HANDEL EN NIJVERHEID. SUR6ERUJKE STAND. ZEEUWSSH-VLAANDEREN W.D. POLDER WALCHEREN. ACERBA. Jl baar lager onderwijs, werd gewijzigd in dien zin, dat de toelating van nieuwe leerlingen voortaan zal plaats hebben op 1 April inplaats van op 1 Mei. Met 5 tegen 2 stemmen is vastgesteld een verordening, bevattende regelen betref fende afstand van grond door bouw- exploitanten aan de gemeente voor openbare verkeerswegen en de bijdra gen van bouwexploitanten in door de gemeente te maken kosten voor bestra ting, rioleering enz. Alle leden waren echter van gevoelen, dat een dergelijke verordening voor een kleine plattelands gemeente geen zin heeft. Besloten werd, om wederom vrijstel ling te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in de lichame lijke oefening op de openbare lagere school. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad om voor 1936 geen bedrag be schikbaar te stellen voor kleeding, dek king en schoeisel voor werkloozen, om dat er van de over 1935 beschikbare som nog een behoorlijk gedeelte over is. Op voorstel van den voorzitter werd aan een inwoner, die moet aansluiten aan een openbaar riool bij zijn woning een tegemoetkoming in de kosten ver leend. Voor eventueele uitgaven in verband met de aanstaande oefening in de lucht bescherming werd een bedrag van 25 gevoteerd. Op een vraag van den heer De Schip per, antwoordde de v o o r z. dat er aan vankelijk slechts 2 sollicitanten voor on derwijzeres aan de o. 1. school zich had den aangemeld. Nadat de wachtgelders waren aangeschreven, zijn er nog 6 bij gekomen. KRUININGEN. Hedennacht is in het Tehuis voor ouden van dagen de oudste inwoner van Kruiningen de heer C. Maas, in den ouderdom van 94 jaar overleden. De Emmabloem-collecte bracht al hier f 58 op (vorig jaar f 64),. WEMELDINGE. Vrijdag vergaderde de gymnastiekvereniging „Willen is Kunnen" alhier. In verband met de toe name van het ledental werd besloten het bestuur met 2 personen uit te brei den. Na gehouden stemmingen bleek, dat het bestuur thans bestaat uit de vol gende personen: D. P. Pieterse, voorz.; M. Noussen, secretaris; A. van Oosten penningmeester; D. de Schipper, J. v. d. Boomgaard; Joh, Hamelink en A. Paauwe. In het afgeloopen seizoen werd een damesafdeeling opgericht, de animo hiervoor kon echter grooter zijn, daar er tot op heden slechts 8 dames lid zijn. Besloten werd, om dezen zomer enkele malen een uitvoering in de openlucht te geven. Tevens werd besloten om in ver band met de" stijging van het ledenaan tal wat nieuw materiaal te koopen. De leiding der oefeningen berust bij de hee- ren M. B. Schipper te Goes en A. van Oosten alhier. RAAD VAN AARDENBURG. Gebrek aan sollicitanten Er komt een electrische klok op de Kaaipoort, AARDENBURG. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, voltallig. De heer C a t s m a n wenschte wij ziging in de notulen, daar hij deze niet juist achtte voor wat betreft hetgeen in de vorige vergadering door den heer Lippens werd gezegd in verband met de verbouwing v,an het Raadhuis. Ver der betreurde spr. het, dat Ged. Staten het niet de moeite waard geacht heb ben om bij de requestranten (spr. en mevr. v. d, Broecke), die het verzoek tot dat college gericht hebben, om het Raadsbesluit, tot verfraaiing van het Raadhuis en vernieuwing van de m,arkt- bestrating. te vernietigen te informee- ren, welke redenen zijl voor de indiening van hun request hadden. Wel aldus spr. is er bij B. en W, geinformeerd. Aan de .muziekvereeniging werd z. h. st. f 350 subsidie verleend op de oude voorwaarden (o.a. eenige concerten op Zaterdagavond). Een verzoek, van eenige bewoners der Burchtstraat, om aanleg van een bestra ting en trottoir is in handen van B. en W. gesteld, die voornemens zijn aan 't verzoek te voldoen, zoodra ze geschik te oude keien beschikbaar hebben. Op voorstel van B. en. W. werd aan mej. Wage met 16 Mei a.s. eervol ont slag verleend op verzoek als onderwij zeres aan de o.l. school. Overgegaan werd tot de benoeming van een onderwijzeres ter voorziening in de door het a.s. vertrek van mej. W,age te ontstane vacature. Mevr. v, d. Broecke merkte op, dat naar aanleiding van het hoofd der o.l. school er niet veel keuze uit de voordracht is te doen. No. 2 heeft in een andere gemeente kans, en mocht ze hier benoemd worden dan zal ze trachten zoo gauw mogelijk weer weg te komen. No. 3 wenscht liever niet in aanmer king te komen. Zoodat er geen keuze overblijft dan no. 1 der voordracht. De Voorz. zei, dat er moeite ge noeg gedaan is doch dat het niet gelukt is, voldoende sollicitanten te krijgen. Met alg. st. werd benoemd mej. Th A. H. Crassaarts, thans tijdelijk te Af- ferden (L.) Vervolgens kwam aan de orde de vernieuwing of het herstel van het uur werk op de Kaaipoort. Er zijn verschillende aanbiedingen ge daan. De keuze van B. en W. was geval len op een aanbieding van de A. E. G. voor een electrische klok van 230 met wijzerplaten van 80 cm diameter. De te genwoordige zijn 1 m. Nadat door ver schillende sprekers de nadeelen van een electrisch uurwerk (o.a. stil staan als er geen stroom is; geen slagwerk, schitte ring der wijzerborden door het zonlicht, daar ze door glas afgesloten zijn), be licht waren, en de mogelijkheden van repareeren van het oude besproken wa ren, besloot de Raad met de stemmen der heeren Catsman en Lippens tegen, tot het aanschaffen van het vorenge noemd uurwerk. De Raad besloot tot het inrichten van een gymnastieklokaal in de openbare school. De voorz. deed mededeeling van een aanbesteding voor het bouwen van een brandvrije bergplaats voor het archief. Het werk werd gegund aan de Gebr. de Wispelaere voor 460. Inclusief een kluisdeur kost het totale werk nog geen 700. Op verzoek van den heer Catsman zullen de stukken voor den Raad vooraf aan de leden gedurende 24 uur ter in zage worden bezorgd door den gemeen tebode. De heer Catsman vroeg of B. en W. het niet gewenscht achtten, om ter bevordering der Nederlandsche in dustrie, om de rioleering uitsluitend te laten geschieden met Nederl. materiaal. De voo r z. zegde dat hij aan plaatse lijke metselaars de levering heeft opge dragen, doch dat hij niet weet waar die ze vandaan halen. B, en W. zullen ech ter ter zake diligent blijven. De heer Catsman vroeg verder inlichtingen omtrent een weigering tot het maken van een dam aan den heer Van Rie en of het waar is, dat B. en W. Van R. de kosten voor den landme ter, die op order van B. en W. opmetin gen heeft verricht, willen laten betalen tot het volle bedrag. De heer Van Rie heeft een dam gelegd, voor de toestem ming er was, en nu heeft het allen schijn of B. en W. in dezen aan v. R. als straf die kosten willen opleggen. Hoe vaak, aldus de heer Catsman komt het niet voor dat er aan B. en W. vergunning voor bouwen wordt gevraagd, en dat het gebouw er dan reeds bijna staat, als net stuk bij B,. en W. komt. Spr. vond daarin ook geen bezwaar. Ook in het onderhavige geval is zulks geschied. Met 5* tegen 2 stemmen der wethouders besloot de Raad toestemming te ver- leenen voor het maken van dien dam zonder betaling der door B. en W. op gelegde kosten. De heer Lippens maakte aanmer king op de onvoldoende oproep aan de brandweerlieden, in geval van brand. Het luiden der klok hoort niet iedereen en daarmede gaat te veel tijd verloren. Na lange bespreking besloot de Raad dat B. en W. een onderzoek naar een andere mogelijkheid zullen doen, en dan met een voorstel zullen komen. Mevr. v. d. Broecke wees er ten slotte op, dat de gemeentebode sedert 1 Sept. '35 nog geen salaris ontving evenmin de gemeente arbeider over het le kwartaal '36 voor 't aanmaken van de centrale verwarming in de school. De v o o r z. kende de oorzaak van dit verzuim niet. Handelsregister, Aan de in Ned. Handelsberichten op genomen wekelijkschhe openbaarma kingen i,z. 't Handelsregister, betreffen de Zeeland, ontleenen wij het volgende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Nieuwe inschr ij vingen: J, Ermerins Jr., Algemeen Assuran tiekantoor, Hoedekenskerke, Kerkstr. A 7. Firma Gebr. Marinusse Co., Koude- kerke, Vlissingsche straat A 104, handel in rijwielen, ijzerwaren, electr. en ra dio-artikelen en het herstellen en den aanleg van een en ander. Venn.: K. Ma rinusse Mzn., L. Boone en A. Marinusse Mzn. W ij z i g i n g e n: N.V. H. van Andei's Tabaksindustrie, Lange Delft H 10 Ontslag aan beh.: A. M. van Dort. Filiaal Middelburg opge heven. J. Leijnse, Lange Giststraat F 175, slager. Ontslag aan bedrijfsleider: P. G Baas. Nieuwe id. J. H. Nelisse. W. Minderhoud, Beddewijkstraat K 134, café. Overleden eigenaar: W. Min derhoud. Handelsnaam gewijzigd in: J. C. Minderhoud. Nieuwe eigenaar: J. C, Minderhoud. Gevolmachtigde: J. Dinge- manse. N.V. Wandelhoofd Vlissingen, Vlissin- gen. Boul. Bankert 44, exploitatie wan delhoofd en restaurant. Uitgetr.f dir N.V. Associatie voor Beheer- en Trust zaken, Amsterdam. Nieuwe directeur J. Götzen, Vlissingen. Nieuwe comm.: C. A. van Woelderen, Vlissingen. N.V. Weegbrug „De EendrachtWis- senkerke (Kamperland), exploitatie van weegbruggen. Uitgetr. voorz.: A. C. van Nieuwenhuizen. Uitgetr. secr.-penning- meester.: A, C. Schippers. Uitgetr. comm.: J. J. P. Flikweert. Nieuwe secr.- penningm.: J. Leendertse. Nieuwe comm:. A. Balkenende. Nieuwe comm.: P. D. Remijnse. Zaterdagmorgen had zooals reeds in het kort gemeld in het Polderhuis in de Abdij te Middelburg de gewone voorjaarsvergadering plaats van 't be stuur van den Polder Walcheren, onder voorzitterschap van mr. LI. F. Lants- heer. Afwezig waren de heeren Van Woel deren, Franse en Bosselaar, allen met kennisgeving. Na onderzoek van den geloofsbrief van den nieuw benoemden Commissa ris, voor het gebouwd, den heer J. Osté, werd tot zijn toelating besloten. Hierna werd de heer Osté door den griffier binnengeleid en legde hij in handen van den voorzitter den voor geschreven eed af. De voorzitter wenschte hem geluk en hoopte dat hij in het belang van den Polder zal werkzaam zijn. De voorzitter herdacht ook, wat de heer Groosman, die na 10 jaar zijn ont slag' nam, in dien tijd voor den Polder heeft verricht en hoopte dat deze nog lang van buitenaf de werkzaamheden van den polder zal volgen. Het jaarverslag In verband met het overgelegde jaar- verslag vroege de heer Jeronimus of er niet te lang gewacht wordt met afdoende herstelling van de zeewermg aan de Zuidwatering Ware het niet be ter daarvoor eventueel noodige leenin gen eerder te sluiten? De voorzitter zeide, dat de pei lingen dit jaar eerst laat konden plaats hebben en daarom is er nu nog geen voorstel. Het is dan ook niet te zeggen welke werken er zullen moeten worden uitgevoerd. De heer Jeronimus had reeds eer der een voorstel verwacht. De voorz. zeide, dat er g'een sprake is ten deze van een commissie.. Verhooging dijkgeschot voor den aanleg van nieuwe w©gen> Het dag. bestuur stelde voor de kos ten van nieuwe wegen en verbetering van bestaande, in het vervolg te beta len uit de gewone middelen van den pol der en Ged. Staten te verzoeken het bijzonder reglement op het bestuur van den Polder Walcheren zoo te wijzigen, dat ook de aanleg van nieuwe en ver betering van bestaande wegen tot bui tengewone werken wordt gerekend en dus zoowel het gebouwd als het onge bouwd er aan zal moeten mede betalen. De heer Jeeronimujs zeide, dat het niet zijn gewoonte is steeds terug' te komen op eenmaal genomen beslui ten. Maar nu wilde hij er toch eens aan herinneren, dat in 1924 of 1925 beslo ten is het gebouwd de helft van buiten gewone uitgaven te doen betalen. Dit geschiedde zonder dat het gebouwd nog medezeggenschap had. Maar toen de den zijn vertegenwoordigers hun intre de in het polderbestuur en die hebben nu medezeggensschap, Nu heeft men volgens spr. een symptoon van agrari sche overheersching op andere groepen. Het ongebouwd wil er van halen, wat er van te halen is Men zal dit dan ook tot de hoogste instantie uitzoeken, want spr. ziet er de eerste stap in, die door vele andere zal worden gevolgd. Spr. gaf gaarne toe dat de wegen van aard veranderd zijn, sinds zij voornamelijk dienden om de producten van het plat teland naar de stad en de levensbehoef ten in de andere richting te kunnen brengen. Maar zij, die nu ook veel van de wegen gebruik maken betalen daar voor reeds auto- en rijwiel belasting en nu zouden zij nog eens in anderen vorm belast worden. Dit is toch in strijd met de billijkheid. De gemeente Middelburg burg alleen betaalt toch jaarlijksch f 1550 in verband met den tolafkoop Men be handelt de beide groepen van aangesla- genen niet gelijkelijk als men 22 cent legt op het dijkgeschot voor het onge bouwd en 13 cent op dat voor het ge bouwd. Spr. ried de vergadering aan het voorstel niet aan te nemen, al verwacht te hij niet, dat de vergadering zijn raad zal volgen. Spr. waarschuwde tegen het volgen van de Breede Watering Bewes ten Ierseke, dat mocht ook niet hooger gaan dan f 1,50 en hier is het reeds f 1,70. Nu is het wel f 1,90 geweest maar als men eens voor twee groote werken zou komen te staan, dan .zou een groote stij ging van het geschot niet uitblijven. De heer Wisse zeide niet zoo be spraakt te zijn als de heer Jeronimus, maar hij zou art 122 zoo willen wijzigen, dat het gebouwd van alles de helft zou betalen. Dit is toch een algemeen be lang. De heer K r ij g e r vroeg of het niet nogelijk is een lemiet te stellen voor 't geschot van het gebouwd. De voorz. wees er op, dat als men het geschot voor het ongebouwd ook beschouwt in verband met de belast bare opbrengst, de aanslag wel 20 maal zoo groot is als die op het gebouwd. Een vergelijking met de Breede Watering gaat niet op. Men beoordeelt iederen polder op zichzelf. Er kunnen hier speciale toe standen zijn, die wellicht weer anders zijn dan te Goes. Dat men daar tot 15 mag gaan, is nog geen bewijs, dat 19 hier te veel is. De beschouwingen, die de heer Jeronimus er aan had toege voegd over andere belastingen, behoo- ren in de Tweede Kamer thuis. Hier heeft men alleen rekening te houden met de feiten. Het onderhoud der we gen blijft voor 25 voor den polder en nu is het maar de vraag of het onder- gebouwd dit alleen moet betalen of bei de categoriën ieder de helft. Het tollen- fonds is toch voor een groot deel ook door de stedelingen bijeen gebracht en spr. meent, dat iemand, die de heer Je ronimus goed kende, vroeger gaarne tol betaalde om een ritje door het eiland te kunnen maken. Het gebouwd mag dank baar wezen, dat het 10 jaar met rust is gelaten. Er zijn zeer zeker termen aanwezig, dat het ook iets bijdraagt. Tegen den heer Wisse zeide spr. dat hij den boel niet onderste boven moet gooien. Het is ook wel door het dag. be stuur besproken, maar ongewenscht ge bleken. Tegen den heer Krijger zeide spr. dat het stellen van een lemiet on mogelijk moet worden geacht en dat het vinden van een maatstaf voor de aan slagen reeds zoo moeilijk is gebleken, wat zou men moeten doen als er een le miet kwam en er was plotseling groote stormschade? De heer Hoegen van Hoo- gelande zeide maar bescheiden te hebben gewacht, omdat hij nog' zoo kort in dit college zitting heeft. Het gaat echter om de belangen van den ge- heelen polder, die men bij het afleggen van den eed heeft verklaard te zullen behartigen. En na dat dit het jongste lid weer plechtig heeft beloofd, krijgt men direct het uitstippelen Van een scheidingslijn, tusschen twee partijen. Spr. vroeg of dat nu wel te rijmen is. Spr. kan neutraal zijn omdat hij met beide categoriën te maken geeft. Hij meende echter dat er een onrecht goed te maken is door het doen medebetalen van het gebouwd en nu hoort hij precies het tegenover gestelde van hetgeen hij verwacht had. Spr. weet uit verschil lende bestuursfuncties, dat zij, die van den weg gebruik maken, volledig erken nen, ook belang te hebben bij goede wegen en niet minder dan de eigenaars van het ongebouwd. Goede verkeers wegen zijn van groot belang voor Vlis singen en Middelburg. Spr. heeft geen steekhoudende argumenten tegen het voorstel gehoord en acht al dit gepraat maar tijdverlies. Men moet in deze de billijkheid betrachten. Spr. beluisterde evenals de voorzitter bij den eersten spreker een dreigement met hoogëre instanties, al wil hij aannemen, dat het niet als een dreigement is bedoeld. Maar het klonk toch onaangenaam en het zal in sprekers houding geen veran dering brengen. Spr. hoopte ten slotte, dat de eerste spreker niet namens zijn fractie, maar alleen voor zich zelf sprak. De heer Jeronimus zeide den Hoegen nog meer tijdverlies te zullen moeten bezorgen. Hij heeft niets onaan genaams willen zeggen, maar de zaak juist willen stellen. Spr. is daartegen on aangenaam getroffen door de woorden over den eed. Er is hier geen sprake van een polderbelang, maar de wegen moe ten verbeterd worden. (De voorzitter zegt dat moeten niet juist is). Zeker heeft ook het gebouwd belang bij het best mogelijk onderhouden van de we gen, maar spn herhaalt, dat het daar reeds in voldende -mate aan mede be- taalt. Als de heer Wisse wil, dat het gebouwd overal aan mede betaalt, dan zegt spr. dat er een rechtstreeks en een indirect belang is. Economische belan gen staan altijd op het spel bijv. bij ca lamiteit. „Wie het water deert, wie het water keert" zegt een oud Hollandsch spreekwoord. De Voorzitter zeide, dat het on juist is aft men denkt, dat het gebouw ook aan het onderhoud zal mede beta len. Al is spr. het met den heer Hoegen eens, toch ligt het niet op zijn weg steeds op den afgelegden eed te wijzen. De heer v. d. Harst zeide, dat men tfeheel vergeet, dat de eigenaars van t gebouwd te Middelburg 4 pet. en te Vlissingen zelfs 6 pet. straatbelasting bz- taalt. Dit is een verkapte gemeentelijke grondbelsting en wordt besteed voor straten, waarvan de eigenaars van het ongebouwd toch ook zonder betalen ge bruik van maken. De Voorzitter merkte op, dat men dan aan de andere zijde o.a. op de baatbelasting kan wijzen. Dat de straat belasting duur is, is niet een zaak van den Polder. De heer v. d. Harst zeide, dat dé baatbelasting alleen geldt voor aange- landen van binnenwegen. Spr. meende dat men goed moet rekening houden met hetgeen reeds op 't gebouwd drukt. De V oorzitter zeide maar dan toch ook met hetgeen drukt op het on gebouwd. De heer Simonse wees er op, dat de plattelandsgemeenten toch ook moe ten zorgen voor de. hoofdwegen door hun gemeenten. De heer Wisse heeft niet de bedoe ling gehad om iets omver te werpen, maar wilde niet de eene groep bevoor- deelen boven een andere. De heer Hoegen van Hooge- lande zeide nogmaals geen enkel ar gument te hebben gehoord om tegen te stemmen. Als men er alles bijhaalt, waarom dan ook niet de hypotheek-ren te. De huizen hebben toch ook belang bij een goede waterkeering. Als men vroeger niet betaalde, zou het goed zijn nu dubbel te betalen. Als men ergens komt waar de tafel gedekt staat en men zegt zelf nog niets te hebben gehad, dan luidt het antwoord: „Zit aan en doe je beste". De Voorzitter zeide nog, dat er behalve het ongebouwd en het gebouwd in de steden nog een derde categorie is, n.l. het gebouwd ten plattelande. De heer Van Andel wees tegen over de straatbelasting op het onge bouwd dat nog menigmaal betaalt voor verharding van bepaalde wegen. De heer Koster heeft het voorstel met groote ingenomenheid ontvangen en begrijpt niets van het verzet er tegen. Het voorstel wordt aangenomen met 20 tegen 6 stemmen, die van de zes com missarissen voor het gebouwd, de hee ren Jeronimus, v. d. Harst, Goethals, Van Loo, Krijger en Osté. Overige voorstellen. Nadat den heer Jeronimus was toegezegd, dat een adres van den Bond van technische ambtenaren nog eens na der onder het oog zal worden gezien, werd het voorstel tot wijziging van het ambtenaren-reglement goedgekeurd. Dit z. h. s. en dit geschiedde met al de an dere voorstellen, n.l. tot het verleenen van een bijdrage voor verharding van den Westhoekweg enz. te Ritthem; pacht- vermindering voor A. de Lange te Kou- dekerke; pensionneering van J, Touten- hoogd en het aangaan van kasgeldlee- ning tot ten hoogste 200.000. Begrooting 1936, Bij de verschillende begrootingen voor 1936, juichte de heer Jeronimus het toe, dat men steeds meer tot cyclostilee- ren over gaat. Hij vindt het jammer, dat men dit ook niet met het jaarver slag doet. De voorzitter wees er op, dat dit met het vele staatwerk vrij moei lijk zou zijn, Den heer Portheine werd o.a. geantwoord, dat eene leening van 1932 ad 5 pet, eerst in 1937 voor convertie in aanmerking komt. De begrootingen werden allen z. h. st. goedgekeurd. Lid iinancieele commissie. In plaats van den heer Groosman, werd de heer Goethals benoemd tot lid der financieele commissie. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. Ierseke, Van 1825 April. Ondertrouwd: A. Hengstdijk 21 j. jm. en W. P. Wisse 24 j. jd. Getrouwd: W. L Harthoorn 22 j. jm. en M. Bom 22 j. jd. Bevallen: J, Slabbekoorn, geb, Nieu- wenhuise d., A van der Jagt geb. Zuid- weg z, (I.C.) Wemeldinge, Van 1623 April. Overleden: A. op 't Hof 74 j. wedn. A. Bustraan. Ondertrouwd: M. Westdorpe 23 j. jm. en J. de Rijke 25 j jd. (LC.) GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Aan het Bureau van Politie: Heeren rijwiel, huissleutel, hamer en closetbor stel. Bij particulieren: Belastingmerk, A. Kerkhove, Brig- damme 144. Metalen meter, Jo Vis ser, Heerenstraat H 145. Zakmes, Cor Vader, Rozenstraat W 247. Muts, K. Wolf, Wal B 76. Heerenport. met inh., Leijnse, Vlissingsche straat I 175. Kin- derport. met inh., P. Jongepier, Neder- straat O 202. Pakjes met inh., Deïst, Teerpakhuizenstraat P 32. Lipssleutel, Postkantoor (Postzegelloket). Cein tuur van mantel, J. den Boer, Lombard straat C 69. Twee sleuteltjes aan ring, J. Schotel, Molenberg K 86. Belas tingmerk, Jo van Meer, Dwarsstraat O 205. Wandelstok, Bakkerij Blok, L. Delft. Papier inh. kamferblokjes Ga- briëlse, Vlasmarkt L 25. Broche, A. S. Roth, Noordweg B 53z. Rozen krans, J. v, d. Berge, Hendrikstraat W 69. Riem van bagagedrager, R. van Hercules, Vliss. straat K 48. Foto album, Jongepier, K. Heerengracht M 275. Schroevendraaier, Joziasse, Ko ningstraat E 2. Belastingmerk, Leijn se, Noordsingel R 55. Tabaksdoos, De Rijke, Gravenstraat I 256. Rozen krans, v. d. Berge, Hendrikstraat W 69. Paar glacé handschoenen en een da mes glacé handschoen, Bioscoop, Markt. Fransch boekje, J. van Langeraad, Segeersingel V 83. Kinderport. met in houd, N. Holthuijzen, Seisweg Q 185. Zakmes, Jo den Hollander, N. Ooster- sche straat N 96. Zadeldekje (rijwiel), Hubregtsen, Werfstraat P 254. Hee renrijwiel, H. Deïst, Teerpakhuizenstraat P 32. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. MIDDELBURG, MA 27 Apr Dl 28 Apr, Fokveekeuring afd. M'burg, Molenwater 10,30 h. Dl 28 Apr, 3e Ab, Toon, Voorstell. Tooneelgr. Het Masker N.V. „Eli zabeth de Vrouw zonder Man"; Schouwburg 20,15 h. GOES. MA 27 Apr, 500ste „Boefje", Rott. Hof- stadtooneel Prins van Or. 20 15 h Dl 28 Apr ïlec. Drukkerij G W den Boer, M'burg

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6