iUITËNlANO. LEGER EN VLOOT, RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKE». MARKTBERICHTEN. DE IES VAN LOCARNO. DUITSCHLAND, ENGELAND FRANKRIJK. AIERDA. Men schrijft oas: Ontegenzeggelijk is het een feit, dat het Locarno-verdrag van werkelijk groote beteekenis is geweest voor het behoud v,an den vrede en wanneer wij hier zeggen, dat het van groote betee- kenis voor den vrede is geweest dan bedoelen wij daar niet mede, dat thans de uit het verdrag voortvloeiende ver plichtingen zijn verdwenen, immers on> danks de eenzijdige opzegging van Duit- sche zijde blijven de verplichtingen, welke de andere partijen tegenover el kaar hebben, onverminderd voortbe staan, doch wij vermeenen, dat tenge volge van de verplichtingen, die Frank rijk op zich heeft genomen naast die van het Locarno-verdrag, dit laatste gevaarlijk werd voor het behoud van den vrede in ons deel van Europa. Vanaf het oog'enblik, waarop Frank rijk op duidelijk uitgesproken wijze toenadering tot Sovjet-Rusland is gaan zoeken, 'heeft men dit in leidende krin gen in België begrepen en hoewel men in België geen mogelijkheid zag om de gevaren, die voortaan aan Loc,arno ver bonden waren te ondervangen, is toch vanaf dat oogenblik de tegenzin tegen het Fransch-Belgisch militaire ,accoord toegenomen en hebben zich ook ver schillende leidende politieke persoon lijkheden bij de actie tegen dat accoord aangesloten. Wanneer men vraagt of de Fransch- Russische overeenkomst in strijd met 't Locarno-verdrag is, dan moet men zich bij het beantwoorden van die vraag niet stellen op juridisch standpunt, m,aar met militaire oogen moet men de mili taire consequenties der beide Verdragen bezien. Op grond van de Fransch-Russische overeenkomst is Frankrijk verplicht Rusland onmiddellijken bijstand te ver- leenen, ook indien de Volkenbondsraad geen aanbeveling geeft of niet tot een stemmige uitspr.iak komt. Dit wil dus zeggen, dat wanneer in den Volkenbondsraad Frankrijk Duitschland ..aanvaller" zou noemen, terwijl alle andere leden Rusland als zoodanig zou den aanduiden en er op die wijze geen eenstemmige uitspraak is, dan is Frank rijk toch nog verplicht tot onmiddellij ken bijstand. Hoewel een dergelijke uitspraak naturlijk heel weinig waar schijnlijk is, bikt hier toch wel uit, dat wanneer het maar eenigszins mogelijk is om den schijn van „aanvaller" op Duitschland te werpen, de Duitschers bij een Duitsch-Russisch conflict zeer ernstig rekening moeten houden met 'n Franschen aanval in den rug. De militaire consequenties van de Fransch-Russische overeenkomst zijn dus, dat bij het uitbreken van een Duitsch-Russisch conflict, Frankrijk on middellijk geheel of gedeeltelijk zal mo- biliseeren, en Duitschland maatregelen moet nemen ter verdediging tegen een mogelijken Franschen aanval in den rüg. Deze maatregelen moeten dan be staan in het samentrekken van troepen aan den Rijn. Maar daardoor zou Duitschland op een voor Duitschland zelf zeer gevaar lijk oogenblik het Locarno-verdrag schenden, terwijl die schending dan bo vendien niet zou kunnen bestaan in het betrekken van „vredesgarnizoenen", doch in het ^bezetten van alarmstellin gen met strijdvaardige troepen, waar door die schending dan ook noodwendig een veel ernstiger karakter zou heb ben dan thans en op grond v.an art. 2 van het Locarno-verdrag aan Frankrijk en België onmiddellijk het recht zou geven, zonder nadere goedkeuring van den Volkenbond of van de gar,anten van het Locarno-verdrag, Duitschland bin nen te rukken. Nu is in België gedurende de laatste maanden zelfs de vrees ontstaan, dat voor België onder bovenvermelde om standigheden geen keuze mogelijk zou zijn, maar dat men tengevolge van het Fransch-Belgische militaire accoord, ot men zou willen of niet, onvermijdelijk meegesleept zou worden in elk militair optreden van Frankrijk tegen Duitsch land. Wanneer men de zaak op deze wijze beziet, dan is wel duidelijk, d;at het Lo carno-verdrag niet langer kon be schouwd worden als bij te dragen tot versterking van den vrede in dit deel van Europa, zooals nog twee jaar gele- c en onze minister v,an buitenlandsche zaken van oordeel was blijkens de Me morie van Antwoord aan de Eerste Ka- bijzonder voor België, dat on&nSlCt Locarno-verdrag ook de onschendbaarheid van de Fr.ansch-Duit- verdr!/nS garandeert, was het Locarno- de motSefifu, ë.®,vaar geworden, omdat 't een Frlnik n.van neutraal blijven in De les A~ Ul,tsoL conflict uitsloot. is, dat kleine Tandenik ^A^ België zijn, angstvalHg^moetn'wfkS om met door het aangLn van verMnte" AonZfZ gr0Ott "mogendheden in den Skèn mnchtspolitiek verzeild te Nederland moet volhard c- beproefde neutraliteitspolitiek, volgens welke het tegenover niemand daranties op zich neemt en ook van niemand sa ranti&s aanvaardt. Maar niet op woorden alleen kan die neutraliteitspolitiek steunen, want de neutraliteitsrechten worden zeker met voeten getreden indien de neutraliteits- plichten niet op duidelijk zichtbare wij ze worden nagekomen. Tengevolge van de ontwikkeling van de moderne techniek, die overrompelin gen te land en in de lucht mogelijk maakt op een schaal als nimmer te vo- 1 ren, brengt onze neutraliteitswil mede, dat wanneer wij niet wenschen, dat an deren ter verzekering der eigen veilig- I held zich voor verdediging inr.chten op I onzen bodem, wij moeten zorgen voor j een paraatheid, die ook op dergelijke overrompelingen is berekend. „MEIN KAMPF" OP PERKAMENT GESCHREVEN ALS VERJAARS GESCHENK AAN HITLER OVERHANDIGD, De „Frankfurter Zeitung" meldt, dat de rijksleider van de ambtenaren, Neef, namens de Duitsche ambtenaren den Führer en Rijkskanselier als verjaarsge schenk diens boek „Mein Kampf" in een bijzonder kostbare uitgave heeft over handigd. Het boek is n.l. in schoonschrift op echt perkament op artistieke wijze uitgevoerd en gebonden in een met me taal beslagen band. HET ENGELSCHE VOLK KRIJGT DEUGDELIJKE GASMASKERS, De „Daily Herald" meldt, dat twee belangrijke feiten zijn bekend geworden aangaande regeeringsmaatregelen ter bestrijding van gasaanvallen. Het mini sterie van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat de door particuliere on dernemingen voor den verkoop te ver vaardigen maskers zullen moeten wor den gecontroleerd. En de afdeeling voor chemisch onderzoek v,an het de partement van landsverdediging heeft besloten, dat er van regeeringswege maskers zullen worden gemaakt. Tot de vervaardiging dezer maskers zal onver wijld worden overgegaan, waarschijnlijk tot een totaal van 30 millioen. Het zal zes a acht weken duren aleer deze mas kers in de winkels verkrijgbaar zullen kunnen zijn. Dan zal het publiek zich dus maskers kunne ,aanschaffen, welke in het vereenigd koninkrijk zijn ver vaardigd. Men gelooft dat de aanschaffingskos- ten 6 a 10 sh zullen bedragen (f 2,20 a f 3,65). Fabrikanten van gasmaskers zullen daartoe officieel gerechtigd moe ten zijn. Op ieder masker zal 6 penny „royalty" worden geheven. De opbrengst dezer rechten zijn voor het ministerie van binnenlandsche zaken, dat er de voor dat departement te maken onkos ten voor controle e.d. van zal financie ren. EEN MERKWAARDIG LUCHTVAARTDINER TE PARIJS. Vliegtuigen brengen op 14 Mei de ingrediënten uit alle deelen van Europa, Een merkwaardig luchtv,aartdiner zal op 14 Mei as. te Parijs plaats vinden ge organiseerd door de Fransche lucht vaartmaatschappij Air France in sa menwerking met het tijdschrift „Le Golf". Aian den maaltijd namelijk zullen de mogelijkheden van het moderne lucht verkeer op sprekende wijze tot uiting komen. Dagelijks vertrekken in den vroegen ochtend uit 23 Europeesche ste den of centra, vliegtuigen van de Air France naar Parijs. Op 14 Mei zal elk van deze vliegtuigen uit het land van vertrek een hoeveelheid dr,anken of de licatessen meenemen, die als gerenom meerde specialiteit van dit land be schouwd kunnen worden. Uit Engeland wordt stout, alle whisky en beef mee genomen; uit Spanje en Portugal o.a. port en sherry; uit Praag de beroemde Prager Schinken; uit Straatsburg de niet minder beroemde paté de foie gras: uit Noorwegen zalm en andere visch- conserven; uit Boedapest tokayer; uit Warschau wodka; uit Sofia kaviaar; uit Griekenland salami, en zoo uit 23 lan den of steden iets anders. Het vlieg tuig van de Air Fr.ance, dat in den och tend van den 14den Mei van Schiphol naar Parijs vertrekt, neemt o.a. 50 kg Hollandsche boter, 10 kg' Hollandsche kaas en een groote hoeveelheid tulpen mee. Al deze delicatessen en dranken zul len voor des middags vier uur in Pa rijs zijn, waar verschillende maitres de cuisine, die eveneens door de Air Fran ce naar Parijs zijn genoodigd en ver voerd, uit deze ingrediënten het feest maal zullen bereiden. Om ook de soiree, die op het banket volgt, een bijzonder karakter te geven, heeft de Air France vooraanstaande ar- tisten uit verschillende landen naar Pa rijs ontboden om het selecte gezelschap van hun kunst te laten genieten. Een dergelijke uitnoodiging heeft ook onze populaire actrice Fien'tje de la M,ar bereikt. Het aantal deelnemers aan den disch is beperkt tot 250 en men verwacht, het meest selecte gezelschap uit Parijs. -Bij Kon. besluit is met ingang van 27 Mei a.s. bij het Kon. Nederl. Indisch leger benoemd tot generaal-majoor bij het wapen der infanterie de kolonel G A T1*en, DE O 16 TE NIEUWEDIEP. Gistermiddag om 'nalf zes is de O 16, de op de werf „De Schelde" te Vlissin- gen voltooide nieuwe onderzeeboot voor de Nederlandsche marine, de ha ven van Nieuwediep binnengeloopen. De O 16, die reeds van 18 Maart af proef tochten bij Vlissingen heeft gehouden vaart nog voor risico van de fabriek met een bemanning, gedeeltelijk, be staande uit burger-, gedeeltelijk uit ma rinepersoneel, onder commando van den luitenant ter zee, eerste klasse C. J. W. van Waning. De komst naar Willemsoord houdt verband met torpedo-oefeningen, welke in de eerstkomende weken zullen worden gehouden. De dienstplichtigen van oudere lichtingen dan 1936, bestemd voor de opleiding tot onderofficier-administra teur bij de infanterie, de wielrijders den motordienst, de motor-, kust- en lucht doelartillerie, de genie, de pontonniers en torpedisten en de bereden artillerie (bereden en onbereden), aan wie uitstel van opkomst in werkelijken dienst is ver leend tot het tijdvak van 1 tot 10 Augs 1936 behooren 1 September a.s. bij de school voor d'enstplichtige onder officieren-administrateur te Middelburg voor eerste oefening op te komen. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: verkeersovertreding: P. v. D., Nieuw en St. Joosland f 0,50 b. s. 1 dh.; A. M. K„ R. T. beiden Vlissingen; K. M. Ar- nemuiden: H. G. N„ Wijk aan Zee en Duin; J. H. Middelburg: allen f 1 b. s 1 dh.; J, P. M, Rilland-Bath f 1 b. s. 1 week tuchtschool; G. W. Wemeldinge; A. J. N., Halsteren; J. L. Zoutelande; J. v. N. Kruiningen, J. L. Baarland; M. K Borsselen; D. G. 's Heer Arendsker- ke allen f 3 b. s. 3 dh.; W. v. O. Mid delburg f 3 b. s. 1 week tuchtschool; C. J Kloetinge f 2 b. s. 2 dh.; A. H. Mid delburg. terugave ,aan zijn ouders zon der toepassing van eenige straf; L. S. Rotterdam f 5 b. s. 5 dh.; P. A. A. L. P. Vlissingen f 10 b, s. 10 dh.; W. v. d. E Goes f 30 b. s. 20 dh. met toewijzing tot 'n bedrag van f 10 van de civiele vordering van J. C. B. te Krabbendijke; C. A. B. Middelburg f 10 b. s. 5 dh, met toewijzing v.an de civiele vordering van W. L. C. V. te M. tot een bedrag van f 7,25; met een motorrijtuig rijden over eens anders grond: J. J. V. Rilland-Bath f 1 b. s. 1 dh.; openbare dronkenschap bij herhaling: J. O, Vlissingen f 15 b. 6. 15 dh.; Een vuurwapen voorhanden hebben: M. R, Heinkens7,and f 5 b. s, 5 dh, met verbeurdverklaring van den inbeslagge- nomen revolver; V. v. W. Nisse f 3 b. s. 3 dh. met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen buks; P. de B. Nisse f 3 b. s, 3 dh.; een vuurwapen binnen hef Rijk in Europa afleveren: P. v. W. Borsselen f 3 b. s. 3 dh.; overtreding veiligheidswet: W. H. J. v, d. H. Kloetinge f 20 b. s. 10 dh.; in de provincie Zeeland aan den voet der dijken schelpdieren rapen: J. v. cl. ■P Yerseke f 1 b. s. 1 dh.; venten zonder vergunning: P. F. W. Eindhoven f 1 b. s. 1 dh.; H. J. J. D. Middelburg f 2 b. s. 2 dh. Oneerlijke knecht te St. Maartensdijk. Op 3 en 15 Januari j.l. kreeg de 19- jarige A. L. uit St. Maartensdijk van zijn patroon, de expediteur A. v. P. uit Oud- Vossemeer, telkens een bedrag van 5 om daarvoor bij den brandstoffenhande- laar F. v. T. te Bergen op Zoom eier kolen te koopen, doch hij stak het geld in eigen zak. Eenige weken geleden is deze zaak door den Bredaschen politierechter uit gesteld om alsnog een reclasseeringsrap- port in te winnen. Dit was thans aanwezig, doch minder fraai, waarom het O. M. bij zijn eisch van 2 maanden persisteerde. Daar verdachte echter nog nimmer met de justitie in aanraking was geweest en ook terwille van den goeden naam zijner ouders, wilde de Politierechter het ditmaal nog eens met verdachte pro- beeren en veroordeelde hem tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar, onder oplegging van de voorwaarde dat hij binnen 1 jaar aan zijn oud-patroon de verduisterde tien gulden zal terug betalen, terwijl hij voorts gedurende zijn proeftijd onder toezicht werd gesteld van het Ned. Genootschap tot Zedelijke Ver betering van Gevangenen. Lekkeremaar dure paling te Scherpenisse. Wegens diefstal van palingen uit een vischbeun ten nadeele van den visscher D. C. S. uit Scherpenisse, stonden gister voor de Bredasche rechtbank terecht de 20-jarige landarbeider L. W. G. en de 18-jarige D. C. B., beiden uit Scherpe nisse. Deze twee jongelui waren op 20 Februari j.l. naar den dijk gegaan om kreukels te zoeken, ën toen ze er naar hun zin niet voldoende vonden, ging het tweetal eens kijken wat er in de visch beun van visscher S. zat. Ze haalden er toen de palingen uit welke ze mede namen om er geld van te maken. Beiden waren ze verschenen en ver telden tot hun daad gekomen omdat ei bij hun thuis armoede heerschte. De po litierechter en de off. v. just, geloofden hier niets van, want uit het politierap port bleek, dat ze geld wilden hebben voor „rookertjes". Nadat de benadeelde visscher als ge tuige zijn verklaring had afgelegd, ten wiens nadeele al eerder palingen gesto len werden, werden de verdachten nog maals ondervraagd. Zij ontkenden even wel ten stelligste reeds eerder palingen ten nadeele van visscher S. gestolen te hebben. De off. v. just, hierna requisitoir ne mende, vond het een ernstig feit waar aan deze jongelui zich hadden schuldig gemaakt en eischte tegen ieder 2 maan den gevangenisstraf. Blijkbaar geschrokken van zoon eisch, hoorden we een der verdachten zeggen: „dat kan niet", doch de politierechter bracht hun aan het verstand dat voor dergelijke diefstallen nog veel zwaardere straffen mogelijk zijn. Het slot was dat de politierechter hen ieder verordeelde tot 3 weken gevangenisstraf. WEERLOOSHEID, COLLECTIEVE VEILIGHEID EN VOLKENBOND. De verzoening van het weerloosheids principe met dat van collectieve vei ligheid ligt voor de hand. In de gewo ne maatschappij zijn wij als individuen nagenoeg weerloos, althans kunnen wij ons als zoodanig gedragen, ja wordt die weerloosheid ons van overheidswege opgelegd, immers wij mogen geen wa penen dragen en eigenrichting is ver boden, slechts een nauw begrensde ma te van zelfverdediging in uiterste ge vallen van op ons uitgeoefende ge weldpleging kan ons als excuus voor gewelddadig verweer ten dienste staan; collectief daarentegen beveiligen wij ons, zoo noodig door uitoefening van geweld, door middel onzer politie wel ke voorzien van doeltreffende machts middelen in ons aller naam de veilig heid verzekert en inbreuken herstelt. Welnu laten alle vrienden van de vrede uit beide kampen ijveren zooveel zij kunnen voor de instelling efener Vol- kenbondspolitie, welke dezelfde rol zal spelen in de volkeren-maatschappij als de staatspolitie in den enkelen staat. Consequentie, die aanvaard moet worden, is dan natuurlijk de afschaffing der nationale legers. Ieder land krijgt zijn contingent Volkenbondspolitie en verder niets! Dit is het doel, waarnaar gestreefd moet worden. En zoolang dit doel niet bereikt is, moet de collectieve veiligheid worden verkregen door gezamenlijk krachtig stoutmoedig ingrijpen zoodra recht wordt geschonden en onrecht bedreven. Daarom is het ook niet juist, wanneer de pers haren lezers tracht bij te bren gen dat men zich nu maar bij het „fait accompli" der Italiaansche overwinning moet nederleggen, Integendeel de pu blieke opinie moet in alle betrokken landen zulk een krachtige druk op de regeeringen uitoefenen, dat deze zullen volharden bij het Volkenbondsprincipe en zullen zorgen dat Italië geen enkel voordeel zal deelachtig worden van zijn aanvallend optreden. Indien de regeeringen anders beslui ten, moeten de geregeerden hen ter verantwoording roepen en scherpe ver wijten doen en niet rusten voordat practische vredespolitiek zegeviert door verwerving van rechtszekerheid. J. F. van Deinse, Voorzitter der afdeeling Middelburg der Vereeniging „Voor Volkenbond en Vrede." Middelburg, 18 April 1936. o LANDBOUW-DICTATUUR IN NEDERLAND. Het ingezonden stuk van mr. dr. W. J. G A. Nygh is mij in alle opzichten uit het hart gegrepen. Het zij mij vergund ook een duit in het zakje te leggen. In vertmnd met de positie van boter en margarine, heeft men ook andere oliën en vetten met een crisisheffing be last. Terwijl een vooroorlogsche normaal- prijs was van f 28/36, heeft deze ge schommeld tusschen f 18 26 in den laat- sten tijd Om nu te voorkomen, dat tengevolge van de margarine- en boterprijzen, het publiek weder, zooals in vroeger jaren, zou teruggaan naar de raapolie, werd een crisisheffing op oliën gelegd, met t gevolg, dat dit artikel wisselend werd belast met f 24 tot f 30 en zoodoende veel duurder werd dan vroeger ooit be kend. Deze heffing had derhalve eene prohibitieve bedoeling: Boter wordt niet slechts naar Enge land met verlies verkocht, maar ook naar Belg'ië. Hetzelfde is met tal van andere artikelen het geval. De Belgische levensstandaard wordt op die wijze ten koste van den Nederlandschen belas tingbetaler kunstmatig verlaagd. Dit ge schied, ondanks het feit dat de regee- ring anderzijds aanpassing wenscht. Deze toestand verwijte men niet in de eerste plaats de regeering, doch de ad- viseerende instanties voortgekomen uit landbouwkringen, welke den eisch ge steld hebben, dat de prijs die de land bouwer zal ontvangen ten minste loo iend wordt, en die eischen, dat die loo- nende prijs door den Nederlandschen onsument zal worden betaald. Uitein delijk is de regeering natuurlijk voor dit dictatorisch gedoe verantwoordelijk Deze landbouweconomen beschouw den het Nederlandsch gebruik als een oiistante, en zij verloren uit het oog. dat stijgende prijzen, de consumptie tot daling dwingen en dit te eerder, door dat tengevolge van de Belgische con currentie, de industriëele arbeidsmarkt, veel of weinig ten ongunste wordt bein- riood. en de koopkracht vermindert. Wij behoeven de dictatuur niet meer te krijgen, wij hebben deze reeds. Wat te zeggen van het feit, dat op een reeds jaar en dag, hier te lande in, het vrije verkeer aanwezig artikel een crisishef fing werd gelegd van ongeveer 175 pet der waarde, welke heffing' later tot cir ca 100 pet. werd teruggebracht, en zulks alleen om tot heruitvoer van de goede ren met verlies of winst te dwingen? iMaar is deze toestand te verwonde ren, de regeering heeft te rekenen met het aangesloten front der agrariërs voortkomende bij alle politieke partijen van links naar rechts, Nederland leeft, de feiten bewijzen het nu reeds onder de dictatuur van den landbouw. Nederland wordt zooge naamd gedwongen primair agrarisch te denken X.Y.Z. (r BEDIJKING DER ZEEUWSCHE WATEREN. Het was mij een waar genoegen Uw opmerking onder mijn ingezonden stuk van 10 dezer te mogen lezen en zal trachten een nadere toelichting te geven t.w.: het was mij bekend dat de West- kappelsche dijk veel geld heeft gekost en dat nog aan onderhoud doet. Ik heb wel eens gehoord, dat men voor het eerste deze met dubbeltjes zou kunnen beleggen en dat men zoo ongeveer de som krijgt. Mogelijk dat hij thans min der zou kosten, vindt U niet? Een zee dijk van Vrouwepolder naar Westen- Schouwen zou echter wat de windrich ting betreft, gunstiger gelegd kunnen worden, meen ik, zoo ook verder op naar den Hoek van Holland. Dat de ri viermonden delta van den Rijn en Maas zijn was mij bekend evenals die van de Po in Italië en de Missisippi in Mexico onder anderen Het is mij ook medege deeld dat deze Zeeuwsche monder. slechts een diepte hebben van pl.m 8 meter. Waar de vraag is gerezen of er eten dam dan wel een brug zou 'ge maakt worden om N. Beveland van zijn isolement te bevrijden, heb ik om jurü- tische bevoegdheidsgrenzen niet ge dacht wat trouwens boven mijn petje gaat. Dat afdamming tout court hier ook nog wel eens op haken en oogen zou kunnen uitloopen? haken en oogen zijn er om open en dlfcht te doen, mögte- lijk hier wel van toepassing. Dat ik mei een ietwat ondoordacht plannetje met minimale levenskansen zou komen, och. U weet de reden: In verband met de plannen in West Noord Brabant om de zeedijken te verhoogen en in de Pro vincie Zeeland de Buitenbermen van deze en de mededeeling van den heer Meyer de Vries dat de werkloosheids steun alleen reeds pl.m. 150 millioen gulden en met armenzorg 270 millioen per jaar bedraagt en tevens wegens de noodzakelijkheid van verlaging van den electrischen stroomprijs voor alle bedrij ven en vooral voor de groente-fruit en kippenteelt: Nogmaals mijnheer de Re dacteur, het is slechts mijn doel, al is het maar één korreltje te mogen bijdra gen, te streven naar uitvoering van nut tige werken door de millioenen die voor werkloozensteun moeten worden uitge geven. H. J- Dorst. Bergen op^Zöom 17 4-1936. Goes, 21 Apr. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Witlof 1113, Spina zie 8, Stoofsla 3. Aardappels (groote) 2,303, idem (Poters) 11,80, per 100 kg, Bloemkool 1116, idem He 710, Kropsla 33,60 idem lie 1,502,30, Violenplanten 0,50, Madeliefplanten 0,400,60, Ganseieren 5,105,80 Kip eieren 2,202,40, Kievitseieren 5 806. per 100 stuks, Rabarber 47, Prei 5 7, Radijs 23,10, Tulpen 3—4 Narcissen 3, Anemonen 34, per 100 bos, Gera niums 9, Hortensia's 41, Spirea's 26 Aaronskelken 1136, Impatein 8, Sal- vea's 14, Cactussen 4, per 100 pot, Den nenboompjes 0,350 59, per stuk MIDDELBURG WO 22 Apr, Gezell. Av. adsp. „Medio- burgum", DO 23 Apr Gen. Rep. ïnstrum. Muz. Concertz. DO 23 Apr. St Joris, Viering Padvin ders 2022,00 h. DO 23 Apr.25 Apr. Ford Tent.; St. Joris. GOES. WO 22 Apr DO 23 Apr- Uitvoering „Kunstvrienden' Prins van Oranje 2015 h.

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 7