ZEELAND. BUITENLAND. KUNST EN WETENSCHAP. De onlusten in Palestina. MIDDELBURG. SOES. 1 WALCHEREN. De Arabieren zelf hebben er nog meer van te lijden dan de Joden. De toe stand begint precair te worden. ENGELAND. FRANKRIJK. OOSTENRIJK. BALKAN. Algemeene staking in Griekenland. AFRIKA. JAPAN, J» gggggggl zijner strijdkrachten op het voornaamste aanvalspunt volgde, zou dit wolkendek nu compacter moeten worden, misschien wel zich in een regenbui ontlasten. Het tegendeel van een vrieslucht dus. De werkingssfeer van een krachtigen aan val als deze moet zich ver over de gren zen der provincie uitstrekken. Welnu, het hééft geregend. Toen ik in den laten namiddag huiswaarts keerde, begon de regen te kletteren tegen mijn coupéraampje en ik kwam in een bui thuis. Wat later klonk de verwachting uit De Bilt in vol vertrouwen.' geen nachtvorst. De heer Veraart heeft den strijd gewonnen! Lager onderwijs verordening. ReeHs geruimen tijd geleden drongen de organisaties van het onderwijzend personeel bij B. en W. aan op samen stelling eener nieuwe verordening op het lager onderwijs en het onderwijzend personeel aangezien de geldende rege lingen te dier zake verouderd zijn. In verband daarmede stelden B. en W. een desbetreffend ontwerp samen, over hetwelk zij zoowel den betrokken inspecteur als de plaatselijke commissie van toezicht, ue vorenbedoelde organi saties en de hoofden van scholen daarna raadpleegden. Met in acht nemen van de bij die raadpleging gemaakte opmerkin gen hebben zij thans een definitief ont werp opgemaakt, hetwelk zij den Raad ter vaststelling aanbieden. Het is een samenvoeging van oude bestaande ver ordeningen met wijzigingen, die de te genwoordige tijd gewenscht of noodza kelijk doet zijn. VOLKSCONCERT. Hieronder het programma voor het concert, te geven door de harmonie „Euphonia", directeur de heer P. de Rooij, op Vrijdag 15 Mei op de Markt. Aanvang half negen. 1. „Animate", marsch, C. J. Cori; 2. „Neptune", Ouverture fantastique, G. Gadenne; 3. Fragmenten uit de Opera „Martha", Von Flotow, arr. Gadenne; 4. „Sur la Vaque Azurée", suite de valses, H. Delchevalerie; 5. „Fête au Trianon", fantaisie suite, Fr. Popy; Pauze; 6. „Durch Kampf zum Sieg", marsch, M. Schroder; 7. Fragmenten uit de Opera „La Favorite", Donizetti, arr. Gaden ne; 8. „Wiener Extrablatter", potpourri, H. Kliment; 9. „Officier of the Day", marsch, R. B. Hall. NW. EN ST. JOOSLAND. Alhier is een tweejarige cursus voor „Eerste Hulp bij Ongelukken" gehouden in de lokalen der Chr. school onder leiding van dr. P. de Haas, arts te Arnemuiden. Na het dezer dagen gehouden examen kon het diploma worden uitgereikt aan de na volgende personen: mej. J. C. Adriaan- se, mej. L. Baas, mej. P. Kodde, de heer M. Kakebeeke, mej J. J. Klompe, mej. J. W. Klompe, mej. L. v. Nieuwenhuyse, mej. J. v. Nieuwenhuyse, den heer P. Poppe, mej. J. Poppe, "mej. E. Polder dijk, mej C, Reynoudt, mej. J. Reynoudt, mej. J. v. Strien, mej. A. v. Strien, mej. J. Verhulst, mej. L. de Visser, mej. C. v. Waarde, mej. P. v. Waarde, mevr. G Wisse-'Vogelaar en den heer A. Wisse. RAAD VAN ZOUTELANDE. ZOUTELANDE. Dinsdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van bur gemeester D. Kodde, voltallig. Nadat verscheidene ingekomen stuk ken en mededeelingen voor kennisgeving werden aangenomen stelden B. en W, voor om mede te werken aan het lot stand komen van een Streekplan voor Walcheren en twee leden van het ge meentebestuur aan te wijzen om zitting te nemen in de commissie welke dit Streekplan zal ontwerpen. Men beoogt met dit Streekplan voor Walcheren vast te stellen de verkeerswegen, de wegge deelten, welke vrij van bebouwing moe- tn blijven en de .aansluiting der verschil lende uitbreidingsplannen aan elkaar. B. en W. hebben niet het initiatief voor dit Streekplan willen nemen, maar toch zijn zij van meening, nu verschil lende gemeenten hun medewerking zul len verleenen dat Zoutelande zich niet moet afzijdig houden en ook behoort te worden vertegenwoordigd in de commis sie. Zonder hoofdelijke stemming werd voorstel v.an B. en W. aangenomen. De heeren D. Kodde en G. Gabriëlse zijn ge kozen om de gemeente te vertegenwoor digen. B. en W. stelden voor om voortaan geen adviezen meer te vragen aan de Provinciale Zeeuwsche Schoonheidscom missie omdat in het vervolg voor deze adviezen moet worden betaald. Tot nu toe was het gebruikelijk d.at alle bouw plannen naar de Schoonheidscommissie werden gezonden om advies. Deze ad viezen waren kosteloos. De adviezen van de Schoonheidscom missie werden wel door B. en W. ge waardeerd. Maar nu er voor de ,adviezen zal moeten worden betaald, meenen B. en W. te moeten voorstellen niet lan ger gebruik te maken van de diensten van de Schoonheidscommissie. De heer Kleinepier zeide dat hem was gebleken d.at de Schoonheids commissie inzake het nieuwe gemeente huis goed werk heeft verricht. Hij zou dan ook willen dat de Schoonheidscom missie ook in het vervolg zal worden geraadpleegd. De kosten van het advies kunnen best worden verhaald door ver hooging der leges voor de bouwver gunning. De heer V e r h a g e h,ad dezelfde meening. De wethouders Koppejan en S t r o o wilden de kosten van het bouwen niet verhoogen en de menschen daardoor niet meer bezwaren. De heer Gabriëlse wilde, om dat de Commissie, zooals die nu samen gesteld is, waarlijk deskundig is, ,advies blijven inwinnen. De v o o r z. waardeerde ook zeer de adviezen der Schoonheidscommissie en kon het voorstel van B. en W. niet ver dedigen. Een voorstel van den heer Verha- g e om voort te gaan met het vragen van advies omtrent bouwplannen aan de Schoonheidscommissie werd met 4 te gen 3 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Maas, Koppejan en Stroo. Er was ingekomen een verzoek tot het verleenen van een bijdrage voor het houden van 'n fokdag door den kring Walcheren der Z.L.M. B. en W. meen den dat het verleenen van bijdragen voor dergelijke zaken in het algemeen niet op den weg van de publiekrechte lijke lichamen ligt en stelden daarom voor dit verzoek af te wijzen, hetwelk werd aangenomen. Een voorstel van den heer Kleinepier om een kleine me daille beschikbaar te stellen, werd niet gesteund. Er was ingekomen een verzoek van verscheidene pensionhouders om artikel 17 der algemeene politieverordening te wijzigen en te lezen: „Het is verboden zich als bezoeker, ten tijde dat deze ge sloten moeten zijn, in een der in het vorige artikel genoemde inrichtingen, behalve hotels en pensions, te bevin den." De verzoeker^ beoogden met deze wijziging het recht te erlangen om op Zondagen aan personen die komen hu ren, wat te kunnen serveeren tegen be taling. B. en W. deelden in hun toelichting" op het verzoek mede, dat uitvoering van het aldus gewijzigde artikel 17 on mogelijk zou zijn. Ook zou de inwilliging van het verzoek onbillijk zijn tegenover anderen en feitelijk voor hotels en pen sions iedere bepaling omtrent sluiting, gedurende het geheele jaar, vervallen zijn. Verder hadden B. en W. ook prin- cipieele bezwaren. De heer Kleinepier zeide, dat de heeren verzoekers erg ongelukkig zijn geweest met de redactie van hun voorstel. Hun bedoeling evenwel is dui delijk. De heer Kleinepier stelde daarom voor dit verzoek aan te hou den en aan de adressanten te vragen om een betere formuleering. Dit voor stel werd door den heer V e r h a g e gesteund. Het voorstel van B. en W. om het verzoek af te wijzen werd ech ter met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. De heeren Verhage, Kleinepier en Ga briëlse stemden tegen. Op voorstel van B. en W. werden de thans geldende strafverordeningen op nieuw van kracht verklaard. B. en W. stelden voor een verorde ning vast te stellen bevattende regelen voor het in bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren in de ge meente Zoutelande. B. en W. merkten in hun toelichting' op dat de minister van sociale zaken regeling van deze ma terie bij verordening noodzakelijk acht, voornamelijk om den bouwexploitant eenige zekerheid te geven omtrent de kosten van exploitatie en een willekeu rige behandeling uit te sluiten. Eenerzijds zal de Raad zich door het vaststellen van deze verordening eenige beperking opleggen en anderzijds zal de bouwexploitant gebonden zijn aan de vastgestelde regelen. Omdat deze ontwerpverordening naar het oordeel van verscheidene raadsle den zeer bezwarende bepalingen bevat ten voor de bouwexploitanten, waardoor de bouw van woningen zeer zal worden belemmerd en de heeren Raadsleden deze materie nog niet voldoende hadden bestudeerd werd op advies van den hr Gabrielse besloten deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering'. Op voorstel van dan heer Verhage werd besloten in het nieuwe gemeente huis telefoon aan te laten leggen. Aan den heer A. Koppejan werd het gras geschonken dat op de begraafplaats groeit onder beding dat hij dat minstens tweemaal per jaar afsnijdt en verwij dert. Rondvraag. De heer Verhage gaf in overweging om de ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis niet on opgemerkt te laten geschieden en de muziekvereenig'ing uit te noodigen hier bij eenige passende muziek ten gehoore te brengen. De v o o r z. antwoordde hierop dat straks hierover zal worden gesproken in geheime, vergadering. De hr K 1 e i n p i e r vroeg of in den ko mend zomer het oan de winkeliers weer niet zal worden toegelaten wat speel goed en strandartikelen voor hun win kels uit te stallen. Voorts droeg de hr. Kleinepier of de burgemeester zal blij ven weigeren de muziekvereeniging rondgangen door het dorp te laten doen. Op beide vragen antwoordde de v o o r z. dat hij zijn houding niet zal wijzigen. Een speciaal A. N. P.-correspondent schrijft ons dd. 7 Mei: Palestina verkeert op dit moment we derom in een toestand, welke het mid den houdt tusschen hopen en vreezen: hoop, dat de duidelijke taal, welke de hooge commissaris tot de Arabische lei ders heeft gesproken, haar effect niet zal missen; vrees echter tegelijkertijd dat de loop den dingen niet meer is te stuiten, en dat de verschrikkingen der laatste paar weken zullen blijven voort duren, alle vermaningen en waarschu wingen, ja zelfs alle krachtmaatregelen ten spijt. De algemeene staking welke de Ara bieren (op inatigatie van een kleine groep fanatici) hebben afgekondigd, oefent 'n verlammenden invloed uit. Zij berokkent het land meer schade, dan de onlusten, die er aan vooraf zijn gegaan. De zaak is er intusschen niet een van zuiver Palestijnschen aard. De Arabi sche leiders staan in verbinding met talrijke Arabische machten elders. En ook vermoedt men, dat van Italië uit in 't geheim de j^rabiejren worden opge stookt. Dit louter en alleen, om Enge land een hak te zetten. Het heet, dat het verzet zich richt te gen de „Zionistisch politiek" van de Engelsche regeering, maar degenen die daarbij de leiding aangeven zijn juist de zelfden, als die voor fantastische prijzen land aan de Joden hebben verkocht en daarbij groote sommen hebben ver diend. Het heet, en de Arabische leiders die voor den hoogen commissaris werden geroepen, herhalen dit in hun antwoord op diens toespraak dat de Arabieren in Pajestina in de verdrukking zijn geko men door de Joodsche immigratie. Maar iedereen, die hier langer in het land is, weet, dat de Arabische bevolking in haar geheel uitermate heeft geprofi teerd van de komst der Joden en daar nog van profiteert. De Arabische steden en dorpen in de nabijheid van Joodsche stichtingen vertoonen een sterken groei. In zuiver Arabische districten is er nauwelijks eenigen vooruitgang merk baar. En nog iets: de Arabische belan gen werden door den mandataris (En geland) beschut, ja zelfs in strijd met de Joodsche belangen, waarschijnlijk ook, omdat de Joden zooveel beter zijn toe gerust met technische kennis en andere hulpmiddelen om zich een bestaan te veroveren. De schade, welke door de terreuractie is en nog wordt aangericht, is moeilijk te becijferen en z,al ook wel nooit met nauwkeurigheid kunnen worden vastge steld: zij kan honderdduizenden, maar ook millioenen ponden bedragen. Pathe tische verhalen bereiken ons uit den Emek Jesreel, het gebied waar de Jood sche pioniersgeest zich het beste heeft gedemonstreerd. Wij hebben niets meer over, vertelde dezer dagen een van de jonge Ch.alutzim van Tel Amal („heuvel van het zwoegen") een vestiging van 115 jongens en meisjes. De Arabieren kwa men er bij vol daglicht om te plunderen en te brandschatten. 3000 jonge boomen werden een voor een uitgetrokken en in tweeën gebroken. In de zakken {lie zij in de schuren vonden, droegen zij al4 les weg, wat mee te nemen w,as. De po litie, waarop een dringend beroep werd gedaan, antwoordde, dat zij wel de le vens kon beschermen, maar verder niets. Tel Aviv is slechts een van de voor beelden. Van overal komen berichten over het leed, dat door de Ar/ibische plunderaars is veroorzaakt. Honderden, ja wellicht duizenden dunam aan te vel de staand graan, bijna rijp om te oogsten, zijn verbrand en onder de ,aan brand stichting schuldigen zijn, naar men ont dekt heeft, ook Arabische machinisten, die brandende kolen uit de locomotieven der treinen in de korenvelden hebben geworpen. Branden woedden ook in de steden, in Jeruzalem, waar een groot warenma- ga'zijn in vlammen opging, en in Haifa, waar een houtzagerij werd aangestoken. Hier werden zelfs de mariniers van de oorlogsschepen aan wal gezet om bij de blusschingswerkzaamheden behulp zaam te zijn. De Joden zijn niet de eenige slacht offers. De hooge commissaris heeft een dringend beroep gedaan op de Arabi sche leiders om te denken aan het lot van de armste van hun eigen ras, op wie het volle gewicht der ontberingen drukt. Reeds komen er berichten uit Jaffa, over gevechten tusschen onvrijwillige stakers en degenen, die tot voortzetting der staking wilde dwingen. De sluiting der Arabische winkels gedurende lan gen tijd veroorzaakt zeer groote verlie zen, velen staan aan den rand van een bankroet. De ergste slachtoffers zijn misschien wel de Arabische kinderen, die ook mee moeten „staken". Ze wor den door de ouders gedwongen (en die ouders weer door de leiders) om ver te blijven van de scholen. De jonge deliquenten worden tot zoo en zooveel stokslagen veroordeeld, om dat zij spijkertjes hebben gestrooid op den weg De verantwoordelijke leiders antwoor den op de desbetreffende verwijten, dat het doel de opofferingen rechtvaardigt, maar zij behooren niet tot degenen, die er onder lijden. Men acht 't mogelijk, dat de Engelsche regeering nog eenige troeven in handen heeft om haar wil te kunnen doorzetten. Niettemin is te betreuren, dat de Ara bieren zich door een betrekkelijk kleine groep heeft laten ophitsen, tengevolge waarvan veel is vernietigd, dat met groote opoffering van Joodsche zijde was opgebouwd. Men is van meening, dat vooral de Arabieren daarvan de wrange vruchten zullen plukken. DEMONSTRATIES BIJ EEN TERECHTSTELLING, Te Manchester, waar gister de arts Ruxton is terechtgesteld wegens moord op zijn vrouw, is het voor de gevange nis tot groote demonstraties gekomen. Aanleiding daartoe gaf de multimillion- naire mrs. Van der Eist, die geen enkele gelegenheid voorbij laat gaan om tegen de doodstraf te betoogen. Thans echter bleek een groot der menigte het niet met haar eens te zijn, daar het hier een moord betreft, die in geheel Engeland de grootste veront waardiging heeft gewekt. Mrs, Van der Eist raakte zelfs zoo in het nauw, dat de politie met den gummiknuppel ruim baan moest maken. FRANSCHE OUDSTRIJDERS DOEN EEN BEROEP OP DE DUITSCHE KAMERADEN, De secretaris-generaal der nationale federatie van oudstrijders, Rivollet, heeft gistermiddag de vertegenwoordi gers der Fransche en Duitsche pers ont vangen en hun een boodschap overhan digd, die gericht is aan de „Duitsche kameraden". In deze boodschap wordt gezegd, dat de dagen van thans beslissend kunnen zijn voor de toekomst van Europa en die der beide landen. In den wereldoor log hebben de Fransche soldaten hun vaderland verdedigd en er is geen Franschman, die niet bereid zou zijn het ook thans zoo noodig te verdedigen. Maar de oud-strijders zijn tegenstanders van den oorlog, 'omdat zij menschen zijn en omdat een algemeene wereld brand den ondergaan der Europeesche cultuur zou bezegelen. De regeeringen onzer landen aldus vervolgt de boodschap hebben vre desplannen gepubliceerd. Waarnaar moeten wij Franschen en Duitschers vu rig verlangen? Naar een waardigen en duurzamen vrede voor Duitschland. Voor Frankrijk en voor geheel Europa. Tenslotte wordt in de boodschap ge zegd, dat het uur der oprechte verzoe ning eindelijk moet slaan. Tot de Duit sche oudstrijders wordt die hoop ge richt, gezamenlijk te streven naar een betere verstandhouding tusschen de volken, opdat de toekomst verzekerd worde. In een korte uiteenzetting ver klaarde Rivollet, dat in de nationale fe deratie alle groepen oudstrijders verte genwoordigd zijn. De Fransche regeering kent den tekst van den oproep en keurt hem goed. Slechts de verspreiding per radio heeft zij helaas niet willen toestaan, aldus de secretaris-generaal. Gedecoreerde paardenDe „Times" meldt uit Weenen, dat 17 paar den, die in de oorlogsjaren dienst heb ben gedaan bij het Oostenrijksche leger een dezer paarden is nu 28 jaar oud dezer dagen door de Oostenrijksche vereeniging van dierenbescherming in tegenwoordigheid van een afgevaardig de van het ministerie van oorlog, vele oudere officieren en een groote menigte zijn gedecoreerd. Zij hebben een plaatje gekregen met het woord „Kriegskame- rad" er op. Na afloop der plechtigheid mochten de paarden zich te goed doen aan de beste kwaliteit haver, welke te krijgen was. Te middernacht is te Athene en in talrijke steden in de provincie een alge meene staking afgekondigd, zulks naar aanleiding van de relletjes, die Zaterdag te Saloniki plaats vonden en waarbij 20 dooden vielen. Naar het schijnt zal de staking slechts gedeeltelijk zijn. De openbare diensten blijven normaal functionneeren, en al les wordt gedaan, opdat de kranten kun nen verschijnen. TWEE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Vijf dooden. Tijdens een nachtelijke oefenvlucht nabij Agadir (Fransch Marokko) waren de toestellen door mist gedwongen te dalen. Twee vliegtuigen keerden even wel niet terug. Bij onderzoek bemerkte men ten noorden van Tiznit een vliegtuig, dat omlaag was gestort; de beide inzitten den waren verbrand. Het andere toestel was ten Oosten van Agadir tegen een heuvel gevlogen waarbij drie inzitten den om het leven waren gekomen. Liefde op het eerste gezicht, Een Japansch student, die op het eerste ge zicht verliefd was geworden op een 17- jarig meisje, dat de lift bedient in een warenhuis te Tokio, had het bestaan een week lang eiken dag met het meisje „op en neer" te gaan zonder één woord te zeggen maar ook zonder slechts één blik van het meisje af te wenden. Na een week verzamelde de student al zijn moed en noodigde hij het meisje uit thee met hem te gaan drinken. Zij weigerde. De jongeman gaf echter niet gewonnen en volgde per taxi de auto bus, waarin zijn uitverkorene had plaats, genomen. Toen het meisje uit de bus stapte, wendde de verliefde jongeling zich opnieuw tot haar. Een politieagent, die gezien had dat het meisje niet van den jongenman gediend was, arresteer de den student, omdat dezer er z.i. ver dacht uitzag. Het spijtige van het geval is nu, dat het jongemensch nog niet weet, waar zijn aangebedene woont, zoodat hij haaf ouders niet kan inlichten, waarom het kind er verkeerd aan doet niets vaS hem te willen weten. Schouwburg Molenwater Derde abonnementsvoorstelling „Biografie" van S. N, Behr- man door het gezelschap Van Dalsum. (-§-) Behrman moet, naar wij ergens lazen, een uitblinker onder de heden- daagsche Amerikaansche dramaturgen zijn. Z'n „Biografie" heeft ons echter niet het gevoel gegeven, met een genie te doen te hebben. Het stuk ploegt wel iswaar veel dieper dan de gemiddelde creatie in zijn genre; („Oude Liefde" b.v.), maar het blijft lijden aan de dra matische bloedarmoede, welke dit gen re eigen is. Men vindt ook hier weer 't afgietsel van een oorspronkelijk op het „werkelijke leven" geprojecteerde ver beelding. De schrijver heeft 't verhaal als het ware zich eerst zien afspelen ala een dramatisch geheel, geconcipieerd dus reeds, in 'n maatschappelijk milieu, d,at hij van nabij kende en maakte 't ver volgens voor 't tooneel pasklaar. Daar door werd 't tweeslachtig, als alle too- neelspelen, die op deze wijze tot stand komen. De realiteit met haar schijnbare logica staat de dramatische vorming dan voortdurend in den weg. Het leven op het tooneel gehoorzaamt nu /een maal aan andere wetten dan het wer kelijke. Om een soort van verzoening tus schen beiden tot stand te brengen moet de schrijver dialectische dialogen gaan inlasschen. Behrman-doet dat met een verbluffende handigheid. Hij laat zijn Marion Froude voortdurend wijsheden uitkramen, die op 't eerste gehoor door psychische aandoeningen schijnen ge dragen te worden. Langzamerhand ver troebelen ze het wezen dezer vrouw echter. Men onderscheidt tenslotte nau welijks meer wat uit haar ziel en wat uit de hersens van den schrijver te voor schijn komt. Een stortvloed van woor den rolt over de planken. De helft er van zijn als voetnoten, ter verklaring van een onduidelijken tekst. Toch is Behrman in staat, om drama tisch leven te scheppen. Richard Kurt, den fanatiekeling, laat hij bijna geen zin zeggen, die niet zijn aandoeningen be lichaamt. De verscheurdheid van dezen armzaligen mensch wordt beklemmend, van intensiteit. Als hij als gebroken aan het slot van het tweede bedrijf voor Marion Froude neerzinkt, beseft men, dat deze bekentenis van zijn liefde, geen bevrijding kan brengen. Later (in III) verspilt Marion Froude jammer genoeg, weer te veel woorden, om duidelijk te maken, waarom zij en Richard, platweg gezegd, niet bij mekaar passen. Ook een figuur als Leander Nolan is goed uit de verf gekomen. Hij leeft, werd niet kunstmatig in elkaar gezet. Maar ook van zijn wezen, moest al weer Marion Froude allérhande overbodigs vertellen. Wonderlijk, dat een auteur, die heel knappe dingen weet te schrij ven, zoo door de realiteit van het le ven dwars kan worden gezeten. Gebrek aan dramatische fantasie blijkbaar. De Amsterdamsche Tooneelvereeni- ging heeft het stuk voortreffelijk ge speeld. Loudi Nijhoff slaagde er in van Marion Froude een aanvaardbare vrou wen-figuur te maken, al het bedachte, dat de schrijver haar in den mond legt, ten spijt. Er moest zoo nu en dan heel veel technische virtuositeit aan te pas komen, om de creatie vol te houden, maar het lukte. Paul Storm schiep een prachtigen fanatiekeling, meelijwekkend in zijn zielige verscheurdheid; Paul Huf een uitstekenden carrière-maker van het soort, dat niet onsympathiek is. Ph. la Chapelle vond 'n dankbare rol in den componist Feydak en Anna Sabl,airolles bracht een dot van een trouwhartige huishoudster ten tooneele. Louis van Gasteren, Georgette Hagedoorn en J. Carpentier Alting speelden hun kleinere rollen goed. Voor Loudi Nijhoff waren er aan het slot bloemen. De volle Schouwburg heeft het gezelschap veel bijval ge schonken.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6