't Anker. Rubriek oudere koeien: Boerinne, van J. Geldof (kampioene); Nora, van J. Gel dof; Sul, van D. Coppoolse; Sara, van Jan Maljaars; Gravin, van A. de Visser. Kalfvaarzen: le en 2e prijs Jan Mal jaars; 3e D. Coppoolse; 4e A. de Buck; 5e S. de Visser; 6e J. Geldof; 7e D. Cop poolse; 8e J. Maljaars. Jongere vaarzen: le Jan Maljaars; 2e J. Geldof; 3e Abr. de Visser. Kalveren: le K. Coppoolse; 2e Abr. de Visser. Een medaille voor de beste collectie vee van één eigenaar verwierf J. Geldof. De indruk der commissie was: beste kalfkoeien, maar ze betreurden het, dat er geen betere stieren waren aange voerd. Noordholfandsche Brandwaarborg Maatschappij van 1816 te te Oudkarspel. In de -op Maandag 1.1. in het „Gulden Vlies" te Alkmaar gehouden algemeene vergadering van directie, commissaris sen, hoogste deelhebbers en agenten der Noordhollandsche Brandwaarborg-Mpij van 1816 te Oudkarspel werd het ver slag uitgebracht over het 118e boekjaar waaruit bleek, dat, niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandigheden de be drijfsresultaten goed genoemd kunnen worden. Het premie-inkomen bedroeg over 1935 355,247 tegen 348.697 over '34, het reservekapitaal 226.897. Aan schaden werd uitbetaald 195.272, waarvan 158.958 voor eigen rekening. De aftredende commissaris de heer H. C. Oud werd herkozen. De heer A. Wonder Pzn. werd gehul digd in verband met het feit, dat hij 25 jaar geleden tot commissaris werd be noemd. Wethouderszetels a raison van f 500 De officier eischt een jaar gevangenisstraf. Voor de Almelosche rechtbank stond gister terecht de landbouwer R. B. uit Wierden, lid van den Gemeenteraad, wien omkooping van een raadslid ten laste werd gelegd. Hij zou aldus de dagvaarding op of omstreeks 2 September 1935 te Wier den het lid van den Raad H. Stegeman hebben beloofd hem f 500 te geven, in dien er over twee jaren geen raadsmeer- derheid zou zijn om Stegeman tot wet houder te verkiezen. Deze belofte werd gedaan met het oogmerk om Stegeman te bewegen, in strijd met diens plicht, zich voor het genoemde bedrag te ver binden om bij de op 3 September te houden wethoudersverkiezing op B. zijn stem uit te brengen. Althans zou hij ter uitvoering van zijn voornemen om Ste geman om te koopen bovengenoemde belofte hebben gedaan, de verdere uit voering v,an zijn voorgenomen misdrijf is niet- voltooid, volgens de dagvaar ding, alleen tengevolge van de van ver dachte^ onafhankelijke omstandigheid, dat Stegeman die belofte niet heeft aanvaard. Verdachte B. was verschenen. Hij ontkende het tenlaste gelegde te heb ben gepleegd. Als kroongetuige werd gehoord het raadslid S., die verklaarde, dat B. hem wel heeft beloofd hem f 500 te geven als hij bij de wethoudersver kiezing op verdachte zou stemmen. De ze belofte was echter onder vier oogen gedaan in den vooravond van de wet houdersverkiezing, Andere raadsleden waren wel op dien avond aanwezig ge weest, doch hadden het gesprek niet meegemaakt. Tijdens het verhoor van S. vroeg de verdediger o.a. aan dezen of andere persone hem ook geld aangeboden had den. S. antwoordde hierop bevestigend. Toen de verkiezing achter den rug was en onwettig was verklaard door een fout bij de stemming, had de voormalige wethouder W. tot S. gezegd: „dat hij er een gedeelte van zijn wethouderssalaris voor over had als S. weer op hem wil de stemmen." President: „Dus dan zullen er mis schien nog meer personen terecht moe ten staan". Bij het verdere getuigenverhoor ver klaarde het raadslid Ten H. o.a., dat verdachte ook bij hem pogingen had ge daan hem om te koopen. Hij zou als hij met de groep van B. zou meedoen tot derden wethouder zijn gekozen en als dit zou misloopen een geldelijke vergoe ding ontvangen. Verder werden nog eenige raadsle den gehoord, die echter niets positiefs konden verkaren. Daarna hield de officier van justitie requisitoir. Hij was overtuigd van ver- dachte's schuld en fulmineerde heftig tegen de. houding van B. Men ziet hier hoe wethouderszetels voor geld ver kwanseld worden, aldus de officier. Bij B, zeide de officier is ,alle moraliteit volkomen zoek geraakt. Daar verdachte tot dergelijke schandelijke praktijken zijn toevlucht had genomen achtte de officier een zware straf op haar plaats. Hij eischte een jaar gevangenisstaf en ontzegging van verkiesbaarheid en kiesrecht. Mr. Roolvink uit Almelo, de verde diger, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij het onderzoek critiseerde. Pleiter achtte de getuigenissen niet vol- ïïoende en vroeg vrijspraak. Handelsregister. Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijksche openbaarmakin gen i.z. het Handelsregister, betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschrijv i n g e n: Coöp. Kolenver. „Draagt Elkanders Lasten", U.A., Vlissingen, Paul Kruger- straat 31, verschaffen van brandstoffen. Coöp. Ver. „Helpt Elkander" tot aan- en verkoop van brandstoffen W.A., Westkapelle, Zuidstraat A 173, brand stoffen in- en verkoop. „Verspuy", groothandel in kousen, Molenwater 268, grossierderij in kousen en sokken. Eigenaar: H. Verspuy. Proc.: C. Verspuy. Wijzigingen: N.V. Algemeene Bewaarplaatsen en Reclame Mij., Stationsemplacement, ex ploitatie van rijwiel- en autostallingen. Filiaal gevestigd te Middelburg, Stations emplacement. H. A. Brakman Co., Lange Delft B 145, drogisterij en verfhandel. Overleden eigenaar: J. fl. Brakman. Nieuwe eige naar: mevr. J. C. BrakmanSnoep. Fa. J. Gabriëlse Jr., Westkapelle, Zuidstraat A 197, winkel in manufactu ren, kruidenierswaren en huish. art. Uit- getr. eigenaar: Wed. M. RoelseGabri- else. Zaak omgezet in eene vennoot schap onder firma. Venn.: W. Roelse en mej. J. Roelse. Garnalenpellerij „De Nieuwe Zorg", KI. Foppen Rzn., Arnemuiden, Molen weg 65. Uitgetreden eigenaar: K. Fop pen Rzn. Nieuwe eigenaar: I. Koopman. De Nederlandsche Bank, Vlissingen, Boul. Bankert 34, circulatiebank. Over leden plv. corr.: M. v. d. Beke Calien- fels. Nieuwe plv. corr.: Mej. W. v. d. Beke Callenfels. N.V. Oesterkweekerij „Eendracht", Ierseke, Zeedijk. Overl. dir.: M. van Harmeien. Nieuwe waarn. dir.: M. M. van Harmeien. Reynders Co., Goes, Station, ex ploitatie stationsrestauratie. Filiaal Goes, Stationsrestauratie, opgeheven. Zomerbeplanting van bloem perken. De bloei van de voorjaarsbloemplanten is weer bijna ten einde. De tulpen en hya cinten zijn nu ontdaan van hun kleuren pracht en alleen het groene loof herinnert nog aan de bloemenweelde waarvan we gedurende eenige weken mochten genie ten. Waar we tusschen deze bolgewassen andere bloemplanten hebben geplaatst zullen de perken ook nu nog mooi zijn, maar waar dit niet het geval is willen we ze graag opruimen en opnieuw beplanten, Om van de bollen zóóveel mogelijk te redden nemen we ze voorzichtig op om ze op een andere plaats, met het loof, op te kuilen waar ze dan rustig mogen afsterven. Voor beplanting van de bloem perken kunnen heel wat soorten worden gebruikt. Goede soorten zijn: Pelarge- nium zonale of geranium in kleuren als rood, rose en wit, struik- en knolbego nia's in dezelfde kleuren. Calceolaria, geel, Heliotroop, violet-blauw, Petunia, rose, blauw en wit Verbena, rood, rose, wit en violet-blauw, Tagetes of afrikanen, geel en bruin, Aqeratum, blauw, Chry santhemum frutscens of margrieten geel en wit, Salvia, rood en blauw, Celesia of hanekammen, geel en rood, Asters in tal van kleuren en verder tal van planten die als aanvulling kunnen dienen. Bij het beplanten van de perken zorgen we voor een goede kleurencombinatie, Mooi is b.v. reeds geraniums met Gnaphalium lanatum, een plant met zilvergrijze blaad jes. Andere planten met zilvergrijs blad zijn: Centaurea candidissima Cineraria maritime, Leucephytum Brownii, Py- rethrum ptarmiciflorum, Antennaria te- mentosa en Stachys lanata. Al deze soor ten kunnen op dezelfde wijze worden gebruikt met roode geranium of naar ver kiezing met andere bloeiende planten. Een mooie kleurencombinatie krijgen we door Heliotroop aan te planten met Calceolaria, Tusschen rose Geraniums kunnen we planten met donkerrood blad aanplanten als: Iresine Lindenii, Achy- ranthus Verschaffeltii en Lobelia fulgens. Ook tusschen rose Petunia en gele Cal ceolaria zijn deze goed te gebruiken. Een zeer mooie kleurencombinatie krijgen we wanneer we Verbena venosa, violetblauw aanplanten met oranjegele laagblijvende Tropaeolum of O.I. kers. We doen hier maar een greep uit het vele materiaal dat kan wor den gebruikt. Naar den smaak van de tuinbezitter(s!er) kunnen nog tal van an dere kleurencombinatie's worden samen gesteld. Wanneer we in den zomer de bloemperken in tal van tuinen gadeslaan zien we - overwegend - geranium- en be- goniaperk°r Door bovengenoemde plan ten op de ,uiste wijze te gebruiken is er echter heel wat variatie in aan te bren gen. „Najaarsvruchten",. Een bundel ge dichten door Reinier van Genderen Stort. Verschenen bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Mij. te Leiden. „Planwirtschaft of liberaal econo mische richtlijnen?" Een beschouwing over huidige economische vraagstukken, door mr. W. Wentholt. Uitgave N,.V. Drukkerij en Uitgeverij J. H. de Bussy te Amsterdam. Handboek der K.N.A.C. Het Handboek '36 der K.N.A.C. is weer aanzienlijk uitgebeider dan het vorig jaar. Thans is het tot niet minder dan 512 bladzijden uitgegroeid. In zijn brui nen band met goud opdruk ziet het er smakelijk en goed verzorgd uit, De Ne derlandsche plaatsbeschrijvingen zijn volkomen vernieuwd en, waar noodig, aangevuld. Men vindt er thans tevens de Clubhotels in vermeld. De rubriek Buitenland is eveneens geheel omge werkt en uitgebreid. De kaartjes waarop de uren van open stelling der douanekantoren voor het •voornaamste' reisgebied vah Europa en Middelburg. Bevallen C. E. de Jonge geb. Adri- aanse d. Overleden: A. Gideonse 76 j. wede. A. Mesu; W. Louwerse 8 j. z. 471STE STAATSLOTERIJ. 5de klasse 6de lijst. Trekking' van Dinsdag 26 Mei. PRIJZEN VAN: f 1000: 14552 5974 3010 f 400: 20370 18127 13817 8410 f 200: 20831 8437 6075 f 100: 19110 17053 16555 16217 11936 1974 606 PRIJZEN VAN f 70. 368 390 418 473 7086 7108 7127 7131 11976 19972 NIETEN. 359 373 407 410 459 472 478 7130 7142 11932 11946 11967 14121 17679 19924 19945 19947 19960 19975 - WO 27 Mei. Tentoonstel. prijzen der Verb m attractie; Ev. Luth. Meisjesclub; Concertz. 15,0017 h, en 20,0022,00 h. WO 27 M«i' Alg. Verg. Vereen. „School museum", spr. dr. M. van Blanken- stein; Schuttershof 14,00 h. WO 27—DO 28 Mei. Tent. „Het Mo derne kantoor"; St. Joris 1017 h. en 19—21,30 h, DO 28 Mei. Liederenavond Harry v Oss- Felix de Nobel; „De Witte Zwaan" 20.15 h. DO 28 Mei. Alg. Verg. Mantelmag. „De Duif"; 16,00 h. DO 28, VR 29 en ZA 30 Mei. Verkeers- dagen V.V.V.V, GOES. WO 27 Mei, Conc. Toonkunst „Die Le gende von der heiligen Elisabeth f Prins van Oranje 20,00 h. DO 28 Mei Conc. „Hosanna", Gr. Markt 20,30 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg HONDENBELASTING. Tot mijn verbazing, las ik in de M. C, van 1 Mei jl„ dat bij een vergadering van den Raad van Sint-Laurens de heer Hamelink vroeg of B. en W. tegen een volgende begrooting het invoeren van een hondenbelasting willen overwegen. „Tot mijn verbazing", zeg ik. Ik meen de nl„ dat in dezen tijd, w.aarin weinig nog onbelast is, Sint-Laurens reeds se dert jaar en dag zoo'n belasting zou heffen. Nu begrijp ik ook meteen, waarom in ons dorp zoo velen in het bezit zijn van één of meer hónden. Het kost geen belasting! De heer H. legde blijkbaar den na druk op den l,ast, welke van vele hon den wordt ondervonden, omdat zij door hun eigenaars niet (steeds) in zijwegen doch veelal op den hoofdweg voor de perceelen der bewoners worden gelucht. Ik zou hieraan nog willen toevoegen, dat zelfs dit gewraakte luchten op den hoofdweg, ondanks druk verkeer en politietoezicht niet steeds aan de lijn geschiedt. Meermalen zagen we, d,at de hond op den hoofdweg werd gestuurd, een tijd aan zich zelf werd overgelaten waarna het vrxjloopende dier werd binnenge roepen. Dat zoo'n hond zich niet steeds aan den hoofdweg houdt, hebben we meermalen kunnen waarnemen, als we 's morgens zijn visitekaartje in onzen tuin aantroffen. Uiteraard wordt deze wijze van luchten hoofdzakelijk toege past in den laten avond en ,als het geen weer is om een hond de deur uit te ja gen. Maar buiten dit, geeft toch ook de aanwezigheid van vaak verscheidene honden in een buurt een zekere on rust. Doch w,at in deze voor ons het zwaar ste weegt, is de veiligheid. De veiligheid van het op den druk ken Noordweg toch vaak al zoo be zwaarlijken verkeer en die van kinde ren en groote menschen! Hoe vaak ge beurt. het niet, dat de lieveling van den b,aas zich tegenover andere menschen misdraagt? En als dit nu gebeurt met die kanjers, die meer op kalveren dan op schoothondjes gelijken, dan is het leed niet te overzien. Nu zullen velen misschien met allerlei gevoelsargumenten komen ,aandragen! Men vergunne ons, de waarde daarvan te beoordeelen, 'zoodra voor Sint-Lau rens een eenigszins „gepeperde" Hon denbelasting van kracht "zal zijn, We zullen er dus maar op vertrou wen, dat B. en W. deze aangelegenheid zóódanig in overweging zullen nemen, dat de hondenliefhebbers spoedig van hun dierenliefde kunnen doen blijken, door het offeren van enkele pegels! Want, en daarover zijn we het toch wel allen eens, „Trouw moet blijken!" Voorts nog enkele bepalingen om trent het losloopen der honden en van het geblaf ondervonden hinder, alsme de een streng politietoezicht en we zijn een schrede dichter bij de landelijke rust. X. ONTVANGEN BOEKEN- „Erasmus in den spiegel van zijn brieven". Een keuze uit de brieven van Erasmus vertaald en toegelicht door dr. O. Noordenbos en Truus van Leeuwen- Met een woord vooraf van prof. dr. J. Huizinga. Uitgave W,. L. J. Brusse's Uitg. Mij. te Rotterdam. Jaarboek der vereeniging tot be houd van natuurmonumenten in Neder land 19291935. Behalve de verslagen van de verschillende ledenvergaderingen bevat het boek bijdragen over terreinen der vereeniging en over natuurbescher ming, Uitgave Ver. tot behoud van na tuurmonumenten in Nederland te A m- sterdam. „Elias, of het gevecht met de nachtegalen", door Maurice Gilliams. Uitgave J. M. Meulenhoff uitgever te Amsterdam, MIDDELBURG: Lange Delft B, 143; Goes: Korte Kerkstr. 2; Vlissingen: Walstraat 64; Zierikzee: Oude Haven 375b. ook de in kleuren gedrukte provincie- en stedenkaarten, de laatste met aan wijzingen voor het doorgaande ver keer, zijn geheel herzien en zoo noodig tot het laatst bijgewerkt. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen e» andere bijeenkomsten. MIDDELBURG.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 8