A AKKERTJE STATEN-GENERAAL. GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. FINANCIEELE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN, WALCHEREN. ZUID-BEVEUND. ZEEUWSQH-VLAANDEREN W.D. Neem", een Uitbreiding van de industrie. Nisse. MEIBA. Ned Kol noi te te on he doi m; scl 1 se, 45- ve K. sp de kr Wi ga §e T si z< 01 g< n k d s d h k h c 2 1 1 O. EN W. SOUBURG. Dinsdagmorgen is het voor den melkwagen gespannen paard van den melkslijter C., dat aan den kant van den N. Vlissingschen weg alhier stond, geschrokken van een hond waardoor 't het trottoir opsprong om vervolgens met de pooten terecht te ko men in de afrastering van een der voor tuintjes. C. ge aaKte onder den w.agen en be kwam kwetsuren aan een der beenen en het hoofd. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwer pen: Rijwielbelastingplaatje, L. Francke, Brouwerijweg A 130. Lederen étui van veldkijker, Gemeente veldwachter. WESTKAPELLE. Het oude" ke'rkor gel in de Ned. Herv. kerk alhier, dat 28 Mei 1843 door den toenmaligen predi kant van Westkapelle, ds. Binnenweg, is ingewijd, en dus 93 jaren dienst heeft gedaan, is dezer dagen uit elkaar geno men, en naar elders vervoerd. Thans is men druk bezig het aangekochte nieuwe orgel in elkaar te zetten. Het is gebouwd onder deskundig ad vies van de heeren A. Brom te Utrecht en H. C. A. Varel te Ritthem. De datum van inwijding is nog niet definitief vast gesteld, waarschijnlijk zal dit in de week voor Pinksteren zijn. ZOUTELANDE. Maandagavond was alhier een vergadering belegd door den burgemeester, den heer D. Kodde, om de bevolking in te lichten inzake de luchtbescherming. De burgemeester en dr. Vaandrager hebben de voornaamste maatregelen besproken die bij luchtaan vallen kunnen worden genomen, om de gevaren te verkleinen of op te heffen. Een vereeniging voor luchtbescherming werd opgericht met 50 leden. Maandagavond hield de vereeni ging „Bethesda" haar algemeene verga dering. Het afgeloopen boekjaar sloot met een batig slot van 13. De bestuurs leden de heeren H. G. Heusinkveld en J. Stroo werden herkozen. Er werd gecon stateerd dat de vereeniging reeds doel treffend heeft gewerkt. De bezetting van het ziekenhuis Bethesda is, dank zij ver- eenigingen als deze, veel verbeterd. Autobotsing. KLOETINGE. Dinsdagavond had in de Lewestraat een botsing plaats tus- schen de auto's van den hrn P. Eiff, te Vlissingen, en P. Hoogstrate, alhier. Bei de auto's kwamen van den Patijnweg en de hr, E. wilde den hr. H. aan de lin kerzijde passeeren, juist op het moment, dat de hr. H. den weg links naar zijn woning wilde inslaan. De hr. H. ver klaarde zijn richtingaanwijzer te heb ben uitgestoken en de hr. E. schijnt dit niet gezien te hebben. Bij de botsing werden niet alleen beide auto's voor al de Vlissingsche nogal beschadigd, doch laatstgenoemde, die naar links ge worpen werd, vernielde ook de omras teringen van de woningen van C. Geluk en D. Walraven. Gelukkig bleef het on geval tot materieele schade beperkt. De politie maakte proces-verbaal op. KRUININGEN. Met 1 Mei heeft meestal de verwisseling van dienstbo den plaats. Dit was bij de fam. Baaiens te Kruiningen nog niet dikwijls voorge komen,» want haar dienstbode bekend onder den naam „Pietje van Baaiens", is na meer dan 35 jarigen trouwen dienst gaan rentenieren. Een welver diende rust zij haar toegewenscht. WOLPHAARTSDIJK. Maandagavond werd alhier in een vergadering van af gevaardigden van de winkeliersvereeni- ging van de afd. van den Chr. werklie- denbond, van de afd. van de bouwvak arbeiders, van de afd. „Eigen Erf" en eenige particulieren, besloten een ver zoek te richten aan Ged. Staten om het besluit van de vergadering van ingelan den van 't waterschap „Oud-Wolphaarts- dijk" tot heffing 5 van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen niet goed te keuren. Gister is met de werkverschaffing begonnen, bestaande uit verbetering van de straat achter de Herv. Kerk en werk zaamheden tot betere ontwatering van de beide inlagen, welke uit weiland be staan. BIERVLIET. Op de algem. jaarverga dering' van den Magdalenapolder alhier werd het dijkgeschot vastgesteld op 12 (v. j. 16). Tot afgevaardigde naar het waterschap der Sluis aan de Wie lingen werd herkozen de heer H. M. van de Vijver, dijkgraaf. SLUIS. Maandagavond hield de afdee- ling brandweer van den luchtbescher mingsdienst, onder leiding van den op- perbrandmeester J. Wage, ter voorbe reiding van de groote oefeningen op 16 Mei a.s. een demonstratie bij de „Stee- nen Beer", waarbij behoudens de bedie nende manschappen, veel publiek aan wezig was om de verrichtingen te zien van een spuit, welke bijna nooit wordt geprobeerd. De oefeningen, waarbij ook het hoofd van den luchtbeschermings dienst, de heer Van Mazijk aanwezig was, verliepen in de beste orde en wat bet voornaamste is de spuit voldeed in alle opzichten. bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen* (Ingez. Med.j Het wetsontwerp inzake de N.V. voor industrie-financie ring in de Tweede Kamer, In de Tweede Kamer kwam gister middag o.m. aan de orde het wetsont werp tot oprichting van een N.V. Maat schappij voor industrie-financiering (dit ter bevordering van de nijverheid in ons land). De heer Westerman (nat. her stel) zegde, dat tegen het beginsel der industrialiseering niemand in en buiten de Kamer bezwaar heeft. De overheid moet haar ordenende en beschermende hand uitsteken. Maar de minister ziet het probleem der industrialisatie te be perkt.. Er worden ook teveel knievallen gedaan voor de oude liberale economie. De minister stelt voorts de rentabili- teitseischen al te zeer op den voor grond. De onzekerheid omtrent het bui tenland maakt elke berekening onmo gelijk: zonder handelspolitieke bescher ming is geen industrie meer bestaan baar. Dit geldt in het algemeen zoowel voor de groot- als de klein-industrie. Dit wetsontwerp brengt in den toe stand onzer industrie geen grondige verandering. Het is te vergelijken met het mikken met een kiezelsteen op een olifant. Men wil met het wetsontwerp den ondernemergeest niet aantasten, doch tevens moet de besteding der na tionale koopkracht in bepaalde bedding worden geleid. Spr. waarschuwde den minister, dat hij er op deze wijze niet zal komen. De heer VandenTempel (s.d.) herinnerde er in de eerste plaats aan wat vroeger reeds in de Kamer is gezegd over de Oprichting van industrieb,an ken. Het nieuwe kabinet-Colijn nu is gekomen met dit wetsontwerp. Hulp wordt gezocht bij regionale industrie- banken. Daartegenover maakt de op richting van een centrale industriebank deel "uit van het Plan van den Arbeid. De visie der regeering op deze materie is een geheel andere dan die van de sociaal-democraten. Ook spr. constateerde dat we hier stuiten op de oude liberaal-economische politiek. De belangen van de bevolking kunnen niet worden toevertrouwd aan bepaalde particulieren. Waar deze mi nister een industrie-financieringsbank als een noodzakelijk kwaad schijnt te beschouwen, zou eenig meer radicalis me dezen jongen bewindsman niet ont sieren. Door rigoureuse handhaving der bepalingen zou bovendien ook van het nu vastgestelde niet veel terechtkomen. Sommigen zien er een verzwakking in van onze handelspositie jegens het bui tenland. De industrie-financiering moet juist den uitvoer stimuleeren. Spr. zegde, dat het ontwerp zijn bu- reaucratischen oorsprong verraadt. Er is teveel verband gezocht met de de partementale piachine. De oijaamlooze vennootschap krijgt zijn zetel op het parlement. Het te vormen instituut had gehouden moeten worden buiten de de partementale sfeer. Spr. achtte zijn bezwaren door de in stelling van een raad van advies niet te ondervangen, In den raad van bestuur behoorde het arbeiderselement verte genwoordigd te zijn. De heer Vervoorn (plattel.) ziet in dit wetsontwerp 'n stap op den verkeer den weg, het zal den uitvoer van in dustrie- en landbouwproducten belem meren. Ook is er geen vermindering van werkloosheid te verwachten door de oprichting van eenige fabrieken. De schade voor het bedrijfsleven zal groo- ter zijn dan het voordeel. Er is geen be hoefte aan uitbreiding der industrie: ve le fabrieken zijn gesloten of werken slechts enkele dagen. Waarom de eene fabriek wel, de andere niet geholpen? Herhaaldelijk vroeg de „Leerdamom hulp, doch ze kon die niet krijgen. Minister G e 1 i s s e n: „er is hulp aangeboden". De heer Vervoorn verzocht na dere inlichtingen. De oprichting van nieuwe fabrieken kan men gerust aan het particulier ini tiatief overlaten. Land- en tuinbouw, handel en verkeer hebben veeleer ver deren steun noodig. Spr, critiseerde ten slotte den vorm eener naamlooze vennootschap. De heer Schilthuis (v.d.) zeide dat, als we naar een nieuwe periode toegingen, er aan hulp der regeering geen behoefte zou zijn. Doch de'veran dering in de internationale taakverdee- ling zal vermoedelijk blijvend zijn. Spr. ziet het ontwerp als een tegemoetko ming aan een permanente verandering. Spr. waarschuwde, dat de uitvoer op peil moet worden gehouden en dat dus niet door industrialisatie de invoer be lemmerd moet worden. De directeur van de te vormen naamlooze vennoot schap moet iemand zijn, bekend met de practijk van het bedrijfsleven. De vergadering werd verdaagd tot heden een uur. GOEDKOOPE TABAK. De politie te Rotterdam heeft aange houden den 45-jarigen winkelier J den 50-jarig"en werklooze expeditieknecht M. van A., de 53-jarige vrouw Van N„ den 41-jarigen portier S. A., allen te Rot terdam, en de slager A. K. uit Hilver sum. Deze personen zijn betrokken bij een geval van diefstal van tabak ten na- deele van de N.V. v/h L. D. te Rotter dam. De portier, die in dienst was dezer N.V., bleek de eigenlijke dief. Van A. zorgde voor den verkoop, waarbij mej. N. behulpzaam was door de gestolen tabak te bewaren (in haar wo ning werd bij huiszoeking voor een waarde van f 200 aan tabak gevonden). De winkelier J. was de oorspronkelijke afnemer, maar toen men te veel tabak in voorraad kreeg, moest men andere afnemers zoeken Die trachtte men te vinden in het Gooi en in Utrecht, waar bij de slager K. verschillende adressen opgaf. Doordat in Baarn de tabak van de firma L. D. te goedkoop verkocht werd. kwam de zaak ter oore van de naam looze vennootschap, die al eenig'en tijd gemerkt had, dat haar debiet aan het afnemen was. Zij gaf toen de zaak in handen der politie. Het onderzoek is nog niet geheel af geloopen, daar men vermoedt, dat er nog meer afnemers zijn dezer „goed- koope" tabak i ARRESTANT UIT DEN TREIN GE SPRONGEN, DOCH SPOEDIG WEER GEGREPEN,. Gistermiddag' is een ar restant, die van Eindhoven naar Den Bosch op transport was gesteld, even buiten het station Eindhoven uit den trein gesprongen, welke om 15,15 uur naar Rotterdam was vertrokken. De twee hem begeleidende marechaussee trokken onmiddellijk aan de noodrem, en toen de trein tot stilstand kwam, zetten zij den man, die over de spoor baan vluchtte, achterna. Zij haalden hem spoedig in, zoodat hij weer kon worden ingerekend. Met denzelfden trein is toen de reis voortgezet. De vluchteling bleek een wonde aan het gelaat bekomen te hebben. Te Iaat aangifte gedaan van een geboorte. De rechtbank te Utrecht heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen een 33-jarigen bouwkundige te Maartensdijk wien ten laste was gelegd, het doen van valsche opgave in authentieke acte, i.e. in de registers van den burgerlijken stand van de gemeente Maartensdijk, De rechtbank veroordeelde hem tot veertien dagen hechtenis. Verdachte had zijn kind te laat aan gegeven en bovendien een anderen da tum als geboortedag opgegeven. Voorts was ter zitting nog gebleken, dat ver dachte van andere kinderen zelfs in het geheel geen aangifte had gedaan. De officier van Justitie had bij de be handeling van deze strafzaak tegen ver dachte veertien dagen gevangenisstraf geëischt. (Tel,) EEN DURE SLAG, In November 1934 had in het Cabaret „De Boerenhofstede" te Laren een vechtpartij plaats tusschen een Laren- schen kunstschilder en een plaatsgenoot, advocaat te Amsterdam. De schilder gaf den advocaat een vuistslag tegen een der oogen, dat zoo ernstig gewond werd, dat hij het licht eruit moest missen. De kunstschilder werd vervolgd we gens mishandeling en hoorde zich ver- oordeelen tot drie maanden gevangenis straf, een vonnis, dat door het Amster- damsche hof is bevestigd. De advocaat diende vervolgens een eisch tot schadeloosstelling in. In dit ci viele proces heeft de rechtbank gister vonnis gewezen. De schilder werd ver oordeeld tot directe betaling van f 5145; voorts z,al hij den advocaat een bedrag van f 2250 per jaar moeten uitkeeren, ingaande op 1 Augustus a.s. Dit be drag zal jaarlijks moeten worden betaald tot de advocaat 60 j,a ar gewor den is. De volgende tien jaar zal hij f1125 per jaar moeten afstaan. Het vonnis is uitvoerbaar gesteld bij lijfsdwang. ONTVANGEN BOEKEN. Land- en tuinbouwbibliotheek. Bij J. B. Wolters' Uitgevers Mij, te Groningen verscheen in de serie Nederlandsche land- en tuinbouwbibli otheek, de vijfde geheel herziene druk van „Natuurkunde en weerkunde voor land- en tuinbouwscholen", door dr. Everh, Bouwman. Het Christendom bedreigd. „Het Christendom bedreigd door ras senwaan en jodenhaat", in geleid door Anton van Duinkerken, is een interna tionaal protest welke bijdragen bevat van verschillende leiders der Europee- sche christenheid. Het vormt geen poli tieke propagandabrochure tegen een of andere partij in den staat, het vormt een krachtig christelijk verweer tegen een denkwijze, die het christendom be dreigt en een handelwijze, die het chris tendom bespot. Dit sterk gedocumen teerde protest van een aantal Europee- sche bisschoppen, predikanten, hooglee raars en schrijvers van verscheidene ge zindten, verscheen bij de N.V. Uitgevers Mij. „Fidelitas" te Amsterdam. In strijd met Tsaar en Sovjet. Dr. J. Steinberg, gewezen volkscom missaris van justitie in Sovjet-Rusland, heeft een boek geschreven over Maria Spiridonowa, een tragische heldenfiguur. Als jong meisje maakt de liefde voor haar volk haar tot terroriste: zij doodt den Kozakken-generaal, die haar dorpsge- nooten aan onmenschelijke kwellingen onderwerpt. Dan begint haar lijdensweg, die nog steeds niet is geëindigd. Eerst in de „katorga", de Siberische gevange nissen van het Tsarisme. Dan na de re volutie bevrijd, hoopt zij korten tijd aan de verwerkelijking van haar idealen te mogen medewerken. Maar, trouw aan haar overtuiging, ziet zij zich spoedig wederom in de oppositie gedrongen, thans tegenover de bolsjewiki met hun geweldmethoden. Het boek verlucht met vele foto's en vertaald en bewerkt door Titia Jel- gersma, verscheen bij Van Loghum Sla terus' Uitg. Mij. te Arnhem, N'V. Zeeuwsche Hypotheekbank te Middelburg. In de Dinsdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N,V. Zeeuwsche Hypotheekbank te Mid delburg zijn de aftredende commissaris sen, de heer J. F. Heemskerk en C. A. Mertens herkozen. De balans en de winst- en verliesrekening over het af geloopen boekjaar werden goedgekeurd. Overeenkomstig het voorstel van commissarissen werd besloten de uit- keering te beperken tot 4 pet. rente over het onverplicht gestort kapitaal Nieuw en Sint Joosland. Over de maand April- Bevallen: J. van Boven, geb. Hoebeke z., A. Eenennaam, geb. Noels, z., M. A. Dingemans, geb. Grijs, levenl. Getrouwd: J. P, Coppoolse jm. 23 j. en D. Kruijt jd. 21 j. Serooskerke (W.) Over de maand April. Bevallen: E. P. Coppoolse, geb. Luit- wieler, d.; J. Janse, geb. Moens, z.; C. Duivekot, geb. Jobse, d. Overleden: J. Cornelisse. 80 j. wedn. van J. J„ Lampers, L. Dekker, echtg. v. R. de Loter. Ondertrouwd: J. Boender 29 j. en J. Meijers 23 j., J. Marijs 29 j. en N, de Voogd 27 j., A. C, Louwerse 31 j. en N. v. d. Broeke 26 j., M> Boone 25 j. en P. Marijs 24 j., J. Wondergem 29 j. en P N. Vreke 25 j. Getrouwd: J. Boender 29 j en J. Meij ers 23 j., J. Marijs 29 j. en N. de Voogd 27 j. Zoutelande- Over de maand April, Bevallen: E. Kleinepier, geb, Melis, z C. de Visser, geb. van Sluis, z., W, Pro voost, geb. Maljaars, z., L. de Kam, geb Moens, d. Overleden: Geene, Getrouwd: J. van Keulen oud 56 j„ en C. Jasperse oud 56 j., W. Koppejan oud 46 jaren en J. Adriaanse oud 37 j. Borsselen. Over April. Bevallen: C. C. Duinkerke geb. Braam z.; E. Fraanje geb. Walhout d.; C. L. Rutgers geb. Dingemanse d. Overleden: C. Ars 66 j. jm. (D. Z.) Driewegen. Van 1 tot 30 April. Getrouwd: J. Blankenburgh jm. 22 j. en M. J. Bosman jd. 21 j. (D.Z.) Over April. Ondertrouwd: J. Kosten 27 j. jm. en C. J. Weststrate 29 j. jd.; E. Eversdijk 22 j. jm. en C. de Broekert 24 j. j.d.; W. G. Biersteker 24 j. jm. en C. de Jager 22 j. j.d.; Getrouwd: P. Bosman 39 j. j.m. en G. Paauwe 22 j. jd. Bevallen: J. de Vos geb. Vermeulen zoon. (D. Z.) Krabbendijke. Over April. Getrouwd: J. Melis 27 j. j.m. en M. Hofman 24 j. j.d.; J. van Liere 36 j. j.m. en J. Kok 31 j. jd.; C. F. van Stee 24 j. en J. N. Traas 26 j. jd.; P. v. Weele 35 j. j.m. en A .v. d. Berge 23 j, j.d. Bevallen: K. Mol geb. Van Schaik z.; E. K. Vogelaar geb. Dieleman z.; J. de Kok geb. De Goffau z.; J. Sinke geb. Nieuwenhuyse d. Overleden: W. Lobbezoo 65 j. gehuwd met J. Steveninck; A. v. Harn 57 j. ge huwd met J. Huissen; A, A. Weber 17 j. jm. J. Versprille 74 j. gehuwd met K. Meeuwen. (D. Z.) Heinkenszand. Over de maand April. Ondertrouwd: A. Burgel 27 j. jm. en G. Brouwer 21 j. jd., A P. de Dobbelaere 26 j. jm. en J. Simonse 29 j. jd Getrouwd: A, de Dood 34 j. jm. en J D. v. d. Velde 39 j. jd; J, L, Bos 22 j. jm, en A. Verbast 20 j. jd Bevallen: C. Moelker, geb. de Vroe z., C. de Regt, geb, Schrier z„ J. C. v. d. Velde, geb. de Jonge z., M. L. Kalle, geb, Zandboer z., M. J. Hoondert, geb. Boudens d., L. M Verbrugge, geb, de Vos z. Overleden: W. L. Zandee 37 j geh. met A. v. d. Does, A. J. Kloosterman 85 j wed. M. Kloet. (D.Z,) 's-Heer Arendskerke. Van 1 tot 30 April. Getrouwd: K. de Smit jm. 26 j. en J. de Hamer jd. 24 j,; A. v. Waarde jm. 33 j. en D. J.ansens jd. 25 j.W. M. Steen bakker jm. 27 j. en J. Castel jd. 24 j. Bevallen: J. A, Koole geb. van Ant werpen z.; L. Hubregtse geb. Breeweg d.; J. Kopmels geb. Moerdijk d.; E. Moerdijk geb. Murre d,; A. M. van de Swaluw geb. Buteijn z.; E. J. Buteijn geb. Driedijk d.; C. L. Moerdijk geb. Kallemein d.; J. Witte geb. Welleman d.; L. van Garsel geb. Koens z. Overleden: L. Baaijens 11 mnd. jm. (D. Z.) .'s-Heerenhoek. Van 2 tot 30 April. Bevallen: A. Westdorp geb. Grim z.; G. Remijp geb. Huige d.; M. A. Rent meester geb. de Jong d.; C. Martens geb. Visser, z.; M. de Jonge geb. Oosthoek d. (DZ) Ovezand. Van 1 tot 30 April. Bevallen: J. Adriaanse geb. de Jonge d.; J. Vermeule geb. Boonman z.; M. Mo- rauw geb. Pover z.; M. de Meij geb. Schuerman z.; J. Priem geb. v. d. Dries z. Overleden: C. Ars 66 j. wedn. S. C. Wiskerke. (D.Z.) Waarde. Van 1 tot 30 April. Bevallen: P. Koeman geb. Karelse z.; M. v,an Koeveringe geb. Schrijver z.; G. Koster geb. Paauwe d. (D.Z.) Wolphaartsdijk- Over de maand April. Getrouwd: C. J. de Jongh 24 j, jm. en C. M J. Janse, 22 j. jd., I. Versluis 35 j. jm. en P. Leinse 37 j. jd., A. v, d. Ber ge 26 j. jm en K. Daniëlse 27 j. jd., M> J. Murre 27 j. jm. en P. Eggebeen 22 j jd. Bevallen: M, W. Harinck, geb'. Huis stede z.; E. L. Meijnen, geb. Brants, z. Overleden: J. Reinhoudt 84 j. wedn M. Baijens, C. Barendregt 66 j. wed. S. J, Klompe, J. de Witte 73 j. gehuwd met J. Toorens. (D.Z.) Breskens- Over de maand April. Getrouwd: C A. de Krijger 22 j. jm. en M. P. Pijcke 22 j. jd. Bevallen: N. A. de Bliek, geb, Cap- pon d., P. Ekkebus, geb. Hoogstad d., P, E. v. d. Broecke, geb. Jansen d., F. M. Vroon, geb. Van Putten z. Overleden: C A. J. Spoor 9 jm-, M» M. Verschelling 26 j. jm., J, M. H. van de Sande 80 j. jm. (B.C.) Groede. Van 1 'ot 30 April. Getrouwd: A. Faes jm. 36 j. en J. E. de Jonge jd. 41 j., A. J. D. van Damme jm. 28 j. en M. van Damme jd. 20 j. Overleden: A. Oosterling 58 j. wedn. van Cath. Lucieer; C. Isr.aël 86 j. wed. van Joz. Lucieer; C. Braet 72 j. geh. met L. S. Wijffels. (B. C.) Goes, 5 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote Veiling. Krop sla f 3,60, per 100 stuks. Kleine Veiling. Appels: Goudreinetten 17—30, idem stek 10—11, Pomme d'Oranje 13, per 100 kg, Aardbeien 0,90 2,10, per 100 stuks. Diversen: Bloemkool 814, idem II en III 37, Kropsla 3,104,30, idem II 1,70 2,90, Violenplanten 1,30, Kipeieren 2,202,80, Ganseieren 5.80, per 100 st Postelein 11—12, Witlof 9—11, Spinazie, 46, idem II 2, Princesseboontjes v/d zaai 7, Blauwe Aardappels 2,50, per 100 kg, Radijs 0,501,40, Rabarber 16, Prei II 3, Tulpen 1—6, Flieren 1, Ane monen 46, per 100 bos, Spirea s 0,26, per pot. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen en andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. WO 6 Mei. Tweede Uitv. .,de Ruyter- Cantate", Uit 't VolkVoor 't Volk; Concertz. 20,00 h. WO 6 Mei Alg, Ledenverg. Ver Bev. Vreemdelingen Verk. in Walch., Geb. Gr. Markt 20,30 h. WO 6 Mei. Voordr. met dem. koken op gas, Gem. Bedrijven; St. Joris 20,15 h. DO 7 Mei, Ledenverg. Openb. Leesz. en Bibl., 17,00 h. DO 7 Mei Filmvertooning V.V.S.U. afd. Middelburg, City 20,00 h. DO 7, VR 8, ZA 9 Mei. Mimuco, Schuttersh. 19,0024,00 h., Za mid. 14,00—18,00 h. GOES. WO 6 Mei DO 7 Mei Elec. Drukkerij G W den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6