handel en nijverheid. rechtszaken! Nehalennia bestaat 25 jaar. i pmi, Dosko moet degradatie wedstrijden spelen. II 3—3- Het is heden juist 25 jaar geleden dat te Middelburg werd opgericht de Ver eniging „Nehalennia" welke ten doel heelt het behouden van Walcheren's na tuur- en stedenschoon. Ter eere van dit zilveren jubileum or ganiseert deze vereeniging nu in het kunstmuseum te Middelburg een ten toonstelling van schilderijen en teeke- ningen van Walchersche Buitenplaat sen en Kerken; tevens hield zij heden middag in dat gebouw een algemeene vergadering. Daar de heer L. J. van Voorthuysen, die van de oprichting af voorzitter der vereeniging is, door ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, heeft de heer C. A. van Woelderen uit Vlissingen de ver gadering geopend, waarna de Commissa ris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford de tentoonstelling opende. Namens den voorzitter der vereeni ging „Nehalennia" tot bevordering en instandhouding van Walcheren's Na tuur en Stedeschoon", die heden 25 ja ren bestaat, riep de heer Van Woelde ren den aanwezigen het welkom toe. Het bestuur stelt het op hoogen prijs, dat de Commissaris der Koningin wel aanwezig wilde zijn op deze feestelijke bijeenkomst en straks officieel de jubi leumtentoonstelling van afbeeldingen van kerken en buitenplaatsen op Wal cheren en wat daarmede samenhangt wilde openen. Dank zij de voorlichting en de mede werking van het „Kunstmuseum" is „Nehalennia" in de gelegenheid geweest deze tentoonstelling op practische en smaakvolle wijze te organiseeren. „Nehalennia'"s doel met deze ten toonstelling is eenigermate een beeld te geven van haar streven en propaganda te maken voor schoone en kunstzinnige bouwwerken, oude en nieuwe. Kerken en buitenplaatsen vormen een zeer dankbaar onderwerp voor eene ten toonstelling, maar „Nehalennia" interes seert zich ook voor heel wat eenvoudi ger objecten. Het is natuurlijk onmogelijk op dezen jubileumsdag in extenso te behandelen, wat deze vereeniging in een kw*art- eeuw heeft nagestreefd en.bereikt. Dat wilde spr. dan ook niet beproeven maar slechts enkele grepen doen uit hare geschiedenis. Om bij hare geboorte te beginnen zij dan medegedeeld dat het eerelid, de heer B. F, S. von Brucken Fock, de „vader" van de vereeniging moet worden genoemd. Hij immers was het die op het idee gekomen is om haar in 't leven te roepen. Het leek spr. wel aardig enkele korte aanteeke- ningen ten beste te geven uit de notulen van de eerste vergaderingen: lste vergadering op Donderdag 11 Mei 1911, dés avonds 8 uur. Tegenwoor dig de heeren W. 0. Swaving, J. G. van Niftrik, L, J, van Voorthuysen, jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje, mr. H. F. Lantsheer, B. F. S. von Brucken Fock. Afwezig P. Dumon Tak C. Doets, A. Th, A. Wagtho. De heer Swaving opent de vergadering, heet de aanwezi gen welkom, zet in 't kort uiteen voor welk doel deze bijeenkomst is belegd, en geeft vervolgens het woord aan den heer Von Brucken Fock, welke dankte voor de medewerking in zijn plannen; vervolgens wordt aan de orde gesteld het benoemen van een bestuur. De heer Van Voorthuijsen wordt met algemeene stemmen tot voorzitter benoemd; tot tweeden voorzitter mr, H. F. Lantsheer; tot secretaris de heer B. von Brucken Fock; tot penningmeester jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje. Op voor stel van den heer Van Voorthuysen wordt besloten de vereeniging den naam te geven van „Nehalennia", ver eeniging tot bevordering en instandhou ding van Walcheren's natuur- en ste denschoon Hierna werd de vergade ring gesloten". Zeker heeft de heer van Voorthuy sen toen niet vermoed dat hij- heden, na 25 jaren, nog de eenig overgeblevene in het bestuur zou zijn van de genoemde 9 oprichters! 3e vergadering (15 Juli 1911): Er wordt medegedeeld, dat de vereenging reeds 115 leden telt, die f 225 aan con tributie betalen. Er wordt besloten aan te sluiten bij den bond „Heemschut". Men bindt den strijd aan tegen recla meborden en overweegt hoe den Nieuwen Vlissingschen weg te verfraaien is. In de 3 volgende vergaderingen van ons eerste vereenigingsjaar 1911 (er werden dus in dat jaar zes bijeenkom sten gehouden) werd o.a. besloten: een bijdrage van f 30 te geven voor beplan ting van den Veerschen weg en van f 50 voor een te stichten fonds voor ontman teling van de St. Jabobskerk te Vlissin gen, de Walchersche dorpstimmerlieden te vragen zooveel mogelijk het Wal- chersch woningtype te handhaven, aan de gemeente Middelburg te verzoeken een boombeplanting aan te brengen rondom het Marktplein, de pers te ver zoeken te besluiten de vereeni ging in de couranten te willen bekend maken, f 30 beschikbaar te stellen voor beplanting van den Seisweg, adverten- fe® te^ plaatsen dat „Nehalennia" gratis «rnöplanten ter beschikking 6telt voor begroeiing van gevels, zooveel mogelijk gegevens te verzamelen over de Wal chersche kleederdrachten en al het mo gelijke in het werk te stellen om die te behouden, een schrijven te richten aan de gemeente Vlissingen over grond voor reclamedoeleinden. Spr. doet nog enkele grepen uit de agenda der latere jaren: verzoek aan de gemeente Middelburg om een verorde ning tegen ontsierende reclame vast te stellen, zooals te Nijmegen gebeurde; overleg met de kerkbesturen van Zou- telande, Biggekerke en Aagtekerke inza ke het wegnemen van de cementlaag op de kerkgebouwen dier gemeenten; be looning aan dorpstimmerlieden indien de door hen gebouwde woningen aan aesthetische eischen voldoen en zulks per geïllustreerde circulaire ter kennis te brengen; benoeming van een commis sie van onderzoek inzake den toestand waarin de Kuiperspoort te Middelburg zich bevindt en, op 16 Juni 1912, het belangrijke besluit tot wederopbouw van de Zuidzijde van de Kuiperspoort. De gemeente Middelburg droeg daartoe f 50 bij. In 1921 werd een brochure uit gegeven over de Walchersche kleeder dracht en in 1913 over houtgewas en boschaanplant. Een bedrag van f 50 werd bijgedragen voor reclame op de Land bouwtentoonstelling te Middelburg en ten slotte een voorstel van den Voor zitter om de diverse gemeenten op Wal cheren te verzoeken eene bepaling in de bouwverordening op te nemen waarbij aan B. en W. op voordracht van een schoonheidscommissie de bevoegdheid wordt gegeven, ontwerpen voor nieuwe huizen of verbouwingen wegens het niet voldoen aan welstandseischen af te keu ren en ten dezen nadere eischen te stel len. En keeren wij nu terug tot den tegen- woordigen tijd, waarbij spr. nog in het bijzonder in het licht wil stellen de ver dienste van den tegenwoordigen se cretaris, die reeds gedurende 10 jaar zijn ambt met veel ijver, bekwaamheid en toewijding waarneemt. Nehalennia streeft naar het behoud en de bevordering der schoonheid, in de stad en op het platteland, in den meest uitgebreiden zin des woords en spr. is vandaag zoo dankbaar ook aan vele aan- wezigen, omdat men in de afgeloopen kwarteeuw, ook in samenwerking met Zustervereenigingen, zooveel succes heeft mogen boeken, In 1911 was er op Walcheren voor dit alles nog bitter wei-^ nig belangstelling. Indien er daarvoor in* de plaats thans na 25 jaren een algemee ne waardeering is gekomen voor al het schoone, dat op Walcheren nog te vin den is op het gebied van landschap, be- bossching, oude gebouwen, molens, klee derdrachten en nog zooveel meer, dan is spr. innig dankbaar voor hetgeen zoovele bestuursleden en leden van „Ne halennia" daartoe hebben willen bijdra gen. Wel zijn de tijden veranderd en. verbeterd! Waar de Commissaris der Koningin in deze Provincie onlangs voor ons schiereiland den stoot gegeven heeft voor het tot stand komen van 'n „streekplan", wat natuurlijk ook door „Nehalennia" buitengewoon wordt toe gejuicht, zal Walcheren ook in dit op zicht zich veel veiliger gaan gevoelen en beschermd worden tegen schending van zijn natuur-, steden- en dorpsschoon. Walcheren met zijn lieflijke landschap pen, bosschen, badplaatsen, molens, enz. is tegenwoordig algemeen bekend en al gemeen bemind. De belangstelling voor de molens op Walcheren is in de ver eeniging zoo groot geworden, dat een speciale commissie, bestaands uit de heeren dr. Vernhout, mr. Meerkamp van Embden en den heer Barentsen, den ijverigen secretaris, zich tot taak heeft gesteld, alle gegevens en foto's van de molens op Walcheren bijeen te brengen, met het doel daarvan een boekwerk sa men te stellen. Het doet spr. veel genoe gen allen als kleine verrassing, te mogen mededeelen, dat dit boekwerk, zoodra het gereed is, aan alle leden zal worden aangeboden, als aandenken aan het 25-jarig bestaan van „Nehalennia". De samenstelling van dit boekwerk kostte meer zorg en tijd dan de Commis sie oorspronkelijk had gedacht, zoodat voor het uitwerken der gegevens nog 'n vierde lid aan de commissie is toege voegd, nl. mr. J. I. van Doorninck, ad junct-Commies ter Provinciale Griffie], die het geheel heeft gereed gemaakt tot een manuscript, dat voor belangstellen den ter inzage ligt. Een verblijdend teeken voor „Neha lennia" is verder dat de overheidszorg zich na 25 jaar zoover heeft uitgestrekt dat een Provinciale Schoonheidscom missie is ingesteld welke met de daarbij behoorende archaeologische commissie mede zal waken voor de schoonheid en de monumenten van Walcheren. Hier voor moet in de eerste plaats welver diende huide gebracht aan het Provin ciaal Bestuur van Zeeland. In dit ver band denkt spr o.a. aan wat dit Pro vinciaal Bestuur heeft gedaan voor de restauratie van het Stadhuis te Veere en voor de kerken van Ritthem en Ga- pinge. De vereeniging heeft, behalve 't boek werk over de molens, nog een tweede plan, nl. om te komen tot de restauratie van 2 topgevels in de Kuiperspoort te Middelburg, haar „oude liefde". Een der perceelen behoort aan een particu lier en. het andere aan de gemeente Middelburg. De kosten voor restauratie van elk der gevels bedragen pl.m. 1600. Natuurlijk zijn deze kosten voor „Nehalennia" zonder hulp niet te dra gen en daarom wenscht zij een beroep te doen op de overheid om medewer king en steun, en tevens op de offer vaardigheid van de zustervereenigingen. De „Kuiperspoort" is een historisch en prachtig' stukje oud-Middelburg, en de vereeniging meent, dat de oude ge vels behooren gerestaureerd te worden. Wel zijn de tijden zorgelijk, maar mis schien kan dit als object van vakkundi ge werkverschaffing nog een plan zijn, waarmede de gemeenschap met het oog op het vreemdelingenbezoek aan Mid delburg, ten zeerste zal gediend zijn. Tenslotte heeft spr. den Commissaris der Koningin, officieel de mededeeling gedaan, dat het Bestuur van „Nehalen nia" in hare laatste vergadering met krachtige algemeene instemming het eenparig besluit genomen heeft, hem te benoemen tot haren Eere-Voorzitter. Toen heeft de heer Van Woelderen den Commissaris der Koningin uitgenoodigd de jubileum-tentoonstelling van afbeel dingen van Walchersche kerken en bui tenplaatsen te willen openen. Walcherens Kerken en Buitenplaatsen. Ter viering van haar kwart eeuw feest, heeft de vereeniging „Neha lennia" in de beide zalen van het Kunst museum een heel bijzondere tentoonstel ling georganiseerd. Men vindt daar n.l. een groote verzameling van afbeeldin gen van Walchersche kerken en buitenplaatsen. Deze afbeeldin gen zijn vervaardigd door teekenaars en kunstenaars, zoo van vroeger eeuwen als van den huidigen tijd. Het zijn door ouderdom vergeelde prenten, kopergra vures en gekleurde teekeningen, het zijn moderne olieverfschilderijen van de ons allen bekende schilders, etsers, houtsnij ders en teekenaars die op Walcheren werken. In de voorzaal vindt men de oudere teekeningen en afbeeldingen; hoe het was in 't ver verleden. Er waait een wind van weemoedige schoonheid en herinnering door deze zaal, waarin men eenerzijds geboeid wordt door de schoon heid van 't verleden, aan den anderen kant bedroefd en verontwaardigd tevens over de onnadenkende sloopzucht van jaren, die r.og maar zoo heel kort achter ons liggen; dankbaar tenslotte voor dat, wat nog behouden bleef, en voor het nu levende, en, op Walcheren, in Nehalen nia zijn uitdrukking vindende, besef, niet alleen van de schoonheid, maar ook van de eerbiedwaardigheid van wat ons te dezen nog rest. Men vindt in deze eerste zaal o.a., naar den trant van dien ouden tijd, zorg vuldig gepenseelde zwart-grijze teeke ningen van „Het huis van de hooge vreije heerleikheid Duinbeek, aan de voor- en linkerzijde [en aan alle wind streken verder] te zien, door Jan Arends del. ad. viv., oftewel naar de natuur geteekend, in 1772; er hangen een groot aantal waterverfteekeningen, keurig en niet zonder kunstzinnig besef door Jc. Hildernisse „gecopiert na eene oude schilderij a° 1695", van 't Huis West- hove, 't Huis der Boede en andere; een fraaie penteekening: „Het Casteel van Sandenburgh ten tijde wanneer overlee- den is den Marquis Maximiliaan van Borgondien An° 1559 door Hildernisse uitgeteykent A° 1701 en door mij geco piert Lefe'üfe Anno 1729". En daarnaast de droeve ruïnes van Sandenburgh in 1812. Een stijve gekleurde prent van de Vlissinger St. Jacobskerk, een prachtig geschilderde aquarel van het oude kerk je in Kleverskerke hoeveel meer be koring ging daarvan uit dan van het con- ventioneele gebouwtje van vandaag! welk een typische sfeer ademen de bui tenplaatsen Popkensburg en de 12 wa terverfteekeningen van Poppenroede- ambacht; wat een zonde en jammer is het dat 't kasteel St. Aldegonde West Souburg niet meer is. Helaas, er is veel moois al verloren gegaan op Walcheren.... Maar: er is ook nog veel overgebleven. Dat valt te zien hoofdzakelijk in zaal II, waar de schilder en teekenaar, de etser, de hout snijder van dezen tijd naast de fotograaf en den lithograaf door hun blik op dat overgeblevene uit oude tijden ons de oogen voor de schoonheid ervan pogen te openen, voorzoover ons dat besef nog bijgebracht moet worden. Door elk naar zijn eigen aard belicht en vorm en kleur gegeven, ziet men hier den Langen Jan en Veere's grooten kerktoren, de forsche vierkante torens van Oostkapelle, Biggekerke, Ritthem en Zoutelande; de Oostkerk in Middel burg, Vlissingens klokketoren en een groot doek van 't interieur van Veere's domkerk. Naar ons werd medegedeeld, hebben in totaal 16 verschillende kun stenaars hun werk voor deze contempo raine kerkenschouw afgestaan; men mag daarvoor erkentelijk zijn. Deze tentoonstelling verdient de war me belangstelling van iederen Zeeuw, die gevoelt voor de historie en de, ten deele vergane, ten deele nog aanwezige, grootheid en schoonheid van zijn geboor tegrond. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: L. C. Looff, winke lierster te Terneuzen, Noordstraat. Rechter-commissaris mr. A. v. d. Hoop. Curator mr. G. Tichelman te Terneuzen. Het faillissement van S. Meerse, land bouwer te C o 1 ij n s p 1 a a t, cura tor mr. J. W. Goedbloed te Goes, is ge ëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering aan de concurrente schuldeischers van 10,95 pet. i^—■NB—PWBWBaHfliMBM«BHNNIIilfcMyilJHAJJUMmtfiamggt RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van 11 Mei werden de volgende vonnissen uitgesproken: Beleediging: G. D„ 46 j„ zonder be roep, St. Jansteen, 25 of 10 d. h.; overtreding Motor- en Rijwielwet: A. A. W„ 24 j„ technisch ambtenaar, Wol- phaartsdijk, bevestiging vonnis van den kantonrechter, 10 of 10 d. h.; F. J. W. de W., 50 j., werkman Sluiskil, bevesti ging van het vonnis van den kanton rechter, 10 of 5 d. h.; overtreding Vuurwapenwet: F. P. R„ schrijver Antwerpen, G. L. A. v. S., di recteur, Antwerpen, F. S„ consul Haut- mont (Fr.), C. vi L„ ingenieur Urkel (B.), R. H. L. O., ingenieur, Namen (B.), M. C. J. S„ burgemeester Ragues (B.), J. P. E. L D„ student, Charleroi (B.j, bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. No. 1 25 of 10 d. h., de overigen 5 of 5 d, h„ met verbeurd verklaring der geweren; F. C. baron D., advocaat Antwerpen, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter 10 of 5 d. h„ doch teruggave van het ge weer; vechten in het openbaar: C. J. W„ 32 j„ metaaldraaier te Vlissingen, bevesti ging van het vonnis van den kanton rechter, 10 of 10 d. h. ■twaor 'imwpmwi whpwwmhbbbb—m——a—1 WEST ZEEUWSCH-VLAAMSCHE PROEFELFT ALLEN. Propaganda-wedstrijden te Schoondijke, Zondag 24 Mei e.k. wordt te Schoon dijke een voetbalpropaganda-dag gehou den, speciaal voor het adspiranten-voet- bal. De vereeniging Schoondijke is be last met de regeling. Een drietal adspi- ranten wedstrijden worden des morgens gehouden, terwijl als slot vqlgt een wed strijd tusschen twee West Zeeuwsch- VTaamsche proefelftallen. De samenstel ling van deze elftallen is als volgt: A-elftal: d: Arn .Thomas (Hoofdplaat); a: Iz. Bogte (Biervliet) en A. Brakman, (aanvoerder), .(Oostburg); m: Iz, Toussaint (Oostburg), P. de Schepper (Hoofdplaat), J. Ver.planke (Oostburg); v: D. de Visser (Breskens); Iz. de Burck (Oostburg), J. Neufeglise (Bres kens), C. de Ruijscher (Hoofdplaat), J. de Jonge (Schoondijke). Reserves: G. Stuij (Oostburg), J. Wisse (Breskens), E. dè Poorter (Hoofdplaat), Fl. Tournois (Schoondijke), en A. Bab- bijn (SCD). B-elftal: d:Aug. Bogaard (Hoofdplaat); a: C. Pycke (Hoofdplaat) en A. Rite- co (Breskens) (aanvoerder); m: E. Cornelis (Hoofdplaat), H. Ver meulen (Breskens), C. Cromheecke (Schoondijke) v: Th. van Waes (Hoofdplaat), P. Ver- duyn (Breskens), C. Blaakman (Hoofd plaat); J. Haartsen (Oostburg) en A. Sijnesaal (Hoofdplaat). Reserves: J. Meulendijk (Groede); R. Spinneweijn (Hoofdplaat), Iz. Oosterling (Breskens), Jac. Hennekeij (Schoondijke) en M. de Roo (Breskens). NAC verliest van Enschede; Ajax wint van Be Quick, De Zuidelijke kampioen NAC heeft in de competitie voor het landskampioen schap gisteren een verrassende neder laag geleden tegen Enschede. Het spel van NAC voor de rust stelde zeer te leur. Enschede profiteerde ervan door in de eerste helft een 30 voorsprong te nemen. Na de rust werd het een overwicht van de Bredanaars, doch zij konden dit slechts met één doelpunt uit drukken. In de tweede helft werd het spel ontsierd door een veel te ver door gevoerd enthou.siasme. Het werd een ruwe vertooning. De strijd tusschen Ajax en Be Quick viel zeer tegen. Zoowel de Amsterdam mers als de Groningers brachten er wei nig van terecht. He.t betere schieten v,an Ajax bracht haar de zege. De stand is thans: Enschedé 3 3 0 0 6 115 Feijenoord 2 2 0 0 4 71 N. A. C3 1 0 2 2 4—6 Ajax 3 1 0' 2 2 57 Be Quick 3 0 0 3 0 4—12 Promotie-competitie, Gelijke spelen in het Zuiden, In afd. I heeft Hermes D. V. S. het Utrechtsche Velox zoo goed als uitge schakeld. De strijd zal nu wel gaan tus schen de Schiedammers en D. O. S. wel ke tweede clubs nu gelijk staan. In afd. II behaalde H.V.V. een fraaie zege op C. V. V. te Rotterdam. Het ge volg hiervan is dat de drie clubs CVV HFC en HVV ieder met twee gespeelde wedstrijden weer gelijk zijn komen te De Zuidelijke afdeeling leverde twee gelijke spelen op. In een spannende ont moeting hebben Noad en Willem II de puntjes gedeeld. Een mooi resultaat boekte TSC dat in Heerlen tegen Pa lemig eveneens een gelijk spel behaal de. Aanvankelijk had Palemig een 20 voorsprong, doch nog voor rust maakte TSC door Keuleman en Sestig gelijk. In de tweede helft was Palemig wel het meest in den aanval, maar de TSC-backs speelden uitstekend. Met het gelijke spel tegen Achilles schakelde in afd, V 't Groningsche BRC zich uit. De wedstrijd Heerenveen Achilles moet nu de beslissing brengen. De uitslagen zijn: Landskampioenschap, AjaxBe Quick 31; NACEnsche dé 13. Promotie-competitie 2e klasse. ..Afd. I: Velox—Hermes DVS 1—3. Aid. II: CVVHVV 1—2. Afd. IV: Noad—Willem II 1—1; Pale migTSC 22. Afd. V: Achilles—BRC 2—2. De strijd om de onderste plaats in de Zuid. 2e klasse A is thans beslist. Door dat Goes haar laatsten wedstrijd wist te winnen, terwijl Dosko het niet verder dan een gelijk spel bracht tegen RBC bezet Dosko thans definitief de laatste plaats. Goes is dus juist op het nipper tje den dans ontsprongen. 2e klasse A. TerneuzenDe Baronie 21; Zeelan- diaGoes 34; RBCDOSKO 33. 3e klasse A. OostburgTerneuzen II 13. klaccptR Vlisingen II—RCS 4—4; Middelburg IIGoessche Boys 63; Zeeuwsche BoysZeelandia II 72. Hulst wint. In de promotie-competitie 3e klasse is Hulst uitstekend van wal gestoken. De Hulstenaren wonnen met 43 van Boei- meer. Een mooie verrichting van Hulst. Vriendschappelijke ontmoetingen. Wemeldinge-Goes II 29, Blauw W't Chelsea (Engelsche le divisie) 23; HFCVSV 7—3; Edo—Haarlem 0-A; RCHBloemendaal 42; PSVDe Valk 12; HelmondEindhoven 4>7; Friesche VBGroningsche VB 51; BorneEnschèdésche Boys 73; Go AheadSparta 44, KFCDe Spar taan 05; DWSDOS 55. Z. V. B. RKVSV treedt toe. De Vlissingsche voetbal- en athletiek- vereeniging RKVSV zal met ingang van I Juli tot den Z.V.B. toe treden. Het is nog niet bekend in welke klasse het elf tal zal worden ingedeeld. Eindstrijd Z. V. B.-beker. Op het terrein van Breskens zullen Zondag 14 Juni Hoofdplaat en R. C. S. den eindstrijd spelen om den Z. V. B.- beker, tournooi A 1935. BELGIë WINT VAN ENGELAND. Het Belgische elftal heeft Zaterdag een uitzonderlijke prestatie geleverd: met 32 hebben de Roode Duivels van Engeland gewonnen. De Engelsche profs hebben zich door 't enthousiaste spel van de Belgen van de wijs laten bren gen. Niettemin: de Belgen wonnen vol komen verdiend. Heit eerste doelpunt werd direct na het begin door Engeland gemaakt. Eerst na een kwartier spelen zagen de Belgen kans zich aan den En- gelscheri druk te ontworstelen. Tot doel punten kwam het echter voorloopig niet. De Belgische rniddenlinie blonk uit. Ruim 20 min. na de hervatting scoorde Isenborg den gelijkmaker en 10 min. voor het einde een tweede Belgisch doelpunt. Nog geen minuut later bracht Fievez den stand zelfs op 31. Dat was den Engelschen te bar. Zij zetten er alles op dezen achterstand in te halen, maar slechts de laatste minuut bracht nog een doelpunt. Zoo behaalden de Belgen, met bijna hetzelfde elftal alleen Braine ontbrak als tegen Holland verleden week een keurige zege op het Engelsche prof. elftal. Ter vergelijking dient dat Engeland ook van Oostenrijk verloor met 21 en verleden jaar van Nederland won met 10. Verder dat Nederland verleden .week tegen België 11 speelde. Te Boekarest won Roemenië met 32 van Joegoslavië. Luxemburg verloor met 51 van Ierland. KORFBAL. Zaterdag werd de laatste wedstrijd van de wintercompetitie van den Z. K. B. gespeeld tusschen Swift en Madjoe Zomercompetitie: Colijnsplaat: SSS1 Togo 35; Hansweert: ZeelandiaVol harding 60. HOCKEY. DuitschlandNederland 52. Te Hannover heeft de landenwedstrijd Duitschland—Nederland plaats gehad. Na 'n fraai gespeelde ontmoeting won Duitschland met 5—2. Met de rust was de stand 32. De Duitsche zege was verdiend, doch geflatteerd. TENNIS. Te Scheveningen zijn Zaterdag de wedstrijden tusschen Nederland en Frankrijk voor den Davis Cup begonnen. Hughan verloor van Destremeau terwijl Timmer Boussus sloeg. In het dubbel spel sloegen Borotra en Bernard de Hol landers Timmer en Karsten. De stand is thans 21 voor Frankrijk. Wedvlucht „De Zeeuw". De uitslag van de wedvlucht van de Postduiven-Vereeniging ,„De Zeeuw' te Goes, op 10 Mei 1936 van Mons, af stand 120 kilometer luidt als volgt: Eerste duif om 9,46,46; laatste 9,57,14. Gelost om 8 uur met Westelijke wind. J. Foudraine 1, 16, 20, 22; J. den Boer 2, 24; K. Helder 3; L. Baert 4, 17; L. Frankin 5, 12, 19; J. Mol 6, 9, 10, 11, 26;

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3