DE PAGODE KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. KERK EN SCHOOL. I WELDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSChE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN ZATERDAG 16 MEI 1936. No. 116. Graven- \é- DE SANCTIES EN HET VOLDONGEN FEIT. De gulden onder druk. De malversaties te Ambt-Hardenberg. Mijnhardt's'jjZenuwtabletten ït koo- rdeel is Luifel. Iprijs en lilen we IDT. En 1 wat hij In pakje I knaksi- Houten |t strand, jper sei- S. Cor- I Middel en ge- Violen, temmen, |inruilen, ie, Pia- 3g-Vliss. |ng che- 3f man sken en |>ppersen Lange ïdelburg, fetaleerd: |en huis wollen lliteit en P. San- Mbg. jigaartjes fabri- IVeenen- msBa» IIIINt vanaf 5 20 ct. Iv.m.11 |ef. Voor aanvr. l'burg. 'per, 28 j.( snge da- ider No, iGeheim- bespre- )an is de Iheren a |ek 2 uur enmarkt, maand, lanstraat, Oostka- g!rd). Div. Slaatjes Vanillè Koffie- iz. 'elikaan" lm 2.50 fl 3.- \TEUR". wandel- a.s. 35 |schrijvin- .iere, Gr. BOND. leperking ichtingen ejuffrouw O 278, urg. t uitslui- r diverse :reet. 3r. aag. )ING en door J- Belas- nde. Zit- r in Café elburg. daagsche dag voor Pinkste- Reisbur. 688, Mbg- De Volkenbondsraad heeft 't niet aan gedurfd op staanden voet n,u de annex atie van Abessynië belangrijke beslui ten te nemen. De gebruikelijke weg, als men voor moeilijke kwes ties staat te Genève, is ook ditmaal in deslagen, die van uitstel. Op 16 Juni komt de Raad opnieuw bijeen ter be spreking van Mussolini's prestaties. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat de politieke omstandigheden den groo- ten heeren dan in de kaart zullen heb ben gespeeld. Er is maar één uitweg uit het labyrinth: de sancties opheffen en verder voorloopig niet al te veel meer over de zaak pr.aten. De officieele erkenning van de Italiaansche suzerei- niteit over Abessynië kan wachten. Daar hoeft men 't zich niet ,al te druk over te maken. We hebben 't reeds eerder gezegd: voortzetting of zelfs verscherping van de sancties kan geen zin hebben, nu het gezag van den Negus in puin geval len is. Men mag dit nog zooveel betreu ren, aan de feiten is niets meer te ver anderen. Wie d/at zou willen wagen, zou vermoedelijk een oorlog in Europa ont ketenen. Zooveel is de zaak niet waard in een wereld, die niet kon voorkomen, dat de aanvaller zijn wil doorzette. Ver leden jaar October had men zoo noodig groot risico onder oogen mogen zien. Nu mag dat niet meer. De buit ïs Italië niet te ontrukken. De «handen van de genen, die dat zouden willen doen, zijn Trouwens allesbehalve brandschoon Italië heeft wat later gedaan, wat an deren voor Italië deden. Toen Musso lini zijn avontuur begon, hacT hij geen recht, om zich hierop te beroepen. Er zal eens een eind aan dit soort van din gen moeten komen. Dat moment is er zoodra de wereld in st,aat blijkt, aan vallen in de kiem te smoren. De Duce heeft echter bewezen, dat het ook he den ten dage nog mogelijk moet heeten met geweld andermans gebieden in be zit te nemen. Dit bewijs plaatst Italië op een lijn met Engeland en alle andere imperia. Wij vermoeden dat de Engelsche re geering, Eden incluis, drommels goec beseft, dat ze de partij met Italië heeft verloren en daarom wel van de sancties af wil. Voor het oog van de werelc (en het oog van de Engelsche openbare meening) zou een capitulatie, nu reeds echter een leelijk ding voor haar pres tige zijn geweest. Uitstel van executie werd met het oog hierop voorgeschre ven. Midden Juni zal de openbare meening al wel aardig tot bedaren zijn gekomen en dan heeft men bovendien de beschikking over pogingen, om de sancties den nek om te draaien. Ver schillende Zuid-Amerikaansche staten, met Chili vooraan deden daartoe reeds een voorstel. Zou men hierop te Lon den (en ie Parijs) niet gespeculeerd hebben? Wij vermoeden van terdege. Immers men krijgt nu een schoone ge legenheid zijn figuur te redden. Wat kan Engeland gelegener komen dan een be gin van ontbinding van het sanctie-front, om in Juni te Genève met de hand op het hart te verklaren, dat het de maat regelen wel graag zou voortzetten, maar dat anderen d,at blijkbaar niet willen en dat het dus niet de minste zin meer kan hebben? Ook voor de nieuwe Fransche regeering, die onder leiding van de so cialisten zal staan, zou dit de manier om uit een netelig parket te raken, kun- kunnen worden. Blum c.s. mogen op grond van hun politieke overtuiging geen opheffing der sancties voorstellen, temeer niet nu het tegen een fascistische regeering gaat. Maar ze mogen wel, als practische politici, verklaren, dat men beter maar niet tegen de bierkaai kan Door MARJORIE BOWEN. '(19 Miss Stalling zou haar graag hebben g'ekust en geliefkoosd, getroost en ge prezen, maar zij durfde zich niet wagen aan eenige uiting van genegenheid, want dat zou een instorting beteekenen voor elk van haar beiden. En zij moesten niet instorten, geen van haar; zij moesten dapper zijn en de din gen in de oogen zien en heengaan zoo vlug en rustig mogelijk, nooit sprekende over wat gebeurd was. Zij kon het niet wagen er over na te denken den toestand in haar gedachten te ontleden of te beschouwen; het moest worden opgesloten. Zij moest er niet aan durven denken hoe droevig zij waren, het meisje in haar kaalheid, de vrouw in haar pracht; hoe droevig zij zelf was, zij, de oude dwazin, met haar hart over vloeiende van liefde voor haar beiden, die al dat akelige ongeluk hadden ver oorzaakt. Robinetta ging naar de binnenste ka mer en miss Stalling hoorde een haastig geplas van water toen het arme kind haar gezicht baadde. Er was geen ander geluid; het was tegen den middag en kasteel en tuin wa ren vol van stille slaperigheid; als stuk jes vloeibaar licht, gouden, opaal-wit, vlogen de duiven voorbij het hooge ven-, gaan vechten. En daar zou 'n voortzet ting der sancties op neerkomen, bij een beginnende ontbinding van het sanctie front. Men kan natuurlijk niets voorspellen, maar het lijkt toch wel heel waarschijn lijk, dat de sancties in Juni zullen ver dwijnen, ook al zijn er dan nog vrij wat regeeringen (o.w. ook de Nederlandsche), die voor voortzetting moeten voelen. Finaqcfeel economisch weekoverzicht. Echter geringe goud-afvloeiing En koersherstel op de Neder landsche beleggijngsmarkt. Stijging van de petroleum-pro duct ie in de Ver, Staten. De beteekenis der vezelcultuur voor de H. V. A. Terwijl het er aanvankelijk naar uit zag, alsof de uitwerking van de bewe ging op de valutamarkt op den guldens- koers binnen beperkte grenzen zou blij ven heeft onze valuta zich tenslotte niet ,uan den druk kunnen onttrekken. Ten deele heeft men hierbij te doen met zui ver technische invloeden als gevolg van het feit, dat de Fransche vraag naar Ponden vaak via de Nederlandsche markt bevredigd wordt. Het zou echter verkeerd zijn, er de oogen voor te slui ten, dat er, behalve voor den franc, ook bezorgdheid bestaat voor de andere goudvaluta's, den Zwitserschen franc en den gulden. Het is bekend, dat de verantwoordelijke instanties in de „goudlanden" hun politiek tot handha ving van de goudwaarde vooral ook daarom hebben doorgezet, omdat het „Goudblok" het eenige vaste punt vormt in den chaos op valuta-gebied, dat, naar men hoopt, te zijner tijd als uitgangspunt voor een algemeen herstel van den gou den standaard zou kunnen dienen. Door de devaluatie in België was de positie van dit „Goudblok" reeds verzwakt. Men vraagt zich echter af, wat ervan zou overblijven, indien ook Frankrijk van het goud zou afgaan en zelfs, of het nog wel zin zou hebben, om als twee kleine landen tegen den sterken stroom te blijven optornen. W,at de toekomst ook moge brengen voorioopig staat het Nederlandsche va lutagebouw nog hecht en recht. Wel was er de vorige week wat tfmid -bevloeid en ook in de a.fgeloopen week heeft de stand van enkele buitenlandsche valuta's gouduitvoer weer winstgevend gemaakt, maar in den loop der tijden heeft men wel geleerd, dat er niet al te veel waar de gehecht behoeft te worden aan zelfs omvangrijke schommelingen in den goud voorraad der Nederlandsche B,ank. Blij kens den jongst gepubliceerden Week staat is de goudvoorraad, na met bijna f 13 millioen verminderd te zijn, nog ruim f 52 millioen grooter dan verle den jaar om dezen tijd. Nederlandsche beleggingswaarden hebben hoegenaamd gean invloed onder vonden van de tijdelijk zelfs belangrijke stijging der buitenlandsche wisselkoer sen. Hier en daar kon zich, na de reac tie van de voorafgaande week, een aan merkelijk koersherstel doorzetten met name voor enkele gemeenteleeningen. Ook Nederlandsche en Ned. Indische staatsfondsen konden wat in koers ver beteren. Uit den aard der zaak heeft de belegg'ingsvraag nog niet weder haar normalen omvang bereikt, maar toch geeft men er zich klaarblijkelijk hoe lan ger hoe meer rkenschap van, dat zelfs wanneer het onverhoopt eenmaal tot devaluatie mocht komen, de beleggings- markt hiervan slechts een tijdelijken invloed zou ondervinden. In de ver schillende landen met gedeprecieerd ster; de wolken waren weggeblazen op stille briesjes, en de zonneschijn, dik als gesmolten honing, lag wederom over al les uitgespreid. Robinetta kwam uit de binnenste ka mer; zij was netjes, keurig in orde; frisch en welriekend als een primula in een gouden vaas leek zij in de rijk be werkte voornaamheid der kamer Zij leek nu niet bekommerd, en miss Stalling moest zichzelf herinneren, dat het meisje niet had geweend uit ver driet, maar omdat zij geschokt was en dat zij haar eigen ongeluk niet kende; zij mocht inderdaad droomen van ge lukkige liefde, onbewust van de andere vrouw, die op haar weg stond. Zij had gaarne luid en heftig willen zeggen: Madame de Bellegarde gaat trou wen met mr. Carless zij heeft hem al jaren liefgehad en hij is hier gekomen omdat hij van haar hield. Maar zij kon deze woorden niet zeg gen, die zouden zijn als een bundel ver giftige pijlen in het hart van Robinetta en een diepe beleediging aan de stil zwijgendheid van madame de Bellegar de. Zij gingen samen naar beneden in den tuin; Magnus Farryner wandelde daar, de handen achter zich gesloten en den blik gericht op de preciese patronen van welriekende kruiden in de glanzende ïitte. Hij scheen te gissen wat miss Stalling ruilmiddel heeft men het meegemaakt, dat een terugvloeiing van gelden en een hiermede gepaard gaande vraag naar be leggingswaarden plaats vindt, zoodra de devaluatie eenmaal een voldongen feit is. De aandeelenmarkt is aan vrij scher pe koersfluctuaties onderhevig geweest met als uiteindelijk gevolg, dat de no teeringen per saldo weinig afwijken van die van het einde der vorige week. Be halve door den toestand op de valuta markt werd de stemming voornamelijk beheerscht door de berichten uit Genève en de vrees, dat nieuwe internationale strubbelingen zullen ontstaan. Ons pu bliek neemt, in verband hiermede mee- rendeels een afwachtende houding aan, en de kooplust, die op sommige dagen aan den dag trad, was dan ook voor namelijk weder van buitenlandsche met name Fransche zijde afkomstig. Hiervan profiteerden ook ditmaal we der aandeelen Koninklijke, die een aan vankelijk koersverlies van ca 5 pet. we der geheel inhaalden. Het herstel zou wellicht nog verderen voortgang hebben gemaakt, ware het niet, dat de berich ten betreffende de ontwikkeling van de Amerikaansche petroleumindustrie wat minder gunstig beginnen te luiden. Zoo als zoo vaak bij vroegere dergelijke om standigheden het geval is geweest, blij ken ook thans weder de hoogere prijzen voor ruwe olie en benzine tot een sterke uitbreiding der productie te hebben ge leid. In de laatste week werd een pro ductie bereikt die slechts 11.750 vaten per dag kleiner was dan de recordstand van 31 Augs. 1929. Destijds heeft de hooge opbrengst tot gevolg gehad, dat de prijzen voor ruwe olie en geraffi neerde producten sterk zijn gedaald. De vrees, dat dit ook thans zal geschieden, lijkt des te meer gewettigd, omdat de voorraden ruwe olie en benzine reeds zeer groot zijn, en nog voortdurend stij gen. Berichten omtrent een belangrijken verkoop van suiker naar China door de N.I.V.A.S, hebben een gunstigen invloed gehad op het koersverloop van suiker- aandeelen. Toch konden H.V.A. zich nog niet geheel herstellen van het koers verlies, dat zij in verband met de pess- mistische dividendgeruchten hebben ge boekt. Ook een inzinking in de palmolie- en vezelprijzen is aan de flauwe stem ming voor H V.A.'s niet vreemd ge weest. Deze beide cultures zijn immers geleidelijk van hoe langer hoe meer be teekenis geworden voor de bedrijfsre sultaten der groote onderneming die be halve haar suikerbelangen ook in sterke mate bij tal van andere producten be trokken is. Volgens een. beschouwing in de „Javabode" is de vezelcultuur voor de H.V.A. thans zelfs de voornaamste bron van inkomsten. Particuliere ra mingen verwachten, dat deze cultuur voor de Mij. over 1936 zelfs meer dan dc helft van de totale winst zal opleve ren. De tegenwoordige prijs van ca 27 oer ton is voor de H.V.A., welker pro ductiekosten aanmerkelijk lager zijn dan die van de sisalondernemingen in Afrika, zeer bevredigend, en ook de kwaliteit van haar "product heeft een goeden naam. Pogingen om de mindere soorten vezels in Indië zelf te verwerken tot zakken voor het vervoer van suiker, wat financieel zeer voordeelig zou zijn, hebben tot dusverre nog niet het ge- wenschte resultaat gehad Voor rubberaandeelen is de stemming ondanks een licht koersherstel, toch weifelend gebleven. Het feit, dat het uitvoerrecht op inlandsche rubber tot twee maal toe met een gulden is ver laagd, heeft de vrees opgewekt voor 'n uitbreiding der inlandsche rubberpro ductie, nadat de maand Maart een aan zienlijke vermindering van den export van bevolkingsrubber had gebracht. Ta- wilde vragen, want hij zeide dadelijk: Zij zijn naar Tours gegaan. Om wat muziek te halen, geloof ik zij zullen met den lunch niet terug zijn. Miss Stalling was verlicht: nu waren er niet zooveel uren om door te komen. Alles zou voorbij waaien,- net als de wolken, die slechts zoo korten tijd de behagelijkheid van St. Martijn's zomer hadden verstoord. Zij wandelden naar de aangename schaduw van de oranje-boomen, naar de rieten kussens met de heldere lichtge kleurde kussens En wij zouden naar Langeais kun nen gaan, stelde Farryner voor. Ik heb mijn wagen hier. Robinetta blikte gretig rond. O, zouden we dat kunnen doen? Ik zou het zoo heerlijk vinden. Miss Stalling voelde zich heel dank baar gestemd jegens Farryner, die zoo vriendelijk en kalm was alsof hij ver moedde alsof hij begreep. Dat zal heerlijk zijn Zij streed om haar gewone vroolijkheid en hartelijk heid. Dit zijn onze laatste dagen, wij hebben alleen vandaag en morgen, Magnus Farryner glimlachte. Het is slechts een korte tijd geweest, per slot, nietwaar? Robinetta plukte een klein bloem- tuiltje van de kruiden en bevestigde dat op haar borst, op een afgetrokken en heimelijke wijze, evenals zij zoo de grij ze bladeren op de terrassen te Chinon baksaandeelen hebben zich 'bij het koersverloop in de andere afdeeling'en aangesloten. Arendsburg waren vast op het gunstige resultaat der Rotterdam- sche inschrijving, waar hoogere prijzen werden bedongen dan het vorige jaar. Met een gemiddelde opbrengst van f 1 94 per kg heeft de Arendsburg tot dus verre den hoogsten prijs gemaakt van alle Sumatra-tabaksondernemingen. Up haar volgt de Senembah met een gemid delde van f 1,93. Van industriëele waarden brokkelden aandeelen Philip's wat in koers af. Het uitvoercfer voor radio-artikelen in April) hoewel wat hooger dan in Maart, viel weer tegen en vergrootte den achter stand ten opzichte van het vorige jaar met bijna f 1 millioen tot f 4,62 millioen. Aandeelen Gouda Kaarsen trokken sterk de aandacht. Na een scherpe koersdaling' trad een krachtige stijging in, als gevolg van de berichten over de dekking der bedrijfsschade, Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Baltimore Ohio 10%, 11, 10 1/16, 10%. 4 pet. Nederland 98, 98%. 4 pet. Ned. Indië 95, 96 Kon. Petr. 258, 252%, 258. H.V. „Amsterdam" 226, 215, 223. Javasche Cult.-.118, 116, 117%, 114. Ned. Handel Mij. 123% 128%. A'dam-Rubber 119, 111%, 115%. Deli Bat. Mij, 179, 173%, 177%. Philips' 186, 180, 185%. Unilever 113 108, 110%. Aku 23%, 22%, 23%. liwiRiniHMiiii'llI—H—i—w—a—ui Waarom den burgemeester eer vol ontslag werd verleend. De minister wist aanvankelijk van niets!! Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van der Heide in ver band met de te Ambk-Hardenberg ge pleegde malversaties heeft de minister van binnenlandsche zaken o.m. geant woord, dat eerst uit de gepubliceerde verslagen van de terechtzitting de alge- meene indruk is verkregen, dat de bur gemeester van de door den ontvanger verduisterde gelden heeft geprofiteerd. Deze onthulling is dus bekend geworden n,a het ontslag aan den burgemeester, terwijl van eenig besluit, motie of ande re uitspraak van den Raad betreffende schorsing van den burgemeester niets bekend was. Wel heeft de minister met verschillen de personen uit Ambt-Hardenberg be sprekingen gevoerd, waarbij echter nim mer een beschuldiging, als thans voor den rechter is behandeld, tegen den burgemeester is geuit. Daarbij was slechts sprake van het leenen van een bedrag van f 475 door den burgemees ter van den ontvanger tegen afgegeven kwitantie. Hierop heeft de minister den burgemeester ernstig gewezen, toen deze terugkwam op zijn op 5 December 1935 gevraagd ontslag en verzocht, zijn loopende 6-jarige ambtsperiode te mo gen beëindigen. De toestand te Ambt-Hardenberg kenmerkte zich door een .algemeene ver warring, waarin verdenkingen en be schuldigingen tegen verschillende over heidspersonen aldaar werden geuit. Daarin en ook in te zijner kennis geko men voornemens van de zijde der justi tie, kon de minister niet zoodanige aan wijzingen vinden, dat hij ook maar eenigszins het bestaan kon vermoeden van feiten, als welke achteraf voor den rechter naar voren zijn gekomen. Wel was de beroering in Ambt-Har denberg en de mate, waarin het gezag had geplukt en verborgen. riaar vleug van gretigheid was ver dwenen; zij was in zichzelf gekeerd, We zouden wel dadelijk kunnen gaan, voegde Farryner hieraan toe Ik ga liever niet mee, zeide miss Stalling; zij voelde zich inderdaad te moe om zich te bewegen. En ik ken Langeais laat mij in het zonnetje dommelen, dat is alles waartoe ik in staat ben vandaag maar voor Robi- nette zal het een groot genoegen zijn. Farryner wierp een blik op. het meisje en miss Stalling voelde levendig, dat hij misschien bang was voor verveling met zooveel uren in haar gezelschap en madame de Bellegarde weg met Carless Maar zij vond dat zij voor ditmaal eens zelfzuchtig moest zijn, om Robinetta's wil. Plet was gauw voorbij; nog slechts twee dagen en zij zouden gegaan zijn, niemand meer last veroorzakende. Zoo vertrokken Farryner en Robinet ta en miss Stalling, oud en vermoeid als zij was, viel werkelijk in slaap in den rieTen stoel onder de duiventil en de oranjeboomen in de strenge tuinen van Ruzè de Bellegarde, met de strenge gra tie van 't kasteel tot achtergrond van haar afgematte, ineeng'edoken gestalte in dc blauwe sjaal, die een weinig ver kleurd, een weinig versleten was. HOOFDSTUK II. De wolken waren inderdaad verdwe nen. de dag was van een onvergetelijke NorVOIIC en oversPannen' onrustig nerveus en slapeloos. Men ge- bruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. (Ingez. Med.) van den burgemeester in het algemeen was gemoeid, voor den minister reden, om begin Maart te bevorderen, dat het verzoek, te mogen aanblijven, werd af gewezen en het aanvankelijk verzoek om eervol ontslag ingewilligd. Aanleiding daartoe w.aren dus niet bepaalde feiten, die eerst later, bij het gerechtelijk on derzoek, naar voren zijn gekomen, doch overwegingen, ontleend aan positie (on dermijnd gezag) van den burgemeester in het algemeen. Bij Kon. besluit van 13 Maart is dan ook den burgemeester, op zijn verzoek, met ingang van 1 April eervol ontslag verleend. Dat het verleenen van eervol ontslag ten aanzien van den burgemeester van invloed zou zijn op de pensioengerech tigdheid, is niet juist. Slechts bij een diensttijd van minder dan 15 jaren is dat het gev,al. De burgemeester heeft een diensttijd van meer dan 20 jaren. DE NOOD IN DE DISTILLEERDERIJEN. Een zwaar getroffen bedrijf- In een door de vereenigingen „De Vereenigde distillateurs" en de „Ned. vereeniging van distillateurs en likeur stokers" te Rotterdam gehouden bij eenkomst is de huidige toestand v,an dit wel zeer getroffen bedrijf uiteengezet. In de vergadering waren eenige regee- ringsvertegenwoordigers aanwezig, De heer N. F. van Moorsel, secretaris van de vereeniging ,!,De vereenigde distillateurs", heeft in een uitvoerige rede uiteengezet dat de distillateurs die in de laatste tien jaren den export van gedistilleerd van 135,000 hl tot 26,500 hl zagen terugloopen, en den likeur-export tot de helft accijnsverla ging dringend oordeelen, le in het belang van den schatkist; 2e in het belang van de bonafide hande laren en fabrikanten; en 3e in het be lang van de moraliteit der bevolking. Spr. wees op de gunstige werking van de accijnsverlaging met 40 pet. in 1929. Nadat in 1931 het accijnsbedrag tot f 220 per hl was verhoogd, ging de ac cijnsopbrengst met sprongen omlaag. To taal in 4 jaren tijds was deze mindere opbrengst f 13.232.000; en het einde is nog niet te zien. Aan den huidigen wan toestand zal alleen een einde zijn te maken door de accijns zoodanig te ver lagen, dat fraude niet meer loonend zal -zijn. Spr. wees er op, dat sedert de ac- cijnsverhooging de raming van de op brengst. en de werkelijke opbrengst een aaneenschakeling is geweest van hope- looze misrekeningen. Bijv.; in 1932 was de raming f 44 millioen, de opbrengst echter f 36 millioen. In 1935 waren deze cijfers resp. f 31 millioen en f 28 millioen. De distillateurs, aldus spr. vreezen, dat, wordt de accijns niet gewijzigd, de da lende lijn zich ongewijzigd zal voortzet ten en dan wijst een kleine berekening uit, dat binnen twee jaar reeds de ac cijnsopbrengst een veel grooter bedrag dan 4% millioen lager z,al zijn dan de opbrengst over 1935. Wil men tot meer stabiele opbrengst van de accijnzen komen, dan is het drin gend noodzakelijk, dat een verlaging niet langer wordt uitgesteld. Geslaagd voor stuurman kleine stoom- en zeilvaart, B. Goedhart leer ling v/d De Ruyterschool te V 1 i s s i n- g e n. grootschheid; de hitte was sterker, de kleur van het landschap rijker, de aan houdende geuren gaven schoonheid aan de heerlijke lucht. Zij luierden in den tuin; het was de laatste dag, maar niemand sprak daar over. Zij babbelden over het concert niet alsof zij er zelf aan zouden deelne men, maar alsof het een schouwspel was waarbij zij tegenwoordig zouden zijn En madame de Bellegarde sprak over het Louis Quinze-kleed, de „robe de parade", welke de muziek zou versie ren. Miss Stalling kromp een weinig ineen voor Robinetta; zij voorzag' dat het meisje geheel geeclipseerd zou worden en er bijna dwaas zou uitzien in haar kalen eenvoud. Timothy Carless zou wederom aangetrokken worden tot weelderige schoonheid in de persoon van madame de Bellegarde. Natuurlijk was miss Stalling blij daar over; Robinetta was de indringster, Ro binetta had ongelijk, er kon onmogelijk beklag worden gedaan als zij voor het hoofd werd gestooten fof vernederd, maar het deed miss Stalling leed voor haar; zij was ernstig benieuwd of het madame de Bellegarde ook voor haar zou spijten. r rr (Wordt Vervolgd);

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 5