«menud nieuws. LAATSTE BERIGHTEÜ SPORT. LEGER IN VLOOT. Voor kleine tuinen» IMEZMBEN STUKKEN. Instorting in de Cunerakerk te Rhenen. D00DENDAGB0EK VAN HET VERKEER. Minister Slingenberg wijst den heer Lou de Visser terecht. Ontzettende verwoestingen aangericht. Bij het restaureereh van de Cunera kerk te Rhenen, welke in September 1934 door brand werd vernield, is gis terenmiddag een der steunpilaren, wel ke in het midden van de kerk staan op gesteld, bezweken. De gewelven erbo ven zijn naar beneden gestort en richt ten ontzettende verwoestingen aan. Er vonden restauratie-werkzaamhe den plaats, onder leiding van den archi tect W. Kromhout uit Voorburg. Men was gekomen tot herstellingen aan pij lers en gewelf. Na den brand, welke het vorig jaar het dak van de kerk ver woestte, heeft rnen een betonnen bezol- dering aangebracht, welke dus op de pilaren steunt. Nu werd onlangs ont dekt, dat een der pilaren in het schip van de kerk, ter rechterzijde van het preekgestoelte niet geheel gaaf was. De pilaar werd „ontbolsterd en bleek toen kleine overlangsche scheurtjes te heb ben. De opzichter van de restauratie werkzaamheden, de heer H. Hendriks, achtte herstel dringend noodzakelijk. Hij ontdekte p.l, dat er werking in den pilaar zat. Kleine stukjes gruis kwamen af en toe naar beneden, terwijl de scheuren ook grooter werden. Op vier meter hoogte was de pilaar geheel „voos". Waarschijnlijk heeft hier vroe ger een vier-armige kaarsenkroon ge zeten, die later verwijderd is, waarna de daardoor ontstane gaten, niet op voldoende wijze gestopt zijn. De heer Hendriks achtte het daarom geraden, den pilaar voorloopig in ijzeren war tels te vatten, om zoodoende de instor ting te voorkomen en dan later de ga ten met beton en cement op te vullen. Helaas was de toestand van den pilaar reeds zoo slecht, dat gistermiddag de scheuren zienderoogen verbreedden. Het afvallende gruis werd talrijker, zoodat de opzichter het raadzaam acht te om de werkzjaamheden voorloopig te staken. Een deur in de kerk, die gere geld gesloten is, heeft men veiligheids halve opengemaakt, opdat wanneer het neervallende puin den uitweg door den gewonen uitgang mocht versperren, van deze deur gebruik zou kunnen wor den gemaakt. Deze maatregel is niet overbodig gebleken. Nauwelijks hadden de werklieden de kerk verlaten en had opzichter Hen driks nog even den pilaar in oogen- schouw genomen of met een donderend geraas, dat ver in den omtrek was te hooren, stortten pijler en gewef in. Had Hendriks de kerk een seconde later verlaten, dan had hij ons gisteravond het relaas van de instorting niet meer kunnen vertellen. De verwoesting in de kerk was ont zettend, meters hoog lagen brokken steen. De geheele vloer was bèdekt met gruis. Van de ingestorten pilaar stond nog slechts een stompje van 1 meter hoogte overeind. Ontstellend is ook, dat de preekstoel, welke zich terzijde van den ingestorten pilaar bevond, nage noeg geheel verwoest is. Met dit fraaie preekgestoelte, dat dateert uit het jaar 1676 en altijd een der bezienswaardig heden der kerk was, is wel een zeer kostbaar stuk verloren gegaan. Het is nu verder nog de vraag of het bij deze eene instorting blijft. De beton nen zoldering, die boven het gewelf is aangebracht, steunt nu op een pilaar minder. Zal deze zoldering het uithou den, totdat een nieuwe pilaar is aange bracht? Veiligheidshalve heeft men de eerste dagen een ieder den toegang tot het kerkgebouw ontzegd. De trilling, die de overgebleven pi laren en wanden beroert en nieuwe in stortingen kan veroorzaken, moet eerst tot rust komen. Daarna kan men de schade overzien en nagaan, wat er nog gerestaureerd kan worden. BERUCHT INDIVIDU GEARRESTEERD. Aan het bureau Stadhouderskade te Amsterdam bevindt zich een berucht misdadiger in arrest, wiens aanhouding vermoedelijk licht zal brengen in het bedrijf van een complot van dieven en helers van rijwielen. Gisteravond werd opgemerkt, dat in de Wetering een fiets die onbeheerd stond, op een vracht auto werd geladen. De auto reed daar na door en bleef onder een lantaarn staan De chauffeur en nog een paar mannen inspecteerden het karretje een oogenblik, waarna de tocht werd voort gezet. inmiddels was echter het nummer van de auto genoteerd en met dit sterke ge geven gewapend, ging de politie op on derzoek uit, met hiet gevolg dat de vrachiauto hedenmorgen op de Prins Hendrikkade werd aangetroffen, met den chauffeur, die zich van geen on- iaad bewust was, rustig achter het stuur gezeten. De man, naar gemeld een be rucht type, werd ingerekend en naar 't bureau overgebracht. Zooais dit meestal met „zware jon gens het geval is, weigerde hij bij zijn verhoor eenige mededeeling te doen. De poime gelooft echter dat deze man, me- i e gezien zijn duister verleden, met een aantal andere personen er zijn werk van maakt, op grooten schaal fietsen te ste en en deze per vrachtauto, die dan voor een dag wordt gehuurd, te ver voeren. Naar plaatsen, waar de kar retjes gedemonteerd en voor den ver koop aan helers gereed gemaakt wor- dén. GEHEIME ZENDER IN BESLAG GE NOMEN. De rijks-radio-controle dienst heeft in samenwerking met de ge meentepolitie te Den Ha a g een clandestiene zendinrichting in beslag ge nomen bij een bewoner van de Kemp- str.aat aldaar. BIJ HET SPELEVAREN VERDROM KEN. Vrijdagmorgen waren twee jon gens in een bootje op den Dommel te V u g h t aan het spelevaren. Plotseling sloeg het vaartuig om en geraakten de beide jongetjes te water. Een van hen kon zwemmende den wal bereiken, doch het ,andere, het 13-jarige zoontje van de wed. C. verdronk, HULPBEHOEVENDE VROUW LE VEND BEGRAVEN. De politie te Solo (Java) heeft te Kartasoera een va der en zoon gearresteerd, die een hulp behoevend familielid, een 50-jarige in- landsche vrouw, levend hebben begra ven. DEVIEZEN-SMOKKELAARS GEPAKT N-a langdurige nasporingen hebben Duitsche commiezen aan de grens bij Venlo twee wielrijders aangehouden, die reeds geruimen tijd van geldsmok- kelarij werden verdacht. Toen de beide mannen werden uitgenoodigd om in het kantoor te komen, om aan den lijve gevisiteerd te worden, werd niets ver dachts op hen gevonden. De beide amb tenaren besloten toen de rijwielen te onderzoeken. In de buizen van het fra me van elk der fietsen hebben de be ambten een bedrag van 1500 rijksmark aan Duitsche bankbiljetten gevonden. Een der smokkelaars, die tijdens het onderzoek der rijwielen, had staan toe kijken, sloeg bij de ontdekking der bankbiljetten eensklaps op de vlucht. Voordat hij de grens echter kon berei ken, kon hij worden gegrepen. Ze zitten nü achter slot en grendel. EEN NIEUWE LENTE EN EEN NIEUW GELUID. Op het raadhuis van het Limburgsche dorp Horst zijn in den loop der ja ren vele huwelijken gesloten en er zul len er nog talrijke volgen. Het huwelijk, dat er, naar in het voornmen ligt, op 8 Mei a.s, zal worden voltrokken, zal door zijn zeldzaamheid wel de aandacht trekken. Dé 75rjarige Jac. Daniels uit Blerick, die eenige jaren geleden met zijn eerste echtgenoote 't gouden huwe lijksfeest vierde, heeft als weduwnaar de hand gevraagd en verkregen van de 71-jarige Anna Maria Gertruda Kleus- kens uit Horst, weduwe van den in 1934 overleden oudsten inwoner van Horst, den 94-jarigen Hendrik Rambags. DE OOSTERBEEKSCHE KOE GE VANGEN. De bekende „Oosterbeek- sche koe", die eenige maanden geleden aan het openbaar slachthuis der gemeen te R e n k u m wist te ontsnappen en sindsdien in verwilderden toestand in de bosschen van het landgoed „Hoog Oorsprong" nabij Oosterbeek zwierf, is gistermiddag gevangen. De koe liep te grazen tusschen ander vee in een weiland van den landbouwer Schut, welk weiland te midden van de bosschen van „Hoog Oorsprong" is gelegen. Door middel van een touw heeft men het dier, dat zeer schuw was, overmeesterd en vervolgens overgebracht naar den stal van den land bouwer, OUDE VROUW VERLIEST HAAR GEHEELE BEZIT. Gisteravond 'kwam de 73-jarige mej. R. F.f wonende aan den Goudschen weg te Rotterdam in een winkel aan dien weg, om eenige boodschappen te doen. Zij legde haar handtaschje op de toonbank, maar vergat het, toen zij den winkel verliet, mede te nemen. Toen zij even later dit verzuim merkte, keer de zij terug naar den winkel waar zij tot de ontdekking kwam, dat het tasch- je was verdwenen. Het bevatte een be drag van f 1700, besaande uit tien bank biljetten van honderd gulden en zeven tig van tien gulden. Dit geld had mej. F. bestemd om zich in te koopen in een ge sticht. Voor terugbezorging van het geld is een belooning uitgeloofd. Dén Haag: 1 doode. Vrijdagmiddag is op de Dierensche- Iaan te Den Haag, de agent van poli tie A. d. V., vermoedelijk door eigen on oplettendheid, door een tramwagen aangereden en op slag gedood. APRJL WAS VEEL TE KOUD. Voorloopig overzicht van het weer in de maand April, medegedeeld door het Kon. Ned. Met Inst. te De Bilt: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 *4 graac beneden normaal. In de eerste decade was de temperatuur normaal, in de twee de en derde resp. 2^ en 2 graden be neden normaal. Van 3 April af was de ochtendtempe ratuur slechts één dag boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen voo.-< op den 2en en 13en respectievelijk 5 Y> graad boven en graad beneden nor-' maal. De gemiddelde maximumtempera-! tuur was 2 Y> graad beneden normaal, 't gemiddelde minimum 1 graad bereden normaal. Het aantal dagen met een minimumtemperatuur beneden het vries punt bedroeg te De Bilt 7 teg'en 4 nor maal. De neerslag was in Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant normaal tot 20 procent beneden nor maal. In den Achterhoek van Gelder land en het Zuiden van Overijsel ruim 100 pet. boven normaal, en in Zuid- Limburg ongeveer 80 procent boven normaal. In het overige deel .van het land 10 tot 50 procent boven normaal. Te De Bilt werden 131 uren zonne schijn waargenomen tegen 156 normaal Ir- A. L. Bijl f Donderdag is ir. R. L. Bijl oud-difec- teur van 's Rijks werf te Willemsoord, op 54-jarigen leeftijd overleden. Ir. Bijl kwam op 1 Juli 1911 bij. de marine als ingenieur. Hij werd tot hoofd ingenieur benoemd per 1 Juni 1929 en in Augustus 1929 werd hij belast, met het directeurschap van 's Rijks werven en benoemd tot directeur van de rijkswerf te Willemsoord. DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te Middelburg stonden heden de volgen de aantallen werkzoekenden ingeschre ven: geheel werkloos: 850 mannen en 12 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 49 mannen en 4 vrouwen; niet werkloos: 5 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 929, bij gekomen 44, afgegaan 52, over 921. Eenige dagen geleden heeft de heer L. de Visser, communistisch lid van de Tweede Kamer, zich tot den minister van sociale zaken gewend in verband met de z.g. wilde staking, welke bij de rijkswerkverschaffing in de Wieringer- meer is uitgebroken. De heer De Visser verzocht den minister aan de wenschen van de stakers te voldoen en tevens ge protesteerd tegen de maatregelen, wel ke de minister had getroffen. Naar wij thans vernemen, heeft de minister van sociale zaken den heer De Visser geantwoord, dat hem is geble ken, dat dit Kamerlid heeft nagelaten den tewerkgestelden duidelijk te ma ken dat het begrip „staken" bij de werkverschaffing iets is, dat in strijd is met het gezond verstand, omdat de over heid geen belang heeft bij de voortzet ting van de werkverschaffing. Voorts heeft de minister den heer De Visser er op gewezen,, dat wanneer tewerkge stelde georganiseerde arbeiders van oor deel zijn, dat bepaalde regelingen wel licht op enkele punten wijziging behoe ven, zij hiervan aan de overheid mede deeling kunnen doen op een wijze, die in overeenstemming is met datgene, wat ordelievende arbeiders wenschen, n.l. behandeling door bemiddeling van ge meentebestuur ol vakcentrales. Deze vakcentrales toch werkeft, voor wat de werkloozenzorg betreft: geregeld met 't departement van sociale zaken samen. Wanneer tewerkgestelden echter, ge lijk in de Wieringermeer het geval is, tot een z.g. wilde staking overgaan, dan ligt het vpor de hand, dat de overheid daartegenover slechts de strengste maat regelen kan nemen, gelijk thans ook is geschied. Deze gedragslijn zal ook on verzwakt in de toekomst worden voort gezet. Ten slotte schrijft de minister nog, dat wanneer de heer De Visser 't waar achtig belang van de werkloozen wil dienen, hij hen dan openlijk duidelijk moet maken, dat hij het optreden van de leiders bij die wilde staking afkeurt en dat hij den werkloozen in overweging geeft de overheid mede te deelen, dat zij hun handelwijze in hooge mate betreu ren en verzoeken, op de bestaande voor waarden weer aan het werk te mogen gaan. F ai llissementen Het faillissement van J. Wagenaar, landbouwer te Ter Hole, ge meente Hontenisse, curator mr. R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst, is geëindigd, wegens de verbindend gewor den eenige uitdeelingslijst met een uit- keering van 14,589 pet. aan de concur rente schuldeischera EEN AFSCHEID. In de jaarvergadering van de Athle- tiek Vereeniging „Marathon" heeft de voozitter, de heer D. W. Toussaint, wegens a.s. vertrek, afscheid genomen. Hem is met woorden, die getuigde van groote dankbaarheid voor alles wat hij voor de vereeniging deed, een leg penning aangeboden. TENNIS. Nederland leidt met 20 Op den eersten dag van den Davisbe- kerwedstrijd MonacoNederland heb ben onze landgenooten beide enkelspe len gewonnen. Hughhan sloeg Landau met 63, 57, 62, 61 en Timmer sloeg Gallepe met 63, 6-2, 61. De stand is dus 20 voor Nederland. Za terdag wordt 't dubbelspel gespeeld. De kans dat Nederland in de tweede ronde (tegen Frankrijk) komt is nu zeer groot Bij Kon. besluit van 1 Mei 1936 is met ingang van den eersten Mei 1936 bevorderd tot kapitein ter zee, de kapi tein-luitenants ter zee A. C. Wakerlin vroeger te Middelburg' woonachtig en A. C, van der Sande Lacoste, toekomstig commandant van de kruiser „De Ruy ter". De behandeling van den Clivia na den bloei. Uitgezonderd een enkele laatkomer zijn de Clivia's voor dit jaar weer uit gebloeid Nu is het een zeer geschikte tijd om tal van kamerplanten, en ook Clivia's te verpotten. Vaak ontstaan aan den voet der planten zijscheuten die tot jonge planten worden.. Zoodra deze twee of drie behoorlijke bladeren heb ben kunnen ze afzonderlijk in een klein potje worden geplaatst.Dit doen we dan tegelijk met het verpotten. We ne men daarvoor de plant uit den pot, schudden de aarde er geheel uit, waar na we de jonge plant met de aan den voet aanwezige wortels van de moeder plant ;afsnijden. Van zeer oude planten met veel, deels reeds verdroogde wor tels, kunnen we gerust een deel weg snijden wanneer we de bovenste jonge wortelkransen maar sparen. De te ge bruiken bloempot moet vooral niet te groot zijn. Er moet een juiste verhou ding zijn tusschen de grootte van de olant en van den pot. Ook groeien de planten het beste wanneer de wortels tegen de buitenwand van den pot liggen. Als de wortels van een Clivia deels bo ven de aarde komen is dit geen reden om de plant 'n grooteren pot te geven, daar dit bij deze planten een heel ge woon verschijnsel is. Wanneer we voor iet verpotten 'n ouden pot gebruiken, wordt deze eerst goed schoon gemaakt en als de pot droog is, eenigen tijd on der water geplaatst. Ook houden we ,alle bloempotten voortdurend goed schoon. Ze zijn met het oog op de be- icefte der planten poreus en door ze rein te houden blijven ze dit. Terwille van een goede afwatering zijn in den lodem van den bloempot een of meer gaten. Hierop leggen we een potscherf met de bollen kant naar boven, zoodat het gat open blijft. Voor Clivia's ge bruiken wé een tamelijk zwaar grond- mengsel bv. een deel 'kleigraszoden,aar de, een deel bladaarde, vermengd met oude drógen koentest en een weinig' scherp zand. We potten vooral stevig op maar zorgen dat de plant niet te diep komt te staan. Men moet een Clivia gedurende de zomermaanden niet te veel in de volle zon plaatsen. Voor een raam aan de noord-noord-oost- of noord westzijde is een goede plaats. We geven regelmatig water opdat de aarde vochtig blijft. Het is goed om de bladeren een maal per week met een vochtige spons stofvrij te maken. Planten, waarvoor ver potten niet noodig was, geven we van nu aan om de 2 a 3 weken een weinig mest in den vorm van pokon of sterk verdunden koemest. Bezitters van een tuin kunnen de Clivia ook gedurende den zomer op een half beschaduwd plekje in den tuin plaatsen. BURGER LUCHTBESCHERMINGS- VRAGEN. Onder het hoofd „De groote luchtbe schermingsoefening in Zeeland" las ik in Uw blad van 30 April o.m.: „Er is thans veel belangstelling te constateeren, al zijn er nog altijd, die de zaak met een schouderophalen voorbijgaan." Tot die „er, die er nog altijd zijn" behoor ook ik. Evenwel behoor ik tot de menschen, die graag overtuigd willen worden, maar dan door feiten. En daarom ver zoek ik U beleefd mij, zoo mogelijk, voorlichting te willen verstrekken. Te dien einde heb ik de eer U hierbij eeni ge vragen te. doen toekomen: De zoogenaamde luchtbeschermings oefeningen hebben tot nu toe plaats ge had met de nieuwe maan. Uiteraard is dan van uit de lucht weinig duidelijk het aardoppervlak te zien en is natuurlijk het dooven van lichten, eventueel het afschermen ervan een belemmering bi; het vinden van bepaalde gebouwen als gemeentehuizen, gasfabrieken, transfor matorhuisjes, kerken, scholen e.d. Maar niet meer dan een belemmering, want zoeklichten en lichtkogels moeten bij den vijand toch bekend worden veron dersteld (H Wat denkt U echter van een vlieger aanval op een open stad? En die bv. bij maanlicht? Is het Uw meening, dat de verschillende tractaten bij een oorlog zullen worden geschonden, ook indien de schender weet, dat zijn eigen steden aan een dergelijke moord en brandpar- tij blootstaan? Zoudt U denken, dat bij maanlicht (volle maan eerste en laatste kwartier verduistering van lichten een „maatre gel" is die effect sorteert? Ongetwijfeld, baat het niet, het schaadt ook niet! (2) Het spijt mij wezenlijk, maar ik moet weer mijn schouders ophalen. Is het waar, dat brandbommen van het nieuwste type, gevuld zijn met witte phosphor, zwavelkoolstof en bv. petro leum en dat door toevoeging vati een mengsel van magnesium met ijzeroxyde de fosforvlam een temperatuur kan be- rèikfen' van circa 3000 graden (3) Is het juist dat zoon bom slechts een gewicht heeft van 1 kg, zoodat één be trekkelijk klein vliegtuig er gemakkelijk, laat ons zeggen 400 mee kan nemen? Indien van die 400 kleine kereltjes slechts 30 brand veroorzaken en van de 30 branden er 20 direct kunnen worden gebluscht, is het dan Uw meening, dat de bestaande bluschmiddelen en man schappen toereikend zullen zijn om de >randen te stuiten, zoodat niet de halve 6tad een brandfakkel zal worden? En zoo ja, hoe indien 12 van zulke vliegtui gen ons de zegeningen van de bescha ving komen brengen (5) En hoe wordt de toestand, wanneer door vliegtuigen de watertoevoer is af gesneden, bv. doordat brisantgranaten de verschillende verbindingen of wel de ïoofdleiding vernietigd hebben? Op wel ke wijze denkt de brandweer dan aan water te komen (5) En wanneer dat .door een gelukkig toeval niet zou zijn gebeurd, hoe denkt men zich de bevolking te vrijwaren voor de verschillende soorten gas (6) Wat denkt U van personen, die na dat zij in ëen gasvrije kelder zijn ge gaan, bemerken (doör de: zich ontwikke lende hitte) dat de woning die zich bo ven hen bevindt, in brand staat? En bij een poging tot het verlaten bemerken dat hun de weg naar buiten is versperd door bv. instorting, brandend hout als deuren, neergestorte plafonds, balken e.d. (7) Hoe denkt U zich de gassen uit de woningen te houden, zoodanig, dat zij weer bewoonbaar zijn, nadat de vlieger aanval voorbij is? D.w.z. de woningen, die alsdan nog niet verbrand zijn? Hoe komt men dan aan stroom, gas water? Wie verzorgt een aldus geteisterde stad van levensmiddelen en andere levens- benoodigdheden (7) Het zal mij heusch aangenaam zijn, indien U al deze vragen zoodanig zult willen beantwoorden/dat mijn schouder ophalen in het vervolg achterwege zal blijven. Goes, Oostsingel 76. J. v. d. GraafL (De geachte inzender maakt het ons niet gemakkelijk, en vermoedelijk zul len wij de vragen wel niet zoozeer naar zijn zin kunnen beantwoorden, dat hij z'n schouders niet meer ophaalt. Of dit hem zal beletten, wanneer wat Gode ver hoede 't eens bittere ernst zal wor den, ook de zeer relatieve veiligheid van een .keldergewelf te verkiezen bo ven een schouderophalend afw.achten van wat er komen moge zij hemzelf ter overdenking gelaten. Wat nu de vragen betreft, het volgen de (J) De bedoeling is door algeheele verduistering de grondoriëntatie dusda nig te bemoeilijken, dat de bommenwer- pendé vliegtuigen hun navigatie- zeke rheid< verliezen. Daardoor wordt de mogelijkheid van het doeltref fend gebruik van parachutefakkels zeer aanzienlijk verminderd; zoeklichten van een capaciteit als tot het hier gestelde cloel noodzakelijk worden op vliegtuigen bij ons weten nog niet medegevoerd. (2) Zonder twijfel zullen volle maan en wolkenloosheid het gevaar voor den vijand aanzienlijk vergrooten, zoo voor ons.... als voor hem. Of men zich aan tractaten zal houden, weet niemand; ons dunkt van niet. Wie een maal de grootst denkbare zonde van het ontketenen eens oorlogs begaat, zal zich vermoedelijk om de kleinere zonde van het verbreken eens tractaats weinig kopzorgen maken. (3) Zoo ongeveer wel, wij onderstel len, dat inzender twee soorten brand bommen in een adem noemt, nl„, de fosforbrandbom en de, uit een kern van magnesium met ijzeroxyde en een om hulsel van electron bestaande, thermiet- bommen. Ja. (5) Deze gevaren zijn in derdaad heel groot, en ze dienen werke lijk niet onderschat te worden! Het is o i. zeer wel mogelijk, dat een aanval met zulke brandbommen, ondanks de meest perfekte zelfbeschermings- en overheidsbr,andweerorganisatie, in een stad zooveel en zoo groote branden sticht, dat brandweer en burgers er niet tegen opgewassen zullen blijken te zijn. Maar: dit kan men tevoren niet weten! Het is nl. ook mogelrk, dat een perfecte organisatie de zaak wel onder de knie blijkt te kunnen houden. En als dan eens, tengpvolge van al te veel schouderopha len. mocht blijken, dat een goede orga nisatie den boel wél aangekund zou hebben, maar dat een gebrekkige organisatie 't geval n i et aan kin, en dat de stad dus dank zij dat overma tig schouderophalen platbrandt.zou den de schouderophalers (als zij het er dan nog levend af brengen), dan niet wenschen, dat ze wat minder schouder- geschokt en wat meer meegeholpen hadden? En, mocht dit waarschijnlijk lij ken, is het dan niet beter reeds tevoren de schouders er ónder te zetten, in plaats van ze op te halen? (0) Het antwoord op deze vraag wordt op luchtbeschermingsavonden gegeven. Als inzender nog geen lid zijner plaatse lijke vereeniging is (die hebben we toch al in Goes?) dan geve hij zich onverwijld op! (7) Deze vragen kunnen wij alleen be antwoorden met: een oorlog is geen sportfeest. hetwelk men zoo goed moge lijk met het oog op alle redelijkerwijs te verwachten gebeurlijkheden organi- seeren kan! Een oorlog, en vooral een komende niets-ontziende oorlog,

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 3