SPORT. De bezuiniging bij de gemeente reiniging. WALCHEREN. EUSD-BEVELAN3. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZeelandiaGoes. 34. A6ENBA. wache, daarna op de muziek van „An der schonen blauwen Donau" en ten slotte op den Florentinermarsch, als al tijd keurige nummers gaven. Na de pauze kwam Achilles nog eens terug en bracht een volksdans," rhyth- m'ische bewegingen en dansmotieven naar de motieven van Einzug der Früh- lingsblumen en een reidans op de mu ziek van Auf- und abzug der Gnomen- garde. Vooral de kleinere meisjes en de num mers die in costuum gegeven werden voldeden uitstekend. Het waren num mers, Achilles waardig. De heeren van „Wilhelmina" zijn be kend om hun werk aan de werktuigen. Zij kwamen met mooie nummers aan de brug; na de pauze toonden zij hun krach ten aan het rek. Jammer, dat daarbij een der turners een val deed, wat een grooten schrik in de zaal tengevolge had. Gelukkig kun nen wij melden, dat de val geen ernstige gevolgen had. Het eerste deel van het programma sloot met een cabaretnummer, waarbij wij kennis maakten met een troepje vroolijke couranten-girls, die allerlei bladen verkochten en krachtig de Mid- delburgsche Courant aanbevalen. Voor deze attentie zijn wij haar zeker dank baar. In de pauze is er in de kleine zaaljiog druk „gegrabbeltond". Na de pauze is het eerst de vroolijke éénacter „Koppig" van A. Kimmel opge voerd. Een woord van groote waardee ring voor vertolking van de verschillen de rollen, mag hier niet achterwege blij ven. Er is smakelijk om gelachen. Behalve dit stuk en de nummers der gymnastiekvereenigingen, heeft de heer Belderok een paar nummers aan de piano gezongen. Ingeleid door den heer A. Pitlo, werd verder een korte revue gegeven. Een groote verscheidenheid kwam naar vo ren, maar stuk voor stuk was 't in orde. De Mimucogirls besloten den avond zooals zij hem geopend hadden. De heei Pitlo kon nog melden, dat de schat, een gouden ring, werd gewonnen door den houder van no. 215 en dat men tijdens het bal ook nog zou kunnen raden naar den naam van den jongsten muzikant. Deze bleek Alwin te zijn, doch was door niemand geraden. Aan het slot van de uitvoering heeft de heer L. Leijdesdorff namens het be stuur van het Middelburgsch Muziek corps hartelijk dank gebracht aan het Mimuco-comité voor alle moeite, die het onder de krachtige leiding van den heer Belderok heeft verricht. In een verga dering van bestuur en comité hoopt men daarop nader terug te komen. Zaterdagmiddag heeft de burgemees ter, de heer M. Fernhout, nog een be zoek aan het Schuttershof gebracht en van zijn medeleven getuigt. Verwacht wordt, dat het feest een flinke bate zal blijken te hebben opge leverd. MILITAIR TEHUIS. De afd. Middelburg van den Ned. Mil. Bond, welke zich de instandhouding en exploitatie van het Militair Tehuis in de Nieuwstraat ten doel stelt, hield dezer dagen haar jaarvergadering, onder voor zitterschap van den heer Vertregt. Aan het jaarverslag van den secreta ris, ds. Dippel, ontleenen we, dat de ar beid van de afd. door de soldaten b i- zonder op prijs wordt gesteld. Erkente lijke brieven aan den huisvader leggen daarvan getuigenis af. Waardeering voor ons Tehuis sprak ook uit een zeer sym pathiek artikel van 'n Haagschen jeugd leider .in het door hem geredigeerde blad. Het Tehuis staat open voor alle militairen zonder eenig verschil van kerk, godsdienst of richting. Zij hebben zich natuurlijk te onderwerpen aan de regels van het Tehuis, welke de huis vader met tact ingang doet vinden bij de jongelui. Er heerscht in het Tehuis een frissche christelijke geest. Van den commandant der S.D.O.A., majoor Berg- huijs, alsmede van officieren en onder officieren, wordtveel belangstelling en medewerking ondervonden. Met de ver- eeniging Pro Rege wordt hartelijk sa mengewerkt. Deze vereeniging organi seert elk jaar met de Middelburgsche afd. een speldjesdag, waarbij men veel hulp ontvangt van een groot aantal da mes. Hoezeer het Tehuis voorziet in een wezenlijke behoefte, mag blijken uit het feit, dat er niet minder dan 9018 bezoe ken werden gebracht in dit jaar. Vele soldaten komen in het Tehuis om rustig te studeeren, waarvoor ze een goede gelegenheid vinden. Over „onze studen ten" hoort men dan ook gewoonlijk wei nig klachten en hun ijver is prijzens waard. De samenkomsten in het Tehuis zijn opgewekt en worden goed bezocht. Altijd is er goede muziek te genieten. Het bestuur is de dames en heeren die ons deze muziek belangeloos schenken, zeer dankbaar. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Terp stra, bleek, dat de finantieele toestand nog altijd zorgvol blijft. Temeer erken telijk is het bestuur voor de jaarlijksche subsidie van de provincie. Daarnaast tracht het bestuur nieuwe bronnen van inkomsten aan te boren. Op kerkeraden en particulieren werd een vernieuwd beroep gedaan, dat niet vruchteloos bleef. Het Tehuis is ten gevolge van zijn ouderdom vrij kostbaar in het onder houd. Dit jaar werd er in den gang veel verbeterd. In het bestuur kwam verandering door het bedanken van ds. Tjebbes, die vele jaren als secretaris zijn tijd en ar beid aan de zaak van het Mil. Tehuis gaf. Nadat de voorzitter met groote waardeering over zijn werk had gespro ken, werd door de vergadering in zijn plaats gekozen jhr. mr. Tj. A. J. W. Schorer. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Alarmoefening. Zaterdagmiddag is opnieuw een alar meering gehouden, Ditmaal bepaalde men zich niet tot het laten loeien van de sirenes en stoomfluiten, en het rond laten rijden van een autospuit met si rene, doch ook enkele motorwielrijders van de burgerwacht reden toeterend rond en toch zijn er nog velen, die niet hebben gehoord of begrepen, dat er een alarm was. Doch zij, die op moesten ko men, begrepen dit wel en kwamen even als de vorige maal naar de wijkverza- melplaatsen. Bij de oefening op 16 Mei komen zij ook. Ze zullen dan „gewonden" en door gas „bedwelmde" personen naar nood hospitalen vervoeren. Het luiden van de klokken werd beter gehoord dan de eerste maal, doch klinkt wellicht in ge wone tijden niet voldoende over de stad heen. In onverhoopt ernstiger tijden zal men zeker op al deze ong'ewenschte ge luiden beter zijn ingesteld De brandweer had aan deze oefening er een verbonden voor het reserve per soneel, dat gerecruteerd is uit de leer lingen van de hoogste klasse der Am bachtsschool. Bij manschappen van de brandweer, die op Schoorsteenvegerssingel, Armeni- aansch Schuitvlot, Segeerssingel en in Nieuw Middelburg met een standpijp op de waterleiding gestationneerd waren en daar werkten, waren jeugdige reser visten ingedeeld. De burgerspuit was aanwezig in de garage van den heer Bliek, Noordplein en ook daar werkten jongelui mede. Een der motorspuiten was in het voormalige spuithuisje op den Dam, de andere in de g'arage-de Klerk op den Molenberg gestationneerd. De magirusspuit en de ladderwagen stonden bij de brandweerkazerne in re serve. Op het Stadhuis was ten slotte een post met aniheloton aanwezig. Uit de thans bij de openbare stukken ter visie gelegde rapporten van den des kundige inzake de bezuiniging, den heer M. G. Schuddeboom te Haarlem en van den directeur der gemeentereiniging, den heer J. F. Vermeulen, blijkt dat deze beide heeren het niet eens zijn over de bezuinigingsmaatregelen bij de reiniging. Eerstgenoemde verwacht v,an het twee maal in plaats van drie maal per week ophalen van het huisvuil veel meer be zuiniging dan de directeur. De wethouder van dezen dienst, de heer Onderdijk kwam toen tot de con clusie. dat men thans niet verder moet gaan dan de directeur voorstelt en wel tot het ontslaan van een derden werk man bij den dienst, die met pensioen kan gaan en d,an nog een vierde, daar door komt men tot 'n vermindreing van het geraamde tekort voor 1936 van f 46002 op f 42879 of ongeveer f 2,33 per inwoner. Men houdt dan 19 personen over, van wie er 10 bij den ophaaldienst werken, wat voor een st,ad als Middelburg toch zeker wel het minimum is. Men moet ook niet vergeten dat veel verdiend wordt met het verkoopen van het vuil. Geschiedde dit niet, dan zou men moe ten komen tot de kosten van een vuil verbrandingsoven en aanstellen van per soneel. Eerst later z,al men kunnen over wegen of men met nog minder werk krachten kan volstaan. B. en W. hebben dit idee in hun voor stel overgenomen. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel en merkt op, dat de beide werklieden, die nu alsnog zullen afvloeien, vermoe delijk toch ten laste van de gemeente zullen komen. Zou het in overleg met het personeel van den reinigingsdienst mogelijk zijn aller werktijd eenigszins te bekorten, opdat de beoogde bezuini ging verkregen zal kunnen worden zon der ontslagen? Indien mogelijk, zou dit voor de gemeente voordeeliger en voor de betrokken werklieden, die met ont slag worden bedreigd, van finantieele en moreele beteekenis zijn. B. en W. zeggen, dat het denkbeeld van de commissie hun in theorie zeer sympathiek is, doch zij achten verwe zenlijking daarvan in de practijk niet wel mogelijk. Immers alsdan zouden, naar hunne bereekning, alle andere, bij den dienst arbeidende werklieden onge veer f 2,25 per week minder moeten gaan verdienen en de geheele loonschaal dienen te worden omgewerkt. Tevens moet in aanmerking worden genomen, dat de werklieden van den dienst nu reeds zijn gerangschikt in de laagste twee loon-groepen en dat op de laat stelijk door den Raad vastgestelde loon regeling nog geen hoogere goedkeuring is verkregen. Bezichtiging Raadhuis. De Commissie van Financiën vereenigt zich in meerderheid met het voorstel van B. en W. tot wijziging van de Ver ordening op de rechten voor bezichtiging van het Raadhuis. Een lid zag het tarief echter gaarne minder gedétailleerd, op klimmend met 5 personen, het maximum berekend bij f 3 voor 25 personen. Tarieven duinwaterleiding. B. en W. stellen voor niet langer meer te wachten met behandeling van het voorstel om in de Verordening regelen de de tarieven van de Duinwaterleiding op te nemen een tarief voor tuinbespro'ei- ing, ook ,als dit geschiedt door een slang gekoppeld op een in de installatie aan wezige kraan. Zij wijzigen de boete re geling voor niet aangeven van een mi nimum van f 1 tot een maximum van f 5, zulks naar aanleiding van een opmerking van de commissie van financiën. MONUMENTEN VERORDENING Ged. Staten hebben medegedeeld, dat de woorden „uiterlijk te veranderen" in art. 4 van de verordening op de Monu menten in de gemeente Middelburg vallen onder art. 1 der woningwet en wel onder het begrip „geheel of voor een gedeelte veranderen" zoodat het ter voorkoming van een conflict, wen- schelijk moet worden geacht de redac tie te beperken tot hetgeen niet valt onder art. 1 der Woningwet. Dit zou kunnen worden bereikt door genoemde woorden te schrappen en daarvoor in de plaats te stellen „veran deren van uiterlijk aanzien" tegen wel ke woorden blijkens genoemde missive geen bedenkingen bestaan. De commissie voor de Strafverorde ningen stelt voor een destreffend besluit te nemen. De commissie deelt nog mede, dat zij B. en W. verzocht hebben te doen na gaan of aanvulling van de bouwverorde ning met bepalingen waaraan moet wor den voldaan bij het vernieuwen, veran deren of uitbreiden van gebouwen van kunstwaarde of van bijzonder histori sche beteekenis, aanbeveling verdient. Cursussen voor werkloozen. Volgens de opgave over de maand Maart betreffende het cultureele werk voor de werkloozen namen deel aan de cursussen voor vakteekenen 44, van wie 3 afvielen wegens het vinden van werk en 3 om andere redenen; autotechniek 29, 3 en 1; autobesturen 22; autogenisch en electrisch lasschèn 22, 2, 2 en 2 nieu we ingeschrevenen; metselen 10, 1, 2 en 1; Engelsch 17, 1 en 1; Rekenen 21, 2 en 2, Nederl. Taal 18, machine schrijven en stenografie 23. De nationale reclasseeringsdag. De Zaterdag alhier gehouden huis- en straatcollecte met speldjesverkoop voor de reclasseering, heeft 327 opgebracht O. EN W. SOUBURG. Vrijdagavond is alhier, onder leiding van den burge meester een openbare vergadering ge houden, waarin de heer J. Geschiere, hoofd van den luchtbeschermingsdienst o.m. het doel van de op 16 Mei a.s. te houden oefeningen üiteen heeft gezet. Speciaal werd de'nadruk gelegd op de noodzaak van een totale verduiste ring, waaraan, naar hij hoopte, een ieder zijn volle medewerking zal verleenen, juist omdat daaraan het welslagen der avondoefeningen is gelegen. Voorts is men gekomen tot de op richting van een vereeniging voor den luchtbeschermingsdienst. RAAD VAN GRIJPSKERKE GRIJPSKERKE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. De v o o r z. deelde mede, dat voor den verbouw keuken, behoorende aan de gemeentewoning, bewoond door den onderwijzer Dronkers, hebben inge schreven Jb. Jakobsen voor 726 en A. Boogaard voor 735, zijnde ruim 40 boven de raming. B. en W. stelde voor, behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten den verbouw te laten uitvoeren en te gunnen aan den laagsten inschrijver. Enkele leden gaven te ken nen, de inschrijvingssom vrij hoog te vinden. De heer A. Louwerse merkte op, dat, waar de raming z.i. al reeds hoog was, het gevoelen van den heer Cevaal te deelen. Hij zou zijn stem dan ook niet aan het voorstel van B. en W. geven. De heer D e N o o d vroeg, of met deze verbouy/ing ook iets goeds wordt bereikt, naar zijn meening niet. Hij drong er op aan, toch vooral in de zen tijd zuinig te zijn met de financiën. De heer Geschiere verdedigde het voorstel van B. en W. en bepleitte ver dere uitvoering. De heer Van S 1 u ij s zegde eveneens voor den verbouw te zijn, doch meende dat voor 400 deze verbouwing had kunnen plaats vinden. Met 4 tegen 3 stemmen werd daarna besloten het werk niet te laten uitvoe ren. Voor uitvoering de heeren A. Ge schiere, van Sluijs en C. Louwerse. Te gen de heeren De Buck, De Nood, Ce- vaal en A. Louwerse. Als gevolg van den velen grond, waar over kan worden beschikt tengevolge van het graven van een brandput, werd besloten met de rioleering in de kom der gemeente verder te gaan, en aller eerst de sloot, beginnende bij het erf van Geertse tot bij den molen te dem pen, voorzoover de omstandigheden dat toelaten. Voorts werd besloten, pogingen aan te wenden, om de beschikking te ver krijgen over een tweedehandsch motor spuit, nu in uitvoering is het graven van een brandput. Ten slotte werd overgegaan tot wij ziging der politieverordening betreffen de het sluiten van café's bij brand, wa tersnood, mobilisatie enz. Enkele vragen door den heer Van S 1 u ij s over de werkverschaffing wer den door den v o o r z. beantwoord. WOL UIT EEN SCHAAPSKOOI GESTOLEN. De politie te 's Heer Arendskerke heeft Zaterdag jl. aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middel burg gesteld, zekeren v. W„ koopman te Middelburg die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een hoeveelheid schapen wol uit een houten loods nabij een schaapskooi en staande onder de ge meente 's Heer Arendskerke. WEMELDINGE. In verband met de deelname aan het festival te Goes, gaf de mondorgelclub „Concordia." (alhier Zaterdag een repetitie in de openlucht. Velen, ook van buiten onze gemeente waren gekomen om van de muziek te genieten, SCHOONDIJKE. Hemelvaartsdag, zal alhier een concours plaats hebben van den Bond van muziekgezelschappen in West Zeeuwsch Vlaanderen op een zeer gunstig gelegen terrein van den heer Iz. Butler aldaar. De muziekvereeniging Oefening kweekt kunst te Schoondijke bestaat dan 45 jaar en houdt ter viering van het lustrum dit concours. Spannend. Er stond veel op het spel voor beide clubs. Zeelandia moest winnen om de finitief in veiligheid te komen, terwijl de winst voor Goes een der laatste kan sen was voor de jongste tweedeklassers om zich van het spelen van degradatie wedstrijden veilig te stellen. Alle facto ren dus die een enerveerenden strijd be loofden. Een strijd die hard en tot het uiterste gevoerd zou worden. Inderdaad is er gestreden tot de laatste minuut. Goes heeft zich voor de volle honderd procent gegeven. De belooning daarvoor is de overwinning geweest. Zeelandia had perioden dat zij het enthousiaste spel der Goesenaren minder geestdriftig beantwoordde. Het spel bleef nu en dan een tempo minder snel dan bij Goes. En juist dit heeft tenslotte den doorslag ge geven. Niet het betere samenspel, het ploegverband of individueele prestaties hebben den strijd beslist, neen, het tem po, de snelheid en het enthousias me moesten hier tot de zege voeren. Die geestdrift uitte zich bij de Goese naren meer dan bij de Zeelandianen; uit gezonderd de laatste 20 minuten waarin de Middelburgers een overwicht te zien gaven. Goes wierp zich met groote ener gie in den strijd. Voor haar was er niets te verliezen, maar alles te winnen. De Goesenaren zaten hard op den bal en zwoegden tot het einde. Dat zulks ten koste van het spel ging, valt te begrij pen. De opbouw van den aanval leed er onder. Het ging alles veel te gehaast, te roekeloos. Want opmerkelijk was dat de Goesche doelpunten ontstonden na wel vlug, maar toch beheerscht samen spel over de vleugels. Schrijver en An thonisse hadden dan ook het grootste aantal in de zege. Leijnse toonde zich 'n goed doorzetter, doch de twee binnen- spelers vielen tegen. De middenlinie was verdedigend beter dan aanvallend. Het Goesche achtertrio evenwel voldeed goed. En nu Zeelandia. De groenzwarten trachten op de gewone manier hun spel te ontplooien. Daardoor miste dit juist dat beetje tempo, hetwelk de uiteinde lijke beslissing in hun nadeel bracht. Het fel-op-den-bal-zitten van Goes was al leen te beantwoorden met een even en thousiast spel. Tegen het dezen middag door Goes vertoonde spel moesten goed opgezette aanvallen wel dood loo- pen. Toen Zeelandia het laatste kwar tier zich eveneens op enthousiaste wijze ging weren, werd Goes geheel op eigen helft teruggedreven. We weten dat de achterhoede van Zeelandia de zwakste plek is. Ook dezen middag had zij weer te veel den steun van de middenlinie noodig. Dit vond zijn terugslag op de voorhoede. Janisse werd geducht in de gaten gehouden. He,t was van den lin kervleugel der Zeelahdianen dan ook niet altijd juist gezien de meeste ballen naar den midvoor te dirigeeren. Meer afwis seling was hier geboden geweest. Het was ook van de overige Zeelandianen jammer dat zij na rust zooveel over den linkervleugel speelden. Over rechts had meer succes kunnen opleveren. Want de vleugel De Bruin-Jongepier was gevaar lijker en vond meer openingen. Mooi spel was dus niet te bewonde ren dezen middag, doch de spanning ver goedde veel, zoo niet alles. Tot het eind signaal bleef de uitslag onzeker en het spel om zijn spannend karakter het vol gen alleszins waard. De doelpunten. Goes telde één invaller, terwijl links half v. d. Schraaf reeds spoedig na het begin door Joosse vervangen moest worden. Het spel ging aanvankelijk ge lijk op. Na 7 min. kreeg Janisse een bal van Jongepier toegespeeld, welke hij ineens hard langs Bruël schoot. Een prachtig doelpunt. Goes, niet ontmoe digd, kwam gevaarlijk opzetten. Tot twee maal toe redde Jongepier van de doellijn af. Aan den anderen kant stopte Bruël een hard schot van Janisse ver dienstelijk. Na 20 min. benutte Leijnse met 'n kop bal een voorzet van Anthonisse. (11). Bijna vergrootte Leijnse den voorsprong, doch Adriaanse kon het schot nog over de lat slaan. Goes was nu sterker. Van Hese drukte dit vóór de rust nog in een doelpunt uit. (12) De tweede helft was nog maar 7 min. oud, toen Anthonisse snel naar binnen loopend een voorzet van Schrijver in schoot (13). Bij Zeelandia werd Nijsse vervangen door De Bruijn. Spoedig daar op bracht Sinke den stand op 14. Zee landia gaf den moed niet op en Contant verkleinde den achterstand (2—4). En een kwartier voor het einde leverde mooi samenspel van Jongepier, De Bruijn en Janisse weer een punt voor Zeelandia op. (3—4). De resteerende tijd spande het ge ducht. Zeelandia was sterker, doch Goes bleef met zijn uitvallen gevaarlijk. Zoo schoot Leijnse uit een vrijen schop tegen de lat. De belangstelling voor deze ontmoe ting was groot. Vele Goesche supporters vergezelden hun club. Scheidsrechter Voltijn hield de teugels strak. DE SINGELLOOP VAN E. M. M. TE MIDDELBURG. Zaterdag had onder flinke belangstel ling van de zijde v,an het publiek de ne gende Singelloop van E. M. M. te Mid delburg plaats. De start had plaats bij den Veerschen weg en er verschenen 12 loopers voor klasse C en twee voor klasse B aan den st,art. Het ging in vlug tempo met als eindpunt den Poelen- daalschen Singel. Van de B klasse was eerste M, P. Bruijnooge van Odias te Groede in 10 m 33,6 sec.; tweede A. Kambier van E.M.M. in 11 m. 54 sec. Van de C klasisers was 1 G. A. van Zuijen van Rust Roest, Zierikzee in 11 m.; 2 L. A. Schouls van Rust Roest, Zie rikzee in 11 m. 2,2 sec,; 3 C. J. Aers- sens van de R.K. V.S.C. te Vlissingen in 11 m. 20.3 sec. Dit waren de prijswin- ners. Verder kwamen de loopers in de n,a te melden volgorde aan: H. J. Berre- voets van Rust Roest (11 m 23,8 sc.); C. van Sorge van A.V. '35, Vlissingen; C. Meijer van E.M.M.F. Everaars van Ma rathon, Vlissingen; A. Bijsterveld, A.V. '35; B. A. Nachtegaal, Marathon; A. Ta bak, Marathon en L. Dobbelaar, Mara thon. Een looper gaf het onderweg op. In de bovenz,aal van de Vergenoeging had na afloop de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van E.M.M., de heer R. van Roo, wees er op, dat met dezen Sin gelloop de Athletiek in Zeeland in het j,aar van de Olympiade is geopend en juist met loopen, wat toch in de tijden van de oude Olympische spelen aanvan kelijk de eerste athletiek was, die men beoefende. Spr. bracht dank ,aan de juryleden, aan dr. Feikema, die de loopers keurde, aan hen, die auto's beschikbaar stelden, en ten slotte aan allen, die medewerk ten. Spr. wees er op, d,at het volgende feit van beteekenis in de athletiek is de re gionale wedstrijd te Zierikzee op He melvaartsdag, waarheen van Vlissingen en Middelburg een boot zal v,aren. Spr. zeide tegen den heer Bruijnooge dat hij zijn plan om niet meer terug te komen niet moet doorzetten, want hij moet toch den wisselbeker, die hij voor zijn prestatie nu krijgt, komen verdedi gen. Tot den heer Van Zuijen zeide spr. dat hij nu drie maal onder de drie beste aehoorde in een wedstrijd en d.aarom tot de B klasse overgaat. De heer K. de Vries, voorzitter van 't district Zeeland van de K. N. A. U., heeft gewezen op het mooie weder en op de groote beteekenis, dat de loopers den laatsten tijd vooraf gekeurd worden. Men z,al trachten te komen tot de stichting van een sporkeuringsbureau te Middelburg. Spr. wenschte E. M. M. ge luk met weder welslagen van dezen Singelloop. De heer Van Roo dankte den heer De Vries voor zijn woorden en wekte op zich nu reeds te trainen voor den in het najiaar te houden 10e estafette rond Mid delburg. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen en andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 11 Mei- Alg'. Verg, Nehalennia 25 j. Jubilé. Kunstmus. 15,00 h. Dl 12 Mei- Abonn. Tooneel Voorstell. Amsterd. Tooneelvereen. „Bio grafie"; Schouwburg 20 15 h. Dl 12—ZA 16 Mei, Tent. Kerken en Buitenpl. op Walch. „Nehalen nia" 13,00—17,00 h. Dl 12 Mei, Schaakdemonst., Schaakm. J. Davidson; „De Eendracht" 20,00 h. GOES. MA 11 Mei. Dl 12 Mei. ALGEMEEN: MA 11 Mei. Alg. Verg. Luchtbesch. Ver. te Koudekerke; Openb. Sch. 20 h. Dl 12 Mei. Alg. Verg. Luchtbesch. Ver. 't Zand; Buitentuin 20,00 h.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6